KORT NIEUWS van Uit Wilde Gewesten VRIJDAG 21' FEBRUARI 194J ÏTAARCEM'S D'X'GBEXD VOOR DE KINDEREN Een afscheidsavond in den Arbeidsdienst. De eerste leiders zijn gevormd. „Soldaten van den arbeid zijn wij, Eerlijk, fier, waarachtig". Twaalf jongens in een uniform van den Nederlandschen Ar beidsdienst zingen laat in den avond, als de nacht reeds buiten over de Veluwe ligt. deze regels uit een gedicht, dat de Commandant, majoor Breu- nese, dienzelfden middag nog aan tafel heeft voorgelezen. De muziekleider van het kanup Nunspeet heeft spontaan het heele gedicht op noten gebracht en even spontaan hebben zijn mannen het ingestudeerd en denzelfden avond nog laat gezongen. Dit teekent den geest in den Arbeidsdienst. In iederen arbeidsdienst speelt de goede beste ding van den vrijen tijd een hoogst belangrijke rol. een rol. niet geringer dan die van den eigen lijken arbeid. Een goed georganiseerde, uit eigen krachten opgebouwde en cultureel verantwoorde feestavond is van niet geringer beteekenis dan een goed volbracht werkobject. Zoo ziet het ook de Nederlandsche Arbeidsdienst. Op een afscheidsavond, dien de aspiranten van het opleidingskamp Nunspeet hun Commandant en zijn officieren hebben aangeboden, blijkt, dat ook in Nederland op dit gebied resultaten zijn be reikt. Toen de Commandant van den Nederland- sohen Arbeidsdienst, de heer Breunese op den af- scheidsdag in den laten namiddag in het kamp arriveerde om den afscheidsavond mee te maken, meldde de commandant van het kamp, majoor Rigter, hem, in de met het uithangbord van „De vfoolijke schop" versierde cantine, de aanwezig heid van alle aspiranten. Zoowel deze cantine als de groote eetzaal was luisterrijk versierd. Alle ramen van de eetzaal hadden een quasi-glas-in- lood-aanzien gekregen; de witte lampen-bollen waren met 'kleurige kappen omkleed, zoodat zij een gedempt licht over de lange, wit gedekte tafels verspreidden. En in .beide barakken waren de bal ken van de zoldering rijk met dennegroen ver sierd. Aan tafel sprak de Commandant van den Ne- derlandschen Arbeidsdienst, de heer Breunese, enkele woorden tot de thans op het punt van scheiden staande aspiranten. Hij verklaarde, blij te zijn, in hun midden te vertoeven omdat hier de schouders worden gezet onder de verwerkelijking van een waarlijk groote en Nederlandsche gedachte, omdat onze gedachte hier met overgave en bezieling wordt gediend. Hier is saamhoorigheid over alle verdeeldheid heen ge vonden en hier klopt het warme hart voor den dienst aan eigen land en volk. „Ik draag u op", aldus besloot de Commandant zijn rede, „de gedachte van den Arbeidsdienst uit te dragen, ieder in uw eigen omgeving. Gij moet de eerste propagandisten zijn en dan zal oonieuw blijken, dat een goede idee. waar een Nederlan der zjjn schouders onder zet, zich onweerstaan baar een wee baant naar de verwezenlijking". Een oogenblik liet de commandant ook zijn hart spreken, door een gedicht te lezen, dat hijzelf had vervaardigd en waarvan wij hierboven een tweetal regels aanhaalden. Aan tafel sprak voorts nog de burgemeester van Nunspeet, de heer Martens, die het bijzonder waardeerde, dat in zijn gemeente de bakermat lag van den Nederlandschen Arbeidsdienst en die den wensch uitsprak, dat de adspiranten een goede toekomst tegemoet zouden gaan. Ook de cursus leider, de heer van der Sluis, voerde nog kort het woord. Nadat de officieren en gasten zich eenige oogenblikken in het officierenverblijf hadden te ruggetrokken, verplaatste zich de feestelijkheid weer naar de cantine. Op het eenvoudige tooneel. dat op zijn achtergrond een gesymboliseerd beeld gaf van den Arbeidsdienst onder het motto „Door arbeid tot volksgemeenschap", werden allerlei aardige en interessante nummers opgevoerd door de verschillende deelnemers van het kamp. Daar kwamen de mooie Nederlandsche dialecten te nas, daar werd gezongen, voorgedragen uit de Neder landsche auteurs, tooneel gespeeld en alles even keurig verzorgd, boeiend en belangwekkend. Aan het einde van den avond sprak de kamp-comman dant, majoor Rigter, nog een enkel woord van dank en afscheid. De eerste leiders van den Ar beidsdienst zijn thans geyormd. Dit beteekent, dat de Nederlandsche Arbeidsdienst geboren is. Onder luide teekenen van instemming deelde de heer Rigter voorts mede, dat hij stappen zal doen om te geraken tot een vereeniging van oud-cursis ten uit Nunspeet. Majoor Breunese eindigde dezen voor de cursis ten onvergetelijken avond met een luid „Leve het vaderland". TE LAAT OP STRAAT EN NOG WAT. GRONINGEN, 20 Februari.,In den afgeloopen nacht is alhier aangehouden de 33-jarige L. J. van der V. De man was op verboden tijd op sh-aat. Bij zijn aanhouding bleek men met een insluiper te doen te hebben. Hij was in het bezit van een portefeuille, welke de recherche het spoor gaf van een brtuale inbraak, welke de vorige week in een banketbak kerszaak werd gepleegd. Een groote hoeveelheid chocolade, bonbons, marsepein en een portemon- caie met een groot bedrag werd gestolen. Bij een huiszoeking werd een groote hoeveelheid gestolen goederen bij van der V. gevonden. De man is ter beschikking gesteld. Bijeenkomst van de Nederlandsche S. S. Het A. N. P. meldt: In het City Theater te Amsterdam zijn dezer dagen de mannen van de Nederlandsche S.S. onder leiding van voorman Feldmeyer bijeengekomen. Aanwezig waren hierbij vele officieren en man schappen van de Duitsche S.S.-troepen in Amster dam. Na een korte inleiding werden de Nederlandsche S.S.-mannen onthaald op een film welke is opgeno men in de S.S.-kazerne van de Standarte Westland te München. In een serie interessante beelden kregen zij, die het leven van de Nederlandsche mannen in München nog niet kenden, een voortreffelijk beeld van de gebeurtenissen in de kazerne, van oefeningen, politieke lessen, van cantineleven en „passagieren" in de schoone Beiersche stad. Deze film wekte groot enthousiasme bij de aanwezigen. Na een korte pauze werden uitgebreide jounaals vertoond, waarin de Duitsche oorlogsfilmoperateurs getrouw de krijgshandelingen van de Duitsche troepen bij den veldtocht in het westen op het celluloid vastlegden, uit deze reeks films bleek duidelijk, dat geen hinderpaal in staat was de Duitsche opmarsch tot staan te brengen. Op het einde van den avond sprak voorman Feldmeyer zijn mannen van de S.S. toe. Spreker behandelde in korte trekken de geschie denis van het Nationaal Socialisme in Nederland. Mussert begreep dat Nederland niet achter kon blij ven in de revolutie, welke onherroepelijk over de wereld zou komen. De opeenvolgende Nederlandsche regeeringen wilden zijn streven niet begrijpen en toen bond de N.S.B. den strijd aan tegen de cor rupte kliek. Toen de Duitsche troepen op 10 Mei 1940 Nederland binnentrokken, kwam voor de N. S. B. de bevrijding. Thans heeft ons land, aldus spr. ook een oorlog meegemaakt na honderdvijfentwintig jaar rust. Ne derland heeft frontsoldaten en gevallenen, maar zij vielen in een strijd tegen een broedervolk dat streed tegen de plutocraten, tegen het internationale Jodendom. Met de leuze „Ons volk eischt onzen inzet", wekte voorman Feldmeyer de Nederlandsche S.S.-mannen op zich te melden voor de S.S.-Standarte Westland. Tot slot van zijn rede las spr. een dagorder aan de Nederlandsche S.S.-mannen voor. Na het zingen van het strijdlied werd de bijeen komst gesloten. Donderdagmorgen trof men te Epe de daar wonende mej. v. Z. in haar woning in bewuste- loozen toestand aan. Het bleek, dat zij door ko lendamp buiten bewustzijn was geraakt. Bij haar konden de levensgeesten worden opgewekt. Een twee-jarig zoontje was echter reeds overleden. HAARLEMSCHE RECHTBANK. RIJWIELDIEVEN VOOR DE RECHTBANK. Donderdagmiddag had zich voor de Haarlemscbe Rechtbank te verantwoorden een 38-jarige man, thans gedetineerd, wie beschuldig-:: werd, m Sep tember van het vorig jaar te Zaandam een rijwiel te hebben weggenomen. De eigenaar had het des avonds elf uur ergens op den Dam aldaar geplaatst en toen hij terug kwam, was het verdwenen. Later heeft hij zijn fiets Jn het politiebureau terug ge vonden, maar er zat een ander stuur aan. een an dere bel en nog eenige andere onderreden. Een brigadier van de rijksveldwacht had ver dachte aangehouden, omdat hij de fiets meende te herkennen als beboorende tot een ander. Verdachte ontkende en zei nooit in Zaandam ge weest te zijn. De Officier achtte het ten laste gelegde bewezen en eisohte anderhalf jaar gevangenisstraf. Op een vraag van den President antwoordde ver dachte, dat hij op het oogenblik een gevangenis straf van anderhalf jaar ondergaat, -hem door de Rechtbank te Alkmaar opgelegd. „Waarvoor?", vroeg de President. „Voor datzelfde rijwiel", antwoordde verdachte. „En ik weet va-n niets. Nu -ben ik weer voor deze rechtbank gedaagd; zeker voor de onderdeelen. Ik heb de fiets eerlijk gekocht en ben heelemaal niet in Zaandam geweest". Vervolgens stond tereoht een inwoner van Zandivoort, die zich eveneens schuldig zou hebben gemaakt aan diefstal van een rijwiel. Verdachte deelde mede, dat hij op dien Zondag morgen op Schiphol gewerkt had. Hij mocht te twaalf uur met een auto terug rijden, m-aar 'toen hij met zijn werk klaar was, bleek die auto al ver trokken te zijn. Hij had boen een fiets, die tegen een schuur stond, weggenomen en was er op naar Zandvoort geredden. Den volgenden ochtend had hij de fiets terug willen brengen, maar intusschen was er al gevolg aan de zaak gegeven, zoodat hij zich nu verantwoorden moest. De Officier eischte drie maanden gevangenisstraf. Verdachte vroeg een lichtere straf, omdat hij de gelegenheid krijgt, te gaan varen. De President raadde hem aan, voortaan niet meer zoo lichtvaardig met een andermans riiwiel om te springen. Spreker wilde aannemen dat het niet aangenaam was voor verdachte, toen hem bleek, dat de auto vertrokken was. Maar dit gaf hem toch geen recht, dan maar op de fiets van een an der weg te rijden. Uitspraken over veertien dagen. HEEMKUNDE OP SCHOOL. De leerlingen der „Schoolvereeniging Willemspark" te Amsterdam vermeerderen hun kennis van eigen omgeving op practische wijze. Aan de hand van de kaart van Cornelis Antoifsz v.n Amsterdam wordt een maquette uit van papier en hout vervaardigde huisjes en scheepjes samengesteld. (Foto Pax-Holland) Vijf en twintigjarig bestaan van de grossierderij C. H. S. Heilker. Dezer dagen herdacht de heer C. H. S. Heilker, gros sier in koek, chocolade- en suikerwerken, gevestigd te Haarlem, Kloppersingel 79 het 25-jarig bestaan van zijn bedrijf. Deze herdenking was voor den heer Heilker een heuglipjke, als men nagaat tot welk een bloei deze zijn bedrijf in de afgeloopen 25 jaren heeft weten te brengen. Op 18 Februari 1916 vestigde hij zich als gros sier-winkelier in chocolade- en suikerwerken in het perceel Gen. Cronjéstraat 55. Reeds spoedig bleek dat de zaak levensvatbaarheid bezat, want na on geveer 2 jaren moest naar een grooter pand worden omgezien. In 1918 werd het perceel aan den Scho- terweg 82 betrokken. Ongeveer tezelfder tijd w er toe overgegaan voortaan uitsluitend als gross in bovengenoemde artikelen op te treden. Het bedrijf bief zich gestadig ontwikkelen en verloop van ongeveer 5 jaren moest andermaal n meer ruimte worden omgezien en in het voorji van 1923 werden dan ook de perceelen Klopp singel 7 en 9 betrokken, alwaar het bedrijf thi nog gevestigd is. Tengevolge van den voortschi denden bloei van het bedrijf werden in 1926 achter genoemde perceelen gelegen open terrein bebouwd en aan het bedrijf toegevoegd, ter« ook thans met de beschikbare ruimte nog moet w den gewoekerd. Het laat zich dan ook aanzl dat in de toekomst opnieuw tot uitbreiding het bedrijf zal moeten worden overgegaan. Zij vermeld, dat het bedrijf thans tot een der groo! in den lande moet worden gerekend en dat 24 ni! schen daarin een bestaan vinden. Ter herdenking van het 25-jarig bestaan van bedrijf hield de heer H. een druk bezochte recep in Hotel „De Leeuwerik' te Haarlem. Vele belai stellenden, waaronder talrijke fabrikanten en nemers, kwamen hem hunne gelukwenschen a bieden. Hartelijke woorden werden over en w< gesproken, waarbij o.m. tot uiting kwam, dat jubilaris zijn bedrijf steeds met kennis van zak heeft weten te leiden. Tijdens de receptie welke door een strijkje wsj opgeluisterd, heerschte een zeer gezellige sfeer, wijl bovendien talrijke fraaie bloemstukken aan geheel een feestelijk karakter gaven. Na aflc van het officieele gedeelte bleven genoodigden personeel nog geruimen tijd bijeen. GENERATOREN EN TANKGAS. 's-GRAVENHAGE, 20 Februar Bij beseh^ king van den Secretaris-gen era?1 van het dep; ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart is ij aan het Centraal Instituut voor Industrialisatie vej bonden bureau Generatoren en Tankgas ondei. bracht bij -het ryksbureau voor AarBolieproduOi 77. De manschap, stram en stijf van kou, Brengt men aan boord en helpt hen gauw. En - tusschen goud en kostbaarheden, - 78. Vindt men een dame. rank van leden Maar „vrouwvolk" geeft aan boord steeds last. Dus bindt men haar maar in den mast. Nu ls het „alle hens i Men roept om vuur lan dek", 't lijkt wel wat gek, Maar vlsscherslul zijn rare snaken. Zij gaan zoowaar warmte maken. Zie onze held ontwaakt nu weer En voelt geen kou en stramheid meer. EEN NIEUW MARITIEM MUSEUM TE ROTTERDAM. ROTTERDAM, 20 Februari. B. en W. hebb bij den raad een voorstel ingediend om grond a; wijzen voor den bo-uw van een nieuw maritie museum „Prins Hendrik". Reeds werden met d- directeur van den Gemeentelijken Technisch Dienst inlèi-dend-e besprekingen gev-oerd omtrent i aanwijzing van een terrein, dat voor dlit object g schikt kan worden geacht. De keuze viel toen de nog onbebouwde terreinen van Dijkzigt, wa toen ook de tentoonstelling 1941 was gedacht, het bijzonder het gedeelte, gelegen aan de Rochu senstraat tegenover de Saftlevenstraat kwam vo dit doel in aanmerking. De bedoeling is, dat het Nationaal Technisch I stituut voor Scheepvaart en Luchtvaart zal wc den samengebracht met Maritiem Museum „Pri Henidiriik", momenteel gelegen aan de Willemskao en daarbij te komen tot oprichting van een perm nent gebouw voor het museum en het instituut. Met de tot standkoming van een nieuw maritie museum is een bedrag van globaal f 400.000 g moeid. Er zijn besprekingen gevoerd met den s gemeen Gemachtigde voor den wederopbouw en Secretarissen-generaal van de departementen VI Financiën en Opvoeding, Wetenschap en Cultuv bescherming en midren Januari werd er berid ontvangen, dat van rijkswege aan de gemeente e bijdrage van 5/8 Ln de kosten van den bouw 1 een maximum van f 250000 zal worden toegeker Het resteerende bedrag ad. f 150.000 zal dot particulieren worden bijeengebracht, zoodat bouwkosten als volledig gedekt kunnen worden bi schouwd. Naar het i merikaanseh van W. Mc. LEOD RAINE. (Nadruk verboden.) 11) Als het zoo gevaarlijk is, zul je juist hulp noodig hebben. Ik ben heel handig met kam peeren en spreek Spaansch als een geboren Spanjaard. Tut, tut. Ik ga op een gevaarlijke expeditie, mijn jongen, en er zullen heel wat kogels om onze ooren fluiten, voor we weer in Tucson zijn, als we er tenminste ooit terug komen. Boven dien, zooals je oom uit betrouwbare bron vernam is er revolutie op til in Chihuahua. Twee kunnen altijd meer dan een. Pro beer het met mij Bucky. Weet je zeker, dat je niet flauw zult vallen, als er gevochten wordt, krullebol? Als jij bij me bent, zal Ik niet bang zijn. Maar het kon wel eens gebeuren dat ik niet bij je ben; dat is juist de moeilijkheid. Veronderstel eens, dat ze mij vangen; wat zou je dan doen? De orders opvolgen, die je me van te voren hebt gegeven en als er geen orders op te volgen zijn naar beste weten handelen. Ik zal ze je nu vast geven, glimlachte Bucky. Als ik wordt gevanfcm ga je regelrecht naar Arizona en vertelt het aan Webb Mackenzie of Val Collins. Dus je wilt me meenemen? riep de jon gen gretig. Alleen op voorwaarde dat je al mijn orders stipt opvolgt. Top! Buckeys groote bruine vuist greep de kleine hand en drukte die. Dat is dan afgesproken, jongen. Ik hoop alleen, dat ik er goed aan doe om Je mee te ne men. Natuurlijk doe je dat. Heb je niet beloofd, een man van me te maken? Weer hoorde Bucky een vreemde ingehouden pret in de stem, doch de groote bruine oogen ke ken ernstig in de zijne. Dien nacht namen ze den trein naar El Paso. De twee konden het best met elkaar vinden. Er ontstond een prettige ongedwongen verhouding tusschen hen, die tusschen twee mannen zeer zeldzaam is. De jonge Hardman had er waar schijnlijk wel een verklaring van kunnen ge ven! Van El Paso gingen ze naar Chihuahua, een eentonige reis met de Mexican Central Pacific, doch het was een wonderlijke oude stad, onge veer zoo groot als El Paso. Beiden, zoowel Bucky als zijn jonge vriend waren op de hoogte van leven en gewoonte in deze streek. Ze vonden kamers in een bescheiden rustig hotel en begonnen plannen te maken. Oppervlakkig beschouwd had het zoo gemak kelijk géschenen, te trachten David Henderson op te sporen en te doen ontvluchten door wat slimheid en overleg, maar een blik op de dikke steenen muren, die de gevangenis geheel om sluiten en ontelbare gewapende wachten, die er heen en weer wandelden, deed hun kansen niet erg groot schijnen. Het is geen bemoedigend gezicht, merkte Buckey zacht op tot zijn met gezel, maar ik veronderstel dat we er toch op de een of andere manier wel een mouw aan kunnen passen. Als deze Mexicaansche officieele menschen niet langzamer waren dan halfbevroren stroop, zou het stellig beter zijn, te wachten en een proces te beginnen, op grond van Hardman's bekente nis. Maar ze zouden stellig twee of drie jaar noodig hebben, om tot een beslissing te komen. Ze hebben er nu eenmaal een hekel aan. iemand los te laten die daar zoo'n beetje ingeburgerd is. Met de rechtspraak hier dweep ik niet. We zul len hem er eerst op een goede manier uit zien te krijgen en dan het gouvernement de zaak tiptop in orde laten maken. Hoe wil je dat gedaan krijgen? Ik denk dat het tijd wordt je er meer van te vertellen. Zooals Je waarschijnlijk wel weet, ls er in deze half-Spaansche landen altijd wel de een of andere revolutie op til. Er zijn twee par tijen, de een vóór het gouvernement, de andere niet en die eene partij wil altijd een revolutie en meestal is er een blanke in de zaak gemoeid. Als het Gouvernement'wint, moet er altijd één doodgeschoten worden en daarvoor nemen ze liever een vreemdeling dan een landsman. In negen van de tien gevallen ls het een Iersch- Amerikaan, die het plan ln elkaar moet zetten en ditmaal is het Mickey O'Halloran een oude vriend van me. En ik ben van plan om Mick raad en hulp te vragen. Het was Frank opgevallen, dat ze een hotel hadden opgezocht, dat rijk was aan zij- en ach terdeuren. En toen ze alleen waren legde Buckey de reden van deze keuze uit. Het is heel waarschijnlijk dat we een paar dagen onder bewaking zullen staan, vooral als men ons aanhoudend om de gevangenis ziet dwalen. En nu zullen we van avond de achter deur uitgaan, in een uniform of vermomming en wegaan altijd alleen door de voordeur binnen, terwijl we ook de kamers naast de onze huren en dus in en uit kunnen gaan in onze eigen ge daante, zoowel als in die van onze buren, wat een groot voordeel voor onze bewegingsvrijheid geeft. Wat voor vermomming denk jij dat de beste voor ons is, vroeg Frank. We zouden er eigenlijk verschillende moeten hebben. Zou jij een Zigeunerjongen willen zijn? De jongen bloosde. Beter een zigeunervrouw en jij zoudt mijn man kunnen zijn. Ik ben niet zoo'n comedlant als jij; ik wil niet voor je echtgenoot spelen. Ge zoudt knorrig en ruw moeten zijn, dat is makkelijk genoeg. En denk jij dat je voor een meisje door kunt gaan? Je bent er slank en zacht genoeg voor maar ik vrees toch dat je het binnen een uur zult opgeven. De jongen lachte en keek O'Connor van onder zijn lange wimpers wonderlijk aan. Jaren gele den ben lk ln een van onze voorstellingen al als meisje opgetreden en niemand heeft ver moed, dat ik geen meisje was. We kunnen het probeeren, maar we hebben er geen kleeren voor. Laat dat maar aan mij over. Terwijl jij er op uitgaat om eens poolshoogte te nemen, zal ik een en ander koopen. Kijk maar eens rond, hoe onze eerste aanval op de onneembare vesting mejet zijn. Ik weet het nog heelemaal niet en de heele onderneming lijkt me riskant. Maar koop jij maar vast een en ander en laten we dan eens zien hoe je erin uitziet. Maar denk er aan, dat je niet alles in eenzelfden winkel koopt. Koop overal wat. Toen O'Connor terug kwam, triomfantelijk met zijn vergunning om de gevangenis te bezoeken zwaaiend, vond hij den jongen bezig met naald en draad allerlei naaisterswerk te doen. Ik ben dit wat aan het veranderen, opdat het mij goed zal passen, legde hij uit. Goeie genade, wie heeft jou zoo goed leeren naaien? vroeg Bucky verbaasd. Mijn tante. Ik maakte eenvoudige dingen altijd zelf. Heb je je vriend gezien en daardoor de vergunning gekregen? Ja en neen. Micky was er niet; en ik liet een briefje voor hem achter, maar de vergunning heb ik niet kunnen bemachtigen zonder hem. Ik heb een vergunning om de gevangenis te be zoeken en op mijn dooie gemak nauwkeurig te inspecteeren. Dat is dus al heel wat, jonge vriend. En bevat de vergunning ook, dat je ge rechtigd bent een van de gevangenen mee te nemen, als je daar lust in hebt? vroeg Frank glimlachend. Neen. dat heb ik vergeten erbij te zeggen. Wanneer denk je met je plunje klaar te zijn? Het meeste is al klaar, zooals je ziet: ik verander er alleen iets aan. Wil jij soms je pakje vast aanpassen? Is dit voor mij? vroeg de speurder, met een verachtelijk lachje een opzichtige bonte blouse opnemend, die op een stoel lag. Ja. om u te dienen. Ga die maar eens aan passen en we zullen zien of ze goed zit. Een paar minuten later kwam Bucky in zijn nieuwe tooi binnenmet een ontevreden ge zicht. Ik zal je gezicht wat schminken, dan zal b best gaan, ^ei Frank, hier en daar wat aan kleeren trekkend. Ik heb een goed stel voor je gekozen, al V ik het zelf. Het eerst, wat je nu moet doen, a je in deze plunje uitgaat is door 't stof te ro den. zoodat je er bestoven en vies uitziet. Ge? kermisklant, die zichzelf respecteert, draai nieuwe heldere kleeren. Het is ook beter om t een paar scheuren in te halen. Wat betreft de kleeren en het verstand di Je ervan hebt. zou je best een meisje kunns zijn. Ik heb een heeleboel jaren moeten helpu met naaien en verstellen, zei de jongen bedaar Als je een kwartiertje in de andere kamer w: gaan, zal ik 1e eens laten zien hoe goed ermee terecht kan. Ruim een half uur later, klopte Bucky op tusschen deur. Ben je haast klaar, jon? mensch? Tk vind dat je er lang over doet om) aan te kleeden. Maar toen hii het resultaat zag. bleef hij u.< verbaasde, biina ontstelde oogen staan. De verschijning maakte hem sprakeloos. Hoe vindt, je Bonita? klonk het vroolijk. Bucky's oogen keken rond, om er zeker va te ziin dat de jongen niet hier of daar ver stopt was; toen wendde hij zijn blik weer naa de groote verrassing en hij was werkeliik on! daan. Was deze levendige, bijna verblindem mooie verschijning werkeliik de jongen, ove wien hi1 zich ontfermd had? Het was ongelooi lijk! Hoe blind was hij geweest! Want zon der eenigen twijfel droee zij nu alle kenmer ken van haar geslacht. Hoe kon hij die lievf zachte oogen en de slanke kleine handen ge zien hebbei zonder op die gedachte te zijn ge komen? En hoe kon hij die zachte, diepe sten gehoord hebben en haar vrouwelijk snikken zonder te twijfelen of hij wel werkelijk een jon gen voor had? (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6