GRIEPWEER! Amerika's Engeland hulp aan Jioct Tlieuws VICKS HOESTBONBONS RADIO MAANDAG 10 MAART 1941 HAARDE M'S DAG BEAD Duitsch weermachtsbericht van Zaterdag ver! t sta pen h oud bi toon vol! en eluii erd lit Optreden „Schnellboote" aan de Zuidoostkust van Engeland BERLIJN, 8 Maart (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht deelt mede: „Bij gunstig weer blijven de bewegingen der in Bulgarije binnenrukkende troepen zich overeen komstig de bevelen ontwikkelen. Een duikboot meldt het tot zinken brengen van vijf gewapende vijandelijke koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 33.000 ton. die in een krachtig beschermd convooi voeren. Bij een aan val op de Zuidoostkust van Engeland hebben motortorpedobooten krachtig beschermde con- vooien aangevallen en. in weerwil van de hef tige afweer, twee Britscihe torpedobootjagers en zes gewapende koopvaarders 'met een gezamen- lijken inhoud van 28.400 ton, waaronder twee groote tankschepen, vernietigd. Duitsohe afdeelingen gevechtsvliegers en Stu ka's hebben ook gisteren militaire installaties op Malta herhaalde malen met succes aangevallen. Door rechtstreeksohe treffers van zwaar kaliber ontstond een hevige brand in eén torpedo-opslag plaats. Duitsche jagers hebben boven het eiland Malta een vijandelijken jager en een vijandelijken bommenwerper neergeschoten en in duikvlucht een Sunderland-vliegboot in brand geschoten. Tijdens gewapende verkenning boven de Noord zee heeft de luchtmacht een koopvaardijschip van ongeveer 1200 ton tot zinken gebracht en drie andere schepen ernstig beschadigd. Aanvallen van alleen-vliegende Duitsche gevechtsvliegtuigen waren gisteren gericht op vliegvelden in Zuid en Midden-Engeland. In hangars en schuilplaat sen werden groote verwoestingen aangericht. Bij moedige aanvallen in duikvlucht op een belang rijke wapenfabriek bi.i Newark werden verschei dene treffers geplaatst. Een andere wapenfabriek in de nabijheid van Bristol kreeg bomtreffers in de fabriekshallen en op het terrein. Overdag noch des nachts zijn vijandelijke vlieg tuigen boven Duitsch gebied verschenen. Bij de aanvallen op de wapenfabriek -bij Newark heeft de bemanning van twee gevechtsvliegtuigen zich bijzonder onderscheiden. De bemanning van het eerste vliegtuig bestond uit derl eersten lui tenant Knauth. de Oberfe ld webels Sohumm, Heil en Möller en den onderofficier Berger, die van het tweede toestel uit de luitenants Raudolph en Metzmacher en de onderofficieren Gröper en Ha-hn." Nader meldt het D.N.B.Het succes dat de Duit sche motortorpedobooten in den afgeloopen nacht behaald hebben blijkt nog aanzienlijk grooter te zijn dan in het weermachtsbericht van Zaterdag vermeld staat. Ondanks de ongunstige weersge steldheid en de zeer krachtige afweer werden door „Schnellboote" twee torpedojagers van elk 1090 ton en tien schepen van tezamen 45.600 bJ.t., deel uitmakende van een convooi. tot zinken ge bracht. Alle motortorpedobooten zijn, met gevan genen aan boord, behouden op haar basis terug gekeerd. Italiaansch weermachtsbericht van Zaterdag Engelsche aanval bij Dzjaraboeb (Noord- Afrika) afgeslagen ERGENS IN TTALIë. 8 Maart. (Ste(ani). Het 274ste communiqué van het Italiaansche hoofd kwartier luidt: „Aan het Grieksohe front heeft onze luchtmacht vijandelijke kampementen, troepenconcentraties en verdedigingswerken bestookt met lichte en zware id en bommen en machinegeweer vuur. Im Noord-Af rik a heeft de vijand een nieuwen aanval op Dzjaraboeb gedaan. Hij werd terugge slagen. Onze vliegtuigen hebben met succes de haven van Benghazi, een luchtbasis en een geme chaniseerde vijandelijke colonne gebombardeerd. In Oost-Afrika heeft de vijand luchtaanvallen gedaan op eenige plaatsen in Eryfehrea, zonder schade aan te richten. Bij een vlucht boven Malta hebben jachttoestel- len van het Duitsohe vliegercorps tijdens een luchtgeveoht een Hurricane en een Blenheim neer geschoten en van zeer geringe hoogte een water vliegtuig van het type Sunderland met machine geweervuur bestookt en in brand geschoten. Een oorlogsschip van middelbare tonnage is in de Middellandsche Zee gezonken door niet vast gestelde oorzaak. Een groot deel van de beman ning is gered" Italiaansch weermachtsbericht med 13 Brt scho Aai ;elas ker ussi: ibos( jboc Lei Else iar na; tegf har paai lar s loc it bt :1 nk yed stap h nk hei en e 'ag I woe d hf 0 lal .Is hi van Zondag: Activiteit van het Italiaansche luchtwapen in Griekenland en Afrika ERGENS IN ITALIë. 9 Maart. (Stefanï). Hier volgt het 275e Italiaansche weermachtsbericht: „Aan het Grieksche front zijn vijandelijke aan vallen in den sector van het elfde leger volkomen afgeslagen door onze aanvallen die den vijand aan merkelijke verliezen hebben berokkend. Onze luchtstrijdkrachten hebben installaties, batterijen en troepen van den vijand intensief met bommen en mitrailleurvuur bestookt en belangrijke bases van den vijand getroffen. In Noord-Afrika heeft onze luchtmacht militaire lm rich fingen te Benghazi en "een vijandelijke lucht basis in Cyrenaïca gebombardeerd. In Oost-Afrika heeft een onzer detachementen in den sector van Keren een vijandelijk detache ment aangevallen en uiteengedreven. In den Soma li-sector hebben onze vliegtuigen Britsche gemoto riseerde strijdmiddelen en pantserwagens* gebom bardeerd. Vijandelijke vliegtuigen hebben een plaats in Erythrea gebombardeerd. Geen slacht offers. geen materieele schade. Op 7 dezer hebben vliegtuigen van het Duitsche luchtcorps militaire inrichtingen op Malta gebom bardeerd". De Engelsche aanvallen op Fransche koopvaardijschepen. Zoo noodig gewanende bescherming door de Fransche vloot. Het D.N.B. meldt: „Wanneer de Engelsche aanvallen op Fransche koopvaardijschepen worden voortgezèt, zal de Fransche vloot de gewapende bescherming op zich nemen", zoo verklaarde ambassadeur De Brinon voor Ame- rikaansohe journalisten te Parijs. De algemeen gevolmadhtigde der Fransche re- geerimg in het, bezette gebied constateerde voorts dat admiraal Darlan in dezen geest inlichtingen verstrekt heeft aan den Amerikaanschen ambassa deur te Vichy admiraal Leahy. Admiraal Darlan is vast besloten, tot bescherming der Fransohe koopvaardijschepen over te gaan, zelfs wanneer er daarbij botsingen met de Engelschen zouden ont staan. Overgaande tot de steeds moeilijker worden de positie der voedselvoorziening in Frankrijk, gaf de Brinon als zijn meening te kennen dat de oor zaak daarvan de houding van Engeland is. Admi raal Leahy heeft op een vraag of zendingen levens middelen uit de Ver. Staten te verwachten zijn, ont kennend geantwoord. Matsoeoka naar Berlijn. Daarna een bezoek aan Rome. Het D.N.B. meldt: Op uitnoodiging van de Duit sche regeering zal de Japansche minister van Buitenlandsche Zaken Matsoeoka binnenkort een bezoek aan Berlijn brengen. Dit bezoek heeft ten doel de bespreking van alle kwesties die voort vloeien uit de samenwerking op grond van het drie mogendhedenverdrag tusschen Duitschland, Italië en Japan. Na zijn besprekingen te Berlijn zal Matsoeoka zich naar Rome begeven Dr. Goebbels over „Engelsche winterillusies". Komende gebeurtenissen werpen haar schaduw* vooruit, constateert de minister. Het D.N.B. meldt: In een hoofdartikel in „Das Reioh" houdt minister dr. Goebbels zich bezig met de Engelsche „winterillusies" en het effect der redevoeringe'n van Führer en Buce, waarin het thema van de komende lente werd gehoord. „Na de eerste seconde van schrik", aldus dr. Goebbels, „trachtte men in Engeland den onschul dige te spelen. Men deed alsof men niets uitstaan de had met de redevoeringen van de sprekers der spilmogendheden. Maar dit duurde slechts een paar uur. Toen zag men het angstzweet uit alle poriën komen. Er werd niet veel meer gesproken over de roemrijke Britsche successen in Afrika. Men verklaarde openlijk dat de overwinning op de Engelsche eilanden zelf bevochten moest wor den en dat, wanneer die niet meer konden .be staan, ook het wereldrijk verloren zou zijn. Men zou niet met Engelschen te doen hebben en aan het hoofd zou niet een man als Churchill staan, indien men kon verwachten dat dergelijke bewijzen van gezond verstand te Londen van lan gen duur zouden zijn. Na een, twee dagen was alles voorbij. Men kon gemakkelijk waarnemen hoe van boven af de wissels omgezet werden en hoe de treinen van de openbare meening weer met volle kracht de stations der illusie binnenreden, Slechts een vlies van inzicht bleef over dat sinds dien als een dunne laag van melancholie en wan hoop over alle Engelsche verklaringen ligt. Men zit niet meer hoog te paard. Over een offensief op het vasteland en de vernietiging van Duitsch land wordt niet meer gesproken". Dr. Goebbels constateert dat de Engelschen ge durende den winter in sommige weken van een betrekkelijk geringe tonnage vernietigde scheeps- ruimte konden spreken, maar dat daarna schraal hans keukenmeester werd. „De Vereenigde Staten zijn er nog steeds, maar men kan beter in Enge land één vliegtuig bezitten dan in de Vereenigde Staten tien bestellen. Het zal niet lang meer duren", aldus de minis ter, „en dan zullen de kranten en zenders weer minder theoretische polemiek en meer feiten te melden hebben. Misschien denkt men. er te Lon den eens over na dat het een goedkoop genoegen was zich vroolijk te maken over de niet zoo heel hooge cijfers van vernietigde tonnage gedurende de wintermaanden. De komende gebeurtenissen werpen reeds haar schaduw vooruit." Senaat aanvaardt de leen- en pachtwet Het D.N.B. meldt: Met 60 tegen 31 stem men heeft de Senaat Zaterdagavond de leen- en pachtwet definitief aangenomen. Zij gaat nu nogmaals naar het Huls van Afgevaardig den dat verscheidene door den senaat goedge keurde wijzigingen en toevoegingen moet aan- De wet bepaalt o.a. dat de Amerikaansche regee ring in eigen of particuliere bedrijven bewapenings materiaal kan laten vervaardigen om het dan uit te leenen aan landen wier defensie den president „belangrijk voor de defensie van de Ver. Staten" voorkomt. Het aanwezige materiaal mag de presi dent terstond tot een waarde van 1.3 milliard dollar aan andere mogendheden afstaan. Ook wordt hij gemachtigd in de havens en in de fabrieken der V.S. oorlogsschepen, vliegtuigen eri ander bewa peningsmateriaal van oorlogvoerende landen te laten repareeren. De president mag voorts ge gevens over de bewapening van andere mogend heden doorgeven. De wet heeft een geldigheidsduur tot 1 Juli 1943, tenzij de meerderheid van het Congres haar op een vroeger tijdstip buiten werking stelt. Geen der be palingen van de leen- en pachtwet kan volgens een amendement dat aangenomen is dusdanig uit gelegd worden, als zou de president daarmee vol macht gekregen hebben convooibescherming te ver strekken voor de verscheping van oorlogsmateriaal naar andere mogendheden. Echtfer heeft de Senaat verscheidene voorstellen verworpen die convoo'ien principieel wilden verbieden. Eveneens zijn talrijke pogingen van de oppositie mislukt om de actie van de Amerikaansche strijdkrachten tot het Wes telijk Halfrond te beperken. DE DUITSCHE TROEPEN IN BULGARIJE. Luchtafweergeschut bewaakt de groote brug over de Donau, welke voor het vervoer van troepen en materiaal werd gebouwd. (Foto Weltbild) Paul Hymans overleden. Oud Belgisch minister van buitenlandsche zaken. Het D.N.B. meldt uit Vichy: De vroegere Belgische minister van Buitenland sche Zaken Paul Hijmans is Zondag te Nizza over leden. Hijmans was een van de onderteekenaars van het vredesverdrag van Versailles. Hijmans was verscheidene malen voorzitter van den Volken bond. Hij is gelijktijdig met de Belgische „regee ring" naar Frankrijk gevlucht, toen het leger van koning Leopold den strijd in Vlaanderen moest 1 geven. De kinderen uit Berlijn, die voor een langdurig verblijf naar Silezië en het Sudetenland zijn vertrokken, vermaken zich in hun nieuwe omgeving uitstekend. Gereed voor de ski-les. (Foto Weltbild) - De Führer en de Opperste Bevelhebber der weermacht heeft Zaterdag den chef van het opper bevel der weermacht, generaal-veldmaarschalk Kei tel, een bezoek gebracht om hem persoonlijk zijn gelukwenschen met diens veertigjarig dienstjubi- leum aan te bieden. Bij deze gelegenheid overhan digde Hitier aan Keitel zijn foto met een hartelijke opdracht. (D.N.B.) De aartsbisschop van Paderborn, mgr. Kaspar Kieln, is, naar het D.N.B. meldt, op 81-jarigen leeftijd te Paderborn overleden. Volgens een communiqué van de Britsche Ad miraliteit, dat door den Engelschen Berichtendienst gepubliceerd is moeten de trawlers „Remdllo" en „Cobber" verloren geacht worden. De naaste ver wanten van de slachtoffers zijn verwittigd. Naar het Japansche blad „Mijako Sjimboen" meldt hebben prins Raravan als vertegenwoordiger van Thailand en ambassadeur Arsène Henry als vertegenwoordiger van Frankrijk Matsoeoka be zocht en hun officieele antwoord overhandigd. Naar het blad voorts meldt geven deze antwoor den uiting aan de defitieve instemming met de reeds geformuleerde voorloopige overeenkomst. De on- derteekening kan dientengevolge weldra geschie den. (D.N.B.) - Naar Domei meldt hebben de nog in Japan vertoevende Amerikaansche staatsburgers opnieuw van het Amerikaansche consulaat-generaal den raad gekregen het land te verlaten. - De Führer en opperbevelhebber van de weer macht heeft den luitenant-kolonel in den generalen staf van het luchtwapen Harlmghausen het hem als achtsten officier van weermacht verleende eikenloof behoorende bij het ridderkruis van het IJzeren Kruis persoonlijk overhandigd. - (D.N.B.) De Iersche minister van Defensie Frank Aiken is van Londen komend te Lissabon gearriveerd. Van hier uit zal hij naar de Ver. Staten reizen waar hij de mogelijkheid wil bespreken om oor logsmateriaal voor Ierland te verkrijgen, aldus verneemt het DN.B. Uit Stockholm verneemt het D.N.B.: De af gezant van president Roosevelt in Europa kolonel Donovan is per vliegtuig uit Londen in Dublin aan gekomen. Hij werd door een vertegenwoordiger van het Iersche ministerie van Buitenlandsche Za ken ontvangen. Donovan had een onderhoud van een uur met De Valera. Per vliegtuig is Donovan daarna naar Londen teruggekeerd. De zitting van den Amerikaanschen Senaat te Washington ter behandeling van de kwestie der hulpverleening aan Engeland, (Foto Weltbild) Roósevelt spreekt de Amerikaansche boeren toe. De agrarische productiever Ver. Staten. Het D.N.B. meldt.' Zondag heeft president Ro.o- sevelt een radiorede tot de Amerikaansche boeren gehouden. Hij betoogde o.a., dat de landbouwpro- ductéh van de Ver. Staten toereikend zijn voor de eigen behoeften en voor die van de „vrienden van Amerika in andere landen die thans om hun be staan strijden". De landen voeren in naam van alle democratische regeeringsvormen den strijd tegen de beheersching der wereld door de dicta turen. De democratie, zoo vervolgde de president, wordt in groote gebieden van de Oude Wereld bedreigd met- uitroeiing. Geen democratisch landbouwpro- gram in de Ver. Staten mag hopen den dood van de democratie in de rest van de wereld te overleven. Wij kunnen onze collectieve verantwoordelijkheid voor den levensvorm die zich ontwikkelt uit den chaos welken de wereld thans doormaakt niet ont- loopen. Wij kunnen deze verantwoordelijkheid als dwazen afwijzen, maar ons aan de gevolgen van een dergelijke houding niet onttrekken. Kuststrook in Zuid-China door de Japanners verlaten. Strijdkrachten op niet genoemd steunpunt teruggetrokken. Het D.N.B. meldt uit Sjanghai: Volgens een me- dedeeling van de persafdeeling van het Japansche expeditieleger in Zuid-China hebben de Japansche strijdkrachten Zondag de kust van de provincie Kwantoeng van Macao tot Pakhoi die zij bijna een week bezet hebben gehouden en waar zij een rijken buit veroverd en de steunpunten van Tsjoengking verwoest hebben, ontruimd. Het wegtrekken ge schiedde ongehinderd. De Japansche strijdkrachten hebben zioh teruggetrokken op een hiet genoemd steunpunt, van waaruit, naar de persafdeeling meldt, de operaties herhaald zullen worden, zoodra Tsjoengking via de Zuid-Chineesche kust weder leveranties zou ontvangen. Naar de persafdeeling van Midden-China mede deelt hebben de Japansche troepen „uit eigen ini tiatief" _de frontposities om Woening in de pro vincie Kiangsi ontruimd. Woening ligt 90 KM. ten zuidwesten van Kioekiang aan den oever van de rivier de Siao. Gereformeerde Kerk te Haarlem. Het beroep door Ds. Js. van der Linden aangenomen. Naar wij vernemen heeft Ds. Js. van der Linden (te Groningen), die door de Ge reformeerde kerk te Haarlem beroepen was in de vacature van Ds. C. Veenhof, het be roep aangenomen. Zooals wij reeds berichtten werd ds. v. d. Linden in 1911 geboren. Hij studeerde aan de Theologische School te Kampen waar hij in 1936 candidaat werd om 26 September 1937 zijn ambt te aanvaarden te Ten Post. NEDERLANDSCIIE ZOUHNDUSTRIE. Aan het verslag over 1940 van de directie der Nederlandsche Zoutindustrie te Boekelo is het volgende ontleend: De bedrijven bleven gespaard voor directe oor oorlogsschade. De zouturoductie beliep in 1940 ca. 210.000 ton tegen een geprojecteerde produc tie van 240.000 ton, welke hoeveelheid vrijwel geheel door verkoopcontracten was gedekt. On danks den oorlog mocht het gelukken de omzet ten zoowel van zout als van chemische producten vrijwel op het peil van 1939 te handhaven. De export daalde met ca. 20.000 ton, hetgeen door een grooteren afzet in het binnenland weer werd goedgemaakt. Na goedkeuring door het hoofd van het depar tement van waterstaat van de door de algemeene vergadering vast te stellen balans en verlies- en winstrekening zal het dividend van 30 (v.j. 28) pet. betaalbaar worden gesteld. Het beschikbaar winstsaldo is f 1.532.328 tegen f 1,242,235 in het voorgaande jaar. Nederlandsche Vakbond van Pensionhouders. De Nederlandsche Vakbond van pension houders hield dezer dagen te 's-Gravenhage een druk bezochte algemeene vergadering. De directeur van het rijksbureau van het ho tel-, café-, restaurant- en pensionbedrijf, de heer F. A. Pfeifer heeft een rede gehouden over „de taak van het rijksbureau". Hij zeide o.m.: Door middel van de verplichte inschrijving voor alle bedrijven komt men tot een overzicht van de verschillende bedrijfstakken en eerst daarna zal een juiste afbakening en indeeling in de rubrieken, zooals hotels, pensions en loge menten mogelijk zijn. Om als hotei te worden ingeschreven moet voeding en inwoning verstrekt worden hoofdza kelijk op korten termijn. Tevens moet aan be paalde welstandseisclien worden voldaan. Is dit laatste niet het geval, dan wordt men in gedeeld in de rubriek logementen, tenzij men in de hoofdzaak kost en Inwoning verstrekt op lan gen termijn, waardoor men in de rubriek pen sions zal worden Ingedeeld. Eveneens zal op het Slot defect? Tel. 11493 OeSleutelspecialist.L.Veerstr.lO (Adv. Ingez. Med.) beroepsmatige karakter van het bedrijf worden gelet, Door de Inschrijving zal het mogelijk zijn aan de erkende seizoenbedrijven voordeelen op het gebied der distributie te verschaffen. Ook kan de veelal moordende concurrentie van niet-be- roepspensionhouders dan eerst met de juiste middelen worden bestreden. De heer Pfeifer besloot zijn rede met de hoop uit te sspreken. dat de verstandhouding en samenwerking tusschen rijksbureau en N.V.P. ook in de toekomst even aangenaam zou blij ven. als zij tot heden was. Na de pauze werd tot de bestuursverkiezing overgegaan. Op voorstel van een der leden werd besloten het voorloopige bestuur, bestaande uit drie leden, bij acclamatie te verkiezen. Hieraan wer den nog vier leden toegevoegd. Voorzitter is de heer J. C. Kettner. Amsterdam. Mr. J. p. Ekker, hoofd der afdeeling vakbelangen van den Ned. Middenstandsbond adviseerde de vergadering vervolgens de vaststelling der sta tuten en huishoudelijk' reglement nog eenigen tijd uit te stellen, daar het waarschijnlijk is. dat door den commissaris-generaal voor bijzondere aangelegenheden modelstatuten voor vereeni- gingen en stichtingen zullen worden uitgegeven. Kettinghandelarrn tegen de lamp geloopen. Groote partij goederen in beslag genomen. Reoheroheurs en oontroleurs van den Cen traler! Crisiscontroledienst hebben op hot einde van de vorige week in opslagplaatsen in de Zaan streek, den Beemster, Egmond en Castricum bij kettinghandelaren 337 kazen. 500 K G. varkens- en rundvleesch, 35 kisten abrikozen, 23 vaten zeep en zeepcrême, een partij inlandsche tarwe, 1 100 K.G. zeeppoeder en 2000 stuks toiletzeep in beslagge nomen. Deze artikelen werden togen een veel te hoogen prijs buiten de distributie aan den man gebracht. Tegen tien leden van het complot is proces-verbaal opgemaakt ter zake van overtreding van de hamster- en prijsopdrijvingswet. de distri- butiewet en het voedselvoorzieningsbesluit. De recherche had een tip gekregen en onder handelingen over den verkoop werden aange knoopt. Een van de politiemannen zag kans als taxichauffeur de heeren te vervoeren naar de verschillende verblijfplaatsen, toen de aspirant- kooper met internationale relaties de partij wilde zien alvorens tot koopen over te gaan. Voor een waarde van 5000 gulden kon in beslag worden genomen. De goederen zijn aan de gewone distributievoorraden toegevoegd. Help Uw keel infectie voorkomen metde beproefde geneeskracht van (Adu. Ingez. Med.) PROGRAMMA DINSDAG 11 MAART 1911 Nederlandsch Prosramma. HILVERSUM I, 111.4 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50—7.00 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonmplatcn. 7.45 Gymnastiek. 7.55 Gramofoon- muziek. 8.30 Nieuwsberichten A. N. p. a.i' Gramofoon- muziek. 10.20 Amablle-sextct. 11 00 Wenken voor de huls houding. 11.20 Kerkorgelconeert. 12 00 Groot Amusements orkest. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- "en economische be richten A. N. P. 1.00 Orgelspel. 1.20 Cyclus „Uw hond en de mijne 1.30 Celesta-ensemble. 2.15 Vraaggesprek „De dagelijksche gezondheidszorg voor de vrouw" 2.30 Sym- phonie-orkest, soliste en gramofoonmuziek. 4,00 Uitzen ding voorbereid door het vrijzinnig Protestnntsche Kerk- comité: Cyclus „Ons geloof en ons werk". 4.20 Voor do kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.1S Nieuws-, economi sche- en beursberichten A. N. P. 5.30 't Sylvester trio. 6.15 De Ramblers. 6.42 Almanak. 6 45 Lezing „Werk en staat In de nieuwe orde". 7.00 Vragen van den dag A. N. P. 7.15 Duitsche les. 7.30 Berichten. Engclsch. 7.45 Duitsche les. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8 15 „De «e Jaarbeurs". 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 Om- roep-orkest en Amusementsorkest. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.40 Uitzending voorbereid door het Vrijzinnig Protestant- sche Kerkeomlté: Avondwijding. 9.45 Engelsche berichten A. N. P. 10.00 Nieuwsberichten A. N. P. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50—7.00 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek7.55 Gra mofoonmuziek. 8.00 Uitzending voorbereid door de Christ. Radlo-Stlchtlng: Schriftlezing en meditatie. 8.10 Gramo foonmuziek. 8 30 Nieuwsberichten A. N. P. 8.45 Gramo foonmuziek. 9.55 Voor de vrouw. 10 oo Gramofoonmuziek. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.45 Esmeralda en solisten. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichtei» 12.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Gerard Lebon en zijn orkest. 1.30 Gramofoon muziek. 1.45 Trio Rle Beute. 2.30 Orgelspel. 2.40 Cabaret- programma. 3.30 Causerie voor de hulsvrouw. 3.50 Gra mofoonmuziek. 4.00 Uitzending voorbereid door het Vrij-, zinnig Proteslantsche Kerkcomité. 4 20 Gramofoonmuziek. 4.30 Disco-causerie. 5.15 Nieuws-, economische- en beurs berichten A. N. P. 5.30 Esmeralda. 6.00 Amusements orkest en solist. 6.45 Lezing „Werk en staat In de nieuwe orde'. 7.O0 Vragen van den dag A. N. P. 7.15 Molto Can tabile. 8.00—8.15 Nieuwsberichten A. N. P.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7