)vergangskabinet in Roemenië. Het front in Albanië. Regeering van generaals en vakministers. positie der Fransche industrie. Voor lange avonden. [MSD A G 28 JANUARI 1941 HSXRLEM'S DAGBCAI5 Het P.N B- rneldt uit Boekarest. 27 Januari: neraal Antonescu heeft besloten een over- jrskahinet te vormen dat uit generaals en ministers bestaat. neraal Antonescu neemt de leiding over het .,..ie Van Buitenlandsche Zaken. Met het de- JJnt van Militaire Zaken heeft hij generaal belast. De drie onderstaatssecretarissen in «joisterie van Militaire Zaken, generaal Debre hvestie? van bewapening en bestuur, generaal «i voor het leger en kolonel Jienescu voor de vgart. zijn gehandhaafd. Ook generaal Po- blijft minister van Bmoenlandsche Zaken, 'ter van Economische Zaken is geworden ge il Potogan en onderstaatssecretaris in dit mi- !..:e voor raagstukken betreffende nederzetting achtelin.gen, generaal Zwiedenek. Minister van ciën is generaal Stoenescu, minister van touw kolonel Dragomir (evenals tot dusver). L van Onderwijs en Eeredienst generaal ti minister van Landbouw generaal Sichitu, ,ter voor Openbare Werken en Verkeer gene- gforvescu. minister voor Openbare Gezond- nrofessor Tomescu, minister van Justitie Dccan, minister van Staat voor pers en professor Crainic. minister van Staat t portefeuille de vroegere minister van Justi- L; Antonescu. samenstelling van het nieuwe kabmet is idaffmiddag 5 uur bekend gemaakt, m t avonds werd de regeering door de benoe- van vier onderstaatssecretarissen voltooid. van hen zijn overgenomen van het vorige ij» ni. i-e onderstaatssecretaris van het mi- re'van Economische Zaken Dimitriu en de staatssecretaris van het ministerie van Land- Pana. Tot onderstaatssecretaris van het mi- ,van Financiën is benoemd de directeur van atsschulden Vulcanescu en tot onderstaats- jis van het ministerie van Arbeid, generaal jj 5ect van politie te Boekarest is benoemd e:^a! Radu. B£GRAFEjj1g VAN ZEVENTIEN MILITAIREN. de ffldagmid!Jag zijn zeventien militairen, die '3' «de gebeurtenissen tussohen 21 en 25 Januari tri «lien ziin. plechtig ter aarde besteld. Alle ii: wen van het Roemeensche leger waren ver te roordigd en een comoatrnie van de Duitsche mar.: bewees de militaire eerbewijzen. Tal en utoriteiten. de gezanten van Italië en Duitsdh- alsmede de gezanten van Spanje en Japan Qï aanwezig. Na de kerkelijke begrafenis las staatssecretaris van oorlog een decreet P betreffende het verleenen van onderscheidin- ïe; -n de zeventien gesneuvelden. eer, officieel communiqué van het ministerie v; Bjnnenlandsche Zaken werd gezegd dat deze Rn dag van nationale rouw in Roemenië was. 'P voorstellingen wenden opgeschort. In het ge- Hoe de vooruitzichten zijn. fiajS, Januari. Onlangs is van gezagheb- üdf Jijde medegedeeld dat er op gerekend kon orden dat in April de Fransche automobiel- iustiie weer „ingeschakeld" zou zijn. Op het enblik zijn in deze industrie, zoo wordt van zelfde zijde verklaard, 45.000 arbeiders werk jb. Voor den oorlog bedroeg dit aantal 000. Deze arbeiders werken echter niet voor- lelijk aan de vervaardiging van nieuwe 's - de bouw van nieuwe auto's is zoo on- wel geheel tot stilstand gekomen doch Iden nieuwe modellen voor, die electrisch of houtgas gedreven kunnen worden. Boven- i verbouwt men benzinemotoren, zoodat zij houtgas geschikt zijn. Hoewel er ook uit- oil bestaat dat de Fransche auto-industrie, j. linste gedeeltelijk, zijn wedergeboorte be- 1, is het algemeene beeld van de Fransche strie momenteel zeer donker, daar het sl werkloozen ruim twee millioen on- het tienvoudige is van het normale aan- ïtwelk ongeveer 200.000 was. Bovendien zijn t getal nog niet eens de bijna 2 millioen che krijgsgevangenen in Duitschland en in F bezette Frankrijk inbegrepen. Over dezen "fand verklaarde men van goedingelichte K „Wij kunnen ook in de komende maanden niet op een aanzienlijke verbetering van toestand rekenen", t de afzonderlijke industrieën betreft, zoo tnen van deze zijde, deze toonen het vol- de beeld: In normale tijden verbruikte ürrijk jaarlijks 70 millioen ton kolen, waar- 15 millioen uit de Fransche mijnen kwam. B de rest uit Duitschland en Engeland I Ingevoerd. Zoodra de spoorlijnen hersteld genoeg rollend materiaal beschikbaar is, analen ijsvrij zijn en weer bedrijfsklaar zijn. er op gerekend worden dat de kolenleveran- 50 pet. van de normale quota zullen ha- In dezen winter zal het echter zeer moeilijk meer dan 30 pet. van de normale hoeveel- -Jgeleverd te krijgen. textielindustrie biedt op het oogenblik aan w menschen werk. De fabric'ren kunnen er slechts met 30 tot 60 procent van hun aale capaciteit arbeiden, daar het uiterst W blijkt de noodzakelijke grondstoffen te rijgen. Er bestaat echter hoop dat het hd seizoen beter zal worden, t ae chemische industrie betreft moet er herinnerd worden dat Frankrijk vroeger ranzien van de bereiding van chemicaliën, Ie zevende plaats kwam. Thans werkt men «n Duitsch-Fransche overeenkomst, welke, wen aanneemt, het de Fransche chemische »rie mogelijk zal maken, weer met den ar- 1 te beginnen. ankrijk bezit nog IOV2 millioen hectaren hen. in het jaar 1933 koste een kubieke 1 brandhout één franc, in het jaar 1939 10 y. °P het oogenblik 40 francs. Ook de an- noutprijzen zijn bovenmatig gestegen. Zoo ]v. de prijs van het hout voor de Fransche «industrie vervijfvoudigd. «estapel van Frankrijk is evenals de paar- »pel door den oorlog met 30 procent ver- «d, de ossenstapel met 20 procent, scha ft procent en varkens 65 procent. De leriJ hjdt zeer sterk onder het gebrek aan - n? en olie. Voor het grootste deel moeten ^sscnersschepen thans onder zeil uitvaren, echter van plan de visschersschepen met 'J ^otoren uit te rusten. Bevaarbare rivieren zijn reeds voor het «e gedeelte in orde gebracht. 5200 K.M. zijn ^dogshandeiingen gestremd geweest. -|gn zijn weer 4800 K.M. bevaarbaar ge- V: 'oordvoerder besloot zijn inlichtingen «woorden: „De vervaardiging van vervan- «oaterialen voor de industrie en het ge- s vw ut en electriciteit voor het verkeer, a Joh R nns ze'oof te koesteren dat de in» indusbrie zich in den loop van het w. op een zekere hoogte herstellen zal." Press). heele land. zoo vervolgde het communiqué, heer- 9chen weer orde en rust en in tal van gemeenten heeft men reeds uit de meest bevoegde personen nieuwe burgemeesters gekozen: 52 industrieele on dernemingen zijn gemilitariseerd, waaronder de scheepswerven van Galalz en de machinefabrieken van Malaxa. Italiaansch weermachtsbericht. Grieksche troepen gebombardeerd. Bij Derna - Cyrenaïca - Verliezen aan Engelsche gepantserde strijd middelen toegebracht. ERGENS IN ITALIë, 27 Januari. (Stefani) Het 234e weermachtsbericht van het Italiaansche hoofd kwartier luidt als volgt: „Aan het Grieksche front acties van plaatselijk karakter en verhoogde activiteit van patrouilles. Onze vliegtuigen hebben vijandelijke troepen ge bombardeerd. In Cyrenaica hebben onze troepen in den loop van verwoede gevechten ten oosten en zuiden van Derna aan de gepantserde strijdmiddelen van den vijand aanzienlijke verliezen toegebracht. Onze luchtmacht heeft groote concentraties van gemecha niseerde strijdmiddelen en artillerie gebombar deerd en met machinegeweervuur bestookt. Twee Britsche vliegtuigen zijn door onze jagers neerge haald. In Oost-Afrika zijn de gevechten aan het Roeda- neesche front voortgezet, met voortdurende, krach tige en doeltreffende medewerking onzer lucht macht. Aan het front van Kenva hebben onze afdeelin- gen een sterke vijandelijke colonne verrast en haar gevoelige verliezen toegebracht." Manifest van de Egyptische oppositie. Nahas Pasja richt zich tot den Koning en de regeering. Stefani meldt uit Beiroet: Nahas Pasja heeft dezer dagen uit naam van den Wafdistischen Raad een boodschap, ge- gericht tot den Koning en de Egyptische regeering. In deze boodschap, welke door het Egyptische blad .Misri" gepubliceerd wordt, wordt betoogd dat Egypte, daartoe verplicht door het verdrag met zijn bondgenoot Engeland, zijn eigen strijdkrachten en financiën, zijn eigen vrij heid en zijn eigen instellingen ter beschikking van Engeland heeft gesteld. Het heeft havens <-n ver keersmiddelen opgeofferd. Het heeft de diploma tieke betrekkingen met een regeering die met En geland in oorlog is verbroken, door haar staatsbur gers te interneeren. Het heeft zich de vrijheid van zijn volk beperkt door den staat van beleg af te kondigen. Het heeft als gevolg van luchtaanvallen honderden zijner zonen verloren, het heeft door het stagneeren van den handel ontzaglijke schade geleden en het heeft millioenen uitgegeven voor de bewapening. Een aantal Egyptenaren betoogt thans dat Egypte moet deelen in de eer van de overwinning. Deze Egyptenaren beschouwen Egypte derhalve als een vazalstaat, zooals ook werd verklaard in f*en offi- cieele Britsche rede, waarin Egypte aangeduid werd als een protectoraat en niet als een souve- reine staat. Het Britsch-Egyptische verdrag geeft overigens niet aan Engeland het recht, de verdedi ging van Egypte op zich te nemen, doch het wordt slechts verplicht Egypte hulp te verleenen in geval van een aanval. Van zijn kant heeft Egypte zich verplicht Engeland in geval van een aanval bij te staan en het zijn eigen verkeerswegen, zijn eigen havens ten gebruike af te staan en het alle andere noodzakelijke faciliteiten te verleenen. Daar men, aldus de boodschap, Egypte als een protectoraat heeft willen beschouwen, hebben wij het noodig geacht uw majesteit onze stem te laten hooren, opdat Uwe Majesteit zich verwaardige haar aan te hooren, niet alleen met het oog op de gevaren van den oorlog, doch ook met het oog op het gevaar voor den vrede en opdat deze vrede niet door anderen voor onze rekening gesloten worde. Rijksminister dr. Goebbels ontving in zijn departement te Berlijn de Nedcr- landsche kunstenaars en journalisten, die een reis door Duitschland maken. (Foto Scherl) Graaf Csaky wordt Donderdag ter aarde besteld. Opvolger nog niet bekend. Het D.N.B. meldt uit Boedapest: De staatsbegrafenis van het stoffelijk overschot van graaf Csaky zal in den ochtend van 30 Januari plaats hebben. In de koepelzaal van het parlement zal het stoffelijk overschot op de baar worden ge legd. De Requiem-mis wordt opgedragen door den kardinaal-aartsbisschop Seredy. Minister-president Teleki zal de lijkrede houden. Het is nog niet bekend wie Csaky als minister van buitenlandsche zaken zal opvolgen. Teleki neemt de zaken van het department waar. DUITSCHE WAARDEERING VOOR DEN OVERLEDENE. In politieke kringen te Berlijn bestempelt men het overlijden van den Hongaarschen minister van buitenlandsche zaken als een verlies dat het Duit sche volk even smartelijk treft, als het met hem bevriende Hongarije. In de jaren waarin graaf Csaky de buitenlandsche politiek van Hongarije leidde, zoo verklaart men hier, heeft men het ka rakter van dezen man leeren kennen en waardee- ren, geweten wat zijn woord beteekende en dat, wanneer hij zich voor een zaak spande, men zich steeds op hem kon verlaten. De Duitsche bladen wijden uitvoerige herden kingsartikelen aan den overleden minister. Het bericht van zijn dood. schrijft de „Deutsche Allgemeine Zeitung", heeft het grootste leedwezen gewekt. Dit leedwezen is zoowel menschelijk als politiek gemotiveerd. Politiek weet men in Duitsch land dat het Duitsch rijk een trouwen vriend ver loren heeft. Vooral heeft hij ook acht geslagen op de betrekkingen jegens Italië. Zijn dood geeft daarom tot de principieele opmerking aanleiding dat Berlijn en Rome het zeer goed op prijs weten te stellen hoe Hongarije zich reeds lang voor onze overwinningen voor de vriendschap met de as heeft uitgesproken en dat deze vriendschap met de as een bevoorrechte plaats aan het Hongaarsche volk in het nieuwe Europa verzekert. De „Börsen Zeitung" zegt: De politieke lijn van den Hongaarschen minister van buitenlandscne za ken graaf Csaky was even recht en duidelijk als zijn karakter. Het spreekt vanzelf dat hij uit de zuiverheid van zijn nationale gezindheid begrip had voor de nooden en het recht van de Duitschers in Hongarije. Het Magyaarsche volk treurt over een van zijn beste zonen, de Duitsche volksgroep over een vriend vol van begrip, Hongarije over een suc cesvollen strijder voor het herstel van het land, de as over een betrouwbaren vriend. Europa over een verzienden medestrijder voor den wederopbouw. OORDEEL OVER CSAKY IN ITALIë. Een Stefanibericht uit Rome meldt: Het bericht van het overlijden van den Hongaar schen minister van buitenlandsche zaken, is in alle Italiaansche kringen met diep en oprecht leed wezen vernomen. De pers maakt zich tot tolk van die gevoelens en publiceert het bericht op een in het oog vallende plaats. Zij laat het overlijdens bericht volgen door commentaren, een levensbe schrijving en foto's van den doode. In politieke kringen te Rome constateert men dat graaf Csaky een overtuigd aanhanger was van de vriendschap Berichten van het Grieksch-Italiaansche krijgsterrein deelen mede dat het lang verwachte offensief voor de Italiaansche troepen in Albanië begonnen is. Op alle fronten gingen de Italianen tot den aanval over en poogden zij de Grieksche stellingen te doorbreken. Dit was het geval ten Zuiden van Doekatië, waar de Grieken probeerden op te rukken naar Yalona. Tegenaanvallen werden door de Italianen ondernomen in de zóne van Tepeline en Kelcyra (Klisoera). De Italianen hebben bovendien artillerie-versterkingen ontvangen in het Mal'i- Polisit- en Kamia-gebergte. Vandaar uit nemen zij de hoofdwegen onder vuur, zoodat de Grieken genoodzaakt waren hun front te I.in (wat nu weer in Itali aansch bezit is) in te korten. Op de kaart zijn met zwarte pijltjes de aanvals richtingen der Italianen aangegeven, alsmede het gedeelte van Albanië dat thans in Grieksche handen is. tusschen Hongarije en de asmogendheden. De edele figuur van graaf Csaky werd Maadagochtend in herinnering geroepen op de persconferentie door den ambassadeur Guido Rocco, die memoreerde dat de minister, steunend op de vriendschap welke Italië steeds aan Hongarije bewezen heeft, doel treffend er toe heeft bijgedragen zijn vaderland het prestige terug te geven, dat men het had willen ontnemen ten tijde van de vredesverdragen na den wereldoorlog. EEN BRUG WORDT GESLAGEN. Met ver eende krachten worden de palen in den rivier bodem geheid, om den bovenbouw te kunnen dragen. (Foto Weltbild.) Engeland heeft schepen noodig. Beroep van minister Cross op de Vereenigde Staten. NEW YORK, 27 Januari. (DN.B.) De Engel sche minister van scheepvaart Cross heeft in een radiorede een dringend beroep gedaan op de Ver eenigde Staten om Engeland met een versneld bouwen van schepen zooveel mogelijk bij te staan. De minister noemde het schepenvraagstuk zeer ern stig. Hij zeide dat de dag kan komen waarop de Britsche invoer niet meer in overeenstemming is met de militaire behoeften. In geval Amerikaan- sche leveranties niet meer in voldoende mate naar Engeland kunnen worden verscheept, kan Enge land hoogstens nog een passieve verdediging uit voeren. Vooral door de Duitsche controle aan de Europeesche kusten bevindt Engeland zich in ern stig ge,vaar. Japansche vloot paraat. „Op elke gebeurtenis voorbereid," zegt minister Oikawa. TOKIO, 27 Januari (Domei). De minister van marine Oikawa heeft gisteren in de plenaire zitting van de begrootingscommissie van het Huis van afgevaardigden o.m. gezegd: „De Japansche marine is bereid het hoofd te bieden aan iedere gebeurtenis". Zulks in antwoord op een vraag be treffende de plannen der marine in verband met de Amerikaansche vlootuitbreiding. De minister voegde hieraan toe: „Al het moge lijke wordt gedaan bij de voorbereidingen om het hoofd te bieden, zelfs aan het allerergste". Oikawa zeide verder dat de Japansche marine eenige aandacht wijdt aan de Amerikaansche vloot uitbreiding met het oog op „de verzekering van het veiligheidsgevoel". Er kan geen nauwkeurige ver gelijking getrokken worden tusschen de Ameri kaansche en de Japansche uitgaven voor den vloot- bouw, maar, aldus Oikawa, zooveel is zeker, dat de Amerikaansche vlootuitgaven vele malen grooter zijn dan die van Japan. De beslissende factor voor een doeltreffende vlootbewpening is neit alleen de kwantiteit, maar integendeel de kwa liteit is een niet minder belangrijke factor. De minister zeide niet de meening te zijn toe gedaan dat Japan evenveel moet uitgeven als de Vereenigde Staten voor vioolbouw, aangezien de Japansche vloot het plan heeft tegenover den reus- achtigen Amerikaanschen vioolbouw den bouw te plaatsen van een eenheidscategorie van wapens die door Japan zelve is ontworpen. De minister weigerde nadere bijzonderheden mede te deelen, maar gaf de verzekering dat de Japansche vloot in staat is het hoofd te bieden aan alle mogelijke omstandigheden niet alleen in verband met de verdediging van Japan, maar ook van de sfeer van gemeenschappe lijke welvaart in Groot Oost Azië. Een Britsch vliegtuig Ls, naar Associated Press meldt. Vrijdagnacht in het Iersche graaf schap Donegal neergestort. Volgens een offi- cieele mededeeling zijn drie vliegers die met parachutes uit het toestel waren gesprongen, ge ïnterneerd. Het vierde lid der bemanning ver dronk. (DJsT3.) No. 38. KAMRAADSEL. Horizontaal: Verticaal: 1. Een bekende too- 1. Getal door elf deel- neelspeelster. baar. 2. Zijn stem uitbren gen. 3. Bezwaarlijk. 4. Afloop. 5. Vogel. Te gebruiken letters: a—ad—e—e—e—e—ee—e—f—g—h—1—-1— 1111mmmn00prsss— ttuuuvwij OPLOSSING VORIGE OPGAVE No. 37. KRIJIS WOORD-PUZZLE (SCHOPPENAAS). L A D D E R B E R 0 E P K A R E I L B A S O P E D E K 0 0 R T V L A R E S T R E G E N V A S T M P A T E R K A T E R E I K K I M D P E T I R S A P N D A G L I N N K L A P H A N I G I N D 0 L E S B 0 R S T E L K U S A S M IJ L S S T N M A u T E T E E R K E u R B L I K K E R S R D E E N T A F N A N L R A N 0 K R A M E N A S N E L D R 0 P T A L U D L E E M L E K Z L A T L 0 D E A L L E I N H E N E E D M 0 E D E E I B E R S D 0 0 S A P E R T K 0 R T E L F L E N G M T 0 E R I M E T D F A T E R E K. S T E R H A T T E M Zweden's buitenlandsche handel in 1940 gedaald. De Zweedsche buitenlandsche handel in 1940 vertoont een invoeroverschot van 662 millioen kro- nenn. De invoér bedroeg 1.999 millioen kronen en de uitvoer 1.337 milioen kronen. In vergelijking met 1939 beteekent dit een daling van den invoer met 499 millioen of 20Ti en een achteruitgang van den uitvoer met 551 milioen kronen of 29%. De kwantitatieve daling van den buitenlandsche han del is echter met het oog op de aanzienlijke prijs stijging belangrijk grooter. Het totale volume van den buitenlandschen handel van Zweden was in 1940 3.336 millioen kronen tegen 4.387 millioen kronen in 1939. De daling van den uitvoer voor machines is met 35% bijzonder groot, terwijl voor den uitvoer van hout. houtmaché en papier de achteruitgang 32% bedraagt. Nadat verschillende nieuwe handelsverdragen van kracht zijn gewor den, is in de laatste vier maanden weer een stij gende tendens waar te nemen. (Europapress). STIJGING VAN DE FRANSCHE ALUMINIUMPRODUCTIE. Momenteel stelt men pogingen in het werk om de Fransche aluminiumproductie op te voeren, hetgeen met het oog op het gebrek aan talrijke niet-ijzerhoudende metalen dringend noodig is. In verband met de groote bauxietlagcn, die m Frank rijk voorkomen, behoeft aan een dergelijke stijging van de productie bijna geen grenzen te worden ge steld. Reeds vóór den oorlog had men plannon op gesteld, om de Fransche aluminiumproductie van 45.300 ton in 1938 op te voeren tot ongeveer 70.000 ton. Deze plannen zjjn nu nog uitgebreid cn be oogen een productie van 100.000 ton per jaar. Twee Fransche maatschappijen, n.l. de Péchiney en de Ugine nemen in de aluminium-productie een voor aanstaande plaats in. (Europapress). RAEIC PROGRAMMA WOENSDAG 29 JANUARI 1911. Hli.VERSUM I, 415 M. Nedcrlundsch Programma. VARA. 8.00 Gramofoonmuzlek. n,30—8.45 Nieuwsberichten A. N. P. 10.00 VPRO Morgenwijding, 10.20 Esmernlda cn solisten. 10.50—11.00 Gramofoonmuzlek. 11.30 Declamatie. 12.00 VARA- Harmonie-orkest. Pl.m. 12.30 VARA-Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 ,,De agrarische jeugd op dorps- en kringbijeenkomsten", lezing. 1.15 Schrammelkwartet en soliste. 1.35 Orgelspel. 2.00 Naai- en knipcursus. 2.30 Zang cn plano. 3.00 Cyclus „De wereld vari het kind". 3.20 Gramofoonmuziek. 3.30 Klarinet en piano. 4 00 Gramofoonmuzlek. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Nieuws-, economische- cn beursberichten A. N. P 5.30 Onderwijsfonds voor dc Scheepvaart: Tech nische causerie, fi.00 De Ramblers. 0 42 VARA-Almanak. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuzlek. 7.nn Econo mische vragen van den dag A. N P. 7.15 Volkszang. 7 30 Berichten Engelsch. 7 45 Esmeralda. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Vroolijke voordracht. 8,20 Esmeralda, s no Be richten, Engelsch. 8,45 VARA-orkest cn solist. 9.45 Engel sche berichten A. N. P, 10.00 Nieuwsberichten A. N. P. en sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV. 8.00 Schriftlezing en Meditatie 8.15 Gewijde muziek (opn.). 8 30 Nieuwsberichten A. N. P. 3.45 Gramofoonmu zlek. 10.30 Morgendienst. 11 00 Molto Cantabile en gramo foonmuzlek. 12.00 Berichten. 12.45 Reportage of muziek? 12 45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1 00 Stichtsch salonorkest en gramofoonmuzlek 3 CO Gramo foonmuzlek, 2.35 Orgelconcert. 3.15 Bijbellezing. 3.45 Gra-i mofoonmuziek. 4.00 Voor de jeugd. 4.30 Gramofoonmu zlek. 5.00 VPRO: Cyclus „Het geestelijk karakter van on« volk". 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. P. 5 30 Berichten 5.35 Zang met orgelbegeleiding gramofoonmuziek. 615 Gramofoonmuzlek. 6.45 Aeiueelo reportage of gramofoonmuzlek. 7.00—7,15 Brabantscb praatje A. N. P. en sluiting. i

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7