s Jiact Tlieums IButtienlaiid VRIJDAG 11 APRIL 1941 HAARLEM'S DAGBLAD Jtaliaansch weermachtsbericht Joego Slavië: tegenstand in de zone van Skoetari gebroken. Cyrenaïca: bommen op Tobroek. Massawa (Oost-Afïika) door de Italianen prijsgegeven. ERGENS IN ITALIë, 10 April (Stefani). Het ■weermachtbericJht 307, luidt: „Aan het Julische front duurt de opmarsch van onze troepen in het dal van de Save voorbij Kranjska Gora voort. In Albanië zijn aan het Joego Slavische front de vijandelijke acties in de zóne van Skoetari ge broken. Talrijke krijgsgevangenen werden ge maakt. Onze colonnes rukken op op Joego Sla visch gebied in oostelijke richting om de Duitsche colonnes te ontmoeten. Van het Grieksche front geen vermeldenswaar dig nieuws. Italiaansche luchtformaties hebben vijandelijke troepen en gemechaniseerde strijdmiddelén in de zóne van Bencovazzo (Zara) gebombardeerd. De haveninrichtingen van Sebenico werden wederom door onze afdeelingen bombardementstoestellen getroffen. Afdeelingen jachtvliegtuigen hebben defensieve installaties en troepen aan het Joego Slavische front in Albanië met mitrailleurveur be stookt en in scheervlucht in de omgeving van Slosella (Zara) aanvallen gedaan op tien ge meerde watervliegtuigen, waarvan er vier getrof fen werden, terwijl andere vliegtuigen ernstig werden beschadigd. Vijandelijke vliegtuigen zijn boven Zara verschenen, waar zij eenige bommen neerwierpen en eenige schade veroorzaakten. In Cyrenaïca tracht de vijand tevergeefs te ont komen aan de omsingeling die ten uitvoer wordt gelegd door de Italiaansch-Duitsche strijdkrach ten, welke, vertrokken van de krust en van een punt ten zuiden van Gebel zich voorbij Derna bij elkander hebben gevoegd. De buit aan materiaal Is aanzienlijk. Onder de gevangenen heeft men ruim 2.000 manschappen met zes generaals en verscheidene hooge off icier erf' geteld. Onze lucht- detachementen hebben vijandelijke schepen ge troffen en zware branden veroorzaakt in de ha ven van Tobroek. Twee van onze vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. Een Engelsch vliegtuig is neer geschoten. In Oost-Afrika is Massawa onder den druk dei- sterkere vijandelijke strijdkrachten na een moe dige verdediging gevallen. De haven is versperd. De haveninstallaties zijn vernield. In het Oosten van de Middellandsche Zee heeft een van onze duikbooten onder bevel van luite- nant-ter-zee Domenico Romano een vijandelijke kruiser getorpedeerd van het type Liverpool. Duitsclie waarschuwing tot Zwitserland. Officieele neutraliteit in dezen tijd niet voldoende geacht. BERLIJN, 9 April (V.P.B.) Bepaalde uitlatin gen van de Zwitsersche pers over de Joego Slavi sche kwestie doen de diplomatieke medewerkers van de „Berliner Börsenzeitung" de vraag stellen of men in het nieuwe Europa in Zwitserland een betrouwbare kameraad heeft, of dat men dit land als een onzekere factor moet beschouwen. Het Berlijnsche blad noemt vooral de „Thurgauer Zei- tung", dat ten aanzien van Joego Slavië een hou ding aanneemt die ongetwijfeld in Berlijn zeer vreemd gevonden zal worden. Genoemd blad ver klaart n.l. dat Joego Slavië den oorlog inging om het hoogste goed der vrijheid te verdedigen. Ver volgens spreekt de redactie den wensch uit dat de Zwitsers. ..die misschien eens onder dezelfde omstandigheden ten oorlog zullen moeten trek ken" zich even waardig en dapper zullen gedra gen als de Serven. De „Berliner Börsenzeitung" noemt deze uitla ting een duidelijke stellingneming ten gunste van de „Servische woordbreuk" en zij wijst met na druk en ernst op de binnenlandsche politieke ge volgen van de Belgradeesche staatsgreep. Die staatsgreep, welke een gevolg was van een voor anti-Duitsche invloeden gevoelige binnenland sche politiek, compromitteert de buitenlandsche politiek van Joego Slavië. Tenslotte is deze poli tiek met zeer noodlottige gevolgen in de lucht ge vlogen. Diverse andere landen, waarin een ver standige houding der regeering op het terrein der buitenlandsche politiek, in tegenstelling staat tot de vijandelijke instemming der pers en der open bare meeenlng, zullen er goed aan doen eens na te denken over de gevolgen van de tegenstellin gen der Joego Slavische binnenlandsche en bui tenlandsche politiek. Anti-Duitsche en pro-En ge Ische artikelen zijn zelfs in de pers van de kleine neutrale landen od het oogenblik geen privé-zaak meer, omdat dergelijke artikelen door de Engelsche propaganda tegen Duitschland ge bruikt worden. Daarom is de meening dat de z.g. neutrale houding van een regeering op het oogen blik voldoende zou zijn en dat deze houding niets te maken zou hebben met de openbare meening. gevaarlijk voor de buitenlandsche politiek van elk land, dat dit aangaat. Roemeensche plaats door Joego- Slaven beschoten. Het D.N.B. meldt uit Boekarest: Naar uit het Roemeensah banaat wordt gemeld is gisteren het aan den Donau gelegen Roemeensohe plaatsje Oud- Moldawa door Joego-Slavisch geschut beschoten. Verder is een autobus, die van Orsjawa naar Oud- Moldawa reed en waarin veertig Roemeensche boe ren hadden plaats genomen, van den Servischen oever af met machmegeweervuur bestookt. Drie inzittenden werden gewond. Bomontploffing bij Duitsch consulaat. Drie arrestaties te Havanna. Het D.N.B. verneemt uit Havanna, 10 April. Voor den ingang van het Duitsche consulaat alhier is Dinsdagavond een bom ontploft. De aangerichte schade is gering. Drie verdachten zijn gearresteerd Een achtergelaten vlugschrift dat het nationaal- socïalisme en het fascisme smaadde draagt den naam van een geheime terroristische organisatie, een stichting van het Cubaansche filiaal van den secret service. Engelsche generaals in Libië vermist. Naar Reuter meldt behoort tot de bij de opera ties in Libië vermisten ook generaal Sir Richard O'Connor die de rechterhand was van generaal Wavell. Voorts behoorden tot de vermisten gene raal Meame. de vroegere onderbevelhebber van de Britsche strijdkrachten in Palestina en tenslotte generaal-majoor Gambier Parry, die chef van de Britsche militaire missie was, welke destijds naar Griekenland geweest is. Aan de kade van het Joego-Slavische havenstadje Trau (Trogir) aan de Dalmatische kust. (Foto Stapf) De kwcslic der graanlevering aan Frankrijk. Onderhoud tussehen ambassadeur Haye en Sumner Welles. De Fransche ambassadeur te New-York, Henry Haye heeft opnieuw een onderhoud gehad met den vice minister van buitenlandsche zaken Sumner Welles, waarin hij weer de kwestie ter sprake bracht van den aankoop van 490.000 ton graan voo: het onbezette Fransche gebied. De ambassadeur zeide dat deze hoeveelheid noodjg is om tot einde Augustus de bevolking van brood te voorzien. Anders zou de bevolking van het onbezette gebied twee maanden lang zonder brood zitten. De „New-York Times" meldt hierover uit Washington dat in de onderhandelingen met de En- schen de kwestie van nieuwe verschepingen naar Frankrijk niet ter sprake wordt gebracht, zoolang niet is vastgesteld, hoe de beide ladingen meel, welke thans nog door het Amerikaansche Roodc Kruis verscheept worden, verdeeld en gebruikt zullen worden. Twee scheepsladingen zullen waar schijnlijk de volgende week vertrekken, doch, naai de Fransche ambassadeur mededeelde, zullen zij slechts voor 4 '/2 dag voldoende zijn. Aanvallen in de Baai van Salamis. Zes koopvaarders getroffen. Het D. N. B. deelt mede: In de Baai van Salamis zijn Donderdagavond zes vrachtbooten van 37.000 b.r.t. in totaal met succes door gevechtsvliegtuigen aangevallen. Een opslagplaats van benzine in de haven van Salamis ontplofte als gevolg van bom- treffers bij denzelfden aanval. Een schip van 8000 b.r.t. kreeg zware treffers op het achtergedeelte, een ander schip van 6.000 b.r.t vlak aan de flank die hierdoor opengereten werd, een vrachtboot van 10.000 geraakte terstond in brand en een koopvaar der van 3.000 b.r.t werd in zinkenden toestand waargenomen. De regeering der Ver. Staten heeft heden be kend gemaakt dat de Ver. Staten, overeenkomstig de Deensch-Amerikaansche overeenkomst, lucht- bases zullen inrichten op Groenland welke moeten dienen ter bescherming van Groenland en van het Westelijk Halfrond. (D.N.B.) - In een boodschap aan het Congres heeft pre sident Roosevelt, naar het D.N.B. meldt, om mach tiging verzocht „in buitenlandsch bezit zijnde sche pen welke in de havens van de Ver. Staten liggen, tegen passende vergoeding in bezit te mogen nemen". Domei meldt uit Batavi: Josjizawa, de speciale Japansche gedelegeerde voor de economische be sprekingen met Nederlandsch-Indië, is gisteren per vliegtuig vertrokken om de Paaschvacantie op Bali door te brengen. Hij wordt Maandag te Batavia te rugverwacht. - Uit Vichy: Generaal Catroux is door den Fran- schen krijgsraad wegens verraad bij verstek ter dood veroordeeld. (D.N.B.) In een herderlijk schrijven bij het Paaschfeest gedenkt de Roomsch-Katholieke kerk in Duitsch land vooral de soldaten te velde, die gedurende de Paaschdagen aan de verschillende fronten een zwa- ren strijd meemaken, zoo meldt het D.N.B. Het herdelijk schrijven eindigt met een gebed om de eindoverwinning. Op 10 April is te Moskou een overeenkomst gesloten, welke het goederen- en betalingsverkeer tussehen Noorwegen en de Sovjet Unie regelt (D.N.B.) - De samenstelling van het nieuwe kabinet van den Libanon is, blijkens een D.N.B.-bericht, thans bekend gemaakt: ministerpresident en onderstaats secretaris voor binnenlandsche zaken is Alfred Racache. De chef van de Britsche zeestrijdkrachten in Singapore, admiraal Layton, verklaarde, volgens Unitèd Press, dat het Duitsche pantserschip „Ad miraal Scheer" op het oogenblik in den Indischen Oceaan tussehen Madagascar en de Seychellen opereert. Documenten gevonden. Bij de inneming van de Joego-Slavische stad Skoplje. Het D. N. B. verneemt uit Skoplje (Usküb) De nauwe betrekkingen tussehen de diplomatieke ver tegenwoordigingen van Groot-Brittannië en den Secret Service eenerzijds en anderzijds de geheime Servische officiersorganisaties die een groot aan deel hadden aan den „coup" van Belgrado, worden belicht door vondsten die na de inneming van Skoplje (Usküb) in het Britsche consulaat aldaar gedaan zijn. Bij een bezichtiging van het consulaat bleek de aanwezigheid van een geheim vertrek, waar een geheel arsenaal van in Engeland "vervaardigde sa- nienzweerderswerktuigen voor den dag kwam. Be halve groote hoeveelheden bommen voor sabotage- doeleinden vond men springstoffen, die voor tijd bommen worden gebruikt. Parabellumpistolen, dy namiet, lonten en onderdeelen van een geheimen zender kon men aantreffen evenals een Ameri- kaansch machinegeweer van het nieuwste type. Een reeks gepakte koffers die ander sabotagemateriaal bevatten geeft aanleiding tot de gevolgtrekking, dat de bezetting van Skoplje door Duitsche troepen het filiaal van den Secret Service aldaar volledig heeft verrast. Op aanwijzing van de Duitsche militaire autoriteiten zijn de aangetroffen voorwerpen en uitrustingsstukken van den Secret Service ge schift en gefotografeerd. De blokkade doorbroken. Duitsch schip in Rio de Janeiro aangekomen. De V.P.B.-correspondent te Berlijn deelt mede: Zooals uit Rio de Janeiro wordt gemeld is Woens dagmorgen vroeg het middelgroote Duitsche vracht schip Hermes" onder leiding van kapitein Nöth- ling met een waardevolle lading aldaar aangekomen. Het Duitsche schip, dat 7200 b.r.t. meet, werd on derweg niet lastig gevallen door Engelsche blok kadestrijdkrachten. De lading, welke o.a. bestaat uit e envliegtuig en vijftig vrachtauto's, is bestemd voor Duitsche importeurs. De Engelsche troepen op den Balkan Commentaar uit Berlijn. Het A.N.P. verneemt uit Berlijn: De Engelschen hebben nu ook de Grieken zonder eenige terughou ding in den steek gelaten. Nog 24 uur voor de ca pitulatie van de boven de Vardar strijdende Griek sche legerscharen heeft Repter via Ankara het be richt laten verspreiden, dat 40.000 a 60.000 Engel schen voor het uitbreken der vijandelijkheden in de tweede verdedigingslinie genesteld zaten. De Brit ten hebben zich dus niet tot aan de eerste verdedi gingslinie gewaagd. Aan het slot van het Reuterbe- richt werd nog opgemerkt dat het niet bekend is waar de Engelschen zich op het oogenblik bevonden, Men geloofde niet dat zij reeds met de Duitschers in contact waren gekomen. De „Times" heeft twee dagen voor de capitulatie van de Grieken voorzich tigheidshalve medegedeeld dat een totale ondersteu ning van Griekenland nog niet mogelijk is. omdat de Duitsche opmarsch in Cyrenaïca strijdkrachten vasthoudt, die men anders naar Griekenland had gestuurd. Dezelfde „Times" troost de verlaten bond- genooten op den Balkan met te constateeren dat het Engelsche leger hun „waarschijnlijk langzamer hand te hulp zal komen" Doch de Engelschen zullen de Serven, evenals de Polen, Noren, Belgen en Franschen laten doodbloeden zonder hen „langza merhand te hulp" te snellen. Verschillende vereenigingen in Gelderland en Overijsel geschorst. Wegens het weren van nationaal-socialisten. ARNHEM. 10 April. Naar het A.N.P. verneemt heeft de procureur-generaal bij het gerechtshof te Arnhem verschillende vereenigingen in Gelderland en Overijsel die zich volgens hun statuten ten doel stellen maatschappelijke of cultureele belangen te behartigen geschorst wegens het feit, dat uit deze vereenigingen bepaalde personen werden geweerd, uitsluitend wegens hun nationaal-socialistische overtuiging. Dergelijke daden van maatschappelij ken boycot worden ontoelaatbaar geacht. Na Pasclien Opkouwdienst- uniformen inleveren. Aan het op 22 Maart ontslagen personeel van den voormaligen Opbouwdienst wordt medegedeeld, dat het dit personeel van Dinsdag 15 April a.s. af ver boden is nog het uniform van dezen dienst te dra gen. Op dien dag moeten dus allen, die den op- bouwdienst hebben verlaten zich in het bezit hebben gesteld van burgerkleeding en vóór Zondag 20 April a.s. moeten zij hun uniform bij de daartoe aangewezen instanties hebben ingeleverd. De toewijzing van motorbrandstof. Aprilperiode tot 31 Mei verlengd. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, in overleg met den secretaris-generaal van het departement van waterstaat, maakt bekend: De huidige ben zinesituatie in ons land maakt voor bet oogenblik een drastische beperking noodzakelijk, Van over heidswege moeten in dit verband de volgende maatregelen genomen worden: Het bij beschikking van 31 Maart 1941 no. 12695 n.g. aangewezen tijd vak van 1 tot en met 30 April 1941, zijnde de 10e motorbrandstof distributieperiode, wordt verlengd tot en met 31 Mei 1941. Als 11e distributieperiode wordt niettemin aangewezen het tijdvak van 1 tot en met 31 Mei 1941. Als gevolg hiervan zullen wederverkoopers van 1 tot en met 31 Mei a.s. zoowel de thans geldende lila coupons met zwarten letteropdruk en inge drukt in paars het cijfer 10 mogen accepteeren als de voor Mei ontworpen coupons van licht bruine kleur met zwarten letteropdruk en gedrukt in bruin het cijfer 11. Speciale aandacht van wederverkoopers wordt gevraagd voor den thans verschoven datum van laatste inzending aan leveranciers van opplak- vellen met coupons. De uiterste datum, waarop April-coupons nog aan leveranciers ter aanvul ling van den voorraad mogen worden ingezonden, wordt bepaald op 2 Juni 1941. De bedoeling van de hier weergegeven maat regelen is. dat verbruikers van motorbrandstof zich er reeds thans op zullen hebben in te stel len. dat zij met de hun voor April toegewezen hoeveelheden motorbrandstof zullen moeten uit komen tot en met 31 Mei a.s. Toewijzing voor de maand Mei kan uitsluitend plaats hebben ten behoeve van het goederenver voer, het meest vitale personenverkeer, alsmede voor tractoren en stationaire motoren voor land en tuinbouwdoeleinden en voor stationaire moto ren in de industrie. Blik op de Jocgo-Slavischc plaats Hvar, (Foto SlapI). Dr. Aegidius Timmerman overleden. Bekend vertaler van de Ilias en de Odyssee. Donderdagmiddag is te Blaricum. in zijn woning aan den Middenweg, op 82-jarigen leeftijd de be kende letterkundige dr. Aegidius W. Timmerman, overleden. Dr. Timmerman werd geboren te Amsterdam en studeerde op 18-jarigen leeftijd oude talen aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. In 1887 werd hij benoemd tot leeraar aan het gymnasium te Zutphen en in 1892 aan het gymnasium in Den Haag. Zijn gezondheid noopte hem in 1921 ontslag te nemen, waarna hij zich te Blaricum vestigde. Door zijn vertaling van de Ilias van Homerus verwierf hij zich groote bekendheid. Zijn artikelen in de Nieuwe Gids trokken eveneens zeer de aandacht. Voorts vertaalde hij de Odyssee van Homerus en verscheen van zijn hand de roman „Leo en Gerda". In vele tijdschriften publiceerde hij bo vendien artikelen. In de beweging der „Tachtigers" had dr. Timmerman vele persoonlijke vrienden. Ter gelegenheid van zijn 80en verjaardag, op 23 Augustus 1938 verschenen zijn gedenkschriften, onder den titel „Tim's herinneringen", en werd toen op buitengewone wijze gehuldigd. UITGESLOTEN SLAGERS. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat 29 slagers we gens frauduleuze slachtingen of het voorhanden hebben van vleesch, afkomstig van frauduleuze slachtingen, voor geruimen tijd van het verkrijgen van een toewijzing van vee en vleesch door de Nederlandsche Veehouderijcentrale zijn uitgeslo ten. Tegen deze slagers is proces-verbaal opge maakt De distributie van melk en cacao. Kleine verruiming van de leeftijdsgrens. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat kan worden goedgekeurd, dat ook aan ieder kind, geboren in Februari of Maart 1927 alnog één melkkaart en één cacaokaart kan worden ver strekt. Kinderen, welke tot deze groep behooren, komen dus in totaal in aanmerking voor twee melkkaarten en één cacaokaart. Voorts komt ieder kind, geboren in Februari of Maart 1937 alsnog in aanmerking voor twee melkkaarten, zoodat kin deren, die tot deze groep behooren in totaal voor vier melkkaarten en één cacaokaart in aanmer king komen. Deze aanvullingen zullen de plaatselijke distri butiediensten op nader bekend te maken dageni uitreiken op vertoon van de distributiestamkaar ten van de betrokken kinderen. De leveriiiffsvergunningen voor gordijnen enz. Artikelen zooals gordijnen, matrassen, kar petten. tapijten, loopers en matten kunnen uit sluitend betrokken worden op een „leveringsver gunning". afgegeven door den plaatselijken dis- tributiedienst. Uit de vele brieven die de Econo mische Voorlichtingsdienst dag in dag uit ont vangt van personen die bij de distributie moeilijk heden ondervinden, is gebleken dat dit nog on voldoende bij het publiek bekend is. Bij den aankoop der goederen moet de leve ringsvergunning aan den winkelier worden afge geven. Wil men de artikelen koopen in meer dan één winkel, dan is het noodzakelijk meer dan een vergunning aan te vragen. Men houde dit goeci In het oog, daar er anders voor den kooper moei lijkheden en voor de distributiediensten veel extra werk ontstaat. Vraag dus twee vergunningen, in dien in twee zaken gekocht moet worden. ALPHONS FRANKEN VEERTIG JAAR TOONKUNSTENAAR. AMSTERDAM, 10 April. Op den Eersten Paaschdag is het veertig jaar geleden, dat de bekende toonkunstenaar Alphons Vranken zijn muzikale loopbaan begon als directeur- organist van de O.L. Vrouwekerk in Utrecht. Na zeven tien jaar zijn beste krachten aan deze taak te hebben gegeven, verhuisde de jonge Vranken naar Amsterdam, omdat hij daar benoemd was tot directeur-organist in de Augustinerkerk aan het Rusland. De jubilaris is bekend als paedagoog, als com ponist en dirigent. Talrijke muzieklief hebbers heeft hij in de schoone wereld van klanken in geleid. Vele koorwerken verschenen van zün hand zoowel op geestelijk als op profaan gebied, voor mannenkoren en voor gemengde ensem bles. VAKGROEP TOONEELSPELERS. Het departement van Volksvoorlichting en kunsten deelt mede: Naar aanleiding van de oprichting van de vakgroep tooneelspelers als onderdeel van het op te richten theatergilde kan nog worden medegedeeld, dat tot voorzitter van het voorloopig bestuur werd aangewezen de heer Jan Koetsier Muller en tot secretaris de heer H. van der Werff. Alleen beroepstooneel- spelers in Nederland en zij. die meenen de bevoegdheid en de geschiktheid te bezitten om tot de vakgroep tooneelspelers te worden toe gelaten. kunnen zich aanmelden Radio 1 ^xaqxanufta ZATERDAG 12 APRIL 1941. Nederlandse!) Programma. HILVERSUM I, 415.5 M. 6 45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Grae mofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Gramofoon* muziek. 8.30 A. N. P. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoon muzlek. 9.15 Voor de vrouw. 9.17 Gramofoonmuzlek. 10.00 Herhaling van avondprogramma's (opn). 12.00 Ensemble Rentmeester. 12,42 Almanak. 12.45 A. N. P. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Melodisten en solist. 120—1 40 Gramofoonmuzlek. 2.00 „verzorging van den eigen tuin", causerie. 2 20 Omroeporkest en solist. 3.15 Esmeralda, 3.45 Gramfoonmuziek. 4 00 Bijbellezing (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 4 20 Zang met pianobegeleiding, 4.40 Duitsche les in hoorspelvorm. 5.00 Viool en plano. 5.15 A. N. P Nieuws-, economische en beursberichten* 5.30 Hobo. Hult en orgel. 6.15 Voor de binnenschipper*. 6.30 Ensemble Tonny Roxinl. 7.00 A. N. P. Vragen van den dag. 7.15 Ensemble Roxinl. 7.45 Dichter en boer. 8.00 A. N* P. Nieuwsberichten, a.15 Spiegel van den dag. 8 30 Berich ten. Engelsch. 8.45 Omroepkamerorkest, soliste en gramo foonmuzlek. 9.40 Dagsluiting (voorbereid door de Christ* Radio-Stichting). 9 45 a. N. P. Engelsche berichten. 10 00 A. N. P. Nieuwsberichten, hierna sluiting. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6 50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gra mofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Gramofoon muzlek. 8 30 A. N. P. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoon muzlek. 9.15 Orgelconcert en zang. 10.00 Morgenwijding (voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomlté). 10.20 Ge varieerd programma (opn.). 12.00 Berichten. 12.15 Trio Jonny Ombach en solist. 12.45 A N. P. Nieuws- en econo mische berichten. 1.00 Gramofoonmuzlek. 1.45 „Het ei In de symboliek", causerie. 2.00 Rotterdamsch Philharmo- nlsch orkest en soliste. 2.45 „Aardbevingen", lezing. 3.00 Rotterdamsch Philharmonisch orkest. 3 45 Gramofoonmuz. 4.00 Amusementsorkest en soliste. 5.00 Cyclus „De Bijbel als boek" (voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomlté)* 5.15 A. N. P. Nieuws-, economische en beursberichten* 5.30 Melodisten en solist. 6.15 Utrechtsch MadrigaalkooP en gramofoonmuzlek 6.45 „Tien Nederlandsche componis ten thuis", vraaggesprek. 7.00 A. N. P. Groningsch praat- Je. 7.15 Gramofoonmuzlek. 7,30 „De wijde wereld inkt", causerie 7 45 Gramofoonmuzlek. 8.00 A. N P. Nieuwsbe richten 8.15 Spiegel van den dag of gramofoonmuzlek, 8 30 Bonte avond. 10.00 A. N. P. Nieuwsberichten, hlernal al ui ting.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7