Hitler ontvangt minister Von Bardossy. fm ir—Tl 1; Jiaci Tlieuius Voor lange avonden Uit de Pers. ZATERDAG» 22 M A ART 1941' HASREEM'S DAGEEAD s i aai ■nliji i: a] oo da DuitschHongaarsche besprekingen. Het D.N.B. meldt uit München: De Fuhrer heeft Vrijdagmiddag om 16.00 uur in den Fuhrerbau op den Königliehen Platz den Ko- ninkljjk-Honggarschen minister van buitenlandsche zaken Ladislaus von Bardossy in tegenwoordigheid van den rijksminister van buitenlandsche zaken Von Ribbentrop voor een vrij langdurig onderhoud dat hartelijk verliep ontvangen. De Hongaarsche minister van buitenlandsche zaken werd door den chef van het protocol van hotel Regina naar den Führerbau begeleid. In het voorportaal van den Fuhrerbau werd de Hongaarsche gast door den rijksminister van buitenlandsche zaken Von Ribben trop ontvangen. Een afdeeling van de Waffen-SS bracht den Hongaarschen minister de militaire eer bewijzen. De rijksminister van buitenlandsche zaken geleidde daarop den Hongaarschen minister naar den Führer, waarop in diens werkvertrek de be spreking begon. Het D.N.B. verstrekte na afloop hiervan het volgende communiqué: „De Führer heeft Vrij dag in tegenwoordigheid van den rijksminister van buitenlandsche zaken Von Ribbentrop in den Führerbau te München den Koninklijk- Hongaarschen minister van buitenlandsche zaken Ladislaus von Bardossy ontvangen. De bespreking werd gevoerd in den geest van de traditioneele. en hartelijke vriendschap die Duitschland met Hongarije verbindt. In aan sluiting op de bespreking stelde de Hongaar sche minister van buitenlandsche zaken aan den Führer de heeren van zijn gevolg voor, t.w. den kabinetschef gezant .Von Bartheldy, den leider van de politieke afdeeling gezant Von Ghyczy en den leider van de afdeeling pers en cultuur gezant Ullein-Reviczki". De bespreking heeft meer dan anderhalf uur geduurd. Na een kort, hartelijk onderhoud nam de Hongaarsche minister van buitenlandsche zaken daarop afscheid" van den Führer, zoo vervolgt het D.N.B.waarop hij door den rijksminister van buitenlandsche zaken weer naar zijn hotel wefd ge leid. Een talrijke menschenmenigte, die zich in den loop van den middag op den Königliehen Platz verzameld had, juichte den Hongaarschen minister bij zijn vertrek hartelijk toe. REDE VAN MINISTER VON RIBBENTROP. Op de receptie die des middags door den Duit- aohen minister van Buitenlandsche Zaken te Mün- dhen gehouden werd ter eere van den in Duitsch land vertoevenden Hongaarschen minister van Buftenlamdsohe Zaken," heeft Von Ribbentrop tot den Hongaarschen gast eenige hartelijke woorden van welkom gericht. De minister zeide o.a.: „Toen het aan den Fü'nrer in weinige jaren geluk te Duitschland uit zijn onmachtige positie tot een van de sterkste mogendheden ter wereld op te hef fen, toen was ook het tijdstip gekomen om de on draaglijke ketenen van de verdragen van Versail les en Trianon te verbreken. In deze jaren heeft de Hongaarsche natie onder leiding van den rijks- regent Von Horthy zich steeds nauwer met de spil verbanden en uit de lotsgemeenschap van het lijden groeide de lotsgemeenschap van de daad. Dat het gelukte het groote territoriale onrecht dat Honga rije bij het verdrag van Trianon werd aangedaan te herstellen, was voor ons een bijzondere vreugde. De Hongaarsohe staatsman graaf Csaky, wiens vroegtijdig overlijden ons allen kortgeleden in op rechten rouw heeft gedompeld, is het geweest die met verstand en een helderen blik de thans inge treden Europeesche ontwikkeling heeft vooruitge zien en voor Hongarije hieruiit de consequenties trok. U als zijn opvolger in zijn ambt kunt er van verzekerd zijn dat u bij het volgen van deze poli tiek van nauwe vriendschap tussehen onze beide verbonden landen steeds, op de rijksregeering en mijn hartelijkste ondersteuning kunt rekenen. Thans zijn de verbonden groote mogendheden, Duitschland, Italië en Japan met de bij hen aan-' gesloten staten, waarvan Hongarije de eerste was, in den eindstrijd gewikkeld voor het verslaan van haar laatsten vijand Engeland. Dat de gebeurte nissen van het jaar 1940 dezen oorlog, die ons door Enigeland krachtens zijn oorlogsverklaring van 3 September 1939 werd opgedrongen, reeds ten gun ste van Duitschland en zijn bondgenooten hebben beslist, daar zijn wij van overtuigd. Het jaar 1941 zal het definitieve bewijs leveren en de gebeurte nissen van dit' jaar zullen onzen tegenstanders dwingen hun nederlaag te bekennen. Dat Honga rije, onze oude strijdmakker, uit den wereldoor log, thans bij ons staat en opnieuw het zijne in dezen eindstrijd bijdraagt, is voor ons een bijzon dere vreugde. De Hongaarsche minister van Buitenlandsche Zaken antwoordde hierop o.a. als volgt: „Ik kan Uwe Excellentie verzekeren dat het Hongaarsche volk iederen keer van dezelfde leven dige vreugde vervuld was, wanneer de groote Führer van het Duitsche volk. onzen ouden strijd makker en bondgenoot, mét zijn geniale staatslei ding steeds weer een van de hoeksteenen van het vredesdictaat van Versailles terzijde gesteld had. Het politieke gevoel van het Hongaarsche volk heeft hierin de lotsverbondenheid van onze volken op de juiste wijze interpreteerend ook voor zichzelf gebeurtenissen en daden gezien die een keerpunt in het lot medebrachten. Ik be schouw het als mijn voornaamste plicht het werk Het Duitsche luchtwapen in Afrika. Besprekingen op een vliegveld in de woestijn even voor den start (FotoWeltbild) van graaf Csaky voort te zetten en de beproefde buienlandsche politiek van mijn land in den geest van het driemogendhedenpact met Duitschland, Italië en Japan verder te voeren. Het kan voor iederen Hongaarschen minister van Buitenlandsche Zaken slechts een verheven taak zijn, met het groot-Duitsche rijk dat voor de rechtvaardige nieu we ordening van Europa zijn heroieken eindstrijd voert in den geest van een nauwe vriendsdhapspo- litiek samen te werken". VON BARDOSSY HEDENMORGEN WEER VERTROKKEN. MÜNCHEN, 22 Maart (D.N.B.) Minister Van Bardossy heeft Vrijdagavond met zijn ge zelschap op uitnoodiging van minister von Ribbentrop een bezoek gebracht aan de Staats- operette aan den Gartnerplatz, waar met groot succes in nieuwe ensceneering de operette „Zare- witsj" wordt opgevoerd. De dag eindigde met een souper in zeer intiemen kring in hotel „Die vier Jahreszeiten". Zaterdagmorgen is de Hongaar sche staatsman weer uit München vertrokken. De luchtaanval op Plymouth. Arsenalen van de Britsche Marine verwoest. In aanvulling op het Weermachtbericht van Vrijdag (men zie pag. 1) verneemt het DN.B. nog het volgende: Het zwaartepunt van den Duitschen aanval in den nacht van Donderdag op Vrijdag lag op de oorlogshaven Plymouth. Dit steunpunt van de Britsche oorlogsvloot in Zuid-Engeland, dat na Portsmouth het belangrijkste is. werd bij uit stekend zicht door sterke Duitsche gevechtsaf- deelingen aangevallen. De neergeworpen bom men die stelselmatig op militaire- en andere voor den oorlog belangrijke doelen vielen lever den een prachtig succes op. Talrijke groote en middelbranden laaiden op. Over een oppervlakte van ongeveer vier vierkante kilometer woedde een geweldige vlammenzee. Door het inslaan van zware Duitsche bommen werden arsena len van de Britsche marine en kade-installaties in puin gelegd. Het voornaamste ravitailleerings- depöt van de Engelsche marine stond in lichter laaie. Talrijke ontploffingen die door de neerge worpen bommen ontstonden duidden er op dat munitievoorraden in de arsenalen tot ontploffing waren gekomen. Verscheidene vrachtschepen dreven brandend in de haven. Te oordeelen naar alle tot dusver ontvangen berichten heeft de krachtige aanval op de En gelsche oorlogshaven Plymouth zeer ernstige vernielingen aangericht, zoodat, evenals Ports mouth, ook deze Britsche oorlogshaven zijn ka rakter van vlootsteunpunt in aanzienlijke mate verloren heeft. De „Volksdeutsche Spielschar des Bundes Ausserdeutscher Studenten" die een bezoek aan ons land brengt, heeft op het Kurhausterras te Scheveningen enkele demonstraties van Duitsche volksdansen gegeven. (Foto Schimmelpenningh) De Amerikaanscke liulp aan Engeland. BERLIJN, 21 Maart (A.N.P.) De Ameri- kaansche pers toont steeds meer neiging, de ver wachtingen van Engeland ten aanzien van de Amerikaansche hulpverleening niet te groot te doen worden. Hoe weinig haast men thans in de Ver- eenigde Staten heeft met de hulp aan Engeland, blijkt duidelijk uit het productieprogram der Amerikaansche auto-industrie. Vóór de aanvaarding van de leen- en pachtwet verzekerden de in- dustrieele kringen, dat de autoproductie ten gunste van de Engelsche bewapeningsopdrachten, vooral de vliegtuigorders, beperkt werd. Uit de thans gepubliceerde autoproductiecijfers blijkt, dat in het eerste kwartaal van 1941 1.560.000 en in het tweede kwartaal 1.500.000 auto's geproduceerd zijn en worden. Wanneer deze cijfers in de beide volgende kwartalen worden behouden,, beteekent dit, dat een productierecord van auto's wordt ge haald, dat zelfs de productie van 1929, groot ruim 5 millioen auto's, nog zal overtreffen. Met deze productie is de Amerikaansche industrie zoo goed als geheel in beslag genomen en is het bewijs ge leverd, dat de Ver. Staten niet van zins zijn. hun behoefte aan auto's ten gunste van de „hulp behoevende Britsche natie" ook slechts met een klein gedeelte te beperken. De aangekondigde reorganisatie der autoproductie voor de vervaardiging van vliegtuigen en tanks schijnt in ieder geval voor dit jaar te zijn ge schrapt. In Amerika begint men steeds meer in te zien. dat het gebrek aan geschoolde arbeiders en de loonstrijd der arbeiders, die steeds meer om zich heen grijpt, zeer ernstige hinderpalen vormen bij het op gang brengen van de bewapening en de roep om drastische fixeering van de loon- en prijsspiraal, en daarmede om een opheldering van het stakingsprobleem, wordt steeds luider. Naar de opvatting van economen zal de oplos sing van dit probleem Washington onvermijdelijk brengen tot een toenemend ingrijpen van den staat op de arbeidsmarkt, hetgeen in de „vrijste aller democratieën" reeds maanden aan de orde van den dag is. Het productiebureau voor de bewapening heeft aan de werkgevers verzocht, geen arbeiders uit ver afgelegen streken aan te tfekken door lokloonen, opdat aldus een wederzijdsch weglok ken van arbeidskrachten en daarmede een om zich heen grijpen van de loongeschillen zal worden ver meden. Teneinde een halt toe te roepen aan den thans reeds bestaanden wedloop om de ge schoolde arbeidskrachten heeft men het plan ontworpen een soort prioriteitssysteem in te voeren voor de aanstelling van geschoolde ar beiders. aangezien de tot dusver gebruikelijke methoden van het vrijwillig afstand doen der verbruiksgoederen-industrieën ten gunste van de bewapenings-industrieën niet voldoende zij» gebleken. Er zal een speciaal bureau voor oor- logsarbeid worden ingesteld dat vooral toezicht zal houden op de samenwerking tussehen werk nemers en werkgevers, arbitrage voorstellen zal uitwerpen, waarvan men hoopt dat zij door beide partijen zullen worden aangenomen en dat ten slotte als laatsten uitweg een overnemen dooi den staat kan voorstellen voor het geval dat een overeenstemming tussehen arbeiders en onder nemers niet tot stand komt. De Amerikaansche minister van Marine Knox heeft medegedeeld dat opdrachten ter waarde van 100 millioen dollar voor den bouw van 239 klei nere hulpschepen der marine worden verstrekt, waaronder 180 houten mijnenvegers, 19 ijzeren, 10 sleepbooten en 30 houten duikbootjagers. (D.N.B.) De Engelsche Admiraliteit heeft bekend ge maakt dat de Engelsche patrouillevaartuigen „Ker- ryado" en „Gulfoss" tot zinken zijn gebracht. De naaste verwanten der slachtoffers zijn verwittigd. (D.N.B.) De Iersehe minister van Defensie Aïken heeft te Washington een onderhoud gehad met den on derstaatssecretaris van Buitenlandsche Zaken Sum mer Welles. Hij verklaarde na afloop, dat de Fede ral Shipping Board geen toestemming geeft voor den aankpop van twee Amerikaansche vrachtboo ten door Ierland. (D.N.B.) Naar thans te Moskou bekend werdt is de eerste plaatsvervangende volkscommissaris voor de marine admiraal Isakow benoemd tot chef van den marinestaf. Isakow zal echter zijn functie van plaatsvervangend volkscommissaris blijven behou den. Dc tegenwoordige chef van den marinestaf ad miraal Haller is benoemd tot plaatsvervangend commissaris van marine. (D.NJ.) De huidige Fransche ambassadeur te Moskou Labonne zal binnenkort zijn post verlaten. Hij zal worden opgevolgd door den tegemvoordigen Fran- schen ambassadeur te Tsjoengking Cousmy. (D.N.B.) Volgens berichten uit Bombay zijn kloppar tijen tussehen Hindoes en Mohammedanen te Dacca (provincie Bengalen) uïtgeloppen op een formeelen .slag, waarbij veertien personen gedood en honderd personen gewond werden. Een groot gedeelte van de stad staat in vlammen. Het leger moest migrijpen. De atuoriteiten hebben een uit gaansverbod afgekondigd. (D.N.B.) Italiaansch weermachtsbericht Engelsche aanvallen in Noord-Afrika afgeslagen ERGENS IN ITALIë. 21 Maart (Stefani). Het 287ste communiqué van het Italiaansche hoofd- ■kwartier luidt: „Aan het Grieksche front normale bedrijvigheid der artillerie. In scheervlucht hebben onze vlieg tuigen troepen en verdedigingswerken van den vijand bestookt met bommen en machinegeweer vuur. In Noord-Afrika heeft de vijand, gesteund door artillerie, zijn aanvallen op Dzjaraboeb met he vigheid herhaald: hij werd overal afgeslagen. In Cyrepaïca hebben onze vliegtuigen de vlootbasis te Benghazi gebombardeerd. Boven Syrte heeft de Duitsche luchtafweer op 19 Maart een vliegtuig van het type Wellington neergeschoten. De be manning werd gevangen genomen. Een onzer luchtformaties heeft de vlootbasis Soeda op Kreta gebombardeerd en treffers geplaatst op schepen die daar gemeerd lagen. Onze jacht toestellen hebben een Hurricane neergehaald. In Oost-Afrika zijn de voortdurende pogingen der Engelschen om voorbij onze stellingen te Keren op te rukken alle mislukt. Onze vliegtui gen hebben vijandelijke batterijen bestookt- met bommen en boordwapens en hevige ontploffingen veroorzaakt. In Galla en Sidamo trachtte de vijand over de Daboes te trekken, doch hij werd teruggeslagen." Aanval op convooi bij Kreta. Duitsche vliegtuigen brengen twee groote schepen tot zinken. Het D.N.B. meldt: Duitsche gevechtsvlieg tuigen hebben Vrijdag in de buurt van Kreta een krachtig beveiligd Britsch convooi aan gevallen dat uit verscheidene gewapende vracht booten bestond. Hierbij werd een groot tank schip van het modernste type 10 a 12.000 b.r.t.) door een voltreffer vernietigd. De tankboot stond enkele minuten na het uitwerpen van de bom in vlammen. Een tweede koopvaarder een schip van omstreeks 8000 b.r.t.. kreeg mid scheeps een bomtreffer van het zwaarste kaliber. Na een hevige ontploffing brak het schip in twee stukken en werd enkele minuten na den aanval in zinkenden toestand waargenomen. Een derde boot van ongeveer 6000 b.r.t. vloog na een bom treffer op het achterdeel in brand en toen zij nogmaals door het vliegtuig genaderd werd, nam dit waar dat zich veel rook ontwikkelde en het schip slagzij maakte. Invalide man door de tram meegesleept. Omdat de conducteur te vroeg het vertreksein gaf. Op 15 October van het vorig jaar gebeurde in de Van Baerlestraat te Amsterdam een ernstig ongeluk. Op den vluchtheuvel voor de Rijkspostspaarbank wachtten enkele menschen op de tram. Uit de richting Willemsparkweg na derde een tram van lijn 6. die tijdelijk de rou te had gewijzigd. Bij den vluchtheuvel stopte de tram. Er stapten enkele passagiers uit en daarna klonk het vertreksein; toen reed de tram verder. Op het moment dat de conducteur het signaal gaf, of misschien even vroeger, trachtte een on gelukkige man, die een houten been had en zich met een kruk voortbewoog, nog in te stap pen. Deze poging mislukte. Met één been kwam de man nog op de treeplank, doch verder kon hij het niet brengen. Hij durfde zich niet los te la ten en hoewel een dame probeerde den man uit zijn benarde positie te bevrijden, gelukte 't hem niet zich in veiligheid te stellen.. Hij werd mee gesleept en geraakte enkele meters verder on der den bijwagen. Het gevolg was, dat de re- zonde voet zoodanig gekwetst werd, dat deze geamputeerd moest worden. Vrijdag moest de 20-jarige cortducteur van lijn 6, omdat hij hoogst onvoorzichtig het vertrek sein zou hebben gegeven, terechtstaan voor de vieide Kamer der Amsterdamsche Rechtbank. De Officier van Justitie merkte op, dat alleen van grove schuld gesproken kan worden wan neer de conducteur het vertreksein heeft gege ven toen hij zag. dat de man met een voet op de treeplank stond. Maar de conducteur zegt geen beweging van instappen te hebben gezien; hij heeft den man op den vluchtheuvel zien staan en verder niet op hem gelet. Er zijn twee getui gen, die zeggen dat de man inderdaad op de treeplank stond. Twee anderen hebben dat niet gezien. Zij hebben alleen den man zien grijpen toen er afgebeld was. Er blijven dus eenige dubia. Vast staat, zei spreker, dat de directie van de gemeentetram eischt dat er snel gereden en vlug in- en uitgestapt moet worden. Dat brengt moeillijkheden voor het personeel en het brengt de veiligheidsvoorschriften in gevaar. Daarmede wilde de Officier rekening houden; hij achtte het ten laste gelegde wel bewezen en zei ervan overtuigd te zijn, dat het vertreksein te vroeg is gegeven. Daar de schuld voor een groot gedeelte ook bij de tramdirectie gezocht móet worden, wilde de officier met een geldboete volstaan. Hij eischte een boete van f 30 subs. 30 dagen hechtenis. De verdediger, mr. Van Maarsseveen, vroeg vrijspraak. Op Vrijdag 4 April zal de Rechtbank uit spraak doen. Censuur in Zwitserland. Uit Bern: De Bondraad zal dezer dagen een ver ordening uitvaardigen betreffende de controle op de in Zwitserland verschijnende politieke geschrif ten vóór zij gedrukt worden. Tot dusver bestond voor drukwerk alleeen een controle door een spe ciale afdeeling van den legerstaf nadat het ge drukt was. Hieruit zijn moeilijkheden voortge vloeid. In het vervolg moeten aan de controle on derworpen worden alle in Zwitserland vermenig vuldigde geschriften, die betrekking hebben op politieke, militaire of economische problemen van het buitenland of de buitenlandsche politiek van Zwitserland. No. 55. HEK WERK-PUZZLE. Horizontaal 5. Makkers 6. Banier 7. Soldaat Verticaal: 1. Onzin 2. Deelgenoot 3. Grasvlakte 4. Hond OPLOSSING VORICE OPCAVE. No. 52. CIRKELS-PUZZLE. Nieuwe Heeren, nieuwe wetten. Renumeraties. 3 Spion 15. Bodems 4. Furie 16. Tugela 5. Meaux 17. Sumene 6. Erker 18. Oelema 7. Greep 19. Tawali 8. Groen 20. Spinet 9. Keien 1. Norm 10. Udine 21. Wang 11. Pauze 22. Eems 12. Rente 23. Nero 13. Teelt 24. Watt 14. Natie 25. Peet. EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. APOTHEKERSASSISTENT. Geslaagd de heer D. C. Bals. te Zandvoort. 265. Op een vierkanten meter Nederlandschen grond wonen 265 Nederlandsche menschen. Alleen België heeft nu nog een iets dichtere bevolking maar Ne derland zal het weldra hebben ingehaald. Daarom bespreekt „Het Vaderland" de vraag of Ne- derland overbevolkt is. „Onze heele welstand, het leven van ae negen millioen Nederlandsche menschen. blijft afhanke lijk van den handel met het buitenland. Van autarkie kan hier geen sprake zijn. Wij moeten koopen, verwerken en veredelen en dan weer ver- koopen om het noodige te krijsen ten einde te kunnen leven. Nu reeds, na tien maanden van betrekkelijke afsluiting, zijn de negen millioen al een stuk magerder geworden en als wij nog tien maanden verder zijn zonder het einde van den oor log, zullen de porties nog wat kleiner geworden zijn en de moeilijkheden om onze menschen t« voeden nog zooveel grooter. Maar de oorlog blijft in leder geval een episode. Eens moet er een eind aan komen. Wat zal dan de toestand van Nederland zijn? Niets goeds kan er voor ons land gedaan worden wanneer zij, die be slissen moeten, niet steeds dat getal 265 in het hoofd hebben". RADIO PROERAMMA Nu de Rijn zijn normalen siand hernomen heetl, zijn de kadewernen te Arnhem hervat. De stalen damwand staakt weer boven het water uit, zoodat de bouwput kan worden leeggemalen en nieuwe stempels kunnen worden gezet (Foto Pax-Holland) ZONDAG 23 MAART 1341. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I, 414.4 M. 3.00 Gramofoonimulek. 10.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzinnig-Prol. Kerkcomtté: a. Voor dc kinderen. 10.00. b. Kerkdienst 10.30. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.43 Almanak. 12.45 Nieuws- cn economische berichten A. N. P. 1.00 Salonorkest. 1.45 Nederlandsch Verbond voor Slb- bekunde: „Wie en wat waren onze vooroudersT", lezing. 2.00 Amusementsorkest en solist. 2.45 Programma van en voor de boeren. 3.30 Uit Berlijn: 66e Verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht 6.00 Voor de kinderen. 6.30 Orgel spel. 6.42 Almanak. 6.45 Sport van den dag. 7.00 Kamer koor „Pro Musica" met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 7.30 Gramofoonmuziek. 8 00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Spiegel van den dag. 8 30 Berichten. Engelsch. 8.45 Groot Amusementsorkest en „De Meesterzangers". 9.40 Gramofoonmuziek. 9.45 Engelsche berichten A. N. P. 10.00 Nieuwsberichten A. N. P., sluiting. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Rcsidcntic-orkcst (opn). 11.20 Gramofoonmzuiek. 11.30 Kinderkoor „De Merels". 12 00 Cyclus „Eens Chrlsten-s relze naar de Euwlghctd" In dc/en tijd (Uitzending voorbereid door de Christ. Radio- Stichting). 12.15 Zan^ en orgelspel. 12.45 Nieuws- en econo mische berichten A. N. P. 1.00 Puszta-orkest. 1.30 Film bespreking. 1.45 Gramofoonmuziek. 2 00 Concertgebouw orkest, Amsterdamsch A Capella-koor „Bel Canto" en solisten. Pl.m. 2.35 Belangrijke uitzendingen van deze week. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Gereformeerde Kerk dienst (Uitzending voorbereid door de Christ. Radio- Stichting). 5.15 Gramofoonmuziek. 530 De Ramblers. 6.00 Rococo-octet en gramofoonmuziek. 6.45 Zang met piano begeleiding. 7.15 Speenhoff-programma. 8.00 Nieuwsbe richten A. N. P. 8.15 Omroeporkest cn solisten. 9,05 Ra- diotooneel. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.00 Nieuwsberichten A. N. P., sluiting. MAANDAG 24 MAART 1941. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I. 414.4 M. fl.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.0# Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Dag opening (Uitzending voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomlté) 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Nieuwsberich ten A. N p. 8.45 Gramofoonmuziek. 10 30 Ensemble Jonny Kroon. 11.00 Voordracht. 11,20 Ensemble Jonny Kroon. 12.00 Omroeporkest. 12.42 Almanak. 12 45 Nieuws- en economi sche berichten A. N. P 1 00 Melodistcn en solist. 1.30 Gra mofoonmuziek. 1.50 Melodlsten en solist. 2.10 Onze keu ken. 2.30 Omroeporkest. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.20 Om roeporkest. 4 00 Gramofoonmuziek. 4.20 Esmeralda. 4 45 Voor de kinderen. 5,15 Nieuws-, economische- en beurs berichten A. N. P. 5.30 Molto Cantabile. 6.00 Gramofoon muziek. 6.15 Molto Cantabile. 6.42 Almanak. 6.45 Repor tage. 7.00 Economische vragen van den dag A. N. P. 7.15 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Spie gel van den dag. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 Omroep orkest en solist. 9.40 Gramofoonmuziek. 9.45 Engelsche be richten A. N P. 10.00 Nieuwsberichten A. N. P„ sluiting. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6 50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Gramo foonmuziek. 8.30 Nieuwsberichten A. N. P. 8.45 Gramofoon muziek. 10 00 Morgendienst (Uitzending voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 10.20 Gewijde muziek (opn.). 10.55 Orkestconcert (opn.). 11.30 Orgelspel. 12.00 Berichten. 12.15 Amusementsorkest 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1 00 Dc Romancers en soliste. 2.00 Pianovoordracht. 2.25 Muslquette 3.00 Voor de vrouwen. 3.20 Muslquette cn solist 3.50 Gramofoonmuziek. 4.li Hartvell-kwartet. 5.00 Lijdensmeditatie (Christ Radio- Stichting). 5 15 Nieuws-, economische- en beursberich ten A. N P. 5 30 Omroeporkest. 6.00 Gesprekken met luisteraars (Uitzending voorbereid door ftct VrlJz. ProL Kerkcomlté). 6.15 Omroeporkest. 7.00 Frlesch praatje A. N. P. 7.15 Planovoordracht. 7.40 Lezing ..Wetenschap en leven'. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. n is Amusements orkest en „10 vrooltjke meisjes". 9.00 Voordracht. 9 19 De Ramblers. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Nieuwsbarlela* ten Ai N, P., sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7