Boonen zijn een belangrijk voedsel. Reizen en avonturen van Uit Wilde Gewesten VRIJDAG 28 FEBRUARI 'I94T H A" A R E E M'S D A G B E A B Voor de huisvrouw Eenige recepten. Het voorlichtingsbureau van den voedingsraad deelt mede: reeds vroeger gaven wij een aantal boonenrecepten. Nu de distributie het mogelijk maakt dat dit, uit voedingsoogpunt zoo belangrijke en smakelijke voedsel weer op tafel verschijnt, is het nuttig nog iets over boonen te vertellen. Het is voldoende bekend, dat Nederland op het gebied van de teelt van droge peulvruchten (erwten, bruine- en witte boonen) een vooraan staande plaats inneemt. De gemiddelde opbrengst per H.A. is in Nederland aanmerkelijk hooger dan in eenig ander land ter wereld en de kwaliteit der Nederlandsche peulvruchten geniet in het buitenland een uitstekende reputatie. Nu is het ge bruik van droge peulvruchten voor menschelijke consumptie in Nederland betrekkelijk gering en in vergelijking met 20—30 jaren geleden zelfs aanmerkelijk achteruitgegaan. Tegenover een jaarlijksche productie van on geveer 150 millioen K.G. droge erwten en boonen staat in normale tijden slechts een hoeveelheid van 22 millioen K.G. die voor menschelijke con sumptie gebruikt wordt. Het overblijvende wordt voor een groot gedeelte naar het buitenland ge ëxporteerd. De peulvruchten bevatten een belangrijke hoe veelheid eiwit en koolhydraten, mineralen (kalk, phosphor en ijzer) en in ruime mate het vita mine bl. Vitamine bl is bestand tegen langdurige hitte en hiervan kan gebruik gemaakt worden door de peulvruchten in hooikist of couranten gaar te maken. Een deel van het vitamine gaat echter over in het kooknat,* daarom en om nog andere redenen, mag dit niet worden weggegooid. Dub- belkoolzure soda, dit is het zuiveringszout, moet niet gebruikt worden, daar dit het vitamine ver nietigt. Om den kooktijd van de peulvruchten te verkorten worden deze te voren geweekt, over jarige zelfs 2 x 24 uur, dan opgezet met het weekwater en een weinig vet, daar dit ook een middel is het hard worden te voorkomen. Pas zout toevoegen als de boonen bijna gaar zijn. De peulvruchten kunnen als vervangingsmiddel van vleesch gebruikt worden. Het „eiwit" is ech ter niet geheel volwaardig, hetgeen te verbeteren is door in denzelfden maaltijd gebruik te maken van aardappelen of melk. De vorige malen gaven wij recepten van vol ledige. peulvruchtenmaaltijden, nu volgt een re cept van wat men met het peulvruchtennat doen kan en een voorschrift voor een peulvruchtenge- hakt. Soep van het overgebleven peulvruchtennat. 1 Liter peulvruchtennat (nat van bruine witte boonen), een restje boonen (noodig is dit niet), 1 ui of prei, 1 afgestreken eetlepel, \mt of boter, 1 theelepel kerry, wat aardappelmeel, aroma, melk, wat peterselie. De gesnipperde ui of prei met de kerry in het vet fruiten, het vocht en de fijngemaakte peul vruchten toevoegen. Alles nog een half uur zacht jes koken, zoo noodig binden met wat aardappel meel, afmaken met wat aroma en een scheutje melk, de fijngehakte peterselie toevoegen en de soep opdoen. Als er geen restje boonen meer is, kan de soep direct gebonden worden en behoeft niet eerst een half uur te koken. Peulvruchtengchakt. 250 gr. rauwe of 1 liter gekookte bruine- of witte boonen, capucijners of groene erwten, 200 gr. gekookte aardappelen, 1 flinke ui, peper, zout, noot, wat boter of vet om in te bakken. De peulvruchten gaar koken, fijn maken en met de fijngemaakte aardappelen, de gesnipperde gefruite ui, peper, zout en noot tot een samen hangende massa kneden; mocht deze te droog zijn, dan iets boonennat toevoegen; is zij te vochtig, dan aardappelkruim. Van deze massa kleine gehaktballen vormen, deze door paneermeel wen telen en ze aan alle zijden bruin bakken. De rubberciiltuur in Nederlandsch-Indië. Het grootste deel van de nict-getapte boomen weer in gebruik. TOKIO. De rubheruitvoer van Nederlandsch- Indië bedroeg in October 1940 in totaal 50.978 ton. Het grootste deel van den uitvoer kwam uil Su matra, welke eiland 42.544 ton uitvoerde. Ook de uitvoer van rubberwaren was aanzienlijk. Wanneer men bedenkt dat de verwerking van rubber in Nederlandsch-Indië pas van lateren tijd dateert, dan is deze uitvoer reeds merkwaardig cn m<m ver wacht dat deze bedrijfstak in de toekomst voor Nederlandsch-Indië van groot belang zal blijker. te zijn. De rubberproductie bedroeg in de plantages van de inheemsche bevolking 26.690 ton en was daardoor hooger dan in de groote cultures, die 24.288 ton produceei'den. Het Centraal Bureau voor Statistiek deelt verder mede dat aan het eind van October 1940 in totaal 68.458 tapbare rubberboomen niet getapt werden Dit beteekent 13.5 pCt. van de met rubberboomen beplante oppervlakte. Nadat het productiequotum voor rubber van 90 tot 100 pCt. is verhoogd, is het grootste deel van de niet getapte boomen weer in gebruik genomen, zoodat het beeld zich bij het begin van 194! aan zienlijk moet hebben gewijzigd. (Europapvess) jo s pan de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, den Haag, No. S553. Als bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasver- eeniging N.V. Amsterdam No. 877. Stort op 5553 of 877 Mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten: „Weldadigheid brengt dubbelen zegen: zij zegent hem, die geeft, en die ont vangt." Wijzigingen in de Kinderbijslagwet. In de Nederlandsche Staatscourant is opge nomen een beschikking van den secretaris-gene raai van het departement van sociale zaken, waar bij eenige wijzigingen worden aangebracht in de kinderbijslagwet, met ingang van 1 April a.s. De voornaamste wijziging betreft die van art. 23. waardoor zij, die uitkeeringen. berekend naar een verlies van arbeidsgeschiktheid van 70 procent of meer, ontvangen volgens een der Ongevallen wetten of de Ziektewet, als arbeider in den zin der wet worden beschouwd. Bepaald wordt, dat artikel 23. tweede lid. der kinderbijslagwet zal worden gelezen als volgt: ..2, Degene, die hetzij krachtens de verplichte verzekering, geregeld bij de Ongevallenwet 1921 of de Land- en tuinbouwongevallenwet 1922, een tijdelijke uitkeering of een rente, berekend naar een verlies aan arbeidsgeschiktheid van 70 ten honderd of meer. ontvangt, hetzij krachtens de Zeeongevallenwet 1919 een uitkeering, berekend naar een verlies van arbeidsgesohiktheid van 70 ten honderd of meer, ontvangt, hetzij krachtens de verplichte verzekering, geregeld bij de Ziekte wet. ziekengeld ontvangt, en die tijdens zijn laat ste dienstbetrekking arbeider was, of. indien deze wet toen reeds in werking getreden ware, arbei der zou zijn geweest, wordt ook gedurende het genot van vorenbedoelde tijdelijke uitkeering. rente uitkeering of ziekengeld, als arbeider in den zin dezer wet beschouwd. „DOOR INSPANNING UITSPANNING". Het bestuur van deze Haarlemsche tooneelver- eeniging deelt mede, dat door de verschillende omstandigheden de éénacteravond. die Zaterdag 1 Maart in het gebouw van den H.K.B. gegeven zou worden, tot nader order is uitgesteld. VEERDIENST ENKHUIZEN—STAVOREN GESTAAKT. Met ingang van vandaag wordt de veerdienst Enkhuizen-Stavoren volledig gestaakt. (A.N.P). HAARLEMSCHE SPEELTUINVEREENIGINGEN. Aan het verslag over 1940 van het Verbond van Haarlemsche Speeltuinvereenigingen ontleenen wij, dat acht vereenigingen bij het verbond'zijn aangesloten. Het gemeentelijk subsidie ad f 2500 werd gehandhaafd. Met de Unie van Speeltuin organisaties werd in goede verstandhouding sa mengewerkt. Een aantal clubhuizen onderging verandering, doch voor „Meerlebosch" zijn nog sterk aan den dag tredende eischen onvervuld gebleven, ook wat het terrein betreft. De verlies- en winstrekening over het afgeloo- pen jaar sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 2175.80. „Winterhulp Nederland" aan den arbeid. Dag in dag uit moeten de leiders en hun helpers en helpsters hergen werk verzetten. Een overzicht in het kantoor te Amsterdam tijdens het schiften der aanvragen en het invullen der des betreffende lijsten. (Foto Pax Holland) BEëEDIGING VAN DUITSCHE MARINE SOLDATEN. AMSTERDAM (A.N.P.) Voor den derden keer had Woensdagochtend op de markt van een stad in ons land de beëediging plaats van een groot aantal Duitsche marine-soldaten. Tijdens de gebruikelijke plechtigheden hield de commandant een toespraak, waarin hij wees op de beteekenis van Duitschlands strijd en de eed aflegging. Spr. zei o.a., dat Engeland en het ver bonden jodendom er steeds op uit zijn geweest om het vasteland van Europa in onrust te houden. In dit verband verklaarde hij, dat Duitschland niet de schanddaad is vergeten, welke Engeland jegens Nederlandsche vrouwen en kinderen in Afrika heeft bedreven. De plechtigheid eindigde met een „Sieg Heil' op den Führer en onder de tonen van het Deutschl andlied. VOOR DE KINDEREN GEP. MAJOOR N. A. BOUMAN OVERLEDEN. 's-GRAVENHAGE, 27 Febr. Heden is hier ter stede in 87-jarigen ouderdom overleden de gep. majoor tit. N. A. Bouman, oud-directeur van de voormalige Koninklijke Militaire Kapel. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal Zaterdag a.s. om 11.30 uur op de R.-K. begraaf plaats aan de Kerkhoflaan alhier geschieden na den plechtigen uitvaartdienst in de Boschkantkerk om 10 uur. REIZIGER-OPLICHTER. GRONINGEN, 27 Februari De vorige week kregen verschillende zakenmenschen in Marum, Leek en Niebert (Provincie Groningen) bezoek van een keurig gekleeden man, die opgaf reiziger in bakkersartikelen te zijn en met leugenverhalen van verschillende lieden bedragen wist los te krijgen. De marechaussee te Marum heeft een onderzoek ingesteld en den man in oen café te Nuts ge arresteerd. Hij is naar Groningen overgebracht en ter beschikking van den Officier van Justitie ge steld. A. H. Sirks overleden. De oud-hoofdcommissaris van politie te Rott dam, de heer A. H. Sirks, is gisteren in den i middag, bij het uitstappen uit een tram op Kneuterdijk in Den Haag, in elkaar gezakt kort daarop overleden. De heer Sirks was sedert de oprichting direct van den Centralen Crisis Controledienst in Haag. (A.N.P.) IN UTRECHT WORDT EEN MACHINISTEN SCHOOL GEBOUWD. In zijn gistermiddag gehouden vergadering sloot de gemeenteraad van Utrecht tot den bo van een machïnistenschool, geraamd op 317.; De school zal worden gebouwd op een terr achter de middelbaar technische school aan de V" dellaan NIEUWE UITGAVEN. Dr. Paul Julien: Kampvui langs den venaar. Dr. Paul Julien die vele reizen in Equatori Afrika ondernam voor het verrichten van anth pologisch bloedonderzoek heeft een aantal epi den van deze tochten te boek gesteld. De schrij' is er in geslaagd zijn lezers een boeiend beeld geven van dit mysterieuze gebied van het zwa werelddeel, dat nog zoovele zaken herbe waarvan de Westerling zich met moeite een I grip kan voren. Dr. Julien beschrijft op zeer derhoudende wijze de ervaringen die hij met. primitieve stammen van Centraal- en We Afrika opdeed en wijdt vooral de aandacht hun godsdienstige gebruiken en hun bijgelc Veel daarvan zal den lezer volslagen onbeke zijn.. Een van de interessantste hoofdstukken is onj twijfeld de ontmoeting van dr. Julien met e pygmeeënstam, in het bijzonder met het hot van dien stam, een melaatsche. Ook de schilderi van de sprinkhaanwolk en haar vernietige werk, waarmede hij in het gebied der papyri moerassen langs de Nijl kennismaakte, moet noemd worden. De schrijver toont zich 'overal een nauwkeu opmerker. Hij beziet menschen en verschijnsel niet aan de oppervlakte, maaf dringt tot de 1« door. Hij beschikt bovendien over een prettigi levendigen stijl. Het boek, dat met veertig door den schrijt opgenomen foto's verlucht is. werd uitgegeven dc de Uitgeversmaatschappij „De Pelgrom" te Ein hoven. MAIKT Maar 't ongelooflijke geschiedt, Vriend Prikkebeen begrijpt 't niet De Muzelman wil hen vergeven En belden werk'lijk laten leven. Mits hij voortaan een tulband draagt, Dat 's aUes, wat de vreemd'ling vraagt. De kleine heng'laar ln den mast Wordt door de zon nu ook verrast: Hij voelt haar warme. Uchte stralen. Het touw schiet los bij gaat aan 't dalen, I Hij uit een kreet, valt op den grond En kijkt met open mond ln 't rond. MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. (Donderdag). Pluimveemarkt. Oude kippen f 1.70f 3. Ou hanen f 1.80f 2.75. Jonge hanen f 1.45f 2.! N.H. Blauwen per K.G. f 2f 4. Jonge henn f 2f 3. Duiven per paar f 040f 0 60. Tami eenden f 0.90f 1.40. Ganzen f 8f 12. Kalkc nen f 8f 13. Tamme konijnen f 3f 7. Wilde k nijnen f 1.40f 1.80. Aanvoer 5600; handel kal: Eiermarkt. Witte eieren tot f 1.07 per kg. Ee den eieren f 7f 7.40. Aanvoer 95.000; hanc redelijk. Veemarkt: Zeugen f 60f 200 Dr Zeugen f 30 f 40. Biggen f 17f 25. Zware varkens f 0.30 f 0.31 per pond. Nuchtere kalveren f 8f 20. Ha del matig. Naar het Amerikaansch van W. Mc. LEOD RAINE. (Nadruk verboden.) 17) Maar ik wil ook niet, dat jij doodgeschoten wordt. Je houdt nooit rekening met mijn wil en mijn gevoelens. De zachte stem beefde, wat Bucky heftig ont roerde. Hij ging naar zijn makker toe, met dien onbestemden, zachten blik in z'n oogen. Zou je dan willen dat ik mijn vriend O'Halloran alle risico van deze onderneming alleen liet dra gen en met de eer ging strijken als Henderson vrij kwam? Dat beweer ik heelemaal niet, maar ik zie toch niet in, waarom jij jezelf in zoo'n groot ge vaar moet begeven. Maar als het niet anders kan, kan ik dan niet meegaan? Ik vind het af schuwelijk om alleen hier te blijven, terwijl jij daar gaat vechten. Bucky's oogen schitterden. Hij wilde een proef nemen en vroeg zacht: Waarom wil je niet alleen hier blijven jon gen? Ben je bang voor jezelf of voor mij? De wangen van den ander werden plotseling vuurrood. Bijna schuw sloeg Frank de lange wimpei-s op en de groote bruine oogen keken in de blauwe van den vriend. Ik denk voor ons beiden. Zou je het dan zoo verschrikkelijk vinden, als zoo'n blauwe boon mijn levenslamp uitblies? Je hebt geen recht op zoo'n manier te praten. Dat is ruw en wreed. Nu, dan zal ik niet meer zoo praten, vriendje antwoordde Bucky vroolijk. terwijl hij de smalle hand in de zijne nam. Maar geloof me, ik ben vuurvast en er zal geen Mexicaansche kogel zijn. die Bucky O'Connor's hart zal vinden. Maar daar mag je niet te vast op vertrou wen, kwam het antwoord, met een zacht verle gen lachje, dat den speurder als muziek in de ooren klonk. Daarom juist wil ik meegaan, om te zien of je wel goed op je zelf past. O, dat zal ik zeker, lachte Bucky. Maar ik heb goede reden, om te gelooven dat me voor- loopig niets slechts zal overkomen. En mis schien zal ik je dezer dagen die reden wel eens zeggen, waagde hij het erbij te voegen. Dat kan je me dan beter nu vast vertel len. De donkere oogen keken hem verlegen aan. Nee, ik geloof dat het beter is nog te wach ten. We zouden beter doen, als we er nu eens op uit gingen, om te zien of we iets te eten kun nen krijgen, vind je ook niet? Zooals je wilt. De jongen werd opeens stil en gesloten, want ze waren even op het punt geweest te open hartig te worden, wat Bucky's metgezel even hard vreesde als verlangde. Maar je hebt me met dat al nog niet ver teld, waarom ik niet mee zou gaan. Je kunt niet mee, hoe het me ook spijt. Als je zoo dolgraag wilt, zou ik je natuurlijk het liefst mee willen nemen, maar ik kan het wer kelijk niet doen. Goed dan niet. En heel zacht voegde hij erbij: Zeg me dan alleen, of het is om een van de redenen, die .je me nog niet kunt zeggen. Bucky werd bloedrood. Ik kan je die rede nen op het moment nog niet zeggen. Maar danals je soms iets overkomt zou ik dus nooit de ware reden weten. En je hebt me eerlijk beloofd het te zeggen, terwijl je je er op beroemt, nooit een leugen te zeggen. Is het je voldoende, als ik de reden dan op schrijf en het briefje in een verzegelde enve loppe doe? Als me dan iets overkomt, mag je die openen en je onbedwingbare nieuwsgierig heid bevredigen. Je mag zooveel opschrijven als je wilt. maar lk zal den brief direct openmaken, want ik heb er recht op nu de reden te weten en je hebt het me beloofd. Dan zal ik je een ander voorstel doen. lachte Bucky. Ik zal vannacht extra goed op me zelf passen als jij me dan belooft de enveloppe niet te openen voor over ongeveer twee weken, of in elk geval niet, voor er iets gebeurt dat we nu nog niet kunnen voorzien. Laten we liever wachten tot we weer terug zijn; als alles goed gaat, is dat misschien al over drie dagen, probeerde hij. Accoord. Ik zax den brief dan openen, als we weer op weg naar Texas zijn. Dienzelfden middag schreef de speurder rên beloofden brief, terwijl Frank een en ander aan Bucky's Zigeunertoilet zat te veranderen en zacht neuriede met die lieve zachte stem, die den briefschrijver zoo zeer ontroerde. Het lijkt wel een minnebrief, te oordeelen naar de moeite die het je kost. Zal ik je eens komen helpen? Ik ben geen erge held in het brieven schrijven, verontschuldigde zich de schrijver, zich het gloeiende gezicht afvegend. Nee, dat blijkt. Te rekenen naar den tijd dien je er aan besteedt, zou ik tenminste een mooi stuk proza kunnen verwachten. Maak me nou alsjeblieft niet in de war, anders kom ik nooit klaar, verzocht de ge plaagde de speurder. Je doet je best maar. Ik zie alleen dat je anderhalf uur noodig hebt om zes i-egeltjes te schrijven, spotte de plaaggeest. Ondertusschen trachtte ze bij zichzelf het vraagstuk op te los sen of hij per slot toch ontdekt zou hebben dat ze geen jongen was en of de redenen, die hij niet kon noemen, daarmee in verband stonden. Die theorie scheen volkomen te kloppen met allerlei, dat zij de laatste dagen had meenen óp te merken. Hoe spel je „ik vermoedde", met één of twee d's? vroeg hij plotseling, van zijn brief opkijkend. Ze spelde het en voegde er zacht bij. En beminnen schrijf je met twee n's. Bucky legde zijn penhouder neer en vermeed het haar aan te zien. Wat bedoel je met dergelijke nonsens? Als je zoo zot doet en spreekt, zal je nooit een gent leman worden. Plotseling ontmoetten hun oogen elkaar en beiden lieten één moment hun masker vallen en trachtten elk voor zich een antwoord te vinden op de vraag in eikaars oogen. En belden leken beschaamd, toen ze in elkanders ziel hetzelfde 1 gevoel lazen. HOOFDSTUK X. DE OVERROMPELING. In vogelvlucht ligt Agua Negra twaalf mijl van Chihuahua, maar als men per trein den af stand aflegt, moet men ruim dertig mijl door een bergachtige streek gaan. De tien menschen, die ieder alleen of hoog stens met zijn tweeën dien avond in het don ker de stad uitslopen, om elkaar bij de Santa Dolorosa-missie te ontmoeten, zouden niet per trein vertrekken, maar wilden den weg te paard afleggen, wat de helft korter was. Bij het missiehuis vonden O'Halloran en zijn vriend een stuk of tien Mexicanen, een paar oudere, maar de rest allen jonge mannen. Bucky werd voorgesteld onder den naam van Alessandro Perdoza. Juan Valdez was de zoon van den Megalescandidaat en Manuel Garcia was zijn boezemvriend en tevens verloofde van zijn zuster. Het waren beiden typen van echte jonge aristocx-atische Mexicanen. Zijn we er nu allemaal? vroeg Garcia. Allemaal present, riep O'Halloran krachtig Rodrigo zal onze gids zijn, ik rijd achter hem met meneer Garcia en Perdoza zal met meneer Valdez de achterhoede vormen. Vooruit mannen' Hij sprak Mexicaansch, zooals allen deden, hoewel er in de eerstvolgende twee uren niet veel gesproken kon worden, daar het terrein zeer las tig was en men dus had op te letten. Toen ze op een deel van den weg kwamen, waar men twee aan twee kon rijden, merkte O'Connor pas met hoe weinig ze wax-en. Het schijnt, dat O'Halloran groot vertrouwen in zijn mannetjes heeft. Veertig tegenover tien lijkt me wel wat bedenkelijk, u ook niet, meneer? Straks komen er nog zes bij en de over vallenen zullen ook helpen bij den aanval! Toen het troepje Agua Negra had bereikt _ag Bucky bij het maanlicht op zijn horloge dat het juist half twaalf was. dus men had nog een half uur den tijd. O'Halloran zette alles nog eens duidelijk uiteen. Zoodra de trein langzaam naderde zou de machinist de versperringen op merken. die zij op den spoorweg hadden aange- brachten als de trein dan stopte, zouden Garcia en een andere jonge man van twee kanten den trein aanvallen, terwijl Rodrigo met een helper den machinist en stoker zouden overrompelt O'Halloron. Bucky en de jonge Valdez zoudi intusschen vlua den naderenden trein tegemo gaan. In Concho moest de machinist water h nemen voor de laatste eroote helling, zoodat daar ongemerkt in den trein konden komen I mannen zouden waarschijnlijk allemaal bij e kaar zitten in een wagon en de geweren zoude wel in een aparten wagen geplaatst zijn. Concho lag drie mijlen verder, dus toen mannen erheen galoppeerden waren het kleii station en de lichten van den naderenden tre: al te zien. Ze hielden de paarden in en verborge zich in het dichte struikgewas, tot de mach nist water had ingenomen en het signaal ti vertrekken was gegeven. Toen sprongen O'Ha loran en Buckey op het balcon van den achtei sten wagen, terwijl Valdez. zeer tegen zijn zL de eer te beurt viel om de paarden naar Agu Negra terug te brengen. Daar de trein thans de berg afreed, had de ionge Mexicaan bijna gee tijd om terug te zijn met de paarden en niet van het schouwspel te missen. Een noos lang bleven de lange Ier en Buck rustig in het donker op het achterbalcon van de trein staan Toen liepen ze den laatsten wage door en gingen in de volgenden. In den slaapwa gen ontmoette ze den conducteur, maar O'Ha! loran betaalde bedaard hun kaartjes en 'le door. Zooals ze gedacht en gehoopt hadden, ware al de veertig man in één wagon bijeen, naai den wagen waarin de wapens waren, geadresseer aan Michael O'Halloran importeur van piano' Luitenant Chaves had instmicties om er voort zorgen, dat de wapens alle gouverneur Negale bereikten, inolaats van den man die het geld er voor had betaald en de luitenant vond zijn op dracht zeer onbelangrijk. Er was in Chihuahu een donkeroogig meisje met wie hij zich hai voorgesteld een gelukkig uurtje te hebben diei avond, zoodat hij het als een gelukje be schouwde dat het transport van de wapens juk hem ten deel was gevallen. Daarom had hij e een lange reis in een stoffigen trein vooi over gehad, maar hij was nu moe, zooals troU' wens al zijn metgezellen en hij was ingedut. (Wordt vervolgd.).

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6