Haarlem's Dagblad et Nieuwe Stadsbeeld. Lierzang. Ijsbanen geopend De Lente in zicht? Luchtaanvallen op Engeland. Actiketeu em. )e JAARGANG NO. 17673 6 gJVI lourens Coster, Maatschappij vooi Courant- gjv8n 0n Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote a J |,|f88t 93. bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- 53810. Drukkerij: Zuidei Bulten Spaarne 12. joon; Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie n Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 'e? 5 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM WOENSDAG 29 JANUARI 1941 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15- Groentjes zie rubriek. ter Er- is nog niet lang geleden dat de Haarlemsche s ij Kjnheidscommissie zich ernstig beraden heeft de vraag, of er sprake was van opvallende 'rv Ligheid der woonhuizen. Die vraag gold na- né' lijk de nieuwe stad: in het Oosten, in het Noor waar de aanwas zoo vervaarlijk is dat het insplein tegenwoordig het eigenlijke midden der stad is geworden en in het Westen, in later gebouwd. en W., Openbare Werken en de Schooniheids- nissie hebben hun diepste gedachten over een- ;en huizenbouw niet aan de openbaarheid prijs- toti ren en zich beperkt tot de éimpele vermelding het vraagstuk in het gemeenteverslag van 1939, eind 1940 verschenen is. Veel houvast r'f: ik dus niet. Maar de opgeworpen vraag leidde i zelf tot den wensch, een eigen indruk op te De secretaris van de Schoonheidscommissie Friedhoff, was zoo vriendelijk mij op den toe vereischten urenlangen fietstocht te ver en voor té lichten. En al in den aanvang .jj mij een straat zien, dateerend van vóór het dier commissie. Eentonigheid in den hui- inéjloaw bleek ongeveer het eenige, dat men haar verwijten kon. Maar voor het overige kon 5 dan critiek gelden als men rondkeek te mid- hr jrsn deze heterogene verzameling bouwsels. Zij "en een grillig silhouet, gedachten wek- aan dol-geworden grafische voorstellingen, ook een trieste verscheidenheid van mislukte g aadingen en onverantwoorde opsiering. Het is waardig hoe vlug het leekenoog die dingen Ibegint te ontdekken, als het eenmaal op een onevenredigheden attent is gemaakt. Ik moet zeggen dat wij even tevoren het was lachthuisbuurt, die ik terwille van de wellui- Iheid het Amsterdamsche kwartier pleeg te een eenige straten bezichtigd hadden die op lem dankt aan een architect die niet meer tot evenden behoort: Aug. Sevenhuysen. De te- jelling was treffend, ook al staat Sevenhuysen's j. niet allemaal op hetzelfde peil. Het toont een ges ftkelingsgang die tot een hoogtepunt van rust n d larmonie gevoerd heeft in een reeks arbeiders- ^ati ingen, in gelen baksteen, aan de Zomervaart. rbij mijn mentor er mijn aandacht op vestigde hetgeen hij diien middag nog bij herhaling zou re: n- dat kunde en toewijding gepaard aan een- jd tot de beste uitkomsten leiden ook in de ar- Mtuur en dat het nooh mode versiersels, noch /ooi (ligheden, noch ook hoogere kosten zijn waar- illï zulle een beter geheel bereikt wordt. cif: In het begin van onze excursie kreeg dus mijn pj voor de Schoonheidscommissie al een n-ieu- pnsporing, voor zoover zij die nog noodig had want w|j beseffên allemaal wel dat het voort- toezicht, door dit belangeloos-werkende in- liilgeoefend, in de practijk een groot succes wrden. voortgezette tocht heeft mij een rijke wis- van indrukken bezorgd, zoowel in het Am- damsche kwartier als in Haarlem-Noord en in ati nieuwe, groeiende Westelijke stadsdeel tusschen nplsan en Pijlslaan. Zijn er saaie straten? Zij ,er zeker, niet gering in aantal. En hun eento- ieid wordt verwekt door een akelige eenvormig- van huizenbouw, die aan gestelde voor- oiiften voldoet maar van iedere oorspronkelijk- er gespeend is. In het algemeen schijnt zij ver- >rg tfct aan den erker, dien ik onlangs nog door dcc tnd heb hooren betitelen als„een zaadbakje een vogelkooitje" en die daar inderdaad op als heele reeksen gelijk- en gelijkvormige jDg dien van dien aard zich aaneenrijen. Ook be- er een soort voorliefde voor te groote ramen ia hu zen, die soms de gedachte wekt: het zeker eerst als winkel bedoeld. Platte daken >p: jen vaak tot de saaiheid van het aspect bij. En c; ffin zoo'n straat boomloos is en kaarsrecht en grauwe, breede trottoirs voorzien komt de sch op dat vee! grooter bevoegdheid aan de teids-instellingen zou worden gegeven en dat t [zelf, ook als het voor het grondbedrijf minder ideelig uitkomt, meer afwisseling in de methode ej I verkaveling en meer bochten, kleine pleinen, l rtgebouwen en zoo meer in het stratenplan eer Jm voorschrijven om zulke saaiheild te voor- t MP. y.! har met aanmoediging en medewerking van ooi; eentewege is ook veel moois tot stand gebracht. woningbouwvereenigingen vooral kunnen prat S^|n op menig schoon resultaat. Als een begaafd "tect in haar opdracht gewerkt heeft ziet men Ij 'uurlijk de beste uitkomsten voor zich. Ir. J. B. u' Loghem, die een jaar geleden stierf, heeft rote verdiensten voor Haarlem gehad. Een min- experiment in Tuinwijk-Zuid heeft t in vroeger tijden een mate van critiek doen c'ji 'orden, die allang verdrongen behoorde te door de bewondering voor zijn veelvuldig wei- Hoe dat naar voren treedt tijdens zoo'n 2lj.. w heb ik kunnen ervaren. Er zijn anderen, dan hij, die eveneens veel moois tot stand v (Op het dak van een boerenwoning te De Lier is dezer dagen de eerste ooievaar neergestreken.) Het huivrend menschdom vindt plezier In deze tijding uit De Lier, Temidden van zijn vele zorgen; De Lier roert wel een teere snaar, Want deze eerste ooievaar, Is een belofte voor den morgen. Wij roepen hem een welkom toe, Nu hij, zij 't zonder ooiemoe, Van 't reisje naar het zoele zuiden, Teruggekomen is naar Lier, Om, zij 't niet zingend, bij De Lier, Het nieuwe voorjaar in te luiden. Al is de winter ook bereid In Februari nog een tijd, Zijn kille heerschzucht te verlengen; Wij dragen het geduldig maar, Want straks zal deze ooievaar De nieuwgeboren lente brengen. bekoring heb ik meermalen ondervonden, zelfs op zoo'n ijlen, harden winterdag. Ge moet niet alleen in de oude stad naar architecturale schoonheid zoeken. Men zou willen dat de geheele stadsontwikke ling, gansch het nieuwe stadsbeeld, langs zulke geestelijke wegen tot stand kwam. Dat gebeurt niet. Er is een onloochenbare en zichtbare tegenstelling tusschen de resultaten van de woningbouwver eenigingen, die zich de verbetering der volkshuis vesting ten doel stellen en daarnaar handelen, en de bouwerij uit puur winstbejag. Ofschoon op die laatste zich ook weer varianten voordoen, want er zijn eigenbouwers die wel graag willen mee werken tot iets beters en zich bereid toonen wat van hun direct eigenbelang op te offeren aan grooter voldoening gevende uitkomsten. Daar komt dan ook de ongetwijfeld juiste overtuiging bij, dat op langer termijn het gedorven voordeel toch her wonnen zal worden. Het is een breeder en ruimer opvatting dan die van diegenen, die het hoogere honorarium voor den bouw onder leiding van een architect ontloopen door slechts de teekenïng, en dan volgens het meest afgezaagde woningtype maar voldoend aan de letter, te bestellen bij architec ten, die zich op dit werk toeleggen. Dat is de goed koopste tusschenvorm, zou men kunnen zeggen. Dat het loont naar betere resultaten te streven wordt niet alleen door bevredigde aesthetische ge voelens, maar natuurlijk op den duur ook door het publiek dat huizen zoekt bewezen. Er is een kern woord, in de concertzaal of in den schouwburg uitgevonden, dat .verzekert dat het publiek op den duur altijd gelijk heeft. Dat blijkt ook in zijn voorkeur voor een huis, een buurt, een sfeer. Dit zijn, in het kort, de indrukken van een leek over een onderwerp dat stof voor reeksen be schouwingen zou kunnen opleveren. Maar dat mij, benaderd in gezelschap van een onzer begaafdste. Nederlandsche architecten, die zelf onze stad al met vele van zijn scheppingen verrijkt heeft, tot deze conclusies voert: Het is de moeite, de toe wijding en het geld waard de stadsontwikkeling op steeds hooger plan te brengen en er is alle reden voor de toekomst -naar maatregelen te streven, die de bouwerij uit louter onmiddellijk winstbejag aan banden leggen en den architect-uit-geboorte- recht zijn volle en overheerschende kanS geven. Er komt nog een gedachte bij. In oorlogstijd worden helaas veel mooie oude gebouwen ver woest. Laten wij niet vergeten dat de" mensch ge reed staat nieuwe schoonheid aan de wereld te schenken: ook in deze zoo bij uitstek scheppende kunst. Hij zal, na den oorlog, zijn volle kans daarop willen doen gelden. Die gedachte reikt verder dan Haarlem, waar geen kostbare oude architectuur verwoest is. Maar de reactie na den oorlog zal zich overal in de wereld doen gevoelen. Ook in Haar lem. R. P. Toegangsprijs „Eindenhouï" „Brederode" 25 cent 20 cent (Adv. Ingez. Med.) De Persoonsbewijzen. Hoe de uitreiking te Haarlem zal geschieden. In ons vorig nummer hebben wij, na een infor matie bij de autoriteiten in Den Haag, reeds mede gedeeld, dat de publicatie dat de persoonsbewijzen met ingang van 1 Maart worden ingevoerd, zoo moet worden opgevat, dat dan met de uitreiking zal wor den begonnen. Vóór 1 October (dan is namelijk de geldigheidsduur van het voorloopige identiteits bewijs en van de tot voorloopig identiteitsbewijs verheven stamkaart verstreken) moeten allen in het bezit daarvan zijn. De gemeentebesturen hebben dus zeven maanden om alles in orde te maken. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat met de uitreiking getreuzeld zal worden. Wat Haarlem betreft vernamen wij, dat het de be doeling is om zoo spoedig mogelijk aan te vangen. Het is inderdaad een omvattend werk ongeveer 100.000 kaarten te maken waarop zooveel gegevens vereischt worden. Vooral het maken der vinger afdrukken vereischt vrij veel tijd en zorg. Het is nog niet in onderdeelen bekend hoe de organisatie zal worden ingericht, maar wel werd ons verzekerd dat er naar gestreefd zal worden aan de inwoners zoo weinig mogelijk ongemak te bezorgen. Nu er voldoende tijd beschikbaar is zullen per dag slechts een beperkt aantal personen opgeroepen worden. Daardoor wordt natuurlijk voorkomen dat er een queue van wachtenden gevormd wordt. Inderdaad was dit, toen in twee weken 100.000 voorloopige identiteitsbewijzen uitgereikt moesten worden, niet te voorkomen. Er zullen nu ook verschillende bu reaux, over de gemeente verspreid, worden inge steld. Elk die dan komt zal wel meteen geholpen kunnen worden. Maar ook al is hij aan de beurt dan is het toch wel aan te nemen, dat de werk zaamheden-die voor zijn persoonsbewijs noodig zijn, 8 a 10 minuten zullen vorderen. Blijkt in de practijk dat één ambtenaar gemid deld 6 persoonsbewijzen in een uur kan verwerken, dan wil dit zeggen, dat er, bij een werktijd van 8 uur, 2000 werkdagen vastzitten aan de vervaardi ging van 100.000 bewijzen. Natuurlijk werken ver schillende ambtenaren aan de vervaardiging van één kaart, daar voor de verschillende werkzaamheden ook verschillende ambtenaren moeten worden aan gewezen. De eene ambtenaar schrijft de kaarten, een tweede verzorgt de vingerafdrukken, een derde zorgt voor het signalement. Enzoovoort. Wij maken het rekensommetje dan ook alleen om in het licht te stellen, dat er veel aan te doen is om te zorgen dat 100.000 Haarlemmers hun persoonsbewijs krij gen. In elk geval is het nu reeds aan te raden dat iedereen zorgt zoo spoedig mogelijk de foto's te krij gen die noodig zijn voor de persoonsbewijzen'. In ons vorig nummer heeft men daarvoor alle bijzon derheden kunnen lezen. Hoogwatcrbericht van Rijn en Maas. 's GRAVENHAGE, 29 Januari. De algem. dienst Rijkswaterstaat deelt mede, dat thans overal van Bovenrijn en de zijrivieren val wordt gemeld. Ook te Keulen valt het water reeds. De water standen zijn hedenochtend: Keulen 7.73 0.11) Lobith 15.53 0.16). Nijmegen 12.54 0.13) Arnhem 12.37 0.19) Westervoort 12.87 0.17) Angezien over het geheele Rijngebied vorst heerscht, zal de was op de Ned. takken wel spoedig tot staan komen. De Maas is thans stationnair op het peil van 44.92 -f te Maastricht hoofdsluis. In De Lier is volgens „De Westerbode" de eerste ooievaar gezien, die post had gevat op den nok van eert*boerderij. Iedereen zal ongetwijfeld hopendat het dier zich niet met zijn lenteboodschap heeft vergist, maar we vreezen. Voor het persoonsbe wijs, dat op 1 Maart voor iedereen wordt ingevoerd, zullen ook de vingerafdrukken verplichtend zijn. Hier boven ziet U, hoe zulk een vingerafdruk tot stand komt. De rechter wijsvinger wordt ste vig op een met inkt bestreken glazen plaat gedrukt, om vervolgens op het papier te wor den overgezet. (Foto Pax Holland) Oorlogsdoelen te Londen geboni bardeerd. Het D. N. B. meldt; Het Duitsche luchtwapen heeft Dinsdag verscheidene afzonderlijke aan vallen ondernomen op de Britsche hoofdstad, waarbij voor den oorlog belangrijke doelen met succes gebombardeerd werden. In Londen werd talrijke malen luchtalarm gegeven. Alle vlieg tuigen keerden onbeschadigd naar hun steunpun ten terug. Ook heeft het luchtwapen een aanval onder nomen op spoorweg-emplacementen ten noorden van Cambridge. Een goederenstation en een goederentrein werden op succesvollle wijze met bommen bestookt. De vliegtuigbemanningen konden een grooten brand in het station waar nemen. De Engelsche berichtendienst heeft gister avond gemeld dat in den loop van den dag verscheiden aanvallen op Engelsch gebied ge daan zijn. Zoowel 's morgens als 's middags zijn vijandelijke vliegtuigen over de kust van Kent gevlogen en hebben boven een provinciestad bommen laten vallen. Daardoor zijn „enkele huizen" beschadigd. Ook op andere plaatsen zijn bommen uitgeworpen. Te Londen zelf is overdag viermaal luchtalarm gegeven als gevolg van dit vliegen over En gelsch gebied. Wendell Willkie, die thans, naar men weet te Londen vertoeft, heeft Dins dag voor de eerste maal „kennis gemaakt met luchtalarm". Eenmaal heeft het luchtalarm hem verrast, toen hij juist onderweg was voor een bezoek bij den gouverneur van de Bank van Engeland. Een tweede keer was er alarm, toen hij een onderhoud had met den Katholieken aarts bisschop van Westminster kardinaal Hinsley. Duitsch weermachtsbericht. Doelen in Zuidoost Engeland met verdragend geschut beschoten. BERLIJN, 28 Januari (D.N.B.) Het opperbe vel der weermacht deelt mede: „In het zeegebied ten westen van Ierland heeft een gevechtsvliegtuig met groote actie-radius een voltreffer op een klein koopvaardijschip geplaatst Voor een Britsche haven zijn mijnen gelegd. Verdragend geschut heeft in de avonduren van 27 Januari militaire doelen in het zuidoosten van Engeland beschoten. In den afgeloopen nacht heeft de vijand noch boven Duitschland noch boven het bezette gebied gevlogen. Jagers hebben gisteren een vijandelijk jachtvliegtuig van het type Lockheed-Hudson neer geschoten. Een eigen vliegtuig wordt vermist". Naar het D.N.B. in aanvulling op het weermachts bericht van Dinsdag verneemt, hebben batterijen verdragend geschut van het leger in de middag en avonduren van den 27en Januari o.a. ook stra tegische installaties in de haven van Folkestone be schoten. Halifax en zijn geloofsbrieven. Geen formaliteiten. De secretaris van Roosevelt, Early, heeft, naar Reuter uit Washington meldt, tegenover journalis ten verklaard dat de gebruikelijke formaliteit van het overhandigen der geloofsbrieven aan -jen pre sident in het geval van lord Halifax niet «al plaats vinden. In het Witte Huis en het staatsdepartement. zoo voegde hij eraan tóe, neemt men aan, dat deze formaliteit reeds werd afgedaan toen Roosevelt lord Halifax bij zijn aankomst tegemoetreisde. Goede ontvangst der nieuwe Roemeenscke regeering. Waarborg voor binnenlantlschen vrede, constateert de Joego-Slavische pers. BELGRADO, 29 Januari (DNB) De vertegen woordiger van de „Vreme" te Boekarest meldt dat men in objectieve Roemeensehe kringen verklaart dat de nieuwe regeering in hooge mate het ver trouwen van het Roemeensehe volk bezit. Zij is met groote tevredenheid ontvangen, aange zien haar samenstelling een volledige waarborg vormt voor den binnenlandschen vrede en de ver steviging van de bestaande orde garandeert. De leider van den staat heeft zijn medewerkers gekozen onder de bekwaamste soldaten en aan het hoofd van eenige speciale vakressorts de geschikte burgers geplaatst. Allen, zoo verklaart men in de genoemde kringen verder, hebben met de grootste bereidwilligheid gevolg gegeven aan den oproep van den generaal, wiens populariteit thans grooter is dan ooit tevoren. Ook de correspondent van de „Politieka" komt tot het resultaat dat de nieuwe regeering bij het Roemeensehe publiek goed is ontvangen. In deze regeering ziet Roemenië een garantie voor het her stel van volkomen orde en rust in het land. De nieuwe regeering beschikt over persoonlijkheden die weliswaar voor een deel onbekend waren bij het groote publiek, maar die in het verleden bewij zen hebben afgelegd van hun trouw en toegewijd heid aan generaal Antonescu. De nieuwe regee ring zal den Roemenen het geloof in den staat teruggeven en. zal het publiek moeten geruststel len. Intusschen zal generaal Antonescu er naar streven de légionnaire beweging opnieuw te orga- niseeren. Duitsclie minister van Justitie overletjeu. BERLIJN, 29 Januari (D.N.B.) De rijksmi nister van justitie Dr. Gürtner is vannacht na een korte ziekte overleden.. Dr. Franz Gürtner werd den 26en Augustus 1881 geboren. In 1922 werd hij minister van Justitie van Beieren. Bij de vorming van het kabinet-Von Papen werd Gürtner, die zich op grond van zijn groote deskundigheid ook in het buitenand naam verworven had. tot rijksminister van justitie be noemd. Dit ambt heeft Gürtner tot zijn dood toe be kleed. KINDERLEDIKANTJES. GROOTE S9RTEERING. Nog redelijke prijzen. VAN WEERT ANEGANG 46. (Adv. Ingez. Med.) De 4% Ned. Staatslcening 1941. De Vereeniging voor den Effectenhandel te Am sterdam heeft bericht ontvangen dat de bevoegde Duitsche instantie toestemming heeft verleend dat voor het verrichten van stortingen (voor zoover geen contante middelen aanwezig zijn) op inschrij vingen der 4 procent Nederlandsche staatsleening 1941 voor rekening van „vijanden" in den zin van de Verordening betreffende de behandeling van vijandelijk vermogen, ten beloope van bedragen, waarvoor eventueel op de gedwongen leening zou moeten worden ingeschreven, effecten mogen wor den beleend. Vat wijn tegen liet lichaam. Dinsdagavond half zeven was de 29-jarige wijn- koopersknecht J. G. L. van L. uit Velsen met per soneel van een expeditiefirma aan de Kinderhuis- vest te Haarlem bezig met het lossen van een fust wijn van 1.10 M. hoog cn een middellijn van 1 M. en wegende 845 K.G., langs een paar zooge naamde strijkbalken van een vrachtauto. Toen het vat begon te kantelen sprong Van L., die vreesde bekneld te zullen geraken, van den wagen, maar hij struikelde over een der balken en kreeg het zware vat gedeeltelijk tegen liet lichaam. De man, die over pijn in den rug klaagde, werd door leden van den Ongevallendienst behandeld, waarna hy per ziekenauto naar het St. Elisabeths Gasthuis werd vervoerd, waar hij ter observatie is opgenomen. Er bestaat geen levensgevaar. De uitdeeling der gelden van de Winterhulp Nederland. 's GRAVENHAGE, 29 Januari. Hedenavond van 13.45 tot 19 uur zal de heer J. C. A. Coucke, journalist te 's Gravenhage, over beide radiozen ders spreken over de uitdeeling der gelden van de Winterhulp Nederland. De Amsterdamsche tram mag tot tien uur blijven rijden. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld dat aan de Amsterdamsche Tramweg Maatschappij toe stemming is verleend van heden af te rijden tot des avonds 10 uur. De laatste trams zullen om 9 uur van de eindpunten'vertrekken. Van een soortglijk besluit voor Haarlem is te bevoegder plaatse nog niets bekend. F. Bulthuis verlaat 's Rijks dienst. Zaterdag 1 Fetor. a.s. zal de heer F. Bulthuis alhier wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd afscheid nemen van 's-Rijks dienst. Uit de kringen van Nijverheid, Handel en Industrie heeft zich onder voorzitterschap van den heer H. J. Lips te Velsen-Noord een comité gevormd teneinde den scheidenden ambtenaar een huldeblijk te bieden, terwijl ook het ambte narencorps den heer Bulthuis een huldeblijk zal aanbieden. Daartoe zal in hotel Brinkman te Haarlem in den morgen van 1 Febr. a.s. een bijeenkomst worden gehouden. De heer Bulthuis heeft vele jaren dienst gedaan als verificateur van de Invoerrechten en accijnzen. Bovendien is hij ook buiten zijn ambtelijken werkkring een bekende en geziene persoonlijkheid. In het Geref. kerkelijk leven in zijn woonplaats neemt hij even eens een vooraanstaande plaats in en hij dient de Geref. kerk bijkans 25 jaar als ouderling. Het maken van tochten nog gevaarlijk. De IJsbont! Hollands Noorderkwartier verzoekt on» mede te deelen, dat men met het maken van tochten zeer voorzichtig dient te zijn. Uit de Inlichtingen van de ver schillende ijsclubs ls gebleken, dat er vele plaatsen niet betrouwbaar zijn. Vooral in de buurt van Bruggen Is de ijslaag nog niet voldoende dik. De besturen van de aan gesloten vereenlglngen zijn beztg ztch geheel te orscn- teeren en zullen Indien mogelijk zoo spoedig mogelijk banen uitzetten. (A. N. P.) Duitsche vliegers bombardeerden Malta. Schade aan het vliegveld Luca toegebracht. BERLIJN, 28 Januari (D.N.B.) In de vroege ochtenduren van 28 Januari hebben naar het D. N. B. verneemt, Duitsche gevechtsvliegtuigen het vliegveld Luca op Malta gebombardeerd. Men kon een reeks van treffers in en voor de hangars waar nemen. Er werd aanzienlijke materieele schade aangericht. HEDEN: 10 PAGINA'S. NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1 R. P.: Het nieuwe 'stadsbeeld pag. 1 P. Gasus: Lierzang. pag. 1 Eigenaardigheden in Haarlem en omgeving pag. 3 Flitsen: Zelf doen. pag. 3 J. H. de Bois: Kunst in Haarlem en daarbuiten pag. 3 Het opbrengen van de Mendoza. pag. 6 Uit de Pers pag. 6 H. D. Vertelling: Het jubileum. pag. 6 J. B. Schuil: De Voortrekkers, pag. 7 K. de Jong: Paedagogisch Volkscon cert. pag. 7 J. G. Heilker: Spakenburg in den greep van de griep pag. 9 M. C. F.-M.: Menschen in de Cen- f§ trale keuken. pag. 9 Laatste Berichten op pagina 2

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1