De verwijdering van Joden uit Let bedrijfsleven en avonturen van Jiaci Tlieuias Uit Wilde Gewesten VRIJDAG U MAART '194T HAXREEM'S DXGBEAD De tekst der verordening Het Verordeningenblad van Donderdag bevat een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de behandeling van ondernemingen, welke aange geven dienen te worden. In artikel 1 wordt bepaald, dat goedkeuring vereischt is voor: het oprichten van een onderne ming, welke onder de bepalingen van de Veror dening no. 189 1940 betreffende het aangeven van ondernemingen valt onderneming, welke aange geven dient te worden)het aanbrengen van ver anderingen in een bestaande onderneming, waar door die onderneming komt te vallen onder de verplichting tot aangifte; het verzoek om goed keuring cmoet worden ingediend door hem, die het oprichten der onderneming of het aanbren gen der verandering beoogt. Goedkeuring wordt'ook vereischt voor: het ver vreemden, verhuren, verpachten, liquideeren of stilleggen van een onderneming, welke aangege ven dient te worden, of van een gedeelte eener zoodanige onderneming: het vestigen van een recht van vruchtgebruik op een onderneming, welke aangegeven dient te worden, of op een ge deelte daarvan; het aanbrengen van veranderin gen in een onderneming, welke aangegeven dient te worden, waardoor de gronden, waarop de ver plichting tot aangifte berust, wegvallen; het aan gaan van de verplichting tot het verrichten van bepaalde rechtshandelingen van de 'hierboven be doelde soort. Wordt goedkeuring verleend tot 'het aangaan van een zoodanige verplichting, dan iheeft die goedkeuring mede betrekking op het ten uitvoer leggen 'dier verplichting. Het verzoek om goedkeuring moet worden in gediend door hem, die de overeenkomst, waar voor de goedkeuring vereischt is, te sluiten of den maatregel, waarvoor goedkeuring vereischt is te verrichten beoogt. Maatregelen van de genoemde bedoelde soort, welke reeds getroffen zijn in den tijd tusschen 9 Mei 1940 en den.dag van het in werking treden dezer verordening, dienen achteraf goedgekeurd te worden. Misbruik van formeeie of materieele rechts voorschriften van burgerlijk recht kan niet tot gevolg hebben, dat de verplichting tot liet ver krijgen van goedkeuring ontdoken wordt. Bevoegd tot het verleenen der goedkeuring is de Rijkscommissaris voor het bezette Nederland sche gebiedt De goedkeuring moet worden aangevraagd: in de in de eerste twee bedoelde gevallen vóór ihet treffen der daar bedoelde maatregelen en in de andere gevallen binnen een maand na het in werking treden dezer verordening. Wordt de goedkeuring geheel of ten deele ge weigerd, dan bepaalt de Rijkscommissaris of en op welke wijze de getroffen maatregelen onge daan dienen te worden gemaakt, dan wel of zij rechtsgeldigheid missen. Daarbij kan hij bindend ■beslissen omtrent de daardoor ontstane rechts verhoudingen. Zoodanige beslissingen zijn ook bindend voor organen der rechterlijke en uitvoe rende macht. De. Rijkscommissaris kan in ondernemingen, welke aangegeven dienen te worden, bewind voerders aanstellen. De onderneming draagt de kosten der .bewindvoering. Voor zoover ,bij de aanstelling van den bewind voerder niet anders wordt bepaald, is de bewind voerder bevoegd tot het verrichten, zoo in als buiten rechte, -van alle rechtshandelingen en anderszins, welke de bedrijfsvoering der onderne ming met zich brengt. Tijdens den duur van de bewindvoering kan geen voogd, curator of eenig ander beheerder worden benoemd, voor zoover zulks de onderneming aangaat. Tijdens den duur van de bewindvoering worden de bevoegdheden van den eigenaar, van de be stuurders of van de overigens tot vertegenwoor diging of bestuur bevoegde personen opgeschort. Hetzelfde geldt voor de bevoegdheden van alle organen; deze bevoegdheden oefent de bewind voerder uit. De Rijkscommissaris kanevenwel bepalen, dat de bevoegdheden der organen ge heel of gedeeltelijk door deze blijven worden uit geoefend. De aanstelling van den bewindvoerder in een onderneming, welke in het HandelsregisT ter is ingeschreven, wordt ambtshalve en vrij van kosten in het Handelsregister ingeschreven. De bewindvoerder heeft bij de uitoefening van zijn functie de zorgvuldigheid van een goed be windvoerder in acht te nemen; hij staat onder toezicht van den Rijkscommissaris en is voor zijn handelingen jegens hem alleen verantwoording verschuldigd. De bewindvoerder heeft recht op teruggave van zijn werkelijke onkosten en op een redelijke ver goeding voor zijn bemoeiingen. Het bedrag wordt door den Rijkscommissaris vastgesteld. Deze kan te allen tijde de bewindvoering doen eindigen en de aanstelling van den bewindvoerder intrekken. Is de onderneming in het Handelsregister inge schreven, dan moet de intrekking van de aan stelling vrij Van kosten in het Handelsregister worden ingeschreven. De Rijkscommissaris kan het voortzetten van eenigerlei bedrijfsuitoefening van een onderne ming, welke aangegeven moet worden, verbieden en bepalen, dat zoodanige ondernemingen vóór een door hem te bepalen tijdstip geliquideerd of Voor het laatst dit jaar zijn de visschcrs van Kuinre ter vangst gegaan in den Noord Oostpolder. Daartoe moesten zij hun schuiten met vereende krachten over den dijk brengen. Het was een moeilijk karwei, doch het gelukte. (Foto Pax Holland). tot een zoodanig tijdstip stilgelegd moeten wor den. Aan een goedkeurig of aan een beschikking, waarbij een gevraagde goed/keuring geheel of ten deele wordt geweigerd, kunnen voorwaarden en verplichtingen worden verbonden. Op de procedure krachtens deze verordening kan een recht worden gelieven. De behandeling van een verzoek kan van de geheele of gedeelte lijke vooruitbetaling van het recht afhankelijk worden gemaakt. Voorts bevat de Verordening strafbepalingen. GEBEDSURE. Op initiatief der predikanten H. J. Drost. M. van der Voet. J. W. Siertsema, C. Veenhof en D. Henstra is on langs in de Immanuëlkerk (Van Egmondstraat) .te Haar lem een ure van gebed en getuigenis gehouden. Een tweede gemeenschappelijke gebedsure zal a.s. Vrijdag 21 Maart plaats vinden in die zelfde kerk. Het onderwerp van dezen avond zal zijn: Verblijdt u in de hoop. Zyt geduldig in de Verdrukking. Volhardt in het gebed. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie Sme- destraat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Bankbiljet, Houtkamp, Damiatenstraat 30; Beurs met inhoud, Simons, Eindenhoutstraat 26; Enveloppe met geld, Hubrechtse, Populier straat 7; dameshorloge, Bakker, Dr. Leyds- straat 72; Portemonnaie, de Vries, Gen. de Wetstraat 75; Pakje bev. wol enz., Boons, Lek straat 32; Pakje bev. kleeding, Bureau van Po litie, Smedestraat; Vulpen, Wilkes, Leidsche- straat 22; Kinderwanten, Koster, Spaarndam- scheweg 270; Zadeldek, de Visser, K. Onnes- straat 16; Zak brandstof, Ottenbros, KI. Heilig land 9. DIK TROM IN ST.-BAVO. A.s. Zondagmiddag worden twee vroolijke kin dervoorstellingen gegeven in St.-Bavo te Haar lem. Vertoond wordt o.a. de mooie kindergeluids film „Dik Trom", bovendien is er een zeer amu sant voorprogramma.' Stelende musicus. Stal geld uit de jassen van concertbezoekers. Door de politie te Amsterdam is Donderdag aan gehouden en in bewaring gesteld een lid van het Concertgebouw-orkest te Amsterdam, die bekend heeft, uit jassen, die in de garderobe hingen, her haaldelijk geld te hebben weggenomen. Meermalen vermisten bezoekers van het Concertgebouw na afloop van het concert geld uit hun in bewaring gegeven kleeding. De politie hield een oogje in het zeil: de verdenking viel op den musicus. Hij zal aan de justitie worden voorgeleid. Extra-hulp aan gesteunden. De waarnemend secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken heeft aan de ge meentebesturen een circulaire gezonden, waarin o.m. gezegd wordt: Ook voor 1941 zal extra-hulp in den vorm van kleeding, dekking en schooisel kunnen worden verstrekt aan ondersteunde en tewerkgestelde werkloozen en aan de z.g. onder groep b. 'vallende kleine-grondgebruikers en tuinbouwers. De rijksbijdragen zullen hiervoor als volgt wor den berekend: Voor de ondersteunde en tewerkgestelde arbei ders mag over het dienstjaar 1941 per gemeente ten hoogste worden besteed een bedrag, gelijk aan het gemiddeld aantal werklooze arbeiders, dat over de eerste 10 maanden van 1940 als werk zoekende bij de plaatselijke organen der arbeids bemiddeling stond ingeschreven, vermeerderd met het gemiddeld aantal tewerkgestelden over de zelfde maanden, vermenigvuldigd met f 6.50 Van dit bedrag komt f 2 ten laste van de ge meente en f 4.50 voor rekening van het departement van sociale zaken;*' Voor de b.-boeren en b.-tuinbouwers mag over 1941 per gemeente ten hoogste worden besteed een bedrag gelijk aan de gemiddelde aantallen b- boeren en b-tuinders over de eerste maanden van 1940, verminderd met f 3.25; van dit bedrag komt f 2.25 ten laste van het departement van sociale zaken, zoodat vanwege de gemeente f 1 per b-boer en b-tuinbouwer moet worden bijgedragen. Schuldbrieven aan toonder. Bij besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Justitie en van Handel, Nij verheid en Scheepvaart betreffende vergaderingen van houders van schuldbrieven aan toonder is be paald, dat besluiten eener vergadering, bedoeld in artikel 7, eerste lid, der wet op de vergadering van houders van schuldbrieven aan toonder, mede kun nen betreffen vorderingen, welke reeds langer dan een jaar opeischbaar zijn. Dit besluit treedt in wer king op den dag zijner afkondiging. Het vervalt met ingang van 1 Januari 1942. VOOR DE KINDEREN Noor I I A. Gouwmiur. Rtlttn en aionlunn ran Ml/nJi.cr PrtHibft* J'tthning i on Aart van Ewuk. Als Prikkebeen is weggeleid En iedereen van droefheid schreit. Is er toch één, die nog durft hopen. Al moest hij 't met. den dood bekoopen: Hij gaat als leeraar naar den Bey En vraagt: „Hebt U geen werk voor mij?" De Bey ziet hem goedgunstig aan Een zegt: ,.'k Heb U toch goed verstaan. Gij wilt mijn kind'ren mores leeren En hier aan 't hof met ons verkceren7 Welnu, dan heb Ik geen bezwaar" Hier is het stel dresseer ze maar." Een bakkersgilde te Haarlem opgericht. Op initiatief van het Ned. Agrarisch Front Donderdagmiddag in de bovenzaal van de G Concertzaal te Haarlem een bijeenkomst pla van bakkerspatroons te Haarlem, die door heer P. Faber welkom werden geheeten. Het woord werd allereerst gevoerd door heer W. J. C. Thomas die sprak namens Ned. Agrarisch Front. De heer Thomas begon met op te merken, ook te Amsterdam deze bedrijfsstrijd niet or. kend is. De broodprijs is hier plotseling naar be den gegaan, doordat een meelfabriek het er aanlegt, een bakkersbedrijf te gronde rich en dit dreigt een chaotische toestand te v den. Want wat men hier ziet is, dat twee brieken haar belangen uitvechten ten koste de Haarlemsche bakkerijen. Daarom zullen de Haarlemsche bakkers nood zich moeten vereenigen om hun stand beveiligen. De wijze, waarop men zich tot ver vereenigde. ook in de bakkerspatroons! eenigingen, heeft gefaald. De tijd is thans aan broken, waarin alle bakkers zich zullen moe vereenigen in het Ned. Agrarisch Front, dat reed staat, het geheele Nederlandsche bakke bedrijf ,in te schakelen in het groote geheel, ook het N.V.V., de groote organisatie der we nemers omvat. Dit is een kwestie van organisatorischen ai maar de vraag is thans, wat in de moeilijkhec die thans te Haarlem aan de orde zijn, ged; moet worden. Ter bespreking van deze vraag voerde de h G. A. de Hartog propagandaleider van het Ag risch Front het woord. Hij wees op de bezi ren van het parlementaire stelsel, dat de plooiïng der vakbelangen immers in den stond en een chaotischen toestand op vakgeb veroorzaakte. De ondeskundigheid in de c trales is meer dan verontrustend en vra ten dringendst om ordening. Hoe zal men tot ordening te Haarlem komen? Niet meer dan 5 personen uit deze verga ring zullen noodig zijn, die de vakgroep bakkerijen en aanverwante artikelen te Ha lem vertegenwoordigen. Wanneer deze vijf behulp van de raadgevingen hunner advise een behoorlijke regeling, die het belang de Haarlemsche bakkerijen beoogt, hebben gemaakt, kan dit plan naar Den Haag wori gestuurd, waar men het bewind zal vinden, reed en bereid een behoorlijke regeling te ti fen. Het Agrarisch Front heeft slechts een ai tal toegewijde volksgenooten noodig, die offer misschien van eigen voordeel weten brengen, om in de Nederlandsche volkslu houding een gemeenschap te vormen ten beh ve van het Nederlandsche Volk. Daarom moet ook hier te Haarlem vanmidi een Bakkersgilde komen. Dan zal een eind w den gemaakt worden aan de misstanden, die nog te Haarlem heerschen. Met een opwekki om zulk een gilde te stichten eindigde spr. Na de pauze werd gelegenheid gegeven gedachtenwisseling, waarbij o.m. werd gevraa wat naar de meening van het Agrarisch Frt het eerst aan de orde is. Het antwoord luid dat men zich voorstelt, onmiddellijk een quest naar Den Haag te zenden, waarop m binnen 24 uur antwoord kan verwachten, e antwoord, dat een einde maakte aan den he loozen toestand van het oogenblik. Een aantal personen verklaarde zich bereid te treden tot het op te richten Bakkersgili waarna de bijeenkomst overging in een vergat ring van dit gilde. Tijdens deze vergadering werd besloten, het Haarlemsche Bakkersgilde op korten termi zijn zienswijze kenbaar zal maken aan het Agi risch Front, dat daarna de noodlge maatrej l'eh zal treffen. Door den Ingenieur der genie A. Burgdorffer is Dond dag aanbesteed het maken van den tuinaanleg beh rende bij den bouw van het centraal militair hospitaal Utrecht. Hoogste inschrijver was de kweekerij Gooi- Ecmlust te Laren voor f 25.628; laagste J. Ajpblng en te Zeist voor f 20.280. Het werk is gegund aan den sten inschrijver. Inbrekers hebben zich door het forceeren van deurslot toegang verschaft tot het gebouw van Edox aan den Neuweg te Hilversum. Ecnige balen kol tot een totaal van tweehonderd pond werden als meegenomen en waarschijnlijk op een transportfiets gevoerd. Door een zeer bijzondere oorzaak is brand ontstaan een woning aan de Regentesselaan te Hilversum. Een een der vensters staande glazen vaas werkte in het Ji licht ais brandglas, waardoor de gordijnen vlam vall Gelukkig waren de bewoners thuis. De brandweer spoedig ter plaatse; zij wist het vuur snel te blussch zoodat de schade tot enkele-verbrande gordijnen en blakerde kozijnen beperkt bleef. Donderdagmiddag is op den Rijksweg te Sittard i doodelijk verkeersongeluk gebeurd. Het acb' nrige tje van de familie Z. te Stadsbroek stak L., het spt plotseling den weg over. toen uit de richting Geleen zware transportwagen naderde. Het knaapje w dezen wagen gegrepen en was vrijwel op slag dood. Naar het Amerikaansch van W. Mc. LEOD RAINE. (Nadruk verboden.) 29) Op hetzelfde oogenblik klonk, uit de richting van de boerderij een kreet en een man kwam hun snel tegemoet gereden. Met zijn hand wui vend, passeerde hij Bucky en reed direct naar Henderson. Dave, Dave, oude vriend, riep hij, van zijn paard springend en de hand van den ander grijpend. Na al die jaren ben je als uit den dood herrezen. Zij stem stokte van ontroering. Kom, laten we gauw naar de boerderij rij den, zei Bucky tot Frances. Want het leek hem beter de twee oude vrien den even alleen te laten. Mevrouw Mackenzie en Alice wachtten hen beiden plus den gids bij het hek op. Heb je hem meegebracht? Is Dave erbij? vroeg de oudere vrouw zenuwachtig. Ja, we hebben - hem meegebracht, zei Bucky, terwijl hij. Frances hielp afstijgen. Hij bracht het meisje bij haar moeder. Mevrouw Mackenzie, bent u in staat bizonder goed nieuws te hooren? Ze hield zich even aan het hek vast. Wat voor nieuws? Wie is deze jonge dame? Haar naam is Frances. Frances wat? Frances Mackenzie. Het is uw dochter, die na zooveel jaren terugkomt om u lief te heb ben en uw liefde te ontvangen. De moeder gaf een kreet van ontroering, her stelde zich echter direct en sloot haar dochter In ce armen. 0( mijn baby, mijn lieve baby. die tenslotte tóch gevonden is. Vlug sloop Bucky weg met de paarden, die hij naar den stal ging brengen en ook Alice ver dween snel in huis. Het was daar heilige grond en hun voeten mochten daarop thans niet' staan. Toen Bucky een poos later in huis kwam, zag hij zijn liefste tusschen haar vader en moe der zitten, die elk een van haar handen vast hielden. Henderson was uit de kamer gegaan, om zich wat op te knappen. De moeder schreide zacht van vreugde en Webb moest telkens heel hard zijn neus snui ten. Hij keek naar den speurder. Jonge man, je hebt een grooten prijs ver diend! Je hebt mijn vriend en mijn dochter al lebei teruggevonden en hen op denzelfden dag bij ons gebracht. Wat kan ik voor je doen? Noem op wat je wilt en alles wat ik je geven kan, zal ik met vreugde geven. Bucky keek naar Frances, met een lach in zijn oogen. Hij wist best wat hij vragen wilde, maar had zijn woord gegeven daarover nu nog niet te spreken. Ik wil je op een boerderij zetten, of schapen voor je koopen, of een aandeel in een mijn ge ven, of wat je maar wilt. Zeg het en je zult hebben wat je verlangt. Ik ben geen dief of Iemand die van de gele genheid wil profiteeren; als u al mijn onkos ten betaalt, ben ik tevreden. Zoo, is dat alles'en denk je dan, dat ik een klaplooper ben? Nee, meneer, je zult me moeten toefetaan je. schadeloos te stellen en te beloo- nen. Mackenzie sloeg hard op tafel. In orde, zoo als u wilt. Geef me (Jus een aandeel in die mijn en als ik le plaats vinden kan begin ik dezen zomer nog. Dat Is best en ik zal het geld ervoor be schikbaar stellen. Jij en Dave kunnen dan sa men doen, maar heb je vóór dien tijd soms zin in een tijdelijke betrekking? Vertelt u maar eerst wat het is, zei Bucky voorzichtig. Mijn hoofdopzichter heeft me in den steek gelaten gn is voor zichzelf begonnen. WH jij mijn hoofdopzichter en rechterhand zijn? Bucky's hart klopte sneller. Hij had er al over nagedacht hoe het nu verder moest gaan als hij direct weer verdwijnen zou, maar nu kon hij blijven en dicht bij zijn liefste zijn. Zoo kwam alles goed. Ik zou het graag willen probeeren, meneer, antwoordde hij; ik weet niet of ik volkomen zal voldoen, maar in elk geval zal ik mijn best er voor doen. Niet kunnen? Natuurlijk zal het gaan! Je bent de knapste man van heel Arizona, schreeuwde Webb. Hij keerde zich naar zijn weergevonden dochter'. Denk jij dat ook niet, Fr ank ie? Frances bloosde, maar antwoordde ferm; Ja, als hij zich ergens mee bemoeid gaat alles goed. Best; we laten hem dus niet meer van ons weggaan, nadat hij ons zoo gelukkig heeft ge maakt, hè, moeder? Deze jonge man blijft hier bij ons. We zullen hem als een zoon beschou wen, niet waar moeder? Als hij blijven wil, Webb. Ze ging naai den speurder toe en kuste zijn gebruinde wang. Dat moet je een oude vrouw, die je zoo geluk kig hebt gemaakt, maar niet kwalijk nemen. Weer ontmoetten Buckey's lachende oogen de groote bruine van zijn liefste. O, ik zal zeker blijven en het is heel lief van u, mevrouw, om zoo aardig tegen me te zijn! ik zal al mijn best doen, dat u tevreden over me kunt zijn. Webb klopte hem op den rug. Nou ben je erbij, man, en voortaan een van de onzen. Nog eens telegrafeerden zijn gelukkige oogen naar zijn meisje en vroolijk zei hij: Dat wil ik zelf ook het allerliefste. Toen Bucky weer in den stal kwam, wachtte hem daar een verrassing. Een hand werd zwaar op zijn schouder gelegd en toen hij omkeek, keek hij in het gezicht van sheriff Collins. Jij hier, Val?, riep hij verbaasd. Dat zie je. Enheb je geluk gehad? Ze gingen naar buiten en zaten samen op de groote rotsbank achter de kraal.. Daar vertel den ze elkaar hun geschiedenis en wedervaren, natuurlijk met de noodige reserve! Collins was juist van Epitah teruggekomen, waar hij'de papieren had gehaald, dië op den verborgen schat betrekking hadden. En hij zou den volgenden morgen vroeg wegrijden om Leroy te ontmoeten. Ik ga met je mee, zei Bucky direct. Val schudde zijn hoofd. Nee, ik ga alleen, want dat is de afspraak! Maar de speurder nam zich voor, te zorgen, dat hij op hèt critieke moment in de buurt was. Hoofdstuk XX. HET EINDE VAN DEN WOLF. Goeden avond heeren! Ik hoop dat ik uw feestelijke bijeenkomst niet stoor? Leroy lachte spottend naar de vier opgewonden verbaasde, argwanende gezichten, die naar hem keken. Het hoofd der bandeten was zóó zacht de kamer 'binnengekomen, dat ze hem pas op merkten, toen zijn fluweelige stem klonk. Hoe lang zou hij al hier zijn? Wat kon hij hebben ge hoord? Ik vermoed dat jullie den roemrijken terug keer vieren van Chaves zei hij hoonend. Hoe staat het met uw papieren en inlich tingen over onzen schat, hoofdman, viel Neil op eens uit. Ik durf er wat onder verwedden, dat u die in uw vestzakje hebt. En als dit nu eens niet zoo is? Dant bent u een grootere dwaas dan ik dacht meneer, om hier zoo terug te durven komen, zei de groote Ier. Dat begin ik ook te gelooven. Met zoo'n troep zwijnen als jullie valt niet te praten. Geeft u toe dat u de papieren niet hebt? Leroy zweeg en keek hem strak aan. Hij wist, dat hij aan den rand van een afgrond stond en de bom elk oogenblik kon barsten. Wat heb ik jullie gezegd? Triomfantelijk keerde Reilly zich naar de anderen. Heb ik jullie niet gezegd dat hij ons verraden zou? Leroy nam al spelend zijn revolver. Zeg dat nog eens alsjeblieft. Reilly's bravour verdween als sneeuw voor de zon. Hij mompelde iets onverstaanbaars en ging- ruggelings de kamer uit. Ieder lafaard is veilig tot zijn kwade uur slaat, zei Leroy. Wat bedoel je daarmee? vroeg Neil. Al Is Jay dan een lafaard, daarom ben ik het nog -niet. Ik ben voor niemand bang. Ik vc lang te weten, waarom je de papieren niet hebt gebracht. En ik ook, meneer, ik verlang dat evei eens te weten, voegde Chaves er met fonkelen! oogen bij. Ik ook, gromde Hardman. Ik heb de papieren niet mee kunnen bre: gen, omdat Forbes ons op de hielen zat en plotseling de vlucht heb moeten nemen. Maar heb met Collins afgesproken hem morgen ti ontmoeten. En denk je dat hij dat heusch zal doet bromde Neil. Daarvan ben ik overtuigd. Ik weet niet wat ik er nu van moet denke: Je bent of een dwaas of een verrader, daar be ik het nog niet met mézelf over eens. En zoodr ik daar zeker van ben zal je meer van me hoo ren. Kom, jongens. Neil ging de deur uit, gevolgd door Chaves e Hardman. Een uur later werd er op Leroy's deur geklop! Nadat hij „binnen" had geroepen, stapte Neil t kamer in, gevolgd door de drie andere leden vat het fraaie klaverblad. En de. hoofdman begree; dat ze al hun moed bijeen hadden geraapt on tot een besluit te komen. Hij begreep ook da zijn leven aan een dijden draad hing. De hard oogen van den bandiet gingen langs het troep] schurken en het was of hij in een open boek laJ Ze waren hier gekomen om hem te overweldt gen en misschien te dooden. Jullie hebt me iets te zeggen, veronderst* ik, begon Leroy. Dat hebben we zeker, schreeuwde Reilly op gewonden. Wij hebben er onder mekaar eeE over gepraat en het slot is, dat we We hebben York tot hoofdman uitgeroe pen. Om de vacature te vervullen, die door mij: heengaan ontstaat. Arme York! Prachtlj hoor na kennis te hebben genomen van hel rapport van deze commissie en als er niets mee: aan de orde is, verklaar ik de bijeenkomst voo: onbepaalden tijd gesloten. Wees zoo vrlendelijl op te hoepelen! (Wordt vervolgd.),

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6