Haarlem s Dagblad Vowifaaxs&ems geopend r Bommen te Utrecht Het Natuurhistorisch Museum Jaarbeurs. 1 Thailand en Indo China regelen hun geschil op Portsmouth Artikelen ent. 58e JAARGANG No. 17708 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DINSDAG 11 HAART 1941 Abonnementen per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse numjners 6 cent per ex. AdverJentiën: 1-5 regels ƒ2.elke regel meer ƒ0.40. Reclames ƒ0.65 per regel. Regelabonnementstarleven op aanvraag* Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.70, elke regel meer 0.17^. Groentjes zie rubriek. „Beeld van onverzwakten wil van het Nederlandsche bedrijfsleven" UTRECHT, I! Maart. (A.N.P.) Hedenmorgen is onder enorme belangstelling de 44e Nederland sche Jaarbeurs, de Voorjaarbeurs 1941, geopend. Ter gelegenheid hiervan heeft het lid van de di rectie van de Nederlandsche Jaarbeurs, rnr. J. Milius, bij ontstentenis door ziekte van den heer W. Graadt van Roggen, lid van den raad van be heer, een rede voor de pers uitgesproken, waar aan wij het volgende ontleenen. In de inleiding aldus mr. J. Milius welke de heer Graadt van Roggen voor u heeft gehouden bij den aanvang der laatstgehouden Najaarsbeurs noemde hij het laten doorgaan van de Najaars beurs ronduit gezegd een waag. Inderdaad, het was een sprong in het onzekere, doch dank zij de energie van nijverheid en handel die het Jaarbeursbestuur moedig en onvervaard volgden is het vertrouwen op den goeden afloop bewaarheid. De uitkomsten dezer eerste Jaarbeurs in oorlogstijd bewezen de juistheid van de inzich ten van den raad van beheer. De omvang en de kwaliteit der deelneming, de zakelijke belang stelling van de zijde van den handel welke een bui tengewoon groot aantal bezoekers aan den dag legde, leidden tot een opgewekt en intensief zaken doen. De beurs werd over de geheele lijn een op merkelijk succes. Aangemoedigd door deze resultaten was het jaarbeursbestuur zoo zeker van de energie, de vin dingrijkheid, de bekwaamheid en het aanpassings vermogen van het Nederlandsche industrieele be drijfsleven, dat men fiiet mooht nalaten een Voor- jaarsbeurs te organiseeren. Het beeld, aldus de heer Milius, hetwelk de Voorjaarsbeurs 1941 biedt, getuigt van den onver zwakten wil van het industrieele bedrijfsleven om velerlei en ernstige moeilijkheden ten spijt, zijn taak in het belang der samenleving voor te zetten. Meer en meer wordt de' jaarbeurs spiegelbeeld van Nederland's industrieele mogelijkheden. Hoe volko- mener en vollediger het jaarbeursbeeld, uit oog punt der industrieele deelneming bezien, zal worden hoe doeltreffender de belangen der nijverheid zelve daardoor zullen worden gediend, immers de mate vafi Vraag en aanbod zijn in deze onafscheidelijk verbonden. En de nationale propaganda voor het land zal daarvan slechts voordeel trekken. In groote lijnen is de groepen-indeelïng dezer Voorj aarsbeurs dezelfde van die barer voorgang sters. Nochtans geeft deze voorj aarsbeurs eenige opmerkelijke veranderingen te zien door het op ia-eden van belangrijke nieuwe groepen, welke de bestaande zijn komen aanvullen en versterken en daaraan een bijzonder cachet verleenen. In de eerste plaats moge gewezen worden op een uiterst belangwekkende deelneming der Nederland sche textielindustrie, welke onder den naarri „het nieuwe beeld der Nederlandsche textielindustrie" met een collectieve inzending de geheele vierde verdieping van het derde jaarbeursgebouw in neemt Ook ditmaal zal op deze Voorj aarsbeurs weder een Indische afdeeling aanwezig zijn, dank zij de medewerking van het comité van uitvoering der Indische afdeeling op de jaarbeurs en het Kolo niaal Instituut te Amsterdam. Deze afdeeling zal de aandaoht der Jaarbeursbezoekers vestigen op het systematisch anthropologisch onderzoek in den archipel, op de resutlaten, welke het toegepast na tuurwetenschappelijk onderzoek ten bate van de inheemsche en Europeesche landbouwers in lange jaren van krachtige werkzaamheid Iheeft bereikt, zoomede op gegevens, de tropische hygiëne be treffende. Ook zullen gegevens worden verstrekt inzake den aanvoer van Indische voortbrengselen ten tijde van de Vereenigde Oost-Indische Com pagnie. Wat de buitenlandsche secties betreft vervolgde de heer Milius, stemt het tot bijzondere en groote voldoening België, dat onder den invloed der tijdsomstandigheden met uitzondering van eenige individueele deelnemers bij de Najaarsbeurs 1940 afwezig heeft moeten zijn, ditmaal wederom in den gebruikelijken omvang met een officieele Belgische groep, georganiseerd door het ministerie van econo mische zaken, vertegenwoordigd te zien. In deze groep zullen verschillende producten van tech- nischen en chemischen aard te koop worden aan geboden. Een ook ditmaal weer naar inhoud en uiterlijk voorkomen voortreffelijk georganiseerde Duitsche officieele afdeeling zal als gebruikelijk het voor naamste deel van de derde verdieping van het derde gebouw bezetten, waaraan zich een groot aantal indivudueele deelnemers aldaar en in de desbetreffende vakgroepen ondergebracht, zal aan sluiten. Zwitserland zal in de Beatrixhal een overzicht geven van het industrieele prestatievermogen des lands, waardoor de Jaarbeursbezoeker zich zal kunnen oriënteeren over de mogelijkheden van het Zwitsersche product voor de Nederlandsche markt. De onderhandelingen van het Jaarbeursbestuur met Frankrijk, ten einde het mogelijk te maken, dat de voorheen gebruikelijke officieele Fransche deelneming ter Voorjaarsbeurs weder zou kunnen worden hersteld, heeft helaas niet tot het ge- wenschte doel kunnen leiden. Het spreekt vanzelf, aldus spreker, dat onder de huidige omstandigheden in het bijzonder het overheids-, semi-overheids- en particuliere voor lichtingsapparaat ter beurze een belangrijke taak te vervullen heeft en het is mitsdien dan ook op ruime wijze vertegenwoordigd. Na te hebben gesproken over de verdeeling der exposeerende groepen over de beschikbare ruimten, deelde de heer Milius mede, dat de 44ste Nederlandsche Jaarbeurs 1912 deelnemers telt en dat zij een oppervlakte van 17.420 M2. aan expo sitieruimte beslaat. Het aantal deelnemers is mits dien slechts 82 minder dan ter vorige voorjaars beurs. Deze geringe teruggang in het aantal is voornamelijk toe te schrijven aan het wegvallen van verschillende buitenlandsche groepen en in dividueele deelnemers, wier aantal met 162 terug liep, aan geringere deelneming van de zijde van de groep meubelen, het ontbreken van de groep uitvinders, bij wie thans waarschijnlijk onder den druk der tijdsomstandigheden, minder belangstel ling bestond en voor zoover deze zich aanmeldden, zoowel naar kwantiteit als kwaliteit niet voldoende waren om een groep te vormen en ten slotte door het ontbreken van de groep Non-Ferro metalen. Dit verlies kon echter worden opgevangen door aanwinst ingevolge nieuwe groepen en nieuwe in- dividueele deelnemers, zoowel van binnenland- sche als buitenlandsche zijde hetgeen medebrengt, dat niettegenstaande een kleine teruggang in het aantal deelnemers vergeleken bij de 42e beurs, de ingenomen ruimte daarentegen die der vorige Voorjaarsbeurs nog met 320 M2 overtreft, waar door, met Uitzondering van een deel der vijfde verdieping, alle óverige ruimte in de gebouwen, zoowel als op het terrein tot de laatste plaats is bezet. Jaarbeurs en Jaarbeursdeelnemers zijn gereed hun gasten te ontvangen en door het ter beurze te leggen contact samen te werken tot bevorde ring en versterking van het commercieele leven. Het wachten is thans op het bezoek dat zich zeker niet zal laten wachten, doch gereed zal zijn ook zijnerzijds de jaarbeursbemiddeling aan te grij pen. De belangstelling voor het instituut is stijgend, in vele milieus der Nederlandsche samenleving en daarbuiten. Ook in die kringen welke met belang stelling de ontwikkeling van het instituut gade slaan, al zijn zij daarbij nier direct zakelijk be trokken. Meer en meer wordt de Jaarbeurstijd aangevat om te Utrecht samenkomsten te beleg gen en tegelijkertijd van de Jaarbeurs te kunnen kennisnemen. Zoo zullen o.a. gedurende de beurs te Utrecht vergaderen het Nationaal comité voor economische concentratie, de Nijverheidsraad, de Tentoonstellingsraad. de Commissie werktuigen- crediet middenstand, de Nieuwe Nederlandsche grossiersbond en vele andere. Tal van officieele en officieuze bezoeken aan de beurs uit binnen- en buitenland zijn toegezegd. Ook de onderwijswereld richt meer en meer het oog op het Nederlandsche Jaarbeursinstituut, ten einde de .kennis omtrent wezen, doel en nut der instelling te verspreiden, te vergrooten en te ver diepen. In Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat op 29 Mei 1916 in de burgemeesterskamer te Utrecht het Nederlandsche Jaarbeursinstituut ten doop werd gehouden. Het heeft in deze 25 jaren in den loop van dikwijls zeer snel en zeer aanzienlijk zich wijzigende omstandigheden getoond, de ge schiktheid te bezitten zich aan die wijzigingen snel aan te passen en binnen de grenzen van zijn ar beidsveld aan het bedrijfsleven die diensten te kunnen bewijzen, welke dit op een gegeven oogen- blik noodig heeft. De Jaarbeurs heeft zich voor haar taak be rekend getoond in den moeilijken oorlogstijd 19161918, in de verwarde jaren na den oorlog; zij heeft nuttig gefunctionneerd in de periode van een tijdelijke en schijnbare hoogconjunctuur, welke na de inzinking in 1921'22 langzamerhand inzette. Zij is voor het bedrijfsleven een belang rijke steun geweest tijdens de langdurige depressie, welke na 1929 begon en in de perode nadien, toen de conjunctuurlijn vóór den nieuwen wereldoorlog weer opwaarts wees. Zij heeft niet geaarzeld, toen Nederland zelf den oorlog had gekend, aanstonds met krachtige hulp van de Nederlandsche en de bezettende over heid wederom de hand aan den ploeg te slaan, ten einde het bedrijfsleven in den moeilijken tijd, nadat <de wapenen waren neergelegd, een houvast en een stimulans te geveh. Ook thans staat de Jaarbeurs, de 44e in de on afgebroken reeks van gedurende 25 jaren gehouden Nederlandsche Jaarbeurzen, gereed om er toe bij te dragen dat de Nederlandsche nijverheid en de Nederlandsche handel tezamen met de ter beurze vertegenwoordigde uitheemsche industrie, in de bestaande behoeften der samenleving zoo goed en zoo doeltreffend mogelijk zullen kunnen voor1- zien. Zij zal eveneens gereed staan, om de taak op zich te nemen, welke haar voor de tobkomst zal wachten, als eenmaal vrede weer zijn vaan zal hijschen en onder nieuwe wereldverhoudingen het Nederland sche productie- en distributie-apparaat moedig en onvervaard zich voor zijn aandeel in het herstel en de verhooging der welvaart eener nieuwe maat schappij zal zien gesteld. Moge de 44e Nederlandsche Jaarbeurs hiervan een daadwerkelijk bewijs geven, zoo besloot mr. J. Mi lius, en moge zij kunnen bijdragen, tot een nieuwe ontplooiing der economische krachten, waarover ons volk rijkelijk beschikt, het vaderland en de samen leving der naties ten zegen. GOOOTC HOUTSTDQQT [flQQST lUXCDf" (Adv. Ingez. Med.) Heemstede is de aangewezen plaats Eenige weken geleden hebben wij bijzonder heden medegedeeld over het plan in het wandel bosch Groenendaal te Heemstede een Natuurhisto risch Museum te stichten, waarvoor als grondslag zou dienen de mooie verzameling van den heer J. Kemeling aldaar. Wij vernemen dat dit plan in breeden ki-ing be langstelling gewekt heeft. Binnenkort zal een bijeenkomst gehouden worden van een kleinen kring personen die zich voor dit plan interesseeren Ons is intusschen ook reeds gebleken dat het departement van Cultuurbescherming, Opvoeding en Onderwijs met sympathie van het plan heeft kennisgenomen. Ook vernamen wij dat er een aanbieding gekomen is van een anderen Heemste- denaar die genegen is zijn verzameling te bestem men tot aanvulling van die van den heer Keme ling. Intusschen is de vraag gerezen of „Groenen daal" wel de aangewezen plaats voor dit museum zal zijn nu er .hoop gekoesterd kan worden, dat in de toekomst in het duingebied van Haarlem's Westkant een natuurreservaat zal worden ge vestigd. Wij stelden deze vraag aan een der deskundige personen die bij dit plan betrokken zijn. Zijn meening was: Ik ben overtuigd dat- Heemstede de aangewezen plaats voor dit museum is. Vesti ging in het natuurreservaat lijkt mij minder ge- wenscht, vooral ook omdat het museum een be langrijke rol zal vervullen bij het onderwijs.. „Groenendaal" is wat het verkeer betreft zeer gunstig gelegen in Midden-Kennemerland, zoodat 't voor de leerlingen, leeraren en onderwijsers gemak kelijk te bereiken is. In dit museum moeten de kinderen aanschouwelijk onderwijs in de natuur- historie ontvangen, waartoe de verzamelingen die daar samengebracht zullen worden een niet ge noeg te waardeeren hulpmiddel zullen zijn. Hier kunnen de leerlingen kenns op doen van 't mooie en interessante wat flora en fauna in dit gebied op levert. Als zij dan later in het Natuurreservaat komen zullen zij van hetgeen daar geboden wordt met volle teugen genieten. „Groenendaal" zelf is zoo vervolgde deze des kundige een zeer mooi bosoh. Ik ben zelfs over tuigd dat het in de toekomst als zoodanig nog in belangrijkheid zal toenemen. Daarom is het als het ware aangewezen om een plaats te bieden aan dit Museum. Van andere zijde werd onze aandacht gevestigd op het feit dat Amsterdam reeds in de verzame ling Hij mans een Natuurhistorisch museum heeft. Dit is voor een groot deel ondergebracht in Artis. Maar daarnaast blijft de behoefte bestaan voor een Streek-museum in Kennemeidand, dat wil dus zeggen te Heemstede. Elders in ons land zijn ook eenige streekmusea gevestigd en de ervaring daar mee opgedaan, is zeer gunstig. De Jaarbeurs is dus weder open, Frisch, onvervaard, als ieder jaar. Wie komt er kijken en wie koopen? Het ligt er alles voor u klaar. Hoewel er zorgen zijn te dragen, Dat heeft de Jaarbeurs niet verward, De leus blijft gelden: niet versagen, Span alle spieren en volhard! De lieve lente staat te wachten,, Totdat zij straks haar intree doet, De Jaarbeurs treedt met jonge krachten Het nieuwe voorjaar tegemoet. Ook'zij brengt nieuw en nutttig leven, En klaar bewijs van energie, Zij wordt niet dichterlijk beschreven, Maar is ook lente-poëzie. Een epos van manmoedig streven, Want moedeloozen zijn hier niet. Een heldendicht van stoeren, sterken, Die dapper kijken in 't verschiet. De Jaarbeurs is dus weder open, Als ieder jaar met frisschen moed, U moest er ook eens binnenloopen, Zoo'n sfeer der Jaarbeurs doet u goed. P. GASUS. Harriman naar Europa vertrokken. NEW-YORK, 11 Maart. (D.N.B.j De president vain de Union Pacific Railroad Harriman die als persoonlijk afgezant van Roosevelt te Londen moet zorgen voor de bespoediging der leveranties aan Engeland is gisteren met het Clippertoestel naar Europa vertrokken. k plaats een GROENDE in HAAR LEM'S DAGBLAD. Die gedachte wordt meer dan 46.000 keer per jaar uitgevoerd. Het is ook uw belang, zoo te denken en te doen. De verbreeding van de Prins Hendrikkade te Amsterdam vordert goed. De aanleg steigers ten behoeve van de binnenscheepvaart zijn reeds in gebruik. (Foto Pax Holland). De ingang van het gemeentehuis van Gassel bij Grave is een merkwaardige. Via een houten trap aan de buitenzijde, welke gecamoufleerd is door een vruchtboom, kan men door een tot deur ge vormd raam het gebouw betreden. (Foto Het Zuiden) Wat de overeenkomst van Tokio behelst TOKIO, 11 Maart (D.N.B.) In een zoojuist gepubliceerd gemeenschappelijk communiqué van Japan, Frankrijk en Thailand wordt de goedkeu ring en onderteekening van het Japansche bemid delingsvoorstel tot ibij legging van het Thai- landsch-Indo Chineesohe grensconflict bekend gemaakt. Het communiqué deelt mede dat Indo-Ohana aan Thailand het district Paklav, alsmede het gebied in het Westen, Noordwesten en Zuidwesten van Camibodsja, dat vroeger Thailandsch was, heeft afgestaan. Dit geheele gebied wordt -gedemi litariseerd. Twee eilandengroepen in de Mekhong, namelijk Khong en Khone. komen eveneens onder Thailandsche souvereiniteit, dooh zullen gemeen schappelijk bestuurd worden. Japan garandeert het definitieve karakter der overeenkomst, ter wijl Frankrijk en Thailand uiting geven aan hun waardeering voor de inspanning die Japan zich, ook in het belang van den vrede, getroost heeft en voor de correcte houding van Japan. Over kampeeren. Wat is wel en wat niet toelaatbaar? Onze Haagsche correspondent schrijft: De mededeeling, dat het ingevolge het verbod tusschen 24 uur en 4 uur in de open lucht te ver toeven, niet toelaatbaar is in tenten te kampeeren, zoo dit zich in den genoemden tijd moet afspelen, heeft verschillende vragen doen opkomen met betrekking tot andere vormen van kampeeren, bijvoorbeeld aan boord van schepen, of het over nachten in jachten, in tuinhuisjes aan plassen enz. Men zou wel gaarne willen weten of dit ook onder het verbod valt. Wij meenen te weten, dat zulks niet het geval is. Het verbod geldt alleen voor tenten. Evenwel hebben wij vernomen, dat er ook ten aanzien hiervan nog onderhandelingen worden gevoerd. De A.N.W.B. houdt zich met deze aangelegenheid bezig en het schijnt wel mogelijk, dat er toch nog zekere tegemoetkomingen moge lijk zullen blijken te zijn voor het kampeeren in tenten op bepaalde kampeerterreinen, resp. in bepaalde gedeelten van ons land, waar kampee ren gebruikelijk is. als bijvoorbeeld op de Veluwe, in Brabant enz. Men moet er echter wel op' voor bereid zijn, dat het kampeeren aan het strand in alle geval verboden zal blijven. Tegen opdrijving van pensionprijzen zal streng opgetreden worden. 's-GRAVENHAGE, 11 Maart. Herhaaldelijk ontvangt de overheid klachten over opdrijving van pension- en huurprijzén voor gemeubileerde en ongemeubileerde kamers. De gemachtigde voor de prijzen vestigt er nogmaals de aandacht op, dat het verhoogen van pensionprijzen en kamerhuur op grond van de prijzenbeschikking 1940, no. 1 en het huur prijzen besluit 1940 is verboden. De handelwijze van pensionhouders of kamer verhuurders die van-hun pensiongasten of onder verhuurders hoogere vergoedingen eischen, ter wijl zij zelf door de genoemde verordening tegen opdrijving van huishuur worden beschermd, verdient ernstige afkeuring. Tegen dergelijk misbruik zal. vooral in de gebieden waar door de oorlogshandelingen woningschaarschte is ont staan, met groote strengheid worden opgetreden. Zoo noodig zal, indien aan het genoemde on sociale optreden geen einde komt, worden over gegaan tot het verplichtend stellen van aangifte van alle gevallen van onderverhuur. CA-N.P.) Militaire doelen getroffen BERLIJN, 11 Maart (D.N.B.) Naar het D. N. B. verneemt heeft in den afgeloopen nacht een sterke afdeeling van de Duitsche luchtmacht de Britsche havenstad Ports mouth opnieuw aangevallen. Belangrijke militaire doelen werden met goed gevolg gebombardeerd. Men nam verscheidene groote en talrijke kleine branden waar. In een Maandagavond gepubliceerd com muniqué van het Britsche ministerie van lucht vaart en dat van binnenlandsche veiligheid wordt medegedeeld dat het optreden der vijandelijke luchtmacht Maandag in hoofdzaak tegen Zuid- Oost Engeland en het Kanaal gericht was. In den vroegen morgen heeft de vijand bommen op een stad in de nabijheid van de zuidkust ge worpen, waardoor „eenige huizen" beschadigd zijn. Ook op andere plaatsen zijn in den loop van den dag bommen geworpen. TWEE BRITSCHE VLIEGTUIGEN NEERGESCHOTEN. BERLIJN, 11 Maart (DK.B.) In den af geloopen nacht hebben zwakke afdeelingen van de Britsche luchtmacht getracht West-Duitsch- land binnen te vliegen, waarbij twee Engelsche toestellen werden neergeschoten. Door het af- weervuur werden de vliegtuigen gedwongen hun brand- en brisantbommen van groote hoogte en ongericht te laten vallen, zoodat aan militaire en voor den oorlog belangrijke doelen geen schade werd aangericht. Eenige woonhuizen zijn inge stort. Verscheidene huizen en een museum wer den beschadigd. Verschillende burgers zijn omgekomen of gewond. ENGELSCHE MEDEDEELING. BERLIJN. 11 Maart (D.N.B.) Volgens den Britschen Berichtendienst was de actie van da Duitsche luchtmacht gisteren en in den afgeloo pen nacht in hoofdzaak gericht tegen een stad in het zuiden van Engeland. Aan gebouwen en materiaal werd schade veroorzaakt. Te Londen is gisteren tweemaal alarm gemaakt Ook boven andere deelen van Engeland zijn vijandelijke toe stellen verschenen. Duitsch weermachtsbericht Luchtaanvallen op doelen in Engeland en Schotland. BERLIJN, 10 Maart (D.N.B.) Het opperbe vel van de weermacht maakt bekend: „Het luchtwapcn heeft overdag en vannacht zijn gevechtshandelingen tegen militaire doelen in Groot-Brittannië en in het zeegebied om de Britsche eilanden met succes vortgezet. Een sterke formatie gevechtsvliegtuigen deed ondanks de moeilijke weersgesteldheid en den hevigen afweer met groote uitwerking een aanval op belangrijke militaire installaties in Londen. Een andere aanval wa: vannacht gericht op de inrichtingen der staatswerf van Portsmouth. Door bomtreffers van middelbaar en zwaar kaliber ontstonden groote branden. Verkenningsvliegtuigen vielen aan de Oostkust van Schotland een convooi aan en be schadigden twee schepen ernstig. Ten zuiden van Plymouth werd een groot' koopvaardijschip met bommen bestookt. Bij aanvallen op vliegvelden in Zuid-Engeland verwoestte het luchtwapen han gars en schuilplaatsen. De havenwerken van ver scheidene steden in Zuid-Engeland en Schotland werden krachtdadig gebombardeerd. Lichte Duit sche gevechtsformaties vernielden bij den aanval op een vliegveld op het eiland Malta drie Brit sche jachtvliegtuigen en schoten een hangar in brand. Ook de havenwerken van La Valetta kregen bomtreffers. Ver dragend geschut nam een vijan delijk convooi in de Straat van Dover onder vuur Batterijen van het leger noopten eenige Britsche schepen welke vannacht de kust van het Kanaall probeerden te naderen terug te keeren. De vijand vloog noch overdag noch des nachts het gebied van het Duitsche rijk en de bezette ge bieden binnen. SLACHTOFFERS VAN HUN BEROEP. Uit New York, 10 Maart. Bij het iblussohen van een brand in een bioscoop te Brockton (Massa chusetts) werden, doordat het dak van het gebouw naar benedeft stortte, 25 brandweerlieden onder puin bedolven. Zes brandweerlieden werden ge dood. Twee worden er nog vermist. 16 personen werden zwaar gewond. De bezoekers hadden en kele uren voordat de brand uitbrak de bioscoop verlaten. HEDEN: 10 PAGINA'S. P. Gasus: Jaarbeurs. pag. 1 Het Natuurhistorisch Museum pag. 1 Toen Utrecht nog geen jaarbeurs maar Wel jaarmarkten kende. pag. 3 D.: Tooneel voor honderd jaar. pag. 3 v. H.: Op ontdekkingsreis in de ar beidssfeer van den kuiper pag. 3 v. T.: Band. pag. 3 Flitsen. pag. 3 Voor lange avonden. pag. 5 Tusschen Arabische en Zuid-Chi- neesche Zee. pag. 5 P. Rol: Mens sana in conpore sano pag. 7 Uit de Pers pag. 7 J. S.: Zilveren dagen voor onze vossenfarms. pag. 9 Slapend den winter door. pag. 9

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1