Castelwssa, moegex m De actie van het Duitsche luchtwapen Eens bloeide hier de smokkelhandel VRIJDAG 14 MAART 1941' HAAREEM'S DAG BEAD I Italiaansch weermachtsbericht In Criekenland: aanvallen in het Vojussadal opnieuw afgeslagen ERGENS IN ITALIë, 13 Maart (Stefani) Het 279e communiqué van het Italïaansche hoofdkwar tier luidt: „Aan het Grieksche front heeft de vijand zijn aanvallen in den sector van het Vojussadal her nieuwd. Hij werd met zware verliezen afgeslagen. Onze luchtmacht heeft een belangrijke vijandelijke vlootbasis gebombardeerd. Bij een nachtelijke actie hebben Italïaansche en Duitsche vliegtuigen de havenwerken van La Va- lella op Malta aangevallen. In Noord-Afrika hebben onze toestellen vloot- en luchtbases in Cyrenaïca gebombardeerd. Afdee- lingen van het Duitsche vliegercorps hebben Brit- sche kampementen en gemotoriseerde strijdkrach ten bestookt met bommen en machinegeweervuur. In Oost-Afrika heeft de vijand luchtaanvallen gedaan op eenige plaatsen in Erythrea. Er is geen schade aangericht". Japanners trekken terug uit het Zuidoosten van Hoepeli. „Gunstiger stellingen betrokken." HANK AU, 13 Maart. (Domei). Hedenochtend om 10 uur 'hebben de Japansche strijdkrachten „op eigen initiatief" het gebied van Toengtsjeng ont ruim in het uiterste zuidoosten der provincie Hoepeh, 70 K.M. ten oosten van het Toentingmeer, Welk gebied zij twee jaar en vijf maanden bezet hadden. Men herinnert er aan, dat een soortgelijk terugtrekken der strijdkrachten op 9 Maart ten uit voer is gelegd in het gebied van Woening, gren zende aan de provincie 'Kiangsi, welk gebied na bitteren strijd in Maart 1939 was bezet na een aan val op Nantsjang, de hoofdstad van de provincie Kiangsi. De woordvoerder van het Japansche expeditie- leger in midden China heeft verklaard, dat de op stellingen van een deel der Japansche troepen uit Woening en Toengtsjeng „op ons eigen initiatief zijn veranderd, teneinde gunstiger stellingen te be trekken". ..De Japansche troepen hadden hun posi ties gehandhaafd ondanks de ongunstige terreins- omstandigh^den. totdat het effect van onze straf- operaties volledig door den vijand was gevoeld, Aangezien de vijand thans zoo machteloos is ge worden, dat hij geen offensief kan ondernemen, zijn wij bezig met de reorganisatie van onze linies door gunstiger troepenopstellingen «uit te voeren", zoo zeide de woordvoerder. Berichten van de troepen te velde melden, dat de terugtrekking der troepen vlot is verloopen, zonder dat eenigerlei Chineesche tusschenkomst werd ontmoet. Toengtsjeng was ingenomen spoedig na den val van Woehan op 27 October 1938. Etenstijd voor de bemanning van een Duitsche luchtvaartafdecling op een der Italiaansche vliegvelden. Het smaakt best. (Foto Weltbild) Het nachtelijk zeegevecht aau de Engelsche kust. Twee Britsche torpedojagers tot zinken gebracht. BERLIJN, (D.N.B.) In Stockholm ontvan gen berichten uit Engeland melden, dat de be volking van de Engelsche Zuid-Oostkust in den nacht van 7 op 8 Maart getuige is geweest -an een nachtelijk zeegevecht. De vuurschijn der ontploffingen en der lichtfakkels was met het bloote oog zichtbaar. Dit nachtelijke gevecht was ongetwijfeld de door het opperbevel van de weermacht gemelde overval van Duitsche „schnellboote" op Engelsche konvooien, waarbij twee Britsche torpedojagers en een groot aan tal koopvaardijschepen vernietigd werden. De Engelsche admiraliteit heeft over deze nachte lijke botsing in de vorige week tot dusver nog geen mededeeling verstrekt. JAPAN SCH MARINE VLIEGTUIG NEERGESTORT. TOKIO, (D.N.B.) Het ministerie van marine maakt bekend: Op 1 Maart is een Japansch marinevliegtuig tijdens een vlucht boven het Noordelijke deel van Formosa neergestort. Hierbij werd de geheele be manning, bestaande uit drie marine-officieren gedood. Zal Matsoeoka ook deii Paus bezoeken? TOKIO (Domei) Het eenige hier ter stede in het Engelsch verschijnende blad „Japan Times and Advertiser" stelt groot belang in de uit Vaticaanstad komende suggèstie, dat Mat soeoka, de Japansche minister van buitenland- sche zaken, die thans, op weg is naar Europa, een bezoek zal brengen aan den Paus. Hoewel er over het algemeen weerzin bestaat, godsdienst te vermengen met politiek, zoo schrijft het blad, speelt in dit' geval de diplomatieke en kerkelijke macht van den Paus een belangrijke rol in wereldlijke zaken. Het blad wijst er op, dat Matsoeoka zelf een Christen is, die bekend staat om zijn beoefening van de christelijke deugden. De moraliteit, zooals door het Christen dom ten toongespreid, zal een belangrijke rol moeten spelen bij de uiteindelijke regeling van de aangelegenheden der wereld, zoodat de studie welke de minister maakt van alle grondslagen voor vrede en goede gezindheid, hem ertoe zou den kunnen brengen, den Paus te raadplegen en diens oordeel te vernemen. Tenslotte merkt het blad op, dat de Katholieke kerk in China een machtige positie inneemt, hetgeen niet over het hoofd gezien kan worden bij het geleidelijk her stel van het normale leven in dat land. Verantwoordelijk werk. Aan boord van een Duitschen mijnenveger tijdens het uitzetten der mijnen in de Noordzee. (Foto Weltbild) De operaties boven Liverpool In aanvulling op het weermachtsbericht van Donderdag vernam het D.N.B. gisteravond het volgende: „Na het tot zinken brengen van den Engel- schen torpedojager „Exmoor" en de vernietiging van twee andere Engelsche torpedojagers tij dens den overval op een convooi in den nacht van 7 op 8 Maart gelukte het Duitsche motor torpe dobooten bij een nieuwe actie nabij de Brit sche Zuid-Oostkust een Engelschen torpedoja ger door torpedotreffers tot zinken te bren gen. Door dit jongste succes heeft het Duitsche Schnellbootwapen binnen een tijd van twee weken vier Engelsche torpedQjagërs vernie tigd. In den afgeloopen nacht heeft Liverpool volgens een Londensch verslag „de zwaarsten aanval sedert het begin van den oorlog" te ver duren gehad. Sedert Londen in de onmiddellijke gevaren- zóne van het Duitsche luchtwapen gekomen is en deze reusachtige haven, waardoor ongeveer veertig procent van den totalen Britschen bui- tenlandschen handel ging. voor een zeer groot deel is uitgeschakeld, moeten de groote havens aan de Westkust, in de eerste plaats Liverpool en Glasgow, een groot gedeelte van het Londen- sche goederenverkeer overnemen. Zoo gaat se dert maanden de voornaamste toevoer van de Britsche oorlogsaanvoeren via Liverpool, waar de koelhuizen, voorraadschuren en silo's tot de uiterste grens van de capaciteit worden benut. De groote aanval in den afgeloopen nacht werd door verscheidene honderden vliegtuigen uit gevoerd. Van veraf zichtbare branden woedden dn de pakhuizen en graansilo's, terwijl de groote tank installaties die alleen in het havengebied een terrein van twaalf hec.tare beslaan, door 'zwarte rookwolken aan het oog onttrokken wer den. De gedeeltelijke vernieligng van de groot ste Engelsche aluminiumfabriek Lochaber bij Fort William vormt voor de Engelsche oorlogs economie een bijzonder ernstig verlies. Deze aluminiumfabriek vervaardigde alleen viervijfde van de totale Engelsche aluminiumproductie. Daar de Engelsche oorlogsindustrie bij de ge weldige eischen die aan haar vliegtuigfabrieken worden gesteld zestig tot tachtig procent van haar behoeften uit het buitenland moet in voeren, heeft een aanzienlijke vernieling van deze groote fabriek tot gevolgkat de Engelsche alu- minumindustrie zelfs niet eens meer aan de opdrachten van de industrie voor het repareeren van beschadigde vliegtuigen kan voldoen." NACHTELIJK BOMBARDEMENT OP CARDIFF. Het D. N. B.: Behalve Liverpool-Birkenhead Is in den nacht van 12 op 13 Maart ook de ha venstad. Cardiff aan de Engelsche Zuidwest kust hevig gebombardeerd. Twee groote ont ploffingen en tien branden in de havenwerken van deze wegens haar kolenuitvoer bekende ha ven konden waargenomen worden. Ook hebben verscheidene vliegtuigen Londen aangevallen, als gevolg waarvan zich in de haven-installa ties van Purfleet ontploffingen voordeden. Bo vendien werden nog tien vliegvelden in Midden- en Zuid-Engeland aangevallen, waarbij hangars, gebouwen, en zoeklichtbatterijen getroffen wer den. Vliegtuigen die voor de hangars stonden opgesteld werden met succes met de boordwapens beschoten. IN NOORD-AFRIKA. In het Middellandsche Zeegebied zoo meldt het D.N.B. verder hebben in den nacht van 12 op 13 Maart talrijke Duitsche vliegtuigen aanvallen ondernomen op vliegvelden en troe penconcentraties. Hangars en gebouwen op het vliegveld Eladen kregen zware treffers. In een der hangars werd een zware bomontploffing met daarop volgenden brand waargenomen Er wer den gedurfde aanvallen in scheervlucht onder nomen op een aan den Noordoostrand van het veld gelegen kamp dat hevig beschoten werd. waarbij verscheidene jachtvliegtuigen op den grond verhield werden. Voorts zijn aanvallen ondernomen op luchtdoelbatterijen, concentra ties van lichte gemotoriseerde strijdmiddelen en zoeklichtstellingen ten oosten van Tobroek. De teruggekeerde vliegtuigbemanningen hebben goede resultaten gemeld. LUCHTGEVECHT BOVEN HET KANAAL. In een luchtgevecht dat gistermiddag bij helder weer boven het Kanaal werd geleverd tus- schen Duitsche jagers en Engelsche Spitfires werden, naar het D.N.B. mededeelt, vijf Engel sche vliegtuigen neergeschoten. De Engelsche jagers die op weg waren om een actie te ondernemen tegen de Kanaalkust wer den op groote hoogte door Messerschmitt-vlieg- tuigen aangevallen, waarbij het tot een feilen strijd kwam. In zeer korten tijd wisten de Duit sche jagers de overwinning in de lucht te be halen. Kapitein Ihlefeld schoot zijn 32sten te genstander neer. DE SCHADE TE BREMEN EN HAMBURG. BERLIJN, 13 Maart (D.N.B.) Bij den aan val van de Engelsche luchtmacht op Bremen in den nacht van 12 op 13 Maart zijn in woon wijken eenige branden ontstaan die snel konden worden gebluscht. In een fabriek kon een brand door de lu'chtbeschermingsafdeeling van het be drijf gebluscht worden, voordat schade van groo teren omvang ontstond. Tot dusverre zijn be richten ontvangen over drie dooden en drie licht gewonden. Ook in Hamburg hebben de bom menwerpers der Royal Air Force denzelfden nacht het meerendeel van hun bommen weder om op woonwijken in de stad neergeworpen. De schade die aan industrieele installaties is aan gericht is van weinig belang. Alle branden kon den in den kiem gesmoord worden. In Hamburg zijn vijf dooden en 24 gewonden gevallen. Tij dens deze aanval is ook het Amerikaansche con sulaat in de Ferinandstrasse door een brisant bom getroffen. De bom sloeg door het dak en bleef tusschen de tweede verdieping steken. De kamer van den consul, alsmede het trappenhuis, werden beschadigd. Door de ontploffing van de bom werden alle vensterruiten in de omgeving vernield. Opnieuw bommen op Hamburg. Woonwijken getroffen. BERLIJN, 14 Maart (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt zijn in den afgeloopen nacht Engelsche bommenwerpers boven Noord-Duitschland ver schenen. Op woonwijken en niet-militaire doelen te Hamburg werden een groot aantal brandbommen en eenige brisantbommen geworpen. Verscheidene burgers werden gedood of gewond. Volgens de tot dusverre ontvangen berichten zijn met zekerheid vijf Engelsche vliegtuigen door Duitsche nachtjagers en afweergeschut neergehaald. Waarschijnlijk zal dit cijfer nog stijgen, daar een groot aantal Britsche bommenwerpers door dei Duitsche. afweer zoo ernstig beschadigd is. dat zij hun basis nauwelijks zullen kunnen bereiken. Dr. Goebbels spreekt te Weenen. Waarom Duitschland zeker is van de overwinning. Het D.N.B. meldt: Rijksminister dr. Goebbels heeft Donderdag bij de viering van den verjaar dag der hereeniging van de Ostmark met het Duit sche rijk voor honderdduizenden inwoners van Weehen op de Heldenplatz een rede gehouden. De minister schetste allereerst een beeld van (jen geweldigen strijd dien Duitschland voert en verklaarde de motieven die aan Duitschland de zekerheid geven .dat het zal overwinnen. Een Duitsch verleden van viei'eeuwen, zoo zeide de mi nister. moet thans herzien worden. Het Duitsche volk heeft een taak van historische beteekenis te vervullen. De overwinning zullen wij behalen, om dat Duitschland strijdt voor het recht, omdat het Duitsche volk het grootste en gezondste volk is, het grondigst is voorbereid en het beste geleid wordt. De Duitsche weermacht heeft reeds in Po len en in het Westen bewezen dat zij de voortref felijkste ter wereld is. Zij staat thans gereed voor den beslissenden strijd tegen den laatsten vijand, tegen Engeland. Hoe deze strijd zal afloopen, dat hij zal eindigen met een ondubbelzinnige Duitsche overwinning, weet de geheele wereld reeds met zekerheid. Dr. Goebbels wijdde daarna een groot gedeelte van zijn rede aan een aantal vraagstukken, dat m bijzondere mate betrekking heeft op de stad Wee- nen. Natuurlijk is het nog niet mogelijk, zoo zeide dr. Goebbels verder, aan opgaven te beginnen die in vredestijd opgelost zullen worden. Wij voeren nog oorlog en alle handen helpen mede om dezen oorlog te winnen. Zeker, iedereen heeft bierdoor zijn lasten en zorgen te dragen. De grootste last echter draagt de Führer, die een zoon van de Ostmark het rijk leidt in zijn moeilijksten strijd. Al onze liefde en trouw behooren hem toe. Hem gehoorzaam volgen beteekent den oorlog winnen. Rijksminister Goebbels werd tijdens zijn rede, bijna na lederen zin, door geestdriftige bijvalsbe tuigingen onderbroken. Toen hij zijn rede had uit gesproken, werden de volksliederen gezongen, waar na steeds weer de roep herhaald werd: „Eén rijk, een volk, een Leider". Resten van vernielde ImgcTschë vlfegtuïgén worden verzameld, om dienst te doen als materiaal voor de Duitsche oorlogsindustrie. (Foto Weltbild) HET DUITSCHE LUCHTWAPEN IN AFRIKA. Stofwolken begeleiden iedcren start en iedere landing in de woestijn. (Foto Weltbild) ROME, Maart. Oastelrosso, het eiland dat eerst door de Engelsohen bezet en later door de Italianen hernomen werd, zal voor vele kranten lezers weer een naam te meer in de oorlogsge schiedenis zijn, want slechts zelden zal iemand ooit van dit eenzame rotseiland in het Oosten van de Middellandsche zee gehoord hebben. Den Italiaansohen naam Castelrosso (roode burcht) kreeg het eiland reeds in de Middeleeuwen door zeelieden uit Genua. Het eilandje was toen een broeinest van Turksche piraten. Deze heeren plachten de op zee uitziende rotswanden met het bloed hunner verslagen vijanden te besmeuren, teneinde den Ohristelijken zeelieden hun succes sen duidelijk onder de oogen te brengen. ALs men van Rhodos komend het eiland in het gezicht krijgt, ziet men een rotsklomp met steil in zee afdalende wanden die den indruk van vol komen verlatenheid wekken. Maar in de nauwe zeestraat die het eiland van het Turksche vaste land scheidt ziet men rondom de in den vorm van een U gebogen natuurlijke haven een stad. die tot halverhoogte de hier zacht glooiende berghelling opgebouwd is. Links van den haveningang ligt, iets vooruitspringend, een oud fort, op welks hoogste toren een boom wortel heeft geschoten. Veel te bewaken heeft het fort niet. want de haven is leeg. Slechts eenmaal in de veertien dagen legt hier een kleine vrachtboot aan die weinig waren brengt of wegvoert. Ook het passagiersverkeer is gering, want de stad op Castelrosso is bijna vol komen uitgestorven. Nog aan het einde van de vorige en in het begin van deze eeuw moet een druk leven in deze stad goheerscht hebben. Dat was in „den goeden ouden tijd", toen de voor naamste bezigheid van de eilandbewoners, de smokkelarij nog volop bloeide. Maar met de ves tiging van de Italiaansche heerschappij ver dween deze bezigheid, die natuurlijk veel winst gevender was dan visohivangst of sponsen duikerij. Het grootste deel der bewoners week uit. Maar men bespeurt .nog vele bewijzen van den „bloei tijd". als men door de verlaten en vervallen stra ten der stad wandelt. In vele der vaak fraaie huizen staan nog meubels, die echter door den regen, den wind en de vochtige zeelucht tot ver molming zijn gebracht. Uit de gebarsten vloeren spruiten struiken en vaak wordt een huis door den breeden waaier van een palm die door het in gestorte dak is gegroeid overschaduwd. De weini gen die thans nog op het eiland verblijven bewo- De sociale politiek der Fransche re «leering. Alle hulpbronnen dienen in het veld te worden gebracht, constateert minister Bouthillier. Uit Vichy verneemt het D. N. B.: De minister van economische zaken en financiën Bouthillier heeft gisteravond een radiorede over de sociale politiek der regeering Pétain gehouden. Gerechtigheid, aldus zeide hij. waarborgt maatschappelijke eendracht. Rechtvaardig regeeren is meer dan ooit gebiedende plicht. Frankrijk is door den oorlog uitgeput. De blokkade berooft het van goederen uit het buiten land en de koloniën. Nijverheid en handel onder vinden zeer vele moeilijkheden. De arbeid der fa brieken v.ordt steeds verminderd door de schaarsch- te aan grondstoffen en verkeérsgelegenheid. Onder deze omstandigheden moeten de goederen- ruil, het verbruik en de prijzen aan het staatsgezag onderworpen worden. Het rantsoeneeringsstelsel zal worden gehandhaafd en uitgebreid tot alle artikelen die onvoorwaardelijk noodig zijn, zoolang de pro ductie niet tegen de eischen van een normaal ver bruik is opgewassen. De regeering heeft zich verder bezig te houden met toezicht op de prijzen en stabiliseering van het levenspeil. De minister legde den nadruk op de be langrijke rol die de arbeiders in het nationale be drijfsleven hebben. De loonen voor 'de arbeiders die een gezin hebben zullen binnenkort herzien worden. In de eerstvolgende dagen zal een wet over de ouderdomsverzorging der arbeiders van kracht wor den. Frankrijk, aldus vervolgde de minister, moet al zijn hulpbronnen aan arbeidskracht, grondstoffen en crediet in het veld brengen. Een beroepsreorganisa tie is noodzakelijk. De sehaarschte aan grondstoffen is een zeer groot gevaar, omdat Frankrijk niet meer beschikt over de bronnen van voorbeen. Wij moeten, zoo besloot Bouthillier, van den geheelen natuurlij ken rijkdom van het land en dc koloniën gebruik maken en op het Europeesche vasteland de algemee- ne betrekkingen tot stand brengen, welke in Over eenstemming zijn met de plaats die Frankrijk in het vervolg op grond van zijn aardrijkskundige ligging zal moeten innemen. Werkloozen kunnen lid worden van een vakorganisatie. Naar het A.N.P. verneemt heeft de commissi van het N.V.V., de heer Woudenberg, maatregele getroffen, waardoor werkloozen lid kunnen worde van een vakorganisatie, hetgeen zooals beken: tot nu toe niet mogelijk was. De contributie i zeer laag gesteld en bedraagt om en nabij 10 eer. per week. De werkloozen die zich bij een vak organisatie aansluiten worden voorts, onmiddellii lid van de betreffende werkloozenkas, waard or zij dus direct alle voordeelen genieten, die de gc organiseerde arbeiders tot nu toe hadden boven d ongeorganiseerden op het gebied van de steunuit- keeringen en ten aanzien van de loonen in de werkverschaffingen. nen de huizen die direct aan de hoven gelegen zijn. Door een toeval is Castelrosso in het bezit van een electriciteitsmaatsohappij gekomen en het eentonige zoemen van de oliemotor die de dynamo drijft is vaak het eenige geluid in de stad. Aan de achterzijde van het kleine machinegebouw vindt men een steenen plaat, waarin ruw in het Zweedsch de woorden gehakt zijn: „Ter herinne ring aan Ann van Sibi". De oude havenkapitein, wiens voornaamste werk koffiedrinken is. zal den nieuwsgierigen reizigers de tragische geschiede nis vertellen van den jongen Zweedschen inge nieur en zijn vrouw, die in een kleine boot van Rhodos komend op het eiland landden, waar de jonge vrouw stierf. Door het verdriet werd de in genieur een zonderling en ter nagedachtenis aan zijn vrouw bouwde hij een electrisoh krachtstation. Zes dagen van de week was het eiland een dootie stad. maar de zevende dag i voor den oor log althans) heerschte er plotseling gedurende en kele uren een mondain leven. Want Castelrosse was een der tusschenlandingsplaatsen der vlieg tuigen van de Air France op hun langen weg naar Indo China. Zoo geschiedde het dat de anders verlaten kade plotseling door chic gekleede men- schen bevolkt was, die voor het kleine hotel hun aperitif dronken en verveeld op hun horloge keken. Nog een andere nferkwaardigheid bezit het eiland, maar daarvoor hebben wij de hulp noodig van Stavre Koufos, een der oudste inwoners van de stad. die ons na een heerlijke tocht per roei boot langs de kust van het eiland naar een krach tige grot bracht. Komt men daar bij eb. dan ziet men aan het einde van de grot de uitmonding van een nauw kanaal. Met weemoed vertelt de oude Stavre van voorbijgegane tijden, toen de eiland bewoners nog dank zij den smokkelhandel in wel vaart leefden, en toen deze grot als opslagplaats van de smokkelwaar dienst deed. Door de afge legen ligging van de grot kon men hier groote hoeveelheden contrabande verzamelen. Na het nauwe kanaal doorgevaren te zijn. bereikt men een tweede grot die de afmetingen van een groote kathedraal bezit. De eenige lichtbron bestaat uit een rond gat boven in de ..zolderine" waardoor men den blauwen hemel kan zien. Eenmaal in het jaar moet de zon juist door dit gat schijnen en dit bijzonder feit werd eertijds, aldus de oude gids, op het strand met een feest gevierd. Een verge lijking van deze den toeristen nog onbekende grot met de .beroemde van Caprl zou waarschijn lijk in het voordeel van Castelrosso uitvallen, daar hier behalve dc schoonheid nog een waas van zeerooversromantiek hangt. De bewoners van het eiland, meest Grieken, verdienen op het oogenbllk de kost met den zeer zwaren arbeid van het sponsenvangen. Behalve twee groepen georganiseerde duikers, die de goede uitrusting bezitten, gaan de meeste visschers door middel van op de borst en rug gebonden steen platen 10 tot 15 meter onder water, waar zij uitsluitend dank zij jarenlange oefening en zon der eenige hulpmiddelen vijf minuten blijven. Met een breed en lang mes worden de sponsen - van den zeebodem losgesneden en in eer. zak ge stoken die de duikers om het middel dragen De geldelijke opbrengst van dit zeer zware en ge vaarlijke beroep is heel gering. Voor een kilo ge- dróogde spons wordt gemiddeld ongeveer f 12 be taald. waarbij men moet bedenken dat de duiker gewoonlijk 10 a 15 dagen noodig heeft om een kilo te verzamelen. (United Press). HXm ittiëT PROGRAMMA ZATERDAG IS MAART 1941. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I. 411.4 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50—7.00 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 745 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuws berichten A. N. P. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.20 Orgel concert en zang. 11.00 Esmeralda en solisten. 11 30 Vo*. dracht. 11.45 Esmeralda. 12.15 Gramofoonmu/.ick. 12.42 m- manak. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. p. 1.00 Omroeporkest en ..The Kiltma Hawalïans". 2.15 Voor de kinderen! 3.00 Melodlsten en solist. 3.20 Oigelspel. 3.35 Melodtstc«i. 4.00 Uitzending voorbereid door de Christ. Radio-stichting: Bijbellezing. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.40 Duitsche les in hoorspel vorm. 5 00 Gramofoonmuziek. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. p. 5.30 Omroeporkest, li.oo Gramofoonmuziek. 6.15 Omroeporkest. 6.42 Almanak. 6.45 Reportage. 7.00 Vragen van den rlag a, N, p. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Berichten. Engelsch. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten A. N. p. 8,15 „Ik was er zelf bij", cyclus. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 Omroeporkest en solist. 0,40 Uitzending voorbereid door de Christ. Radio-Stichting: Dagsluiting, 9,45 Engelsche be richten A. n p. 10.00 Nieuwsberichten a. n. p. Nederlandsch Programma. llll.VKRSUM II. 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50—7.00 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramo foonmuziek. 8.30 Nieuwsberichten A. N. P. 8.45 Gramo foonmuziek. 10.00 Uitzending voorbereid door het VrlJ- 'innlg Protestantsch Kerkcomtté: Morgenwijding. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.40 Planovoordracht. 11.00 Klnder- 'eesclub. 11.15 Omroeporkest. 12.00 Berichten. 12.15 Amuse mentsorkest. 12 45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 De Romancers en soliste. 2.00 Lezing. 2.15 Gra mofoonmuziek. 2.40 Tulnbouweauserie. 3.00 Rotterdamsch Philharmonlsch orkest en solist. 3 40 Gramofoonmuziek. i.OO Rotterdamsch Philharmonlsch orkest en solist. 4.40 Gramofoonmuziek. 5.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité: Causerie ,.De Bijhei ils boek" 5 15 Nieuws-, economische- e:s beursberichten A. N. P. 5.30 HUverxumsch mannenkoor „Apollo" en gr»» nofoonmuziek. 6.00 Rococo-octet en gramofoonmuziek» S.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. wm Gro- ningsch praatje A. N. p. 7 15 Gramofoonmuziek. 7.25 Zang met pianobegeleiding (met toelichting). 8.00-8-15 Nteuwg* berichten A. N. P.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9