«WOENSDAG 26 FEBRUARI 1941 HAARDE M'S DAGE L A 0 EEN ONTMOETING IN HET HOOGE NOORDEN. Een jonge bewoner van Lapland in gezelschap van een Duitschen soldaat. (Foto Weltbild) De nieuwe Fransche regeering Vier portefeuilles voor admiraal Darlan. Het D.N.B. verneemt uit Viohy: De Fransche togeering is als volgt samengesteld- Vijf ministers n.l.: Ondervoorzittersohap van den ministerraad, puitenlandsche zaken, marine en binnenlandsche pücen: admiraal Darlan. Landsverdediging: generaal Huntziger. Justitie: Barthélémy. Financiën en economische zaken: Bouthillier. Landbouw: Caziot. Acht staatssecretarissen, nJ.: Luchtvaart: generaal Bergeret. Levensmiddelen-voorzieningAchard Koloniën: schout-bij-nacht Platon. Verkeer: Berthelot. Opvoeding: Carcopino. Gezin en volksgezondheid: Chevalier. Arbeid: Bélin. Industrieele productie: Pucheux. Tot gedelegeerde, met den rang van kabinets lid. voor bet voeren der Dudtsoh-Fransche eco nomische onderhandelingen is Barnaud benoemd en tot gedelegeerde voor openbare werken en be vrijding der werkloosheid Lehideux. Tot óhef van den voorlichtingsdienst is benoemd Paul Jllarlon, plaatsvervangend secretaris-generaal van het ministerpresidium en voormalig mede- (werker van Doriot in de „Liberté". iet te te De voorrechten van ministers, die aan den mi- [nisterraad deelnemen hebben Darlan, Huntziger, Bouthillier, Caziot en Barthélémy. Als aan\*iTling cd de wet van 10 Februari 1941 betreffende tie o&anisatie van de regeering, worden de staats- frereta rissen als volgt aan de vijf ministers toege voegd; admiraal Darlan het secretariaat-generaal van de luchtvaart, generaal Huntziger de staats ecretarissen voor nationale opvoeding en jeugd, Voor gezin en gezondheid en voor koloniën. Boutil- Jier, de staatssecretarissen voor industrieele pro- Iductie, voor arbeid en voor verkeer, Caziot het itatassecretarissen voor justitie, paatscretarissen voor justitie. De nieuwe staatssecretaris voor nationale opvoe ding en jeugd, Jeron Carcopino, is een der bekend 0P(ste geschiedkundigen van het huidige tijdstip. Hij ieeft vooral gewerkt op het terrein van de Romein- sche geschiedenis. In politiek opzicht is hij tot dus ver weinig op den voorgrond getreden. De algemeene gedelegeerde voor de Duitsch- (Fransche handelsbetrekkingen Barnaud is in 189Ï [geboren. In den wereldoorlog diende hij als kapi tein. Begin 1939 werd Barnaud verbonden aan het Ininisterie van bewapening en werd hij belast met een bijzondere opdracht voor de Fransche inkoo- jpen in Scandinavië in Juli 1940 werd hij als eco nomisch deskundige toegevoegd aan ambassadeur Noel te Parijs en belast met een opdracht voor Duitsehe economische kwesties. Daarna werd hij tot chef van het kabinet van den toenmaligen uister van productie en arbeid Bélin benoemd. Als ïoodanig heeft hij een actief deel gehad aan de (Duitseh-Fransche handelsbesprekingen in Parijs. De secretaris-generaal voor industrieele produc- ie Puchaux is een bekend deskundige in sociale tor [kwesties en industrieele organisatie. De algemeen gedelegeerde voor bestrijding der (werkloosheid, Frangois Lehideux, is 37 jaar oud. pezen oorlog diende hij bij de gemotoriseerde troe pen. Jarenlang was hij directeur van de Renault- fabrieken. Na zijn ontslag uit het leger werd hij (benoemd tot directeur der organisatiecommissie [voor de automobielindustrie en daarna tot commis- ^.laris-generaal voor werkloosheidskwesties. SAMENWERKING MET DLTTSCHLAYD. Naar aanleiding van de kabinetswijziging henft een woordvoerder van de Fransche re gering verklaard, dat het nieuwe kabinet be sloten heeft, een politiek van Fransch-Duit sehe samenwerking te voeren, zoo meldt het A.N.P. og; Dit, zeide ihij, wordt alleen reeds hierdoor be wezen, dat voor -het eerst een gedelegeerde voor de de Duitseh-Fransche economische onderhande lingen, met zetel te Pariis. benoemd is. Hij zal J* daar zijn aandacht schenken aan de geheele in- dustrieele samenwerking, hetzij dat deze van de tilde der regeering. hetzij van particuliere zijde Uitgaat, en ook met de delesaties der wapen- Jtüstandscommissie te Wiesbaden contact onder houden. De algemeene gedelegeerden hebben tot K* taak. alle economische onderhandelingen namens m. de Fransche regeering voor te bereiden en te voeren. De woordvoerder verklaarde voorts: Pé- i" tain ihoopt met zijn politiek den wederopbouw van Fran-krük te verwezenlijken op den grondslag iet van het gezin een schrede verder te komen door het Instellen van een staatssecretariaat voor ge zin en volksgezondheid. De benoeming van een algemeen gedelegeerde voor den nationalen op heeft ten doel, alle door de regeering te nemen maatregelen tot bestriiding van de werk loosheid. in één hand te vereenigen. Lehideux die voor dezen past is uitgekozen heeft tot dusver fampsene tegen de werkloosheid in Parijs ge orwaniseerd. Een der talrijke nieuwe verordeningen, die vandaag in verband met de kabinetswijziging in het staatsblad zijn verschenen, heft den post van secretaris-generaal voor de voorlichting en pro [Paganda die tot nu toe door Portmann bekleed !*erd. op. In plaats daarvan zijn twee nieuwe pPD.ts^erretariaten ingesteld, waarvan het een tnrv-Uj-f fp v.fv|jdpn on de PD hof qpd»»rP -'-"n O-A grond van /">n or-»«-«> jlifr.g krijgt Darlan het toezicht over de bestuurs diensten van den presidentschapsraad- Klachten van Iersche zeelieden. Over behandeling door de Engelschen, Het D.N.B. verneemt uit New York: Noord-Iersche zeelieden, die onlangs met het Britsche stoomschip „Georgic" in New York zijn aangekomen, hebben het een en ander meegedeeld over de wijze, waarop de Engelschen hen hebben behandeld. De zeelieden waren in Noord-Ierland aange monsterd om als passagiers derde klasse naar Amerika te worden vervoerd opdat zij van daaruit andere schepen naar Engeland konden terugbren gen. Te Glasgow aangekomen, kwamen zij ii plaats van op een passagiersschip op een troepen transportschip. Daar zij weigerden hierop den overtocht te maken, aangezien het schip overvol was, gingen zij met het oog op de Engelsche contractbreuk, in staking. Aan deze staking namen in totaal 700 man deel. Van hen werden er 44 ter stond in de gevangenis van Glasgow opgesloten, om de overigen bekommerde zich niemand. De zeelieden stonden zonder middelen op straat. De gearresteerden werden voor de keus gesteld bin nen 24 uur op een schip te monsteren of in de gevangenis te blijven. Toen een gevangene tot voedselweigering overging, werd het verblijf in de gevangenis tot vier dagen bekort. De zeelieden zijn daarop met de „Georgic" vertrokken. Zij verklaarden eenstemmig dat er nauwelijks zeelieden voor Britsche koopvaardijschepen krijgen zijn, zoodat met de hulp der vakvereeni- gingen tot geweldmaatregelen wordt overgegaan. Dit is zoowel in Engeland als in Noord-Ierland het geval Op vragen betreffende de levensmiddelen situatie in Engeland verklaarden de zeelieden eenstemmig, dat deze zeer slecht is. Boter en vet zijn zeer schaarsch. Hetzelfde geldt voor Noord- Ierland. Dit heeft er reeds toe geleid, dat Noord- Ierland zich is gaan verzetten tegen verdere afgifte van levensmiddelen en ander materiaal. Stemmen tegen het wetsontwerp tot hulpverleening aan Engeland. Landon wijst er op dat het Amcrikaansche volk geen oorlog wenscht. NEW-YORK, 25 Februari (D.N.B.) De repu- blikeinsche senator Johnson heeft zich in een radiorede in scherpe bevoordingen uitgesproken tegen het wetsontwerp tot hulpverleening aan En geland. Hij zeide weliswaar een overwinning van Engeland te wenschen, doch het wetsontwerp zou voor de Vereenigde Staten oorlog beteekenen. Tus- schen alle regels van het ontwerp ligt het oorlogs gevaar verborgen. Johnson zeide zich niets ergers voor de Vereenigde Staten te kunnen indenken dan een oorlog. In denzelfden geest uitte zich de vroegere repu- blikeinsche candidaat voor het presidentschap Lan don in een radiorede tot het Amerikaansche volk. Hij noemde het ontwerp het gevaarlijkste voor stel, dat ooit bij het congres is ingediend. Hij legde er den nadruk op. dat het Amerikaansche voÜc geen oorlog wenscht. In geval van oorlog zou het Ame rikaansche bedrijfsleven uit zijn normale banen geraken en de sociale verworvenheden zouden ver loren gaan. De burgerrechten zouden beperkt, de kosten van levensonderhoud verhoogd worden. Volksstemming in Roemenië. Antonescu wenscht een uitspraak over zijn beleid. Het D.N.B. verneemt uit Boekarest: Generaal Antonescu heeft de bevolking opgeroe pen tot een volksstemming, welke op 2 Maart ge houden zal worden. Het Roemeensche volk moet dan beslissen of het de wijze waarop generaal An tonescu regeert goed- af afkeurt. Het stemrecht hebben alle Roemeensche staatsburgers boven de 21 jaar. Joden zijn van de stemming uitgesloten. De stemming is openbaar en verplicht. Er mag slechts met „ja" of „neen" geantwoord worden. Komt men met de stemming op 2 Maart niet gereed, dan wordt zij op 3, 4 of 5 Maart voortgezet. Ter voorbereiding van de stemming worden op 1 Maart in het geheele land volksvergaderingen gehouden. Antonescu heeft twee proclamaties tot het Roe meensche volk gericht. In de eerste proclamatie wordt gezegd dat de overleveringen van de Roe meensche geschiedenis als ook de geest van de nieuwe wereld van de leiders verlangen dat zij hun verant woordelijkheid baseeren op den wil van het volk. Aan deze traditie getrouw heeft hij, Antonescu, een volksstemming uitgeschreven. Verder verklaart generaal Antonescu, dat hij de leiding van 't land in uren van hopeloosheid en in eenstorting op zich genomen heeft. De tot dusver verstreken zes maanden van zijn regeering zijn buitengewoon moeilijk geweest. Ten einde deze last verder te kunnen dragen, heeft hij een blijk van vertrouwen van de natie noodig. Generaal Anto nescu legt er in de proclamatie den nadruk op dat zijn regeering gebaseerd heeft op eerlijkheid en arbeid. Htf heeft geen recht der natie geschonden en alles gedaan om de natie, den staat en aan iederen Roemeen de eer, rust, veiligheid en het ver mogen alsmede het recht op arbeid te waarborgen. De tweede proclamatie geeft een uitvoerige uit eenzetting van de tot dusver uitgevoerde werk zaamheden der regeering en de prestaties van de regeering-Antonescu sedert haar benoeming op 6 September 1940. Kwart millioen ton aan scheeps- ruimte werd tot zinken gebracht. De jongste Duitsehe operaties. Het D.N.B. meldt: Het weermachtsbericht van Dinsdag dat de ver nietiging van ruim een kwartmillioen ton vijande lijke koopvaardijscheepsruimte meldde, zal in de geschiedenis van den oorlog ter zee een bijzondere plaats innemen. Deze massa-vernietiging van vij andelijke scheepsruimte heeft in de geschiedenis van dezen oorlog reeds een voorbeeld: de vernieti ging van twee groote convooien en verscheidene schepen in October 1940. Het ten noorden van Der- na in de Middellandsche Zee zwaar beschadigde schip is. naar het D.N.B. verneemt, een groot trans portvaartuig van 15.000 b.r.t. dat een voltreffer op het voordek kreeg. Het schip bleef brandend lig gen. Nachtelijke aanvallen van het luchtwapen waren vooral gericht op vijandelijke havens en vliegvelden in Oost-Engeland. Zeer hevig werd hierbij het vliegveld Mildenhall getroffen, waar men vijf branden waarnam. Ook in de haven van Harwich verwekten bommen verscheidene groote branden. Het A.N.P. meldt voorts uit Berlijn: Het bericht over het vernietigen van talrijke Britsche koopvaardijschepen met een totalen in houd van 215.000 b.r.t., welke hoeveelheid intus- schen volgens het Duitsehe weermachtbericht van Dinsdag tot 250.000 ton is gestegen en de verliezen, toegebracht door Duitsehe duikbooten en boven water strijdkrachten die de Führer in zijn Maandag gehouden rede heeft medegedeeld, heeft den Brit- schen berichtendienst met stomheid geslagen Slechts Reuter is in staat een schamele tegen spraak te publiceeren, waarin niets anders gezegd wordt dan dat het Duitsehe bericht gelogen is. Naar aanleiding hiervan wordt van bevoegde Duitsehe zijde verklaard dat de Britsche Admirali teit ook na het vernietigen van het groote convooi in den nacht van 19 op 20 October 1940, waarbij zeventien vijandelijke koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 110.000 b.r.t. tot zinken gebracht werden, pas uren later de eerste verliezen en dan nog slechts druppelsgewijze publiceerde. Over het uiteenjagen en de gedeeltelijke vernietiging van het groote Engelsche convooi door Duitsehe boven water strijdkrachten in den Atlantischen Oceaan dat volgens het Duitsehe weermachtsbericht van 13 Februari de vernietiging opleverde van veertien vijandelijke koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 82.000 b.r.t. heeft de Britsche Admirali teit tot op heden nog gezwegen. De Eerste Lord der Admiraliteit Alexander heeft de in het Lager huis gesteld vragen die opheldering over deze ge beurtenis wenschten ontweken door te herinneren aan de noodzakelijkheid tot geheimhouding v militaire aangelegenheden. In het Centraal Park te Canton hielden duizenden padvinders en padvindsters een massale parade. Een overzicht van de aangetreden jeugd. (Foto Weltbild) Veranderingen bijhetSovjetleger Commissarissen van hun functie ontheven. Italiaansch MANOEUVRES IN ZWEDEN. STOCKHOLM. 25 Febr. (D.N.B.) Gisteren zijn groote wintermanoeuvres begonnen van de in Noord-Zweden staande troepen. Alle wapen soorten nemen hieraan deel. De kroonprins van Zweden en de zoon van den kroonprins wonen als waarnemers de manoeuvres bij. die gehouden worden onder leiding van den chef der Zweedsche weermacht, generaal Thoernell. De spanning in het Verre-Oosten is in den laat- sten tijd aanzienlijk toegenomen. Het betreft de berichten dat duizenden Austra lische troepen de garnizoenen op Malakka zijn komen versterken en vooral de vlootbasis Singa pore. In Tokio zegt men dat troepenbewegingen van het eene deel van het Britsche rijk naai- het andere dagelijks voorkomen. Wij drukken hierbij een kaartje af van de be- angsferen van vijf mogendheden. De Britsche belangen zijn vooral gelegen in den z.g. driehoek Singapore, Port-Darwin, Hongkong; die van de Ver. Staten Cavite en Goeam. Japan be zit behalve die welke reeds op de kaart zijn aan gegeven, nog twee steunpunten, een op het Chinee- sche door de Japanners bezette eiland Hainan (ge 'egen onder Hongkong) en de Paracel eilan-irn, die gelegen zijn aan de kust van Fransch-Indo- China. Het gebied dat door Japan in China bezet is loop 'hans langs de geheele Chin^sche kust tot aar grens van Indo-China (Cartografisch Bureau Ned. Dagbladpers). MOSKOU, Februari 1941 (V.P.B.) Er is veel eranderd in de wereld ook in de wereld, waar toe de Sovjetrepubliek behoort. In dit artikel houdt onze correspondent zich in hoofdzaak bezig met de veranderingen, die zich hebben voltrokken in het Roode Leger en waarvan verschillende bepaald merkwaardig kunnen worden genoemd. Het jaar 1940 en de maand Januari 1941 zijn ge tuige geweest van een reeks wijzigingen in het leger die kunnen worden beschouwd als een uit vloeisel van de hervorming die de nieuwe commis saris van oorlog, Timosjenko, heeft ingevoerd. In de eerste plaats zijn de tot nog toe bij het leger ingedeelde politieke commissarissen, wier macht onbegrensd was, afgeschaft. De onbegrensde macht is weer overgegaan op de militaire bevelhebbers Daarmede is gepaard gegaan de invoering op de militaire strenge discipline, met de bedoeling (vol gens de „Krasnaja Swesda") het gezag van de offi cieren te versterken en tenslotte is ook de groet- plicht weder ingevoerd die tot dusverre in de Sovjetrepubliek niet bestond. Door de invoering van den groetplicht heeft Ti mosjenko een nieuwen band gelegd tusschen het huidige Russische leger en de traditie van de Tsaris tische legermacht. Deze behoort tot de meest „re- volutionnaire" veranderingen, welke ooit in het Roode Leger hebben plaats gevonden. Behalve deze veranderingen in den inwendigen dienst hebben er ook uitwendige veranderingen plaats gehad: de invoering van nieuwe onderschei- dingsteekens en nieuwe uniformen. Uit dit alles blijkt wel dat Timosjenko niet alleen practisch nut heeft getrokken uit de ervaringen van den veld tocht in Finland, doch er ook naar streeft hel leger meer op algemeen Europeesche leest te schoeien om zoodoende den indruk uit te wisschen dat het Roode Leger een afzonderlijke plaats inneemt onder de groote legers. Aan den invloed van de politieke commissarissen bij het leger is dus een eind gemaakt. Welke in vloeden zich daarbij hebben doen gelden, blijft voorloopig een onopgelost vraagstuk. Hun taak is teruggebracht tot de politieke opleiding van de soldaten, d.w.z. dat zij belast zijn met de „politieke propaganda in het leger", zooals het officieel heet zij hebben evenwel hun zelfstandigheid verloren en zijn thans ondergeschikt aan de hoofdoff i leren Er moest echter wel zeer dringende redenen voor zijn geweest, want het is aan geen enkelen twijfel onderhevig dat deze maatregel van den opperbevel hebber aan niemand anders zou zijn geluKt dan aan hem. Men kan slechts den zedelijken moed be wonderen, deze lieden die, als het er op aan kwam, niets anders dan ballast bleken te zijn aan den kant te zetten. Ditzelfde is ook van toepassing op de invoering van de nieuwe disciplinaire orde, waarvan het partijblad de „Prawda" zelf getuigt dat men deze reeds veel vroeger had moeten invoeren. Aan deze disciplinaire orde ligt, volgens de „Krasnaja Swesda", de gedachte ten grondslag: onvoorwaarde lijke gehoorzaamheid aan de bevelen van de su perieuren. Allen soldaten moet worden ingeprent dat het bevel van een officier wet is voor den on dergeschikte. Tot dusverre had de ondergeschikte het recht over een gegeven bevel te discussieeren Men heeft blijkbaar ingezien, dat dit niet aanging Men betitelde het als „pseudo-democratïe". GROETPLICHT EN ONDER - SCHEID INGSTEEKENEN. Door het invoeren van den groetplicht heeft mer nog een verderen stap in de goede richting gedaan Een goed gedisciplineerd leger kan het niet stellen zonder groetplicht, doch nog korten tijd geleden werd de invoering van dezen maatregel beschouwd als iets ondenkbaars. Hand in hand met deze in wendige veranderingen gaan de uiterlijke, die niet minder opvallend zijn. De invoering van de nieuwe onderscheidingsteekens strekt zich uit over het ge heele leger, van den soldaat eerste klasse tot den opperbevelhebber. De oude onderscheidingsteekens bijv. voor de hooge officieren, zijn afgeschaft en vervangen door de in Europa algemeen gebruike lijke. Deze wijziging strekt zich ook uit tot de lagere officiersrangen. De Russen zijn altijd dol geweest op uniformen, zoodat de nieuwe uniformen dadelijk veel bijval hebben gevonden. De Sovjetbladen hebben er tot in het oneindige over uitgeweid. Men wist dus van te voren reeds precies hoe zij er uitzagen en thans kan men de mannen met hun nieuwe uniform door de straten van Moskou zien flaneeren. Niet alleen zijn er dienst- en parade-uniformen, doch ook zomer- en winteruniformen, met de eveneens nieuwe onderscheidingsteekens. Er zijn ook ver schillende hoofddeksels voor zomer- en winter gebruik en stalen helmen voor gebruik in oorlogs tijd. Het Russische leger in al zijn geledingen is verjongd. weermachtsbericht Britten hebben op eenige punten aan de beneden Joeba den overgang geforceerd. ERGENS IN ITALIë, 25 Feburari (Stefani) Het 263ste communiqué van het Italiaansche hoofd kwartier luidt: „Aan het Griaksche front de gewone bedrijvig heid. De zeer slechte weersomstandigheden hebben de activiteit van onze luchtmacht beperkt. Drie vliegtuigen, die in het weermachtsbericht van gis teren als vermist waren opgegeven, z(jn terugge keerd. In Noord-Afrika de gewone bedrijvigheid van onze colonnes en onze luchtmacht. Te Dzjaraboeb houdt de vijandelijke druk aan. Afdeelingen van het Duitsch vliegercorps hebben een in de Middel landsche Zee varend vijandelijk convooi aangeval len. Zij hebben een schip van 3000 tot 4000 ton tot zinken gebracht en een ander van 15.000 ton, dat troepen vervoerd, getroffen. Vijandelijke vliegtui gen hebben een aanval op Tripolis gedaan. Er wer den eenige menschen gewond, de schade is van geen beteeken is. In Oost-Afrika is de vijand er na een hardnek- kigen slag van verscheidene dagen in geslaagd aan de Beneden-Joeba den overgang op eenige punten te foreeeren en den linkerover te bereiken In andere sectoren actie van plaatselijk karakter". Mysterieuze moord te New-York. NEW-YORK, 25 Februari (D.N.B.) Zaterdag 1. is in den loop van den nacht in een straat te New-York de vroegere Russische kolonel Boris- lawsky doodgeschoten. Deze gebeurtenis, zoo meldt de Associated Press, wordt thans in de bladen druk besproken, aangezien bekend is geworden, dat de vermoorde onlangs het ministerie van oorlog een nieuwen luchttorpedo heeft aangeboden, die ook is aangenomen. De politie houdt zich met de zaak bezig. AMERIKAANSCH JOURNALIST OVER DUITSCTILAND. De uit Berlijn terugkeerende correspondent van de Associated Press. Edwin Shank, schrijft m een vervolgartikel dat na anderhalf jaar oorlog geen enkel teeken erop wijst dat het moreel van het Duitsehe volk ook maar het beginstadium van een ineenstorting heeft bereikt. Het versterkt het mo reel van het Duitsehe volk, dat niemand honger lijdt. Het Duitsehe volk stelt het volste vertrouwen ir. zijn regeering, vooral in den Führer. Het brengt de offers, die de oorlog van hem vergt, in vertrou wen op de uiteindelijke overwinning en op de hem beloofde gelukkige dagen, die na het winnen van den oorlog zullen aanbreken. (D.N.B.) Boodschap van Mussolini aan Antonescu. BOEKAREST, 25 Februari (D.N.B.) De Ita liaansche gezant te Boekarest heeft volgens de dag bladen aan generaal Antonescu een boodschap van Mussolini overhandigd, welke als volgt luidt: „De Duce stemt warm in met de krachtige hou ding, die de leider van den Roemeenschen staat toont tegenover Engeland. Mussolini heeft de recht lijnige actie der Roemeensche regeering zeer ge waardeerd, die aan iedere Britsche manoeuvre, welke nog mogelijk zou zijn geweest, een einde heeft gemaakt en aldus zonder den minsten twijfel de solidariteit van Roemenië met de spilmogendheden heeft gevestigd". Sleutel weg? Tel. 11493 OeSleutelspeclalist.L. Veerstr. 10 (Adv. Ingez Jded.) BAL Pt) PEGERAMMA DONDERDAG 27 FEBRUARI 1911. HILVERSUM I. lis M. Noderlandsch Programma. AVRO 7.30 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7,55 Gramofoonmuzlek. 0 20 Ochtendgymnastiek, ft.30 Nieuws berichten A. N. P. 8.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Orgelconcert en zang. ll.oo Declamatie. 11.20 Ensemble Jonny Kroon en gramofoonmuzlek. 12.45 Nieuws- en economische berichten A N. P. 1.00 Omroeporkest. 2.00 ..Moeders In de dierenwereld", lezing. 2.15 Viool en orgel. 2.40 Planovoordracht 3.00 Voor de vrouw. 3.10 Zang met pianobegeleiding. 3.30 Gramofoonmuzlek. 3.45 Disco-cau- serle. 4.30 AVRO-Aeollan-orkest. 5 15 Nieuws-, economi sche- en beursberichten A. N P. 6.30 AVRO-Amusements- orkest. 6.00—615 Cyclus ..Sport cn lichamelijke opvoe ding". 6.42 Almanak. 6.45 Toespraak over Winterhulp. 7.00 Vragen van den dag A. N. P. 7.15 Gramofoonmuzlek. 7 30 7.45 Berichten. Engelsch. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Gramofoonmuzlek. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 Bont programma, 9.45 Engelsche berichten A. N. P. 10.00 Nleuws- sluiting. berichten A. N. HILVERSUM 'II, 301.5 M. KRO. 7.30 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gra mofoonmuzlek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuwsbe richten A. N. P. 8.45 Gramofoonmuzlek. 9.30 Geestelijke muziek (gr.pl.). 10.00 Gramofoonmuzlek. 11.30 Religieuze muziek (gr.pl.). 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodlsten. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Accor- deonvoordrncht. 1.15 KRO-orkest. Orgelconcert. 2.45 Cyclus „Nederland en zijn bodemrijkdom". 3.00 Gramo foonmuzlek. 3.45 Musiquette en gramofoonmuzlek. 4.30 Gramofoonmuzlek. 5.00 VPRO: Cyclus ..Lezen ln den Bijbel 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. P. 5A0 Voor de Jeugd. 5.50 Gramofoonmuzlek. 6.00 Rococo-octet (In de pauze- Interview over „Hend-ik Isaac en het Innshruckl'.ed") 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuzlek. 700—7.15 Persoverzicht voor blnneoi en buitenland A. N. P., sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7