/eren dagen voor ze vossenfarms Slapend den Winter door Rythmisch Typen INST. PONT NET MEISJE AANKOMENDE VERKOOPSTERS JWP1-! fciictic iCreU Uotm ëo mitK^i^i SCHOONMAKEN!! N.V. CE MS TO Nassaulaan 30-32 - Haarlem Dagbladreclame is niet te vervangen ISDX'G 11 MAART 1941' H A A R C E M'S D A G B E A De prijs der huiden stijgt sterk zilvervossenfarms, waarvan men er in ons meer kan vinden, dan men oppervlakkig rermoeden, gaan door verschillende facto- thans een nieuwe bloeiperiode tegemoet, al op de Velu.we vindt men vele van deze e,*met gaas omzoomde „tuinen", waar het jaar gewerkt wordt, terwille van koningin «stal liggen de farms wat „achteraf" van grooten verkeersweg soms weggescho- n het bosch en het is verrassend, dat betrekkelijk weinig menschen van hun ian afweten. Vooral in den bronstijd, dus jaartijd, die thans aangevangen is, is ech- stilte het parool en mag geen outsider de betreden. Want anders zou de nieuwe t" geschaad kunnen worden en in het bij- er nu, heeft men daaromtrent hooggespan verwachtingen. Want het ranke, slanke e van Canadeesche afkomst ls zeer sterk aarde gestegen en doet zijn naam van r-vos" thans weer eer aan. De prijzen ionen een steile curve omhoog en de parti- die voorheen voor f 70 a f 80 een velle- achtig kon worden, mag er momenteel wel bijdoen. Men zou aan dit verschijnsel niets hebben, wanneer de vraag naar den 'liep-doch dit is geenszins het ge- Deze beweegt zcih ook in hoogere regionen; icr zelfs, dat het niet meer mogelijk is aan aanvragen, te voldoen. Velen zouden graag aan breiden, maardaar is de distribu- het apparaat van dezen tijd, dat ook hier ;ebiedend halt toeroept. De dieren mogen et geheel niet. meer vleeschafval, gersten en wat dies meer zij naar binnen werken verleden jaar en meer zouden dus de boel ef laten gaan. ;n denke echter niet dat een zilvervossen- het woord klinkt goed en de man met commercieel- instinct denkt aan een berg jlingen een bijzonder lucratief bedrijf is. mag deze opleving thans wel hebben, aan- nhet in de vorige jaren zeer slapjes ging as een gestage weg naar beneden. Veel on- oud. veel zorg dag-in, dag-uit en betrek- c magere baten op de jaarlijksche veiling, was niet bepaald slecht, maar goed was ook weer anders. De farmer kon het zich der geval moeilijk permitteeren om een •en-klaar zilvervospelerine de dernier lit het een of andere Magasin Paris voor eigen gade te koopen. ar is overigens het verschijnsel van de stij- e vraag, die toch wel niet een oorzaak ijn van het feit, dat bont als weeldeartikel .puntenvrij" is. Ook zal de zwakke sexe, wier kering des harten" met kennershand uit- ild achter de glanzende spiegelruit ligt u voor: het „prijsje" komt gemakkelijk f 1000 uit! wel niet meer vat heb- gekregen op 's heeren der schepping porte- aaie dan voorheen. Maar ook hier vertoont hetzelfde beeld, de merkwaardige econo- he paradox: - men wil voorraad, men wil an, voordat het duurder wordt en juist door toopen wordt het duurder. Zooals het met artikelen gaat arms houden in elk geval thans geen hui- over, zooals dat vorig jaar nog wel ge- de en ook de „krijtkleur" doet het goed. De leurZij was ee'nigszins de schrik van iede- .armer, want het schoonheidsmysterie van ilvervossen huid berust in haar fluoresceer dan ineens, schijnt zij zilverachtig, weer diepzwart. Dit berust op het feit, dat |oede zilvervossenhaar er als volgt uitziet: achtste zwaai;, een achtste zilver en de top rom zwart. tte haren in het vel „doen" het niet en dan men een prijtpels. Hoeveel farmers hebben met een diep-teleurgesteld gezicht naar een igens mooie huid gekeken, binnensmonds droevige woord mompelend„Waardeloos echte kenner kijkt trouwens tot naar het je van de staart, dat volgens voorschrift zilver moet zijn, want anders is het eigen- niet in orde. En het spreekt vanzelf, dat bij het fokken de dieren met de mooiste en uitzoekt om zóo voortdurend op verede- uit te zijn. Een apart vak met aparte moei- leden, waarover veel te vertellen zou.zijn en (tok menigen fokker rimpels in het voorhoofd ïgd heeft. Men heeft thans echter in Neder- voldoende practijk-ervaring opgedaan óm meer in die fouten te vervallen, die bij het ie begin toen een paar ondernemende lers de teelt op Nederlandschen bodem hten gemaakt werden, dagen dat het menu uit jonge haantjes, n en ander kostbaar voedsel bestond zijn s beslist voorbij. Men was toen bang, iets eerds te geven, waardoor de dieren, wier brenging nogal wat gekost had, zouden len sterven. Doch nu houdt men zich veel- in het systeem uitgedacht door Prof. Smith unmerside (Amerika) die een mengsel advi- dat in een bepaalde verhouding vleescn-, der-, gersteme.el en andere stoffen be- flals gezegd, zijn in deze maand de „dagen stilte" op de farm ingegaan. Het afslachten dieren ligt ook pas kort achter den rug; al- de fokvossen heeft men apart gehouden, alles gaat in dit bijzondere wereldje van de met eenzelfde rhythme, dat ieder jaar zkeert. En de oppassers hebben ervoor te en dat de boel klopt: zij geven op tijd zoo gram voer moet je de diertjes met de staarten wild door hun hokken zien ren- wanneer de groote ijzeren kruiwagen na- en staan op den uitkijktoren, waar iaan de heele farm is te overzien. Zij hten de paring zooveel mogelijk te controlee en hebben hiervoor soms een aparte boek ling aangelegd. 151 of 52 dagen komen de jongen ter we- geestige, nietige diertjesbont in zak- laat. Gemeenlijk wordt de familie uitge- 3 met 3 tot 5 koppen, maar het kan ook ge- ten, dat er in eens 9 bijkomen. U moet ze met hun spitse snuitjes en teere pootjes is een heel apart schouwspel, terigens worden de vossen ook in ander op- t goed verzorgd. Op het program staat ook Schoonheidsmassage" met speciale werkbui en allerlei andere „heerlijkheden", zooals netting, ontvlooiïng, enz. dieren hébben hier dan ook een gemakke- leventje. Zij wanen zich in een klein zorge- paradijs, niet wetende, dat zij in een bij- iere verhouding tot den mensch ingeschakeld Sen en hun bestaan parallel loopt met de ?enfarms in Califonie en de ganzenfarms fecklenburg. Hun huid wordt geplukt en ge ld, maar ondanks al dit goeds blijft de vos mensch wantrouwen en er moet heel wat luren, voordat hij bij zijn „baas" een stukje fch uit de hand komt halen. Hij schiet er als een wilde omheen, onderdoor, erlangs r in zijn donkere oogjes schijnt het te telen: je kunt de menschen niet vertrouwen tie het ook is i Nederlandsche farms sturen jaarlijks hun -n weg ter slachting. Dikwijls doen zij dit zelfsoms met electriciteit soms met be- ivan benzinegassen, die door een motor in hermetisch gesloten kist gebracht worden, ns in het jaar is er een groote veiling in Verdam: dat-is de clou van een jaar wer- van een jaar- trouw oppassen en gecon centreerd controleeren. De meeste farms hebben gemiddeld 100 tot 200 vellen. En wanneer men bedenkt, dat voor kort de veilingprijs' ongeveer f 28f 29 bedroeg, begrijpt men dat het geen „vetpot" Was, vooral omdat iedere vos jaarlijks voor f 1013 opeet. Dit jaar is er nog geen verkooping geweest, doch men heeft redelijke verwachtingen, dat de prijzen opgeloopen zijn tot f 140—160. En misschien wachten er ook nog andere verrassingen De z.g. wereldveiling werd tot nogtoe in En geland gehouden door de Hutsonbay-company. Uit alle Tanden kwamen daar de zilvervospelzen bij elkaar en men zag er fraaie diep-blauwe exemplaren en heel fijne schakeeringen. In hoeverre deze veiling in de toekomst nog gehou den zal worden is niet bekend, doch de farmers hebben daar stellig geen schade bij, aangezien daar ook betrekkelijk slecht betaald werd door de het alle perken te buitengaande aanbod. Thans zijn er naar schatting 40 tot 60 zilver vossenfarms in ons land, die na moeilijk wor stelen een „zilveren tijdperk" tegemoet gaan. Maar de baten die binnenkomen, zijn in de voor gaande jaren dikwijls moeilijk verdiend. Of het „verbruik" in de toekomst wel gelijken tred zal houden? Het is altijd gevaarlijk zich aan voorspellingen te wagen. Wel weten wij dit: de liefde van een vrouw om een echten zilvervos om haar schouders te leggen gaat er heel moei lijk uit.... J. S. Verliezen der Engelsche vloot. In totaal 43 torpedojagers. BERLIJN, 11 Maart. (D.N.B.) De Britsche Admiraliteit heeft tot dusverre het verlies van 41 torpedobootjagers toegegeven. Met 'de beide jagers die op 7 Maart door Duitsche motortorpedobooten vernield werden, waarvan de Admiraliteit nog geen melding gemaakt heeft, stijgt het totale verlies tot 43 jagers. Aan verlies van lichte strijdkrachten heeft de Engelsche Admiraliteit den ondergang van negen eenheden in de laatste drie weken, waarbij inbe grepen het tot zin-ken brengen van de beide kust- waohtsohepen „Remilo" en „Codders". Zware ver liezen aan officieren en bemanningen werden ge leden bij den ondergang van de Huntley" (73 koppen) en het patrouillevaartuig „Örmonde", be n-evens bij het vergaan van een mijnenlegger, waar van de naam niet vastgesteld is en die 5 Maart door een voltreffer van een zwaren bom letterlijk uiteengereten werd. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN EX-KONING ALFONSO IN SPANJE. Van de Spaansch-Fransche grens: Volgens par ticuliere inlichtingen is het stoffelijk overschot van ex-koning Alfonso Maandagochtend over de Fransche grens naar Spanje gebracht. De bijzet ting in den vorstelijken grafkelder van het Esco- riaal zal een dezer dagen geschieden. (D.N.B.) Malsoeoka's reis naar Europa. TOKIO. 11 Maart. (D.N.B.) Het departement van Buitenlandsche Zaken heeft het volgende offi- cieelecommuniqué uitgegeven: De minister van Buitenlandsche Zaken Matsoeoka zal binnenkort Duitschland en Italië bezoeken om in verband met het sluiten van het driemogendheden.pact persoon lijk gelukwenschen uit te wisselen, den Fuihrer van Duitschland en den Duce van Italië te ontmoeten. Deze reis werd reeds bij het sluiten van het pact tusschen de drie regeeringen besproken, doch tot dusver was de minister van Buitenlandsche Zaken door drulck ambtsbezigheden verhinderd het plan uit te voeren. Tevens wil de minister van de ge legenheid gebriuk maken om ter plaatse persoon lijke Waarnemingen te verrichten over den toestand in Europa. In gezelschap van den minister zullen zich negen -hooge ambtenaren van het departement van Buitenlandsche Zaken bevinden alsmede een vertegenwoordiger van het leger en van de vloot. Toenemende krijgshedrijviglieid aan het Grieksche front. BELGRADO, 11 Maart. (D.N.B.) In de be richten van het Italiaansch-Grieksche ooriogstoo- neel wordt gesproken over een herleving van de militaire bedrijvigheid. „Vrenie" meldt uit Saloniki dat tegen 22 Maart alle reservisten der 'lichting 1921 in heel Griekenland zijn. opgeroepen. Uitgezonderd worden slechts vaders van gezinnen met meer dan vier kinderen. Voorts meldt „Vreme" uit Saloniki dat de geveohtsactie aan beide zijde is toegenomen, zonder dat er tot dusver wijzigingen van beteeke- nis in de positie van het front gekomen zijn. De meeste operaties hadden weer plaats aan het cen trale front, terwijl er aan de overige fronten be drijvigheid Van patrouilles en artillerie viel waar te nemen. De strijd in de afzonderlijke sectoren wordt door het bergachtige terrein zeer bemoei lijkt. Op de Amsterdamsche Beurs. AMSTERDAM, 11 Maart. Reeds bij meer dan één gelegenheid is gebleken door door de moeilijke tijds omstandigheden de ondernemingsgeest waarvoor Ne derland altijd zoo bekend was, nog geenszins ïs uit- gebluscht. Thans gaat de Nederlandsche Scheeps touw-Maatschappij over tot de uitgifte van f 500.000 gewone aandeelen tot den koers van 110 procent. De nieuwe aandeelen deelen ten volle in de winst over het jaar 1941. In het prospectus wordt ver klaard dat door de uitbreiding, waartoe in 1939 was besloten, de bouwcapaciteit van de Nederlandsche Scheepsbouw-Maatschappij belangrijk zal worden vergroot. De verwachting wordt uitgesproken dat na beëindiging van den oorlog groote vraag naar schepen zal ontstaan, terwijl tevens wordt medege deeld dat de maatschappij voor het loopende en het volgende jaar behoorlijk van orders is voorzien. Hieruit blijkt dat men de oogen op de toekomst ge richt houdt en reeds maatregelen neemt om aan een eventueele groote bedrijvigheid, welke de komende jaren mochten opleveren gemakkelijk het hoofd te kunnen bieden. Het dagelijks verloren gaan van schepen als gevolg van oorlogsgeweld maken het rvijwel zeker dat na dezen oorlog een .groote vraag naar nieuwe tonnage zal bestaan en daarom is het een daad van wijs beleid om thans reeds maatre gelen te nemen om op de toekomst geprepareerd te zijn. Het is moeilijk om een meening uit te spreken op hetgeen de eerstkomende tijden zullen brengen, maar dit neemt niet weg dat alle symptomen welke op een onverminderde voortvarendheid van het Nederlandsche bedrijfsleven wijzen als een hoopvol teeken van de toekomst kunnen worden opgevat. Intusschen heeft het economische leven op het oogenblik nog vrijwel overal ter wereld met moei lijkheden te kampen, welke moeilijkheden vrijwel uitsluitend wortelen in de tegenwoordige abnormale omstandigheden. Volgens berichten uit New York bevindt zich op Java een groote suikervoorraad, daar de verschepingen geringer waren dan verleden jaar. De uitvoer van Java-suiker is achteruitgegaan terwijl daarentegen de oogst grooter is geworden. Klaarblijkelijk houdt dit verband of met de „afzet mogelijkheid" of met moeilijkheden welke de ver scheping aangaan. Het is niet gemakkelijk zich een goed beeld te vormen van de ontwikkeling van de situatie in de naaste toekomst en dit is waar schijnlijk de grondoorzaak van de terughoudend heid die nog steeds ten opzichte van de effecten beurs aan den dag wordt gelegd, zij het ook dat de handel de laatste dagen aan het Damrak iets groo ter is geweest. (ANP). Teekeningen van dertigduizend jaar geleden. Vondst in een „holengalerij". PARIJS, Maart. In de buurt van een klein stadje in Zuidwest- Frankrijk, Montignac, is door vijf schooljongens een geweldige ..holengalerij" vol praehistorische teeke ningen ontdekt. De beroemde Fransche deskun dige op dit gebied Abbé Her.ri Breuil heeft in een artikel in het wetenschappelijke tijdschrift .Na ture" bijzonderheden over deze vondst gepubli ceerd. De ontdekking heeft in wetenschappelijke kringen sensatie verwekt, daar de gevonden afbeel dingen niet slechts gelijk van waarde zijn als die uit de holen van Altamira, maar deze nog in f 'er- dom overtreffen. Men schat de pas gevonden tee keningen op een ouderdom van 30.000 jaar, dus 10.000 jaar ouder dan die van Altamira.Abbé Bretiil vermeldt in de eerste plaats reusachtige afbeeldin gen van stieren die in zwarte kleuren geschilderd zijn. Deze afbeeldingen zijn bijna vijf meter lang. Op een plaats van de donkere holengang telde Breuil meer dan 80 afbeeldingen, hoofdzakelijk op neergestorte steenblokken aangebracht. Vele gale rijen zijn tot dusver nog niet doorzocht. De schilders die deze holen versierden hebben ook paarden gesohilderd in roode kleur. De dieren hebben een gevlekt vel. Voorts zijn, waarschijnlijk met religieuze of magische bedoeling nog uitge beeld: ossen, buffels, herten, twee leeuwen en een dier dat naar alle waarschijnlijkheid een beer moet voorstellen. Een schildering die vermoedelijk een praehistorische jachtpartij voorstelt wordt door den Abbé als volgt beschreven: Op den linkerkant van het schilderij ziet men een zwarte neushoorn vluch ten. In het midden ligt een rood geschilderde man op den grond, naast hem speer en werphout. Rechts ontwaart de toeschouwer een zandkleurige, met "zwarte randen afgebeelden buffel. De inge wanden hangen het dier, als bij een in een stie rengevecht gewond paard, uit het lijf. fri contrast met deze bloederigheid zit naast den gevallen man een vogel op een tak. Breuil voegt hieraan toe dat de afbeeldingen van een verschillende techniek ge tuigen. Vele zijn overgeschilderd, andere meerma len gerestaureerd. (United Press). De stakingen in de Vercenigde Staten. WASHINGTON. 11 Maart. (DNB) Gisteren zijn in de Vereenigde Staten twee nieuwe stakingen uit gebroken. Bij de geschutfabriek Brill te Philadel phia zijn 1500 arbeiders in staking gegaan. Voorts kon de Postgazette, een blad te Pitttsburgh, niet verschijnen, doordat de bezorgers weigerden on der de bestaande voorwaarden te blijven werken. Bijzonder ernstig is de toestand in de fabriek Lackawanna van de Bethlehem Steel corporation, waar 9000 arbeiders hebben gedreigd onverwijld het werk te zullen neerleggen, indien hun eischen niet worden ingewilligd. De toestand is zóó on overzichtelijk geworden dat men arbitrage door den president verlangd heeft. HET RAADSEL VAN DEN WINTERSLAAP De winterslaap is nog steeds een van de vele onverklaarbare natuurverschijnselen. Mülioenen zoogdieren, insecten en reptielen sluimeren den iheelen winter door (met slechts een korte onderbrekingen) terwijl de organen in het geheel niet, of zoo uiterst zwak functionneeren, dat hun werking nauwelijks is waar te nemen. Instinctief beginnen de „winterslapers'reeds vóór den aanvang van de herfst met hun voor bereidingen voor dezen langen slaap. De beren bijvoorbeeld zorgen, dat zij een rijkelijken voor raad vet hebben, waarop zij gedurenden den winter teren. Een magere beer in den herfst is zeer gevaarlijk. Door het gevoel, dat hij niet voldoende voorzorgsmaatregelen heeft genomen om in een dringende behoefte te kunen voor zien. wordt hij geprikkeld en is meestal erg wild. Tijdens den winterslaap kan de lichaamstem peratuur dalen tot op de helft van de normale. De hartslag wordt langzamer en alle functies der maag en verteringsorganen houden geheel op. De ademhaling is zoo uiterst zwak, dat men haar nauwelijks kan waarnemen; bij enkele sla pers schijnt zij zelfs volkomen op te houden. Een overwinterende vleermuis werd een uur lang in een emmer onder water gehouden en toen men het beest er weer uit nam, sliep het het nog steeds en was volkomen normaal. Een egel overleefde een dergelijk proces dat 22 mi nuten duurde. Doch vleermuizen, kikkers en andere koudbloedige dieren houden eigenlijk ceen winterslaap. Daar deze dieren nl. geen eigen innerlijke lichaamswarmte hebben, past hun lichaamswarmte zich aan bij te tempera tuur van de natuur. En daar er bij zoo'n lange vriestemperatuur vrijwel geen beweging moge lijk is, treedt een soort verstarring in. welke echter niet veel met slaap te maken heeft. Wan neer men de omgeving van het verstarde lichaam verwarmt, wijkt de verstarring en „ontwaakt" het dier weer. Een overwinterende zevenslaper, die zich tot een bal oprolt, kan over den grond worden ge sleept, of gerold, zonder dat hij ontwaakt of er nadeelige gevolgen van ondervindt. Er vindt een geheimzinnlige verandering plaats in de krachten en onderlinge verbindingen der ver schillende organen tijdens den winterslaap. Men verwijderde de hersenen en het ruggemerg van een marmotje in winterslaap geheel en al en het hart van het diertje bleef nog tien uren door slaan. De winterslaap is een van de middelen der natuur om haar schepselen hulp en bescher ming te bieden tegen den strengen winter. De vogels leggen hun tunnel bouwwerken onder de „vrieslinie" aan; de eekhoorntjes hebben ge leerd, er volle voorraadschuren op na te hou den voor den winter. Bijen hebben evenmin een winterslaap noodig, zij hebben honing om van te leven en handhaven hun temperatuur en die van den bijenkorf door de bewegingen van hun vleugels, welke sterker worden, wanneer het kou der wordt. De mieren trekken zich terug in hun heuvels onder de aarde en zetten daar ge durende den winter hun werkzaamheden voort. Van de ware winterslapers hebben de beren het meeste uithoudingsvermogen, waschberen, skunks en dassen verslapen den slechtsten tijd van den winter. Verder zijn er nog knaagdieren, die hun slaapperiode af en toe onderbreken om voedsel (bijvoorbeeld van te voren verzamelde wortelen, zaden en bessen) tot zich te nemen. Ook beren en dassen onderbreken hun winter slaap voor periodieke maaltijden. Vaak zijn er verschillen tusschen de winter- slaapjes van leden van eenzelfde diersoort; de zwarte beer overwintert alleen in de Noordelijke streken en niet in het Zuiden. Steeds trekt de berin zich het eerst terug. Bij ae Ijsberen in de Poolstreken schijnt slechts het wijfje te overwinteren. Tijdens dezen winterslaap worden haar jongen geboren. Wanneer de berin in haar hol ontwaakt, zijn de jongen reecis twee maan den oud. Als verblijf tijdens hun winterslaap zoeken beren boom- en aardholen of houtsta pels. Slangen verwinteren gedeeltelijk in holle boomstammen Reptielen schijnen tijdens hun slaap geheel levenloos te zijn. Zij hebben de afgestomptheid van opiumschuivers; zij bijten wild, doch blind om zich heen. Padden en kikvorschen overwinteren regelma tig, zij rusten behageiijk, ingegraven in de modder onder hun lievelingsvijver. De hazel muis en de egel. welke laatste het slaaprecord, zoowel wat lengte als vastheid betreft, houdt, wijken ook in gevangenschap niet van hun ge woonte af, in tegenstelling met de reptielen. Vele dieren overwinteren omdat hun buit het ook doet. De vleermuis trekt zich in den winter te rug. wanneer de insecten met welke zij zich voedt verdwenen zijn of zelf slapen. Zoodra het weer maar even Iets milder wordt In de Noordelijke streken, ontwaakt de man- netjesbeer in zijn hol; wanneer de koude dan echter enkele dagen later weer Intreedt, ver volgt hij weer zijn winterslaap. Van den hamster weten wij, dat hij zich in zijn hol terugtrekt zoodra de gure herfst in het land komt. Op zachte winterdagen ont waakt ook hij, waagt een blik in de vrije na tuur doch keert terug in zijn warme winterresl- dentie en slaapt tot de voorjaarszon den grond weer verwarmt. Dan komt hij zeer vermagerd uit zijn schuilplaats te voorschijn en zoekt een le vensgezellin. De knaagdieren die een winterslaap houden, brengen den winter slapend door naast hun ver zameld voedsel, zooals boven reeds werd op gemerkt. Onder hen neemt de zoogenaamde ze venslaper een bijzondere plaats in. Men heeft dit beestje nl. zoo genoemd, omdat 1 het een „slaapje" houdt van zeven maanden lang. slechts onderbroken om af en toe wat voedsel uit zijn voorraadschuurtje tot zich te nemen. Men ziet dus, dat haast alle „winterslapers" hun slaap verschillende malen onderbreken en niet den geheelen winter door slapen, zooals vele menschen denken. Biljarten KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM TWEEDE KLASSE KLEIN BILJART. Het tournooi om bovengenoemd kampioen schap, hetwelk door omstandigheden eenige we ken is onderbroken, wordt Dinsdagavond voort gezet met de volgende partijen: 7*2 uur: H. GortH. v. d. Broek. 9 uur: P. Diekman—J. Hartog. De rangschikking is als volgt: alg. gesp. gew. pnt. brt. h-s.gem. 1. A. Corver 4 4 600 121 30 4.95 2. H. v. d. Broek 6 4 860 163 35 5.27 3. C. v. d. Hoek 3 2 406 79 49 5.13 4. P. Diekman 4 2 545 107 47 5.09 5. H. Gort 4 2 558 147 27 3.79 6.J. Hasselmeijer 6 3 820 174 26 4.71 7. M. v. d. Water 6 3 808 207 32 3.90 8. L. de Zwart 4 1 556 159 25 3.49 9. J. Hartog 6 1 663 213 26 3.15 Gespeeld wordt in het clubgebouw van de B. V. „Insulinde", Gen. Cronjéstraat hoek P. Kruger- straat. Zwemmen Nederlandsche zwemsters zullen starten in West-Duitsclilaiid. AMSTERDAM, 11 Maart. Naar wij vernemen zullen de Nederlandsche zwemsters Cor Kint, Alie Stijl en Jopie Waalberg resp. op 16 Maart te Kre- feld, 19 Maart te Diisseldorf en 23 Maart te Mün- chen-Gladbaoh deelnemen aan internationale wedstrijden, waarin ook de beste Deensohe zwem ster Ragn-hild Hveger zal starten. De Nederlandsche Zwembond. die hiervoor de uitnoodiging ontving van den Duitschen Zwem bond, heeft mevr. de DoodKoenen bereid gevon den onze zwemsters te vergezellen op 'haar tour nee. Het belooft een interessant tournee te worden, daar de Duitsche Zwembond medegedeeld heeft, de beste Duitsche krachten op deze wedstrijden te laten uitkomen. Tot mijne droefheid over leed heden mijn trouwe hulp, Mejuffrouw Hendrica Wilhelmina Knoppers Haarlem, 10 Maart 1941 Schouwtjeslaan 29 rood. J. W. LOEFF De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 13 Maart 1941 des n.m. te 1 uur op de Algemeene Begraafplaats te Heem stede. Door middel dezer betuig ik mijn oprechten dank voor alle belang stelling bij het overlijden van mijn man ondervonden. P. DEKKER-BALK Dankbetuiging Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele bewij zen van deelneming, bij het over lijden van onzen eenigen lieveling Albert Uit aller naam: A. DE JONG Jacobijnestr. 13 Bleeren met behulp van speciaal daarvoor ver vaardigde gramofoon- platen. Deze week aan vang dmieuwe cursussen Prosp. gratis. Oude Gracht 71 Bij vonnis der Arr. Rechtb. te Haarlem d.d. 14 Jan. 1941 is ver klaard in staat van faillissement Johann van der Rijd, papierhan delaar, handeldrijvende onder de firma Rijd's Papierhandel en Handelmïj Kalb, wonende te Zandvoort, Kostverlorenstraat no. 40 met benoeming van den E.A. Heer Mr. C. G. Bijleveld tot Rechter-Commissaris en van on dergetekende tot curator. De verificatievergadering is be paald op Woensdag 9 April 1941 des namiddags om 2.15 uur in het Paleis van Justitie aan de Jans straat no. 81 te Haarlem. Indiening der schuldvorde ringen moet geschieden bij den curator vóór 25 Maart e.k. Haarlem, 10 Maart 1941. De curator: Mr. D. DE JONG Wilhelminastraat 49 Executie-Veiling op Woensdag 12 Maart n.m. 2.30 uur in perceel Spaarne 32, Haar lem, van diverse meubilaire goe deren, als tafels, stoelen hang klok, schild., kleed, pullen enz. Bezichtigen op verkoopdag van 10.301 uur. Deurwaarder C. H. ERBRINK Firma TRIO, Lampekappen ate lier vraagt GEROUTINEERDE RIJGSTERS voor het betere genre. Zonder vakkennis onn. aanmelden. Soil, uitsl. schriftelijk Duvenvoorde- straat 67. HUWELIJK. Heer. 28, zacht karakter, wenscht kennismaking met knappe jonge dame of dame. Streng karakter, van zeer goeden huize. Br. no. 5102 bur. van dit blad Besch. meisje, 35 j„ biedt zich aan als HUISHOUDSTER liefst bij Heer alleen, of in kl. gez.. met huisel. verk. Br. no. 5105 bur. van dit blad GEVRAAGD: v. d. en n. g. k. k. en w., v. g. g. v„ kat en zw. drag Hulp aanw. Aanm. Heemst. Dreef 191. MEJ. MOSER, Raamvest 47, Telefoon 11684, vraagt en biedt aan voor terst., 15 Maart en April, als noodhulp en voor vastkeukenm.. 2de-meisjes, dienstb. als meid-alleen, werkvrouwen en dagmeisjes voor heele en halve dagen. Voor DIRECT GEVRAAGD eenige nette, vlotte, aan komende VERKOOPSTERS. MULO- of ULO-diploma strekt tot aanbeveling. Brieven met voll. inlichtingen onder nr. 5108 aan het Bureau van dit Blad. FIETS JONGEN. Levensmiddelenbedrijf vraagt een handigen, netten FÏETS- JONGEN. bekend met Haarlem en Omstreken. Leeftijd niet ouder dan 18 jaar. Brieven onder nr. 5107 aan het Bureau van dit Blad. Voor TIJDELIJK GEVRAAGD een betrouwbare Jongeman van circa 2535 jaar of Ind. gepensioneerde als NACHTWAKER. Brieven met voll. inlichtingen te richten onder nr. 5106 aan het Bureau van dit Blad. ^ÊTrpMinn /vj\ J*K T\ Hoofdpr. n. wensen Huis w/f 6000.-, Boschterr. w f GOOO.-, 5 koeien en paarden f 6000, 3 koelen f 3000 2 paarden f 3000.-. 480 Prijzen. Min. V. )a.l.6e«b. 40. 2e Ald.1101. Ntd.Vei.v Lucbtv 1908 Bontmantels t.w.v. f350.-,1350.-,1800.- at prl|« n—r Uw lewt-w.v. f 800-, 135Q.-, IX K.L.M., Rijclca Trak Giro 241.000 Haag sig.mag., kiosken, of 60 et. postzegels "S* ff aast (//laatste weekf21M rfr AUvr'/ f U u/^7 DtRDc EN LAATSTE LOTING BENNEBROEK Co,'. Zutmn. BEVER WI|K: Sig. Boiieahna. Sip. Nooit; Uil* W«iM 8LOEMENDAAL C. Pa.rlberg: Veel. So.»fc V.mwir. HAAJM.FM Slg Slc Graou I. Kooien: 1. M.kkta v d. Dryl: Gar. t. Rug pi; Luk. Soabof.arl-Ku.il Tlontl-Wa:a. Vcrn'. Lotk Portier Helel BtulLaaan HEEMSTEDE Co,l v Gun,eren; H.palueo F \o'. HILLEGOM. Sig. Dvbbla. Uiig y d Llndr: Winkel. Mm; Sip. Rl|nbrrk; Hlllegooair. SPAARM1AM J. ,o l Veld, jü - - Radrnakcitt S.g. P. C. VAN ONDER TOT BOVEN VAN BINNEN EN BUITEN Telefoon 11363 Telefoon 11363

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3