Spod m Wedstrijd®* Slechte C.V.V. terrein speelt Haarlem parten H.B.C. wint van Hercules (3-2) Hoe de derde klassers ipeelden Mijn kijk op het spel VOETBALUITSLAGEN VAN DEN N.V.B. MAANDAG 24 FEBRUARI 1941 HA AR HEM'S DAGBLAD V. S. V. WEER EEN SCHREDE NADER BIJ HET ONGESLAGEN KAMPIOENSCHAP. H. B. S. met 3—1 geslagen. Door het goede spel van H. B. S. heelt het In dezen wed strijd aan spanning niet ontbroken. Aanvankelijk had het er den schijn van, dat V. S. V. gemakkelijk zou winnen want nauwelijks was het spel twee minuten aan den gang. toen v. d. Kuil aan V. S. V. reeds de leiding wist te be- wrgen. Het doelpunt ontstond door dat Sterk bij een corner den bal goed voor het doel bracht, waardoor v. d. Kuil gemakkelijk kon inkoppen (1—tl). Spoedig bleek dat H. B. S. er niet aan dacht zich zoo maar gewonnen te geven. Er ontwikkelde zich een spel, dat zeer goede momenten toonde en dat beide verdedi gingen noopte de grootste waakzaamheid te betrachten. Dat toch nog binnen het eerste kwartier twee maal werd gedoelpunt, pleitte voor de kracht der aanvalsllnies. Na een goed door de H. B. S.-voorhoede opgezetten aanval bracht haar rechtsbuiten Nauwlaerts den bal voor het V. S. V.-doel, waar de naar voren gekomen spil Van 't Oever den bal opving en Ineens langs Michel plaatste (1-1). Een minuut later volgde weer een zeer goede V. S. V.- aanval, waarbij v. d. Lugt den bal van keeper Michel ontving om die op zijn beurt door te geven naar v Kuil. Deze plaatste zuiver naar Sterk, die met een hard ichot opnieuw aan V. S. V. de leiding bezorgde (2—1), Ook dit doelpunt werd door H. B. S. beantwoord met eenige vinnige tegenaanvallen, waarbij gevaarlijke mo- veJ menten voor het V. S. V.-doel ontstonden, doch haai verdediging bleef de situatie meester. Als geheel speelde de H. B. S.-voorhoede beter dan die van V. S. V., doch daar stond tegenover, dat de V. S. V.- oep verdediging haast niet te passeeren was. De rust kwam met een 2—1 voorsprong voor V. S. V. In de tweede helft zag het er geruimen tijd bedenkelijk voor V. S. V. uit. Hachelijke momenten ontstonden er voor haar doel. Langelaar kreeg een kans, toen hij plotseling alleen voor 3 i Michel kwam te staan. Maar zijn schot was ver mis. Direct hierop volgde een schot van den middenvoor van H- B. S. dat Miehei uitstekend keerde. V. S. V. ging toen het gevaar inzien en trok meer. ten aanval. Eenige malen liep Godschalk goed op voorzetten van Sterk in, waarbij deze dan H. B. S.' doelman eenige benauwen oogenblikken bezorgde, doch het zat hem hierbij niet mee. Van der Lugt maakte toen plotseling een einde aan alle onzekerheid door een voorzet van Sterk Ineens ln te ichieten (31). na Er moest toen nog een kwartier gespeeld worden. Zeker van de overwinning, kwam V. S. V. nu verwoed opzetten; ook Godschalk werd meer ln het spel betrokken. Zijn voorzetten werden echter niet benut. Een mooie kans om den voorsprong nog te vergrooten ging verloren, door dat het schot van Godschalk bij een voorzet van Sterk Juist ?en< naast het doel belandde. Nog steeds gaat V. S. V. ongeslagen voort op den weg Srkd "aar het kampioenschap. ;hul ïidd C. V. V. behaalt een gelijk spel 2-2 Een wedstrijd die niet uit het vur gesleept, maar lora uit de klei getrokken is. Het C.V.V.-terrein ver- nn keerde in zeer slechten toestand, waardoor be hoorlijk spel vrijwel niet mogelijk was. Het werd van het begin tot het einde één glij en valpartij en in de modderpoel bleef de bal ieder oogenblik steken. Haarlem had eindelijk Van der Hulst weer op de middenvoorplaats en onder normale om standigheden had deze uitnemende speler zijn terugkeer zeker met een paar goals kunnen vieren, want hij gaf blijk, het nog aller minsverleerd te hebben. Trouwens het heele elftal speelde een goeden wedstrijd. Vooral de middenlinie heeft zich uitstekend geweerd. Maar een elftal, dat aan een behoorlijk terrein gewend is, ondervindt nu een maal het nadeel, dat een veld, dat in het begin dezer eeuw misschien nog zoo kwaad niet was, maar thans ver onder het eereste klasse-peil blijft, oplevert. Over het algemeen heeft C.V.V. goed partij gegeven en het spel is dan ook voortdurend afwis selend genoeg geweest, waarbij intusschen alleen het harde werken te loven viel. Voor de rust was het niet veel moois en kon dat onder deze om standigheden ook niet zijn. Niet lang voor rust had er voor de Haarlem goal een doelworsteling plaats, waarbij scheids rechter van Aussem C.V.V. een o.i. zeer dubieus doelpunt toekoende. Bijna slaagde Ninaber er in den gelijkmaker te scoren, maar zijn schot belandde in het zijnet, zoodat rust inging met 10. Spoedig na de hervatting scoorde de Winter het eerste Haarlem-doelpunt en van den uitslag viel ricl thans nog weinig te zeggen. Haarlem was het ge- n b vaarlijkst; zoo noteerden wij een keurig schot van n v. d. Hulst, dat van der Horde nog maar juist oor- 'ellf ner kon maken en een paar fraaie rushes van 'zo Koning. Intusschen had Haarlem het ongeluk, een Pcj strafschop tegen zich te krijgen, die de back v. d. Horden naar behooren nam (21) en Haarlem stond dus weer achter. Onvervaard werd verder gespeeld. Van Daalen, che hc Keeper Michel greep er niet naast een moment uit den wedstrijd y g Yjj_ g_ .CFotobureau Kennemerland) Wonderen en Visser werkten als paarden en de geheele voorhoede zwoegde om den gelijk maker, totdat het Ninaber gelukte, onhoudbaar in te schieten (22). Met dezen stand kwam het einde. Het spel van Haarlem had, zeker na rust, beter uitslag verdiend, maar de Roodbroeken beleefden aan dezen wedstrijd weinig plezier. De scheidsrechter was slecht. Wij onthouden ons steeds van een oordeel over scheidsrechters, maar deze arbiter was er zoo dikwijls zóó kennelijk naast, dat we moeten aannemen, dat het vrijwel onbespeelbare terrein ook hem parten heeft ge speeld. A. D. O. VOOR DE STORMVOGELS TE STERK. Een 4—1 nederlaag voor de IJmuidenaren. Voor een zeer talrijk publiek speelde A.D.O. den belangrijken wedstrijd tegen Stormvogels op een door de nachtvorst en den daarop gevolgden lichten dooi uitermate z.waar en glad terrein. Overigens was het goed voetbalweer, wat de temperatuur betreft en zonder wind. Reeds spoedig na den aftrap worden beide doelen achtereenvolgens in gevaar gebracht, maar de doelverdedigers zijn op hun post. Het A.D.O.-doel is meest in gevaar. Eens schiet een der Stormvogels van nabij hoog over. In het veld wordt er dikwijls technisch goed voetbal ver toond. In de nabijheid van de bestormde doelen schijnt het wel een strijd in 't wilde weg. Na een mooien voorzet van Recke bijv. wordt door De Heer bij een mooie kans de bal ver naast getrapt. Feller worden de aanvallen van A.D.O. De Storm vogels toonen zich 'n moedige en gevaarlijke tegen partij. Bij een uitval komt Westhoven alleen voor keeper Kraak te staan en de duizenden A.D.O.-aan- hangers kunnen juichen (10). Een minuut later lost Recke een hoog schot dat naast dreigt te gaan, doch Eversteyn springt hoog op en loopt den bal in het doel (20). De druk op het Stormvogelsdoel wordt nu zwaar Kraak toont zich echter een keeper van klasse. Toch komt spoedig no. 3, door De Heer gescoord (30). Stormvogels geeft het niet op, maar tot de rust fcli.ift het zoo. Daarna is A.D.O. over het geheel in. de meerder heid geweest. Af en toe was er een venijnige uitval van de IJmuidenaren; eens redt keeper Koek op bijzonder fraaie wijze. Maar het spel heeft niet het peil van de eerste helft. Een der Stormvogels- aanvallen hee'ft resultaat, als Van Pel een mooi schot in den hoek lost (31). Een minuut later is het 41, door toedoen van De Heer. A.D.O. blijft verder het meest in den aanval, doch het blijft 41, welverdiend voor de thuisclub. H. F. C. WACHT NOG OP DE EERSTE OVERWINNING. Thans weer door Velox met 4—2 geklopt. Het was hinderlijk koud op het H. F. C.-terrein gisteren en iedereen zat langzaam afkoelend de weinig warmte gevende demonstratie op het veld te bekijken. Velox was wel vrij wat beter dan H. F. C-, maar toch ook niet iets om over uit te weiden. De Utrechtenaren maakten vier goals, H. F. C. maakte er twee, de wedstrijd werd verscheidene malen onderbroken en tien minuten te laat begon nen: dat is eigenlijk het eenige dat men van den strijd van gisteren kan zeggen. Hij leverde weer denzelfden aanblik op als altijd: een H. F. C., dat even op komt en dan, nadat dit opkomen soms in het geheel geen en soms eenig, maar steeds te wei nig succes heeft opgeleverd, met een goal van de tegenpartij wordt gestraft en weer op zijn eigen helft terugvalt. Het begint er voor H. F. C. nu wel zeer zwart uit te zien; en hoe meer wedstrijden er verloren wor den, des te moeilijker wordt het eindelijk eens een, overwinning te bevechten. Ondanks alles zaten er zeker lïchtpunftn in het elftal: Höck, die op grond van de zeven goals die hij verleden week voor het tweede scoorde, weer was opgenomen, speelde zeer verdienstelijk. Bob Kammeijer, die op een plaats speelde, waarop hij bij H. F. C. nog niet had gestaan, namelijk rechts back, onderscheidde zich bijzonder, en v. d. Togt in de goal verdient voor zijn prestaties van giste ren niets dan lof te verwerven. Aan hen is de achtste nederlaag niet te wijten en evenmin aan de rest van voor- en achterhoede; het zwakste punt in het elftal was de middenlinie. Kruyer was ma tig, Flack erg matig en met Beets was het heele- maal mis. De voorhoede begon zelfs met erg gevaarlijk te doen: verscheidene goede schoten werden gelost en eenmaal scoorde Drijver zelfs. Er werd luide ge juicht en terecht, want het was een mooi schot; zoowel gejuich als geklap verstomden echter spoe dig want het doelpunt werd afgekeurd. Kort daar na maakte Velox een geldige goal <31 toen kwam H. F. C. opzetten en scoorde Guldemond uit een keurig opgezetten aanval een tegenpunt, waarop H. F. C. natuurlijk weer teruggedrongen werd en Velox ervoor zorgde dat de rust met 1-2 inging. Spoedig na de rust werd het 13, maar toen luidde Kammeijer met een goed genomen penalty een kort tijdperk in. waarin iedereen de kou vergat en de algemeene sensatie en het enthousiasme op de tribunes groot waren. Velox echter stelde de over winning met een vierde goal veilig en de kou kwam weer uit de vergetelheid op; maar toen duurde het gelukkig niet lang meer. Intusschen moeten we de eerste overwinning maar weer afwachten Af deeling II. RANOTJTST.TES Af deeling I. 33—13 35—24 33—34 40—22 27—18 2633 20—31 34—35 13—37 14—38 Eerste klasse. gel. verl pnt v.-t. gem 37—22 1.54 37—25 1.43 15 —28 E. D. O. WINT MET GROF GESCHUT. Kennemers met een 7—1 nederlaag naar huis gestuurd. Het spel was nog maar vijf minuten aan den gang, toen het publiek kon juichen voor het eerste doelpunt van E.D.O., een fraai schot van den lin kervleugel en wel van den nieuwen linksbuiten van der Staai, die vroeger zijn krachten gaf aan een juniores-elf tal. Hoewel de gastheeren daarna een grooten druk bleven uitoefenen op het doel van Brethouwer en vooral de vleugelspelers voortdurend groote ver warring stiohtten met hun hooge voorzetten, wisten Reynders, Van der Bos en Steeman goed stand te houden. De Wijker-halflinie sond de beide backs aardig bij, doch verzuimde de noooige aandacht te schenken aan haar voedende taak van de voor hoede. Toch wisten Groot en Brethouwer zich eenige kansen te scheppen die Zandstra c.s. niet zonder moeite konden verijdelen. Een van de weinige malen, dat K. Brethouwer even door den E.D.O.-invaller Hooydonx onbe waakt werd gelaten, werkte hij zich keurig voor het doel, doch sohoot, alleen voor doelman Wille staande, den bal hoog over. Daarna plaatste Van der Staai den bal keurig voor den doelmond, waar Schildwacht er als de kippen bij was om den Wij- ker-doelman het nakijken te geven. (20). Het tempo van E.D.O., dat aanvankelijk zeer hoog was. zakte nu aanmerkelijk. Na de hervatting liepen de Kennemers zóó hard van stapel, dat E.D.O. twee maal achtereen slechts ten koste van een corner redding kon brengen. De voorhoede van de gasten was echter niet sterk genoeg, deze kansen uit te buiten. Na tien minuten bouwde Spek wederom een keu- rigen aanval op, waarbij Hellingman het derde doelpunt maakte. ,.De Kennemers" hielden kranig vol. Angevoerd door Groot. Horeman en R. Bret houwer trachtten zij het E D.O.-doel te doorboren: nog geen minuut na het derde E D.O.-doelpimt gelukte hun dat. Met een verrassend laag schot redde K. Groot de eer. (31). Jammer was het, dat doelman Brethouwer op dit voor .,De Kennemers" psychologisch belangrijke oogenblik verzuimde uit te loopen, toen Van der Staai in zijn eentje op hem kwam afstormen en een keurige rush met een doelpunt bekroonde. (41). Dank zij het feit. dat de Wijker middenlinie de voorhoede nu, in tegenstelling met de eerste helft, goed steunde, konden de gasten het doel van doel man Wille zoo nu en dan nog in gevaar brengen Doch Zandstra c.s. gaven hun tegenstanders vrij wel geen behoorlijke kans tot schieten. Schildwacht verspeelde een zekere kans, toen hij alleen voor het doel kwam en hoog over schoot Hij maakte zijn fout eclhter dubbel en dwars goed, door kort na elkaar uit scrimmages twee doelpunten voor zijn re kening te nemen. (61). Nadat een off-side doelpunt van Van der Staai door scheidsrechter Twisterlvng was geannuleerd, kreeg de rechtsbuiten van ,.De Kennemers". Fer- née, een kans om den achterstand te verkleinen. Hij schoot echter keihard naast. Ook twee corners, diie de gasten nog kregen te nemen, leverden geen resultaat op. In de laatste minuten zag E.D.O., dank zij ener giek optreden van Hellingman, nog een mooien open .aanval met een doelpunt beloond, zoodat met 71 in het voordeel van E.D.O. het einde kwam van deze ontmoeting. d. w. s. d. F. c. Hermes D. V Feijenoord Stormvogels 't Gooi K. F. C. E. D. O. H. V. C. H. B. C. Velox Hercules Hilversum Watergraafsmeer Spartaan Volendam r c. h. Kennemers B, fi. 2e klasse B- 5 19—18 6 31—25 4 33—24 4 27—29 ,2 23—28 7 20—33 1 12—43 3910 28—17 30—25 34—30 36—21 31—27 24—21 19—32 20 -34 19—86 24—45 Ui« De laatste minuten waren beslissend Na tien weken van opgelegde rust hebben de H. B. C.'ers gisterenmiddag op hun terrein in Heem stede Hercules uit Utrecht ontmoet op wie zij een 32 overwinning behaalden. Slechts bij vlagen bood deze eerste thuiswedstrijd van H.B.C. Ln 1941 spannende momenten. Toen de withemden met een achterstand van 21 de rust ingingen zag het er donker voor hen uit. Zij hadden een slappe partij achter den rug en het is aan het beslissende doel punt van den aanvoerder en trainer Kick Smit te danken geweest, dat de H.B.C.'ers er in de laatste minuten in slaagden de overwinning op hun tegen standers te veroveren. De gastheeren openden den wedstrijd met een snellen aanval, die echter op niets uitliep. Er volg de aan beide zijden wat terreinverkenning, totdat Hercules na eenige minuten het spel in handen nam. Het gladde slecht bespeelbare terrein was voor H.B.C. menigmaal een struikelblok en vele mooie kansen gingen er door verloren. De Her- culaan Schipper slaagde er al spoedig in om het eerste doelpunt met een fraaien kopbal te scoren. De gasten behielden de leiding en speelden in de eerste helft met een fraai tempo. De rechts-binnen van H B.C.. Peperkorn, die veel kansen onbenut liet. wist echter na een half uur spelen den bal in het vijandige doel te loopen. De gelijkmaker werd echter al snel gevolgd door een groot afstandsschot van Van Eewijk, de rechtshalf van Hercules. De H.B.C.-'ers deden alle moeite voor de rust nog gelijk te maken, maar de sterke afweer van de Hercules-backs verhinderde deze pogingen. Na de wisseling kreeg de wedstrijd plotseling een heel ander en gunstiger aspect voor de gastheeren, die nu ook zon en wind mee hadden. Direct werd een forsche aanval op het Hercules-doel inaezet, die echter afstuitte op den vastberaden doelman. Toch wist midvoor Van Bakel met een scherpen omhaal den eersten goal voor H.B.C. na de rust te maken, zoodat met den gelijkmaker tevens de noo dige spanning in het veld kwam. Het was duidelijk te zien dat de gastheeren zich volledig hersteld hadiJen. Minuut na minuut open den zij een krachtig offensief op den doelverdedi- ger van Hercules, doch deze weerde zich kranig. Van het snelle tempo, waarmede Hercules gedu rende het eerste deel speelde was echter weinig meer te bespeuren. Een half uur na de rust was het beslissende doelpunt nog niet gevallen. Het spel werd zelfs kort gehouden, zoodat er niet veel hoop meer was voor beide partijen. Pas in de laatste minuten zorg de de aanvoerder van het H B.C.-team voor de ver rassing. Onverwachts werd coor de zwart-witters alles op alles gezet en na een kort maar hevig duel plaatste Kick Smit den bal in den linkerhoek van het vijandig doel. zoodat de Heemstedenaren op het kantje af hun overwinning behaalden. Een gelijk snel zou wellicht een beter beeld ge- zeven hebben van de qualite't van dezen wedstrijd, maar het ging ie gastheeren in de laatste minuten voor den wind, zoodat zij tenslotte toch overwon- In den aanvang van dit seizoen toonde de D.E.M.- oorwaarts Aresz zich een goed schutter door :n één wedstrijd zes keer het net te vinden. Deze prestatie werd gisteren door den Santpoort-speler Bakkiun overtroffen, want laatstgenoemde slaagde er zoowaar in den doelman van Onze Gezellen acht maal te passeeren. Zijn clubgenoot Oosterholt voegde daar nog twee goals aan toe, zoodat de kee per der tegenpartij een minder gezelligen middag had en genoeg diepe kniebuigingen maakte om hedenmorgen de ochtendgymnastiek te hebben kunnen overslaan. Met de rust was de stand reeds 03, waarna Van der Velde tegenscoorde, doch Santpoort ging regelmatig coor met het verzamelen van doelpunten en slechts Van Haren had aan de andere zijde nog één keer succes. Uit deze 102 nederlaag blijkt wel duidelijk, dat Onze Gezellen tot de zwakste teams behoort en het ziet er naar uit, dat de Zeemeeuwen zich ten koste van deze club voor de laatste plaats kunnen veilig stellen. Tevens blijkt echter uit deze cijfers, dat met Sant poort nog duchtig in den strijd om het kampioen schap zal moeten worden rekening gehouden, te meer. daar Zandvoort op het TY.B.B.-terrein een kostbaar punt verspeelde. Dit gelijke spel is een fraai succes voor The Yellow Black Boys, die zoo nu en dan toonen, o.a. destijds tegen Kinheim, tot verrassende prestaties in staat te zijn. Wel was Zandvoort technisch be ter en had daarom ook de zege verdiend, maar het zijn tenslotte toch de doelpunten, die de beslissing brengen. De bezoekers namen door Schuiten de lei ding, maar Huniker maakte gelijk, zoodat de rust met 11 stand inging. Na de rust wist Schut we derom het net te vinden, maar Vessies diende van repliek en het einde kwam derhalve met 22. Dit resultaat is voor T.Y.B.B. des te eervoller, omdat de tegenpartij al direct na den aftrap de leiding nam .zoodat het zelfvertrouwen der thuisclub op een zware proef werd gesteld. Beverwijk profiteerde van dezen misstap van Zandvoort om door een 41 overwinning op D.E.M. den kop te nemen, waarmede de roodwitten in achtereenvolgende wedstrijden twee concurrenten voor het kampioenschap in het zand hebben coen bijten. Voor de pauze nam de thuisclub door Vessies een voorsprong en na de hervatting voltooide deze speler zijn hattrick. Teeling voegde hier nog een doelpunt aan toe, alvorens Aresz de eer vermocht te redden. Na de 6—3 nederlaag tegen Beverwijk werd Seho'en thans coor Kinheim in een pittigen, goed gespeelden wedstrijd met 41 geklopt, zoodat de club van Lohman nu min of meer uit de running is Tot de rust ging de strijd gelijk op en er werd niet gescoord, maar gedurende de eerste twintig minuten van de tweede helft scoorde Kinheim door toedoen van Raaymakers, Verhoofdstad en Ver steeg driemaal. Ook Van der Kamp doelpuntte en pas in de laatste oogenblikken kon Van Wilpen een tegenpunt noteeren. Bloemendaal en Ripperda deelden de eer na een ietwat forsche partij. De thuisclub was voor rust sterker en scoorde door De Vries en Van Esvelö terwijl de oranjewitten door Drayer succes boekten Na de pauze bracht laatstgenoemd speler de par tijen op gelijken voet, een resultaat, dat de ver houding goed weergaf. De vijf matches leverden dertig doelpunten op, zoodat ook nu de productiviteit der voorwaartsen niets te wenschen liet. Intusschen heeft zich de stand aan den kop als volgt gewijzigd: Beverwijk 13 9 2 2 48—24 20 Zandvoort 12 8 3 1 43—18 19 Kinheim 12 6 5 1 32—23 17 Sdboten 12 8 0 4 39—29 16 Santpoort 8 5 1 2 31—21 11 D.E.M. 11 4 2 5 31—27 10 Hillinen—A. S. c. (l -3) Na de eerste verkennende schermutselingen op het tamelijk gladde veld Is de Leidsche ploeg bijna voort durend in den aanval. Het ls voor Hillinen een geluk dat bij A. S. C. vooral de linksbuiten herhaaldelijk in de bui tenspel-val loopt, waardoor menige aanval wordt onder broken. Na een kwartier komt een verrassend schot van rechts dat precies ln den hoek doel treft; Hillinen gaat dan meer en meer verdedigend spelen. Kort voor de rust gaat de Leidsche rechtervleugel goed samenspelend er van door. de doelman loopt uit en de bal rolt kalm in het verlaten doel (0—2). Na de rust valt Hillinen feller aan. hetgeen niet hindert dat A. S. C. na een kwartier van links voor de derde maal scoort. Eerst tegen het einde weet B. Fijma met een kopbal een tegenpunt te scoren (1—3). DE ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. Fraaie zege van Kennemerlancl op V. E. W. De belangrijke wedstrijd KennemerlandV.E.W die voor het bezetten van de bovenste plaats van groot belang was, is op een overtuigende wijze door Kennemerland gewonnen. De thuisclub was reeds voor de rust veel sterker; er werd een groot aantal corners op het V.E.W.-doel genomen, doch niettemin bleven de vele aanvallen zonder resul'aat. Bijna had V.E.W. bij één harer weinige aanval len nog de leiding genomen, toen doelman Broek huizen het leder onjuist beoordeelde, doch het schot ging juist naast. De pauze kwam met blanken stand. Het hooge tempo van vóór de rust bleek enkelen V.E.W.'ers te machtig te zijn geweest. De thuis club domineerde over alle linies. De goalgetter G. Kramer kreeg fraaie ballen aangegeven van zijn medespelers; met regelmatige tusschenpoozen bracht deze speler den stand op 40. Door deze nederlaag is V.E.W. de leiding, die zij met V.V.IJ. deelde, kwijt, doch in deze compe titie, die dit seizoen spannender is dan ooit, is nog alles mogelijk. V.V.IJ. had bezoek van Tweede Jeugd. De Haarlemmers begonnen met negen man, later kwam de tiende speler opdagen, zoodat met een onvoltallig team tegen de sterke IJmuider ploeg werd gespeeld. V.V.IJ. was in goeden vorm. Met de rust hadden Klaas de Koning c.s. met 40 de leiding. In de tweede helft werd het voor Tweede Jeugd een débacle, want de stand werd tot 100 opgevoerd. Even voor het einde redden de Haar lemmers de eer (101). S.I.Z.O. deed goed werk in het Heemsteedsche Sportpark door Johez met 63 te kloppen. De Hillegommmers hadden met 30 de leiding, doch Johez maakt, voor de rust gelijk. In de tweede helft was S.I.Z.O. sterker. Het einde kwam met den hierboven reeds vermelden stand. door Criticus H. F. C.—Velox, Het was, van een H.F.C.-standpunt bekeken, spijtig, dat de eerste thuiswedstrijd na de vorst periode tegen een club van de sterkte van Velox moest worden gespeeld, want daardoor werd van het gewijzigde team der blauwwitten al onmiddel lijk een groote krachtsinspanning gevergd, feite lijk vóór dat de ploeg in de nieuwe formatie ge legenheid had gekregen om behoorlijk op gang te komen. De door de elftalcommissie aangebrachte wijzi gingen bleken als zoodanig even zoovele verbete ringen, want de opstelling van den veelzijdigen Kammeijer in de achterhoede was een verster king voor de defensie, terwijl Drijver en vooral Höck meer stootkracht en verband in het bin- nentrio van den aanval brachten. In de eerste helft van den strijd zat er dan ook voldoende ba lans en eenheid in het elftal om den Utrechte naren doelmatig tegenspel te kunnen bieden, on danks het feit. dat de bezoekers een tempo sneller in de balbehandeling waren. Naarmate het zware veld zijn tol van de spelers eischte en de ver moeidheid zich deed gelden, kwam dit verschil in tempo duidelijker tot uiting en de daardoor vlot tere combinatie der geelzwarten gaf toen den door slag. Zij verdienden hun overwinning dan ook in de periode na de hervatting, want met eenig ge luk had H.F.C. bij de rust een 21 voorsprong in plaats van een achterstand met dezelfde cijfers kunnen boeken. De blauwwitten faalden echter op de kritieke momenten en daarmede is eigenlijk deze neder laag gelijk vele voorgaande verklaard. Da kern van de zaak is, dat 't ongetwijfeld in groote mate voorhanden zijnde enthousiasme niet door een even groote dosis van felheid wordt onderstreept. De aanvallen worden niet met de noodige scherpte „doorgedrukt"; de individueele pogingen nemen te veel tijd in beslag, waardoor het juiste mo ment voorbij gaat en de afwerking achterwege blijft. Het zijn deze oogenblikken van weifeling, die succes keer op keer in den weg staan en die het vaak goede werk in het middenveld te niet doen. Deze minder vlotte balbehandeling ontneemt aan het spel het verrassende element en belem mert de combinatie te meer, daar de kanthalfs en voorwaartsen met uitzondering van Flack en Höck te weinig anticipatie-vermogen toonen om het elkaar onderling door tijdig in de goede positie te loopen om den bal te ontvangen, gemakkelijker te maken. De spelers staan te veel stil, zij nemen een te afwachtende houding aan en reageeren al dus te laat op de bedoelingen van een collega en op de mogelijkheden, die zich voordoen. In sommmige gevallen scheelt het slechts een onder deel van een seconde, wat getuige de twee eerste doelpunten van Velox juist voldoende is om dit te kort aan inzicht of zoo men wil overzicht fataal te doen zijn. Er zijn drie factoren, waaraan in volgende matches terdege aandacht dient te worden be steed: ten eerste moeten de kanthalfs de voor hoede steunen en gereed staan om een afgeslagen aanval op te vangen en te hernieuwen De noodzaak hiervan is nog dringender, wanneer zooals in dezen wedstrijd in de tweede helft een achter stand wordt geboekt en er dus niets te verliezen doch alles te winnen valt. Het middenveld mag niet aan de tegenpartij worden overgelaten als een vruchtbaar gebied om aanvallen op te bouwen. De middenlinie behoort de voorhoede en de backs dienen de middenlinie tot op zekere hoogte te volgen. Ten tweede moeten de jeugdige buiten spelers, wier spel en ijver overigens zeer te waar- deeren viel, hun voorzetten en hoekschoppen beter op het binnentrio afstemmen, opdat er werkelijke kansen worden geboden en ten derde moet dit binnentrio voor doel meer beheerscht te werk gaan en elke gelegenheid voor een goed gericht schot hoe klein ook onmiddellijk benut ten. Ik wil niet lang stilstaan bij het spel der blauwwitten -n de tweede helft, omdat het be grijpelijk is, dot na de vele nederlagen en na het teleurstellende verloop van dezen wedsctrijd vóór de pauze, het zelfvertrouwen en de moed meer en meer verloren gingen. Het zat bovenden eenige malen niet mee, maar ondanks het feit, dat H. F. C. na de pauze stukken minder speelde dan voor de rust, mag men over de totaal-prestatie van sommige spelers niet ontevreden zijn. De beide vleugelvoorwaartsen Guldemond en Hacke- nitz, werden in dit verband reeds genoemd. Kam meijer en Flack verdedigden naar behooren, al liep laatstgenoemde zijn collega ook meermalen, door dat hij te veel naar binnen kwam en zijn buiten speler vrij liet, leelijk in den weg. Van der Togt heeft zijn doel met kennis van zaken verdedigd en er vele zeer moeilijke schoten uit gehouden. Kruyer had door het achterblijven van zijn kanthalfs een lastige taak in het steunen van den aanval, maar hij verrichtte méérmalen nuttig werk. Höck heeft als middenvoor uitstekend gespeeld; hij zat er fel achterheen, stelde vooral in de eerste helft geregeld Hackenitz aan het werk. bleef tot het bittere einde zwoegen en met een tikje geluk had hU zeker een panr doelpunten gemaakt. Drijver, 1 al evenmin fortuinlijk, bleef nochtans iets onder de maat en Ten Have had met sneller afgeven van den bal meer succes kunnen bereiken. Beets be- zondigde zich in nog heviger mate aan de fout van „pingelen", waardoor hij zich vrijwel volkomen isoleerde en de tegenpartij herhaaldelijk in de kaart speelde. Van Olphen zou het er ongetwijfeld op deze plaats beter hebben afgebracht. CRITICUS. Tafeltennis H. T. T. C. heeft de leiding. De uitslagen van de wedstrijden voor de eerste klasse van den N.T.T.B., afdeeling Haarlem, ge speeld, luiden: H.T.T.C. 2—Barna 1 5—5 L.U.T.O. 1—T.O.G. 2 3—7 Deze laatste wedstrijd was van groot belang voor de bezetting van de bovenste plaats, door de over winning van T.O.G. 2 op L.U.T.O. is H.T.T.C. thans leider geworden met één punt voorsprong op T. O. G. 2 en twee punten op L.U.T.O. 1. Barna 1. dat gelijk speelde tegen H.T.T.C. 2 is thans vrijwel veilig, dit team staat twee punten voor op nummer laatst T.O.G. 3. AFDEEI.INQ L Eerste klasse DWS't Gooi Sparta—DFC DHC—Hermes ADO—Stormvogels KFCFeijenoord Tweede klasse B EDO—Kennemers Volend.—Watergr. HFC—Velox Hllvers.—Spartaan HBC—Hercules Derde klasse B Kinhelm—Schoten O. Gezellen—Santpoort 2—10 Bl'daal—Ripperda 2—2 TYBB—Zandvoort 2—2 BeverwijkDEM 4—1 Vierde klasse H: EHSDIO 6—0 Halfweg—'VVB BSM—V!. vogels DSH—WE 3—1 THB—ADO 1920 2—2 UitgeestSpaarnev. 3—c Reserve eerste klasse Stormv. 2—Spartaan 2 1—1 Reserve tweede klasse 9—1 Kcncmers 2—OSV 2 24 Reserve derde klasse Zandv. 2—Bl'daal 2 4—2 HBC 2—WA 2 ultg. Santp. 2—Zeem. 2 40 AFDEEL1NQ IL Eerste klasse VS V—HBS 9—1 CVV—Haarlem 2—2 DOS—Blauw Wit 2-5 RFC—VUC ultg. Ajax—Xcrxea 8-1 Derde klasse H Hillinen—ASC 1—3 Tonegido—HlUegom 3—0 AFDEELING ID Eerste klasse AGOW—Hengelo 2—1 NEC—Enschedé 6-0 HeraclesQuick 11 Ensch. BoysGo ahead 1-9 Tuhantla—Wagenlngen 9- 4 AFDEELING IV. Eerste klasse Roermond—Llmburgla

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7