KORT NIEUWS Een bezoek aan de Berlijnsche Klinieken-wijk WOENSDAG 5 MAART 1941' H A A RLE M'S DAGBLAD 5 Garnizoen fe Dzjaraboeb weigert overgave. Engelsch verkenningsvliegtuig wierp pamfletten boven de sterkte uit. Stefani meldt uit Tripolis: Luitenant-kolonel Castagna, de commandant van het garnizoen te Dzjaraboeb (Noord-Afrika), heeft op 2 Maart om elf uur des ochtends het volgende telegram ver zonden. „Van 7 tot 9 uur heeft de vijandelijke artillerie de stellingen der oase en de versperringsposten gebombardeerd. Onze vooruitgeschoven stukken beantwoordden het vuur. Om kwart over negen en om kwart voor tien vloog een vijandelijk ver kenningsvliegtuig boven Dzjaraboeb en wierp strooibiljetten uit. waarin werd gezegd dat alle hoop op een terugtocht teniet gedaan was, dat de verbindingsweg reeds versperd was en dat bijge volg geen versterkingen konden aankomen. „Wij willen uw leven sparen", aldus de tekst, „u goed behandelen en voeden. Geeft u thans over. Waar om een wanhopigen strijd voortzetten? Legt de wapens neer." Het antwoord is reeds gegeven door onze ka nonnen die sedert het aanbreken van den dag zonder ophouden gevuurd hebben. De vijandelijke artillerie heeft het vuur op onze stellingen her opend. Leve Italië. Leve de koning-keizer. Leve de Duce. „Popoio d'Italia" over de militaire positie. Het Italiaansche blad .Popoio d'Italia" wijdt in een hoofdartikel een beschouwing aan de militaire positie van Italië. Na er op gewezen te hebben dat Italië vier maanden lang het geheele gewicht van den oorlog heeft moeten dragen, .vervolgt het blad: „Het Italiaansche volk zet den strijd voort in de vaste overtuiging dat het nog slagen zal ont vangen en er ook zal uitdeelen en in de zeker heid dat het den laatsten slag zal geven. In de Albaneesche bergen Ls de vijand er niet doorge komen, aan de Djoeba heeft het passeeren der rivier den Engelsohen twintig dagen van bloedigen strijd gekost, te Koefra heeft het garnizoen langer dan een maand stand gehouden, te Dzjaraboeb zijn de Engelsche colonnes er niet in geslaagd een handvol Italianen te verdrijven. De episode van Castelrosso is veelbeteekenend. In Abessynië put ten de Engelsohen hun krachten uit, telkens wan neer zij een meter terrein willen winnen en hun successen blijven beperkt tot de vlakten, waar zij het voordeel hunner gemotoriseerde strijdmidde len hebben. Reeds dertig dagen versperren de Al penjagers, de grenadiers, de zwarthemden en de Askari's den Engelschen den weg te Keren. De Engelschen hebben de strijdkrachten die Keren aanvallen reeds tweemaal moeten vernieuwen. Sommige belangrijke stellingen, die tien maal door de Engelschen veroverd zijn. zijn tien maal door de Italianen heroverd. De Eneelschen heb ben te Keren enorme verliezen geleden. Het be faamde Hindoere-eiment Rafsane Rifles is volko men in de pan gehakt." DE VREDESCONFERENTIE TE TOKIO. TOKIO. 4 Sïaart (Domei) De Fransche ambassa deur, Charles Arsene Henry, heeft geen volledige overeenstemming van opvattingen tot stand kun nen brengen met den minister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka. ten aanzien van de Japansche formule voor regeling van het grensconflict tus schen Thailand en Fransch Indo China tijdens een onderhoud van 45 minuten, dat hij hedenmiddag met den minister heeft gehad, zoo verneemt Domei van betrouwbare zijde. DE VERLIEZEN DER BRITSCHE KOOPVAARDIJ. BERLIJN, 4 Maart. (D.N.B.) Voor de week van 18 tot 24 Februari geeft de Britsche admirali teit de verliezen der koopvaardij aa,n met 13 Brit sche sohepen met in totaal 53.834 bruto ton en een geallieerd schip met 7034 bruto ton. KONING BORTS AANSCHOUWT OPMARSCH DER DUITSCHE TROEPEN. SOFIA, 4 Maart "(D.N.B.) Koning Boris III heeft in den loop van Zondag in burger op eenige opmarschplaatsen de voorbijtrekkende Dui'^che troepen aanschouwd. Op één plaats werd hij door een Duitschen soldaat herkend en door de troepen geestdriftig toegejuicht. Koning Boris onderhield zich met Duitsche officieren en soldaten en toonde voor manschappen en materiaal levendige belang stelling. De koning heeft royaal autogrammen ver- Strekt aan de Duitsche soldaten. T)p Divtsclie troepen in Bulgarije. Uiteenzetting van Berlijnsche politieke kringen. Het A.N.P. deelt mede: In Berlijnsche politieke kringen zijn gisteren nogmaals nauwkeurig de motieven opgesomd voor het binnenrukken van Duitsche troepen in Bulgarije. De Duitsche maat regelen in Zuidoost-Europa, zoo vernemen wij van welingelichte zijie. berusten hoofdzakelijk op twee beginselen. He; eerste beginsel wordt gekenmerkt door den wil om in dit gebied een permanenten vrede en een stabiele orde voor alle tijden be ver krijgen en te waarborgen. Het tweede beginsel wordt bepaald door den oorlog tegen Engeland, een oorlog, waarin Duitschland, zooals de Führer reeds gezegd heeft Engeland zal verslaan waar het maar te verslaan is. Duitschland zal, zoo verklaarde men van Duitsche zijde opnieuw, iedere poging van Engeland om den oorlog over te brengen naar ge bieden die Duitschland beschouwt als te behooren tot zijn economisch gebied, verhinderen. Door deze beide elementaire beginselen der Duitsche politiek worden, zoo zeide men verder in politieke kringen der rijkshoofdstad, de vriendschappen van het rijk evenzeer bepaald als de organisatie van deze vriendschappen en de maatregelen van het rijk wat betreft omvang, vorm en tijd. Wet na tweehonderd jaar in werking getreden. Duizend overtreders den eersten dag op den bon. WILMINGTON (Delawara) Tweehonderd jaar geleden heeft de staat Delawara (V.S.) strenge wet ten uitgevaardigd tot beveiliging der Zondagsrust, doch pas Zondag j.l. is de procureur generaal Mor- ford met de ten uitvoer legging begonnen. Autobuschauffeurs, krantenjongens, kaartspelers. i zelfs eerzame burgers die hun tuintje aan het wieden waren, werden gearresteerd en naar de poli tiepost gebracht, waar zij aan een verhoor werden onderworpen. Het schijnt dat bij het vallen van den avond duizend personen gearresteerd waren Zij Werden later weer vrijgelaten. Toch zullen gerech telijke vervolgingen plaats hebben. Morford is deze geheele actie begonnen om het parlement te dwingen de Zondagswetgeving te her zien, Op grond van de bestaande wet kan iedere ge meente zelf bepalen hoe ver zij gaan wil ter be scherming van de Zondagsrust. Het parlement heeft tot nu toe den moed gemist deze pijnliike aange- lecenhrid aan te pakken Morford verontschuldigde zich tegenover het publiek voor de ongemakken die Wn actie moet veroorzaken. (United Press). Engeland verbreekt diplomatieke betrekkingen met Bulgarije. Gezant blijft voorloopig te Sofia. Het D.N.B. meldt: De Engelsche Berichten dienst heeft bekend gemaakt cat Groot-Brit- tannié de diplomatieke betrekkingen met Bul garije heeft verbroken. De Engelsche gezant, te Sofia zal blijven tot de loopende zaken af gehandeld zyn. Engelschen overvallen een Noorsch eilandje. Visschers gevangen genomen. Het D.N.B. ceelt mede: In de ochtenduren van den 4den Maart hebben lichte Britsche zeestrijd- krachten een niet versterkt 'eiland in de scheren van Noord-Noorwegen overvallen. Na een korte be schieting, waarvan enkele daar liggende vissehers- vaartuigen het slachtoffer werden, zijn soldaten aan land gezet die enkele Duitsche en Noorsehe visschers gevangen namen. Na een korf oponthoud verlieten de vijandelijke vaartuigen, teneinde zich aan de Duitsche tegenmaatregelen te onttrekken, in volle vaart de Noorsehe wateren. Het betreft hier, naar het D.N.B. van deskundige Duitsche zijde verneemt, zonder twijfel een Engel sche propaganda-actie, waaraan niet de minste mi litaire beteekenis moet worden toegekend. De Amerikaansche minister van Buitenland sche Zaken Hull heeft Dinsdag een onderhoud ge had met den Britschen ambassadeur Halifax, dat een uur duurde. (D.N.B.) Ohurohill heeft gisteren, volgens den Engel schen Berichtendienst, een bespreking gehad met den Japanschen ambassadeur. Het Egyptische ministerie van Binnenlandi- sche Zaken deelt mede dat vijandelijke vliegtuigen bommen op het Suezkanaal hebben geworpen. (D.N.B.) Op 2 Maart zijn in Chili Congresverkiezingen gehouden, waarvan thans het resultaat bekend is gemaakt, aldus verneemt het D N.B. De linksche partijen hebben in den senaat 24 zetels, de recht- j sche partijen 21 zetels verkregen. In de Kamer ver kregen de linksohe partijen 86 en de rechtsche 61 zetels. OSAKA 4 Maart (Domei). Van de Britsche scheep vaartlijnen doet thans nog slechts de Peninsular and Orriental Steam Navigation Campany geregeld Japan aan. BOEKAREST 4 Maart (D N. B.) Gebleken is. dat Sldorovici. de thans overleden leider van de jeugdorgani satie „Landwacht" in het geheel 6 mlllioen lel heeft ver duisterd, waarvan hij 2.7 millioen lei heeft terugbetaald. Het vermogen van deze thans ontbonden „Landwacht" is tot staatseigendom verklaard. De terugkeer van Belg vluchtelingen. sche BERLIJN. 4 Maart. (V.P.B.) Tijdens den oor log ;n het Westen zijn c.a. 2.5 millioen Belgen uit hun land gevlucht. Zij zouden ongetwijfeld verstan diger hebben gedaan wanneer zij ;n België waren gebleven, maar onder den invloed van de Engel sche en de Fransche propagand a verlieten zij hun land om per auto, per paard en wagen, per fiets en zelfs te voet naar Frankrijk te luchten, toen de Duitsche troepen tot de Belgische kust waren doorgedrongen. In Juli 1940 heeft een vertegenwoordiger var. het Internationale Roode Kruis beweerd dat het ongeveer negen maanden zou iuren om deze vluch telingen. waarvan er velen tot in Zuid-Frankrijk waren doorgedrongen, naar hun land terug te bren gen. Met behulp van de Duitsche militaire autori teiten en de nat. socialistische „Volkswohlfahrt' is men er echter in geslaagd om deze menschen reeds binnen vier maanden tijd te repatrieeren Een bélangrijk deel van de vluchtelingen kon reeds tijdens i:en oorlog in Frankrijk met behulp van de Duitsche militaire autoriteiten terugkomen. Zij werden van benzine en levensmiddelen voorzien en voor een tijdelijk onderdak werd gezorgd. Het feit dat vele duizenden met Duitsche militaire vracht auto's zijn teruggekomen, is een bewijs van de hu maniteit der Duitsche troepen. De Duitsche mili taire instanties hebben het particuliere „Ouvre ce secours aux refugiés en detresse" in staat gesteld om maatregelen te nemen waardoor'de nood dezer vluchtelingen kon worden gelenigd. In andere ge vallen heeft de nationaal socialistische „Volks wohlfahrt" actief aan de repatrieering deelgeno men. Ondanks allerlei militaire bezwaren heeft men het vraagstuk der Belgische vluchtelingen van zuiver mensohelijk standpunt behartceld. Alleen in het onbezette Fransche gebied bevon den zich tijdens den wapenstilstand circa 800.000 Belgische vluchtelingen en 100.000 Belgische sol daten. Sedert 25 Juli zijn er dagelijks vier en van 28 Juli af eiken dag tien treinen met vluchtelingen van Parijs en uit andere Fransche steden naar België teruggekeerd. Tusschen 5 Augustus en 30 September 1940 zijn 270 treinen alleen reeds te Brussel binnengeloopen. Minister Amery over Britsch-Imlië. „Onzekere en gevaarlijke toestand". NEW YORK. 5 Mart (D.N.B.) De Britsche minister voor Indië en Birma, Amery, heeft, naar uit Londen gemeld wordt, in een rede verklaard dat het Britsche rijk in het Verre Oosten een onzekeren en mogelijk gevaarlijken toestand tege moet moet zien. Hij meende dat Engeland niet den wensch koestert een mogendheid in deze streken te bedreigen of uit te dagen. Het is ech ter vastgesloten zijn gebied en zijn veiligheid te verdedigen. Op die vastbeslotenheid is de nadruk gelegd door de versterking der„ Britsche troepen te Singapore en in Malakka. Daar en in het „Mid den-Oosten", in Singapore en in liet Suez-kanaal, worden de vitale punten der zeewegen van het Britsche rijk bedreigd. Het grootste gevaar moet echter dichter bij het moederland gezocht worden. Wij kunnen niet anders doen, aldus Amery. dan op iedere mogelijkheid voorbereid te zijn, bereid tot iedere inspanning en elk offer, tor iedere ont bering en iederen dwang dien de toestand kan opleggen. Sleutel weg? Tel. 11493 OeSleutelspecialist.L.Veerstr.lO (Adv. lnyez. A led.) Fabricage van pure. en melk chocolade, fosco enz. verboden. Naar het Ned. weekblad voor den groothandel in levensmiddelen mededeelt, is de fabricage van pure- en melkchocolade, o.a. holfiguren, verboden. Derhalve mag uitsluitend gevulde chocolade worden gefabriceerd en afgeleverd. Fabricage en aflevering van melkchocolade ge mengd, d.w.z. melkchocolade, waarin hazelnoten rozijnen, amandelen enz. verwerkt zijn alsmede van hagelslag en strooisel van melkchocolade is toege staan. Voor de bereiding van cacaodranken zooals chocolademelk, fosco, enz. wordt geen cacaopoedei meer beschikbaar gesteld. AANGIFTE VAN BUITENLANDSCHE VORDERINGEN. Ingevolge het besluit van den secretaris-generaal van het departement van financiën rust op ingezete nen in den zin der deviezenverordening 1940 de verplichting vóór 15 Maart a.s. schriftelijk aangiftp te doen van buitenlandsche vorderingen en andere, in het besluit nader omschreven, niet in effecten belichaamde, buitenlandsche waarden, waarvan zij op 1 Maart 1941 eigenaar of gerechtigde zijn. Niet onder den aangifteplicht vallen vorderingen en andere waarden, welke betrekking hebben op Nederlandsch-Indië, Suriname en Curasao en op het Duitsche rijk, waaronder begrepen het protec toraat, Elzas-Lotharingen en Luxemburg. Vorde ringen en andere waarden, betrekking hebbende op het generaal-gouvernement moeten dus wel worden aangegeven. Generaal Blaskowilz tijdens zijn inspectietocht langs het Westelijk front. (Foto Weltbild) HISTORISCH GENOOTSCHAP. Tot lid van het Historisch Genootschap zijn o.m. benoemd dr. A. van der Boom, te Haarlem en mr. dr. E. Brongersma, te Heemstede. (4106) Bovenstaande kaart geeft een overzicht van Zuidoost Europa, dat thans, na de aansluiting van Bulgarije bij het pact van drie en het binnentrekken der Duitsche troepen in dit land, in de algemeene belangstelling staat. Zooals bekend deelde het Duitsche opperbevel Zondag mede dat het overschrijden der Bul- gaarsche grens door Duitsche troepen was geschied na verkregen toestemming van de Bulgaarsche regeering en na het bekend worden van een aantal Britsche maatregelen. Naar vernomen werd zouden de Turksche schcepvaartautori- teiten bevolen hebben dat alle buitenlandsche schepen die door de Dardanellen willen varen zich van te voren moeten melden en een loods afwachten. (Cartografisch Bureau Ned. Dagbladpers) De bijeenkomst van het geheele personeel van den staf en de administratie van den Opbouwdienst in „Excelsior" te Den Haag ter gelegenheid van den officieelen aanvang van den Nederlandschen Arbeidsdienst. De leider van den Arbeidsdienst, de heer Breunese, tijdens zijn toespraak. (Foto Schïmmelpenningh) Een dorado voor de medische wetenschap. Onze Berlijnsche correspondent schrijft ons: „In deze buurt ruikt het sterk naar carbol" hoorde ik een Berlijnsche Fraulin van ondefi- nleerbaren leeftijd zeggen en ze doelde daarmee op de stratenbuurt tusschen de Friedrichstrasse en de Charité, een der grootste ziekenhuis complexen van Berlijn. Dat was natuurlijk schromelijk overdreven, want al loopt men hier bij wijze van spreken van den vroegen ochtend tot den laten avond haast niets anders dan geneesheeren, medische studenten, pleegzusters en patiënten tegen het lijf te ruiken valt er niet meer en niet minder dan in alle andere buurten der stad. Maar te zien is er heel wat. althans voor hem die zijn oogen niet in zijn vest zak draagt. Vooral in de Charité-wijk kan men interessante ontdekkingen doen. Wie te Ber lijn wist bijvoorbeeld tot op den huidigen dag dat er in de Rijkshoofdstad een poort bestaat, die door doodgewone burgers bewoond wordt? Wij bedoelen niet de poorthuisjes pp den Leip- ziger Platz en bij de Brandenburger Poort, maar de zoogenaamde „Neue Tor" in de Friedrich- Wilhelmstadt. Feitelijk behooren deze poortbe woners tot de Robert-Koch-Platz en toen ik dit had vastgesteld', wist ik tevens dat een ma chinemeester, een rijksbeambte en een electro- technicus de bewoners zijn. Bovendien is er nog een auto-garage ondergebracht, maar die heeft het onder de huidige omstandigheden na tuurlijk niet erg druk. Deze menschen zou den ze het zelf wel weten? genieten het voor recht een bouwwerk van den vermaarden Ber- lijnschen architect Schinkel tot woning te heb ben, want van hem is de Neue Tor in de Friedrich Wilhelmstadt «afkomstig. Dit bak- steenwerk dateert uit Schinkel's latere periode en herinnert in zijn vorm sterk aan de Schinkel- sche bouw-acad.?mie aan den rand van de Wer- dersche Markt. Gereed kwam dit stukje architec tuur in het jaar 1836. dus een 105 jaar geleden, zijn naam kreeg het in September van hetzelfde jaar. Oorspronkelijk stond deze poort op het ter rein der Charité en uit aanteekeningen van Schinkel's tijdgenooten valt af te leiden dat ze haar oorspronkelijken vorm vrijwel behouden heeft: „Beide sierlijke gebouwtjes, elk met een breedte voor drie vensters, zijn met gebrande steenen uit de fabriek van Feilner opgetrokken, in oud-Duitschen stijl bewerkt en bieden naar drie kanten een vriendelijken aanblik." Heeft men zich van dit origineele stadsbeeld afgewend, dan staat men tegen wil en dank met beide voeten midden in de medicijnen. De Ro bert Koch-Platz is geheel aan de geneeskunde gewijd. Hier ziet men het statige Kaiser Friedrich-Haus voor verdere medische opleiding, de Hoogeschool-Apotheek en dan het stand beeld van den vermaarden chirurg, professor dr. Robert Koch, dien we pas dezer dagen in de Emil Jannings-film zagen herleven! Het is gewijd aan „den baanbrekenden onderzoeker naar den ziektehaard". Een paar huizen verderop, in de Luisenstrasse 57. wordt men opnieuw aan hem herinnerd: „In dit huis. van 1879 tot 1892 het „Reichsgesundheitsamt". schiep professor Ro bert Koch, eereburger der stad Berlijn, de werk tuigen der bacteriologische wetenschap en ont dekte hij in 1882 de tuberkel-bacil. Ter herin nering aan het 50-jarig bestaan van het „Reichs gesundheitsamt", de stad Berlijn 1926". Hoe dichter men in de buurt van de Charité komt, des te plechtiger wordt de stemming, want de historie begint al duidelijker tot ons te spre ken. Hier stond bijna twee en een halve eeuw geleden de „Koninklijke Meierei in den Thier- gai'ten". In 1710 moest deze plaats maken voor het zoogenaamde .Pesthuis" op last van koning Friedrich Wilhelm, maar toen deze vreeselijke plaag voorbij was, sprak men liever over het Hospitaal. In 1726 promoveerde de koning de onderneming tot een algemeen ziekenhuis en kwam er een opleidingsschool voor heelkundigen bij. De huidige Luisenstrasse dateert van 1827 en heeft haar naam naar de bekende Pruisische koningin tot op heden behouden. Klinieken en medische winkels. Er zullen vermoedelijk te Berlijn weinig bur gers wonen, die niet minstens éénmaal in hun leven door de poort in een der afdeelingen der Charité zijn binnengewandeld om er medisch advies te gaan inwinnen. Wanneer ze de vele kli nieken in de Luisenstrasse voorbij wandelen, zullen ze daar stellig zoo nu en dan aan herin nerd worden. Maar de Luiseifctrasse bestaat niet alleen uit klinieken, want hier ziet ge ook een stevig aantal winkels, welke in direct ver band staan met de medische wetenschap. Voor dén ingang van de Veterinaire Faculteit der Universiteit Berlijn ontdekt uien alweer een buste van een vermaard man: Andreas Christian Gerlach, een ook buiten Berlijn be kende veearts die als de pionier beschouwd wordt van de moderne veerartsenij.(18111877). Het ligt voor de hand dat ook deze speciale industrie hier haar opslagplaats heeft gevonden, één enkele blik in de étalages bewijst zulks: daar ziet men niet slechts de verschillende Instrumenten liggen, die een veterinaire arts dagelijks noodig heeft, maar men houdt tevens rekening met de veelsoortige liefhebberijen van dierenvrienden. Gelukkig blijven echter ook te dien opzichte de menschen in dè meerderheid en bij het op merkzaam kijken, krijgen we respect voor zoo veel verscheidenheid in tijd van oorlog: prothe sen, operatie-instrumenten, tangen, scharen, bandages en wat al niet meer. Is het u bekend dat paardebloemen goed zijn voor klieraandoe- ningen? In een andere étalage staan we ons blind te staren op gesteriliseerd catgut, en ik word bij nadere informatie gewaar dat het hier bij niet zooals men onwillekeurig denkt. een kattedarm betreft, waarmee de chirurg veelal een wonde weer toenaait, maar om een praeperaat uit schapedarm. U bent het natuurlijk volkomen met mij eens dat een mensch nooit te oud is om te leeren. maar brengt u deze spreuk zoo nu en dan ook wel eens op uzelf van toepassing? Wie van ons weet bij voorbeeld welke enorme kosten het begin der praktijk voor een jongen dokter met zich mee brengt! Wat er voor het eerste semester der me dische studenten verlangd wordt! Wat er alleen reeds voor een doodgewone spreekkamer moet worden ingeslagen om over een operatiezaal maar niet eens te spreken! Ik ken geen tweede straat in de hoofdstad van het Derde Rijk. waar zooveel menschelijke schedels worden geëxpo seerd en al is dat voor de mannen met het mes iets heel gewoons, ons stemde het onder de ge geven omstandigheden toch wel eenigszins huive rig... Trouwens, aan den menschelijken sche del herinnert ook het standbeeld voor profes sor Virchow herinnert u zich zijn statige fi- euur in de Robert Koch-film, op meestelijke wijze weergegeven door Werner Krauss? want voor de officieele onthulling van het door Klimsch ontworpen monument ontstond er in de Berlijnsche pers een hevige discussie over het feit dat de kunstenaar fel twee naakte mannenfiguren als een symbool van de overwin ning der ziektes, maar ceen enkel symbool van de medische benoodigdheden had weergegeven! Zelfs de menschelijke schedel ontbrak als sym bool. Toen de ruzie zoo ongeveer was bijge legd het monument had de hooge waardee ring van het keizerlijk hof gewonnen kon de onthulling op 30 Juni 1910 plaats vinden. Daar de Berlijnsche bevolking klaarblijkelijk ook niet al te best begreep dat deze symboliek had te beteekenen hoorde men in die dagen de volgende anecdote vertellen: „Kijk eens even goed: daar wil iemand een naakten man zijn portemonnaie uit zijn zak halen!" (Nadruk verboden). PROF. DR. C. W. LUNSINGH SCHEURLEER OVERLEDEN. Te Leiden is op 59-jarigen leeftijd overleden prof. dr. C. W. Lunsingih Scheurleer, bekend ar cheoloog, die op reizen voor wetenschappelijke doeleinden geheel Europa, vooral Griekenland, Egypte en Italië heeft doorkruist. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Bankbiljet, Cruyff, Busken Huetstraat 50, Schoolétui m.i., v. Rijswijk, Borneostraat 33; Geld. Weilker, Leidschestraaf 22; Geld, Verzijl- berg. Santpoorterstraat 61: Hond, Broekman, Sparrenstraat 34; Hond, de Mooü. Archipel straat 79; Hand Asyl, Ridderstraat 11: Hand schoen, Loogman, Kampervest 17 B; Dames hoed, v. Loenen, Brouwerstraat 66: Distributie kaart, Bureau van Politie. Smedestraat; Porte monnaie met inhoud, v. d. Leest, Stuyvesant- plein 4: Portemonnaie met inhoud, Bureau van Politie. Smedestraat; Portefeuille met in houd. Hangjas. Kampervest 9 zwart: Sleutels, De Clerq. Burgwal 71 B; Damestasch met in houd, Nijssen. Graaf Wlllemstraat 30; Vulpot lood, v. Loonen. Lorentzkade 79; 4 Zakken, Bureau van Politie, Smedestraat. RADIC EEDEEAMMA DONDERDAG 6 MAART 1941. HILVERSUM I, 415 M. Ncdvrlatidsrh Programma. KRO. 7.30 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgynyiastiek. 7.53 Gramofoonmuzlek 8.00 WIJ beginnen den dog. 8.20 Och tendgymnastiek. 8.30 Nieuwsberichten A. N. P. R.45 Gra mofoonmuzlek. 11.30 Religieuze gramofoonmuzlek. 12.00 Gramofoonmuzlek. 12.15 Rococo-octet. 12.3012.33 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N P. 1.00 Gra- •mofoonmuziek. 1.15 KRO-orkcst. 2 00 Orgel en viool. 2.45 Voor de vrouw. 3.00 KRO-orkest. 3 45 Gramofoonmuzlek. 4.00 KRO-Melodisten. 4.30 Gramofoonmuzlek. 3.15 Nleuws- eeonomlsche en beursberichten A. N. P. 5.30 Gramofoon muzlek. 5.45 KRO-Melodisten en gramofoonmuzlek. 6-42 Almanak. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuzlek. 7.00 Vragen van den dag A. N. P. 7.15 Gramofoonmuzlek. 7,307,45 Berichten, Engelsch. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Chansons met pianobegeleiding. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 Radlotoonccl. 9,15 Muslquctto en soliste. 9.40 Wij sluiten den dag. 9.45 Engelsche berichten A. N. P. 10.00 Nieuwsberichten A. N. P. en sluiting. HILVERSUM II, 301.5 M. AVRO. 7.30 Gramofoonmuzlek 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gra mofoonmuzlek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuwsbe richten A. N. P. 8.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonmuzlek. 10.30 Omroeporkest, li 00 Declamatie. 11.20 Ensemble Jonny Kroon. 12.00—12.15 Be richten. eventueel Gramofoonmuzlek. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 AVRO-Amusements- orkest en solist. 2.00 Voor de vrouwen. 2.15 Amablle-sex- tet en soliste. 3.00 Voor de vrouw. 3.10 Zang met piano begeleiding. 3.35 Planovoordracht. 4.00 Orgelspel 4.L9 Disco-causerie. S.OO VPRO; Cyclus ..Lezen in den Bijbel". 5.15 Nieuws-, economische cn beursberichten A. N. P. 5.30 Omroeporkest. 6.006 20 Gramofoonmuziek. 6.45 Actueel* reportage of gramofoonmuzlek. 7.00—7.15 Persoverzicht voor binnen- en buitenland A. N. P. en sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7