KORT NIEUWS. Willkie bepleit snelle hulp aan Engeland. IV OENSDAG 12 FEBRUARI 1941 HAAR t E M'S D A G B t A D Italiaansch weermachtsbericht Actie der Ifaliaansche luchtmacht aan het Crieksche front. Bommen op Sicilië en Zuid-Italië. ROME 11 Februari. (Stefani). Het 249e weer machtsbericht luidt: Aan het Grieksche front optreden van patrouilles en artillerie. Talrijke formaties onzer luchtmacht hebben wegen, opslagplaatsen vloot- en lucht- bases, spoorwegstations en installaties van den vijand krachtig gebombardeerd. Op het vliegveld van Janina zijn verscheidene vliegtuigen bescha digd en vernield. Bij luchtgevechten, die zich tij dens deze aanvalsacties hebben afgespeeld, zijn in totaal 12 vijandelijke vliegtuigen brandend neerge haald. In Noord-Afrika niets belangrijks te melden. In de Oost-Afrika artillerie-actie in den sector van Cheren. In den Boven-Soedan hebben onze troepen ter rechterzijde van de rivier de Omo vijandelijke aanvallen, welke door strijdwagens gesteund wer den, afgeslagen. Onze luchtformaties hebben vijan delijke troepen gebombardeerd. In den afgeloopen nacht hebben vijandelijke vliegtuigen boven enkele plaatsen op Sicilië en in Zuid-Italië gevlogen en eenige bommen laten val len. welke lichte schade hebben aangericht in een plaatsje in Apulie en in de omgeving van Avellino, waar vier personen gedood en enkele anderen ge wond werden Door het luchtafweergeschut te Battipaglia is een Engelsch vliegtuig neergescho ten De bemanning, die zich met de parachute in veiligheid had gebracht, is gevangen genomen. VLIEGTUIG VERLIEZEN DER BRITTEN. Stefani meldt: Het Italiaansche weermachtsbe richt van Dinsdag vermeldt dat in Griekenland twaalf vijandelijke vliegtuigen zijn neergehaald, dat een Êngelsch toestel is neergeschoten door de luchtdoelbatterijen van Battipaglia en dat talrijke machines vernield of beschadigd zijn op het vlieg veld van Janina in Griekenland. Hierbij moeten worden gevoegd die 36 vijandelijke vliegtuigen, die jijn neergehaald of vernietigd zooals vermeld in de Italiaansche weermachtsberichten van gisteren en gisteren en de 33 Engelsche toestellen, die neer gehaald zijn zooals vermeld staat in het Duitsche weermachtsbericht van Dinsdag. In drie dagen tijds hebben de vijanden van de as dus 82 vliegtuigen verloren. enm:' De zilveraankoopen van de Vereenigde Staten. In de laatste jaren een daling waar te nemen. Het Ministerie van Financiën der Ver. Staten maakt bekend, dat de zilveraankoopen in 1940 een omvang hadden van 208 millioen ounces ter aarde van 99 millioen dollar. In 1939 kochten de Vereenigde Staten 343 millioen ounces zilver en in 1938 zelfs een hoeveelheid van 417 millioen ounces. Voor de eerste maal sinds 7 jaar zijn de Vereenigde Staten bij hun zilveraankoopen aan tienlijk beneden de wereldproductie gebleven. Volgens de wet op de zilveraankoopen van 1934 was de schatkist van de Vereenigde Staten gemach tigd zoolang zilver op de wereldmarkten aan koopen, tot de zilverprijs op het niveau gebracht was. dat overeenkwam met het zilvergehalte van de Amerikaansche munten van 1.29 dollar per ounce. Deze poging is ondanks de groote zilveraan koopen van de U.S.A., die in de laatste 7 jaar een omvang hadden van niet minder dan 2.4 milliard ounces met 'n waarde van 1.3 milliard dollar, vol komen mislukt. Dit is vooral gebleken in den laatsten tijd, toen de zilveraankoopen geen gelijken tred meer konden houden met de wereldzilverpro- ductie. Zooals bekend komt ook zilver vrij bij de metaalwinning. In overeenstemming met de grootere jetaalproductie is ook de wereldzilverproductie aan zienlijk gestegen. Bij het begin van de Amerikaan sche zilverpolitiek in 1934 bedroeg de wereldzilver productie 191 millioen ounces, doch steeg in 1939 tot 264 millioen ounces en in 1940 tot 278 millioen ounces. In verband met de nog steeds verder stij gende zilverproductie schijnt de schatkist de wed loop met het zilver te hebben opgegeven. Veer meer dan de helft van de zilveraankoopen !er Vereenigde Staten vond in het buitenland ilaats, waarbij Mexico vóór Japan, Peru en Cana- la met 25.8 Millioen dollar op de eerste plaats Itond. (Europapress). Uit Saragossa meldt het D.N.B.: De personen trein MadridBarcelona is met een motorwagen in botsing gekomen. Daarbij wei-den 39 personen ar gewond. Een zwaar gewonde is aan zijn ver wondingen bezweken. - Het dorp Kapuz in Joego-Slavië, dat eenige jaren geleden werd gebouwd in de nabijheid van de stad Petsj, aan de samenvloeiing van twee ri vieren, is, naar het D.N.B. verneemt, tijdens den hoogwaterstand van de laatste dagen geheel weg gespoeld. Alle huizen zijn vernield, een groot deel van het vee ds omgekomen. De nieuwe Fransche minister van Buitenland- gche Zaken Darlan heeft het departement van Flandin overgenomen. In welingelichte politieke kringen verneemt men dat dé aanvullende reconstructie >dcr regeering wel niet voor het midden dezer week verwacht kan Worden. (D.N.B.) Duitschland heeft zich bereid verklaard, een deel van het Fransche Roode-Kruispersoneel, dat in krijgsgevangenschap geraakt was en dat in de gevangenenkampen gemist kan worden, naar Frankrijk te laten terugkeeren. Volgens Fransche mededeel in gen heeft deze maatregel betrekking op ongeveer 3200 officieren en manschappen. (D.N.B.) Onder bevel van den fakir van Ipi heeft naar Uit Kaboel wordt gemeld, een sterke afdeeling Waziri's op oen weg van Manza naar Tandola in Waziristan een Britsch autoconvooi aangevallen Er ontspon zióh een strijd, die zeven uur duurde en Waarbij 57 mannen gedood en 120 gewond werden. (D.N.B.) Uit Vichy meldt het D.N.B.: Maarschalk Pétain heeft zich gisteravond met zijn vrouw voor enkele dagen begeven naar zijn buiten te Villeneuve aan de Cóte d'Azur. Hij wordt Vrijdag, op zijn laatst Zaterdag, weer te Vichy terug verwacht. - In den nacht van Maandag op Dinsdag zoo meldt het D.N.B. ls dichtbij de Joego- Slavisch-Bulgaarsche grens een ernstig spoor wegongeluk gebeurd. Een uit Bulgarije ko mende goederentrein kwam een kilometer voor de Joego-Slavische grens bij Carisbrod tot ontsporing, doordat de remmen weigerden. \cht Bulgaarsche spoorwegbeambten kwamen hier bij om het leven. De Fransche pers over de besluiten van Yicliy. PARIJS. 11 Februari <D.N.B.) De ..Oeuvre" schrijft, dat de oplossing der regeeringscrisis de finitief noch volledig is. Er is~nog geen volko men scheiding tusschen de ambten van hoofd van den staat en minister-president gebracht. Flandin maakt geen deel meer uit van de regee ring en in een schrijven aan Pétain heeft hij toegegeven, dat hij niet de man voor de politiek van Montoire is. Indien Laval ten tweeden male heeft geweigerd als minister van staat tot het kabinet toe te treden, dan heeft hij dat zeker gedaan, omdat hij van oordeel is een voortzet ting van de politiek van Montoire niet te kun nen waarborgen, wanneer hij niet beschikt over het noodige persoonlijke gezag in het kabinet. Tegen Admiraal Darlan kunnen geen beden kingen worden ingebracht. Niettemin had men liever gezien, dat Laval onmiddellijk de teu gels van het bewind in handen had genomen. De „Aujourdhui" constateert, dat Darlan En geland zeer goed kent. Hij weet, dat men de ge leidelijke verzwakking van Frankrijk ter zee aan Engeland heeft te danken. Voor het eerst wordt een admiraal chef der regeering en daaruit kan men opmaken, dat de vijand van Frankrijk thans In het westen gezocht moet worden. Kroonprins Umberto in gezelschap van de officieren van den Italiaanschen generalen staf. (Foto Weltbild) België en Rusland. Belgische economische delegatie naar Moskou. BERLIJN. 11 Februari (A.N.P.) Een Belgische economische delegatie, bestaande uit de directeu ren-generaal van het ministerie van economische zaken en van landbouw, is naar Moskou vertrok ken om met de Sovjetregeering onderhandelingen te voeren over den uitvoer van Belgische indus trieproducten en den invoer van levensmiddelen door België. Aan deze reis neemt ook de gevol machtigde voor vraagstukken betreffende den buitenlandschen handel bij het Duitsche militaire bestuur in België deel. Uit Moskou meldt het D.N.B., dat de uit acht Duitsche en Belgische leden bestaande delegatie daar vandaag is aangekomen. Britten hebben torpedojagers vliegtuigen, schepen en munitie noodig. Het D.N.B. meldt uit Washington: In de Se naatscommissie voor bultenlandsche zaken zijn Dinsdag drie pleiters voor de wet tot hulpver leening aan Engeland aan het woord gekomen, nl. de president van de Harvard universiteit, Co- nant. de burgemeester van New York Laguardia en de uit Engeland teruggekeerde Wendell Will kie. Conant polemiseerde tegen een beperkte hulp aan Engeland en zeide o.adat de vrees voor den oorlog niet de grondslag der nationale politiek mag zijn. De tegenwoordige oorlog, zoo zeide hij, vertoont vele kenmerken met een godsdienstoor log Wanneer Duitschland den Oceaan wil be- beersohen, komt Amerika onder een gevaarlijken militairen en economischen druk. De hoop op een vrij leven ligt in de nederlaag van de as, Wendell Willkie zeide, dat de eenige mo gelijkheid om Engeland snel te helpen gelegen is in aanneming van de leen- en paohtwet met bepaalde wijzigingen. Engeland heeft terstond en op langen termijn hulp noodig. Wilkie stelde een maandelijksche levering van vijf tot tien Amerikaansche torpedojagers aan Engeland voor, daar Engeland ondanks de vijftig reeds afgestaande jagers er nog meer noodig heeft. Voor de aflevering aan Engeland moeten deze torpedojagers op Amerikaansche werven ge reviseerd worden. Bovendien heeft Engeland behoefte aan vlieg tuigen, munitie en schepen, zoo voegde Willkie hieraan toe. Hij heeft zware verwoestingen in Noord-Engelsche industriesteden gezien Indien de Vereenigde staten zich zouden isoleeren. aldus spreker, dan zou het voortbestaan van Engeland wel moeilijk worden. Willkie stelde vervolgens aanneming van de leen- en pachtwet voor. verklaarde evenwel dat deze wet tot Engeland. China en Griekenland beperkt dient te worden. Indien de Amerikaansohe hulp zonder uitwerking zou blijven, zoo herhaalde Willkie. dan zal Engeland waarschijnlijk ten gronde gaan. De burgemeester van New York, Laguardia. pleitte voor aanneming van de leen- en paohtwet als onderdeel van het nationale verdedigingspro gram. Deze wet behoort uit zuiver egoïstische overwe gingen aangenomen te worden, aldus Laguardia, Hitler en Mussolini willen hun macht over Europa uitstrekken. De Amerikaansche scheepvaart en de handel met Zuid-Amerika zouden terstond hun aandacht trekken, indien Engeland verslagen of een vrede door vergelijk gesloten zou worden. In 1942 zijn de Vereenigde Staten tegen een aan val op den Atlantisohen Oceaan beveiligd volgens Laguardia. Het zou tot 1945 of 1946 duren, aleer dit ook voor den Stillen Oceaan geldt. Voorts beweerde de burgemeester dat de Ver eenigde Staten zich niet in Europeesche aange legenheden willen mengen, doch omgekeerd. Ten slotte zeide hij, dat hij bereid is tot deelneming aan den oorlog „om de Amerikaansohe kusten en de instellingen van de Ver. Staten te bescher men" De voorzitter van deze senaatscommissie, George, heeft bekend gemaakt dat hij een ver klaring ontvangen heeft van den voorzitter van de American Federation of Labor. Green, waarin de leen- en pachtwet gekwalificeerd wordt als on misbaar voor de verdediging van de Vereenigde Staten. DE JAPANSCHE BEGROOTING. TOKIO, 11 Februari. (D.N.B.) De regeering heeft heden de begrooting over 1941 gepubliceerd. Zij bedraagt 12.875 millioen yen, hetgeen ten op zichte van 1940 een verhooging beteekent van 1.241 millioen, De staatsleeningen zijn voor 1941 bepaald op 7.570 millioen yen, d.i. 550 millioen meer dan in 1940. JAPAN HERDENKT ZIJN STICHTING. TOKIO. 11 Februari. (D.N.B.) In Japan wordt vandaag plechtig de stichting van het rijk her dacht. Er worden talrijke optochten gehouden er voor het keizerlijk paleis en het heldengedenktee- ken Yasoekoeni zijn herdenkingsplechtigheden ge organiseerd. Meer dan 100.000 inwoners van Tokio hebben zich op zeven plaatsen der stad verzameld om vandaar in lange rijen door de stad te trekken. Om 9 uur kondigden sirenes en de klokken van alle tempels het begin der feestelijkheden aan. Een via Amerika overgebrachte foto, die het centrum van de Engelsche stad Coventry toont, waar de hevig" bombardementen ernstige schade hebben aangericht. (Foto Weltbild!). Dr. Goebbels over He oorlogsdoelen. Rede te Berlijn. Het D. N. B. meldt: Bij een groote betooging in het Sportpalast te Berlijn heeft dr. Goebbels in zijn hoedanig heid van gouwleider der Duitsche hoofdstad ge sproken. Hij betoogde o.a.: „Duitschland heeft niet alleen de feiten van de werkelijke macht aan zijn zijde. Zijn sol daten zijn ook de dragers van een nieuwe we reldbeschouwing. Zij strijden voor een groot doel dat aan het zegevierend slot van den oorlog zal staan, te weten voor den opbouw van den eersten grooten socialen staat ter wereld. Wat is de oorlog voor de Engelsche plutocratie anders dan de verdediging van de voorrechten van een bezittende bovenlaag, die niet wil begrijpen dat de heerschappij van het geld definitief ten einde loopt. Het Duitsche volk weet uit de geschie denis dat de kracht van jonge denkbeelden, belichaamd in de soldatenmacht van een groot volk, nog steeds de meerdere is geweest van de ineenstortende machtbouwsels van een oude we reld. Daarom gaat Duitschland thans met rus tige vastberadenheid in grenzeloos vertrouwen op den Führer den weg ter overwinning." HET DUITSCHE ROODE KRUIS IN HET BEZETTE FRANKRIJK. BERLIJN. 11 Febrlaxi (A.N.P.) Het Duitsche Roode Kruis, dat in het bezette deel van Frank rijk werkzaam is. is voor zoover het onmiddellijk onder de weermacht ressorteerte, ter beschikking van de vrijwillige ziekenverpleging gesteld. De laatste maanden heeft dit Roode Kruis in Frankrijk veel en verdienstelijk werk verricht, hetgeen ook in Frankrijk openlijk gewaardeerd wordt. Het heeft zich vooral bezig gehouden met het terugbrengen van kinderen, die bij de evacuatie of tijdens de vlucht van hun ouders gescheiden waren. In nauwe samenwerking met het Fransche Roode Kruis zijn vele kinder transporten verzorgd, van het bezette naar het niet-bezette gebied en omgekeerd en ook van Frankrijk naar Elzas-Lotharingen, Verder heeft het Duitsche Roode Kruis zorg gedragen voor het sanitaire toezicht op de Slowaken, die van Frankrijk naar hun land terugkeeren. Vertrek van Hen Engelschen gezant uit Roemenië. Meening in politieke kringen te Berlijn. Het A.N.P. verneemt het volgende van welinge lichte zijde te Berlijn: Over de terugroep,ng van den Engelschen gezant in Boekarest is in Berlijn geen officieel commen taar beschikbaar, in de eerste plaats daar de draag wijdte van de verbreking der diplomatieke betrek kingen tusschen Engeland en Roemenië nog niet vaststaat. In politieke kringen te Berlijn houdt men de Engelsche beredeneering van dezen van Londen uit ondernomen stap voor een zuiver pro pagandistisch gebaar Het is. zoo verklaart men in Berlijn, volkomen duidelijk waarom de Engelschen thans plotseling den dringenden wensch hebben uit Boekarest te vertrekken. Achter ce woorden der Engelsche beredeneering zit naar de opvatting van Berlijn in werkelijkheid het nuchtere feit dat de Roemeensc'ne minister-president er na de woelin gen der laatste weken in geslaagd is de orde zijn land te herstellen, een orde die in dit gebied niet erg strookt met de Engelsche voornemens. De nieuwe verordeningen van generaal Antonescu ma ken het nu niet zoo gemakkelijk en ongevaarlijk meer om in dit land tot daden van intriges en sa botage over te gaan. Engeland heeft op dit punt, zoo herinnert men er te Berlijn aan, blijkbaar een vrijbrief opgeëischt. In politieke kringen te Berlijn denkt men aan de daden van sabotage aan den Donau, i:i he? gebied van Ploesti en het beruchte dynanuetschip in den IJzeren Poort enz. Dergelijke daden zijn nu volgens de strenge strafbepalingen van de wet tot bescherming van den Roemeenschen staat, niet meer mogelijk. Wat de Engelschen tot dusver in Roemenië gedaan hebben valt, zoo meent men in Berlijn, onder deze strafbepalingen. Dientengevolge moet thans zoo ziet men in Berlijn het door Engeland opvallend bespoedigde vertrek van zijn diplomaat uit Boekarest de be schermheer van al deze Engelsche acties gaan. Dat men in Londen het vertrek van dezen Engelschen beschermheer door een verkeerde voorstelling van zaken zoekt te verbergen, vindt men in Berlijn niet verrassend. Voorts meldt het D.N.B.: „De moeilijke weg. welke Roemenië de laatste jaren heeft moeten gaan, biedt aan de wereld een frappant voorbeeld voor de vernielende neigingen en methoden van de Britsche politiek", schrijft de „Börsen Zeitung" naar aanleiding van het vertrek der Britten uit Boekarest. „In een staat, die zich zonder voorbehoud heeft uitgesproken voor ce na tuurlijke gemeenschap met de as-mogendheden. heeft Engeland niets meer te winnen. Zoo heeft het eindelijk tot den ,stap moeten besluiten, die gelijk staat met het toegeven van de nederlaag en die den voortcurenden aftocht der Engelschen van het Europeesche continent verzinnebeeldt". De „Deutsche Allgemeine Zeitung" constateer' „dat Engeland's politiek op den Balkan uitsluitend het doel heeft nagestreefd Roemenië in den ring van omsingeling om Duitschland te spannen en on rust te zaaien in Zuidoost-Europa Britsche inmen ging op den Balkan wordt echter thans niet meer geduld. Met zijn gezant te Boekarest treedt Enge land symbolisch uit een gebied waar het niets meer te zoeken heeft, in het welzijn van den Balkan en van het Europeesche continent". OORDEEL VAN DE „DIPLO". De /Deutsche Diplomatisch Politische Korres- pondenz" ziet het eigenlijke motief voor het ver trek van den Britschen gezant uit Boekarest in het feit dat Engeland zich er sedert jaren aan had gewend in Roemenië een exponent te zien van zijn financieele en zijn politieke belangen. „Zooals vroeger in den wereldoorlog heeft Enge land het nog voor kort 'beschouwd als volkomen natuurlijk om in Roemenië naar eigen goeddun ken te kunnen optreden. Vooal heeft Engeland geen bezwaar gehad om alle sabotage die het in het -belang van zijn oorlogvoering noodzakelijk voorkwam in Roemenië voor te bereiden en te laten uitvoeren. De Korrespondenz zegt vervolgens dat deze tijden en toestanden thans wel definitief tot het verleden behooren en merkt op: „Thans, nu generaal Antonescu sedert de re cente woelingen in het land niet alleen scherp is opgetreden tegen alle verstoorders van de orde. maar ook de zwaarste straffen heeft gesteid op iedere onruststokerij en sabotage is het ideale terrein van activiteit voor een Britschen gezant te Boekarest als beschermheer van alle veelzijdige met de Roemeensohe belangen in strijd zijnde Engelsche daden uiteraard niet meer aanwezig Zijn agenten zijn gecompromitteerd of vreezen terecht dat hun de bescherming van de vroeger zoo almachtige Engelsche legatie niet meer ten nutte zal zijn. Londen heeft dit ingezien en daar uit consequenties getrokken. Wanneer Engeland gelooft met zulke onder doorzichtige voorwend- seden ondernomen demonstraties in Europa nog indruk te maken, heeft het zich ernstig vergist. De eene Europeesche positie na de andere heeft Groot Brittarvnië in dezen oorlog reeds moeten opgeven. Met iedere daad van dezen aard komt het slechts het streven tegemoet dat in de uit schakeling van Engeland uit Europa de bevorde ring ziet van een gezonde continentale solidari teit." John G. Winant, de opvolger van Kennedy al# Amerikaansch gezant te Londen. (Foto Weltbild) Dc laatste uren van liet verzet in Roemenië. Horia Sima als aanstichter van de onlusten beschouwd. Het D.N.B. meldt uit Boekarest: Tn een nieuw officieel rapport over de gebeurtenissen van 21 tot 23 Januari wordt, na een schildering van de inci denten op 21 en 22 Januari, o.a. het volgende ge zegd: In den nacht van 22 op 23 Januari heeft een dele gatie légionnairs generaal Antonescu verzocht de actie te staken. De generaal hoeft dit beloofd, op voorwaarde echter dat de rebellen de wapens zou den neerleggen en uiteen zouden gaan. Te midder nacht verscheen de delegatie opnieuw bij generaal Antonescu en wel met negatief resultaat, omdat de ■rebellen weigerden de voorwaarden te aanvaarden. Integendeel, in den loop van den nacht probeerden zij het telefoongebouw te bezetten. Ook hadden zij getracht het gebouw van den minister-president te naderen, doch daar waren zij verdreven. Om 1 uur 's nachts gaf generaal Antonescu bevel de laatste punten van verzet des morgens om 7 uur op te ruimen en het geheele verzet voor den mid dag te breken Op den ochtend van 23 Januari heeft toen Horia Sima, waarschijnlijk omdat hij inzag het spel verloren te hebben, last gegeven den strijd terstond te staken, de bezet gehouden openbare gebouwen te ontruimen en het normale leven te hervatten. Door deze oproeping heeft Horia Sima zoo vervolgt het officieele verslag zich uitgesproken als degene die bevel gegeven heeft tot de bezet ting met geweld van de openbare gebouwen, dus als de aanstichter van ce onlusten. Ondanks het bevel van Horia S-.ma hadden de rebellen de actie tegen het leger ook op 23 Januari voortgezet. Toen is den troepen bevel gegeven de operaties in de hoofdstad te hervatten. De zuiveringsactie heeft tot des middags 3 uur geduurd. Het verslag noemt can voor de hoofdstad en de provincie de volgende ver liescijfers: 21 gedoode officieren, onderofficieren en soldaten. 53 gewone officieren en manschappen. Bij ce rebellen en de burgerbevolking in de hoofdstad 236 dooden en 254 gewonden, in de provincie 117 dooden en 73 gewonden, dus in totaal 374 dooden en 380 gewonden. Amerikaansche hulpverleening aan EngelanH. Roosevelt ondervraagd. WASHINGTON, 12 Februari. (D.N.B.) In de persconferentie is gisteren Roosevelt de vraag gesteld of het van belang zou zijn voor de Ame rikaansche hulpverleening aan Engeland wan neer ae Vereenigde Staten zouden worden ver wikkeld in een oorlog met Japan De president antwoordde dat dit een Zèer hy pothetische kwestie zou zijn. Hij was echter be reid er met een vierkant ..neen" op te antwoor den. De president weigerde verdere toelichtin gen te geven. Toen een journalist den president de vraag stelde of dan op het oogenblik gevaar voor een ooi log met Japan bestond, weigerde Roosevelt te antwoorden. Hij zeide dat zijn constatee ring dat de Amerikaansche hulp aan Engeland niet behoeft te worden beperkt wanneer Japan In oorlog zou komen met de Vereenigde Staten, alleen betrekking had op het geval dat de Ver eenigde Staten tot een oorlog met Japan „ge dwongen" zouden zijn. Roosevelt weigerde verder commentaar te ge ven de uitlating van Willkie dat de Ver eenigde Staten Engeland maandelijks vijf tot tien torpedobootjagers moesten afstaan. HIJ zeide dat hij al deze vraagstukken eerst meto Willkie persoonlijk wilde bespreken. JRAEH)^ PRDERAMMA DONDERDAG 13 FEBRUARI 1941. HILVERSUM I, 41S M. Nederlandsch Programma. AVRO, 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7,5# Gramofoonmuziek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuws* berichten A. N P. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen* wijding. 10.15 Orgel en viool. 11.05 Declamatie. 11.35 Plano* voordracht. 12.00 Voor de boeren. 12.45 Nieuws- en econo* mlsche berichten A. N. P. 1.00 Omroeporkest en soliste, 1.25—1 35 Cyclus „Groote Nederlanders". 2 00 Cyclus „In den schijnwerper". 2.15 Vervolg concert. 3.00 Voor de vrouw. 3.10 Phllharmonisch kwartet. 4.00 Declamatie 4.25 Amuse mentsorkest 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten A. N. P. 5.30 Orgelconcert 6.00 Cyclus „Sport en lichame lijke opvoeding". 6.15 AVRO-Muscttc-cnsemble en soliste. 6.42 Almanak 6.45 Actueele reportage of gramofoonmu ziek 7.00 Vragen van den dag A. N. P. 7.15 Gramofoon muziek 7.30—7.46 Berichten. Engelsch. 8.00 Nieuwsberichten A N. P. 8.15 Gramofoonmuziek. 8J0 Berichten. Engelsch. 8.45 Concertgebouw-orkest en soliste <opn.). 9 20 „De geest van onzen tijd", lezing 9.40 Gramofoonmuziek. 9 45 En gelsche berichten A. N P 10.00 Nieuwsberichten A. N. P. en sluiting. HILVERSUM II, 301.5 KRO. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gra* mofoonmuztek. a.oo Wij beginnen den dag. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 Nieuwsberichten A N P. 8.43 Gramofoon muziek. 9 30 Geestelijke muziek (gr.pl.) 10.00 Gramofoon muziek 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 Musiquette. 12.30—12.33 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten A N. P 100 Gramofoonmuziek. 1.15 KRO-orkest. 2 00 Orgelconcert en zang. 2.45 Cyclua „Nederland en zijn bodemrijkdom". 3.00 KRO-orkest. 3J0 Filmmuziek (gr.pl 3 45 KRO-Melodlsten. 4.30 Zieken* praatje 4.45 Gramofoonmuziek. 5:00 VPRO: Cyclus ,,Le* zen In den Bijbel". 5.15 Nieuws-, economische en beurs berichten A. N. P. 5.30 Voor de Jeugd, 5.50 Gramofoonmu ziek. 8.00 Cabaret programma. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00—7.15 Persoverzicht voor binnen* en buitenland A. N. P. en sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7