Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkeheen Uit Wilde Gewesten [Woensdag 26 februari 1941 HA ARE EM'S DAGBEAD' {Twee Haagsche schoonen stalen als raven. Zij namen een lastig kindje mee, dat het winkelpersoneel afleidde. Twee Haagsche schoonen van resp. 20 en 21 jaar oud stapten gistermiddag een zaak van gramofoonp'.aien binnen op de Laan van Meerder- voort in Den Kaag. Een van haar had een meisje van drie jaar aan de hand en vroeg een keus te mogen maken uit een aantal platen. Hoewel de verscheidenheid, die de dames getoond werd. groot was, konden deze maar niet besluiten. Het kleine meisje was bovendien erg lastig en zat overal aan, zoodat het winkelpersoneel met het kind haast evenveel te stellen had als met de beide cliënten. Na geruimen tijd verbet het drietal de winkel, zonder iets gekocht te hebben. Vervolgens werd een chocolateriezaak aan den Overkant met een bezoek vereerd met hetzelfde negatieve resultaat: er werd niets gekocht. Na het vertrek van de meisjes vermiste de winkelier eenige reepjes chocolade en daarom ging hij naar buiten en zag nog juist, dat zij in een bloemen- zaak verdwenen. Even later kwamen ze weer naar buiten en nu besloot de eigenaar van de choco lateriezaak eens een praatje te maken met den bloemenwinkelier. Deze vertelde hem dat hij het trio de bloemenwinkel hadden zij ook onver- richtrzake verlaten uit den gramofoonwinkel had zien komen en eenige pakjes had zien ver- deelen. Dit was een reden te meer voor den win kelier uit de chocolateriezaak om de meisjes te volgen en aldus achter haar adres te komen.Hij waarschuwde de politie en spoedig daarna ver scheen een rechercheur, die bij een van haar aan belde. „Ik wilde gaarne de gramofoonplaten terug hebben, welke u straks hebt weggenomen", aldus meldde zich de rechercheur. De dievegge was even onthutst, doch antwoordde dan: „ik zal ze even voor u halen". De politieman was hier even wel niet tevreden mee en zeide gaarne even mee te gaan. Hij ging het kamertje van het meisje binnen en vond hier een groote partij gestolen goederen, zooals japonnen, bijouterieën, beeldjes, boeken, zaklantaarns, enz. De veelbelovende jongedame werd nu meteen maar meegenomen, terwijl de goederen in beslag werden genomen. Bij de andere vriendin werd een soortgelijke ontdek king gedaan, met hetzelfde gevolg. Het kindje, dat een dochtertje was van een familie, waar het eene meisje in betrekking was, werd gebruikt om het winkelpersoneel af te leiden terwijl de meisjes steeds een mantel over den arm hadden, waar de buitgemaakte goederen dan on der werden verborgen. Hoe helpt het Roode Kruis? Er is een brochure versohenen waarin op over zichtelijke wijze de taak omschreven ls, welke het Roode Kruis thans verricht. Belanghebbenden kunnen hierin alle gegevens vinden over het in lichtingenbureau voor burgers, 't correspondentie bureau, het informatiebureau voor militairen, en de Instantie, die het geldverkeer met het buiten land behandelt. Deze brochure is verkrijgbaar bij den boekhandel. Een stelende verpleegster. Tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld. UTRECHT. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van de 37-jarige verpleegster H. W. van der L., wie ten laste was gelegd dief stal van een verpleegstersinsigne, een gouden ring met diamanten en verschillende andere kostbare voorwerpen ten nadeele van diverse personen. Verdachte had onder valsche voorwendsels een ziekenhuis weten binnen te komen en had daar van het personeel en de patiënten allerlei kost bare voorwerpen gestolen. Zelfs had zij van een dame, die een operatie had ondergaan en uit de narcose ontwaakte, een kostbaren ring weggeno men. De officier van justitie had tegen haar een jaar gevangenisstraf geëischt, waartoe de recht bank haar veroordeelde. KERKDIEVEGGE AANGEHOUDEN. 's GRAVENHAGE. Onlangs werd in een R.K. kerk te Hillegersberg een damestasch ont vreemd inhoudende 'n portefeuille met f 530 ten nadeele van een bewoonster uit dien plaats. Deze deed aangifte bij de politie waarna haar een serie foto's werd getoond van bekende kerkdieven. In een van deze foto's meende de dame iemand te herkennen, die naast haar in de kerk had ge zeten. Deze bleek in Den Haag te wonen en was de 28-jarge mej. F. H. V.B. Zij werd door de Haagsdie politie gearresteerd en bij haar aanhou ding was zij nog in bezit van f 505. De vrouw is ter beschikking gesteld van de politie te Hillegersberg. PARTIJ KOFFIE GESTOLEN. Uit een pakhuis te Deventer is een party ge brande koffie van 120 kg. gestolen. De dief heeft zich toegang verschaft door het uitsnijden van een ruit. De politie is er spoedig in geslaagd een spoor te vinden en ten huize van een zekeren van H. is de koffie gevonden. De dief is evenwel nog voortvluchtig. TUINLIEDEN IN DEN DOP. Het Amsterdamsch Centraal Comité voor Sociale Jeugdzorg heeft een aanvang gemaakt met zijn cursus voor jeugdige tuinlieden, welke plaats heeft op het proefbedrijf aan den Oudekerkerdijk. Ook de theorie wordt niet vergeten en in het knusse gebouwtje van het proefbedrijf vergaren de jeugdige candidaten de kennis, welke hun in hun toekomstig vak van pas kan komen. (Foto Pax Holland) De mysterieuse brand tc Baarn. Het gerechtshof te Amsterdam deed uit spraak in de zaak tegen een meubelfabrikant uit Baarn, die, verdacht van brandstichting, door de rechtbank werd veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf met'aftrek van twee maanden pre ventieve hechtenis. In September 1939 woedde er in het perceel Spoorlaan 6 te Baarn, tengevolge van een explosie" een hevige brand, waarvan men direct vermoedde, dat deze gesticht moest zijn. Het perceel was ge huurd door een meubelfabrikant uit Rotterdam, die het als woonkamer en winkel van meubelen had willen inrichten. Hij had er een hoeveelheid meubelen en den inboedel van zijn vrouw heengebracht, welke in totaal voor f 20.000 waren verzekerd. De meubel fabrikant werd, verdacht van brandstichting, ge arresteerd. In eerste instantie diende de zaak voor de recht bank te Utrecht, welke verdachte schuldig be vond en hem veroordeelde tot drie jaar gevan genisstraf. Daarna diende de zaak voor het Amsterdamsche gerechtshof. Heden werd verdachte veroordeeld overeenkomstig den eisch van den procureur- generaal en van de Utrechtsche rechtbank. ONDERWIJS. B. en W. van Haarlem stellen den Raad voor, te benoemen tot tijdelijk leerares in de oude talen aan het Gymnasium mej. E. Habbema te Amster dam. MARKT BODEGRAVEN. (Dinsdag). Aangevoerd 1 partij Goudsche kaas, totaal 45 stuks, wegende 450 K.G. 2e soort f 39. Handel vlug. Haarlcmschr Hulpbank. Verschenen is het verslag over 1940 van de Haarlemsche Hulpbank, waaraan we het vol gende ontleenen: Het kapitaal bleef ongewijzigd f 46950, evenals de rente, 4?ó voor alle leeners. Het aantal leeners bedroeg 529 'tegen 659 in 1939), het uitgeleende bedrag bedroeg f 98610 (tegen f 129840— in 1939) Dit bedrag werd verdeeld over de volgende plaatsen van inwoning: Beverwijk. Wijk aan Zee 8: Bloemendaal, Aerdenhout. Overveen 6; Haarlem, Soaarndam 395; Haarlemmermeer, Haarlemmerliede 5: Heemstede 11: Hiilegom. Lisse 2; Velden. Santpoort, IJmuideti 44; Zand- voort 57 en Heemskerk 1. Aan personeel in dienst van de gemeente Haar lem werden voorschotten verleend tot een bedrag van f 2930. Door tusschenkomst en op aanbeveling van het Haarlemsche Borgstellingsfonds werd aan 81 per sonen, op de gewone voorwaarden van terugbe taling. een voorschot verleend. De geregelde te rugbetaling van deze leeningen had op bevredi gende wijze plaats. Besloten werd uit de netto-winst ten bedrage van f 2993.11, 5% dividend aan de leden uit te keeren. De bijzondere en voor velen zeer nijpende tijds omstandigheden brachten vele gegadigden er toe, de hulp van deze instelling ln te roepen, zonder dat ze er in konden slagen een -borg te vinden ten genoege van het Bestuur, of om voorschotten te vragen voor niet-zakelijke doeleinden. Deze ver zoeken moesten krachtens de Statuten worden geweigerd. Dit leidde er toe, dat het bestuur er toe overging eenige principieele wijzigingen van de statuten aan de orde te stellen, waardoor meer personen geholpen zouden kunnen worden. In de leden-vergadering van 9 December j.l. werden de voorstellen van het -bestuur goedgekeurd, waarna het „fiat" op die voorstellen aan de departemen ten van Financiën en Binnenland.sche Zaken werd aangevraagd. Zoodra dit zal zijn verleend, zullen ook gelden kunnen worden verstrekt voor huishoudelijke aangelegenheden, te beoordeelen door het Bestuur, terwijl ook zekerheid gesteld kan worden door het bezit van een hypotheek of pensioen, of het bezit van effecten. Ook leeners ln het bezit van eenig onroerend goed kunnen volstaan met een borg, die geen onroerend goed bezit. Het bestuur vertrouwt er op. dat de wijzigingen er toe zullen bijdragen in ruimer kring tijdelijk financieele hulp te versohaffen, waardoor de Hulpbank nog meer. dan tot nog toe aan haar doel kan beantwoorden. De winst- en verliesrekening per 31 December 1940 heeft een eindcijfer van f 4747.22'.^ en de balans een van f 60.715.64. VOOR DE KINDEREN Hij waarschuwt nu zijn vriendenschaar: Die is voor 't schelmstuk daad'Iijk klaar. Men staart onthutst naar al die snaken. Die eensklaps kennis willen maken, 't ls al beleefdheid, wat men ziet: Maar men vertrouwt 't nu eenmaal niet. De visschers met hun goede hart Ervaren weldra tot hun smart: Niet altijd vindt de deugd belooning: Op zee zijn de piraten koning. De boekeniers zijn in een wip van het mooie schip. Ncd. Vereeniging van Huisvrouwen, Jaarvergadering afdeeling Haarlem. De afdeeling Haarlem en Omstreken van df Ned. Vereeniging van Huisvrouwen hield Dins, dagmiddag haar jaarvergadering in het geboun „Zang en Vriendschap" aan de Jansstraat Haarlem. De presidente, mevrouw j. L. VisserBrute] de la Rivière. sprak een welkomstwoord, speciaal tot de oud-presidente mevrouw Chr. J. Cohen Ter- vaertKoch, eerelid. Spreekster dankte de be stuursleden voor hun medewerking in het afge- loopen jaar. dat heel moeilijk was. De oorlog, dij lang dreigde, brak uit. waardoor vele moeilijk heden ontstonden; de presidente vreesde zelfs dat die zich nog zullen toespitsen. Ook deze ver- eeniging had met moeilijkheden te kampen; die zijn nu echter grootendeels opgeheven. Spreek- ster hoopte nu maar op een betere toekomst Het ledental is uit den aard der -zaak wat achteruit gegaan, maar toch bloeit de afd°eling nog. De presidente achtte het dan ook gelukkig dat dit een neutrale vereeniging is; politiek en godsdienstige aaneelegenheden komen hier nimmer ter sprake, zoodat iedereen er z'ch thuis kan gevoelen, zi' dankte de verschillende commissies voor het ver richte werk en mevrouw N. Dyserinck—Van Gli?e van der Pais. die altijd bereid was. spreekster te vervangen. Ook wrerd dank gebracht aan me vrouw M. A. de BruinVan Schrrpenbere, de ijverige secretaresse, voor wie nooit iets te vee] was en die een zeer groote werkkracht, voor de vereeniging is. Tenslotte werd dank gebracht aan mevrouw C. M. VermeulenVan Ecmond, de penn'ngmeesteresse. die niettegenstaande de moeilijke omstandigheden haar werk met groote opgewektheid bleef vervullen. De presidente hoopte, dat er weer spoedig een excursie gehou den kan worden. De secretaresse, mevrouw M. A. de Bruin—Van S-chernenberg, bracht het jaarverslag uit. Mede- 'edeeld werd. dat in het af-g-eloooen jaar door de tijdsomstandigheden geen excursies gehouden konden worden. Vele leden hadden voor het lid maatschap bedankt, maar er zijn nogal wat dames terug ge-komen, zoodat het nieuwe boek- taar begonnen kan worden met een aantal leden van 2501. Veel belangstelling bestond wior het groote aantal lezingen, de kinder- en filmmid- dacen en voor de uitvoeringen, van het zangkoor onder leiding van meniffrouw Cor ïgesz. Tevens was er veel belangstelling voor den tooneelmid- da.g, Gehoopt wordt, dat men daarmee voort kan gaan. En de handwerkmiddq,» versterkte ten zeer ste den onderlineen vriendschapsband. Van het inwinnen van rechtskundig advies van mevrouw Mr. Van EekThiel werd door 38 leden eebruile emaa-kt. Het jaarverslag eindigt met het uit breken van de hoon. dat het saamhoorigheids- evoel onder dg Haarlemsche huisvrouwen steeds grooter zal worden. Dit verslag werd onder dankzegging en applaus goedgekeurd. De nenningmeesteresse. mevrouw C. M. Vermeu lenVan F.gmond. bracht, hierop het financieel er slag uit. De toestand der vereeniging is heel gunstig. Op advies der kascommisrie werd aan de pen- nnorivtrxKïteresse eveneens onder applaus décharge erleend. Mevrouw B. Smhs werd als bestuurslid herkozen. Tot af gewaard lede naar de aleemoene verende- •ine. die op 22 en 23 April te Utrecht gehouden wordt, werd gekozen mevrouw M. A. de Bruin- Van ScherDenberg en tot haar plaatsvervangster m°vromv c. M. VermeulenVan Fgmond. Vervolgens werden de voorstellen voor de alge- meene vergadering besproken. Aan de afgevaar digden wordt org^droo-en voor het bezetten van °en zetel in het hoofdbestuur te stemmen op mei. Mr H. Goedhart te 's-Gravenhaee. Bij de rondvraag werd de wenschelijkheid be pleit. meer propaganda voor het werven van ledes te maken. De presidente antwoordde hierop, dat daar ra een goede aanleiding voor bestaat, want dit jaar op 22 October hoopt men het 25-jarig be staan der afdeeling te herdenken. Hc rege Vt Oi wit' take La Ju Fi. La Ac Li; Le K< Ve Oi G< Ai In PERSONEELE BELASTING. B. en W. van Haarlem stellen den Raad voor, over te gaan tot de reeds door ons vermelde wijzi ging der verordening op de heffing en invordering op de hoofdsom der Personeele Belasting, waarbij het aantal opcenten wordt gebracht van 195 op 200. FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsche Rechtbank sprak gisteren het volgende faillissement uit: De Naamlooze Vennootschap N.V. Bouw- Ex-ploitatie Maatschappij „Luitgarde", statutair gevestigd te de Bilt, doch kantoorhoudende te Santpoort, gem. Velsen. Hoofdstraat 13. Curator Mr. E. van Tuinen te Driehuis, gemeente Velsen. Rechter-Commissaris Mr. C. G. Bijleveld te Haarlem. Op grond van verzet werd vernietigd het fail lissement van F. J. van Rooyen, hoefsmid-kachel smid. wonende te Lisse, Kanaalstraat 55. Curator Mr J. O. Baron te Beverwijk. (Uitgesproken d.d. 11 Februari 1941). Door het verbindend worden der Uitdeelings- lijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1. A. J. Seijsener. wonende te Hiilegom. Curator Mr. H. M. C, Dekhuyzen te Zaandam. 2. De N.V. Gonnerman en Co. Machinefabriek, wel gevestigd te Haarlem. Curator Mr. L. V. Hoog te Deze Haarlem. /En foeg 'an leen ,-oor ier, luct itata Btaal D( ding fte f heef sche ;r D< Fran gebo tein. mini een pen nom Noel Duit lot c niste rood Duit. De ie 1 hve: De pen. fabr bene voor Naar het Amerikaansch van W. Mc. LEOD RALNE. (Nadruk verboden.) 15) Het was de vogelvrij-verklaarde Scotty Daily. Het lichaam scheen geheel onderzocht en alle kleeren nagezien, want eromheen lagen al lerlei dingen verspreid; en verder waren van jas en vest, de voering losgescheurd en de zak ken omgekeerd. Zelfs schoenen en laarzen van den man waren uitgetrokken. Wat kunnen ze wel op hem gezocht hebben? peinsde Collins. Ik zou wel eens willen weten wat Wolf zoo vurig wenschte te bezitten. Ik vermoed dat het beter is, Leroy nu niet te volgen, maar te wachten tot mijn been beter is. En wellicht is het ook verstandiger eerst de boel hier eens na der te verkennen. Het lichaam van den doode werd naar de Gold Nugget gebracht en op tafel neergelegd. Doch terwijl Collins erbij stond en eens om zich heen zag, viel zijn aandacht opeens op een grijs vilten hoed met zilverkleurig lint. De hoed werd gedragen door een Mexicaan en de sheriff vroeg hem naderbij te komen. Hoe kom jij aan dien hoed, Manuel? Ik heet José, José Archuletta, verbeterde de olijfkleurige man. Ja naam kan mij niet schelen, maar ik vraag hoe je aan doen hoed komt. Gevonden op het plein, meneer, en de oude stoffige hoed ging van hand tot hand tot hij den sheriff bereikte. Collins scheurde het lint er af en maakte de voering los. Het was één op de duizend kansen, maar in elk geval de moeite van het probeeren waard. En een oogenblik later wist hij. dat hij luist die eene kans had gekregen, want aan den fcinnenkant van de voering was een strookje gijde genaaid. Met zijn mes maakte Jilj het voorzichtig los en vond een stukje ineengevou wen papier, dat dicht beschreven was. Hij ging er mee onder het licht staan en merk te dat het een soort aanwijzing was betreffende een of andere richting en langzaam ontcijferde hij de slecht geschreven woorden: „Van Y. N. buit ontvangen. Ging 20 yards „recht op groote rots aan. 8 voet naar het „Westen. Vijftig yards in de richting Zui delijke Antilopen Piek. Toen achttien „naar dichtsb ij zijnde katoenstruiken. J. H. „begint hier". Collins las deze krabbels tweemaal voor hij er iets van begreep. Toen ging hem plotseling een licht op. Het was een aanwijzing van de plaats, waar Daily's aandeel in de buit was begraven. Zijn bondgenooten moesten geweten hebben, dat hij dit bij zich droeg en waagden er een arres tatie aan, om hem nauwkeurig te onderzoeken, in de hoop het papiertje te vinden. Dat het niet in hun bezit kwam vond alleen zijn oor zaak in het feit, dat de vermoorde man zijn hoed verloor, terwijl hij voor hen uitrende door de straten. Toen de dokter kwam en Collins' wond onder zocht had, stelde hij voor een verdoovend mid del te gebruiken, maar de sheriff lachte. Dat is niet noodig dokter; probeer dien loo- den pil maar zoo op te zoeken en ik beloof u, dat ik geen lawaai zal maken of tegenspartelen. Terwijl de dokter naar den kogel in zijn been zocht; bestudeerde de sheriff kalm het epistel, dat hij in Daily's hoed had gevonden. Het leek onbe gonnen werk er wijs uit te worden, omdat er geen duidelijk uitgangspunt was. Van Y. N. ontvangen. Zooals het daar stond, was dat duidelijk- genoeg. Het kon alleen betee- kenen, dat de schrijver van York Neil den buit had ontvangen om dezen te verbergen. Maar waar en op welk punt? Er moest een begin gevonden worden, an ders had het briefje niet de minste waarde. Ver moedelijk kon alleen Neil de noodige inlichtingen geven, nu Daily dood was. „Ging 20 yards recht op groote rots aan, 8 voet naar het Westen. Vijftig yards in de rich ting Zuidelijke Antilopen Piek. Toen achttien naar dichtsbijzijnde katoenstruiken." Dit alles was nog duidelijk genoeg, maar de laatste zin was weer raadselachtig. „J. H. begint hier." Was J. H. een persoon? En zoo ja, wat begon hij dan? Als Daily zijn buit had begraven, wat bleef er dan nog voor J. H. te doen? Maar had hij hem werkelijk begraven? Col lins glimlachte. Het was niet waarschijnlijk, dat hij hem aan iemand anders zou hebben gegeven om het voor hem te begraven. En toch. De sheriff sloeg met zijn hand op de knie. Wel. ik heb het, zei hij in zichzelf. Ze hebben de heele buit van de Limited tegelijk begra ven, trokken er met hun allen op uit, maar blinddoekten elkaar, zoodat elk maar een deel van den afgelegden weg wist en dus niemand den buit kon weghalen, zonder hulp van de an deren. Als ze hem wilden opgraven, moest ieder met zijn briefje present zijn. Geen wonder dus, dat \^olf Leroy zoo wanhopig naar dit papiertje heeft gezocht. En ik durf er alles onder te ver wedden, dat Wolf zich op het moment wel de ongelukkigste trein roover voelt, die ooit portier raampjes forceerde. Collins lachte zacht en glimlachte nog, toen Hawkes binnenkwam om verslag uit te brengen. Hij had een ronde door de stad gemaakt en was tot de ontdekking gekomen, dat de paarden der bandieten gestald waren bij Jay Hardman, die er een klein, armoedig kroegje op nahield, in een uithoek der stad. Jay wou eerst niet veel van me weten, verklaarde Hawkes maar nadat ik wat over koetjes en kalfjes had gepraat, verdween zijn achterdocht en kreeg ik wat meer te hooren over Wolf Lerov en zijn aanhangers. De brave kerel gaf een heele serie onparlementaire krachtter men ten beste, toen ik heb vertelde, dat Wolf Leroy en York misdadigers en treinroo- vers waren. Hij geloofde er niets van. zei hij. Het was juist iets voor de politie, om achter on schuldige menschen aan te springen. Ik zei te gen Jay. dat hij zijn mond dicht moest houden en dat hij altijd nor we) mee kor praten, als ze gevangen genomen waren en hem eenparig als medeschuldige aanwezen. Ik dacht dat de kerel me aan zou vliegen, toen ik dat zei! Zeg hij moet de kerel zijn, die aandeelen heeft in die mijn van Leroy en York Neil. Collin's oogen waren half gesloten, zooals altijd als hij diep nadacht. Zou het blijken, dat hun verdenkingen tegen den messenwerper juist wa ren? Drie marnen hadden Daily achtervolgd, maar uit de sporen was hem gebleken, dat slechts twee paarden van de plaats van den moord af de duis ternis waren in gegaloppeerd. De voor ae hand liggende conclusie was, dat een medeplichtige, hier uit de buurt, hem bij de jacht op Scotty had geholpen en daarna weer naar huis was gegaan. Wat leek aannemelijker, dan dat Hardman die medeplichtige was, Hawkes vertelde, dat hij een groote langharige kerel was. En dat was dus ook de man die den machinist van de Limited in bedwang had gehouden. „J. H. begint hier." Als een bliksemschicht kwam Collins het slechtgeschreven briefje weer voor den geest. J. H. was Jay Hardman! De dokter was klaar met zijn werk en voor zichtig probeerde Collins wat te loopen. Del, ik ga erop uit om met dien braven kerel wat te praten. Ga je mee? Nou en of! riep Del Hawkes. U moogt anders de eerste twee weken niet op dat been loopen. Mr. Collins, zei de dokter hoofd schuddend. Is het heusch, dokter? En het is niets dan een klein vleeschwondje. Kom, ik dacht dat u wij zer was. Klaar, Del? Op uw risico, Collins. In orde. lachte de sheriff. Ik leef heele- maal op mijn eigen risico, dokter. Maar ik be loof u dat ik alles zooveel mogelijk te paard zal afdoen. Toen ze het erf opreden, troffen ze Hardman juist aan met een poney, waarmee hij uit den stal kwam en op een wenk van Collins sloot Hawkes veiligheidshalve de poort. De kerel stelde zich verdekt op achter het Mard en uitte een serie scheldwoorden. Langzaam reed Collins vooruit, zijn hand aan den revolver, die nog in den holster zat. Be dreigd door een revolver naderde hij den „heer des huizes", doch hij haastte zich niet en aar zelde geen moment, want hij wist dat zijn leven afhing van een enkele verkeerde beweging. Als zijn staalblauwe harde oogen een moment den valsch loerenden schurk hadden losgelaten, zou hij door het hoofd zijn geschoten. Maar het oog van een dapper, moedig man is zijn beste wapen. En hoewel Hardman zijn vin ger aan den trekker hield, miste hij den moed om te schieten. Tegen zulke stalen zenuwen was hij niet opgewassen „Ga terug, schreeuwde de schurk. Nog één stap en ik vuur. Maar hij vuurde niet, hoewel Collins op hem inreed, afstapte en den loop van de dreigende revolver bedaard van zich afkeerde. Wees niet zoo onbezonnen. Hardman. Ik ben hier gekomen om je gevangen te nemen, naar aanleiding van de fcerooving van de T. P. Limited en ik zal het doen ook. De onverschillig smalende toon, deed de over winning volkomen zijn. Met een vloek liet de kerel het wapen zak ken. U blaft tegen een verkeerden boom, meneer Collins. Ik geloof het niet, antwoordde de sheriff vriendelijk, Del, wil jij Hardman even van die zware dingen ontlasten? Hij is werkelijk niet met een wapen te vertrouwen, zoo'n opvliegend man! Ze doorzochten den bandiet nauwkeurig, zon der echter iets te ontdekken, dat in verband stond met „J. H. begint hier". Hij moet het toch ergens hebben, verzeker de Collins nadrukkelijk. Er is geen kwestie van, dat bij er van door zou gaan zonder dat papier tje We moeten neg grondiger zoeken, Del. Onder toezicht van zijn vriend, sneed Hawkes zakken en voeringen open; zelfs zadel en za deldekens werden in stukken gesneden, maar tevergeefs. Hawkes keek neer op de ruïne en krabde zich het hoofd. Het spijt me dat ik het moet er kennen. Val. maar die ouwe vos heeft ons oakken hij heeft het niet bij zich. .(Wordt vervolgcU

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6