Bonnen die thans geldig zijn H BURGERLIJKE STAND M A A X D A G 10 FEBR U A B I 1941' HAARLEM'S DAGBLAD §21 Jll»"" f Uit de Omstieken J 1111 IUlllllllllllllimnilllfllUlHIIUllilllilHlU«limillllllilniiuililiiBiiiiiimunimiiiiiiin :i|iinsinnninnam| I lll^" HAARLEMMERLIEDE RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Haarlemmerliede kwam Zaterdag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester L. H. Si mons. Op voorstel van B. en W. werd aan een inge zetene vergoeding van reiskosten verleend voor 't bezoeken van 'n U.L.O.-school te Amsterdam door diens zoon. De heer Van der B ij 1 zou rekening wil len houden met het inkomen der ouders. De Voorzitter antwoordde dat de ge meente beter de reiskosten kan vergoeden dan zelf een U.L.O.-school bouwen. De vergoeding vervalt, zoodra de leerling niet meer leerplichtig is. De gemeenterekening over 1938 werd ge wijzigd overeenkomstig de door Gedeputeerde Staten gemaakte aanmerkingen. Streekplan Kennemerland-Zuid. Aan de orde kwam het bekende voorstel in zake de gemeenschappelijke regeling voor het Streekplan Kennemerland-Zuid. De heer Biesheuvel betoogde dat na het geen hier vroeger al over gesproken is, er thans weinig meer valt te zeggen. Hij hoopte, dat de belangen der gemeente er inderdaad bij gebaat zullen zijn. Tot vertegenwoordigers in de Streekplancom missie werden benoemd de Burgemeester en wethouder Van Essen en tot plaatsvervangers wethouder M. J. Vink en de heer A. Biesheu vel. De uitgaven voor vakonderwijs in 1940 worden vastgesteld op 80 cent per leerling. Ten behoeve van de bijzondere scholen wer den voorschotten verleend groot f 12.16 per leer ling voor het lager onderwijs en 80 cent per leer ling voor het vakonderwijs. In de vacature van lid der Financieele Com missie, ontstaan door de benoeming van den heer M. J. Vink tot wethouder, werd benoemd de heer N. Molenaar. Deze nam zijn benoeming niet aan wegens gebrek aan tijd om de vergaderingen bij te wo nen. Daarna werd benoemd de heer A. Biesheuvel, die de benoeming aannam. Verbetering van woningen. Hierna kwam opnieuw aan de orde de kwes tie der verbetering van de perceelen Houtrak- kerweg 15 en 17. Deze zaak werd gesteld in handen van een commissie van onderzoek, be staande uit de heeren Tabak, Biesheuvel en de Graaf f. Aan het hoofd en de secretaris van den Gem. Luchtbeschermingsdienst werd een gratificatie verleend voor in het belang van de luchtbescher ming verrichte werkzaamheden. De verzoeken der bijzondere schoolbesturen, gelden beschikbaar te stellen voor de invoering van het vak lichamelijke oefening, werden inge willigd. De voorzitter lichtte toe, dat dit een be scheiden begin is. De tweede stap is de stich ting van een centraal sportterrein en tenslotte een centraal gymnastieklokaal. Eerst dan kan dit onderwijs ten volle te zijn recht komen. Hierna sluiting. HILLECOM CONCERT „CRESCENDO" Zaterdagavond gal' de R.K. Harmoniekapel „Cres cendo" voor een zeer goed. bezette zaal in Hotel „Flora" haar eerste winterconcert. In zijn openingswoord deelde de heer van der Lans mede dat de Kapel ook te lijden had onder de tegenwoordige tijdsomstandigheden; griep en de ar beid buitenslands hadden de gelederen gedund. Het was dan ook zeer goed gezien van den dirigent, den heer G. Dik uit Leiden, het programma niet al te zwaar te nemen, zoodat over het geheel genomen de afwerking daarvan bevredigend was. Na een eenigszins weifelend gespeelde openings- marsch viel van het overige gedeelte te roemen de „Romantische Ouverture" van Keler Bela en „Auf- zug der Stadtwache" van Leon Jessel. Speciaal mag de jeugdige 10-jarige Cor van Oor schot worden genoemd voor de kranige wijze waar op hij op de groote fluit zijn partijen afwerkte; hij belooft een groote aanwinst voor het korps te wor den. Na de pauze trad de heer J. van Tongeren op met een liedje en een praatje, waarmee hij groot succes had. BLOEMENDAAL TERAARDEBESTELLING J. SMIT. Zaterdagmiddag is op de Algem. Begraafplaats •an den Bergweg te Bloemendaal het stoffelijk ftverschot ter aarde besteld van den heer Joh. Smit, in leven Directeur van de N.V. Electrische Luxe- Brood- en Banketbakkerijen J. Smit en Zonen te Haarlem. De belangstelling voor deze begrafenis was zoo groot, dat de aula bijna te klein was om allen te bevatten. Onder hen waren vele vrienden en kennissen uit Ihet bakkersbedrijf en de leden van'het personeel; bestuursleden van de Haarlemsche Broodbakkers, leden van den Ned Bond van werkgevers in het bakkersbedrijf en verder de heer Jac, van Maris, voorz. van den Haarlemschen Kegelbond en de heer G. N. Heidendaal, voorzitter van de Kegelclub „De Volharding", waarvan de overledene meer dan 20 jaar lid is geweest. Van deze club waren ook vele leden aanwezig. Terwijl het orgel treurmuziek speelde, betrad de familie de aula. De jongste dochter sprak enkele woorden. „Het was uw wensch lieve vader, dat op deze plaats geen toespraken zouden worden gehouden, maar ik wil u namens allen hartelijk bedanken voor wat u voor ons allen geweest bent en voor wat u voor ons hebt gedaan. Het kwade in hot leven had geen invloed op u, vandaar de groote zegen, dien u in het leven hebt gevonden. Tot weerziens". Hierna baw zij het „Onze Vader". Nadat ook een andere dochter afscheid had ge nomen, werd de baar grafwaarts gedragen en bij de groeve dankte een zoon voor de groote belang stelling. BENNEBROEK IN BRAND GERAAKT. Door onbekende oorzaak is de 80-jarige weduwe V. d. Aar, wonende op „Dageraad", in brand ge raakt. Zij werd naar de Mariastichting te Haarlem vervoerd, waar ijz kort na aankomst is overleden. I). J. VAN ES t In den ouderdom van 78 jaar is overleden de heer D. J. van Es, oud hoofd van de Christelijke School te Ben- nebroek. De overledene, die voordien onderwijzer was aan een Christelijke school te Rotterdam, kwam 1 Juni 1904 naar Bennebroek en is daar tot 1 Mei 1930 hoofd der school geweest, waarna hij werd gepensioneerd. Overigens gaf hij eenige jaren les aan de broeders en Zusters van do Stichting Vogelenzang en had langen tijd zitting in de plaatselijke commissie tot wering van school verzuim. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot is bepaald op Donderdag 13 dezer te half twee op het kerk hof te Bennebroek. ZANDVOORT De lieer Van Akooy gehuldigd. Wegens het volbrengen van tien Elfstedentocht. We ontmoetten dezer dagen den heer A. W. van Akooy onmiddellijk, nadat hij met den trein uit Leeuwarden was aangekomen. Voor zoover wij ons herinneren, is hij de eerste in woner van Zandvoort, die de elfstedentocht vol bracht. Begrijpelijkerwijze was hij zeer tevreden over het behaalde succes. Hij raakte niet uitge praat over de verschillende belevenissen van den grooten dag en over de moeilijkheden, die het lange traject opleverden, vooral het traject van Leeuwarden naar Dokkum en terug, dat 's mor gens in volkomen duisternis gereden moest wor den. De heer J. Zeepvat, die samen reed met den heer van Akooy. kwam in de buurt van Workum zoo ongelukkig in een scheur terecht, dat hij een spier scheurde en de verdere deelname aan den tocht moest opgeven. Geheel alleen ging de heer Van Akooy nadat ,hij zijn metgezel zoo goed mogelijk had geholpen verder. Deze eenzame tocht over de meren naar Sloten zal hij niet, licht vergeten. Te Sloten kreeg de heer Van Akooy weer gezelschap en met zijn drieën ging het toen via Sn eek op het einddoel af. Zaterdagmiddag had op het Politiebureau een kleine huldiging plaats van den heer Van Akooy. Om drie uur verzamelde het geheele politie corps zich in de kamer van den Commissaris, die den heer Van Akooy namens alle superieuren en collega's op de meest hartelijke wijze toe sprak. Spreker bracht hem hulde voor zijn mooie prestatie en sprak met grooten lof over zijn doorzettingsvermogen en taaie volharding door geheel alleen de schijnbaar eindelooze tocht over de meren te volbrengen. Namens de Z.P.S.V. bood hij den heer Van Akooy een gebruiksvoorwerp van gedreven zilver met toepasselijke inscriptie aan. Hierbij was gevoegd een soort oorkonde op rijm. Tenslotte kreeg de heer Van Akooy de twee dagen verlof, die hij voor het meedoen aan de Elfstedentocht had gebruikt terug in den vorm van twee dagen extra verlof. De heer Van Akooy dankte met enkele welge kozen woorden voor de hulde hem gebracht en voor het meer dan mooie aandenken, dat zijn sportvereenigïng hem had geschonken. DE LEVENDE POPPENKAST. Zaterdagmiddag gaf het kindertooneel „De levende poppenkast" onder leiding van Joh. Frevel een voorstelling in Monopole aan het Stationsplein. Opgevoerd werd: „Jan Klaassen geneest den zieken koning", een eenvoudig verhaal, dat de kinderen volkomen konden begrijpen en dat zoo keurig houterig gespeeld werd, dat vele kinderen zeker getwijfeld zullen hebben of zij met levende men- schen of met sprekende poppen te doen hadden. Onmiddellijk na den aanvang was het gewenschte contact met de zaal reeds verkregen. Mede doordat Jan Klaassen telkens weer de interventie van het jeugdige publiek inriep ook de andere mede spelenden deden dit bleef de belangstelling tot het laatste oogenblik bewaard. Soms vreesde men, dat het geroep in een wanordelijk geschreeuw zou ontaarden, doch geen oogenblik langer dan Jan Klaassen het wenschte bleef het geroep aanhouden. Vol spanning luisterden de kinderen het volgend oogenblik naar hetgeen de pop-menschen hadden te vertellen. Voor de kinderen en ook voor de ouders die aanwezig waren was het een zeer amusante middag. MEJ. J. A. VAN DEN ENDEN OVERLEDEN. Na een korstondige ziekte overleed alhier mej. J. A. van den Enden, gepensionneerdw hoofd van de bewaarschool. Zij is on geveeer veertig jaar aan de bewaarschool verbonden geweest. HEEMSTEDE Ontwikkeling van werkloozen. Tien jaar zegenrijke? arbeid. Het Algemeen Comité tot het verleenen van ontwikkeling en ontspanning aan de werkloozen te Heemstede heeft ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van dit comité (op 27 Februari a.s.) een boekje het licht doen zien, waarin op uit voerige wijze van zijn menschlievenden arbeid wordt verhaald. In een inleidend woord van het bestuur (bestaande uit de heeren C. A. M. Jonck- bloedt. voorzitter, S. Rijkes, vice-voorzitter, W. Bulten, secretaris, en Nic. J. Nijman, penning meester) wordt medegedeeld, dat het behalve veel waardeering, ook critiek heeft ondervon den. „Dit heeft ons evenwel niet belet, met on- verflauwden ijver door te gaan", schrijft het be stuur. „Het zou gemakkelijker zijn geweest, die critiek te ontloopen door niets te doen, doch daar mede zouden de belangen der werkloozen aller minst gediend zijn geweest." Het bestuur meent in het algemeen met voldoe ning op zijn werk te mogen terug zien, in de over tuiging, in menig opzicht een zonnestraaltje te hebben gebracht bij hen, die daar het meest be hoefte aan hebben. Er woj-dt aan herinnerd, dat het bestuur van die Katholieke Sociale Actie tot een 30-tal in woners van Heemstede een circulaire had gericht, waarin zij werden uitgenoodigd op 27 Februari 1931 in het R.K. Vereenigingsgebouw een verga dering bij te wonen, waar besloten werd tot op richting van het „R.-K. Comité tot het behartigen van de belangen der werkloozen." Hoewel dit comité uitsluitend uit R.K. leden was samenge steld, werd besloten, dat ook de belangen van niet-Katholieke werkloozen in gelijke mate zou den worden behartigd. In genoemd Vereenigingsgebouw vonden de menschen gepaste ontspanning. De heer Van der Erf wees er echter op, dat de actie van het co mité ook aan vakopleiding dienstbaar gemaakt moest worden. Het gemeentebestuur verleende een crediet van f 3500 voor het houden van valk- cursussen. Ook wei-den cursussen opgericht voor huisvlijt, bloembollencultuur, eerste hulp bij on gelukken, Esperanto en bouwvakken. Na afloop van elk seizoen werd een tentoon stelling van gemaakte voorwerpen gehouden, die veel belangstelling mochten ondervinden. In de atfgeloopen jaren werden 596 werkstukken van hout en 287 van koper vervaardigd. KINDEREN VERDWAALD. Zondagmiddag liepen 3 kinderen van 3, 4 en 6 jaar op den Bronsteeweg, die blijkbaar verdwaald waren. Nadat eerst een bewoner van genoemden weg zich over de kinderen had ontfermd, heeft later de politie hen naar de ouderlijke woning te Haar lem overgebracht. Het houten postkantoor w ordt in Mei vermoedelijk in gebruik genomen. Met den bouw van het houten postkantoor aan den Binnenweg nabij de Spaarnzichtlaan is men thans begonnen. Naar wij vernemen zal het echter wen Mei worden vóór het nieuwe kantoor, dat zoo als men weet voorloopig bestemd is om slechts ge durende korten tijd dienst te doen, ingebruik zal worden genomen. DIEFSTAL VAN EEN FOTOTOESTEL? Bij de politie is aangifte gedaan van vermoedolij- ken diefstal van een fototoestel ter waarde van on geveer 200. De eigenaar had dit toestel tijdens een bezoek aan een café aan een kapstok gehangen en bij zijn vertrek had hij er niet aan gedacht het mee te nemen. Toen hij later terug kwam om het te ha len was het toestel verdwenen. Door de politie is di rect een uitgebreid onderzoek ingesteld. HAARLEMMERMEER VOORJAAItS-HENGSTENKEURING TE HOOFDDORP. Op de Keuringsbanen te Hoofddorp, gelegen op het gemeentelijk Concoursterrein had de keuring en primeering plaats van hengsten, welke keuring van de Vereeniging „Het Needrlandsche Trek paard", afdeeling Noord-Holland. De keuring had geen gunstig verloop. Van de drie-jarigen n.l. werden alle afgekeurd; bij de vierjarigen was het iets beter en plaatsten zich er vier. Een oudere hengst van 13 jaar kreeg evenmin een schijn van kans. De premie-keuring geschiedde naar leeftijd en maat. Bij de 3-jarigen werd Clairon van de Een dracht van de Vereeniging Hoofddorp geprimeerd met f 60 plus medaille. Groote maat: Marquis van Jan Gerardshof, eig. Vereeniging Hoofddorp (wegens verkoop uit de Provincie geen geld)Jaap van Luntershoek, eig. dezelfde f 45; Carlo, eig. C. Geerligs, Anna Pauwlowna f 35 (Beide laatste voor 4 jaar goed gekeurd). Kleine maat: Elegant van Willy, eig. Vereeni ging Holland's Noorderkwartier f 60 plus medaille; Danseur, eig. Vereeniging Hoofddorp f 45: Clairon van de Enedracht, eig. Vereeniging Hollands Noorderkwartier f 35, Clairon, eig. Joh. de Graaf f 20. INGETROKKEN. De verplaatsing van den rijksklerk. den heer H. A. van Zuylen van Utrecht naar de inspectie der Dir. Belasting te Haarlemmermeer gaat niet door. BENOEMD. Bij de inspectie der Dir. Bel. te Hoofddorp is benoemd de rijksklerk de heer L. G. J. C. Clason van 's-Gravenhage, van het eerste kantoor der Dir. Bel. aldaar. INSPECTIE DIRECTE BELASTINGEN. De inspecteur der registratie en domeinen te Haarlemmermeer, de heer G. W. Stoovee. werd dit iaar benoemd tls zoodanig aan de inspectie der Dir. Bel. te Hoofddorp. Thans is hij benoemd te Middelburg. IJMUIDEN Belangrijk nieuws voor in Duitscli- lanil te werk gestelde arbeiders. De Burgemeester van Velsen brengt het volgende ter openbare kennis. De kring van personen, die recht hebben op vrije geneeskundige behandeling, ziekenhuisverpleging enz., op grond van het feit dat de kostwinner in Duitschland werkt, is belangrijk uitgebreid. Behalve de echtgenooten en kinderen (onder 16 jaar) hebben thans ook de ouders en grootouder* van Nederlandsche arbeiders in Duitschland, recht op vrije geneeskundige behandeling enz., Aanbesteding. Op Vrijdag 28 Februari zal door den Rijkswater staat worden aanbesteed het onderhoud der werken van het Noordzeekanaal gedurende 1941, in twee perceelen en in massa. SANTPOORT WEER IN EIGEN HUIS. De kleuterschool van „Volksonderwijs", welke noodgedwongen eenigen tijd onderdak moest zoe ken in de bovenzaal van het Vereenigingsgebouw der Ned Hei-v. Gemeente, zal van heden af haar eigen mooie lokaliteiten aan de Wüstelaan weer betrekken. OPENSTELLING POSTKANTOOR. Het hulppostkantoor te Santpoort-dorp is thans aan één stuk door geopend van 9.3017 uur, met uitzondering van Zaterdag, wanneer het reeds om 15 uur gesloten wordt. CULTUREELE FILM. Zaterdag jl. draaide in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente „Het eiland der Demo nen", een Bali-film, waarin niet alleen de onvolpre zen schoonheid van dit eiland tot uiting kwam, doch waaruit ook bleek met welke moeilijkheden de bewoners door hun geloof aan demonen te kam pen hebben. Zaterdag a.s. wordt „Merijntje Gijzen" vertoond. DRIEHUIS Laagste Inschrijver. De heer S. Kuit alhier was met 143.740 laagste inschrijver voor de grond- en timmerwerken vooi den bouw van 39 arbeiderswoningen en 22 wonin gen voor ouden van dagen voor rekening van d? A.B.V. „Ons Ideaal" te Hilversum. OPENSTELLING POSTAGENTSCHAP. Het postagentschap aan den Driehuïzerkerkweg is geopend van 9.3013 uur en van 14 uur18 uur. Des Zaterdags is het echter slechts tusschen 14 en 15 uur geopend. EEN NIEUW KOOR. Naar we vernemen worden er alhier pogingen aangewend, om tot de oprichting van een R.-K. gemengd koor te komen. Een comrtté, bestaande uit de heeren Arisz, Van der Broek, Hülsker en Hee remans, heeft de leiding van de actie. Als dirigent zal bij eventueele tot standkoming optreden de heer Nic. Arisz. fQnderstaande is reeds in een deel van onze vorige oplage opgenomen.) Werkobjectcn in Haarlem. Hoe het met de voorbereiding staat. B. en W. van Haarlem deelen het volgende in de memorie van antwoord mede, over den stand van verschillende groote werken die in voorbereiding zijn: a. Ophooging van de spoorbaan. B. en W. hebben aan den Secretaris-Generaal van het Departement van Sociale Zaken verzocht het noodige te willen verrichten om bedoeld werk, waarbij de belangen van verschillende instanties zijn betrokken, spoedig tot uitvoering te doen komen. Als bijdrage voor de totstandkoming van dit werkobject hebben B. en W. een belangrijk bedrag genoemd. b. Wijziging van de Dreef: Naar den raad be kend is uit het raadsbesluit van 9 October 1940, hebben B. en W. aan den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken een beroepschrift tegen het besluit van Gedeputeerdp Staten van Noord-Holland dd. 25 September 1940 ingezonden. c. Wijziging van den Kleverparkweg: Tegen het raadsbesluit tot wijziging van den Kleverparkweg zijn bij Gedeputeerde Staten bedenkingen gerezen. Met genoemd College zijn B. en W. ten aanzien van deze aangelegenheid nog in correspondentie. d. Doortrekking van de Delftlaan: Het ontbreken van de uiteindelijke goedkeuring van het uitbrei dingsplan, waarin een gedeelte van het hier be doelde werk valt, is oorzaak dat dit thans nog niet kan worden ter hand genomen. Wijziging van de Bakenessergraeht: B. en W waren voor den oorlog in onderhandeling met de militaire instanties. Omdat nu de kazerne in ge bruik genomen is moet dit gedeelte van het wern voorloopig blijven rusten. Intusschen is het project van de wijziging van de Bakenessergraeht zelf thans in bewerking. f Aanleg van een groot sportpark met sintel- baan: De hiervoor eventueel in aanmerking ko mende terreinen zijn nog niet in het bezit van de gemeente. Intusschen blijven B.en W. aan deze zaak hun aandacht schenken. g. Bouw van een fruithal: De directeuren van openbare werken en die van het marktwezen maken thans een plan voor de groenten- en fruitmarkt annex veiling. h. Verplaatsing van het tramhuisje op het Soendaplein: Bij de beantwoording in net vorig afdeelingsverslag werd ter zake medegedeeld, dat met den Rijkswaterstaat overleg werd gepleegd Sindsdien werd omtrent het plan voorloooig over eenstemming bereikt. De Rijkswaterstaat a-riit het gewenscht de uitvoering niet te doen geschieden vóórdat over de geheele wijziging van den Rijks weg geoordeeld kan worden. De benoodigde ge gevens hiervoor worden verzameld. j. Maken van een doorgang door het Stadhui bij den hoek van de Koningstraat (Pandpoort; Hieromtrent heeft het college van B. en W. no geen beslissing genomen. BON 1 nieuwe kaart. Geldig van 3 t.m. 16 Febr. 100 gr. brood of 100 gr. roggebrood. BON 02 Geldig van 10 t.m. 28 Febr. BON 4 (Bloemkaart) Geldig van 27 Jan. t.m. 23 Febr., 50 gram brood. SUIKER BON 91 Algem. Distributie boekje v. 18 Jan. t.m. 14 Febr. 1 K.G. suiker. KOFFIE EN THEE BON 02 van de nieuwe „bon kaart algemeen" van 3 Febr. t.m. 16 Maart 125 gr. koffie of 50 gr. thee. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 01 „vleesch" van de Vleeschkaart. Geldig van 6 t.m. 19 Februari 100 gram rund-, kalfs- of varkens- vleesch of ongesmolten vet of 'n rantsoen vleeschwaren BON 01 ..worst of' vleesch- waren". Geldig van 6 t.m. 19 Febr. 75150 gr. vleesch waren. BOTER EN VETTEN BON 28 Oude boter- en vet- kaart Geldig van 1 t.m. 16 Febr. 250 gr. boter of mar garine. BON 03 Nieuive boter- en vetkaart. Geldig van 10 t.m. 23 Febr. 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. Slaolie mag tot 28 Febr. ver kocht worden. BON 03 nieuwe „bonkaart al emee Geldig tJ. 3 t.m, 16 Febr. I ei BON 04 Geldig van 10 t.m. 23 Febr. MEEL EN GRUTTERSWAREN BON 92 Algem. Distributie boekje. Van 25 Jan. t.m 21 Febr. 250 gr. rijst of rijste- meel of rijstebloem of grut- temeel. BON 57 Algem. Distributie boekje. T.m. 21 Febr. 250 gr. havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- meelvlokken of gort of gort- mout of grutten. BON 44 Algem. Distributie boekje. T.m. 21 Febr. 250 gr. gort of gortemeel of grutten BON 31 Algem. Distributie boekje. T.m. 21 Febr. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti. BON 87 Algem. Distributie boekje. T.m. 21 Febr. 100 gr. maïzena of griesmeel of sago of aardappelmeel of puddingpoeder of pudding- sauspoeder. BON 102 Algem. Distributie boekje. T.m. 16 Febr. 500 gr. peulvruchten. BON 4 (Bloemkaart). Gel dig van 27 Jan. t.m. 23 Febr. 35 gram tarwemeel of tar webloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel of boekweitemeél. KAAS BONS 19, 32, 45, 58. Geldig van 27 Jan. t.m. 23 Febr. elk 100 gram. KOEK EN GEBAK BON 1 nieuwe kaart. Geldig van 3 t.m. 16 Febr. BON 02 Geldig van 10 t.m. 23 Febr. BON 4 van de Bloemkaart Geldig van 27 Jan. t.m. 23 Febr. 1 rantsoen gebak. 1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr. andere koekjes 200 gr., bis cuit en wafels 90 gr., be schuit 75 gr., cake 300 gr. taart 600 gr., gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr., klein korstgebak 40 gr. ZEEP BON 01 nieuwe „bonkaart algemeen" T.m 28 Febr 150 gr toiletzeep of 120 gr huishoudzeep of 150 gram zachte zeep of 300 gr zachte zeeppasta of 250 gr zeep poeder of 12 5 gr zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr vloeibare zeep. SCHEERZEEP BON 117 T.m. 30 April 50 gr. scheerzeep of 1 tube scheer- crême of 1 pot scheerzeep BRANDSTOFFEN BONS 08, 09, 10 Bonkaart distributie haarden en kachels 1 eenheid. Geldig t.m 14 Febr. BONS 11, 12. 13 Geldig van 25 Jan. t.m. 28 Febr. BONS 15 t.m. 24 Bonkaart distributie centrale verwar ming, 1 eenheid. Geldig t.m. 14 Febr. BONS 25 t.m. 32 geldig van 25 Jan t.m. 28 Febr Bons gemerkt „brandstof fen één eenheid, vierde pe riode" en „cokes één een heid vierde periode" geldig van 1 t.m. 28 Febr. Bon „Generator-anthraciet eerste perinde" 1 H.L. an- thracietnootjes V. Bon „Generator-turf eerste periode" 50 stuks baggerturf Geldig tot en met 28 Febr HONDENBROOD BON 15 T.m 28 Febr Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G Gr 4: 5 K.G Gr. 5: 4 K.G. Gr 63 K.G. Honden- brood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. KATTENBROOD BON 15 T.m. 28 Febr. U/0 kg. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 8 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 30 Dec. t.m. 23 Febr. 2 L. ZEGEL PERIODE D Geldig van 20 Jan t.m 23 Febr De Anierikaansclio hulp aan Engeland. Maximumbedrag van 1.3 milliard. WASHINGTON. 8 Februari (D.N.B.) Het Huil van Afgevaardigden heeft gisteren een aanj vulling op de wet tot hulpverleening aan Enge- land aangenomen, waarin bepaald wordt dat dj ejn. waarde van het oorlogsmateriaal, dat aan eert j 3 buitenlandsche mogendheid wordt afgestaan, niet h hooger mag zijn dan tien procent van de totalj „cn bewapeningsbegrooting der Veraenigde Staten iij jne het op 30 Juni 1941 eindigende dienstjaar. De/ou speaker van het huis, Rayburn, verklaarde dal WGe de totale bewapeningsbegrooting der Vereenigdii ster Staten voor het loopende dienstjaar twaalf toUegj dertien milliard dollar bedraagt. Dientengevolge^ zou practisch aan Engeland materiaal geleverd VG kunnen worden tot een maximumbedrag van 1.3 oee milliard dollar. njuu Het Huis van Afgevaardigden heeft voorts mei 183 tegen 123 stemmen het. voorstel van den re4 p publikeinsche afgevaardigde Fish verworpen -y waarin verlangd werd dat geen Amerikaansahfl schepen aan oorlogvoerende landen zonder toe-1 stemming van het Congres zullen worden afge staan. Instelling van een schade-enquête commissie voor militairen te velde. rep: nini gen de ron pinj gee: De secretaris-generaal van het departement var) biec financiën heeft ingesteld een schade-enquête-comi zon missie voor militairen te velde, teneinde hem van van voorlichting te dienen ten aanzien van het verlee- ver ncn van schadeloosstellingen aan militairen, die ge- IV durende de oorlogsdagen te velde eigendommen, voo welke zij in hun mobilisatiestandplaats bij zicb-En? hadden, verloren hebben. Er zal naar worden gei 122 streefd de uit te keeren schadeloosstellingen t«Wai gronden op de beginselen neergelegd in het besluit doll op de materieele oorlogsschaden van 2 Decembeïden 1940. ded De schade-enquête-commissie voor militairen dei- velde zetelt te 's Gravenhage, Javastraat no. 4. woi Militairen van land- en zeemacht, die meenen oi schadeloosstelling van de te velde verloren gegam eigendommen aanspraak te kunnen maken, diener zich thans, liefst vóór 1 Maart 1941, schriftelijk tc wenden tot den secretaris dezer commissie verzoek om toezending van een aangifteformulier Voortaan geen filmbeurs meer. E wei Cor zuh kloi ing: pro wet mei Het departement van Volksvoorlichting en Kun sten deelt mede dat de filmbeurs te Amsterdam in het vervolg niet meer zal worden gehouden. De ■eden voor deze sluiting is dat de beurs in het ge-j heel niet meer aan haar doel beantwoordt. De beurs op Maandag 10 Februari a.s. in hotel Krasnapolski had te Amsterdam zal dus niet doorgaan. (A.N.P.) Installatie landelijke raad van Agrarisch Front. stel I wei I bui |dig' wei I v In het Agrarische Huis te 's-Gravenhage heeffivan de Boerenleider, de heer E. J. Roskam Hzen, deL{ei leden van den landelijken raad van vakgroepen van' V,e] het Nederlandsche Agrarische Front geïnstalleerd. ver Deze raad wordt gevormd door de 13 vakgroeplei- ^QC ders der verschillende gouwen. De heer G. J. Ruiter te Knijpe, leider van clen landelijken raad van vakgroepen, aanvaardde dezemis taak met een rede, waarin hij den organisatorischenij.e(, opbouw van het N. A. F. en de taak der voorberei-, ding van de volksvoedingsorganisatie schetste. Als algemeene raadgever is er dr. Posthuma. Aan het hoofd van het geheel staat de heer Roskam als Boerenleider met twee plaatsvervangende leiders: den heer Ruiter voor het technisch-oeconomische en ir. S. D. Rispens voor het landbouw-wetenschap pelijke werk. Een raad van advies en een raad van bijstand, waarin onderscheiden vaktechnische men schen zitting hebben, staan de leiding terzijde. De raad van bestuur wordt gevormd door de leiders van de verschillende afdeelingen. Verder zijn er de organisatorische raad onder leiding van den heer W. Slob te Hoofddorp, de cultureele raad onder leiding van den heer L. Weyer te Meppel en de landelijke raad van vakgroepen onder leiding van den' heer Ruiter. De laatste raad omvat alles wat met de volles- voeding heeft te maken. Het N.A.F. is dus veel meer dan een nieuwe landbouworganisatie. Door ook de verwerking van de bodemproducten en den handel in het eene verband op te nemen, wordt een einde gemaakt aan den onderlingen strijd, waarbij in het algemeen de bodem bewerkers steeds aan het kortste eind hebben getrokken. De raad van vakgroepen is onderverdeeld in drie hoofdvakgroepen: le de bodembewerking; 2e. de veehouderij en 3e de marktordening. Deze laatste omvat de geheele verwerking van en den handel in grondstoffen, bodemproducten en eindproducten. De hoofdgroep bodembewerking is onderverdeeld in de vakgroepen akkerbouw, weidebouw, tuinbouw, boschbouw, ontginning en vervening, visscherij. De hoofdgroep veehouderij omvat de vakgroepen rund vee. paarden, varkens, geiten, schapen, pluimvee, bijen. De hoofdgroep marktordening is eveneens in vakgroepen verdeeld. (A.N.P.) o.a. :moi de ove doo stas heb trac den L voli sidf tie doo de het T heb van wei geti ren rin? ver lege te 1 moi L era de Van oinroepvereenigingen ontvangen rarliozegels. Kunnen bij de Posterijen ingewisseld worden. In verband met de ingevoerde verplichte luister bijdragen betalen de radiovereenigingen de reeds voor dit jaar gestorte vrijwillige bijdragen aan de rechthebbenden in den vorm van vadiozegels terug. Het kan echter voorkomen, dat men deze radio zegels niet kan gebruiken, omdat men bijv. de luisterbijdrage door middel van den girodienst be taalt. In dit geval kan men vóór 1 April a.s. zijn overtollige radiozegels aan elk postkantoor of poststation (echter niet aan de postagentschappen) tegen geld inwisselen. Men verzuime echter niet het bewijsstuk, dat deze zegels van een radiover- eeniging ontvangen zijn, bij zich te steken. De behandelende postambtenaar heeft het recht overlegging daarvan te vragen. Alleen van radio vereenigingen terugontvangen zegels worden inge wisseld. (A.N.P.) HAARLEM, 8 Februari 1941. Bevallen: 6 Februari: M. C. PoirotFeninga z„ 8 Februari: J. PeperkampJloes d. Overleden: 6 Februari: J. E. Kinders 71 j., Soendastraat; F. J. SteenkenRetel 83 j., Duin- vlietspad; B. L. Voskuil, 74 j., van Heijthuijzen- weg; A. M. VermeerBeumer 39 j., Gasthuis- vest; C. J. Sanderse 69 j., Thomsonlaan; 7 Fe bruari W. de BiePrinsen 85 j., Siriusstraat; K. Kleijn, 79 j„ Schoterweg; D. Wielinga 59 j., Timorstraat; H. van der Gronde 80 j., de Ge il estetstraat; M. C. AdriaanseWitteman 69. j., Kamperlaan.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8