„3iet 7 lededandscheiw£k Uit Haarlem's Gemeenteraad Qeivifze ianedifk steek te zifti." De komende collecte VAN „WINTERHULP". KORT NIEUWS. DONDERDAG 27 FEBRUARI 1941' HAAR E E M'S DAG B E A D Gevoelvolle en waardeerende woorden over den heer Joh. Visser. Klachten en wenschen over Armenzorg. De quaestie van het verhaal wordt „op de helling" genomen. Motie-Klein daarover werd ingetrokken. B. en W. namen hun voorstel de opcenten op de Personeele Be lasting van 1?5 tot 200 te verhoogen, terug. In drie zittingen werd de geheeie begrooting afgehandeld. Voor de Raad Woensdagmiddag met zijn werk zaamheden begon, werd eerst door den voorzitter een korte rede gehouden ter herdenking van den heer Joh. Visser. HERDENKING JOH. VISSER. De burgemeester zeide niet gedacht te hebben, toen hij in de vorige zitting, een week geleden, de beste wenschen uitsprak voor het herstel van den heer Visser, dat reeds nu op hem de droeve plicht zou rusten in deze zitting hem te herdenken. Dit leven is na een slechts zeer kort ziekbed af gesneden. Een lange reeks van jaren heeft de heer Visser zitting gehad in den raad. Hij kwam op krachtige wijze uit voor zijn overtuiging en was ook een kampioen op kunstgebied. De belangen van zyn kunstbroeders behartigde hij op voorbeeldige wijze. In den raad heeft hij menigmaal een succes voor hen kunnen bereiken. Ook buiten den raad kwam de heer Visser op krachtige wijze voor zijn overtuiging uit. In eerbiedigheid herdenken wij het vele dat hij gedaan heeft en spreken ons medeleven uit met zijn zwaar getroffen gezin. De raad hoorde de rede staande aan. KLEINE VOORSTELLEN. De volgende voorstellen werden aangenomen: Jaarstukken van de woningstichting „Luctor et Emergo". Vaststelling van het gemiddelde bedrag per leerling, ingevolge artikel 101 bis der L.O.-wet, voor de belooning van vakonderwijzers. Vaststelling van de 8e suppletoire begrooting der gemeente 1940. Aankoop van het perceel Burgwal 19 ter ver breeding van de Kerkhofstraat. Voorts werden op verlangen van Ged. Staten in de onlangs vastgestelde bedrijfsverordening eenige wijzigingen aangebracht. BENOEMINGEN. Benoemd werden: Tot tijdelijke leerares in de oude talen aan het Gymnasium mej. E. Habbema te Amsterdam. Tot tijdelijke leerkrachten aan de H.B.S. A in de scheikunde Dr. G. Klaver te Overveen, in de wiskunde H. Kuiper te Amsterdam, in de wiskunde W. E. Stoorvogel te Zeist en in de Fransche taal mej. J. Ekker te Amsterdam. Tot tijdelijke leeraressen aan de le H.B.S. B. mej. J. G. Lecker en mej. L. Ruinen te Haar lem. Hierna werd de behandeling der begrooting voor 1941 voortgezet. Aan de orde was het hoofdstuk WERKLOOZEN- EN ARMENZORG. Nu was het woord aan den wethouder van Sociale Zaken den heer van L i e m t (r.k.) Spreker dankte voor de hulde die uit den raad gebracht is aan het personeel van Maatschappe lijk Hulpbetoon en den Werkloosheidsdienst voor de wijze waarop het zyn moeilijke taak vervult. Ook B. en W. hebben daarvoor alle waardeering. Het college is ook overtuigd, dat de tegenwoor dige huisvesting van Maatschappelijk Hulpbetoon zeer onvoldoende is. Er is evenwel een klein kansje dat er binnenkort een oplossing kan worden gevonden. Als de post voor B-steun uitgetrokken niet voldoende blijkt, zal aan den raad een verhooging worden gevraagd. Ook B. en W. vinden het jammer dat valide werkloozen als zij ziek worden, gesteund moeten worden via Armenzorg. Er zal alsnog getracht worden een verandering daarin te brengen. Er zijn altijd klachten over de werkverschaf fingen geuit, soms gegrond, vaak ongegrond. Als er gegronde klachten zijn willen B. en W. steeds zooveel mogelijk bemiddelen om tot verbetering te komen. De gemeente heeft dit evenwel niet in eigen hand. De gemiddelde loonen die in de werkverschaffingen betaald worden zijn niet laag. Wel is niet te ontkennen dat sommige te werk gestelden met een laag loon naar huis moeten gaan, maar dit staat in verband met de arbeids prestaties. B. en W. kunnen daaraan niets ver anderen. Alleen zou het mogelijk zijn via de Ver- «eniging van Nederlandsche gemeenten aan te Iringen op een verhooging. Spreker behandelde uitvoerig de quaestie van het verhaal. Ook B. en W. bewonderen niet in alle opzichten de conclusies waartoe de landelijke commissie, die deze aangelegenheid bestudeerde, kwam. Daarom hebben B. en W. aan den directeur *Rn Maatschappelijk Hulpbetoon daarover een ïiader advies gevraagd. Daarop wordt nog ge wacht. De motie-Klein vindt spreker praematuur. Het zou beter geweest zijn als de heer Klein deze quaestie had laten rusten tot de zaak van het verhaal opnieuw in de commissie van bijstand voor Armenzorg zal zijn behandeld. Temeer om dat de heer Klein zelf lid dezer commissie is. De cijfers die de heer Klein in zijn motie heeft ge steld zijn absoluut onaanvaardbaar. Men kan iemand die alleen voor zich zelf moet zorgen en die f 90 inkomen per maand heeft, niet geheel vrijstellen van verhaal. Dit kan ook niet geschie den met een gezin met 2 kinderen dat f 36 in komen per week heeft. Het zou ook verkeerd zijn alle dienstboden van den onderhoudsplicht uit te sluiten. Laat de heer Klein daarom zijn motie intrek ken en genoegen nemen met de toezegging dat de commissie de geheeie quaestie van het verhaal op de helling zal nemen. Als daartoe aanleiding is, kunnen ook oude beslissingen herzien worden in verband met de tijdsomstandigheden waardoor het mogelijk is, dat familieleden nu minder kun nen bijdragen. De heer Hooy heeft hulp voor den Middenstand gevraagd, bijvoorbeeld door instanties in staat te stellen zoogenaamde overbruggingscredieten te verleenen. Die instanties zijn er evenwel. Maar men moet goed in het oog houden dat die in stanties voor de Middenstanders geen soort Maat schappelijk Hulpbetoon kunnen spelen. De Midden standers moeten door de credieten hun zaken in stand kunnen houden. Het Borgstellingsfonds heeft voldoende geld beschikbaar, maar het is herhaaldelijk gebleken dat de menschen die om credieten kwamen geen levensvatbaar bedrijf meer hadden. Het geld zou dan voor levensonder- houd gebruikt worden en ir. een bodemlooze put terecht komen. Daartegenover kan worden vastge steld dat er ook verscheidene credieten gegeven zijn waardoor bedrijven die met tijdelijke moei lijkheden te kampen hadden, er weer boven opge komen zijn. De heer Klein (r.k.) besprak de bezwaren die mevrouw Scheltema en de wethouder de heer van Liemt gemaakt hebben tegen zijn motie inzake het verhaal. De Armenwet zegt dat de gemeenten verhaal kunnen toepassen, niet dat het moet gedaan worden. Wat kan een dienstbode die behalve kost i 5 in de week verdient overhouden voor werk- looze ouders? Nog te minder als zoo'n meisje trou wen wil? Spreker is overtuigd dat de gemeente het verhaal CP onderhoudsplichtigen veel te streng toepast. Men pakt die onderhoudsplichtigen zelfs aan als zij even boven het steunbedrag der werkloozen zijn. De commissie voor Armenzorg had eerder in de gelegenheid moeten gesteld worden ':e quaestie van het verhaal in haar geheel te behandelen. Nu spoed is toegezegd, zal spreker zijn motie intrek ken. De heer Mars (s.d.a.p.) merkte op dat toepas sing van de beginselen der landelijke commissie voor het verhaal nog een verhooging van het verhaal te Haarlem zou beteekenen. En dat terwijl algemeen de opvatting bestaat dat Haarlem nu al te ver gaat. De heer Hooy (r.-k.) bleef er by dat verschil lende Middenstanders geholpen moeten worden. Daartoe zullen de voorwaarden waarop 't Borgstel lingsfonds credieten mag geven gewijzigd moeten worden. De heer Van Liemt (r.-k.), wethouder: dat is een zaak voor de landelijke organisaties, die daar voor om hulp zouden kunnen aankloppen bij 't rijk. Bovendien zou een beroep gedaan kunnen worden op het Fonds voor Bijzondere Nooden. DE BEDRIJVEN. De heer Blokdijk (s.d.a.p.) was overtuigd dat de bedrijven der gemeente goed beheerd worden. Aandacht verdient het rapport van de Commissie voor de drinkwatervoorziening in het Westen des lands. Blijkbaar wordt er thans te veel water aan de duinen onttrokken, wat schade brengt aan fauna en flora. Ook Haarlem gaat volgens de na tuurbeschermers niet geheel vrij uit. Zijn B. en W. niet van oordeel dat de watervoorziening van onze stad aan een ernstige studie moet onderworpen worden. Misschien is het mogelijk buiten de dui nen groote diepboringen te maken. Dit water zou geleverd kunnen worden aan groote industrieën die veel water verbruiken. Door het systeem van watermeters is het water verbruik te Haarlem laag. Maar komt dit ook niet omdat de ingezetenen 36 cent per M3. water moe ten betalen? Ook zou het goed zijn als B. en W. aandacht wij den aan de vraag hoe de duinen gebruikt kunnen worden voor recreatiedoeleinden. De heer v. d. Veldt (r.-k.) vond het jammer dat B. en W. tot de conclusie zijn moeten komen, dat lage tarieven voor gas, water en electriciteit voor werkloozen om practisdhe bezwaren niet in gevoerd kunnen worden. Het is niet waar dat de waterleidingen zooveel water aan de duinen onttrekken dat planten en r'ieren daaronder te lijden hebben. Hoogstens kan mén zeggen dat fauna en flora veranderd zijn, maar dat is geen achteruitgang. De heer Bij voet (r.-k.), wethouder, zei dat B en W. vol aandacht zijn voor de belangen van de drinkwatervoorziening. Spreker is het eens met de opmerking van den heer v. d. Veldt over de fauna en 'e flora. De konynen doen ook veel kwaad in de duinen. Het is niet juist, dat de Haarlemmers in verhou ding van andere gemeenten weinig water gebrui ken. Dat komt alleen omdat in de andere gemeen ten het gebruik per hoofd te hoog gesteld is door dat men het water dat de industrie gebruikt niet buiten beschouwing heeft gelaten. DE BELASTINGEN. Bij het hoofdstuk belastingen werd gelegenheid gegeven alsnog algemeene besohouwingen te hou den over de financiën der gemeente. De heer Wolzak (a.-r.) wees er op dat de tekorten der gemeente zich steeds ophoogen. Het tekort op de begrooting 1941 is nu opgeloopen tot f 2.100.000. Gehoopt mag worden dat het rijk als nog een groot deel daarvan voor zijn rekening zal willen nemen Als wij de cijfers uit elkaar halen blijkt dat de tekorten een gevolg zijn van de on gunstige tijdsomstandigheden. Niet de uitgaven zijn sterk gestegen maar de inkomsten zijn sterk ver minderd. Het is goed dat B. en W. alsnog hébben afgezien van hun aanvankelijke voornemen om op de afschrijvingen op de bedrijven niet minder dan f 500.000 te bezuinigen. De heer Bijvoet (r.-k.), wethouder, had een belangrijke mededeeling te doen. B. en W. nemen het voorstel om de opcenten op de Personeele Be lasting van 195 op 200 te brengen terug. Het is nil. gebleken dat den Haag aan de gemeente Haarlem niet den eisch zal stellen die opcenten te verhoo gen om in aanmerking te komen voor extra bij dragen uit de rijkspot voor de tekorten der ge meenten. B. en W. achten die opcentenverhooging namelijk ongewensoht. Het tekort oo de begrooting stijgt door dien maatregel tot f 2.125.000. Zonder stemming werd de begrooting daarna vastgesteld. De heer Wo Iza k (a.-r.): Er is gezegd dat deze begrootiiig' een begrooting van verrassingen is geweest. De zorgen die het college van B. en W. en de ambtenaren daaraan gehad hebben, zijn na tuurlijk zeer sterk toegenomen. Voor de wijze waarop die taak vervuld is heeft de raad alle waar deering. Dat de begrooting vlot in den raad behandeld is, was ook een gevolg van de uitstekende voorberei ding. De voorzitter dankte voor deze woorden als ook voor de vlotte behandeling der begrooting in den raad. Ook in Tokio hebben regelmatig oefeningen van de luchtbeschermingsdiensten plaats. De manschappen zijn met de meest moderne apparaten uitgerust. (Foto Weltbild) Aan ongeveer 450.000 gezinsaanvragen kon nog niet worden voldaan. Het A.N.P. schrijft: Weer staat een collecte ten behoeve van Winter hulp Nederland voor de deur en in verband daar mede heeft een verslaggever van het A.N.P. zich opnieuw tot een der naaste medewerkers van den directeur-generaal gewend, ten einde nog eenige nadere bijzonderheden over dit mooie sociale werk te verkrijgen. Nu zoo langzamerhand het voorjaar nadert, is de vraag gerezen, welke taak in de nabije toekomst voor Winterhulp Nederland is weggelegd. In dit verband kan worden medegedeeld, dat het de bedoeling van de leiding is van 15 Mei tot on geveer October de werkzaamheden naar buiten te staken, zoodat we thans voor de laatste werkperiode staan. Dit beteekent natuurlijk niet, dat in de ko mende zomermaanden het werk van Winterhulp geheel zal stilliggen. Integendeel; de verdere op bouw van de organisatie zal krachtig worden voortgezet, de band met de vele medewerkers moet nog verstevigd worden, het contact met tal van personen en instellingen moet behouden blijven, de propaganda mag niet verslappen, opdat ook in zomermaanden de giften rijkelijk zullen blijven vloeien. Alleen de openbare collectes zullen tijdelijk wor den stopgezet. Er resten ons dus nog 4 collectes en wel voor het geheeie land. Morgen en Zaterdag een huis- en straatcollecte, van 17 tot 22 Maart een huis-lijs- tencollecte, van 15 tot 19 April eveneens een huis- lijstencollecte en ten slotte op 2 en 3 Mei een huis- en straatcollecte. Alleen voor Amsterdam zijn de termijnen voor de lijstencollectes ruimer genomen in verband met de uitgestrektheid der stad en mede met het oog op het aantal beschikbare collectanten. Van de reeds verdeelde 3 millioen gulden kon den ongeveer 1 millioen persoonsuitkeeringen wor den gedaan, waarbij een deel der ondersteunden slechts eenmaal een uitkeering ontvingen en een ander gedeelte enkele malen. Zonder dat juiste ge gevens nog beschikbaar zijn. kan gevoeglijk worden aangenomen, dat van de ongeveer 700.000 gezins aanvragen slechts aan 200 250.000 kon worden voldaan, waarbij nog komt, dat de uitkeering zelf niet tot de gewenschte hoogte kon worden opge voerd, terwijl eveneens andere noodzakelijke voor zieningen als kindervoeding, zorg voor schoeisel, kleeding en dekking, niet konden worden ver wezenlijkt. Uit het voorgaande blijkt wel duidelijk, dat, ook wanneer de opbrengst van de nog komende collectes gelijk is aan de tot dusver ingezamelde gelden, Winterhulp Nederland slechts voor een ge ring gedeelte haar taak heeft kunnen volbrengen. Is het niet betreurenswaardig te moeten con- stateeren, dat bij de laatste straatcollecte in de groote steden het meerendeel der voorbijgangers voorbij de collectenbussen trok zonder iets te geven? Dat was een beschamende en belachelijke demonstratie, waarvan de achtergrond natuurlijk moet worden gezocht in den tegenzin in de huidige omstandigheden. Men bedenke echter, dat een dergelijke houding tweeërlei gevolgen heeft: in de eerste plaats, dat de behoeftige Neder landers in den steek worden gelaten, hetgeen on- Nederlandsch is en voorts, dat daarin een zeker op treden tegenover de Duitschers gezien kan worden, welk optreden als zoodanig een dwaasheid is. De Duitsche overheid heeft van dergelijke „de monstraties" niet den minsten last, doch vaststaat, dat het aanzien van het Nederlandsche volk er allerminst door stijgt, terwijl de gevolgen van die mindere waardeering noodwendig ook op andere gebieden hun uitwerking zullen hebben. Hier schaadt de Nederlander zijn volk, dat hij beweert lief te hebben. Het zijn harde woorden, doch er zyn helaas te veel feiten, welke deze be weringen kunnen boekstaven De directeur-generaal van Winterhulp Nederland heeft keer op keer van zijn bedoeling getuigd, dat met de bestaande liefdadige instellingen wilde sa menwerken ten behoeve van het noodlijdende deel van ons volk. Vele dezer instellingen hebben ge lukkig het practische bewijs geleverd, ook harer zijds te willen samenwerken maar enkele belang rijke corporaties hebben dit geweigerd. Ook zijn er helaas autoriteiten, waarvan het moeilijk is vast te stellen, of hun medewerking van harte is Onder auspiciën der Nederlandsch-Duitsche Cultuurgemeenschap zal de Krefcldcr Stedelijke Opera begin Maart een tournee door ons land maken met de romantische operette in drie acten van Franz Léhar: Land des Lachelns. Hier boven een scène uit deze operette. (Foto Stapf) of ook lijdelijk. Waarom deed zich bijv. in Am sterdam het volgende voor? De N.S.B.-fractie van den gemeenteraad stelde voor een gift van J 5000 aan Winterhulp Nederland te doen toekomen. Voor het in behandeling nemen van een dergelijk voor stel zijn vier voorstellei-s noodig en, aangezien de N.S.B.-fractie slechts drie leden telt, had een der andere raadsleden mede zijn handteekening er onder moeten plaatsen. Dit echter is niet geschied en Winterhulp bleef van een bijdrage verstouten. Nu kan men aannemen, dat er bezwaren bestaan tegen mede-onderteekening van een voorstel, dat afkomstig is van een bepaalde politieke zijde, waarmee men niet sympathiseert, maar men kan ook iets anders vaststellen: dat de Amsterdamsche raad geen aanleiding zag een besluit te nemen tot steun aan Winterhulp Nederland, terwijl op de vorige begrooting een bedrag van ongeveer 700.000 gulden voor steun aan liefdadige instellingen was uitgetrokken. Indien niet-verantwoordelijke personen meenen een andere richting te moeten uitgaan, laten zij daarmede de overige erkende leiders van ons volk in deze moeilijke historische uren in den steek. Dit is in werkelijkheid en in den waren zin van het woord lands- en volksverraad. In de komende laatste helft van de actie voor Winterhulp Nederland dient het Nederlandsche volk te bewijzen,óf dat het innerlijk sterk is en karakter bezit, óf dat het een ongedisciplineerd en tegen zijn eigen belangen opstandig volk is, dat door zijn leiders van de meest uiteenloopende rich tingen diepbeschaamd moet worden gadegeslagen. Nederlanders, bewijst daarom in de komende maanden uw historische grootheid, verheft u boven de omstandigheden en volbrengt een daad, welke bij honderdduizenden onzer slechts vreugde zal brengen. Inwoner van Heemstede ontdook belasting. Tot gevangenisstraf en hooge boete veroordeeld. Dondeiidag 13 Februari stond voor de Arr.-Recht bank te Haarlem een 73-jarige inwoner van Heem stede terecht wegens belastingontduiking. Bij uitspraak van de Rechtbank d.d. heden morgen werd hij, conform den eisch van den Offi cier, veroordeeld tot 6 maanden gevangenis wegens ontduiking der inkomstenbelasting en f 10.000 boete subs. 180 dagen wegens ontduiking der vermogens belasting. KLEERMAKER HANDELDE IN VLEESCH. Een inspecteur van politie te Ede hield daar een taxi aan, waarin een kleermaker zat, die als een groot koopman met zeven koffers reisde, hetgeen den politieman uiteraard verdacht voorkwam. Hij nam den man met de taxi mede naar het politie bureau, waar de kleermaker naderen uitleg omtrent zijn bagage moest geven. Deze kon zich evenmin als de taxichauffeur iets herinneren, waarom beiden in arrest wenden gesteld. Intusschen werden in één der koffers nog bebloede papieren gevonden, het geen op een moord kon wijzen. Na een nacht in het cachot te hebben doorgebracht konden de kleer maker en de taxichauffeur zich eindelijk herinne ren, wat er gebeurd was. Het bleek toen, dat de kleermaker in vleesch in plaats van in stoffen had gehandeld. Het vleesch was door hem aan eenige restaurants in een stad geleverd, natuurlijk zonder bon en te hoog in prijs. Het vleesch werd daar nog aangetroffen en in beslag genomen. (A.NJ?.) DOOR AUTO OVERREDEN. BUSSUM, 26 Februari. Gistermiddag werd de 76 jarige heer De Ruyter, die plotseling den Rijksstraatweg overstak, door een uit de richtins Amersfoort komende auto overreden. Hij is aan de bekomen verwondingen overleden. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. PAASCHTENTOONSTELT ING IN „AMSTELKRTNG". AMSTERDAM, 26 Februari. Van 1 Maart tot en met Paschen zal in museum Amstelkring O. Z Voorburgwal 40 te Amsterdam een Paaschtentoon- stelling worden gehouden, samengebracht door den heer C. W. H. Baard, Conservator, welke Zaterdag middag te drie uur voor het publiek zal worden geopend met een concert te geven door de heeren dr. J. A. Leerink, clavecimbel en Willem A. Mi- randolle, viola da gamba. Radiorede voor „Winterhulp Nederland". Hedenavond van 18.45 tot 19 uur zal mr. M. M. Rost van Tonningen over beide zenders een radiorede houden over het werk van Winterhulp Nederland (A.N.P.) De H. O. V. Het ledenconcert van Vrijdagavond. Het Leden-concert der Vrijdagavond a.s. onder leiding van Marinus Adam wordt gegeven, zal worden geopend met de Symphonie no. 15 (La Reine) van Jos. Haydn. Hierna zal de Concertmeester van de H.O.V Gijs Beths, die dezen avond het solistisch gedeelte verzorgt, het vioolconcert in a. kl. terts van Joh. S Bach vertolken. Na de pauze zal Gijs Beths nog Tzigane, voor viool en orkest van Maurice Ravel ten gehoore brengen. Het concert dat te 7.30 uur begint zal worden besloten met de uitvoering van de Ouverture „Cy rano de Bergerac" van dr. Joh. Wagenaar. Dinsdagmiddag is te Alkmaar de 26-jarige mi G. S. uit Petten door een vrachtauto aangerede Zij was op slag dood. 1 Sjxvct w Spet Dam mei De meesterwedstrijdeii van den Ned. Dambond. TEr schuilt iets onbevredigends in de „beruchte" 40 °l». Er Is in de laatste weken al heel wat geschreven ot 't feit. dat door de aankomst van P J. van Dartelen op eerste plaats in den meesterwedstrijd 1940 van den Ni Dambond. alle spelers, die in de finale van dezen wt strijd uitkwamen (H. F. J. Klnnegin te Waddinxveen. de Krijger te Amsterdam en J. G. Verlouw te Amnv zoden) voor den titel waren uitgeschakeld en dus meester „zonder rechten" (x) den jongeren spelers d pas heeft afgesneden om meester te worden. Men het er unaniem over eens, dat P. J. van Dartelen in led geval door zijn sterk spel onbetwist de eerste plaats volle toekomt. Dit neemt echter niet weg, dat er tets onbevrediget in schuilt, dat allerlei spelers in het geheeie land va wedstrijden hebben gespeeld om een plaats in de hl finale te bereiken; dat die spelers, die hierin geslat zijn, hun uiterste best hebben gedaan om een plaats in finale te veroveren en dat tenslotte de drie spelers, uiteindelijk in de finale geplaatst werden, geen drieën den begeerden titel hebben kunnen bemachtigt Inderdaad schuilt in de tegenwoordige organisatie - de meesterwedstrijden een onbillijkheid, althans wan aan deze wedstrijden een meester zonder rechten dei neemt. Immers, er komt geen nieuwe meester bij, wannt de meester zonder rechten als eerste eindigt en hebb dus alle finalisten moeite voor niets gedaan. Er is dan ook In den Ned. Dambond een strooming bespeuren, in dit geval aan no. 2 den meestertitel toe kennen, wanneer de meester zonder rechten als eert eindigt. Toch achten wij ook dit star schept onbillijke tegenstellingen. Immers in jaren, waarin geen meester zonder recht deelneemt, moet de nieuwe meester absoluut als no. ^Neemt echter een meester zonder rechten deel. die vs af het begin van den eindstrijd de leiding neemt, dan k de candidaat voor het nieuwe meesterschap er tijdens d geheelen wedstrijd op spelen, dat hij voldoende heeft a de tweede plaats. Een bevredigende oplossing lijkt ons zeer moeilijk, te zij.... men radicaal besluit, dat meesters hun recht o deel te nemen aan den wedstrijd om het persoonl. kampioenschap van Nederland nimmer verliezen, dus ft niet, wanneer zij in twee wedstrijden om het persoonlf kampioenschap van Nederland minder dan 40 pet. te behalen punten scoren. Dan zijn wij van alle narigheid af en besparen wij d meesters zonder rechten de zware taak. den langen moeilijken weg naar het meesterschap opnieuw te moet aflegden en den jongeren de teleurstelling, dat hun k« sen door de deelneming van een meesier zonder recht belangrijk worden gereduceerd. Het laatste woord In deze materie zal nog niet gespr ken zijn. zoolang een bevredigende oplossing nog n! gevonden Is. w y Reglementair verliest een meester zijn rechten deel te nemen aan de wedstrijden om het persoonlt kampioenschap van Nederland, wanneer hij in twee w strijden om dat kampioenschap minder dan 40 pet. het aantal "te behalen punten scoort. De meestertitel a geldt voor het geheeie leven en kan dus nimmer verion -orden 1 Voetbal Het programma voor Zondag. AFDEELING L Eerste klasse ADO—KFC Hermes-DVS—DWS Tweede klasse A Zeeburgia—OSV WFCVVZ A FC—West Frlsla Alm. Victrlx—DWV Tweede klasse B Kennemers—Volendam Hercules—HFC VeloxRCH HVC—Hilversum Spartaan—EDO Watergr.—HBC Derde klasse B Ktnheim—Onze Gezellen Santpoort—Zeem. RipperdaTYBB Zandvoort—Beverwijk DEM—Schoten Vierde klasse R: Spaarnev.—EHS VVB—BSM Vogels—DSSH THBVVE DIO—Uitgeest Halfweg—ADO 1920 Reserve eerste klasse: Spartaan 2BI- Wit 2 Ajax 2—Haarlem 2 RCH 2—ZFC 2 AFC 2—Hilversum 2 Stormv. 2—DWS 2 Reserve tweede klasse A BI. Wit 3—WFC 2 DWS 3—Zeeburgia 2 Spartaan 3—Kennemers 1 Ajax 3—OSV 2 Reserve tweede klasse B TOG 2—De Meteoor 2 HFC 2—AFC 3 EDO 2—Volew. 2 Volend. 2—OWO 2 Reserve derde klasse DWS 4—DWV 3 Haarlem 3—Zandv. 2 Bloemend. 2HBC 2 WA 2—Santpoort 2 Zeeburgia 3WMS 2 AFDEELING IL Eerste klasse Xerxes—DOS CVV—VUC VS V—Haarlem HBS—Blauw Wit AFDEELING III Eerste klasse Wageningen—Hengelo Enschedé—AGOVV Quick—NEC Go aheadHeracles Tubantia—Ensch. Boys AFDEELING IV. Eerste klasse NAC—Willem II Noad—PSV Limburgia—BW Eindhoven—Juliana Helmond—Roermond AFDEELING V. Eerste klasse Achilles—HSC WW—Be Quick GVAVVelocltas Heerenveen—Veendam (Sporttt

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8