Haarlem's Dagblad r ude Menschen. N is Postgiro. Mr. L. J. A. Trip heeft ontslag gevraagd. BERICHT Mr. J. B. Bomans overleden. Londen hevig bestookt. De Amerikaansche hulp aan Engeland. Artikelen enz. V_ 8c JAARGANG No. 17716 igave lourens Coster, Maatschappij voor Courant- igaven en Algem. Drukkerij N.V Bureaux: Groote lUtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- enst 38810 Drukkerij. Zuider Buiten Spaarne 12. lefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie HOO. Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 525. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DONDERDAG 20 MAART 1911 Abonnementen per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentlën: 1-5 regels ƒ2.elke regel meer ƒ0.40. Reclames ƒ0.65 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.70, elke regel meer 0.171/4- Groentjes zie rubriek. •eling 1 lasse van 'Olgl: Ha Si. I pis1 'eE rapie t Dit ji rgest te i Het is bekend dat de gemiddelde levensduur n den mensch in den loop der tijden bij de ont- itkolde volken sterk gestegen is. Vooral in de eede helft van de negentiende eeuw en in de intigste is deze stijging van levensduur krachtig uiting gekomen, als gevolg van groote medische [dekkingen en daarbij vooral van de verbetering hygiëne. Voor een volk als het Nederland- zeer uitblinkend op medisch en hygiënisch bied, geldt dit in de hoogste mate. In een arti- over Boeiende Statistiek heb ik pas nog ver- !d, dat de, zeer snelle groei van ons bevolkings- Ital, dat in ruim een eeuw van drie tot negen Jlioen zielen geklommen is, vooral daarmee in nnectie staat. Men weet dat vooral de groote ij [-mindering van de zuigelingensterfte op de ver ging van den gemiddelden levensduur van jed is geweest. Maar er zijn ook andere verschijnselen dan de ^■neming der bevolking, die uit die stijging voort- jeien en zich zoowel in andere landen als in het doen gevoelen. In vele daalt het geboorte ster. Ook in ons land is dit, ofschoon niet in d [rke mate, het geval geweest. Het gevolg van n en ander is dat het percentage ouderen ten lichte van dat der jeugd toeneemt. De zorg voor den van dagen is derhalve een vraagstuk van u jgende beteeken is, dat zich nog meer zal doen ■oelen naarmate ook de leeftijd, bereikt door langst levende mannen en vrouwen, toeneemt, itgeen in de lijn der logische verwachtingen ligt. :u blijkt uit een artikel in het laatste nummer De Kern, ontleend aan het tijdschrift „Scientific lerican", dat in de Vereenigde Staten, waar de ag overigens sterker nijpt dan bij ons tengevolge een veel sterkere daling van het geboortecijfer, nieuwe tak der medische wetenschap zich dien- gevolge is gaan ontwikkelen. Men noemt haar riatrïe", hetgeen de schrijver verklaart door als beteekenend hooge leeftijd en „iatrie" als te vertalen. Volgens den schrijver geschiedt ontwikkeling van deze nieuwe groep medische 'Hfcialisten in de V.S. met verrassende snelheid. Hij daar een uitvoerige verklaring van, waarin hij aerkt dat het dalende geboortecijfer, gepaard aan afnemende sterfte onder de jeugd, leidt tot verouderende bevolking". Een eeuw geleden mden de jongelieden onder de twintig nog de ft van de Amerikaansche bevolking, nu omvat groep nog maar het derde deel. De menschen 65 jaar en ouder maakten honderd jaar gele- nog geen drie procent van de bevolking uit; is het zes procent. En dan gaat hij op eenigszïns terikaansche wijze aan het voorspellen, zeggend dit percentage over een halve eeuw de vijftien overschreden hebben. Die groote zekerheid om it statistiek der toekomst is niet gerechtvaar- want zij houdt geen rekening met veranderen- tijdgeest en omstandigheden. Iet is zeer wel mogelijk te achten dat in die ve eeuw het geboortecijfer in de V. S. sterk zal stijgen, misschien niet zoo spoedig maar"laat zeggen: binnen tien jaar. Wie kan dat met aige zekerheid voorspellen? Met statistische be- ïouwingen over de toekomst moet men uiferst orzichtig zijn omdat de tijden de eigenschap bben zich niet volgens een mathematische ont- kkeling voort te zetten, maar te veranderen. Op grond van den huidigen toestand is even- de „geriater" als nieuw medisch specialist i plaats al gaan innemen en dat is in elk geval merkwaardig nieuw verschijnsel, al hoeft dat niet waar te blijken wat deze schrijver voor- lt: dat er in 1950 in Amerika evenveel kinde onder de vijf jaar als menschen boven de 64 zijn, waarbij iedere groep ongeveer 8 pet. de bevolking zal omvatten en de geriater •eel patiënten zal hebben als de kinderarts, schrijver, zelf medicus, merkt verder op dat alleen de gemiddelde patiënt ouder is ge erden maar dat ook het aantal bejaarde patiën- is gestegen. Men meent gewoonlijk dat de derdom begint met het 65ste levensjaar. Velen evenwel op hun 75ste jaar jeugdiger dan de niddelde menschen tusschen 55 en 60. Leeftijd een gebrekkige ouderdoms-aanduiding. Daar de schrijver een aantal physische beschou wen over ten beste, die ik hier niet zal gaan ,'tfeeren. 'en kan daarover beter met zijn eigen dokter ten. Maar mij trof het onlangs dat een Neder- seh medicus, die dezelfde meening omtrent |d als een gebrekkige ouderdoms-aanduiding irak, daarbij een psychische factor als overwe- id liet gelden. Hij zei namelijk: ouderdom ïs heel een zaak van suggestie. Anderen zeggen tegen land: je wordt oud, of: je ziet er oud uit en dat it tot autosuggestie. Men begint zichzelf in te iten dat men oud wordt. 7 Dmtrent de vele moeilijkheden die een practijk uitsluitend ouden van dagen voor den dokter opleveren bleken de Nederlandsche medicus en Amerikaansche collega van dezelfde meening rijn. Een van de belangwekkende opmerkingen den Amerikaan is, dat zoowel de behandeling het stellen der diagnose moeilijk zijn maar dat bejaarde lichaam in het algemeen over verba- gwekkende vermogens beschikt, zoodat hij meent de maximale levensduur kan worden opgevoerd, velen, boven de honderd jaar. En een van de tende opmerkingen van den Hollander was, dat specialiteit hem als medicus in zooverre aan- k dat hij oude menschen in de practijk interes- iter vond dan jonge. Interessanter om mee te «ken en vooral om naar te luisteren. „Oude sté- zijn ook Interessanter dan nieuwe', vergeleek dokter met een glimlach. Zouden wij binnenkort ook in Nederland de „geriaters" als zoodanig zien optreden. Er ijnt minder directe aanleiding toe dan in de V.S. iar het verschijnsel is toch de aandacht waard. R. P. ïpen bar snell1 Maur ?el tt gedi omhi kre (t if üen ii enve i :gela dul igei zag t wat öerhefcft :«w erstai (Het aantal rekeninghouders van den Postchèque en Girodienst heeft de 400.000 bereikt.) Vierhonderdduizend giroklanten Dat 's reden voor een feestbouquet, Vierhonderdduizend girokkmten Die op hun nummer zijn gezet. Vierhonderdduizend girokkmten In luttel jaren tot vandaag, Bijeengestroomd van alle kanten Naar de centrale in den Haag. Een jonge loot der staatsbedrijven, Die welig tierde op den stam, Wie zal den gi-roman eens schrijven Hoe deze tot ontwikkling kwam. Roman van een organisatie, Die steeds moest worden uitgebreid, Een waarlijk kundige prestatie, Een voorbeeld van nauwkeurigheid. Het is altijd' perfect in orde, Althans die rekening van mij, Nooit staat (om moedeloos tc worden) Wat „af" moet, per vergissing „bij". En 'k ben maar een van dc gevallen, Hoe velen sturen, als ik doe, Vereend tot vele duizendtallen Haar hun couverts met inhoud toe. Het invullen van haar biljetten Kost ons een rib soms uit het lijf, Om iemand wat betaald te zetten Is niet het prettigste bedrijf; Maar toch, als een dier machtig velen. Haar „kindren van de rekening" Wil 'k mijn gevoelens niet verhelen: De Giro is een prachtig ding. Zakstraat voor groot rijvOrkeer gesloten. De politie deelt ons mede, dat dc Zakstraat te Haarlem met ingang van heden voor alle rijverkeer met uitzondering van wielrijders in beide richtin gen is afgesloten. WEER EEN RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Woensdagmorgen elf uur is door de politie te Haarlem aangehouden een 31-jarige betonwerker te Lisse, die te Haarlem een rijwiel had gestolen. Het is in zijn woning in beslag genomen. De man is aan de Justitie overgeleverd. Woensdagmiddag heeft «en korte maar hevige brand gewoed in een fabriekje van brandblusch- apparaten aan de Amsterdamsche Vaart te Haarlem. (Foto De Haas) Als secretaris-generaal van financiën. Verzoek ingewilligd en tevens ontheven van de functie van president van de Ned. Bank. Het A.N.P. verneemt het volgende: De secretaris-generaal van liet departement van Financiën, mr. L. J. A. Trip, heeft den Rijkscommissaris voor het bezette Nederland sche gebied rijksminister Seyss-Inquart ver zocht hem ontslag te verleenen uit zijn ambt van secretaris-generaal van het departement van Financiën en hem dit ontslag eervol te "er- leenen. De Rijkscommissaris heeft aan dezen wensch voldaan, terwijl hij tevens aan mr. Trip ontheft fing verleende van zijn functie als president der Nederlandsche Bank, en hem zijn dank tot uit drukking bracht voor den in het belang van het Nederlandsche economische leven verrichten arbeid. De winkelsluiting te Haarlem. Op Zaterdagmiddag ongewenscht geacht. In den laatsten tijd Ls zoo wordt ons van be voegde zijde medegedeeld in de groote steden het verschijnsel waar te nemen dat. groote zaken op Zaterdagmiddag te vroeg hun deuren sluiten. Dit voorbeeld wordt door ikleine zaken reeds ge volgd. Nu is juist de Zaterdagmiddag de tijd van inkoopen voor de groote meerderheid der con sumenten, met name van de arbeidersbevolking, zoodat die vroege sluiting ongewenscht moet wor den geacht. Langs wettelïjken weg is tegen die vroege slui ting op dit oogenblik weinig te doen, maar als de winkeliers doordrongen zijn van het sociale element in deze aangelegenheid van de zijde der consumenten, dan zal die zeker nagelaten worden. Tot zoover deze opmerking. Wij hebben bij het bestuur van de Midden standscentrale te Haarlem gevraagd hoe het hier met den sluitingstijd is. Met stelligheid kon ver zekerd worden, dat te Haarlem de winkels op Zaterdagmiddag alle geopend zijn. In Februari is in verband met de verduistering door de Kamer van Koophandel het advies gegeven om op Zaterdag om 6 uur te sluiten. (Consumptiezaken 7 uurï. Daaraan is vrij algemeen gevolg gegeven. Nu de dagen weer wat langer geworden zijn, blijkt dat verschillende winkels uit eigen beweging op Zaterdagavond al weer langer openblijven. Het is aan te hemen dat binnenkort een nieuw advies van de Kamer van Koophandel inzake de win kelsluiting zal uitgaan. Het is nog niet te zeggen hoe dit zal luiden, maar men 'kan veilig aannemen dat, hoewel er vrij algemeen een streven is 'het winkelsluitingsuur niet te laat te stellen, voor Zaterdagavpnd in geen geval sluiting vóór 7 uur zal worden aanbevolen, daar algemeen wordt er varen dat op Zaterdag veel gekocht wordt. Geen winkelier sluit zijn deuren als er klanten te ver wachten zijn. De Kamer van Koophandel heeft bovendien een schrijven aan d'e groote werkgevers gezonden om aan te dringen de weekloonen niet op Zaterdag uit te betalen, maar op Vrijdag, of zoo mogelijk reeds vroeger. Daardoor wordt dan bereikt, dat niet alle inkoopen op Zaterdag behoeven gedaan te worden. Heden, Donderdagavond, houdt de Midden standscentrale haar jaarvergadering. Het was reeds de "bedoeling daar de quaestie der winkel sluiting aan de orde te stellen. Als er eenstem migheid verkregen zal worden is 'het te verwach ten dat weer aan de Kamer van Koophandel ge vraagd zal worden het advies aan de winkeliers met haar autoriteit te steunen. BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS EN AUTO. Woensdagmiddag half drie heeft op de Leidsche- vaart nabij de Brouwersstraat to Haarlem een botsing plaats gehad tusschen een Brockwaybus en een personenauto, de laatste bestuurd door een koopman uit Beverwijk, die met groote snelheid reed en verzuimde voorrang te verleenen. Beide wagens Verden beschadigd, maar persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. Tegen den bestuur der uit Beverwijk werd proces-verbaal opgemaakt. Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. ovi I- Va 1—0 i—o 1—0 1—0 1—0 1—0 ï- Vah e 1—0 1—0 '/i WILHELM KEMPFF. Duitsche pianist en componist prof. Wilhelm fmpff zal begin April een reeks concerten in ons sd geven. Lid van Ged. Staten en oud-lid der Tweede Kamer. Hedennacht is tc zijnen huize „Berkenrode" tc Heemstede plotseling: overleden mr. J. B. Bomans, lid van Ged. Staten, waarnemend commissaris der provincie Noord-Holland, oud-lid der Tweede Kamer cn oud-wethouder der gemeente Haarlem. In de „teenenkweckcrijen" bij Heusden hcerscht op het oogenblik groote bedrijvigheid. De „teenen" worden gebruikt voor de mandenindustrie, doch dienen ook voor de versterking van dijken en worden evenzeer gebezigd bij de drooglegging van de Zuiderzee. (Foto Het Zuiden) Mr. J. B. Bomans. (Cliché Archief) Jan Bernard Bomans werd 11 Mei 1885 te Am sterdam geboren. Voor het volgen van Middelbaar Onderwijs vertrok hy naar Rolduc en daarna be kwaamde hij zich voor het eindexamen van het gymnasium. Na een handelsopleiding bij de Kon. Ned. Petroleum Maatschappij ging de heer Bomans in Leiden rechten studeeren. In 1913 promoveerde hij op stellingen. Mr. Bomans is gisteravond door een beroerte ge troffen en na voorzien te zijn van de laatste sacra menten eenige uren later overleden. Mr. Bomans vestigde zich tezamen met mr. F. Hagemeyer als advocaat-procureur te Haarlem, waarbij hij al heel spoedig groote belangstelling voor het politieke leven toonde. In Juli 1915 werd hij voor de R.K. Staatspartij als lid van den Haar- lemschen Raad gekozen In den Haarlemschen Raad trok hij dra de belangstelling, zoodat hij in Juli 1917 tot wethouder werd gekozen. Mr. Bomans had zich in dien korten tijd niet alleen in Haarlem maar ook daar buiten naam verworven en wel zoodanig, dat hij sinds 1 De cember 1916 lid der Tweede Kamer was voor het district Haarlemmermeer Nadat mr. Bomans te Haarlem eenigen tijd wethouder voor de bedrij ven was geweest, werd hij door B. en W. speciaal belast met de zorg voor de afdeeling financiën. Den 4en Juli 1923 werd mr. Bomans benoemd tot lid van Ged. Stalen van NoordHolland, zoodat hij als wethouder en raadslid moest aftreden. Deze benoeming werd door .velen zijner partij genooten zeer betreurd, omdat zij zijn bekwaamheid en werkkracht liever hadden zien aangewend in het belang van de gemeente Haarlem. Als lid van het college van Ged. Staten heeft mr. Bomans aanvankelijk de provinciale financiën beheerd, maar later werd hij als zoodanig door mr. M, Slingenberg opgevolgd en sindsdien deelde mr. Bomans met mr. Bruch de zorgen voor Water staat en Watersehapszaken, Hinderwet, Jacht en Visscherij, Strandvonderij, leggers der wegen, za ken betreffende autobusdiensten, spoor- en tram wegen en provinciale bedrijven. In 1928 aanvaardde mr. Bomans geen candida- tuur meer voor de Tweëde Kanier. Uit bovenstaande vermelding van bijzondere fei ten uit den levensloop van mr. J. B. Bomans blijkt reeds, dat de overledene een figuur is geweest in het openbare leven van ons land. In zeer vele ge vallen bewees hij durf en initiatief aan onafhanke lijkheidszin en een uitmuntend'intellect te paren. Hij bezat de gave een onderwerp met groote hel derheid te kunnen uiteenzetten en er juist die kan ten van te belichten die anderen niet zoo dadelijk opmerkten. Dat hij in 1928 geen candidatuur meer voor de Tweede Kamer aanvaardde berustte op het motief dat hij gevoelde in de Tweede Kamer geen taak meer te hebben en niet zóó de sympathie van het geheele volk te bezitten als gew'enscht was. „Genoeg anderen hebben die sympathie meer dan ik", zoo uitte de heer Bomans zich in die dagen. De heer Bomans heeft nimmer geschroomd van zijn inzichten blijk te geven. Partij-overwegingen konden hem niet weerhouden van zijn kijk op de zaak te getuigen, ook al week die zeer belangrijk af van de meerderheid van zijn partijgenooten. Daar van heeft hij ojii. blijk gegeven bij de behandeling van de Vlootwet in 1923, toen hij zich niet met dit wetsontwerp kon vereenigen en daarvan in de Tweede Kamer mededeeling deed. Tijdens zijn Ka merlidmaatschap kwam hij tot het inzicht, dat de waarde der Kamer „als toezichthoudend en critisch college een hinderpaal voor den arbeid der regee ring en wat'veel erger is, haar waarde waardeloos in de oogen van het afvaardigende volk" was. Deze critiek uitte mr. Bomans in 1928 toen „De Morgen" enkele opmerkingen had gemaakt over zijn absen teïsme in de Tweede Kamer. Verder wees hij toen o.m. erop, dat de vertegenwoordigende lichamen pas in aanzien zouden winnen, als ze kort, zakelijk, objectief en zuinig zouden zijn. Als wethouder van financiën te Haarlem had mr. Bomans moeilijke jaren door te maken, maar hij heeft verschillende maatregelen kunnen nemen om den financieelen toestand van de Haarlemsche schatkist te verbeteren. Desniettemin kon in dien tijd nog de" gasprijs verlaagd worden. Van de grenswijziging ten gunste van de ge meente Haarlem was mr. Bomans een zeer warm voorstander en hij heeft daarvoor op krachtige wijze gepleit. Zijn woorden hadden, of hij zë%ls raadslid, als Kamerlid of als lid van Ged- Staten sprak, steeds de aandacht. Mr. .Bomans, die na het overlijden van dr. A, baron Röell tot de benoeming van mr. A. J. Backer het commissariaat der -provincie heeft waargeno men, was ridder in de oVde van den Nederlandschen Leeuw. De Provinciale Slaten van Noord-Holland. Opvolger van Mr. J. B. Bomans. Elders in dit nummer vermelden wij het over lijden van Mr. J. B. Bomans te Heemstede, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Mr. Bomans had zitting in de Provinciale Staten voor de R.K. Staatspartij. Als zijn opvolger in de Prov. Staten staat op de lijst de heer A. G. M. Angenent te Haarlem, centraal-bestuurder van den R.K. Volksbond, die zitting had in den Haarlem schen gemeenteraad. Waarschijnlijk zal de heer Angenent de benoeming aannemen. Nachtelijke luchtaanval. BERLIJN, 20 Maart. (DNB) Naar bekend wordt is de voornaamste kracht van den Duitschcn lucht aanval den laatsten nacht gericht geweest op de Britsche hoofdstad. Wederom waren eenige hon derden gevechtsvliegtuigen in den strijd gewor pen die bij helder zicht op den grond voor den oorlog belangrijke doelen in Londen met bommen van allerlei kaliber bestookten. Door het neerwer pen van eenige tienduizenden brandbommen ont stonden tot op verren afstand zichtbare branden. Reeds de tot dusver ontvangen berichten geven aan dat deze aanval een zeer groot succes heeft gehad. De vijand daarentegen is in den afgeloopen nacht slechts met zeer zwakke strijdkrachten naar West- Duitschland gevlogen. Hij heeft op woonwijken in een stad een gering aantal bommen geworpen. De schade is van geen beteekenis. Drie Engelsehc vliegtuigen neergeschoten BERLIJN, 19 Maart. (DNB) Woensdag in de late middaguren zijn bij een aanval van Duitsche jagers op de Engelsche Zuidkust luchtgevechten ontstaan, waarin drie Engelsche Spitfires zonder eigen ver liezen werden neergeschoten. Kapitein Ihlefeld heeft hierbij zijn 33e en 34e overwinning in dc lucht behaald. Duitsch weermachtsbericht Huil zwaar getroffen BERLIJN, 19 Maart (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: „Bij een aanval op de Engelsche Zuidoostkust heeft een motortorpedoboot van een vijandelijk convooi twee koopvaardijschepen met in totaal 10.000 bj.t. inhoud in den grond geboord. Een duik boot bracht twee gewapende vijandelijke koopvaar ders met in totaal 13.000 b.r.t. tot zinken, een tweede duikboot boorde 3.500 b.r.t. in den grond. Sterke strijdkrachten van het luchtwapen vielen den laatsten nacht weer. militaire en voor den oor log belangrijke doelen in Groot Brittannië aan. In 't bijzonder werden op Huil aan de monding van de Humber den geheelen nacht brisant- en brand bommen van allerlei kaliber in grooten getale neergeworpen. Er ontstonden in de havenwerken en de ravitailleeririgsinstallaties talrijke branden. Overdag is een koopvaarder in het St. George- kanaal doeltreffend met bommen bestookt. Het schip bleef met slagzij liggen. In het gebied van de Middellandsche Zee deden op 16 Maart Duitsche verkenningsvliegtuigen op 40 K.M. ten westen van Kreta een aanval op een krachtige formatie vijandelijke oorlogsschepen, be staande uit zware eenheden, zes kruisers en twee tot drie torpedobootjagers. De beide zware een heden werden elk door een luehttorpedo getroffen. In den afgeloopen nacht is de vijand naar Noord- Duitschland gevlogen en heeft op twee kuststeden brand- en brisantbommen geworpen. De aange richte schade is gering Het lukte alle branden reeds bij het ontstaan te blusschen. Eenige burgers wer den gedood, verscheidene gewond. De tegenstander verloor vijf vliegtuigen, waarvan, twee neerge schoten werden door Duitsche nachtjagers. Een eigen vliegtuig keerde niet terug. Bij het succes tijdens den aanval op de formatie vijandelijke oorlogsschepen ten westen van Kreta waren betrokken: gevechtsgroepcommandant kapt. Kowalewski als commandant met de bemanning: eerste luitenant Lorenz, Oberfeldwebel Henze, Fcld- webel Lehmann en luitenant Bock als comman dant met de bemanning: Oberfeldwebel Schmidt, onderofficier Briickner, Feldwebel Katen". Credietvoorstel door het Huis van Afgevaardigden aangenomen. WASHINGTON, 20 Maart. (DNB) Het voor stel van Roosevelt betreffende het uittrekken van een crediet ten bedrage van 7 milliard dollar voor de uitvoering van de wet op de hulpverleening aan Engeland is Woensdag door het Huis van Afgevaardigden met groote meer derheid aangenomen. Het ontwerp gaat nu naar den senaat. Voor de stemming had de republikein Rich voor gesteld de in de wet op de hulpverleening aan En geland opgenomen 350 millioen dollar voor land bouwproducten te schrappen ingeval Engeland de blokkade tegen hongerlijdende vrouwen en kin deren in Europa niet doet ophouden. Dit voorstel werd echter door het Huis van Afgevaardigden verworpen. Nader meldt het D. N. B. uit Washington: Het voorstel betreffende de 7 milliard is door het Huis van Afgevaardigden goedgekeurd met 336 tegen 55 stemmen. Voor het ontwerp hebben ook de leider der republikeinsche partij Martin en tal rijke andere republikeinen gepleit. Een voorstel der oppositie om de eischen van Roosevelt nogmaals in de begrootïngscommissie te bespreken, werd af gewezen met 258 tegen 132 stemmen. HEDEN: 8 PAGINA'S -\ R. P.: Oude menschen. pap. P. Gasus: Postgiro. pag. 1 De winkelsluiting te Haarlem, pap. 1 D.: Op ontdekkingsreis in de ar beidssfeer van den hoefsmid. pap. 3 J. v. Z.: Langs den Weg: Botsing met surprises. pag. 3 Van T.: Liever blauw dan groen. pag. 3 Flitsen: pag. 3 Oorlogsinvaliden niet aan de liefda digheid overgegeven. pag. 6

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1