Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkeheen Uit Wilde Gewesten .Woensdag 19 februari '1941' H A' A R E E EES D' "A" G B E "A D ji De Maastunnel. T Journalisten wandelen onder de rivier. Dinsdag zijn de journalisten, die eens per maand zich komen overtuigen van den stand der werkzaamheden aan de groote Maastunnel, voor de eerste maal onder de rivier van den linker- naar den rechteroever gewandeld. Slechts op één plaats waren de werkzaamheden nog niet zoover, dat er van een wegdek kon worden gesproken, doch die luttele meters beteekenen weinig meer. Voor het overige is de tunnelweg voor het verkeer van rech ter. naar linkeroever bestraat; de wanden zijn voor een groot deel reeds afgewerkt. Werd de maand Januari gekenmerkt door het be langrijke feit, dat men voor de eerste maal door de Maastunnel droog onder de rivier kon doorloo- pen. nauwelijks een maand later werd wederom een belangrijke étappe genoteerd, nl. het doorbre ken van het schot, cat tot nu toe nog tussohen het ventilatiegebouw op den linker Maasoever en het zuidelijkste rivierfcunnelstuk bestond. Dit be- teekent derhalve, dat de voeg tusschen deze con- structiedeelen onder toepassing van luchtdruk in die maand werd gesloten en dat daarmede het luohtdrukwerk is geëindigd. Wat thans nog te doen valt, het maken van de fumdeeringsplaten voor de kademuren nabij het ventilatiegebouw van den linker Maasoever, valt, wat den toegepasten luchtdruk betreft, zóó bij de vorige werkzaamheden in het niet, dat het nauwe lijks meer de aandacht van de technici trekt. Thans rest nog het verder vergrooten van de ge maakte doorbraak in de naast elkaar gelegen tun nelbuizen en dan zal het oogenblik bereikt zijn, dat de volledige doorgang van oever tot oever en van •tunnelportaal tot tunnelportaal begaanbaar is. Allerwege is men bezig met het tegel zetten en met het installeeren van kabels, schakelapparaten, verbimddngsmoffen, lichtomamenten en wat nog meer voor het tunmelbedrijf aan outillage noodza kelijk is. Ook in de tunnel voor voetgangers en wielrijders Wordt aanzienlijke voortgang gemaakt. Een groot deel van den soheidingsvloer tusschen de beide bo ven elkaar gelegen doorgangen is aangebracht, ter wijl in den ondersten doorgang, voor voetgangers bestemd, de luiken zijn gemonteerd, welke de onder het voetpad gelegen kabelkanalen waterdicht af dekken. Nu de vorst uit den grond is zijn ook de boven- jgrondsche werkzaamheden hervat. De afrit van hei Velgersdijkplein naar de tunnel in de Doklaan werd voltooid, zooat men daar al een zeer duide- •Lijken indruk krijgt van de wijze waarop het tun- nelverkeer op den linker Maasoever zich in de toe komst zal verdeelen over de richting Pleinweg dat is onder het plein door en in de richting Jirielschelaan en Wolphaertsbocht. i*p den rechter oever zijn eveneens de werkzaam heden aan het verkeersknooppunt bij het tunnel- ehud, het circulatieplein aan den Westzeedijk, groo- tendeeis voltooid. Binnenkort zullen hier de be- siratmgswerkzaamheden worden hervat. De zuide lijke helft van het Circulatieplein zal binnen eenige maanden voor het oost-west verkeer in gebruik kunnen worden gesteld. MOEDERSCHOOL TE AMSTERDAM GEOPEND. AMSTERDAM, 18 Februari. In Amsterdam Is in het perceel van Eeghenstraat 179 de eerste moederschoot van het Duitsche vrouwenwerk in Nederland geopend met een plechtige bijeenkomst in de ruime en fraai ingerichte lokalen, welke bijeenkomst door vele Duitsche autoriteiten werd bijgewoond. De Sonderbeauftragte der N.S. Frauenschaft. mevrouw de la Fontaine, heette vervolgens de autoriteiten en de hoogere aanwezigen welkom, waarna zij er op wees, dat de bedoeling van deze school ook is de nationaal-socialistische gedachte xiit te dragen. Zoowel de Duitsche als de Neder- landsche vrouwen dienen doordrongen te worden van het nationaal-socialistische ideaal. De Leiter des Arbeitsbereichs der N.S.D.A.P., ge- neral-Kommissar Schmidt, bracht de .beste wen- schen van den Rijkscommissaris, rijksminister Se3'ss Inquart over. Grootsch. zoo zeide spreker, is de taak van deze school. In dit land zijn wij niet als vijanden ge komen, en ik hoop dat deze school zal bijdragen tot het wederzijdse he begrip tusschen het Neder- landsche en het Duitsch volk. (A.N.P.) GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het bureau van politie. Smede straat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Armband, Jonker, Koudenhorn 10; Armband, Heidenreich, Sophiastraat 29 zw.; Bril, Castelein, Hoofdstraat 166, Santpoort.; Heerenhoed, letters B. W. H., Kriege, v. Oosten de Bruijnstraat: Halsband, Daalder, Eendjespoortstraat 7; Halsband, Schotel, Westerhoutstraat 33; Dameshorloge, v. Iersel, Eiken laan 35. Heemstede; Trajectkaart t.n.v. Meurs, Na gel, Ostadestraat 14; Oorbel, Bureau van Politie. Smedestraat; Passer, Hilhorst, Verbindingsweg 9b, Eloemendaal: Portemonnale, Bureau van Politie. Smedestraat: Portemonnaie m.i., Zuurendonk, Oran jestraat 12; Rijwielplaatje, Disco, Donkere Spaarne 50 rd.; Rijwielplaatje. Westerbroek, Korte Laken straat 26rd.; Rijwielplaatje, v. Amerongen, Serin genstraat 7; Actentaseh m.i., Rutte, Molijnstraat 36: Kruiwagen, Verkes, Dr. Schaepmanstraat 4; Wan ten, Meijer, Spiegelstraat 8; Zak waschgoed, Haar- leveld, Nagtzaamplein 16. Gemeentebegrooting van Rotterdam Dank aan gemeentebestuur en burgerij. Dinsdag is het centraal rapport van het af- deelingsonderzoek der Gemeentebegrooting door den raad van Rotterdam versohenen. Bijna alle leren spraken groote waardeering uit voor den arbeid, zoowel van den burgemeester als van het geheele college van B. en W. dat, onder uitzonderlijk moeilijke omstandigheden belast met net dagelijksch bestuur, er in geslaagd is op geluk kige wijze leiding te geven aan de vele krachten, gericht op leniging van den nood en op herstel en wederopbouw van Rotterdam. Met B. en W. werd ook dank gebracht aan allen, die het door de oorlogsomstandigheden geteisterde Rotterdam in zoo ruime mate met raad en daad, ja dikwijls met inzet van den geheelen persoon, ter zijde hebben gestaan. Dit woord van dank is ge richt tot tallooze personen uit alle lagen der Rot- terdamsche burgerij en tot de zeer velen in den iande, die de Rotterdamsche gemeenschap in moei lijke uren van hulp gediend hebben. Het gaf voldoening, dat B. en W. allerwege den wil om de gevolgen van den ernstigen schok, dien Rotterdam heeft ondergaan, op te vangen en de stad opnieuw tot bloei te brengen, hebben aange troffen. Men was met het college van oordeel, dat het juist nu de tijd is om op herstel bedacht te zijn, het gemeentelijk apparaat zoo goed mogelijk in te richten en de voorwaarden te scheppen, waaronder Rottendam, dat door zijn ligging groote natuurlijke voordeelen biedt, eerlang zijn taak in het wereld verkeer in ruime mate opnieuw zal kunnen vervul len. Daaraan zal men gaarne algemeene medewer king geven. Bijzondere lof werd geuit voor het gemeenteper- soneel in den ruimsten zin, dat in het algemeen op het moment, waarop de geheele persoon moest wor den geëischt, zich met de uiterste plichtsbetrachting aan zijn zware taak heeft gegeven. DE LOONEN VOOR PERSONEEL IN HET VEENBEDRIJF. Ingevolge het Crisis-fabrieksturfbesluït 1940 mogen verveners slechts personeel in dienst hebben tegen betaling van een door de overheid goed te keuren loon. De secretaris-generaal van het depar tement van Landbouw en Visscherij heeft nu goed gekeurd het loon, dat in de campagne 1939 voor het produceeren van handgestoken fabrieksturf is uitgekeerd, vermeerderd met 15 pet. Voorts is bepaald, dat de toeslag, die aan de ver veners gegeven wordt, gelijk is aan het verschil tusschen den kostprijs en de netto-opbrengst. Met de „totebel" er op uit. Nu dc dooi het water ijsvrij gemaakt heeft, kan men in de Utrechtsche singels cenige visschers weer aan het werk zien met het groote kruisnet. (Foto Pax Holland) Vorderen van paarden. Voor de voedselvoorziening. Ben besluit van den secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij is verschenen, op grond waarvan provinciale voedsel- commissarissen kunnen overgaan tot het vorderen van paarden, bestemd voor naar hun ooi-deel daar voor in aanmerking komende gegadigden. Naar verboden zender geluisterd. Voor de Arnhemsche rechtbank stond Dinsdag terecht de 28-jarige winkelier T. A. van K. uit Arnhem wegen het luisteren naar een verboden zender. De verdachte gaf toe, dat hij op een dag in October naar den Engelschen zender had ge luisterd. Hij luisterde echter naar muziek, wat. naar hij meende, niet verboden was. Toen er be richten kwamen, was hij in slaap gevallen en hi,] had er niets van gehoord, totdat de politie 'de boven den winkel gelegen kamer was binnengekomen. De officier van justitie eischte 25 of 2ï dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het in be slag genomen radiotoestel. Uitspraak 4 Maart. FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsche Rechtbank sprak Dinsdag de volgende faillissementen uit: 1. Th van der Vlugt, tuinder, wonende te Vijf huizen, gem. Haarlemmermeer. Vijfhuizerdijk 205. Curator: Mr. J. H. J. Simons te Haarlem. 2. P. Woestenburg, concierge, wonende te Wor- mer, Dorpsstraat no. 227. Curator: Mr. J. Verlooy te Heemstede. Rechter-Commissaris: Mr. C. E. Muller te Haar lem (in beide faillissementen). VOOR DE KINDEREN Maar zeelui zijn dat is bekend Aan jool en spotternij gewend. Men kan van hen niet anders wachten En moet hun ruwe rondheid achten: Zij slepen onze vrienden mee Als vrachtgoed naar de open zee. Dan binden zij hen stevig vast Met dikke touwen in den mast. Zoo blijven onze helden hangen: Zij zijn zoowaar opnieuw gevangen, Totdat, na langen, bangen strijd De dooi hen eindelijk bevrijdt. RECHTSZAKEN B Beleediging van de Duitsche Weermacht. 's-GRAVENHAGE. 18 Februari. Een ami 1 tenaar van het departement van Sociale Zake ju; de 40-jarige M.. die belast was met de behai ia£ deling van aangelegenheden van de gesubs :ia dieerde instellingen, had bij een ambtelijk bit0o zoek aan een kleufcerbuis nabii Breda in Oct< ,ef ber j.l. een in de Duitsche taal gesteld cedicl bii zich. dat een voor de Duitsche weermacht i roe hoo^e mate beleedieende strekking had. Hii li* ree de directrice van het kleuterhuls het gedicl ch zien en deze vroeg, nadat zii het gelezen had. ie', afschrift van te moeen nemen, hetgeen M. roei [ui vond. De directrice droeg toen haar assïsten üh op. vier doorslagen ervan 00 de schriifmachit |e te maken ten behoeve van eeniee aan de inricl ;en tin? verbonden nereonen. Een dezer, een boe) rui houder, die van tüd tot tiid de admlnistra* en van het. kleuterhuis kwam nazien en die tegeli igt met. den heer M. daar aanwezig was. nam h 00 afschrift mee naar huis en toonde het daar 0. on aan ziin 17-iarisen zoon. >ek Met genoemden ambtenaar hadden vandarile: de directrice, de assistente en de boekhouder zie «n voor het Landeerecht te verantwoorden wege: in. verspreiding- van het lied in kwestie. ev< M. erkende een groote fout te hebben gemaai ch- door het Duitsch-viiandi«re lied aan de direcin trice van de instelling, bii welke hij uit hooft!-an van ziin ambt on bezoek was. te laten lezen, doc ini hij voegde er aan toe. niet de bedoeling te hel )ui ben gehad het te versoreiden en het dan oe iee niet aan anderen te hebben gegeven. De directrice gaf toe. dat zii de afschrift* had laten maken ten behoeve van eenige aa de inrichting verbonden heeren en van de vrou S van den dokter. Zij hield overigens alle politieoo: buiten het, huis. iet De assistente bevestigde, dat zij het lied haf"1 overgetikt in vier exemolaren en dat zij welbi wust van den inhoud had kennis genomen. >e1. De boekhouder had, zoo zeide hii, het gedicloel aan enkele personen, o.w. zijn zoon. laten 1)ee' zen. omdat hii het zoo goed gesteld vond. doeesl v*at den inhoud betreft, deze was in striid mi 'el: de realiteit en daarom hechtte hij geen gekx 10f aan den inhoud van het vers. ,e® In ziin eisch deed de Staatsanwalt uitkome cc dat het zeer verkeerd is geschriften met ee jer voor Duitschland beleedigenden inhoud te vei er spreiden en dat dit vooral een ambtenaar als 1 tij; ernstig moet worden aangerekend, wijl hij a 1 vertegenwoordïeer van het denartement het. bi zoek aan de inrichting kwam brengen. De eisc 00 luidde 15 maanden gevangenisstraf met aftreeri van drie maanden preventieve hechtenis. :eri Tegen de directrice eischte spreker f 500 boetlal. (in verband met haar gezondheidstoestand wei in dit geval geen vrijheidsstraf gevorderd), b gen de assistente een maand met aftrek vain' preventief (eveneens een maand) en tegen de iei| boekhouder zeven maanden gevangenisstra rj onder aftrek van de drie in voorloopige hechte®5 nis doorgebrachte maanden. De rechter veroordeelde M. tot een jaar gevan' genisstraf. de directrice tot f 500 (waarvan i'" verrekening met voorarrest f.180 wordt afgetrokP" ken)de assistente overeenkomstig den eisch b een maand met aftrek en den boekhouder U zes maanden met aftrek (A.N.P.) ch' Huwelijksmoeilijkheden, ijd 's-GRAVENHAGE. 18 Februari. Een veei1"1 tigjarige Rotterdammer, echtgenoot van een 2»°° iarig vrouwtje van Duitsche afkomst, wier be joc der huweliik reeds met vier kinderen is gezegen moest zich heden voor den rechter verantwooi 'ar den wegens beleediging van den Führer. I j-j® financieel? omstandigheden van het echtpa ®®F waren slecht en zii werden voor de vrouw oi i™8 draagliik doordat de man veel afwezig was re dan weinig of geen geld achterliet voor vrouw e ;er kinderen. Bovendien slingerde hij zijn eega tel! kens verwijten naar het hoofd, die onverdienla' bleken te ziin en tenslotte had de man in No® vember j.l. tot haar sterk beleedigende woorde voor den Führer gezegd. Buren waren er aan te pas gekomen m hadwl don een agent van politie gewaarschuwd, dl woorden als de bedoelde uit den mond van dei Rotterdammer had vernomen en daarvan proces verbaal had opgemaakt. Getuigenverklaringen bevestigden een en an der voor het Landgerecht. De Staatsanwalt noemde den aangeklaagd een slecht huisvader en zeide terwille van he gezin en rekening houdend met den toestan van opwinding, waarin de echtgenoot verkeerd) een milde straf te zullen vragen, doch indie jg zich. ten aanzien van dezen man nieuwe feitei van dien aard zouden voordoen, dan zou hei fer een strenge straf te wachten staan. Eisch en vonnis luidde thans vier maande! gevangenisstraf met aftrek van de drie maan den. welke de man in voorloopige hechtenis hai vertoefd. De rechter voegde hieraan een overeenkomstig vermaning toe als de door den Staatsanwalt ge uite. (A.N.P.) Sleutel weg? Tel. 11493 DeSleutelspecialist.L.Veerstr. 10 (Adv. Ingez .Med.) Naar het Amerikaansch van I W. Mc. LEOD RA1NE. f (Nadruk verboden.) 10) Want de man was zeer ontsteld toen hij zag wie zijn gastheer was en keerde zich quasi flink tot Collins. Als u een Sheriff bent, zou ik u wel willen verzoeken, terstond die deur te laten openen, zei hij aanmatigend. Val stak zijn handen in zijn zakken en wipte heen en weer op zijn stoel. Ik ben geen sheriff van Hualpai County. Mijn macht strekt rich tot hier niet uit, zei hij bedaard. Ik ben ongewapend, zei Cavellado smee- Jsend. Wel dat ben ik ook. Ik denk dat ik alle azen in handen heb, Bignor Cavellado, zei de speurder minzaam, of wilt ge in uw particuliere leven liever aange sproken worden als Hardman of.Anderson? De artist bevochtigde zijn lippen en keek zijn kwelgeest ontdaan en spierwit aan. Anderson is een goede naam voor een co- tnediant; ik verbaas me er over, waarom ge dien eigenlijk hebt veranderd! Bucky's oogen keken hem vriendelijk aan, [toen hij een "doosje uit zijn zak nam en dat op tafel gooide. Maak dat doosje eens voor mij open, meneer Anderson. Wie weet, misschien zal het ons een massa kunnen uitleggen. Met bevende vingers peuterde de man aan het touwtje. Langzaam maakte hij het papier open: toen het kleine doosje, waarin een gou den kettinkje lag met gesloten madaillon. Ga zitten, commandeerde Bucky streng en hadat de man een stoel eenomen had, cine hii zelf tegenover hem zitten. Uit zijn holster nam hij een revolver en uit zijn zak een horloge, peide legde hij naast elkaar op de tafel en keek naar den bevenden, lijkbleeken man tegenover zich. Laten we elkaar goed begrijpen, meneer An derson, Ik ben hier alleen gekomen, om van u de geschiedenis van dit kettinkje te hooren. precies zooals ge die weet. En als ge het niet wilt vertellen, komt geniet levend met uw geheim uit deze kamer. Dus kies wat je wil. Anderson keek hem in zwijgende ontzetting aan, telkens zijn dorre lippen met de tong be vochtigend. Plotseling draaide hij zich hef tig om naar den sheriff, doch vond daar niet veel aandacht. Want Collins had een krant op genomen, die hij met studie las. Bent u van plan mij zoo maar door hem te laten vermoorden? riep hij ontdaan. De sheriff keek op van zijn krant, met stil protest om de stoornis. Vraagt u dat aan mij? Ik heb niets met dit geval te maken. Het is beter uw tijd niet zoo te verknoeien, Signor. zei de man van het pistool. Want ik ver zuimde u mee te deelen, dat ik u precies drie mi nuten geef om het verhaal te beginnen en de helft van dien tijd is al verstreken. Zou hij het werkelijk doen? schreeuwde het slachtoffer tot Collinh, met een laatste beroep op deze. Of hij wat zou doen? Oh, je neerschieten? Dat kan ik je niet vertellen voor ik het gezien heb. Als hij zegt dat hij het doen zal. zal het wel zoo zijn. Maar waarom, waarom Ja. het is mogelijk tegen de wet. maar Bucky heeft geen wet noodig en ook geen rech ter. Er zijn een massa gevallen waarin de wet niet voorziet en dit is er een van. merkte de speurder op, terwijl hij zijn horloge in den zak stak en zijn revolver opnam. Hebt u nog een laatsten wil of wensch of zooiets, signor? De tanden van den lafaard klapperden. Ik weet niet wat u precies wilt weten. Zoo is het beter. Kom dus op met ,1e ver haal. Ik weet niet wat precies wilt weten. Ik wil alles weten omtrent het stelen van Mackenzie's baby; hoe je daartoe bent geko men, wat er van Dave Henderson is geworden en verder alle bijzonderheden omtrent Frances Mackenzie. Begin bij het begin en als het. me niet heel duidelijk is, zal ik vragen stellen. Norsch en langzaam begon de man zijn "er- haal: Toen hij nog als kok bij Mackenzie was, had hij hem en Henderson samen hooren praten over hun avontuur met den gestorven Mexicaan en hun hoop op de rijke mijn, die ze konden krij gen. Van dien avond af had hij getracht het geheim omtrent de ligging uit te visschen, had aan deuren en vensters geluisterd en eens had hij een brief van den een aan den ander on derschept. Bij toeval had hij ontdekt dat de baby het geheim droeg in het madaillon en hij had er alles op gezet het in handen te krijgen. Maar hij kreeg geen kans want hij kon niet op goeden voet met het kind komen en ten slotte, om dat een betere gelegenheid hem ontbrak, was hij midden in den nacht in de kamer geslo pen om het kettinkje te stelen. Maar het was zóó om haar hals bevestigd dat hij het niet over haar hoofdje af kon doen en terwijl hij aan het slot peuterde was ze wakker geworden en gaan huilen. Toen hij haar moeder in de aangrenzende kamer hoorde bewegen, had hij snel het kind uit de wieg genomen, was met haar te paard gesprongen en weggereden- Even later merkte hij dat hij achtervolgd werd en een ontzaglijke angst maakte zich van hem meester omdat hij zooals Bucky reeds had vermoed dacht dat het Mackenzie was. Den geheelen nacht reed hij in wilde vaart Zuid waarts, maar tot aan den morgen bleef zijn vervolger op zijn spoor, dat hij toen echter ver loor, maar 's middags had hij het teruggevonden en in de eïndelooze bergen en heuvels merkte hij tweemaal dat iemand hem opnieuw vervolgde. Het kon niemand anders zijn dan de woedende vader, dacht hij, en zoo'n achtervolger zou het niet opgeven. Hij kreeg een instinctmatige inge ving en volgde die op met kloppend hart. Het kind was in zijn armen In slaap gevallen en snel sprong hij van zijn paard, maakte het vast en sloop een kwart mijl terug in een hinder laag, zoodat zijn achtervolger hem niet zou be merken. Toen wachtte hij zijn vijand op. Het scheen een eeuwigheid te duren, eer die zich ver toonde op den top van een heuvel, maar op vijf tig meter afstands vuurde Anderson en toen nog eens. De man stortte van zijn paard en was al dood voor hij op den grond lag. Maar toen de kok bij hem was gekomen, ont dekte hij tot zijn grooten schrik, dat de man tot de Mexicaansche grenspolitie behoorde. In zijn angst had hij den verkeerde gedood. In doodelijken schrik vluchtte hij en be reikte den volgenden avond Chihuahua, met het kind nog steeds bij zich omdat hij geen moed had, het alleen in de eenzaamheid achter te laten. Na eenige weken trouwde hij met een Ame- rikaansche, die hij in Sonora ontmoette. Zij namen het kind aan, maar het stierf binnen het jaar aan koorts. Intusschen had hij vernomen, dat Dave Hen derson die ook zijn spoor gevolgd scheen te heb ben, gevonden was bij den doode en gearres teerd was door de Rurales-politie, onder verden king van moord, waarvoor hij levenslang werd opgesloten. De kogel, die in het lichaam van den doode was gevonden paste in de eene ledige huls van Henderson en bovendien was hij een gehate Americano. De rechters waakten er streng voor, dat geen enkele brief of boodschap van hem naar zijn vrienden in de Vereenigde Staten kon gaan en een onschuldige zou dus al vijftien laar in zoo'n vreeselijke Mexicaansche gevangenis zitten, als hij tenminste intusschen niet was ge storven. Dit was in hoofdzaak de geschiedenis, die de man vertelde en de scherpe vragen, die Bucky stelde, brachten hem niet van zijn stuk. Wat betreft het vermissen van het eene medaillon beweerde hij-dat het per ongeluk afgebroken en verloren was. Toen hij ontdekt had dat het slechts de helft van de geheime teekening be vatte, had hij die er weer in gedaan en het me daillon door het kind laten dragen. Eenige jaren na den dood van Frances had zijn vrouw het medaillon met de schets verloren En het kettinkje met de andere medaillon, wanneer hebje dat dan verloren? vroeg Buckey scherp. Ongeveer twee maanden geleden heb ik hek te Nogales aan iemand verkocht. Ik had ge speeld en verloren en kreeg er toen vijf dollar voor. lon En dat bleef hij volhouden. l Zoowel O'Connor als de sheriff waren er vai g* overtuigd, dat hij loog want ze meenden beider,-, dat hij de bandiet met het roode masker was ge weest. die den machinist had overvallen, terwij; zijn kameraden den treinaanslag pleegden, dat konden ze natuurlijk niet bewijzen. Bucky zei óók niets van zijn vermoeden tegen Hardman, omdat het zijn bedoeling was hem thans los te laten en dan in het oog te houden omdat hij mogelijk in briefwisseling zou staaner met de andere bandieten. Vóór de man vertrok was Collins de kamer al uitgegaan en toen de schurk later uit het ho tel kwam, volgde de sheriff hem in de duister nis. Daarop ging ook Bucky weg en maakte weeï gebruik van zijn bevoegdheid om particuliere telegraaflijnen af te tappen, thans een, die recht- 1 streeks naar den Mexicaanschen coirsul in Tuc-pr< son ging, wien Bucky eens een gewichtigen Rij dienst had bewezen en van hem liep de lijn naar En Sonora en Chihuahua. Het ging over muffe, ,d oude officieele stukken, rapporten, die door den all tijd vergeeld waren en er kwamen politierappor ten en gevangenislijsten bij te pas. Maar ten slotte had Bucky toch nieuws. Dave Henderson, die gearresteerd was als de moordenaar van een Rurales-politieman, zou al dien tijd onschuldig hebben gezeten in een Mexicaansche gevangenis. Maar vijftien jaar geleden, in Chihuahua, scheen hij in dat onder- grondsche hol volkomen verloren en vergeten geraakt te zijn. want niemand wist zich den man te herinneren; hij scheen als van de aarde weggevaagd. Het was verschrikkelijk, maar helaas de waar heid. (Wordt vervolfidl»

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6