Haarlem's Dagblad Kunst in dezen tijd. Zonnesteekspel. Haarlem's Dagblad lextieCkaactr Inruiling van boterkaarten tegen vetkaarten Drie jongetjes te Zaandijk verdronken Engelsch convooi ten Westen van Spanje aangevallen. Artikelen enz. 58e JAARGANG No. 17683 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 1Ó132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM MAANDAG 10 FEBRUARI 1941 Abonnementen per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiön: 1-5 regels ƒ2.elke regel meer ƒ0.40. Reclames ƒ0.65 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.70. elke regel meer 0-17V£ Groentjes zie rubriek. Zondagmiddag werd het Requiem van Verdi door het Haarlemsche Orkest met het H. O. V.-koor en de vier solisten Ankie van Wickevoort Crommelin, Jeanne van de Rosière-van Emmerik, Louis van Tulder en Theo Baylé uitgevoerd. Marinus Adam •was de dirigent. Zaal en balcon waren propvol. Als men het uit dilettanten bestaande koor meetelt kan men in een rond getal aannemen dat vijftienhon derd menschen hun Zondagmiddag gewijd hadden aan deze zoo goed geslaagde uitvoering van dit onvergankelijke werk. Een werk dat in de muziek- litteratuur tot de extra-klasse behoort en op den duur wellicht het hoogst geschat wordt in het ge weldige oeuvre van den Italiaanschen toondichter Giuseppe Verdi. Het was een zeer mooi concert, hetgeen natuurlijk niet alleen te danken was aan de solisten maar ook aan orkest en koor, die op de voorbereiding hard hadden gewerkt en door geest driftig applaus en zelfs gejuich hetgeen Hollan ders niet zoo spoedig in de concertzaal aanheffen werden beloond. Toen ik door het gedrang in de vestibule met eenige moeite den uitgang bereikt had zei mij daar een toegewijd H.O.V.'er: „En dan hebben ze indertijd van óns gezegd dat wij over bodig waren in Haarlem!" Dat hebben „ze" inder daad, er waren menscnen die dat aanvoerden als argument om de financiëele lijdenshistorie van het orkest maar met zijn opheffing te beëindigen. Ge lukkig kregen zij hun zin niet en een tijd als deze levert wel de overtuigendste bewijzen, hoe slecht Haarlem zijn eigen orkest zou kunnen missen. Dat geldt natuurlijk niet alleen voor het orkest. Wat wij aan kunst, aan hooger levensvervulling op het gansche gebied kunnen genieten is nu van meer waarde dan ooit. En laten wij daarbij toch steeds bedenken dat voor een snel groeiende bevolking ook steeds meer gedaan moet worden om aan redelijke, geenszins-'overdreven gestelde cultureele voorwaar den te voldoen. Niet alleen de bevolking van Haar lem groeit steeds, maar ook die van Heemstede, Bloemendaal, Velsen, om de voornaamste aangren zende gemeenten te noemen. En die zijn in kunst zinnig opzicht in hooge mate op Haarlem aange wezen. Voor Heemstede en Bloemendaal spreekt dit vanzelf: het is de normale positie van randge meenten. Voor Velsen, met een bevolking van een kleine 50.000 inwoners, hebben wij met een bijzon der geval te maken, want die gemeente is met ab normale snelheid gegroeid en door haar speciale omstandigheden meer verstoken van georganiseerd kunstleven dan alle andere steden van die grootte. Zet men het streekbelang op den voorgrond, waar toe gelukkig steeds sterker streven zich is gaan ont wikkelen, dan moet men met Velsen in het bijzon der rekening houden bij den groei van het Haarlem sche kunstleven. Het wordt nu in velerlei opzicht door de tijds omstandigheden geremd. Maar het is ten allen tijde goed vooruitzienden blik te toonen. De oorlog zal een eind nemen, wellicht een spoedig eind, een tijdvak van snellen en energieken opbouw zal zeker volgen. Ten aanzien van het natuurreservaat in Kennemerland, van den nieuwen wegenbouw en stadsaanleg maar ook van het kunstleven zal men in den stijl van het streekbelang te werk moeten gaan, niet volgens elkaar vliegen afvangende ge meentebelangen. Dit kunstleven zal in Haarlem zich feitelijk gaan ontwikkelen als centrale voor een streekbevolking van een kwart millioen zielen. Het is goed dit te voorzien, want het is in elk geval de logische ontwikkelingsgang. En daarom hoop ik dat men ook in dezen tijd, ondanks de rem mende omstandigheden, alles zal doen wat mogelijk is om het kunstleven te stimuleeren. Uit de Me morie van Antwoord van B. en W. van Haarlem blijkt dat men de concerten in het Frans Hals Mu seum, den vorigen zomer gedurende korten tijd ge geven en toen plotseling afgebroken, heeft moeten staken om financieele redenen. B. en W. willen overwegen of zij ze dezen zomer hervatten kun nen; het zou 50 a 75 per maand kosten. Er mo gen groote financiëele zorgen zijn maar voor een gemeente met 144.000 inwoners lijkt dit sommetje van een paar honderd gulden geen beletsel. Even zeer ben ik geneigd tot instemming met de vraag van het raadslid, dat verzoekt om meer boeken voor de Stadsbibliotheek aan te koopen nu de uit- leening in 1940 zoo sterk is toegenomen en er niet zoo'n gering bedrag voor uit te trekken als ge schied is. Zoo'n paar voorbeelden is wel leerrijk als men ze leest, ik geloof dat in het algemeen kunst en litteratuur meer erkenning behoeven als een on misbare bron voor de geestelijke volksgezondheid, die niet alleen minstens even belangrijk is als de lichamelijke maar er ten nauwste mee in verband staat. Als er geen oorlog met al zijn ingrijpende gebeurtenissen was gekomen zouden wij voor pre cies dezelfde kwesties zijn komen te staan en ik heb er vroeger ook al vaak in dezen trant over ge schreven. De ontwikkeling van de streek en daarmee ook die van het kunstleven gaan zich in een grooter ljjn voltrekken en hoe beter wy daar in den geest op voorbereid zijn hoe beter dat geschieden zal. Men zou zelfs willen vragen, al is er nu geen geld voor een nieuw „zalencomplex" om in den zalennood te voorzien: zou Haarlem daar niet alvast de plannen voor kunnen gaan ontwerpenevengoed als I Amsterdam zijn nieuwe IJtunnels ontwerpt? Waar om niet? it. P. Japanners bombardeeren Koenmihg en den Birmaweg ERGENS IN FRANSCH INDO-CHINA. 10 Febr. (Domei). Formaties van Japansche marinevliegtui gen zijn gisteren de provincie Yoennan binnenge vlogen en hebben bommen geworpen op Koenming en den Birmaweg, zoo heeft het persbureau van de Japansche vloot in de Zuid-Chineesche Zee be kend gemaakt. Ondanks het heftige afweervuur plaatsten de Japansche vliegtuigen treffers op een munitiefabriek te Koenming en wierpen zij ver scheidene toestellen in brand. Andere Japansche vliegtuigen brachten ernstige schade toe aan de Hoeitoengbrug op den Birmaweg die door de Chi- neezen hersteld was na op 29 November Jl. door Japansche vliegtuigen te zijn vernield. (In den Amerikaanschen slaat Florida is als nieuw beroep inge steld de zonnesteekpatrouille, die baders aan het strand op hel ge vaar van zonnesteek moet wijzen) Zonnesteek is wel gevaarlijk En daarom zijn aan de zee Zonnesteekpatrouilles waarlijk Nog niet zulk een dwaas idee. Hoewel ik zou redeneeren: Hou niet alle handjes vast, Laat de bader ook maar leeren, Dat hij op zichzelve past Zij die het toch mochten krygen In het Flori-daas verschiet, Zullen met een aanklacht dreigen: Waarom waarschuwde men niet? Baders zullen daar nu denken, Brandt de zon ook nog zoo fel, 'k Hoef geen aandacht meer te schenken, Dat doet de patrouille wel Voor 't me werkelijk kan hindren Komt een zorgzaam brave man En die roept: niet langer, kindren, Anders branden jullie an. Jij mag nog een poosje blijven Jij moet weg en jij daar ook. Anders voel je 't aan den lijve. Raak je aan en van de kook Ach, het is hun zaak tenslotte, Wat zij in het badseizoen Wel met de gebakken botten Van hun baders willen doen. Wij met onze grauwe luchten En de kou niet van de baan Kunnen slechts weemoedig zuchten, 't Komt er hier geen steek op aan. Laat een zonnesteekpatrouille, Als de zon eens lekker brandt Zich met ons maar niet bemoeien, Wij zijn heusch wel bijdehand, Om op zonnesteekgevaren Zelf voldoende acht te slaan, Maar ons blijft de zon maar sparen, Brak haar steekspel hier maar aan. Duitsch weermachtsbericht van Zondag: Aanvallen op Zuidoost Engeland en de Midlands. Bommen op Malta. BERLIJN, 9 Februari (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht deelt mede: „Afzonderlijke gevechtsvliegtuigen hebben gis teren overdag en in den nacht met succes strate gische doelen in de Midlands en in Zuidoost Enge land aangevallen. In het Middellandsche Zeegebied heeft de Duit- sche luchtmacht bij aanvallen in opeenvolgende golven op vliegvelden op het eiland Malta en de haven van La Valetta bomtreffers van zwaar kali ber geplaatst op gebouwen en pakhuizen. Er ont- Wij kunnen thans berichten dat de Haarlem's Dagblad Textielkaart aan onze kantoren, Groote Houtstraat 93 en Soendaplein 37 verkrijgbaar is, dage lijks van des ochtends 9 uur tot des namiddags 5 uur. De kaarten zijn weder op dezelfde wijze als de vorige maal uitgevoerd mc't dit belangrijk verschil, dat zü veel uitge breider en dus grooter van formaat zijn. Wij hebben den prijs vastgesteld op 4 cent per stuk, afgehaald aan onze kantoren. Ook nu zult u deze handige kaart niet willen ontberen. Welnu, zij liggen klaar om door u te worden afgehaald. Toe zending kan niet plaats vinden. stonden omvangrijke branden. De vijand neeft in den afgeloopen nacht met weinig vliegtuigen op drie plaatsen bommen geworpen op woondïstricten in West-Duitschland. Van drie vijandelijke vlieg tuigen, die Noorwegen trachtten binnen te vliegen, werden er twee neergehaald. Twee eigen vlieg tuigen worden vermist". 's-GRAVENHAGE, 10 Februari. D& secretaris generaal van het departement van Landbouw en Visscherij deelt het volgende mede: Het is gebleken, dat het, niettegenstaande de mededeelingen in de dagbladen en de inlichtingen, welke de distributiediensten ter zake hebben ver schaft, is voorgekomen, dat aan personen, doordat zij niet tijdig het desbetreffende formulier hebben ingeleverd, boterkaarten zijn uitgereikt, terwijl zij op grond van hun inkomen vetkaarten hadden kun nen ontvangen. In verband hiermede kan worden goedgekeurd, dat alsnog gedurende het tijdvak van Maandag 10 tot en met Zaterdag 15 Februari aan deze per sonen, tegen inlevering der uitgereikte boterkaar ten, vetkaarten worden uitgereikt. Hiertoe dient te voren een desbetreffend formulier te worden in gevuld, welke formulieren bij den plaatselijken distributiedienst verkrijgbaar zijn. Nadrukkelijk wordt de aandacht er op gevestigd, dat na 15 Februari a.s. geen gelegenheid tot in ruiling meer bestaat. Op uitnoodiging van den generaal der vliegers, Fr. Christiansen, vond in Den Haag een kameraadschapsavond plaats met officieren van dey staf van den Weermachtsbevelhebber en den Rijkscommissaris voor de bezette Ncderlandsche gebieden. Rijksminister Dr. Seyss Inquart, zoomede zijn naaste medewerkers. De Rijkscommissaris hield bij deze gelegenheid een toespraak en wees op de bij zonder kameraadschappelijke samenwerking van de Weermacht met zijn staf. Op onze foto ziet men: v. 1. n. r. Chefintendant Boesier, de Rijkscommissaris, de Weermachtsbevelhebber, Standartenführer Harster en generaal Schauwecker; met wit kruis: gcneraal-majoor Schabedissen. (Foto Schimmelpenning!!). Door het ijs gezakt Drie kleine jongens zijn te Zaandijk op tra gische wijze door verdrinking om het leven ge komen. De slachtoffers zijn de vijfjarige Hennie van Urk, diens zevenjarig broertje Dick van Urk en de achtjarige Wim Bakker. Allen woonden in de Parkstraat te Zaandijk. Zaterdagmiddag om half vijf waren de knapen nog in eikaars gezelschap gezien. Toen zij tegen etenstijd niet thuis kwamen, werden de ouders ongerust. Na hier en daar gezocht te hebben, wendden zij zich ten einde raad tot de politie. Deze stelde de omliggende gemeenten van de vermissing telefonisch in kennis, waarna de hoofdagent Siebesma er op uit trok om in de gemeente zelf eens te kijken of hij de jongens daar kon ontdekken. Met hulp van de leden van den Luchtbeschermingsdienst werd het zoeken den geheelen nacht voortgezet. De naspeuringen bleven echter vruchteloos. Zondagmorgen om tien uur ontdekten burgers ln de sloot achter de cacaofabriek ,De Zaan" het ontzielde lichaampje van den vfjfjarigen Hennie. Vermoedend, dat de andere jongens niet ver van deze plaats gevonden zouden kunnen worden, ging men daar dreggen en na een kwartier was ook het lijkje van Dick gevonden nabij de plek, waar men zijn broertje had opgemerkt. Eerst na den middag slaagde men er in den acht jarigen Wim Bakker uit het water te halen. Er was op deze plaats geen ijs meer. De fa- brieksloozing had het reeds doen smelten. Op korten afstand was er echter nog wel ijs, zoodat het vermoeden bestaat, dat de kleinen niet heb ben gemerkt, dat zij zich op zeer gevaarlijk ijs bevonden. De deelneming met de zwaargetroffen ouders is groot. Twee schepen gezonken drie beschadigd. Het D.N.B. meldt: Duitsche gevechtsvliegtuigen met grooten actieradius hebben Zondagmiddag op den Atlaijtischen Oceaan ten Westen van Spanje een Bntsch convooi aangevallen in duik vlucht. Twee schepen werden tot zinken gebracht; de andere, waaronder een schip van 6.000 ton, zwaar beschadigd. Een stoomschip van 5000 ton zonk na een recht- streekschen treffer van zwaar kaliber in korten tijd. Een iets kleiner schip werd zoo ernstig ge troffen dat het na eenige minuten eveneens zonk. Men zag dat de bemanning der drie andere sche pen. die zwaar beschadigd werden, in de sloepen ging. Deze aanval beteekent voor de Engelschen een algeheel verlies van omstreeks 10.000 b.r.t. terwijl 22.000 b.r.t. scheepsruimte althans zoo zwaar be schadigd is dat naar uit de jongste rapporten blijkt gebruik voor geruimen tijd uitgesloten is. Onder de aangevallen schepen bevond zich ook een koopvaarder van 8000 b.r.t. die door bomtref fers zeer zwaar beschadigd werd. Mijnenveger getroffen. BERLIJN, 9 Februari (D.NR.) Twee Britsche mijnenvegers zijn vandaag aan de kust van het graafschap Norfolk bij verrassing door een Duitsch gevechtsvliegtuig aangevallen. Ondanks het hevige afweervuur der schepen dook het vlieg tuig tot op twintig meter op een van de booten af en plaatste een bom als voltreffer. De aange vallen mijnenveger bleef met halfgezonken ach tergedeelte en slagzij aan stuurboord liggen. Een Engelsche Lockheed-machine heeft zonder succes aan de Noorsche westkust een flottielje Duitsche mijnenvegers aangevallen. De mijnen vegers wisten de bommen door handig manoeu vreeren te ontwijken. Tegelijkertijd namen zij, ondanks de ongunstige weersgesteldheid, het vij andelijke vliegtuig krachtig onder vuur en plaats ten verscheidene treffers. Een jachtkruiser heeft daarop de Engelsche machine na een luchtgevecht neergeschoten. Wendell Willkie terug te New York. Waarschijnlijk morgen voor de Senaatscommissie. Het D.N.B. verneemt uit New York: Wendell Willkie is Zondagmorgen op het vliegveld van New York aangekomen. Hij weigerde aan pers vertegenwoordigers mee te deelen tot welke gevolg trekkingen hij op grond van zijn indrukken in Engeland gekomen is. Hij zeide deze mededeelingen te reserveeren tot zijn verschijning voor de se naatscommissie van buitenlandsche zaken, waar schijnlijk Dinsdag. Willkie zeide evenwel dat hij in Engeland in het geheel geen verwachting of voorstel vernomen had omtrent deelneming van de Vereen. Staten aan den oorlog. Hij voegde hieraan toe, dat het Amerikaansche volk wel dankbaar mocht zijn dat hét niet behoeft te leven op een wijze, als waartoe het Engelsche volk thans gedwongen wordt. Flandin treedt uit het Fransche kabinet. Darlan minister van buitenlandsche zaken. Nog meer wijzigingen verwacht. HF.T D.N.B. meldt uit Vichy: Officieel wordt medegedeeld dat de minister van buitenland sche zaken Flandin Zondag is afgetreden. Zijn portefeuille wordt overgenomen door ad miraal Darlan, die tevens tot vice-president is benoemd en ook het ministerie van marine aan houdt. Dit bericht werd bekend gemaakt nadat ad miraal Darlan uit Parijs was teruggekeerd, waar hij verscheidene besprekingen had gevoerd, o.a. met Laval en ambassadeur De Brinon. Met betrekking tot deze besprekingen heeft de pers Zondagmorgen het volgende officieele com muniqué gepubliceerd: „Het staatshoofd maarschalk Pétain, die de poli tiek van Montoire volgt, heeft president Laval voorgesteld, als minister van staat en lid van een directorium tot de regeering toe te treden. Presi dent Laval heeft het aanbod van den maarschalk van de hand gewezen. Te Vichy verluidt, dat met uitzondering van ad miraal Darlan, generaal Huntziger en misschien den onlangs tot minister van justitie benoemden Barthélemy alle ministers waarschijnlijk vervangen zullen worden. Het nieuwe kabinet, dat vandaag of morgen gevormd zou worden, zou meer het karak ter van een ambtenarenregeering dragen. J. W. J. M. RADEMAKER OVERLEDEN. Op 70-jarigen leeftijd is na een kortstondige ongesteldheid te 's-Gravenhage overleden de heer J. W. J. M. Rademaker, directeur van de N.V. Rademaker's cacao- en chocoladefabrieken te 's-Gravenhage. De overledene was een zoon van den oprichter dezer zaak. wijlen den heer J. P. Rademakcr en werd 12 Januari 1871 in den Haag geboren. Na de H.B.S. doorloopen te hebben, vertoefde hij gerui men tijd in Frankrijk, Duitschland en Engeland, teneinde zich in de chocoladebranche te bekwa men. Reeds op 20-jarigen leeftijd werd hij in de zaak opgenomen en hij heeft hieraan tot den laatsten dag zijn beste krachten gewijd. In 1899 werd de heer Rademaker tot directeur benoemd. Zijn groote werkkracht en vitaliteit waren on geëvenaard, waaraan zich een humaniteit paar de waardoor hij iedereen en niet in het minst zijn personeel voor zidh innam. Hij was dan ook een graag geziene figuur. Bovendien bezat de over ledene een groot nationaal bewustzijn, hetgeen steeds in zijn arbeid tot uiting kwam. Ook op sportgebied heeft de heer Rademaker zich onderscheiden. Als wieler-amateur behaalde hij in de jaren 1889—1896 vele successen, zoowel ln Nederland als in het buitenland, waarbij hij verschillende records vestigde. Plantaardige vezels distributiegoedereni In het Veroi'deningenblad is opgenomen een beschikking van den seóretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart ingevolge de distributiewet 1939 betreffende distributie van plantaardige vezels. Blijkens deze beschikking worden plantaar dige vezels, alsmede weefsels en andere produc ten van plantaardige vezels, aangewezen als distributiegoederen in den zin van artikel 4 van de distributiewet 1939. (ANP) Credieten voor opbouw of herstel van onroerende goederen en schepen In het Verordeningenblad is verschenen een besluit van de secretarissen-generaal van de de partementen van Financiën en van Justitie be treffende credieten voor opbouw of herstel van onroerende goederen en schepen. Bepaald is daarin: stichtingen die uitsluitend of mede ten doel hebben oorlogs-molestcredieten te verstrekken kunnen voor rekening en risico van het rijk zoodanige credieten ook verstrekken: voor opbouw of herstel van tengevolge van defensie maatregelen of oorlogsgeweld beschadigde boer derijen; voor opbouw of herstel van andere door oorlogsgeweld getroffen onroerende goederen. Tot zekerheid van oorlogsmolestcredieten voor opbouw of herstel van onroerende goederen en voor herstel of aankoop van schepen kunnen in schrijvingen in de hypothecaire- of scheepsregis ters worden bewerkstelligd. Hetzelfde geldt voor credieten, welke worden verstrekt voor opbouw of herstel van door defensiemaatregelen bescha digde boerderijen. De inschrijving geschiedt ten behoeve van het rijk of van de stichting. Zij kan ook geschieden ten behoeve ran een gemeente, indien deze het credlet in het belang der volkshuisvesting uit rijksvoorschotten verstrekt. Deze inschrijvingen hebben gelijke kracht als ingeschreven hypotheken. Een inschrijving, als in dit besluit bedoeld, kan niet worden bewerkstelligd, indien de algemeen gemachtigde voor den wederopbouw ten aanzien van het onroerend goed of het schip in verband met een plan tot herbouw, een regeling heeft goedgekeurd of zelf heeft getroffen. (ANP» Hypotheken in verband met den wederopbouw. Verschenen is een besluit van de secretarissen- generaal van de departementen van Justitie en van Financien betreffende hypotheken in verband met den wederopbouw. Bepaald is het volgende: De hypotheken, welke onmiddellijk rang nemen na een inschrijving als bedoeld in het vorige bericht, .of welke ingevolge een door den algemeen gemachtigde voor den we deropbouw goedgekeurde of vastgestelde regeling onmiddellijk volgen op een eerste hypotheek, wor den geacht eerste hypotheken te zijn en alle be dingen te kunnen bevatten, welke het Burgerlijk Wetboek toestaat aan eerste hypothecaire schuld- eischers, met dien verstande echter, dat zij onmid dellijk na de boven hen gaande inschrijving of hy potheek gerangschikt worden. Omtrent deze hypotheken zijn in verschillende artikelen van clit besluit nadere bepalingen vast gesteld aangaande verkoop en beslag. (ANP) VROUW DOOR GEMASKERDE BANDIETEN OVERVALLEN. ROERMOND, 10 Februari. Vrijdagavond om streeks negen uur drongen twee gemaskerde per sonen de woning binnen van den mijnwerker P. Salden te Berg aan de Maas (gemeente Roermond). De vrouw was alleen thuis, want de man was nog op zijn werk en even te voren hadden de vader van de vrouw en een buurman de woning verla ten. De mannen, die het huis aan de achterzijde waren binnengedrongen, grepen de om hulp roe pende vrouw vast en vroegen haar. onder bedrei ging met een revolver, waar het geld geborgen was. De gemaskerde bandieten hebben toen 185 gulden meegenomen, benevens eenige kleedingstukken en wat brood. Voordat zij vertrokken hebben zij nog het geheele huis doorzocht, waarna zij de vromv aan handen en voeten bonden, een prop in den mond stopten en aan een stoel vastbonden. In dezen toestand vond de man zijn vrouw, toen hij om half twaalf van de mijn thuis kwam. De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd, waarna een onderzoek met behulp van een politiehond werd ingesteld, dat vooralsnog zonder resultaat bleef HEDEN 10 PAGINA'S. R. P.: Kunst in dezen tijd. pag. 1 P. Gasus: Zonnesteekspel pag. 1 Jeugdige kracht pag. 6 Flitsen: Wachten op bezoek pag. 3 Eigenaardigheden in Haarlem en Omgeving. pag. 3 B. K.: Ik zag pag. 6 J. B. Schuil: Het Nedcrlandsch Too- neel: Lastige Mannen pag. 7 Het Ned. Tooneel: Voor zons ondergang. pag. 7 K. de Jong: H. O. V. koor: Requiem van Verdi. pag. 7 G. J. Kalt: Muziekschool van Toon kunst. pag. 7 R.K. Harmonie „St. Cae- cilia" pag. 7 Uit de Pers pag. 7 Damrubriek. pag. 9 Schaakrubriek. pag. 9

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1