Bonnen die thans geldig zijn: de Groot NV. Spatt en Spet FEDERATIE VOOR DE WASINOÜSTRIE HAARLEM EN OMGEVING Qiitewian s V R I J DAG 28 MAART 1941 HXAREEM'S DAGBEAB Biljarten Kampioenschap van Nederland kader 71—2. Sweering en van Vliet op dreef. Daar Jan Wlemers te kennen eegeven heeft de wed strijdsport na een moolen staat van dienst er aan te geven, wordt het kampioenschap kader 71 2 in Leeuwarden ge houden. Nadat de voorzitter van den Friesche Biljartclub, H. Nieuwland. het tournooi geopend had en de heer Bosjes namens den Nederlandschen Biljartbond Jan Wie- mers met zijn 65sten verjaardag geluk gpwenscht had. werd de strijd aangevangen met de partijen Beekhof—Van Vliet en MetzDommerlng. Alle vier spelers moesten eer_t nog wennen aan het voor hen vreemde materiaal en in het begin kwamen de caramboles dan ook langzaam. Van Vliet was de eerste, die den indruk gaf deze moeilijk heden te boven te zijn. En met series van 38 in de zeven de en van 48 In de zeventiende beurt liep hij op den vrij zwak spelenden Beekhof uit. Met een belangrijk verschil won hij deze partij. pnt. brt. h.s. gem. Van Vliet 300 30 46 10.— Beekhof 159 30 21 Metz en Dommerlng speelden op het andere biljart spannenden strijd, welke echter langzaam vorderde. Geen van belden slaagde er in groote series te maken, zoodat 4de partij volkomen gelijk opging. Aan het einde van de partij kwamen belde spelers beter In en maakten eenlge goede series. Dommering zege vierde tenslotte met de volgende cijfers: Metz 283 43 27 Dommering 300 43 32 '6.97 Het eerste optreden van den Jubilaris bezorgde zijn vele supporters een groote teleurstelling. De Dokkumer was hopeloos uit vorm, hetgeen waarschijnlijk aan nervositeit te wijten was Ook met Van der Pol vlotte het aanvankelijk niet, zoodat Wiemers*ondanks zijn zwakke spel na de veertiende beurt niet zoo veel achter stond. In de zestiende beurt kwam de Rotterdammer echter lps. door klein spel en fraaien bandslooten noteerde hij vele caramb. de 100 werd gepas seerd cn eerst op 118 kwam er een einde aan deze serie, doordat een kortebandsloot mislukte Wel maakte Wiemers nog een serie van 26, Van der Pol bleef echter superieur en maakte de partij met series van 32 en 30 uit. Wiemers 89 21 26 Van der Pol 300 21 118 14.28 Van goed gehalte was hierna de partij tusschen De Leeuw en Sweering. Tot aan het einde toe bleef de uitslag onzeker. De Leeuw speelde tactischer en nam geen risico. Sweering had met enkele stotoen veel geluk en liep door een serie van 69 in de zevende beurt op zijn tegenstander uit. (39—105). Door kleine series liep De Leeuw zijn ach terstand in en het bleek, dat het m<^üijke 71/2 spel hem goed ligt. Door een serie van 90 nariWiij de leiding over. doch hierna zakte hij af. Sweering maakte hier goed ge bruik van en hoewel hij niet boven het middelmatige uit kwam veroverde hij weer de leiding (272—280). Onder groote spanning verliepen de laatste beurten. In de 28ste beurt wist Sweering tenslotte de partij uit te maken. De Leeuw 296 28 90 10.57 Sweering 300 28 68 10.71 In de tweede ronde van dezen dag waren de prestaties van verschillende spelers aanmerkelijk beter dan in hun eerste partijen. Van Vliet en Metz bleven aanvankelijk dicht bij elkaar. Na de 16de beurt bij den stand 135—132 bouwde de Hagenaar een fraaie serie op. In een snel tempo volgden de caramboles elkaar op. op 57 kwam het einde. Hij bleef echter in goeden vorm en maakte in de 22ste beurt met een serie van 80 de partij uit. Metz zakte aan het eind van de partij belangrijk af. Metz 158 22 35 Van Vliet 300 22 60 13.63 Beekhof en Dommering speelden op het andere biljart een zeer langdurige partij. Om beurten hadden belde spe lers de leiding, groot verschil was er echter niet. Een serie van 59 bezorgde den Arnhemmer de leiding, doch onmid dellijk hierop kreeg hij weer een inzinking. Beekhof pro fiteerde hier niet genoeg van en verloor in de 38ste beurt. Beekhof 260 38 41 6.84 Dommering 300 38 59 7.89 In zijn partij tegen Van der Pol was Sweering uitstekend op dreef. Reeds In de 2de beurt produceerde hij een fraaie serie. Zijn rappelleeren was prachtig, terwijl ook zijl korte spel opviel. Op 119 strandde hij. Van der Pol liet zich door dezen achterstand niet ontmoedigen en liet eenlge fraaie massés zien. Sweering bleef echter in uit stekenden vorm en maakte nog enkele goede series. Reeds in de llde beurt wist de Amsterdammer de partij uit te maken. Van der Pol 146 11 36 13.27 Sweering 300 11 119 27.27 Wiemers was in zijn tweede partij tegen De Leeuw be ter op dreef en had door een serie van 47 in de vierde beurt een voorsprong (82—35) De Leeuw kwam er toen beter in en produceerde in de 10de en llde beurt series van 38 en 29. In de 14de beurt nam hij met een serie 37 de leiding van den Fries over. Na de zestiende beurt met den stand 170—200 voor De Leeuw moest de partij wegens het vergevorderd uur afgebroken worden. Midden week-voetbal. Het spelen van voetbalwedstrijden op een weekdag op zichzelf niets nieuws. In het buitenland werd het en waarlijk niet alleen door de beroepsspelers in den aanvang en tegen het einde van het seizoen, als het des avonds lang genoeg licht was, geregeld toegepast en de matches begonnen dan veelal om half zes of zes uur. Op die wijze kon men achterstallige wedstrijden inhalen, wat speciaal bij afdeellngen met veel clubs, die derhalve een lang programma hadden af te werken, van groot belang was. In ons land kwamen avondwedstrijden niet te ver warren met matches in kunstlicht sporadisch voor; men ging er slechts dan min of meer noodgedwongen toe over. wanneer de hoogzomersche temperatuur het spelen in de middaguren om gezondheidsredenen vrijwel onmo gelijk maakte en men den deelnemers aan zenuwsloopen- de ontmoetingen voor promotie en degradatie niet on- noodige moeilijkheden in den weg wilde leggen. Terloops zij opgemerkt, dat in vorige seizoenen in bijna alle afdee- lingen slechts achttien matches behoefden te worden ge speeld, zoodat men door een deskundige vaststelling var het wedstrijdrooster en een vlotte afwerking van de competitie gemakkelijk eind Maart met de competitie gereed had kunnen zijn. Dit seizoen zijn vele afdeelingen door de toetreding der R. K clubs uitgebreid; het aantal te spelen wedstrijden bedraagt thans 20 of 22 en als gevolg van de vorstperiode en andere oorzaken is het einde der competitie nog lang riet in zicht. Niettemin acht men het nog steeds wen schelljk om Inhaalprogramma's vast te stellen, zoodat bij voorbeeld Zondag j.l. de vier leidende clubs in III B. di- nota bene alle nog zeven matches voor den boeg hebben en dus precies gelijk staan, niet in het veld kwamen. De noodzaak doet zich thans gevoelen naar een uitweg uit de moeilijkheden te zoeken en het plan is naar voren gebracht om voor afdeeling I eventueel middenweeksche avondwedstrijden uit te schrijven. Dit plan is bij de clubs zeer verschillend ontvangen: enkele stemden er gul mede in, het meerendeel echter was er tegen. De voorstanders, waaronder H. F. C., zagen hier de gelegenheid schoon de nog resteerende matches in hot geval der Spanjaards- lnanclub zijn dat er negen in luttele weken af te wer ken, zoodat de spelers op het daarvoor geëigende tijdstip hun aandacht aan cricket, tennis en andere zomersporten kunnen gaan wijden. Er zijn ook vereenlgingen, die de competitie zoo spoedig mogelijk wenschcn te beëindigen, doch die tegelijkertijd bevreesd zijn, dat avondmatches sterk verminderde cettes zouden opleveren, reden waarom zij alleen wedstrijden op vreemd terrein hun medewerking zouden willen verleenen. De categorie der tegenstanders van het plan komt met ernstige en ten deele onweerlegbare bezwaren, waai de juistheid door een in Haarlem gevestigden N. V. official, wiens maatschappelijke positie hem bij uitstek tot oordeelen bevoegd maakt, ten volle wordt erkend. Zoo wijst men er in E. D. O -kringen op. dat vele spelers den geheelen dag zwaren arbeid moeten verrichten, die hen tot des avonds zes uur bezig houdt. Bovendien zijn er enkelen, die op grooten afstand van hun woonplaats werkzaam zijn, zoodat afgezien van de onmogelijkheid om tijdig in het veld te komen, de vermoeidheid hen zou beletten een normale voetbalprestatie te leveren. Het ziet er dus niet naar uit, dat het hier boven bedoel de plan in eenigeimate ruimen vorm zal kunnen worden uitgevoerd cn daarom zal de competitie-leider goed doen om althans voor de rest van dit seizoen het inhaalsystecm te laten varen en om eiken Zon- en feestdag ten volle te benutten. Het argument, dat dan de kans bestaat, dat de eene club meer wedstrijden heeft gespeeld dan de andere, Vruchtbaarheid voor het land. In de tuinbouwstreken wordt de mest per schuit aangevoerd en over de akkers verdeeld. (Foto Pax-Holland) Hout voor de veldgewassen. De boomen zijn gesnoeid. De groote takken worden tot boonenstaken gekapt, het kleine hout wordt als bescherming tegen snrfiuvtn en andere vogels over het zaaigoed op de velden gespreid. Een transport onderweg, (foto Het Zuiden) moet dan maar terzijde worden geschoven; uiteindelijk moeten toch alle vereenlgingen hetzelfde aantal matches afwerken en daar het risico van terrein-ofkeuring met de week kleiner wordt, dient aller medewerking te worden geëischt voor eën vlot verloop van het nog resteerende programma, CRITICUS. Een nieuwe ster aan Het firmament. We hebben er ai eens op gewezen, dat ons rayon bijzonder rijk is aan goede doelverdedigers. Wille en Kraak zijn respectievelijk de eerste en tweede keuze voor het natio nale elftal, waarin Michel zijn capaciteiten reeds eenige malen heeft kunnen toonen. Van der Togt (H. F. C.) is den laatsien tijd in topvorm en het feit, dat er in de tweede klasse slechts vier van de twaalf clubs zijn. die minder tegengoals hebben dan de blauwwitten. is voor een zeer groot deel aan hem te danken, want 28 tegen- punten in 13 matches is voor een elftal, dat de onderste plaats Inneemt, waarlijk niet hoog. Van der Vliet van R. C. H. werd in 15 matches eveneens 28 maal gepasseerd en ook deze keeper behoort tot de uitblinkers. Een nieuwe ster is aan het firmament verschenen in de gedaante van Bloemink (H. B. C.), die, ofschoon hij zijn debuut in een zeer belangrijken en enerveerenden wed strijd moest maken, niet alleen een feillooze partij ten beste gaf. doch bovendien in een soepelen en fraaien stijl speelde. Deze jongeman heeft eenigen tijd het doel van de Fransche club L' A. S. A. verdedigd en blijkbaar heeft men hem daar met succes de fijne kneepjes van het kee pen bijgebracht; zijn spel wordt althans gekenmerkt door een zuidelijk brio en zijn manier van optreden wekt her inneringen aan den Italiaan Olivieri. Het spel van Bloemink levert voorts het bewijs, hoe nuttig het voor voetballers en niet aleen voor doelver dedigers is om een zomersport te beoefenen. Juist het feit. dat honkbal, cricket en tennis met een kleineren bal worden gespeeld, scherpt het oog en versnelt het reactie vermogen. terwijl ook de concentratie er gunstig door wordt beïnvloed. Bloemink en Van der Togt zijn voor beelden van keepers, wier bekwaamheid voor een niet gering deel steunt op de ervaring en het inzicht, dat zij respectievelijk bij honkbal en cricket hebben opgedaan. Ook in het spel van een allround-sportsman als Schij- venaar onderkent men kwaliteiten, die nauw verband houden met die. welke bij honkbal in sterkere mate tot uiting komen. De E. D. O.-speler heeft zich in laatst genoemde sport als werper een reputatie verworven het mag als bekend worden verondersteld, dat voor moeilijke onderdeel van het spel een zeer groote mate concentratie en accuratesse wordt vereischt. Welnu, Schij- venaar toonde Zondag j.l. tegen H. B. C., dat hij deze eigenschappen ook in een voetbalmatch weet aan te wenden, getuige de wijze, waarop hij het vierde doelpunt uit een vrijen schop scoorde. Evenmin als een honkbal werper dit doet, overhaastte hij zich ook nu; hij gunde zichzelf den tijd om de situatie en de opstelling der Heemsteedsche verdedigers grondig in zich op te nemen en toen vervolgens de vrije trap werd In geschoten, was deze zoo hard en zoo zuiver in den bovenhoek geplaatst, dat zelfs Schijvenaar's collega-honkballer, de snel reagee- rende Bloemink volkomen verrast en onhoudbaar gepas seerd werd. Dit geval stond overigens niet alleen; ook de andere vrije schoppen werden door den E. D. O.-spil volgens de regelen der kunst behandeld, waarmede deze speler zijn capaciteiten op dit gebied duidelijk bewees. CRITICUS Scheidsrechters gevraagd. Het Jaarlijksche schoolvoetbaltournooi staat weer voor de deur; regelmatig komen de inschrijvingen bij den on volprezen organisator, den heer W. P. J. Ente, binnen er zoodra de Paaschvacanlie begint, trekken de duizenden scholieren weer vol goeden moed op het veroveren van een prijs ten strijde. Er zijn echter moeilijkheden; in de eerste plaats zal men niet over zooveel terreinen kunnen beschikken, als vorige jaren het geval was. Daaraan zal de vindingrijke heer Ente wel weer een mouw weten te passen, maar erger is, dat het aantal scheidsrechters volkomen ontoe reikend is om het tournooi volgens het schema en in den vastgestelden tijd te doen verloopen. Reeds in 1940 was er een tekort aan voor hun taak berekende fluitisten, met een 15-tal scheidsrechters moesten oen de ongeveer 130 matches worden bezet en het was uitsluitend aan den ijver en de sportieve n^dewetking van ijeze kleine schare danken, dat alles nog bijtijds in kannen en kruiken kwam. Ditmaal ziet het er echter nog somberder uit. want on danks herhaalde dringende oproepen in de officeele mede- deelingen van de onder-afdeeling Haarlem van den N. V. B. hebben zich tot nu toedrie arbiters aangemeld. Het is dus noodzakelijk, ter wille van de sportvreugde der scholieren, een dringend beroep te doen op de wel willendheid der voetbal-enthousiasten in ons rayon, aller eerst op de besturen van de vereenlgingen. ten einde zoo mogelijk in den ledenkring enkele krachten voor het goe de doel te werven. Een ieder, die zich in staat acht met kennis van zaken als arbiter te fungeeren, is welkom, mits hij bij zijn schriftelijke aanmelding behalve zijn leeftijd minstens 18 jaar tevens nauwkeurig de dagen en uren opgeeft, waarop hij beschikbaar is, alsmede het stadsgedeelte, waar hij bij voorkeur wil fluiten. Ook met laatstgenoemden wensch zal zooveel mogelijk rekening worden gehouden. Men gelieve zich ten spoedigste aan te melden uit sluitend schrifteliik bij den heer B. Serphos, Jacob de Witstraat 11, Heemstede. Gymnastiek KAMPIOENSWEDSTRIJDEN. Voor de a.s. Zondag in de Turnhal te Amsterdam te houden kampioenswedstrijden van het district Noord- Holland van het N G. V Is de deelneming niet bijzonder groot. Het totaal getal Inschrijvingen bedraagt n.l. 42, waarvan 7 dames, 22 heeren, 9 leugdturnsters en 4 jeugd- turners. Hel pell van deze gymnasten staat evenwel in veel gevallen bijzonder hoog, zoodat een aantrekkelijke strijd te wachten Is. Deelnemers uit den Kennemer Turnkring zijn alleen afkomstig van Turnlust H. Deze zijn P. v. Duijn, G. Wiet- haar, J. Roodenburg. J. Verkes, A. v. d. Starre en B Stoute. Van deze moet evenwel J. Verkes verstek laten gaan. Bij de overige Haarlemsche deelnemers zijn er zeker verscheidene, die een gunstige of soms zelfs uiterst gunstige plaats op de ranglijst zullen innemen. Tot de Jury behooren verschilende technici uit Kenne- merland, n.l. de heeren J. J van Doom, C. Th. Smal B. J. Wieland Los te Haarlem en P. Dijkstra te IJmuiden, allen lid van de Technische Commissie van den Kenne mer Turnkring. JAARVERGADERING N. G. V. De jaarvergadering van het N G V welke len Paasch- dag zou plaats vinden, gaat niet door als ge\»ilg o.a. van de ongunstige treinverbindingen. In de plaats van die ver gadering komt een bijeenkomst van het Bondsbestuur met de voorzitters van de kringen. Hocke HOCKEYWEDSTRIJDEN VOOR U. L. O.-, KWEEK-, HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOLEN. Zaterdag a.s. wordt er een aanvang gemaakt met de hockeywedstrijden voor Ulo-, Kweek-, Huishoud- en Industriescholen, die evenals vorige Jaren georganiseerd worden door de Vereenlglng van Leeraren en Onderwij- ;rs in de Lichamelijke Opvoeding. Voor deze wedstrijden ls door 8 scholen, ingeschreven n.l.: Ulo A, Ulo B, Ulo C, Hartenlustschöol, Noorder- school. Prot. Chr. Nijverheidsschool en de Neutrale Huis houdschool. Van deze acht geven wij de Prot. Chr. Nij verheidsschool de beste kansen, al hoewel zij tegenover enthousiaste tegenstandsters zal komen te staan. CENTRALE KEUKEN. Haarlem Heemstede. Lokalen voor het afhalen van eten en verkoop bonnen zijn: A. Keuken Slachthuis; B. Kamperstraat 37; C. Zoetestraat 11; D. Jasmijnstraat (speeltuin Flora): E. Tuindorplaan 1; F. Delistraat 26; G. Rijksstraat weg (naast Openl. School); H. Spaarndam; te Heemstede: Cruquiusweg. Het menu voor de komende week is: Maandag: Stamp. Snijboonen; Dinsdag: Stamp Spruitjes: Woensdag: Erwtensoep; Donderdag: Hutspot; Vrijdag: Stamp. Roodekool; Zaterdag: Stamp. Zuurkool. Voetbal HET SPEL DER CLUBS UIT HAARLEM EN OiMGEVING. Beschouwingen over cle laatste vijf seizoenen. STORMVOGELS. In tegenstelling met V. s. V. en Haarlem is het aan Stormvogels één keer gelukt, kampioen van haar afdee ling te worden. Dat was in het seizoen 1932."33. De IJmui- denaren bezetten toen In Afdeeling II de eerste plaats met 29 punten uit 18 wedstrijden. Er werden dus maar zeven punten verloren. En het doelgemiddelde van 66—23 was eveneens fraai. In het tournooi om den landstitel konden zij het echter niet verder dan tot de derde plaats brengen. Go ahead en Feijenoord waren toen voor hen te sterk, maar P. S. V. en Velocitas bleven onder de IJmui- der club. Vijf jaar geleden was Stormvogels aan het einde van het seizoen in het midden van dt ranglijst te vinden met een gemiddelde van 1.—. De resultaten In dit seizoen waren dan ook maar heel matig; er weiden slechts 32 goals gescoord en dat nog wel met zulke flinke schutters in de voorhoede! Het aantal tegen-goals bedroeg 26. Er werden slechts acht wedstrijden gewonnen en even zoo veel verloren, dus twee eindigden met een gelijk spel. Ook in het volgende seizoen werd maar een gemiddelde De Federatie voor de Wasindustrie in Nederland, vestigt er nogmaals nadrukkelijk de aandacht op. dat alle wasserijen, strijkerijen en wasverzendingen van hoger hand verplicht zijn, om voor de behandeling van elke was tot een maximum van 20 K.G. per was één zeepbon in te nemen. Overtreding van deze maatregel wordt gestraft met een hoge geldboete en/of sluiting van het bedrijf. Het geachte publiek wordt beleefd verzocht de zeepbon voor de was te reserveren, omdat de wasserijen welke zonder zeepbon de was in behandeling nemen, onherroepelijk zullen worden vervolgd. De hoeveelheid wasgoederen tot een gewicht van 20 K.G. voor een zeepbon. kan over een lange duur in kleinere hoeveelheden worden verdeeld, zodat één zeepbon het recht geeft op behandeling niet van een was. doch van zoveel wassen die gezamenlijk 20 K.G. wegen. DE FEDERATIE VOOR DE WASINDUSTRIE. (Adv. Ingez. ,Med.) BROOD BON 08. Geldig van 17 t.m 30 Maart. BON 09. Geldig van 24 Maart t.m. 6 April. 100 gr brnnd of 100 gram rnvrebrond BON 10 Broodkaart. Geldig van 31 Maart t.m. 13 April. BON 6 (Bloemkaart) Geldig t.m. 20 April 50 gr. brood. KOFFIE EN THEE BON 18. Geldig van 17 Maart tot 27 April: 50 gram thee of 125 gram koffie of 250 gram koffiesurrogaat VLEESCH EN VLEESCH WAREN BON 08 „vleesch" van de Vleeschkaart. Geldig tot en met 2 April, 100 gram rund-, kalfs- of varkens- vleesch (been inbegrepen) of ongesmolten vet of een rantsoen vleeschwaren. BON 08 „worst of vleesch waren". Geldig tot en met 2 April. 75—150 gram flopcrh waren BON 10 „vleesch". Geldig van 31 Maart t.m. 13 April. BON 10 „worst of vleesch waren". Geldig van 31 Maart t.m. 13 April. BOETER EN VETTEN BON 8. Boter- en Vetkaart. Geldig van 17 t.m. 30 Maart. 250 gram boter of marga rine. BON 09 (Boterkaart). Gel dig van 24 Maart t.m. April: 250 gram boter. BON 09 (Vetkaart), Geldig van 24 Maart t.m. 6 April. 250 gram boter of margarine nf *>nn pram vet BON 10 (Boterkaart). Gel dig van 31 Maart t.m. 13 April 250 gram boter. BON 10 (Vetkaart). Geldig van 31 Maart t.m. 13 April 250 gram boter of marga rine. EIEREN BON 82. Geldig van 17 t.m. 30 Maart. BON 92. Geldig van 24 M»»rt l rn Anril BON 83. Geldig van 31 Maart t.m. 13 April. 1 ei KAAS BON 62 en 72. Geldig van 24 Maart t.m. 20 April, elk 100 gram kaas. BONS 61 en 71. Geldig tot en met 6 April. SUIKER BON 17. Geldig van 17 Maart tot 13 April 1 k.g. suiker MEEL en GRUTTERSWAREN BON 19 „Bonkaart Alge meen". Geldig tot en met 20 April. 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of gruttemeel. BON 07. „Bonkaart Alge meen" Geldig van 24 Febr tun. 20 April. 250 gram havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- meelvlokken of gort of gortmout of grutten. BON 08 „Bonkaart Alge meen" Geldig van 24 Febr t.m. 20 April 250 gram gort of gortemeel of grutten BON 09 „Bonkaart Alge meen" Geldig van 24 Febr. tm, 20 April 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti BON 10. ..Bonkaart Alge meen". Geldig van 24 Febr. t.m. 20 April 100 gram maï zena of griesmeel of sago of aardappelmeel of pudding poeder of puddingsauspoe- der. BON 6 (Bloemkaart). Gel dig tot 20 April, 35 gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeeL KOEK EN GEBAK BON 08. Geldig van 17 t.m. 30 Maart. BON 09 (Broodkaart) Gel dig van 24 Maart t.m 6 April BON 10 (Broodkaart). Gel dig van 31 Maart tm. 13 April 1 rantsoen gebak. BON 6 (Bloemkaart). Gel dig t.m. 20 April, V2 rant soen gebak. 1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr., andere koekjes 200 gr., bis cuit en wafels 90 gr., be schuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr., gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr., klein korstgebak 400 gr. ■^HEERZEER BON 117. T.m. 30 April 50 gr. scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheer zeep. PEULVRUCHTEN BON 15. „Bonkaart Alge meen". Geldig van 24 Febr. t.m. 30 Maarl 500 gr peul vruchten. ZEEP BON 16 nieuwe „Bonkaart Algemeen". T.m. 30 Maart 150 gr. toiletzeep of 120 gr huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samen stelling) of 150 gram zachte zeep of 300 gr. zachte zeep- pasta of 250 gram zeep poeder of 125 gr. zeepvlok ken of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep of 600 gram "•-5C^Vir\npder BON 20. Geldig van 31 Maart t.m. 27 April. Wasch- poeder is uitsluitend be schikbaar voor wasscherijen. Voor 20 kg. waschgoed moet 1 bon worden afgeleverd. BRANDSTOFFEN BONS 15, 16. 17 Bonkaart distributiehaarden en kachels 1 eenheid. Geldig t.m. 31 Maart Briketten. 1 eenheid 100 K.G steenkoolbriketten of 250 K.G. turfbriketten of 75 K.G. turfafval). BONS 35 tm. 41. Bonkaari distributie centrale verwar ming. 1 eenheid. Geldig tm. 31 Maart Bons gemerkt „brandstof fen één eenheid, vijfde pe riode" en „cokes „één een heid vijfde periode" geldig van 1 t.m 31 Maart. Bon „Generator-anthraclet eerste periode" 1 H.L. an- thracietnootjes V. Bon „Generator-turf eerste periode" 50 stuks baggerturf Geldig tm. 31 Maart PETROLEUM ZEGELPERIODF 9 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 24 Febr. t.m. 20 April 2 L. ZEGELPERIODE E. Geldig van 24 Febr. t.m. 31 Maart HONDENBROOD BON 9, T.m. 31 Maart Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G Gr. 5: 4 K.G Gr. 6: 3 K.G Honden brood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft KATTENBROOD BON 9 Tm. 31 Maart V/2 kg Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten Wij ontvingen: duizend kleu len machine en handzijde Zonder bon! GROOTE HOUTSTRAAT 98 (Adv. Ingez. Med.) van 1.behaald, doch nu moesten de IJmuidenaren met de zevende plaats genoegen nemen. Die kwam hun dan ook helaas toe. want het was heel wejnig fraais, dat ze In hun 18 wedstrijden lieten zien. De verdediging was al heel slecht; die liet zich 43 maal passeere.n. waar de voorhoede slechts 37 goals tegenover plaatste. Een overwinning, die de aandacht trok, werd heelemaal niet bevochten: wel moest een heel groote nederlaag geboekt worden en nog wel op eigen terrein dat was de 6—1 tegen Xerxes. In het seizoen 1938 '39 was het weer van hetzelfde laken een pak: de vijfde plaats met een gemiddelde van 0.94. Toen was echter het doelgemiddelde nog Juist In haar voordeel, namelijk met één goal! Het werd 3635. Er werden slechts zes wedstrliden gewonnen en niet min der dan vijf gelijk gespeeld drie maal werd het 2—2. Het bleek In dat seizoen, dat de IJmuidenaren de groot ste moeilijkheden met de uitwedstrijden hadden, want daarvan werd geen enkele gewonnen! Wel een zeldzaam heid dus. Toen kwam de noodcompetltle. waarvoor zoowel van de zijde der spelers als van het publick slechts weinig be langstelling bestond. De Stormvogels „maakten" er dan ook maar wat vanl Ze smaakten slechts vijf maal het zoet der overwinning, namelijk thuis tegen Haarlem, V. S. V. en K. F. C uit tegen V. S. V. cn ook weer tegen K. F. C. Het Is natuurlijk te begrijpen, dat de Vogels, omdat dit plaatselijke ontmoetingen betrof, tegen V. S. V. hun krachten extra inspanden. Het moet voor hen cn hun supporters wel veel voldoening hebben gegeven, dat die twee wedstrijden belde werden gewonnen, eerst met 10 en de revanchestrljd met 20. Die twee uitslagen betee- kenden wel een compliment voor hun verdediging. Niet minder dan negen wedstrijden werden verloren; dat was dus te veel van hetslechte' Gelukkig waren het geen groote nederlagen; het meest teleurstellend was de 5—1 ln Den Haag tegen A. D. O. Vier wed strijden werden gelijk gespeeld, zoodat de Vogels slechts veertien punten veroverden, die hen op de zevende plaats deden eindigen met een gemiddelde van 0.77 Behalve tegen V. S. V. deed hun verdediging niet zoo goed haar best als anders; het doelgemiddelde werd namelijk 2534. Ook in dit seizoen gaat het niet zoo goed. als het IJmulder voetbalpubliek dat zoo gaarna zou wenschen. Het gevaar van het spelen van degradatiewedstrijden is weliswaar geweken, omdat K. F. C. tot dusver zóó slecht gespeeld heeft, dat zU het aantal punten van Stormvogels reeds niet meer halen kan; laatstgenoemden hebben er Immers nu ..al" 12 (dat ls precies de helft minder dan het aantal van de leidende clubs A. D .O. en D. H. C.) en de Kooger club kan er ln het gunstigste geval slechts 11 be machtigen. De Vogels behoeven nog slechts twee wedstrijden te spelen. Ais ze die winnen, dan bestaat er nog een heel klein kansje, dat ze van de achtste naar de zevende plaats stijgen en dit kan dan nog alleen maar als Hermes-D. V. S.. die daar nu staat, haar belde laatste wedstrijden ver liest. Evenals in het vorige seizoen verloren de IJmuidenaren nu reeds negen wedstrijden. Van harte hopen we, dat in het kolommetje „Verloren" niet de dubbele cijfers komen te staan. Ons dunkt, dat dit voor ben nog wel de moeite waard ls, nog eens als van ouds goed aan te pakken. J. H. D. K. Nederlandsclie Voetbalbond. (onderafdeeling Haarlem). WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 29 MAART 1941. ZATERDAG COM PETITIE. Afd. A: Johez—VGS, 4 uur, Chr. Klerk: VEW—Kenne- merland 2, 3 uur, J A. G. Krouwels Jr.; ZSV—Kenne- merland I, 3 uur II. J. Boeree: SIZOWIJ, 4 uur, S. Tulen; Tw. Jeugd—RCH, 3 uur. J. Steffens. Afd. B- VGS 2—WRA, 4 uur, M. Paardebek Jr.; Telefo- nia 2—SIZO 2, 4 uur. II Drupsteen (Gem. Speelterrein Kleverlaan): Kennemerland 4—VEW 2. 3 uur. G. H. Hes- sellnk Jr.; Kennemerland 5—VVB, 4 uur, G. van 't Hul; ETO—Johez 2, 3 uur, J. Otten. ADSPIRANTEN COMPETITIE Afd. A: Schoten a—EDO a, 4 uur, W. Traksel Jr. Afd. B: Haarlem b—VI. Vogels. 3 uur; DeCeO b—Scho ten b. 3 uur; HFC b—EDO b. 4 uur. Afd. C Hoofd. Boys—O. Gezellen a. 3 uur; TYBB a— HBC a. 3 uur. Afd. D: Spaarndam—Kennemerland, 3 uur; DIO— TUB a. 3 uur; Halfweg a—EDO c. 3 uur; Bloemendaal— Haarlem c, 3 uur. Afd. E: SIZO—WH, 2.30 uur; THB b—Zeemeeuwen b, 3 uur. Afd. G: DEK—DSS b, 3 uur; TYBB c—DSS a, 3 uur; TYBB b—O. Gezellen b. 4 uur. NOORDELIJKE ADSPIRANTEN COMPETITIE. Afd. A: Beverwijk a—Kcnncmers a, 3 uur, G. Jansen; VSV a—Kinhelm a. 3 uur. W. de Boer; VVB a—Stormvo gels a, 3 uur. Afd. B- Keonemers b—VSV d. 3 uur; Kcnncmers c— VSV e, 3 uur; Kinhelm b—Beverwijk b, 3 uur; Storm vogels c—VVB. 3 uur. De tcgeldiefstallen te Rotterdam. Verschillende arrestaties verricht. Zooals gemeld heeft de politie een onderzoek ingesteld naar liet ontvreemden van oude tegels, opgegraven in de binnenstad te Rotterdam. Hier aan zouden verschillende opkoopers en een aantal arbeiders van de Divvero schuldig zijn. De ploegleider van de tegelploeg, C. A. G., werd op het hoofdbureau in bewaring gesteld en na ver hoor m het Huis van Bewaring opgesloten. Het onderzoek, dat stelselmatig werd voortgezet wees uit, dat de verduistering van oude tegels op groote schaal plaatsgevonden had. Voorts zijn drie arbei ders van de tegelploeg en enkele Diwero-arbeiders gearresteerd. Ook do tweede ploegleider van de tegelploeg bevindt zich in arrest. Een opkooper is voortvluchtig en tegen een anderen opkooper is verdenking gerezen. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN. Volgens beschlkklnlg van den secretaris-generaal van het departement van Btnncnlandsche Zaken, worden met Ingang van 1 April 1941 de gemeente Kede. St. Kruis en Aaardcnburg samengevoegd tot een nieuwe gemeente, v/elke den naam Aardenburg draagt. AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. De Regeeringscommlssaris voor Haarlem heeft besloten voor uitbreiding van het aantal teekenlafels van de Gem. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs met vier stuks een bedrag van ten hoogste f 320 beschikbaar te stellen. AFSCHEIDING VAN SPEELTERREIN. De Regeeringscommlssaris voor Haarlem heeft besloten voor het maken van een afscheiding om het nieuwe speelterrein nabij de aan te leggen sporthaven aan het Noorder Bulten Spaarne, een bedrag van f 1250,— beschik baar te stellen. TERMIJN VAN ONTRUIMING VERLEEND. De Regeeringscommlssaris voor Haarlem heeft besloten den termijn van ontruiming voor de woningen Amster- damstraat 3 A en 3 AC. Bakkumstraat 12. Begijnhof 28 en cn 27. Groot Heiligland 7. Harmenjansweg 57 H. Kenau straat 8 B. 8 F en B G. Kennernerstraat 6. 8 en 10. Lelie straat 18 A. Lange Poellaan 22. Oostvest 78 en 86, Papen- torenvest 6 en Zulder Bulten Spaame O.Z. 25. 27, 23 en 31 met één Jaar te verlengen.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9