Wat het vorig jaar begonnen werdzal in 1941 voltooid worden REDE VAN HITLER: Roosevelt over de hulp aan Engeland Jiact Tlieuivs KALM) _i [A" A ND AG 17 MAART 1941 HAAREEM'S DAGBLAD 5 Het D.N.B. meldt: Bij de herdenking der gevallenen in het Tuig- ïis te Berlijn heeft de Führer een rede gehouden aarin hij o.a. zeide: Wanneer het Duitsche volk in 1941 zijn helden •rt, dan geschiedt dit in een tijd en onder om- andigheden die ons het recht geven met opge ien hoofd degepen te herdenken die in de ge- echten in een ver en in een nabij verleden hun ven voor de natie geofferd hebben. Toen wij <aalf maanden geleden in deze gewijde hal onze jlden herdachten, lag achter ons het alleszins ge- aagde begin van een oorlog dien Duitschland niet •wild heeft, doch die ons opgedrongen was door •zelfde krachten, die voor de geschiedenis reeds verantwoordelijkheid dragen voor den grooten ilkenkrijg van 1914-1918. Het waren de elementen e zich destijds ten doel stelden de Duitsch natie it primitiefste levensrecht te ontrooven die in de agen itor- dl ïeenpf rij- "e ade h1 Gevallenen herdacht iren van het dictaat van Versailles de politieke avernij en economische verarming van Duitsch- ng tot dogma eener nieuwe wereldorde maakten die thans weer de wederopstanding van ons volk et denzelfden haat bejegenden, waarmee zij ins het Tweede Rijk vervolgden. Met vol- imen miskenning van den toestand en een laruit voortvloeiende verkeerde beoordee- ig van de eigen en de Duitsche kracht, hter ook in algeheele onwetendheid omtrent de i-ilskracht en de vastberadenheid van de nieuwe iiuitsche leiding geloofden zij dat het voor de reede maal terneer slaan van het Duitsche volk iakkelijker zou zijn dan de eerste maal. Toén de lerikaansche generaal Wood voor de commissie i onderzoek van den Amerikaanschen senaat ver arde dat Churchill hem reeds in 1936 had ver spaard dat Duitschland reeds weer te machtig was orden en daarom in een nieuwen oorlog moest ginglorden vernietigd, werd door dit feit dat thans door geschiedenis is bevestigd slechts de ware ver- itwoordelijkheid voor de tegenwoordige ontwik- ling in het licht gesteld. Engeland en Frankrijk iiden den oorlog, alleen waren het minder de ilken, dan wel dunne lagen die op politiek en ïancieel gebied leiding gaven en waarachter als atste drijvende kracht het internationale Joden- m met zijn over de geheele wereld loopende sa- op enzweringen, de democratie en vrijmetselarij "pat. Deze verantwoordelijke oorlogsstokers hoopten iter door Polen op den voorgrond te schuiven et slechts de uiterlijke aanleiding tot den oorlog vinden, doch de versplintering van de Duitsche achten, die hun reeds in den wereldoorlog zoo ttig voorkwam, reeds bij voorbaat te verzekeren. 18-daagsche veldtocht in P<5len heeft de hoop n bodem ingeslagen. In trotsch vertrouwen kon Duitsche natie onder deze omstandigheden het ar 1940 beginnen. Desondanks leefde ons volk geenszins in zelf- isleiding omtrent de moeilijkheden van het aan- broken jaar. De strijd in het Westen,'waaraan lere oude Duitsche frontsoldaat nog thans een innering bewaart van een lijdensweg zonder ide moest worden beslist. Met volledige kennis n onze voorbereidingen en plannen, in grenze- &s vertrouwen op den Duitschen soldaat, op zijn apening, zijn aanvoering, zijn kunnen en loral zijn houding waagde ik het op de vorige her- ïking der gevallenen den aanstaanden strijd als roemrijkste overwinning van onze geschiedenis in te kondigen. Acht weken later begon deze strijd. Doch nog voor de weermacht in het Westen aan- ad was misschien de belangrijkste beslissing in zen oorlog reeds gevallen. Den 9den April is met einige uren voorsprong de gevaarlijkste poging Engeland verijdeld om de Duitsche defensieve acht van het Noorden uit in het hart te treffen. Toen de ochtend van den lOden Mei gloorde as deze in zijn gevolgen misschien ernstigste be- eiging van onze militaire en economische positie eds met succes afgeweerd. De strijd om de beslis- ng in het Westen kon dus beginnen. Hij verliep ilgens plan. Wat in vier jaar van onuitsprekelijke tofferingen in den wereldoorlog niet gelukt was iltrok zich binnen weinig weken, n.l. de ïneen- arting van het Britsch-Fransche front. Zonder dat ik kening gehouden wordt met de platvloersche eeningen van den toenmaligen, met schuld over- den Britsche premier zal dit jaar 1940 in de we- Idgeschiedenis opgenomen worden als een der |kste aan beslissingen en der belangrijkste in zijn ivolgen. Want in dit jaar trad eèn verschuiving krachten in die van waarlijk historische be- :enis is. Als Duitschland nog in het jaar 1918 "its een deel van deze successen had kunnen seken zou de wereldoorlog gewonnen zijn. t« waj it in I er. tkei er echt; GEREED OM DE TAAK TE VOLTOOIEN. Thans staat de Duitsche weermacht in een gebied van ontzaglijke afmetingen gereed om, numeriek en materieel op de geduchtste wijze versterkt, besluitvaardig en vol vertrouwen datgene te voltooien, wat in het historisch be slissende jaar 1940 begonnen was. Hiermee nu treden wij thans met nog meer recht in in 1940 voor de Duitsche helden van het ver den. Nog weten wij allen wat zij vooral in den ereldoorlog moesten dulden en hebben gepres- ierd. Maar voor hun offer zelve buigen wij ons let meer als onwaardigen neder. Toen de Duitsche ivisies hun opmarsch in het Westen begonnen eeft de huidige herdenking der gevallenen haar irhevensten aanvang genomen. Want op ontelbare ildatenkerkhoven stonden in dankbare ontroering zegevierende zonen aan de graven van hun held- iftige vaders. Het Duitsche volk heeft alles weer iedgernaakt wat. het eens in waanzinnige verblin- ing prijsgaf en verloor. Het gevoelt zich weer den lltrekker van den wil zijner dappere voorvaderen. Naast de dooden van den wereldoorlog rijen zich u de slachtoffers van de voortzetting van dezen rijd. En weer liggen als destijds de zonen van volk ovex*al verspreid in de wijdheid van lan en en zeeën als de dappere strijders voor hun root-Duitsche vaderland. Het is dezelfde Duitsche ïensch die zijn leven op 't spel zet en offert om aan jn volk als geheel de toekomst eindelijk te ver- toeren en een vrede af te dwingen die tot een etere organisatie der menschelijke gemeenschap iidt dan die vrede dien de dictatoren van Ver- iilles misdadig gebrouwen hebben. Wij herdenken evenwel ook de Italiaansche sol- aten die thans als bondgenooten in een groot deel Ui de wereld eveneens hun leven hebben moeten iven. Hun idealen en strtfddoeleinden zjjn dezelfde Is de onze: de wereld is er niet alleen maar voor akele weinige volken cn een orde die zich voor luwig slechts op bezitters en haveloozen wil ba seren, bestaat slechts tot de haveloozen besluiten un recht op Gods aarde te proclameeren en er voor p te komen. Ook het vaderland moet in dezen oorlog zwaar- er offers brengen dan vroeger. Ook zijn helden- om draagt er toe bij dat de beslissendste strijd uit i Duitsche geschiedenis succesvol wordt. En hier toont niet alleen de man zijn weerstandsvermogen, maar vooral ook de vrouw. De natie is thans een strijdende eenheid geworden. Niet omdat zij dezen strijd zocht, maar omdat hij haar opgedrongen werd. Zoodra Engeland en Frankrijk den oorlog verklaard hadden begon Engeland ook den oorlog tegen het burgerleven. Aan de blokkade van den wereldoorlog, aan den oorlog van den honger tegen- vrouwen en kinderen voegde het ditmaal den lucht en brandoorlog tegen vreedzame dorpen en steden toe. Doch Churchill zal met den door hem misdadig ontketenden luchtoorlog niet Duitschland vernie tigen, doch Brittannië zelf. En evenzoo zal de blok kade niet Dujtschland treffen, doch degenen, die haar ontketend hebben. Als nu het invallen van den winter de oorlogs handelingen te land al beperkte, dan zijn toch de gevechten in de lucht en op zee doorgegaan. Aan het heldendom van onze duikboot- en scheepsbe manningen paart zich het heldendom van onze vliegers. Adolf Hitler. (Foto Stapf) Wij kunnen de herdenking der gevallenen niet waardiger besluiten dan door vernieuwing van onze gelofte den door onze internationale tegen standers ontketenden strijd tot onze vernietiging in een definitieve Duitsche zege om te zetten. Achter ons ligt een winter van veel werk. Wat aan onze opleiding nog te verbeteren viel is geschied. De Duitsche weermacht is thans tot het militair sterk ste werktuig van onze geschiedenis gerezen. Als in deze wintermaanden onze bondgenoot in de eerste plaats de geheele kracht van de Britsche aanvallen te dragen kreeg, dan zal van nu af de Duitsche weermacht haar deel van deze lasten weer over nemen. „ENGELAND ZAL VALLEN". Geen mogendheid en geen steun ter wereld zullen aan den uitslag van dezen strijd iets veranderen. Engeland zal vallen. De eeuwige Voorzienigheid laat niet diegenen zegevieren die bereid zijn slechts voor de heerschappij 'van hun goud het bloed van menschen te vergieten. Duitschland heeft van Enge land en Frankrijk niets verlangd. Alle keeren dat hét afstand van iets gedaan heeft, benevens zijn ontwapenings- en vredesvoorstellen waren ver geefs. De internationale financieele plutocratie wil dezen tot het einde toe voeren. Derhalve moet en zal het eind van dezen oorlog haar vernietiging zijn. Moge dan de Voorzienigheid ons den juisten weg doen vinden om de volken die hun boeien kwijt geraakt zijn naar een betere orde te leiden. Koud ën vastberaden zullen wij derhalve in 1941 aantreden om te voltooien wat vorig jaar begonnen is. Onverschillig waar te land, ter zee of in de lucht Duitsche soldaten strijden, zij zullen weten dat deze strijd het lot, de vrij heid en de toekomst van ons volk voor altijd beslist. Door dezen strijd zegevierend te beëindigen dan ken wij alle helden van het verleden op de waar digste wijze, want wij redden datgene waarvoor ook zij eenmaal gevallen zijn: Duitschland, ons volk en zijn Groot-Duitsche ryk. Offers voor iederen Amerikaan Uit Washington verneemt het D.N.B.: Op het jaarlijksche banket der vereeniging van bij het Witte Huis geaccrediteerde journalisten heeft president Roosevelt Zaterdagavond een rede gehouden, waarin hij een dringend beroep deed op het Amerikaansche volk, thans, nu de wet inzake de hulp aan Engeland van kracht is geworden, alle persoonlijke wenschen en ver langens te vergeten en te zamen met den groot sten spoed aan het uitvoeren van de wet mede te helpen. Na een groot debat, aldus Roosevelt, heeft Amerika thans de beslissing genomen. Deze be slissing is het einde van alle pogingen om com promissen af te sluiten. Het is echter ook de hoogste tijd. Engeland moet thans gesteund wor den met alles wat de Vereenigde Staten kunnen missen. Evenzoo Griekenland en China. Dat beteekent voor iederen Amerikaan offers. Ieder zal hoogere belastingen betalen, langer werken en zich met kleinere winsten tevreden moeten stellen. Half werk heeft thans geen zin, slechts een volledig gebruik van alle arbeidskrachten kan tot het doel leiden. Deze oorlog kan niet met dollars gewonnen worden, doch slechts met de inspanning van het geheele volk van 130 mil- lioen zielen der Vereenigde Staten. Van de offer vaardigheid van de Vereenigde Staten hangt het af of de vitale brug van schepen over den Oceaan die levensmiddelen en wapens naar En geland brengen in stand kan worden gehou den. Amerika zal zijn hulp aan Engeland op voeren tot de overwinning is behaald. Duitsch weermachtsbericht van Zaterdag Bommen op Engelsche industriecentra en havenwerken BERLIJN, 15 Maart (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht deelt mede: „De luchtmacht heeft in den afgeloopen nacht haar operaties tegen Groot Brittannië met on verminderde kracht voortgezet. Siterke afdeelin- gen gevechtsvliegers hebben opnieuw bij goed weer en helder zicht Glasgow met groot succes aange vallen. In de havens, de scheepswerven en de pak huizen ontstonden talrijke groote branden. De laatste afdeelingen konden een zeer sterke rook ontwikkeling boven de aangevallen doelen waar nemen. Tegelijkertijd heeft een andere sterke afdeeling gevechtsvliegtuigen het staalcentrum Sheffield aangevallen. Bommen van zwaar en zeer zwaar kaliber troffen verscheidene staalfabrie ken en een geschutfabriek en deden hevige bran den uitbreken. Andere geslaagde aanvallen waren gericht op de Tilibury-dooks bij Londen en de havenwerken van Plymouth en Southampton. Ook in verschillende voor den oorlog belangrijke fa brieken te Leeds ontstonden tengevolge van bri sant- en brandbommen groote branden. Bij een aanval op een convooi aan de Britsche Oostkust heeft de luchtmacht twee koopvaarders met een gezamenlijken Inhoud van ongeveer 11.000 ton tot zinken gebracht en. een derde schip zwaar beschadigd. ZWaikke afdeelingen vijandelijke vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht op verschillende plaatsen in West-Dultschland brisant- en brand bommen laten vallen. De schade aan indiustrleele installaties is gering. Eenige burgers werden ge dood of gewond. Kapitein Streib heeft met zijn nachtjager zijn tienden tegenstander neergescho- DE AANVAL OP GLASGOW. In aanvulling op dit weermachtsbericht ver neemt het D.N.B. nog het volgende: „In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft het Duitsche lucht wapen den zevenden grooten aanval in een week tijcis op het Britsche eiland ondernomen. De bran den in Glasgow, ontstaan door den aanval van den vorigen nacht, woedden nog. toen opnieuw de eerste golven boven het havengebied der stad verschenen, Bij het heldere zicht en doordat de doelen door de geweldige brandhaarden werden aangegeven troffen de bommen niet een nauwe lijks te overtreffen nauwkeurigheid, het doel. De laatste aanvallende golven zagen in den maan- helderen nacht bij het naderen van Glasgow een spookachtig beeld. De aan beide zijden van de Clyde gelegen scheepswerfinstallaties, silo's en tankinstallaties waren door een dioht rookgordijn omhuld. Door dit gordijn schoten geweldige steek vlammen omhoog. Brandende schepen die tijdens het lossen door den nachtelijken aanval waren verrast en smeulende fabrieken, waarin nog de branden van de vorige aanvallen nagloeiden, vormden een omlijsting van dit beeld der vernie ling. De verkenning van het Duitsche luchtwapen heeft reeds thans uitgewezen dat de in de laat ste drie nachten ondernomen aanvallen op Li verpool en Glasgow en met de hiermede gepaard gaande onoverzienbare vernielingen aan in- dustrieele- en haveninstallaties alsmede de ver nietiging van talrijke silo's en pakhuizen voor de Britsche oorlogseconomie verliezen heeft doen ontstaan van catastrofalen omvang". Italiaansch weermachtsbericht van Zaterdag Optreden van het Italiaansche luchtwapen aan het Grieksche front ERGENS IN ITALIë, 15 Maart (Stefani) Het 281ste communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: .Aan het Grieksche front actie van plaatse lijken aard in den sector van het elfde leger. In den nacht van 13 op 14 Maart en gisteren over dag hebben onze luchtmacht afdeelingen her haaldelijk de wegen, stellingen, batterijen en troepen van den vijand aangevallen. Bij lucht gevechten zijn vier vijandelijke toestellen neer geschoten. Twee onzer jachtvliegtuigen zijn niet op hun basis teruggekeerd. In Noord-Afria is een vijandelijke aanval op Dzjaraboeb afgeslagen. Op 13 Maart hebben toestellen van het Duitsche vliegercorps geme chaniseerde afdeelingen van den vijand in Cy- renaïca bestookt met bommen en machinege weervuur. In Oost-Afrika activiteit der vijandelijke luchtmacht boven Keren en andere plaatsen in Erythrea. Aan het Westelijke front is een vijandelijke aanval afgeslagen. Aan het zuide lijke front hebben onze vliegtuigen langs den weg van Gorrehei naar Dagaboer Britsche ge motoriseerde troepen bestookt met lichte bom men en machinegeweervuur." Slot defect? Tel. 11493 De Sleutelspecialist, L.Veerstr. 10 (Adv. Ingez. Med.) Te Washington werd dezer dagen door afdeelingen van het Amerikaansche leger een groote parade voor president Roosevelt gehouden. Een overzicht tijdens de militaire plechtigheid. (Foto Scherl) Italiaansch weermachtsbericht van Zondag: Britsche aanvallen op Oost-Afrika afgeslagen ROME. 16 Maart (Stefani). Het 284e weermachtbericht luidt: „Aan het Grieksche front hebben wij tijdens plaatselijke acties in den sector van het elfde le ger wapens buitgemaakt, terwijl gevangenen in onze handen vielen. Onze vliegtuigen hebben een belangrijke Grieksche vliegtuigbasis ge bombardeerd. Gistermiddag hebben vijandelijke vliegtuigen Valona gebombardeerd, waarbij lich te schade werd aangericht. Het afweergeschut der marine heeft een vijandelijk toestel neerge haald. Vliegtuigen van het Duitsche vliegerkorps hebben de installaties van het vliegveld Halfar op Malta aangevallen. Een vijandelijk vliegtuig werd neergehaald. In Noord-Afrika hebben Duitsche afdeelingen nabij Agedabia concentraties van Britsche auto's gebombardeerd. In Oost-Afrika heeft d£ vijand gisteren zijn aanvallen aan het geheele front van Keren met sterke strijdkrachten hervat. Hij werd overal teruggeslagen en leed zware verliezen. De vijand heeft voorts luchtaanvallen ondernomen op A'orascico in Erythrea. waarbij eenige schade werd aangericht en in den sector van Keren, waar een vijandelijk vliegtuig met geweervuur is neergehaald." In Dessau is een natuurgetrouw model van een Junker Ju 88 opgesteld, waarin de bevolking nagels kan slaan ten bate van het Winterhilfs- werk. (Foto Weltbild) Britsche duikboot als verloren beschouwd. Het D.N.B. meldt: De Engelsche admiraliteit deelde Zondagavond mede dat de Engelsche duikboot „Snapper" over tijd is en als verlo ren beschouwd moet worden. De familieleden van de slachtoffer zijn op de hoogte ge bracht. De „Snapper" was in 1935 van stapel geloopen. Zij had een waterverplaatsing van 670 ton en een bemanning van veertig koppen. Haar snelheid bedroeg 15 zeemijlen boven en 10 zeemijlen onder water. De bewapening bestond uit zes tordepo- lanceerbuizen, een stuk geschut van 7.6 centi meter en een machinegeweer. NA EEN LUCHTAANV bankiersfirma brengen AL OP DE LONDENSCHE CITY. Employé's van een de bescheiden, welke nog uit de puinhoopen gered konden worden, in veiligheid. (Foto Welthild) Fraukrijk's voedselvoorziening. Kans op verzachting der Britsche blokkade? Het D.N.B. meldt uit Washington: De Britsche ambassadeur Halifax heeft een onderhoud van drie kwartier gehad met den minister van buitenlandsche zaken Huil. Na afloop verklaarde Halifax tegenover de journalisten dat over algemeene dingen gesproken was. Naar Associated Presse er aan toevoegt, vermoedt men dat 't voornaam ste punt van bespreking is geweest de ver zachting van de Engelsche levensmiddelen blokkade voor het onbezette Frankrijk. Voorts verneemt het D.N.B. uit Washington dat tusschen den Amerikaanschen, den Engel- schen en den Franschen vertegenwoordiger Za terdag een voorstel besproken is hetwelk be helst dat de Ver. Staten toezicht uitoefenen op de verdeeling van levensmiddelen in het on bezette Frankrijk. Na de bespreking zeide de Fransche ambassa deur te meenen dat de werkelijke toestand thans algemeen bekend is. De Franschen wen schen dat Engeland de blokkade zoodanig ver zacht dat Frankrijk in de Ver. Staten tarwe kan koopen en dat dit naar het onbezette Frankrijk kan worden verzonden. De Fransche regeering is niet geneigd Amerika de controle te geven over alle levensmiddelen die naar het onbezette Frankrijk worden gezonden. Om allen echter te vreden te stellen is de Fransche regeering be reid alle verlangde waarborgen te geven dat alle uit de Ver. Staten betrokken levensmiddelen in het onbezette Frankrijk verbruikt worden. De Fransche ambassadeur legde er den nadruk op dat Frankrijk niets ten geschenke wil ont vangen, doch bereid is de ontvangen levensmid delen te betalen. De voorzitter van het Amerikaansche Rood® Kruis Daves heeft eveneens een onderhoud met Huil gehad over de kwestie van levensmiddelen voor het onbezette Frankrijk. In politieke kringen te Sofia verneemt men dat een hooge ambtenaar van het Turksohe mi nisterie van buitenlandsche zaken, Vergin ge naamd, te Sofia is aangekomen. Naar verder ver luidt zou VergLn met een brief van den Turk- schen president op weg naar Berlijn zijn. (D.N.B.) De Dom te Beriyn die indertijd door de En- gelschen beschadigd is is met een plechtige gods dienstoefening weer in gebruik genomen, zoo deelt het D.N.B. mede. Volgens een mededeeüng van New Yorksch® marinekringen is het op een na grootste motor schip met koelinrlchting, de 11.900 b.r.t. groot® „African Star", door vijandelijke actie tot zinken gebracht. Het schip hoorde te Londen thuis en was eigendom van de „Blue Star Line". (D.NJ3.) Naar de Britsche Beriohtendienste meld zul len nu een onderzoek is ingesteld of deze dieren te eten zijn, binnekort ook meeuwen in Engeland gegeten worden. (D.N B.) Naar eerst thans bekend is geworden, is Vrijdag een Bulgaarsche goederentrein van 38 wagon® in het station Oboritjte in de Dobroedsja ont spoord. Hierbij zoo verneemt het D.N.B. werden tien personen gedood en dertig gewond. De scheepvaartlijn die de eenige regelmatig® verbinding tusschen de Ver. Staten en Europa onderhoudt heeft blijkens een United Pressbericht bekend gemaakt dat er voor Europeesche vluchte lingen voorloopig geen plaatsen meer beschikbaar zijn, daar reeds voor 10.000 passages van Lissa bon naar de Ver. Staten vooruit betaald is. PROGRAMMA DINSDAG 11 MAART 1941. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I. 414.4 M. 8.45 Gramofoonmuziek. 8.50 Ochtendgymnastiek 7 8» Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramo foonmuziek. 8.00 Uitzending, voorbereid door de Chrlat. Radio-Stichting. Schriftlezing en Meditatie. B.io Gramo foonmuziek. 8.30 Nieuwsberichten A. N. P. s 45 Gramo foonmuziek. 10,20 Zang en orgel. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11 20 Grnmofoonmu/.Iek. 11.45 Declamatie. 12.0(1 Reportage. ,12.15 Amusementsorkest. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en econmlsche berichten A, N. P. l.OO Frans Wouters en zijn orkest. 1.30—1.45 Gramofoonmuziek. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 Omroeporkest, solist en gramofoon muziek. 4.00 Cyclus ,.Ons geloof cn ons werk". 4.20 Disco-eauserie. 5.15 Nieuws-, economische cn beursberich ten A. N. P. 5.30 Orgelspel. 6,00 Omroeporkest. 6.15—6.30 Reportage. 6.42 Almanak. 6.43 „Op Ncderlandsche manier", causerie. 7.00 Vragen van don dag A N P, 7 15 Duitsch® les. 7 30—7.45 Berichten. Engclsch. 8.00 Nieuwsberichten A N. P 8 15 Gramofoonmuziek. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 Cabaretprogramma. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Avondwijding. 9.45 Engelsche berichten A. N. P. 10 00 Nieuwsberichten A. N. P. cn sluiting. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II. 301.» M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6 30 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7 53 Carillon- bespeling (opn.). 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 Nieuwsbe richten A. N. P. R.45 Gramofoonmuziek. 11.00 Secco en zijn ensemble. 11.20—11.40 Declamatie 12.00—12,15 Berichten. 12 45 Nieuws- en economische berichten A. N. P, 1.00 Om roeporkest 2.00 Het Ncderlandsche strijkkwartet. 3.0® Gramofoonmuziek. 3.30 Cello, plano en gramofoonmuzlefc» 4.00 Esmeralda er, solisten. 4.40 Modepraatje. 3.00 Gram», foonmuzlek. 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten. A. N. P. 5.30 Planovoordracht. 8.00 Amusementsorkest en soliste. 6 45 „Op Nederlandsche manier", causerie. 7.0# Vragen van den dag A. N. P. 7.16 Amablle-sextet. 8 Ot Nieuwsberichten A. N. P. ca sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7