De nieuwe reizigerstarieven der Spoorwegen "Th J De Parochie van Eikendonk SSPP DONDERDAG 6 FEBRUARI 1941' TTA'SREËM'S DAGËE'AC 7 Verschillende soorten biljetten niet meer verkrijgbaar Met ingang van 1 Maart a.s. zullen zooals ge- meid de reizigerstarieven der Nederiandsche Spoorwegen worden verhoogd. Het besluit daartoe is genomen omdat de tijdsomstandigheden dit nood zakelijk maken, alsook omdat de-spoorwegen om zetbelasting moeten betalen. In verband met deze tariefverhooging zullen thans geen abonnements kaarten langer dan een maand beschikbaar worden gesteld tegen het oude, dus thans geldende tarief. Voor de gewone enkele reiskaarten worden de prijzen per kilometer thans als volgt: le klas 4.82 ct., 2e kl. 3.69 ct., 3e kl. 2.56 ct. Het nieuwe enkele reistarief is een evenredig kilometertarief, d.w.z. de prijs per kilometer, on geacht den af te leggen afstand, blijft dezelfde. De thans geldende prijzen van het enkele reistarief worden berekend volgens een staffeltarief, daar men immers voor afstanden van 150 tot en met 300 KM 25%, voor afstanden boven de .300 KM 62'/2% minder betaalt dan voor afstanden tot en met 150 KM. - De prijs per KM bedraagt tot 1 Maart: le kl. 2e kl. 3e kl. ct. ct. ct. t/m J50 KM 4.25 3.25 2.25 voor eiken volgenden KM t/m 300 KM 3.18 2.43 1.68 voor eiken KM meer boven 300 KM 1.59 1.21 0.84 Wanneer wij de tarieven willen vergelijken kun nen de volgende voorbeelden dienen: bestaand nieuw 3e klas. 100 KM "f 2.25 f 2.60 3e klas. 200 KM f 4.25 f 5.15 3e klas. 300 KM f 5.90 f 7.70 Voor de gewone retourkaarten worden de nieuwe prijzen als volgt: le kl. 2e kl. 3e kl. tot en met 50 km. 7,38 5,64 3,89 ct. p. km. bov. 50 km. elke km. meer 7.89 6.05 4.20 ct. p. km. In plaats van de gebruikelijke opwaartsche af ronding op veelvouden van 5 cents wordt de af ronding van afstanden van minder dan 50 km in dien het af te ronden gedeelte minder dan 2/2 ct. be draagt naar beneden afgerond op een veelvoud van 5 cent. De bestaande prijzen bedragen le kl. 6.13 ct., 2e kl. 4,69 ct en 3e kl. 3,25 ct. per km. Ter vergelijking kan het volgende dienen: 3e kl. 25 km. 3e kl. 100 km. 3e kl. 200 km. bestaand nieuw 0.85 0.95 3,25 4,05 6,50 10.35 Voor de vacantiekaarten zullen de prijzen be dragen: lekl. 2e kl. 3e kl. nieuw 9.25 7.10 4.95 de bestaande prijzen zijn 7.50 5.75 4.00 Voor de sportgezelschapsbiljetten zullen de prij zen bedragen, voor een reis heen en terug voor ten Jninste 12 personen: 2e kl. 3 e kl. geldig gedurende 1 dag 3,7 2,6 ct; p. km. geldig gedurende 4 dagen 4,6 3,2 ct. p. km. De bestaande prijzen zijn: geldig gedurende 1 dag 2,88 2,00 ct. p. km. geldig gedurende 4 dagen 3,61 2,50 ct. p. km. Retour-vacantiekaarten, gezins-retours, ge- wone gezelschapsbiljetten, jeugd-uitstapbiljet- ten en bijzondere retourkaarten zijn niet ver- kxijgbaar. Ook voor bagage worden de prijzen verhoogd. Voor gewone zendingen wordt echter vrijwel geen verhooging toegepast. Bundels rijwielkaarten tegen verlaagden prijs worden niet meer beschikbaar gesteld. Voor oningepakte rijwielen worden de prijzen: a) voor verzending met een door den reiziger verlang den, niet voor het vervoer van rijwielen uitgesloten trein: voor afstanden t.m. 40 km. 40 ct. en voor af standen grooter dan 40 km. 130 ct.; b) voor ver zending met treinen naar keuze van den spoorweg, ongeacht den afstand 80 ct. De bestaande prijzen zijn onderscheidenlijk 30, 90 en 65 ct. De prijzen van rijwielabonnementkaarten worden: bestaand nieuw geldig 8 dag., uitsluit, v. houders 8-d,aagsche abonnementskaarten 5.6.15 geldig 1 maand 15.— 18. geldig 3 achtereenv. maanden 40.47. geldig 6 achtereenv. maanden 70.83. geldig 12 achtereenv. maanden ƒ120.ƒ141. ABONNEMENTSKAARTEN De pi-ijzen van de algemeene abonnementskaar ten zullen worden: lekl. 2e kl. 3 e kl. voor de eerste maand 78.66.50 46. Voor elke volgende maand, mits onmiddellijk aanslui tende aan de voorafgaande 59.50 52.36. Bestaande phijzen: le maand f 67.58.40. voor aansl. verdere maand 50.43.50 30. Toeslagkaarten D-treinen (voor abonnements houders) worden niet verhoogd. De prijzen van de 8-daagsche abonnementskaar ten zullen bedragen: lekl. 2e kl. 3e kl. nieuw 31.— 26.75 18.50 de thans best. prijzen zijn: 25.21.75 15.— Nieuwe prijzen trajectkaar- ten per k.m. en per maand 1.26 0.96 0.68 bestaande prijzen 1.08 0.82 0.57 Nieuwe prijzen weektraject- kaarten per k.m, en p. week 36.4 27,8 19,2 ct. De bestaande prijzen zijn: 31 24 16.5 ct. Weekkaarten worden per km. in de 3e kl. 12,8 ct., thans 11 ct. De naam van jongeliedenkaarten wordt veran derd in jeugdkaarten. De verhouding der prijzen ten opzichte van de trajectkaar ten blijft ongewij zigd. De prijzen worden: le kl. 2e kl. 3e kl. Voor 1 maand f 1.— f 0.77 f0.55 per K.M. Voor 11 maanden f 11.f 8.50 f 6.per K.M, De verhouding van de prijzen van maand-tra- jectkaarten met verkorte geldigheid, verkorte werk-weekkaarten en maand-jeugdkaarten met verkorte geldigheid ten ópziohte van maand-tra- jectkaarten, weekkaarten en jeugdkaarten blijft dezelfde. De prijzen worden dus evenredig ver hoogd. In het tarief voor' abonnementskaarten en in het Nederiandsche reizigerstarief in hun nieuwe uit gave van 1 Maart zullen de bestaande speciale ta rieven worden opgenomen, zoodat deze als afzon derlijke tarieven zullen vervallen. Ter vergelijking is hieronder nog een enkel voor beeld van nieuwe en oude prijzen opgenomen: 1 AmsterdamHaarlem, 19 K.M. oud 0.85 nieuw 0.95 AmsterdamDen Haag, 63 K.M. oud 2.70 nieuw3.05 I enkele reis retour 2 3 1 2 3 0.65 0.45 1.20 0.90 0.65 0.75 0.50 1.40 1.05 0.75 2.05 1.45 3.90 3.00 2.05 2.35 1.65 4.75 3.65 2.50 Een voorbeeld van oude en nieuwe prijzen voor abonnementen is: trajectkaarten HaarlemAmsterdam C.S. bestaand nieuw 20.60 15.60 10.90 24.— 18.30 13.— weektraj. kaart jeugdkaarten weekk. 12 3 12 3 5.90 4.60 3.15 16.50 12.50 8.80 2.10 6.95 5.30 3.65 19.— 14.70 10.50 2.45 Ned. Kath. Volksbond Heemstede ALBERDINCK THIJM. Ter viering van het 48 jarig bestaan van den Nederlandsch Katholieken Volksbond te Heem stede heeft de Haarlemsohe R.K. Rederijkers kamer Alberdingk Thijm gisterenavond in het R.K. Vereenigingsgebouw op den Heerenweg een opvoering gegeven van „De Parochie van Eiken donk", dat de schrijver, René Bosch, een „spel van ernst en luim" noemt. De ernst domineert in dit spel. René Bosch heeft in zijn stuk de moeilijkheden gedramati seerd van een braven pastoor, die te strijden heeft met de kleinzieligheid, de eerzucht en het egoïsme van zijn parochianen. De ware christe lijke liefde is ver te zoeken bij deze menschen, die bijna allen op hun eigen voordeel bedacht zijn. En dè pastoor wil toch zoo graag het goede. Vooral de heereboer Rooijers, die behalve wet houder ook kerkmeester is, maakt het den pastoor, die zoo graag de herder van de aan hem toever trouwde kudde wil zijn, wel bijzonder moeilijk. Het is tegen dezen hardvoehtigen boer en zijn even hartelooze zuster Aagje, dat de strijd van den pastoor in het bijzonder gaat en een oogen- blik schijnt het zelfs, dat de geestelijke dezen kamp zal verliezen, totdat de parochianen tot inkeer komen, wanneer zij gaan beseffen, wat zij dezen nobelen priester hebben aangedaan. De Christelijke liefde overwint tenslotte en ale het doek voor het laatst zakt, heeft de pastoor de zekerheid, dat zelfs zijn vijand Rooijers den weg tot het goede gevonden heeft. In de teekening van dezen braven pastoor met zijn nienschenkennis. zijtn Christelijke barmhar tigheid en zijn milden humor is de schrijver zeer gelukkig geweest. Deze pastoor, die enkel het goede wil en in zijn strijd tegen de enghartige kleinzieligheid van zijn parochianen bijna licha melijk ten ondergaat.' is een mooie figuur gewor den. die heel het stuk beheerscht. En hij werd door Gerard Nielen ook heel zuiver en gevoelig gespeeld. Er was in dezen priester niets zoetelijks of opzettelijk braafs. Een pastoor, die bovenal mensch is. met veel gevoel voor humor, zoo heeft Nielen dezen herder van de parochie van Eiken donk gegeven. Een der beste rollen, die wij tot nu toe van Nielen hebben gezien. Ook de andere personen waren scherp getvpeerd. Men zag aan alles, dat een man met artistieken smaak Herman Moerkerk deze voorstelling had geregisseerd. Zoo was mevrouw Nielen als Aagje wel volkomen de benepen en eerzuchtige boerenvrouw, die zij zijn moest. En Dirk Vrees wijk, die de rol van Rooijers van den heer Jan Icas van Dijk heeft moeten overnemen, wist ka rakter te geven aan dezen harden boer. Joop Kruyver typeerde zeer verdienstelijk den verloo- pen "arbeider Van Velzen. Mej. Miep Beyk maakte weer iets aardigs van de trouwhartige huishoud ster en Cor Campfens had veel plezier van zijn rolletje van den koster, dien hij met komisch accent speelde. Mej. Tony Telman was een lieve Elsje, .en Wim Teeuwissen. Jacob Henneman en Henk Boeree voldeden in hun rollen van den no taris, den dokter en den jongen onderwijzer. Zoo werd het als geheel een zeer goede voorstelling van Alberdingk Thijm. Het ensemble van Jan Nibbering verzorgde weer met opgewektheid het muzikale deel van den avond. J. !B. SCHUIL. v f -'%X De inschrijvingen voor den Elfstedentocht overtroffen te Leeuwarden de stoutste ver wachtingen. Op het kantoor van den voorzitter, mr. Hepkema. heerschte gedurende de afgeloopen dagen een enorme drukte (Foto Pax-Holland) Vijf personen door kolendamp bedwelmd Door toepassing van kunstmatige ademhaling in het leven gehouden. Ten huize van de familie J. Hasker aan den Korreweg te Groningen, heeft zich Woensdagmid dag een ernstig geval van kolendampvergiftiging voorgedaan. In de huiskamer bevonden zich vier personen, t.w. de 32-jarige heer Hasker, zijn 34-jarige echt- genoote en hun beide kinderen, een 6-jarige jon gen en een meisje van 2 jaar, alsmede de 62-jarige heer E. B. Door ernstige kolendampontwikkeling uit den haard geraakten allen in de kamer buiten bewustzijn. De heer Hasker had nog de tegen woordigheid van geest om hulp te roepen, waarna hij evepeens bewusteloos neerviel. Op het hulpgeroep snelden enkele buren toe, die de vijf slachtoffers naar een andere kamer overbrachten. Tevens riepen zij hulp van doktoren en politie in. Na toepassing van kunstmatige ademhaling slaag de men er in bij allen de levensgeesten te doen terugkeeren. De slachtoffers verkeerden thans buiten gevaar. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements Rechtbank te Haarlem werden op Dinsdag 4 Februari 1941 geen faillisse menten uitgesproken. Vernietigd werd op grond van verzet het fail lissement van W. A. van Middelkoop, van beroep veekoopman, wonende te Badhoevedorp, gem. Haarlemmermeer (curator mr. J. Lieuwen), uitge sproken bij vonnis dezer rechtbank d.d. 14 Januari 1941. Opgeheven werden wegens gebrek aan actief de faillissementen van: 1. C. van der Linde, stoffeerder, wonende te Be verwijk. Curator mr. H. J. Pot te Haarlem. 2. B. L. Lieverse, van beroep schilder, wonende te Lisse. Curatrice mevr. mr. C. L. VisSanders, te Haarlem. Geëindigd zijn wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst der faillissementen van: 1. J. A. Vis, handelaar in autpbanden, wonende te Zaandijk. Curator mr. B. E. van Tijn, te Haar lem. 2. W. N. Klip, coupeur, wonende te Badhoeve dorp, gem. Haarlemmermeer. Curator mr. dr. A. F. H. Schreurs, te Haarlem. 3. P. Timmers, aannemer, wonende te Haarlem. Curator mr. J. C. Y. Nrêuwenhuys te Haarlem (na gedaan verzet). Uitbreiding der electrificatie bij de Spoorwegen. In de toekomst een vrijwel geheel electrisch net in ons land. Ir. W. Hupkes heeft aan de Telegraaf medege deeld, dat êr bij de Nederiandsche Spoorwegen plannen bestaan voor electrificatie van een aan tal Brabantsche lijnen. Het zijn de trajecten DordrechtRoosendaal. Lage ZwaluweBreda, RoosendaalBredaTilburgDen Bosch en Til burgBoxtel. Dat beteekent allerminst, dat het tijdstip, waarop met dezen arbeid zal worden begonnen, vast staat en nog veel minder, dat ook maar vaaglijk bekend zou zijn, wanneer deze trajecten electrisch zullen kunnen worden bereden. De be- teekenis van dit besluit is een principieel vastleg gen van het werkprogramma en een richten van de krachten op het verwezenlijken van dit pro ject, wanneer de omstandigheden het gedoogen. Het net van electrische lijnen in het midden van ons land heeft ons land in de afgeloopen maanden onschatbare diensten bewezen. Vertra gingen zijn geringer dan bij stoomlocomotieven en er wordt minder steenkolen verbruikt. Er ligt bij de directie een kaart., waarop de plannen van de spoorwegen in kleuren aangege ven zijn en daarvan kan onthuld worden, dat het in het voornemen ligt, om ons land een vrijwel geheel electrisch net te geven met verbindingen tot in de uithoeken van het land. Dat gaat dan van Eindhoven verder tot Maastricht, van Amersfoort over Zwolle naar het Noorden en evenzoo naar Twente. Als voorloopige eerste project staan, na de voltooiing der nu onderhanden zijnde lijnen, dus de Brabantsche lijnen op de nominatie. Zooals bekend, wordt hard gewerkt aan de vol tooiing van de lijnen AmsterdamAmersfoort en UtrechtAmersfoort. Zijn die gereed vermoe delijk in Mei 1942 dan krijgen ook de Gooi- forènsen de voordeelen van de electrische tractie. Bij Beynes, Allan en Werkspoor worden zooals reeds eerder is medegedeeld 25 5-wagenstellen en 15 2-wagenstellen gebouwd ter uitbreiding van het materiaal „GELOOF EN WETENSCHAP". Voor de vereeniging „Geloof en Wetenschap" voor Haarlem en omstreken zal Zondagmiddag a.s. in den Stadsschouwburg te Haarlem door Het Ned Tooneel worden opgevoerd „Voor Zonsondergang", tooneelspel in vier bedrijven door Gerhart Haupt- man. CLANDESTIEN GESLACHTE VARKENS. De politie te Poeldijk heeft bij den melk handelaar M. een inval gedaan, waarbij vier clan destien geslachte varkens werden aangetroffen. Verduister goed. Zooals het moet. VAN 6 OP 7 FEBRUARI 1941 van 18.55 tot 9.12 Maansondergang op 7 Febr. 5.20 Maansopkomst op 7 Febr14.19 De laatste tocht van Lemmer naar l'rk per schaats? Ruim 1200 personen namen deel aan d°n toertocht per schaats, welke deze week van Lemmer naar Urk werd georga niseerd. Dit zal waarschijnlijk de laatste keer zijn geweest dat een dergelijke tocht over het toekomstige Noord Oostpolderge bied gemaakt kon worden. De drukte aan de startplaats. (Foto Pax-Holland) Pfeifer moet de eerste plaats deelen met Cliierroni. CORTINA d'AMPEZZO. 5 Februari. (A.N.P.) Omtrent den uitslag van de Slalom, welke gisteren gehouden werd, wordt nog nader gemeld, dat de jury na langdurige besprekingen besloten heeft, dat Albert Pfeifer de eerste plaats zal moeten dee len met den 'Italiaan Chierroni. Voor beiden werd een tijd van 2 min. 1.5 sec. genoteerd. In de volg orde van de overige deelnemers kwam geen ver andering. De bepaling van den totaaluitslag van de combinatie van de slalom en afdaling leverde groote moeilijkheden op. Tenslotte werd de vol gende uitslag bekend gemaakt: Heeren: 1 Josef Jennewein (Duïtschland) 404.4 pnt. 2 Marcellin (Italië), 405.1 pnt. 3 Chierroni (Italië) 407.4 pnt. 4 Rudi Cranz (Duitschland) 407.6 pnt. 5 Rominger (Zwitserland) 412.8 pnt. 6 Pfeifer (Duitschland) 413 pnt. 7 Soerensen (Noorwegen) 421 pnt. 8 Seheuing (Zwitserland) 423.9 pnt. 9 Laceóelli (Italië) 424.6 pnt. 10 Lantschner (Duitschland) 426.8 pnt. Dames: 1 Ohristl Cranz (Duitschland) 406 pnt. 2 Cellina Seghi (Italië) 424.7 pnt. 3 Anneliese Proxauf (Duitschland) 430.1 pnt. 4 Kaethe Gra- segger (Duitschland) 432.6 pnt. 5 Rosemarie Proxauf (Duitschland) 445.7 pnt. J. SMIT t Op 69-jarigen leeftijd is te Overveen overleden de heer J. Smit. directeur der N.V. Electr. Luxe Brood- en Banketfabrieken J. Smit en Zonen. De overledene was een zeer bekende en gewaar deerde figuur in het Haarlemsche bedrijfsleven. Te Hattum op 3 Januari 1872 geboren vestigde hij zich in 1903 te Haarlem en begon in de Smede- straat een broodbakkerij, die hij met groote vak kennis al spoedig dermate tot ontwikkeling en bloei bracht, dat uitbreiding noodzakelijk werd, zoodat elders winkets konden worden geopend en de zaak allengs uitgroeide tot het bedrijf in zijn te- genwoordigen omvang. Tot het laatst behield hij de leiding van zijn, sedert in een N.V. omgezette zaak, al genoot hij daarbij den steun van zijn zoons, die vooral de laatste jaren, toen zijn gezondheidstoe stand te wenschen liet, hem ter zijde stonden. De heer Smit was een man, die altijd met hart en ziel bij zijn bedrijf was en dan ook jarenlang een gewaardeerd bestuurslid van de Haarlemsche Broodbakkerspatroonsvereeniging is geweest. Voor het overige bekleedde hij geen functies en gaf zijn vrijen tijd aan zijn gezin met als afwisseling zijn wekelijksch kegelavondje hij was jarenlang een der trouwste leden van de Kegelclub „Volhar ding" of, des zomers, een autotochtje naar zijn geboorteplaats, die hij nimmer kon vergeten. De teraardebestelling is bepaald op Zaterdag dezer des middags te twee uur op de Algemeene Begraafplaats aan den Bergweg te Bloemendaal. WEEK-ABOMVEME\TEN dienen uiterlijk Woensdags avond% betaald te zijn. daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Het orgel in de St. Bavo. Verhooging van het crediet voor herstelling. In de vergadering van 30 October 1940 is door den Raad van Haarlem besloten, om voor de uit voering van eenige noodzakelijke vernieuwingen en verbeteringen van onderdeelen van het orgel in de Groote of St. Bavo Kerk. een bedrag ad 2.745 ter beschikking van B. en W. te stellen. Op 30 December j.1. is met de herstellingswerk zaamheden aangevangen. Bij'de demontage, nood zakelijk voor de windverbetering bij het rug positief (2e klavier), is het, na nauwkeurig onder zoek en ampele bespreking noodzakelijk gebleken, een wijziging te brengen in de oorspronkelijk voor genomen werkzaamheden. Inplaats van het mon- teeren van twee compresseurs met gebruikmaking van den bestaanden windtoevoer, zal het aanbren gen van twee regulateur-blaasbalgen met een wind- toevoer rechtstreeks naar de windladen een af doende en volledige verbetering geven. Hetzelfde geldt ook voor het 3e klavier, alwaar eveneens het plaatsen van een regulateur, instede van een compresseur, noodzakelijk is gebleken. Deze beslist noodzakelijk te achten voorzieningen zullen een uitgave vorderen van 580. In verband daarmee stelleji B. en W. den raad voor, het hier- voorgenoemd crediet van 2.745 alsnog met 580 te verhoogen. OVERTREDING VAN VERORDENINGEN. -r- Wegens overtreding van de verordening be treffende den identificatieplicht zijn door het kan tongerecht te Haarlem op 1 Februari en 3 Februari j.l. ,8 personen veroordeeld tot straffen varieerende van 1 subs. 1 dag hechtenis tot 5 subs. 3 dagen hechtenis. Ter terechtzitting van het kantongerecht te Haarlem werd op 1 Februari j.l. een strafzaak behandeld wegens overtreding van de verordening betreffende marskramers. Deze werd berecht met 3 subs, 3 dagen hechtenis Auto reed op kinderen in. Chauffeur uit Rijswijk vrijgesproken. Veertien dagen geleden stond voor de Haar lemsche Rechtbank terecht een chauffeur uil Rijswijk, die er van verdacht werd, door roeke- loosrijden op den weg van Alkmaar naar Be verwijk, even voor de bebouwde kom van Be verwijk, een ongeluk veroorzaakt te hebben, ten gevolge waarvan een kind overleed, een kind d' beenen kwijt raakte en nog drie andere kinde ren en egn vrouw gewond werden. De auto reed slippend door het remmen, op voor een café spe lende kinderen in. De Officier van Justitie eischte een gevange nisstraf van 3 maanden en een jaar ontzeg ging van de bevoegdheid tot chauffeeren. De Rechtbank heeft hem hedenmorgen vrij gesproken. ^AAT de gelegenheid niet voorbij gaan, om Uw naam en Uw arti kelen in HAARLEM'S DAGBLAD bekend te maken. Uw advertentie wordt in ruim 19700 gezinnen van betalende abonnés gelezen. De grootste publiciteit in Haarlem en Omstreken. MA1KT EIKICUTIN VEEMARKT TE ROTTERDAM. ROTTERDAM 4 Februari 1941, Totaal aangevoerd 1686 dieren, waaronder 735 gebruika- vee en 16 bokken en geiten. 291 vette runderen. 52 scha pen, 557 nuchtere kalveren en 35 graskalveren. Prijzen per stuk: Kalikoeten 1 545, 1425, 1325. Melkkoeien f 540, 1 420, 1 325. Varekoeien 1 345, 1 275. 1 225. Vaarzen 1 340, 1 285. 1 200. Pinken 1 290. 1 210, 1 165. De aanvoer van melk- en kalikoeten was als vorige week met tamelijken handel en Iets hoogere prijzen. De aanvoer van varekoeien was iets grooter met kalmen handel en Iets hoogere prijzen. Vaarzen en pinken aanvoer iets ruimer met stuggen handel en onveranderd In prijs. Aardappelen: Bintjes 13.69. Industrie 13.69. Eigenhei mers. zand 1 3 34. Alpha's 13.69. Alle bonte soorten 14.39. Alle soorten Eigenheimers 14.04. Voorraad: voldoende, handel tamelijk. Vlasbeurs 3 Februari: Blauw vlas 2050 K.G. 11—11,40. Wit vlas 2000 K.G. 1 J—1 M5. Geel vlas 1650 K.G. f1—11.45. Dauwroot 300 K.G. 10,85—1 1.15. De aanvoeren waren heden niet groot, alles werd aan de vastgestelde prijzen geruimd. Fijne zaden: Heden geen i BODEGRAVEN Dinsdag. Aangevoerd 11 partijen Goudsohe kaas. waaronder mei rijksmerk. totaal 495 stuks, wegende 4455 K.G. Prijs met R.M., Ie soort 141,50. Handel vlug. PURMEREND Dinsdag. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 6 partijen, wegende 4500 K.G. Handel vlug. Hoogste prijs f35,25. Kaasmarkt, gewicht 284. Handel vlug. Kleine Boeren f34 per 50 K.G. Runderen, totaal 592 stuks: Vette koeien 465 voor leve ring. Gelde koeien 77 300—415 per stuk, matig. Melk koeien 50 325—180 per stuk. Stieren voor levering. Vette kalveren 16 voor levering, Nuchtere kalveren voor de slacht voor levering: nuchtere kalveren voor de fokkerij 20—48 per stuk. goed, totaal 199. Magere varkens 8 2540 per stuk, matig. Biggen 140 18—30 per stuk, matig. Schapen 328 30—50 per stuk, matig. Bokken 13 15—28 per stuk, matig. Kipeieren 1.07 per K.G. Oude kippen en hanen (blauw) 1200 1,00—2,50 per K.G. Konijnen 1,50—4,00 per stuk. Eenden 300 1,00—1,80 per stuk. AGENDA Heden: DONDERDAG 6 FEBRUARI. Zuiderkapel: Spreker J A. Bruyn over: Het Boeit der Openbaring, 7.30 uur. Luxor Theater: Anny Ondra in „Liefde op ski's", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Pompadour", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Hoera, ik ben papal", 2, 6.30 en 8.45 uur. Rembrand: Theater: „Lach dan Paljazzo" en „Het Model", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schil derijen en teekeningen. 11—5 uur. Bloemendaal: Raadhuis Gemeenteraad, 2 u« VRIJDAG 7 FEBRUARI. Stadsschouwburg: Centraal Tooneel. „Vader thuis", 7.30 uur. Bioscooptheaters Voorstellingen des middags en des avonds. Nieuw programma. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schilde rijen en teekeningen. 115 uur Heemstede: Raadhuis Gemeenteraad 3 tn*r.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7