C FRANS HALS THEATER Uia Castuum f wtylansM KASTPAPIER F.A. J. van der Aa eerfig jaar aferpolocompetitie HEEMSTEDE Flink Net Meisje Leerling Bankwerker gevr. Nette Loopjongen TENTOONSTELLING CENTRALE BOEKHANDEL f 2.25 per costuum M. MOK - KAMPERVEST 27 ANTON BOSSE A "AND AG 10 MAART 1941' HA" ARE EM'S DAGBEAB Aanvankelijk was Waterpolo een krachtsport it jaar zal het veertig jaar geleden zijn, dat in erland de eerste waterpolowedstrijd gespeeld j. Het was in Haarlem, dat de zeventallen van G.B. en R.Z.C. uit Rotterdam voor den eersten petitiewedstrijd in het oude bad van Sprenger de Houtvaart te water gingen. In 1901 was het irpolo echter nog heel anders dan het huidige irpolo. Thans spelen snelheid en techniek de drol, maar toen waren kracht en uithoudings- logen de hoofdfactoren van het balspel in het de vele insiders en belangstellenden op n- en pologebied zullen slechts weinigen, die ontzaglijken bloei van het zwemmen in het meen en van het waterpolo in het bijzonder »en meegemaakt, zich kunnen voorstellen, uit en hoe het waterpolo is ontstaan, hoe litief de eerste beoefening van het spel is ge it en hoe de vrees voor het. water de ontwikke- van het zwemmen en het waterpolo aanvan- k in den weg stonden. eerste balspelen te water werden omstreeks in Engeland beoefend. Aanvankelijk was het naar het voorbeeld van het polo te paard, de deelnemers in een tonnetje en probeer- zij met een peddel elkaar den bal afhandig laken. Langzamerhand raakte deze beoefening het waterbalspel echter op den achtergrond en het meer en meer het zgn. voetbal te water be nd. De Engelsche bond van zwemvereenigingen te de zaak echter van weinig belang en het rde tot 1885, totdat de bond in Engeland de len ging vast leggen. Het resultaat was toen, in 1888 enkele Schotsche club in Glasgow den en competitie-wedstrijd organiseerden. >t spel van heden leek echter nog niets op het van toen. Doelpalen waren er nog niet, zoodat pelers om een doelpunt te maken den bal sten leggen op een handdoek, die op de steenen en van het bassin was neergelegd. De spelers iten staan en loopen. doelverdediger mocht op den kant staan. Als speler in de buurt van de handdoek kwam, ig de doelwachter in het water, liefst bovenop tegenstander, waarna een worsteling ontstond, enspel was het hoegenaamd niet en het kwam n aan op kracht, om zijn tegenstander te over- en. De spelers waren dan ook meest oersterke ten van kerels, die en dat is wel heel eigen- g meestal niet eens zwemmen konden, wij ons dat alles bij het aanschouwen van littig partijtje waterpolo eens even goed reali- n en als wij een oogenblik bedenken, dat vroe- let spel zóó werd gespeeld, dan wordt het ons wel duidelijk, hoeveel zorg en tijd het gekost hebben, om het waterpolo te ontwikkelen krachtsport tot snelheidsport en dan kunnen logen wij ons er niet over verwonderen, dat ik nu nog polospelers zijn, die wat al te veel ing spirit in 't bloed hebben. Dit moeten die- die het huidige waterpolo nog een gemeen noemen, toch wel te denken geven, e was nu het begin van het waterpolo in Hol- men de archieven van onze meest bejaarde vereenigingen eens doorsnuffelt, dan moet na allerlei belachelijke ontdekkingen tot de im komen, dat hier te lande het werkelijke polo niet voor 1898 beoefend werd. Wel ;n er hier en daar spelen in het water met een een varkensblaas beoefend, maar deze hadden waterpolo niets gemeen." zwemvereeniging het IJ nam de propaganda and en demonstreerde in Juli 1898 op haar nale zwemfeest voor het eerst in Nederland een waterpolo. Deze demonstratie droeg er niet g. toe bij, dat ook andere vereenigingen in ■land het waterpolo gingen beoefenen, D.J.K. nsterdam, G.Z.C in Gouda en R.Z.C. in Rotter- Ook in Haarlem kwamen enkele' enthousias- n de Houtvaart bijeen, om met een binnen- ii het water te spelen. In 1900 was er reeds iollandsch reglement, maar de Haarlemmers en hier niets voor, daar de spelers volgens dit ment elkaar onder mochten duwen als ze den hun bezit hadden. Daarom speelden de leden iet latere H.V.G.B. volgens een Fransch regie- Groot was de verrassing van wijlen dr. W. erens, toen hij bij een oefenwedstrijd van het erdamsche D.J.K. zag, dat er met een heu- voetbal werd gespeeld. De Haarlemmers n een Amsterdamschen bal mee en oefenden ;t den veel zwaarderen echten bal. Slechts veer- lagen hadden de Haarlemsche spelers den tijd trainen, want op 5 Augustus 1900 namen eel aan het waterpolotournooi van D.J.K.de meest bekende hardzwemmers club, D.J.K. met 32 verslagen en het IJ ging met 50 inder, tegen de nog geen twee maanden be de club. D.J.K. boekte daarna in wedstrijden luda en Rotterdam de successen, daar de leden „Het Vijgeblad" door uitstedigheid van de s geen ploeg meer bij elkaar konden krijgen duurde tot het volgende jaar, eer de eerste etitie tusschen H.V.G.B.. D.J.K .en R.Z.C. met wedstrijd tusschen H.V.G.B. en R.Z.C. in het ian de Houtvaart werd begonnen, het jaar 1941 zal deze voor den Nederland- zwembond historische wedstrijd herhaald en en zullen wederom de ploegen van H.V.G.B. Z.C. in het bad aan de Houtvaart tegen elkaar water verschijnen. P. ROL Gymnastiek G. V. „TURNLUST". onderlinge gymnastlekwedstrtfden van bovenge- le vereenlglng voor adspiranten, dames en heeren deze week gehouden worden, dames. Maandagavond 10 JWaart en voor heeren dagavond 12 Maart In 't gebouw voor Lichamelijke ding. Ingang KI. Houtweg. houders van de wisselbekers, mej. A. Brouwer en ïr P. v. Duljn zullen alles moeten geven om het In hun bezit te houden, vooral bij de heeren t spannen. Voetbal tschland wint van Zwitserland. ruim 55.000 toeschouwers speelden Zondagmiddag ttgart de nationale ploegen van Duitschland en rland 'n Interessanten wedstrijd. Het Dultsche elftal 1 erin een verdiende 4—2 overwinning te behalen. De helft bracht een gelijk opgaanden strijd, waarin elftallen volkomen tegen elkander opgewassen wa- ultschland opende de score met een pracht doel- 'an Schoen. Nog voor de rust zorgde Momard voor eüjkmaker, zoodat de rust met 1—1 gelijken stand *rste minuten in de tweede helft waren beslissend 'at eindresultaat. De Duitsche ploeg demonstreerde nde tien minuten een dusdanige overmacht, dat de reche verdediging herhaalde malen 'moest zwichten, tor de Duitschers kans zagen drie doelpunten te De makers hiervan waren Schoen. Kobierski, to'.te kwam de Zwttsersche ploeg nog aan een goed- doelpunt. doordat de Dultsche back Rhode bij het Pelen op zijn doelverdediger den bal in het eigen Matste (4—2). Dammen Het persoonlijk kampioenschap van Nederland. Van Dartelen verliest van v. d. Kraan. Zondag j.l. werd in „De Kroon" te 's Gravenhage de vierde ronde van den wedstrijd om het persoonlijk kam pioenschap van Nederland gespeeld. Voor deze ronde bestond wederom bijzonder groote be langstelling en begrijpelijkerwijze concentreerde aandacht van het publiek zich ook nu weder voornamelijk op de door de leiders Keller en Van Dartelen gespeelde partijen. Het feit van den dag was de overwinning van Keiler op Hartman en de nederlaag van Van Dartelen tegen v. Kraan, waardoor in den stand van dit tournool een groote wijziging is Ingetreden. Had de titelhouder er met de fortuin om gedobbeld en gewonnen, dan had alles niet beter voor hem geregeld kunnen worden. Zelf winnen en zijn concurent Van Dar telen zien verliezen. Inderdaad, zoo ooit het zelfvertrou wen van den strijder werd gestaald, dan is dit in deze ronde wel het geval geweest! De uitslagen waren: R. C. KeUer (Amsterdam) wint van G. E. Hartman (Nijmegen). W. v. d. Kraan (Dordrecht) wint van P. J. van Darte len (Zandvoort). J. M. Bom ('s Gravenhage) remise met J. Blom (Rot terdam). I. Druyf Jr. (Amsterdam) wint van Ph. J. Ham (Rot terdam). Omtrent het verloop der partijen het volgende. R. C. Keiler (Amsterdam) met Wit. G. E. Hartman (Nijmegen) met Zwart. In deze partij was duidelijk te bemerken, dat vooral de jongere spelers in dit tournooï tegen onzen nationalen kampioen Keiler met zekere angstvalligheid spelen. Dit is een psychologische ifactor, die in elk tournooi van betee- kenis een voorname rol speelt. Ongetwijfeld vergemak kelijkt dit de taak van den titelhouder, want hierdoor behoudt deze Juist in dit soort partijen steeds het Initia tief en laten zijn minder geroutineerde tegenstanders zich reeds bij voorbaat in de verdediging terugdringen. Keiler beantwoordde ook in deze party ten volle aan de verwachtingen, door Hartman in een belangwekkende partij te kloppen. Zoo fraai en schoon, schijnbaar zonder verwikkelingen doch daardoor niet minder vervuld van vernietigende kracht en stormenden drang tot winst, zagen wij zelden'een dampartij gewonnen. De opening verliep als volgj: 33—28 (19—23) 28 19 (14 23) 32—28 (23 32) 37 28 (17—21) 39—33 (21—26) 44—39 (26 37) 41 32 (11—17) 34—29 (20—25) 50—40 (10—14) 40—34 (14—20) waardoor Wit reeds in de opening voordeeliger kwam te' staan. In het nu volgende partijgedeelte trachtte Zwart door herhaaldelijk afruilen de stelling te vereenivoudigen, doch het gevolg was, dat Wit steeds sterker op het centrum kwam opzetten. Hoe langer hoe meer werd Zwart in de verdediging teruggedrongen en hij moest lijdelijk toezien, dat onze nationale kampioen prachtig combineerend het initiatief tot een overweldigenden aanval nam. De stelling werd voor Zwart dan ook onhoudbaar en in den stand: Zwart: 6, 11, 12. 13. 14. 24. 25. 26. Wit: 22, 23. 32. 33, 34. 37. 39, 45 forceerde Keiler op de volgende meesterlijke wijze den winst: 33—28 (13—19) 39—33 (24—30) 45—40 (30 39) 33 44 (14—20) 23 14 (20 9) 22—18! (12 23) 28 19 (17—17) 32—27 (6—11) 4034 (11—16) 44—40 (16—21) 27 16 (17—22) 16—11 (22—27) U-€ (9—13) 19 8 (27-31) 37—32 (31—36) 8-3 (36-41) 32—27 en na enkele zetten gaf Zwart op. W. v. d. Kraan (Dordrecht) met Wit. P. J. van Dartelen (Zandvoort) met Zwart. Helaas, als bijna ieder speler heeft ook Van Dartelen zijn zwakke zijde en jammer genoeg is dit juist, dat hij vaak oo het meest ongeschikte tijdstip zich een ressource laat ontgaan, waardoor het geheelc fraaie monument van damvernuft als een kaartenhuis ineenstort. Dit was ook het geval in deze partij tegen den jeugdigen Dordrech- tenaar Wim v. d. Kraan. In een partij, waarin Van Dartelen van het begin af de leiding had en waarin v. d. Kraan zich manhaftig moest verdedigen om niet in groote moeilijkheden te geraken, kwam In het vergevorderd middenspel een inzinking van Zwart, waardoor Wit zich geheel kon herstellen en.... zelfs nog won! Reeds direct na den aanvang dezer partij kwam Zwart onstuimig opzetten, waardoor Wit zeer voorzichtig moest spelen en moest aanzien, dat Zwart het initiatief geheel in handen nam. Na eerst een vooruitgeschoven positie te hebben opgebouwd, ging Zwart tot den aanval over, doch het pleit voor Wit's spelcapacitclten, dat hij dezen aanval prachtig opving en zelfs tot den tegenaanval overging. Het was in den volgenden stand, dat Wit op krachtige wijze Zwart's ilLusles den bodem insloeg: Zwart: 7, 9, 12, 13, 18, 19, 25. 26. Wit: 29, 32, 33, 34. 36, 37, 38, 40. 40—35 (7—11) 33—28 <11—16) 28—23 (19.: 28) 32 23 (16—21) 35—30 (12—17) 23 12 (17 8) 29—23 (8—12) 30—24 (21—27) 34-29 (13—18) 23—19 (12—17) 37—32 (27—31) 36 27 (17—22) 27—21 (26 17) 19—13 (18—23) 29 27 (9 18) 32—28 en Zwart gaf op. Keiler heeft de leiding! De stand van dit tournool luidt thans na de vierde ronde: No. Spelers 1. R. C. Keiler, Amsterdam 2. J. Blom, Rotterdam 3. J. B. Bom, 's Gravenhage 4. P. J. van Dartelen, Zandvoort 5. I. Druyf Jr., Amsterdam 6. W. v. d. Kraan, Dordrecht 7. J. de Krijger, Amsterdam 8. G. E. Hartman, Nijmegen 9. Ph. J. Ham, Rotterdam gesp. gew. rem. verl. pt. 1 Het bestuur van den Ncderl. Dambond heeft bepaald, dat ln afwijking van het programma de vijfde ronde te 's Gravenhage zal worden gespeeld op Zondag 16 Maart a.s. in „De Kroon", Spul 810 en de zesde ronde te Rot terdam op Zondag 23 Maart a.s. ln „Lommerryk", Straat weg 99 te Hillegersbcrg. Wielrijden Succes voor Wals—PcIIenaars te Gent. Op de Gentsche wielerbaan werden Zondagmiddag in teressante wedstrijden verreden, waaraan o.a. onze Nederlandsche renners Wals en Pellenaars deelnamen. In den sprint moesten zij het afleggen tegen hun Belgische concurrenten Thysse en Buysse, doch ln den koppelwed strijd ïoo K.M. wisten zij revanche te nemen. De uitslagen luiden: Sprint, eerste serie: 1. Buysse: 2. Wals. Tweede serie: 1, Thysse; 2. Pellenaars. Finale: 1. Thysse: 2. Buysse: 3. Pellenaars: 4. Wals. Koppelwedstryd over 100 K.M. 1. Wals—Pellenaars 2 uur 13 min.; op een ronde 2. Thysse—Acou; 3. gebrs Maes; op twee ronden: 4. Debruycker—Billiet; 5. van Simaeys— van Meerschaut: op drie ronden- 6. Debuyscher—Buysse; op vijf ronder*: 7. Raimond—Defoort. Van der Voort debuteert als stayer. Wedstrijden te Antwerpen. Zondagmiddag maakte onze landgenoot B. van der Voort zijn stayersdebuut in het Antwerpsche Sportpaleis. Dit debuut is voor onzen landgenoot gunstig uitgeval len, hoewel niet allen het met hem eens zullen zijn, dat zijn keuze, een overdekte wlnterbaan als plaats voor zijn stayersdebuut, de juiste is geweest. In de wedstrijden van Zondagmiddag had Van der Voort gelukkig geen al to sterke concurrenten, zoodat hij er in slaagde zijn debuut met succes te bekronen. Ge reden werden twee manches van 20 K.M. In de eerste manche startte onze landgenoot op de eerste plaats. Hij zette terstond een goed tempo in en slaagde er in zijn achtervolger van zich af te houden, zoodat hij zonder ernstig bedreigd te worden, deze eerste plaats tot het einde toe bezette. In de tweede manche startte Van der Voort op de laatste plaats. Hij slaagde er in zich tot de tweede plaats op te werken, doch moest zijn meerdere erkennen in den Belg Leyse. De uitslagen luiden: Eerste manche over 20 K.M.: 1. Van der Voort 18 min. 5.8 sec.; 2. Leyse op 25 meter; 3. Somers op 60 meter; 4. Van den Acker op 750 meter. Tweede manche: 1. Leyse 17 min. 52 2 sec.; 2. Van der Voort op 170 meter; 3. Somers op 280 meter; 4. Van den Acker op 625 meter. Het totaalklassement luidt als volgt 1. Leyse afgelegd 39 K.M. en 975 meter; 2. Van der Voort afgelegd 39 K.M. en 883 meter; 3. Somers 39 K.M. en 660 meter; 4. Van den Acker 38 K.M. en 625 meter. Arie van Vliet wint te Berlijn. BERLIJN 9 Maart. (A. N. P.) Onder buitengewoon groote belangstelling, zoodat de Deutschlandhalle tot de laatste plaats toe bezet was. werden Zondagmiddag inter nationale wedstrydeh gehouden, waaraan de beste Neder landsche. Deensche en Dultsche sprinters deelnamen. Onze landgenoot Van Vliet toonde zich hierbij de beste van de internationale sprinters en won overtuigd van den Deen Faick Hansen, terwijl de Duitscher Merkens zich met de derde en onze landgenoot Derksen zich met de vierde plaats tevreden moest stellen. Het programma bevatte bovendien de beroemde stayer wedstrijden van de rijkshoofdstad om het groote en kleine gouden wiel van Berlijn. De resultaten hiervan luidden; Eerste manche over 30 K.M. (groote gouden wiel): 1. Lohmann; 2. Hoffmann op 140 meter; 3 Bovet op 265 meter; 4. Litschl op 1110 meter. Tweede manche: over 25 K M. kleine gouden wiel): 1. Wengler 24 min. 36 sec.: 2. Schindler op 255 meter; 3. Kre- wer 415 meter; 4. Stach op 545 meter. Verduister goed. Zooals het moet. VAN 10 OP 11 MAART 1941 van 19.54 tot 8.05 Maan op 11 Maart onder6.51 Maan op 11 Maart op17.19 VISCHWEDSTRIJD. Zondagmorgen hield de Vischclub „t>e Dage raad" een kaswedstrijd op baars in de kruisvaart Haarlemmermeer. Het was een zeer geanimeerde strijd met de vol gende uitslag: 1. J. Martin, 2. H. Sohoo. 3. L. Beok, 4. W. Sche- Ijngs, 5. J. v. Norde, 6. N. Peperkoorn, 7. C. v. Norde, 8. J. Bos met extra prijs voor de grootste visch, 9. J. Neeskens, 10. C. Jansen, 11. S.Uven hoven, 12. A. Remer, 13. H. v. d. Braak, 14 J. Ool- ders. 15. H. Bierman. De prijzen, die bestonden uit luxe voorwerpen, werden des avonds in een feestelijke bijeenkomst in het clubcafé van den heer J. Oolders aan de winnaars uitgereikt. EEN SCHADEPOSTJE. Zaterdag verloor een broodbezorger in de omgeving van de Kerklaan een bruinlederen portemonnaie inhoudende omstreeks f 35, welk geld hij aan zijn patroon moest afdragen. De verliezer hoopt dat de vinder aangifte van zijn vondst zal doen, daar hij anders de geheele schade moet dragen, met alle gevolgen van dien voor zijn gezin. ^4 Is er geen enkele aanleiding toe is plaatst u geen GROENTJE in HAARLEM'S DAGBLAD. Natuurlijk niet. Maar van tijd tot tijd is er stellig een aanleiding. Verzuim het dan niet. EVERT SMIT en GEESKE SMIT—ELSKAMP geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon DAAN. Laras (S.O.K.), 23 Dec. 1940. Bij beschikking van den E. A. Heer Re chtetr-Commissaris in het faillissement van de N.V. Maatschappij tot exploitatie der onr. goederen An cl te Santpoort is bepaald: lo. dat de schuldvorderingen moeten zijn ingediend ten kan tore van den curator vóór 25 Maart 1941: 2o. dat de verificatie-vergade ring zal worden gehouden op 9 April 1941 ten 2.45 ure in het paleis van justitie te Haarlem. De curator, E. v. TUINEN. Driehuis, 104 Maart 1941. PRAKTIJK HERVAT. Gevraagd zoo spoedig mogel. DEGELIJK DAGMEISJE. van 8V25 uur. Goed kunnende werken. Wagenweg 104huis. GEVRAAGD, van 9 tot 3 uur. Aanm.: Asterkade 16. Nette Dienstbode gevr. voor heele dagen. Adres: Schotersingel 101. Aanvangsloon ƒ4.per week. Br. nr. 5097 Bür. v. d. Blad. H.H. KAPPERS B z. a. 1ste. HEERENKAPPER vlug en acc. kunn. werken. Ook als noodhulp. Br. nr. 5098 aan het Bureau van dit Blad. Voor dii-ect gevraagd niet beneden 16 jaar. Loon .f'8.- per week. Zich aan te melden: HART'S Behangselpaplerhan- del, KI. Houtstraat 49. Strot) f 1.50 p. baal; f 0.25 p. bos Hooi houtwol en turfmolm A. ZONDERLAND Spaarmvouderstraat 81 Tel. 12915. Gratis thuisbezorgen. Hooi voor hooi kisten per kg. verkrijgbaar. Hiermede geven wij U kennis, dat onze lieve ouders L. HAVENAAR en W. HA VEN AARVERH OEVEN op 22 Maart 1941 den dag her denken waarop zij vóór 25 jaar in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen. Thuis Zondag 16 Maart 3-5 u. Haarlem, 12 Maart 1941. Pres. Steynstraat 66. Heden ontsliep in de volle verzekerdheid des geloofs na een geduldig gedragen lijden onze innig geliefde Man en zorgzame Vader. Broeder-, Behuwdbroeder en Oom Nicolaas Martinus Koole in den ouderdom van 57 jaar. Uit aller naam E. KOOLE VERHAGEN Haarlem, 8 Maart 1941. Bastiaanstr. 74. Teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op Woensdag 12 Maa/rt a.s. té 11.45 op de Alg. Begraaf plaats a.d. Kleverlaan te Haarlem. Heden overleed, na een smartelijk doch geduldig gedragen lijden onze ge liefde Vrouw, Moeder Be huwd- en Grootmoeder, Mevrouw Jacoba Maria Leentvaar geb. Dortwegt, in den ouderdom van ruim 60 jaar. Heemstede: P. LEENTVAAR Soerabaja: A. HASSELBACH— LEENTVAAR Dr. E. A. HASSELBACH Belvès (Frankrijk): G. LEENTVAAR Heemstede J. M. LEENTVAAR P. LEENTVAAR en Kleinkinderen. Heemstede, 7 Maart 1941. Laan van Rozenburg 19. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 12 Maart a.s. te 1 uur op de Algemeene Begraaf plaats Heemstede. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Man, Va der, Behuwd- en Groot vader REGO VETH, in den ouderdom van 75 jaar. Heemstede: S. H. VETH— DE FLINES. Medan, N.O.L: E. R. VISSER—VETH. P. M. VISSER. Heemstede: H. A. E. VOLKER— VETH H. A. TOLLENAAR— VETH F. TOLLENAAR. Bloemendaal: A. TH. SCHUTTE— VETH G. F. M. SCHUTTE, en de Kleinkinderen. Heemstede, 8 Maart 1941. Jan Steenlaan 11. Bezoeken kunnen niet af gewacht worden. De crematie zal plaats hebben te Velsen op Woensdag 12 Maart 1941 na aankomst van trein 13.15 uur, halte Driehuis- Westerveld. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze jong ste lieveling Elisabeth oud 2 maanden. J. L. PRINS M- H. E- PRINS— NIEUWHOUT. JOPIE ANSJE Haarlem, 8 Maart 1941. Leidschevaart 46. Heden ontsliep kalm en vredig, onze innig geliefde Vrouw, Moeder en Groot moeder, Mevrouw Wilhelmina Middeiink- de Grujjl, in den ouderdom van 59 jaar. Uit aller naam J. F. J.MIDDELINK. V arzoeke geen bezoek. Geen rouwbeklag. Haarlem, 8 Maart 1941. Stuyvesantstraat 60. De Crematie-plechtigheid zal plaats hebben te Vel sen op Woensdag 12 Maart a.s. na aankomst van trein 12.15 uur, halte Driehuis- Westerveld. NETTE JONGEN GEVRAAGD, 17 jaar, om opgeleid te worden voor ORTHOPAEDIE. Eenigszlns met maatwerk bekend, v. g. g. v. Orth. Maatschoenmakerij, FABER, Kleine Houtstraat 10. Matinée 2.30 Wederom 2 avondvoorstellingen. - Aanvang 6.50 en 8.45 uur, einde der laatste voorstelling ±11 uur. van Protestantscli Christelijke Letter kunde en Godsdienstige Lectuur, welke nog belangrijk werd uitgebreid, op verzoek verlengd tot 15 MAART A.S. v/h H. N. MUL v/h J. M. STAP, Gr. Houtstraat 65 Telef. 10505 wordt als nieuw* als U het laat ontvlekken, oppersen en laat Al het glimmende verdwijnt door onze speciale behandeling Voor reclame is de prijs tot 1 April slechts ALS DE SCHOONMAAK KOMT Wit en moderne kleuren - aan vellen en rollen. - Bijpassende PUNAISES. PAPIERHANDEL 12 BARTEUORISSTRAAT 12 Belt U even op 1.6.1.6.2. WIJ staan voor U klaar.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3