<i i RENNIE Hit de Omstreken N.V. De Kennemer Bankvereeniging IAAT/IC BERICHTEN KEELPIJ^ VICKS HOESTBONBONS MA AND A" G 3 MAART 1941 TT A ART) F. M'S DA'G BEAD iiiiiilll^ HEEMSTEDE Ds. G. Vossers. ■HT Alhier is in den ouderdom van 80 jaar over leden ds. G. Vossers, em.-predikant der Ned. Herv. Kerk een een vooraanstaand figuur in de Ned. Zeemanscentrale. Gerrit Vossers werd 21 September 1860 te Varsseveld geboren. Hij bezocht de Doe tin- chemsche Inrichtingen en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht theologie. In 1892 candidaat geworden In Friesland, bevestigde zijn zwager, wijlen ds. F. Kampstra, hem te Schoonoord in zijn eerste gemeente waar aan de overledene zich verbond sprekende over Lukas 14:21-24. In 1896 vertrok ds. Vossers naar Sellingen, welke standplaats hij in 1898 met West-Terschelling verwisselde. Deze ge meente heeft ds. Vossers tot aan zijn emeritaat in 1922 gediend, waarna hij zich metterwoon te Heemstede vestigde. In 1914 verscheen van zijn hand een brochure getiteld. „De Zeemans-zending" waarvan in 1913 een tweede druk het licht zag en welk ge schrift niet in de laatste plaats den stoot heeft gegeven tot de oprichting van de Zeemans-cen- trale, waarvan de overledene tot zijn dood toe bestuurslid is geweest. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot zal a.s. Dinsdag te Heemstede plaats vin den. BUS MET MELK VERDWENEN. Zaterdagmorgen liet de melkhandelaar v. d. P. uit Haarlemmermeer aan den Glipperweg een bus met ongeveer 15 L. melk even onbeheerd staan, om eenige klanten te bedienen. Bij terug komst was bus en melk verdwenen. De politie' zoekt de(n) schuldige. BOTSING. Op den hoek ZandvoortschelaanHeerenweg is Zaterdagmiddag een kolenwagen met een auto in botsing gekomen. Personeel van W.D.U.W. schoot haastig toe, regelde het verkeer en verzamelde glasscherven en kolen bij elkaar en verbond de chauffeur die door de scherven licht gewond was. Na een kwartiertje was alles geregeld. BALDADIGHEID? Op den hoek WiekenplenVijfheerenstraat is hedennacht een straatnaambord, dat aan een muur bevestigd was, verdwenen. Een verkeersbord op den hoek Adr. PauwlaanHeerenweg is, vermoe delijk door een auto, beschadigd. HOUTPLEIN 8 TEL. 13829 (3 LIJNEN) KOOPT ALLE SOORTEN DUITSCHE FONDSEN onder vrijwaring voor de geblokkeerde Markenbelasting. Adv Inpez. Med.) Verduister goed. Zooals het moet. VAN 3 OP 4 MAART 1941 van 19.22 tot 8.21 Maan op 4 Maart op10.59 Maan op 4 Maart onder 1.10 d.a.v. ZANDVOORT CAFéS EN BADINRICHTINGEN VOOR JODEN VERBODEN. De burgemester van Zandvoort en.de commis saris van politie dezer gemeente maken bekend: le. De" toegang tot cafés en restaurants is aan alle Joden verboden. Genoemde inrichtingen zijn dezer dagen reeds door van de straatzijde af zicht bare biljetten, verboden voor Joden, voorzien. 2e. Als café, waarin Joden wel toegang heb ben is aangewezen het café van G. de Leeuw, Stationsstraat 9, alhier. 3e. De toegang tot het strand cn de badinrich tingen wordt aan alle Joden verboden. Desbetref fende kennisgevingen zullen over eenigen tijd op de strandafgangen worden aangebracht. „WINTERHULP NEDERLAND". Vrijdag werd alhier een huiscollecte en Zaterdag een straatcollecte gehouden voor Winterhulp Ne derland. Te zamen brachten zij ruim 300 op. HILLECOM VACATURE GEMEENTERAAD. Door het hoofdstembureau is in de vacature J. Veldbuyzen van Zanten als raadslid verkozen ver klaard de heer J. C. de Koning, oud-hoofd der •chool met 'den Bijbel. BEVERWIJK De omzet aan «1e B. E. T.-veiling. Ruim 6800 hooger. In de maand Februari heeft aan de B.E.T.-vei- llng de omzet bedragen f 17.658.34. In de over eenkomstige maand van het vorige jaar bedroeg de omzet f 10.847,03. Een hoogere omzet dus van f 6811,31. DIGESTIF PASTILLES dezelfde i oude vermaarde van altijd. Onder voortd. conlr. v. <chnl> -.ipoth G J Logger Geeft onmiddellijk ver- lichting bi| bit bivigste zuurbrandenindemaag. i 0,41, bü alle Apoth. en Drog. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: MAANDAG 3 MAART. Frans Hals Theater: „Huwelijk op afbetaling", 2.30 uur. Luxor Theater: „Grenspatrouille", 2.30 tot 7.30 uur doorloopende voorstelling. Rembrandt Theater: „Kora Terry", 2.30 tot 7.30 uur doorloopende voorstelling. Palace: „Ave Maria", van 2 uur tot 7.30 uur doorloopende voorstelling. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schil- deriien en teekeningen. 115 uur. DINSDAG 4 MAART. Gemeentelijke Concertzaal: Stichting „Het Volks concert": tweede paetiagogisch concert, 6.45 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schil derijen en teekeningen, 115 uur. Mutaties bij de Rijkspolitie. Majoor Seldenthuis brigade commandant. Zooals al bekend werd gemaakt is met ingang van 1 Maart jl. de Rijkspolitie overgegaan tot het corps marechaussee. In verband hiermede is de majoor van de alhier gestationneerde rijkspolitie, de heer B. Seldenthuis, benoemd tot brigade-commandant van de Mare chaussee te Castricum. De brigade-commandant kwam in November 1939 als opvolger van majoor Kenson in Beverwijk. Tijdens zijn periode in onze plaats heeft hij de verschillende uitbreidingen van het alhier gesta tionneerde corps Rijkspolitie meegemaakt, evenals de ingebruikneming van het nieuwe bureau aan het Meerensteynplein. Krachtsport C. G. Tabak kampioen van van Nederland. Voor de achtste maal. Zondag werden in den Haag de wedstrijden gehouden om het kampioenschap van Neder land gewichtheffen eerste en tweede afdeeling. .Van de Beverwijksche krachtsportvereeniging D.O.K. kwamen uit in de tweede afdeeling licht gewicht J. Moreland, in midden-lichtgewicht N. de Niet en in midden-lichtgewicht eerste afdeeling C. G. Tabak, De nieuweling Morlan leverde goed werk, hoewel hij geen prijs be haalde. Zijn prestaties waren: drukken 62V2 K.G., trekken 62!2 K.G. en stooten 80 K.G. Ook de 17-jarig© de Niet was voor zijn af deeling iets te zwaar, zoodat hij in midden-licht gewicht moest uitkomen. De beste verrichtin gen van hem waren: drukken 70 K.G., trekken 70 K.G., stooten 85 K.G. In de tweede afdeeling kwamen in totaal 25 athleten uit C. G. Tabak leverde de buitenge wone prestatie in de eerste afdeeling midden lichtgewicht voor de achtste maal het kampioen schap van Nederland te behalen. De strijd tusschen C. van Kerkhoff en Tabak was zeer spannend. Eerst na de laatste beurt kon beslist worden wie no. één was. De prestaties van Ta bak waren: drukken 7580—82' K.G.; trek ken 9297\'i K.G.; stooten 120 en 127','s K.G. totaal 305 K.G. De stijlprijs werd toegekend aan A. Charité. die kampioen van Nederland werd in de af deeling zwaargewicht met een totaal van 350 K.G. IJMUIDEN Bruidspaar Ieelijk gedupeerd. Een kersversch gemeubileerde woning bijna leeggestolen. Het bruidspaar D. dat over eenige dagen in het huwelijk hoopt te treden had een woning gehuurd aan de Rembrandtlaan en was reeds druk bezig deze woning van al datgene te voorzien dat noodig is om haar gezellig en gerieflijk te maken. Er waren aardige meubeltjes, de keuken was netjes ingerichl en ook met de slaapkamer was alles tip-top in orde. Toen het jonge paar Vrijdagavond na een drukken dag het huis ver-liet, dat nu nagenoeg gereed was was het gelukkig omdat het het huis nu spoedig zou kunnen betrekken. Zaterdagmorgen zou de bruidegom nog even iets in het huis brengen. Groot was zijn schrik toen hii tot de ontdekking kwam dat bijna al zijn mooie nieuwe meubeltje verdwenen waren. Inbrekers hadden de woning nagenoeg geheel .leeggeplunderd Zelfs het bed hadden zij meegenomen. De politie heeft terstond een onderzoek ingesteld, maar dii heeft nog geen resultaat opgebracht. De inbrekers blijken ook in de aangrenzenden woning, bewoond door den heer K., geweest te zijn Daar hebben zij de provisiekast geplunderd. OP HET TWEETAL. Ds. R. J. van der Meulen, die vele jaren predi kant bij de Gereformeerde Kerk alhier is geweest, thans predikant te Zaandam, komt voor op het tweetal bij die kerk te Utrecht. Marktprijzen en Besommingen. IJmuiden, 3 Maart Groote bot f 40, kleine bot f 32, schar f 50, kleine schar f 30, alles per 50 K.G. Pufschar f 10f 9.50, kleine schol f 53, pufschol f 30, wijting f 31f 27, kabeljauw f 14.50f 10.50 per stuk. Zoetwatervisch: snoekbaars f 1.62f 1.60, baars f 0.62, blei f 0.42, voorn f 0.32—f 0.24, spiering f 0.67, alles per K.G. Kotter IJM 209 f 1592. VELSEN Een gouden en een zilveren jubileum bij Van Gelder Zonen. 'G. Kok 50 jaar in dienst. Het is Zaterdag voor den heer G. Kok, die op dien dag vijftig jaar in dienst was bij de Papier fabrieken, in weerwil van de Vrijdag j.l. plaats gehad hebben huldiging aan het bedrijf, waarover wij in ons blad van Zaterdag reeds schreven, al lerminst een onopgemerkte jubileumdag gewor den. Naast een schat van bloemen, welke de woning van den gouden jubilaris aan de Adrichemstraat 29 Beverwijk sierden, kwamen zeer vele collega's en anderen en vooral personeel van Papier machine No. 18, den heer Kok persoonlijk geluk- wensehen. Onder hen bevonden zich o.a. de heer W. J. Wil- lems, bedrijfschef van de' Papierfabriek, alsmede eenige oud-collega's Zaankanters. die evenveel of nog meer dienstjaren aan het bedrijf hebben. Onder de vele schriftelijke gelukwenschen, die den jubilaris bereikten, waren er van den heer N. F. Allan te Bussum, lid van de hoofddirectie, en van den heer L. J. van het Kaar, te Heemstede, oud-procuratiehouder. C. Doesburg de zilveren jubilaris. De heer C. Doesburg herdacht Zaterdag den dag waarop hij vóór vijfentwintig jaar in dienst kwam bij de N.V. Vereen. Papierfabrieken dér firma Van Gelder Zonen. Officieel gold het een zilveren jubileum, hoewel de heer Doesburg óók voordien aan het bedrijf werkzaam was. De jubilaris, die sedert 1916 deel uitmaakt van de mechanische werkplaats en behoort tot het personeel van de afdeeling sjouwploeg, waarin hij door zijn bijzonderèn kijk op zware transporten zich een zekere reputatie heeft verworven, heeft zich in al die jaren doen kennen als iemand, die een buitengewoon gevoel voor humor bezit. Dit bleek overigens voldoende uit het feit, dat hij zich met rijtuig en paar<Tter huldiging begaf, hetgeen onder vele collega's en arbeiders groote vroolijk- heid te weeg bracht. Ten kantore ontvangen, werd de heer Doesburg in tegenwoordigheid van den heer Ir. M. van der Lee, bedrijfsingenieur van de Mechanische werk plaats, toegesproken door den heer Ir. W. A. Sta ring, procuratiehouder. Deze complimenteerde den jubilaris namens de directie en schetste zijn verdiensten voor het be drijf om vervolgens de kameraadschappelijke ver houding van den heer Doesburg met zijn colle ga's te releveeren, alsmede zijn buitengewone op gewektheid. Ten slotte werd hem de gebruikelijke enveloppe overhandigd. Zijn collega's en anderen toonden hun belang stelling door het zenden van bloemen en een ge schenk onder enveloppe. Te zijnen huize kwamen velen den jubilaris gelukwenschen. De „Diplo'1 over liet Bulgaarsche besluit. Het D.N.B. meldt: „De toetreding van Bulgarije tot het drlemogend- hedenpact is een bewijs dat de beweging voor een bgtere nieuwe ordening van Europa, met uitslui ting van den invloed van vreemde machten, zege vierend voorwaarts gaat", schrijft de „Deutsche Diplomatisch-Politische Korrespondenz". „Nu Engeland in de andere deelen van Europa door de Duitsche wapens het veld heeft moeten ruimen, heeft wel niet in de laatste plaats het in zicht in de werkelijke gevaren ook de landen van het Zuidoosten van Europa er toe gebracht hun on dubbelzinnige instemming te betuigen met het stre ven van de groote naties die de bevordering van bloei en welvaart van het continent, ter wille van dit continent zelf, op hun vaan geschreven heb ben. Nauwelijks was er één Balkaneiland dat niet inzag hoe het door volkomen vreemde krachten voor niets anders beter geacht werd dan voor haar doeleinden in eenigerlei vorm op te komen. Nooit waren het de werkelijke belangen van de Balkartvolken, die gediend werden. Bulgarije, na gemeenschappelijk volbrachte roemvolle dagen, Duitsehland's deelgenoot :n lange moeilijke jaren, weet, dat de mogendheden van het drielandenpact andere opvattingen hebben -an or de, gerechtigheid en rechtvaardigheid. Het heeft daarvoor reeds voldoende bewijzen. Door 2ljn toe treding tot het driemogendhedenpact, waardoor het zich aansluit bij de machtige zaak van '->et con tinent, is definitief de druk van het land wegge nomen, die niet alleen in den vorm van bepaalde bijzondere pacten tot het laatste oogenblik op dit land gelegen heeft. Ook Bulgarije behoort van nu af aan tot de gelijk gerechtigde naties van een De modernste sneeuwploeg ter wereld is in Noorwegen in gebruik genomen voor het schoonhouden van de ingesneeuwde bergpassen. (Foto Weltbild). nieuw Europa, dat alleen zijn eigen belangen en nooit weer de belangen^van de vreemde maciiten zal dienen". ITALIAANSCHE PERSSTEMMEN. De toetreding van Bulgarije tot het drïemegend- hedenpact beheerscht volkomen het beeld van de Romeinsche avondbladen, zoo meldt het D.N.B. uit Rome. De hoofdredacteur van de semi-officieele „Giornale d'Italia" schrijft: „De toetreding van Bulgarije toont aan, dat rondom de as een Donau- en Balkanblok ontstaat, dat met de as tegen haar vijanden samenwerkt. Van beteekenis acht de hoofdredacteur van genoemd blad het voorts, dat de toetreding van Bulgarije plaats heeft enkele weken na de onderteekening van de Bulgaarsch- Turksche verklaring en ondanks de Engelsche drei gementen en de aanwezigheid van Eden in het nabije Oosten. Dit feit bewijst hoe vastberaden de richtsnoeren van de Bulgaarsche politiek zijn en beteekent ongetwijfeld een nieuw en belangrijk element in de politieke en militaire phase, die met het voorjaar steeds dichterbij komt. Het kenmerkende feit der volkomen tsoleering van Engeland moest ook voor de verantwoordelijke mannen in Washington een aanmaning zijn. nu zij zich tot scheidsrechters van het lot van Europa willen voorgoochelen, die van de historische wer kelijkheid oneindig ver verwijderd is. Tenslotte vestigt de toetreding van Bulgarije tot het drie- mogendhedenpact ook de isolatie van Griekenland op den Balkan, welke ook door reddingspogingen op het laatste oogenblik niet meer teniet gedaan kan worden". OORDEEL TE BELGRADO. BELGRADO, 1 Maart (D.N.B.) Het bericht der toetreding van Bulgarije tot het diriemogend- hedenpact heeft in politieke en diplomatieke krin gen van de Joego-Slavische hoofdstad sterk de aandacht getrokken. In verband daarmede wijst men op het Duitsohe streven, reeds thans, tijldiens dien oorlog, een nieuwe ordening in dat deel vaal Europa tot stand te brengen. Men gelooft dat de houding van Bulgarije ook in Joego-Slavië, dat thans de eenige staat is in het Donaubekken, dat nog niet tot het driemogendhedenpact behoort, hoe wel ide verantwoordelijke staatslieden de overeen- mming met dit streven tot uiting gebracht hebben, bepaalde terugslagen zal hebben. Men is er van overtuigd, dat de ontwikkeling van den laatsten tijd naar een versterkte samenwerking met het Groot-Duitsche rijk nog bespoedigd zal worden. Tenslotte merkt men op, dat deze gebeurtenis het juiste antwoord is op de oorlogsophitsing en plan nen van Eden in die aan Bulgarije grenzende lan den. Eden bii den Grieksclien koning. BERLIJN, 3 Maart (D.N.B.) Naar de Britsehe berichtendienst meldt, is de Britsehe minister van Buitenlandsche Zaken Eden na zijn aankomst te Athene door den Griekschen koning ontvangen. Overweldigende meerderheid voor Anton escu. BOEKAREST, 3 Maart (D.N.B.) De eerste re sultaten van de gisteren gehouden volksstemming geven een overweldigende meerderheid voor gene raal AntQnescu aan. Van de 1.164.610 getelide stem men, antwoordden 1.163.045 met „ja" en slechts 1555 met „neen". De bladen melden in hun uitvoe rige berichten, dat de stemming zonder incidenten verloopen is. Zij juichen het groote succes van Antonescu toe en verklaren, dat Roemenië een stemmig uiting heeft gegeven aan zijn vertrouwen in Antonescu. (Onderstaande is reeds in een deel van onze vorige oplage opgenomen.) Protestantsch-Christelijke werkgevers in Nederland. Opwekkend woord van den heer A. Borst Pzn. UTRECHT, 1 Maart. (A.N.P.) Het verbond van Protestantsch-Christelijke Werkgevers in Ne derland heeft 27 Februari jl. haar jaarvergadering gehouden in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht, welke een besloten huishoudelijk karakter droeg. De voorzitter, de heer A. Borst Pzn. hield een openingsrede, waarin hij wees op de roeping van het Verbond, nl. nu vooral te streven naar hetgeen samenbindt en bij den groei van een komende, ge wijzigde economische orde do beginselen van het Christendom te prediken, ten opzichte van sociale rechtvaardigheid en maatschappelijke orde. Ieder streven om den mensch te doen be antwoorden aan zijn goddelijke roeping tot arbeiden, om dus den arbeid weer de eere plaats te geven, dien arbeid weer in de econo mische orde doel te doen zijn, dient krachtig bevorderd te worden. Wij hebben de plicht om samenwerking te zoeken en pogingen aan te wenden om de beginselen van 'net Christendom reformatorisch te doen in werken op het maatschappelijk leven, nationaal en inter nationaal. Alle enghartigheid dient te worden afge legd. aldus spr. Het gaat in de komende worsteling om nieuwe maatschappij vormen. De wederopbouw. Dr. Ringers bezoekt Alblassei^am en Bleskens- graaf. 's GRAVENHAGE, 1 Maart (A.N.P.) De al gemeen gemachtigde voor den wederopbouw, Dr. Ir. J. A. Ringers, heeft dezer dagen een bezoek gebracht aan Alblasserdam en Bleskensgraaf, ten einde zich op de hoogte stellen van de vorderin gen van het herbouwwerk in deze gemeenten. In Alblasserdam is men bezig met de uitvoering van openbare werken voor den wederopbouw en m Bleskensgraaf is de herbouw zelf reeds in gang. Dr. Ringers besprak met de burgemeesters de verschillende vraagstukken, welke zich bij den wederopbouw voordoen. TKIJZEN VAN NON-FERRO METALEN. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt b"kend dat in de Nederlandsche Staatscourant yan 28 Fe bruari 1941 is gepubliceerd de pryzenbeschikking non-i'erro metalen no. 1. Voor de voornaamste oude en nieuwe soorten aluminium, lood, koper, koperlegeeringen, nikkel, zink en tin vermeldt deze beschikking de prijzen, waartegen deze metaalsoorten door groothandelaren aan verbruikers ten hoogste mogen worden te koop aangeboden of verkocht. Voor gedetailleerde gegevens wordt verwezen naar het in de vakbladen opgenomen bericht. (A.N.P.) VIJF RIJWIELDIE VEN AANGEHOUDEN VEENENDAAL, 1 Maart. De politie van Vee- nendaal heeft gisteren vijf rijwieldieven gearres teerd, die zich in de laatste maanden aan rijwiel diefstallen te Veenendaal, Wageningen, Rhenen, Ede, Lunteren en Tiel hebben schuldig gemaakt. De daders, benevens de heler, hebben een volle dige bekentenis afgelegd. Zij. zijn opgesloten in het huis van bewaring te Utrecht. l vandaag en morgen verkouden •andaag en morgen Bescherm Uw keel tegen infectie met de beproefde geneeskracht van (Adv. Ingez .Med.) Noodlottig spel met vuur. De wieg in brand en de baby overleden. STEENWTJKERWOLD. Terwijl de moeder afwezig was, heeft het oudste van de drie kleine kinderen van den arbeider Keetman te Zuidveen, gemeente Steenwijkerwold. kans gezien een kaars en lucifers te bemachtigen. Met een brandende kaars ging het meisje bij de wieg van het jongste kind van 7 maanden staan, die in brand vloog. Ook het behang vatte vlam. Toen de buren, op den brand opmerkzaam gemaakt door de rook ontwikkeling, het huis waren binnengedrongen, troffen zij het jongste kindje met brandwonden overdekt in de wieg. In allerijl is het naar Zwolle overgebracht. In het ziekenhuis is het echter spoedig overleden. (A.N.P.) AFLEVERING VAN VOGELZAAD. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogtijd vestigd er de aandacht op, dat de in de bladen van Vrijdag 21 Februari 1941 verschenen bekendmaking betreffende de aflevering van eenige soorten mengvoeders aldus gelezen dient te worden, datvogelzaad wel afgeleverd mag wor den aan personen, die niet op een klantenlijst voorn komen. Het geplaatst zijn op een klantenlijst is dus alleen vereischt ten aanzien van de aflevering van och- tendvoer en gemengd graan. Het is niet vereischt bij aflevering van ochtendvoer en gemengd graan tegen ontvangst van een witten bestelbon. Nieuwe collectieve arbeidsovereen komst in de meubelindustrie op komst. Reeds geruimen tijd voerden de vier landelijke patroonsbonden en de drie arbeidersvakbonden in de meubelindustrie besprekingen over het afsluiten van een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst. In de laatste conferentie, die op 24 Februari heeft plaats gehad, is een volledig accoord verkregen. In de nieuwe C.A.O. zijn de loonen en alle ove rige arbeidsvoorwaarden voor alle takken van het meubileermgsbedryf geregeld. De bedoeling is, het college van rijksbemididelaars te verzoeken, de C.A.O. voor het geheele bedrijf en in het geheele land bindend te verklaren. Zoodra de redactie van de nieuwe C.A.O. nader zal zijn vastgesteld, zal dit verzoek aan het college van rijksbemiddelaars worden toegezonden. Komt de bindendverklaring tot stand, dan zal dit voor het geheele bedrijf van zeer groote be teekenis zijn. (A.N.P.) BURGERLIJKE STAND Reiniging; van natron-papierzakken. 's-GRAVENHAGE (A.N.P.) Volgens mede- deeling van den secretaris-generaal van het depar tement van handel, nijverheid en scheepvaart in de Ned. Staatscourant, treedt met ingang van i Maart 1941 voor het geheel Nederlandsche gebied een onderneming in werking voor het reinigen van ge bruikte natron-papierzakken. De firmanaam luidt: Reinigingsbedrijf voor na tron-papierzakken Dordrecht. 's-Gravendeelsche- dijk. Onder gebruikte natron-papierzakken zijn te verstaan zakken, die uit papier met ministens 40 pCt. natron (sulfaat) cellulosegehalte zijn vervaar digd en een oppervlakte van ten minste 2400 c.M2. hebben. Hieronder vallen alle uit papier vervaar digde zakken, als cementzakken, kalkzakken, vee voederzakken, meelzakken, suikerzakken, kunst- mestzakken en andere, die voor soortgelijke doel einden worden gebruikt. Ongereinigde gebruikte natron-papierzakken, die niet weder overeenkomstige bestemming gebruikt worden, mogen van voorthrengers alleen aan het erkende reinigingsbedrijf of aan erkende handelaren in oud papier afgeleverd worden. Erkende handelaren in oud papier mogen onge reinigde natronpapierzakken alleen afleveren aan het erkende reinigingsbedrijf. Erkende tusschen- en groothandelaren in oud papier zijn verplicht alle natron-papierzakken in goed handgeklopten en drogen toestand aan het erkende reinigingbedrijf uit eigen beweging te koop aan te bieden. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. Het Comité, dat bovengenoemde bijeenkomsten, die iederen Donderdag in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat no. 15 te Haarlem worden gehouden, organiseert, deelt mede, dat het programma voor de maand Maart als volgt is vastgesteld: Donder dag 6 Maart: ds. A. M. Berkhoff, Vrij Evangelisch predikant te Groningen, nam. 3 uur over: „Het oor deel der groote Hoer" (Openbaring 17) en nam. 8 uur over: „De val van Babyion" (Openb. 18); 13 Maart, nam. 3 uur en 8 uur: de heer K. Rozen- daal, Evangelist te 's-Gravenhage; 20 Maart: ds. C. J. Hoekendijk, Vrij Evangelisch predikant te Bussum: 27 Maart: De heer J. Kits, leider van de „Openlucht-Evangelisatie" te Zeist. De beide laatsgenoemde bijeenkomsten worden 's middags op 3 uur gehouden. POLITIE TE AMERSFOORT UITGEBREID AMERSFOORT, 1 Maart. (ANP) Na een drie tal vergaderingen heeft de gemeenteraad de ge- meentebegrooting voor 1941 met op één na alge- meene stemmen aangenomen. Hierbij is o.a. besloten het politiekorps uit ta breiden met 24 agenten en 3 inspecteurs. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedeatraat t# Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bijRusman, Spaarnhovenstraat 9. armband; v d. Meij, Tetterodeweg 12, Ovcrveen, étui in. i.; Rozekrans, Brakenburgerstrnat 9 rd.t Overveen, hond; Veldman, vosmaerstraat 22, horloge; Kol, Geweer straat 24, handwarmer: Pannekil, Schrevellusstraat. 70, regenkapje; v. d. Poorte, Borsklstraat 10, portefeuille m. i.; Krodde, Celebesstraat l, portemonnale m. 1.; Hoff man, Lijsterstraat 58, rijwielplaatje; Bureau van Politie, Smedestraat., hondenriem; v. Putten, Oranjeboomstraat 190, damestasch m, i HAARLEM, 1 Maart 1941. Bevallen: 27 Februari: W. K. L. van der VlugtWicker z., E. Dral—Wildschut d. 28 Februari: M. K. KruijverLiefting d„ P. VoulonHovingh d. Overleden: 28 Februari: H. KrügerRade- maker 83 Ged. Voldersgraclit,

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2