Haarlem's Dagblad XextieCkaactr Uit den Raad. Een oude put. De Duitschers bieden hulp aan Santander LAAT UW HUIZEN BEHEEREN DOOR HENK TH. FIBBE Haarlem's Dagblad Nieuwe verkeerswegen te Haarlem. Artikelen enz. 58e JAARGANG No. 17694 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendapiein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendapiein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 22 FEBRUARI 1941 Abonnementen per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ2.elke regel meer ƒ0.40. Reclames ƒ0.65 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.70, elke regel meer 0.17i/£. Groentjes zie rubriek. HAVEN- EN INDUSTRIETERREIN VAN HAARLEM. In zijn tweede begrootingszitting is de Haarlem- sche gemeenteraad er niet in geslaagd alle restende hoofdstukken af te handelen, maar toch een heel eind gekomen, zoodat er „bijna vijf" werden afge werkt, hetgeen wil zeggen: vier plus de opmer kingen der leden over Werkloosheïdszorg. Woensdag a.s. zullen de wethouders die beantwoorden, dan komen de bedrijven nog aan de orde en de, zooals bekend is, uitgestelde bespreking van de financiën in het algemeen. De snelle behandeling van vijf hoofdstukken leverde een eigenaardig mengsel van velerlei ge meentezaken op één middag op. Men zou het poëti scher kunnen aanduiden als een Haarlemsch bouquetje. De schoonste bloemen daarin Waren natuurlijk vooruitzichten die ons geopend werden. Burgemeester en Wethouders hebben plannen ten aanzien van den aanleg van groote verkeerswegen in een hopelijk nabije toekomst en de wethouder van Openbare Werken heeft daar een kort exposé van gegeven. Op deze pagina vindt men nadere aanduidingen omtrent die toekomstplannen, die voorloopig eenige groote verkeerswegen in het Noorden der stad gelden, waarbij de binnenstad van doorgaand verkeer zal worden ontlast. Natuur lijk zal het hier niet bij blijven en zullen andere groote verbindingswegen volgen. In elk geval zijn deze mededeelingen al zeer belangwekkend en wie ze leest moet er zich bij voorstellen dat het huidige beperkte verkeer een verschijnsel van oorlogstijd is, dat wij dus binnen afzienbaren tijd, wellicht spoedig, het verkeer zullen zien herleven zooals wij dat vóór September 1939 gekend hebben. Hetgeen alleen het begin zal wezen want iedereen voorziet dat het dan ook spoedig, evenals vanouds, weer zal gaan groeien tot nieuwe afmetingen. Wie kan voor zien welk een omvang het binnen een kwart eeuw, om maar een willekeurigen termijn te noemen, zal hebben bereikt? Met veronderstellingen, op de er varingen van een jong verleden gebaseerd, moet niettemin bij het maken van toekomstplannen re kening worden gehouden. Vroeger zijn groote wegen voor doorgaand verkeer wel eens te be scheiden ontworpen. Daar heeft men natuurlijk van geleerd. De gestadige aanwas van de bevolking in Kennemerland, het volbouwen van deze streek, het aaneengroeien van de gemeentelijke bebou wingen hebben voorts bewezen dat deze zaken niet meer in engen localen opzet maar als een streek- belang, een districtsaangelegenheid beschouwd en behandeld moeten worden. Daardoor zijn ook ge westelijke commissies voor uitbreidingsplannen en commissies voor» streekplannen ontstaan. Bij Onderwijs werd veel aandacht gewijd aan het vraagstuk van de lichamelijke opvoeding op de lagere soholen. Het is helaas nog niet zoover dat dat onderwijs behalve dan in de 5e en -6e klassen, aam vakmenschen op dit gebied kan worden toe vertrouwd. Het kost teveel geld aan de .gemeente, die het zelf moet betalen. De wethouder van On derwijs verklaarde dat de eenige oplossing' thans is dat de gemeente er naar streeft zooveel mogelijk onderwijzers, diie daarvoor geschiktheid bezitten, op te leiden voor gymnastiek-onderwijs. De Haar- lemsche schoolinspectie heeft al voorbereidingen gemaakt voor het organiseeren van een cursus voor onderwijzers, die reeds een bepaalde acte bezitten. Op krachtige medewerking van de onderwijzers kan men hopen; in deze raadszitting \verd zekér terecht hulde gebracht aan de wijze waarop het onderwijzend personeel in het algemeen zijn taak vervut. En natuurlijk werden woorden van vol doening gehoord ten aanzien van de aangekon digde verlaging van de leerlingenschaal, die zeker de uitwerking van het onderwijs ten goede zal komen. Volkshuisvesting heeft geen discussie van belang uitgelokt. Voor het eerst in lange jaren ontbrak een trouwe woordvoerder bij dit hoofdstuk, namelijk de heer Joh. Visser, die den vorigen dag de raads zitting nog had meegemaakt en plotseling wegens ernstige ongesteldheid afwezig was, hetgeen den voorzitter aanleiding gaf goede wenschen voor zijn herstel te uiten, waarmee de Raad zijn instemming betuigde. Wij doen het gaarne ook hier. Bij Werkloosheidszorg gaf de heer Klein een treffend beeld van de euvelen waartoe „het ver haal" bij Armenzorg kan leiden. Hij is niet tegen het verhaal, maar vindt dat het billijker toegepast moet worden. Er moet niet uitgehaald worden wat maar mogelijk is. De heer Klein gaf als voorbeeld, dat iemand die een weduwe trouwt die steun heeft gehad, aangesproken wordt voor verhaal. Hij zei dat van een man 3400 is gevraagd, te betalen met één gulden per week en had het beter gevonden den man, die aldus iemand uit den steun haalde, een mand bloemen te sturen. Zijn motie, ertoe strekkende geen verhaal toe te passen als een gezin moet leven van 30 of minder en een ongehuwde van 20 of minder vond bestrij ding bij mevrouw Scheltema, die gevallen noemde waarin zoo'n regeling niet uitvoerbaar zou zijn, maar de indruk werd gewekt dat nadere beschou wing van deze zaak toch wel tot verbeteringen kan leiden en het antwoord van wethouder Van Liemt zal daar a.s. Woensdag hopelijk uitzicht op bieden. Pleidooien van de heeren Hooy en Happé tot het verschaffen van hulp aan middenstanders die in nood verkeeren zullen dan eveneens hun beant woording vinden. De heer Hooy bepleitte de verlee ning van z.g. overbruggings-credieten door de in stellingen voor hulpverleening en opperde de mo gelijkheid, de Borgstellingsfondsen „eenigszins te reorganiseeren". En tenslotte had de heer v. d. Veldt bezwaren tegen het stelsel van werkverschaffing. Voor dit doel is nu niet minder dan een millioen uitgetrok ken; kan dat geld niet beter besteed worden door normale werken uit te voeren? Met belangstelling zal men het antwoord op deze vraag hooren. Zoo kwamen in deze zitting verscheidene zaken van gemeentelijk belang naar voren. B. P. De gemeente Haarlem laat thans uitvoeren het eerste gedeelte van het plan voor het graven en aanleggen van een haven- en industrieterrein in den Waarderpolder. Men ziet op de foto de zware betonnen muren die de haven zullen afsluiten en tevens dienen als kademuren. De haven komt in verbinding te staan met het Spaarne. De industrieterreinen krijgen een aansluiting met het spoorwegemplacement. (Foto De Haas) (In het Valkhof te Nijmegen is dezer dagen plotseling een waterput zicht baar geworden, waarvan het bestaan onbekend was. Men heeft nader on derzoek verboden wegens het gevaar voor instorting.) In 't Valkhof is een oude put ontdekt, Of beter, wist zichzelve te ontdekken, Een put die nogal sterk de aandacht trekt, En nog wel meer belangstelling zal wekken. De oudheidvorschers droomdên er al van, Behoedzaam in de putschacht af te dalen, Daar lang en grondig rond te zien en dan Weer nieuwe Valkhofkennis op te halen. Helaas voor hen zal het zoo vlot niet gaan, Een eerste onderzoek heeft uitgewezen, Dat in die richting weinig kan gedaan, Er is gevaar voor instorting te vreezen. Zoolang men daar niet tegen is beschut Kan dus d;e overheid-het niet gedoogen, Nu zitten mensahen extra in den put, Omdat, ze in den put niet zitten mogen. Misschien komt men er later nog eens toe, 't Bouwvallig metselwerk afdoend te stutten, Zoodat men eerlang toch kan nagaan hoe Men oudheidkennis uit dien put kan putten. Maar nu; de knapste putjesschepper mag Niet in die ware bron van kennis kijken, En het is inderdaad een hard gelag, Voor je begint al.uitgeput te blijken. P. GASUS. O.m. door een gemotoriseerde colonne met veldkeukens MADRID, (D.N.B.) De pers maakt met groote koppen melding van het bezoek van den Duitschen ambassadeur, von Stohrer, aan den Spaanschen minister van buitenlandsche zaken. Von Stohrer deelde den minister mede, dat het opperbevel der Duitsche Weermacht, teneinde het zwaarbezochte Santander hulp te verleenen, een volledig veld lazaret met een compagnie personeel, een compagnie technisch personeel, een compagnie pioniers, een gemotoriseerde transportcolonne met veldkeukens en 30000 voedselrantsoenen ter beschikking van de Spaansche autoriteiten heeft gesteld. MADRID, (D.N.B.) De opperbevelhebber der Spaansche marine, admraal Basterreche, is aan boord van den kruiser Canarias te Santander aan gekomen. De kruiser voert een groote hoeveelheid technisch materiaal voor den herbouw en voor het herstel der electrische installaties aan. Het tech nische personeel van (het schip zal bij de herstel werkzaamheden behulpzaam zijn. De bank van Spanje heeft een millioen pesetas voor den herbouw der verwoeste stadgedeelten beschikbaar gesteld. De handelsbank van Santander heeft eveneens een millioen pesetas geschonken om de getroffenen te helpen. MAKELAAR EN TAXATEUR Nassaustr. 14 - Haarlem - Tel. 13781 (Adv. Ingez .Med.) ïhr. De Geer teruggekeerd iaar ons land. Een verklaring. Jhr. mr. D. J. de Geer, de oud-minister-president, is in Nederland teruggekeerd. In het Haagsche blad „Het Vaderland" legt Jhr. De Geer een verklaring af over zijn terugkeer, die als volgt luidt: Van verschillende zijden is mij gevraagd naar de beteekenis van mijn terugkeer in Nederland. In antwoord hierop kan het volgende gemeld worden. Mijn natuurlijke plaats is thans aan de zijde van mijn echtgenoote en temidden van mijn volk, welks lief en leed ik ook in dezen tijd wil deelen. Dit is de éénige beteekenis van mijn terugkeer. Het is mijn voornemen, mij van alle politiek te onthou den en slechts als een vergeten burger te leven. (w.g.) DE GEER. RADIOREDE PROF. VAN DAM. Zondag 23 Februari van 18 tot 18.15 uur zal prof. J. van Dam, secr.-generaal van het departe ment van Onderwijs, Wetenschappen en Cultuurbe scherming een radiorede houden over „Eenige ac- tueele onderwijsproblemen". De uitzending geschiedt over den zender Hilver sum en alle aangesloten distributies. Duitsch weermachtsbericht Luchtaanvallen in het Theemsgebied en op het Bristolkanaal. BERLIJN, 21 Febr. (D.NJB.) Het opperbevel der weermacht deelt mede: „Bij aanvallen op vijandelijke convooien in het zeegebied rond Engeland heeft de luchtmacht drie koopvaardijschepen van 11.500 b.r.t. in totaal ver nield en vier groote schepen zwaar bechadigd. De vijand heeft in een luchtgevecht bij Dover twee jachtvliegtuigen van het type Spitfire ver loren. In den nacht van 20 op 21 Februari zijn ge slaagde luchtaanvallen ondernomen op havens en pakhuizen in het gebied van de Theems en aan het Bristolkanaal. Een haven aan de Westkust werd met mijnen afgesloten. In het Middellandsche Zeegebied hebben Duit sche gevechtsvliegtuigen Britsche troepenconcen traties bij El Breda en een haven in Libië met goed gevolg aangevallen. De vijand heeft in den afgeloopen nacht op een plaats in het bezette gebied bommen gewor pen zonder schade aan te richten." Swansea opnieuw aangevallen. Ontploffingen en branden veroorzaakt. Nog zün er Haarlem's Dagblad Tex- tielkaarten te verkrijgen aan onze kan toren, Groote Houtstraat 93 en Soen dapiein 37. Vergeet niet, er een af te halen. Prijs vier cent per stuk. BERLIJN, 22 Febr. (D.NB.) Naar het D.N.B. verneemt zijn gisteravond opnieuw door afdeelingen Duitsche gevechtsvliegers aanvallen gedaan op de havenstad Swansea aan den ingang van het Kanaal van Bristol. Men kon eenige ontploffingen en verscheiden groote en kleine branden waarnemen. Nog aan de zuidkust van Engeland was de vuurgloed te zien. De actie van het Britsche afweerge schut was opnieuw gering. Verder hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen gis teren bij hun verkenningsvluchten boven Oost- Engeland ten noorden van Norwich stationsem placementen, treinen en fabrieksinstallaties met succes aangevallen. Enkele toestellen suisden in scheervhicht over autowegen, ten deele op slechts tien of twintig meter hoogte, en bestookten met de boordwapens vraóhtautocolonnes uiterst, doel treffend. BRITSCH CONVOOI AANGEVALLEN. BERLIJN. 21 Febr. (D.N.B.) Duitsche ge vechtsvliegtuigen met grooten actieradius hebben vandaag 700 km ten Westen van Schotland een Britsch konvooi ontmoet. Naar de Duitsche man schappen per radio hebben gemeld, zijn twee tankbooten van 3000 en 5000 b.r.t. met succes aangevallen. PROF. WILLEM MENGELBERG ONGESTELD. BERLIJN. Onze V.P.B.-correspondent meldt: Het groote symphonie-concert van de Berlijnsche Phüharmonie v^n gisteren te Brunswijck werd af gezegd wegens ongesteldheid van den dirigent Wil lem Mengelberg. AmsterdamschepoortBloemendaal en LeidschevaartKleverpark Santpoort. De heer M. A. Reinalda, wethouder van Openbare Werken te Haarlem, heeft in den raad iets medege deeld over plannen die bij het gemeentebestuur aanhangig zijn om belangrijke verbeteringen te brengen in het net verkeerswegen. Allereerst zal een verbinding gemaakt worden van de Amsterdamsche Poort naar Bloemendaal. Thans moet het verkeer Amsterdamsche weg OostvestPapentorenvestKouidenhorn gaan, om daarna te kiezen tusschen Nieuwe GrachtJans- wegStatenbolwerk of Friesche Varkensmarkt HooïmarktPrinsenibolwerkStatenbolwerk. Aan beide wegen zijn voor het doorgaand verkeer be zwaren verbonden. Er zal over het Noorder Buiten Spaarne, even ten Noorden van de spoorbrug, een nieu we brug gebouwd worden. De genormaliseerde Oudeweg zal. nadat een nieuw spoorwegviaduct gemaakt is, aansluiting geven op den weg langs de Oostslngelgracht en dus ook op den weg HaarlemAmsterdam. De nieuwe brug over het Spaarne brengt het verkeer op het Prin- senbolwerk waarvan de weg belangrijk ver beterd zal worden. Het Statenbolwerk en de Verspronckweg zün al op een betrekkelük groot verkeer berekend. De Kleverparkweg wordt ook verbeterd, het plantsoen midden op den weg wordt opgeofferd, zoodat één breede weg verkregen wordt. Hier komt de weg op Bloemendaal's gebied dat zal zorgen voor goede aansluitingen. Wanneer deze plannen zijn uitgevoerd komt er een verbindingsweg die den smallen Jansweg zal ontlasten. Van groot belang ls dat dan ook verkregen wordt een betere verbinding Amsterdam HaarlemBloemendaalsche Zeeweg. De toestand bij de Schotersingelbrug werd ver leden jaar reeds gereorganiseerd, waardoor een betere aansluiting verkregen werd tusschen het Statenbolwerk en den Verspronckweg. De Juliana- laan geeft dan de verbinding met den Zeeweg. Haarlem is thans bezig zijn haven- en industrie terrein in den Waarderpolder aan te leggen. De nieuwe brug over het Noorder Buiten Spaarne zal natuurlijk ook van veel belang zijn voor de verbin ding met die complexen. Openbare Werken is bezig het plan voor de brug te ontwerpen. Het wordt een brug van groote af metingen. Thans heeft de genormaliseerde Oude weg een breedte van 6 Meter, maar in de toekomst wordt die weg dubbel zoo breed. Daarop moet de nieuwe brug aansluiting geven. Op den kapitaaldienst, d'ie bij de begrooting voor 1941 gevoegd is. werd voor deze brug een memorie- post uitgetrokken. Het streven van het college van B. e» W. en van de directie van Openbare Werken is om zoo spoedig mogelijk bij den raad te kunnen komen met een plan en een begrooting voor d'ie brug. Natuurlijk moet ook voor de uitvoering van djt bouwplan de medewerking verkregen worden van den rijksgemachtigde, maar de verwachting is gegrond dat geen bezwaren zullen rijzen. Voor den bouw van een nieuw viaduct is na tuurlijk de medewerking van de directie der Ne- derlandsche Spoorwegen noodig. Het tegenwoor dige viaduct bij den Oudenweg is veel te smal en ligt bovendien in bochtige wegen. Het is evenwel aan te nemen dat de spoorwegdirectie de uitvoering van d'it plan koppelt aan de nog hangende plannen over de verplaatsing van het Goederenstation van de Westergracht naar den Waarderpolder, waar het zou aansluiten bij het haven- en industriegebied der gemeente Haarlem. In den raad is reeds medegedeeld, dat de kans groot is dat binnenkort een beslissing valt in deze voor Haarlem zoo belangrijke aangelegenheid. Dan is er nog een tweede plan bij de gemeente aanhangig voor een groote verkeersverbetering. Een nieuwe verbinding Haarlem-Zuid met Haarlem-Noord en Santpoort. De Leidsche Vaart is al verbeterd. Langs den Kinderhuissin gel komt men op den Verspronckweg. Dat de Kleverparkweg verbeterd zal worden hebben wij reeds gem d. Het begin van de Delftlaan is al op volle h d(€ gebracht. Als deze laan geheel doorgetrokken wordt, geeft zij aansluiting op den weg HaarlemVelsen. De verbetering van de Leidsche Vaart is juist de zer dagen voltooid doordat het laatste gedeelte tus schen de Oranjestraat en de Brouwersvaart onder handen genomen werd. De verkeerswegen bij het viaduct van het Kenaupark zijn reeds verleden jaar verbeterd. Op dit oogenblffc bestaan er nog bezwaren tegen de uitvoering van het plan om de Delftlaan door te trekken naar den weg HaarlemVelsen, omdat het betrokken uitbreidingsplan nog niet is goedge keurd. De verwachting is evenwel dat dit niet lang meer op zich zal-laten wachten. Ook door dezen nieuwen verkeersweg zal het ver keer in de binnenstad, naar Openbare Werken ver wacht, verlicht worden, vooral wat den Kruisweg betreft. Voor de toekomst staan er nog verder-gaande plannen op het programma. In de uitbreidingsplan nen is ook een brug over het Noorder Buiten Spaar ne tegenover de Zaanenlaan ontworpen. Die nieu we brug zal dan aansluiting geven op breede wegen die naar het Oosten loopen naar den weg Haar lemAmsterdam en in hèt Westen naar Velsen, Bloemendaal en IJmuiden. Het groote verkeer zal, als over jaren dat plan wordt uitgevoerd, dus ge heel buiten de stad omgaan. Dit zelfde geldt voor het Westen der gemeente. Daar komt over jaren tegen de grens van Bloemendaal aan, een groote verkeersweg om het verkeer Noord-Zuid in een breede baan om de stad te leiden. De verlaging der Leerlingenschaal. 2200 kweekelingcn en werklooze onderwijzers volwaardig gesalarieerd. In ons nummer van Woensdag hebben wjj reeds een A.N.P.-bericht opgenomen waarin medegedeeld werd dat binnenkort is te verwachten een besluit van den secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschappen en Cultuurbescher ming, waarbij 't salaris van de religieuzen-onder wijzers, die in gemeenschap leven, met 40 procent wordt gekort. De aldus vrijgemaakte gelden zullen worden besteed aan een verlaging der leerlingen schaal, waardoor ongeveer 2200 kweekelingen met akte en werklooze onderwijzers als volwaardig ge salarieerde leerkrachten in het onderwijs zullen kunnen worden opgenomen. Ter verduidelijking is hieraan nog toe te voegen d'at de korting alleen wordt toegepast op geestelijke leerkrachten, alle wereldlijke leerkrachten vallen er buiten. Te Haarlem heeft men, om een voor beeld te noemen, R.-K. scholen waaraan gewone onderwijzers en onderwijzeressen werken, die dus buiten de korting vallen. De korting wordt alleen toegepast op onderwijzers en onderwijzeressen die tot een geestelijke orde behooren (broeders en zusters). Het geld dat het rjjk op die manier bespaart wordt aangewend om kwefekelingen met akte, die nu een karige bezoldiging hebben, tot volwaardig gesalarieerde leerkrachten te maken. Bovendien zullen ook nog werklooze onderwijzers aangesteld worden. In totaal rekent men op die manier 2200 kweeke lingen en werklooze onderwijzers te kunnen hel pen. Als men bedenkt dat Haarlem 1/60 deel van de Nederlandsche bevolking telt, zou dit dus voor Haarlem ongeveer 40 beteekenen. Bij het openbaar onderwijs te Haarlem zijn thans 7 kweekelingen met akte werkzaam, bij het bijzonder onderwijs ongeveer 20. De vraag met hoeveel leerkrachten de Haarlem- sche scholen uitgebreid kunnen worden is nog niet te zeggen, want alles hangt af van de vraag met hoeveel de leerlingenschaal zal worden verlaagd. Weet men eenmaal de verlaging die zal worden in gevoerd, dan moet bekeken worden aan welke scho len het aantal onderwijzers kan worden uitge breid. DOOR DEN TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Gistermiddag is de 16-jarige landbouwersknecht J. J. de V. op den onbewaakten overweg onder Armhoede, in de gemeente Lochem, door een goe derentrein van Zutphen naar Hengelo (O.) gegre pen. De ongelukkige was op slag dood. De jongeman was verpleegde van de stichting „Hoenderloo" bij Apeldoorn en was uitbesteed bij een landbouwer onder Markelo. De meubileering van onze boterham is gerant soeneerd. maar gerookte paling is nog vrij. Uit Denemarken worden nog groote hoeveelheden paling aangevoerd en zoo ontvangt een Spaarn- damsche palingrookerij eJke veertien dagen dui zenden kilo's paling, die hier gerookt worden en hun weg vinden door geheel Nederland. (Foto Stevens) HEDEN: 12 PAGINA'S. BROOD OP ONGELDIGE BONS. Vrijdag is door de politie te Haarlem proces-ver- baal opgemaakt tegen twee bakkers en twee van hun klanten wegens overtreding van de Brooddistri- butiebeschikking (het verkoopen en koopen van brood op ongeldige bons). NOG EEN RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. In ons vorig nummer werd melding gemaakt van de aanhouding van een Haarlemmer wegens het stelen van een fiets. Vrijdag heeft de Haarlemsche politie ook ben kameraad van dezen man aange houden. die zich eveneens aan het stelen van een heerenfiets had schuldig gemaakt. Deze man heeft ook békend; hij is in verzekerde bewaring gesteld. R. P.: Uit den Raad. pag. 1 P. Gasus: Een oude Put. pag. 1 Nieuwe verkeerswegen te Haarlem. pag. 1 Verlaging van de leerlingenschaal. pag. 1 D.: Op ontdekkingsreis in de ar beidssfeer van den tuinier, pag3 Flitsen pag. 3 J. H. V.: Dollarprinses. pag. 3 P. v. d. Hem: De Maastunnel pag. 3 Voor de Vrouw pag. 4 C. J. E. D.: In den ban van Amor. pag. 7 Bioscopen pag. 8 J. H. de Bais: Litteraire Kantteeke- ningen pag. 6 De Haarlemsche schilder H. J. Wesseling 60 jaar. pag. 6 3. 3. C.: Proviand in eigen tuin pag. 7 A. J. D.: Rhododendron. pag. 7 Grootvader schrijft zijn kleinkinde ren over Karei Czerny. pag. 5 K. de Jong? H. O. V. pag. 8 3. B. Schuil: Centraal Tooneel: Ze wisten wat ze wilden. pag. 8

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1