Haarlem's Dagblad Een Kunst van dezen Tijd. Peulvruchten op bon „28" Steeds sterker druk der Duitschers in Criekenlanc 58e JAARGANG No. 17741 Uitgave lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V Bureaux: Grooie Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 57 Postgiro- dienst 38810. Drukkerij Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 19 APRIL 1911 Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, losse nummers 6 cent per ex Advertentiön: 1-5 regelt ƒ2 elke regel meer f0 40 Reclames f 0 65 per regel Regelabonnementstarleven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0 70. elke regel meer f 0.1714 Groentjes zie rubriek. Eigenlijk geldt dit korte beschouwinkje een on derdeel van een zeer groote Kunst, namelijk de Levenskunst, die van alle tijden is. Het onderdeel dat nu nog meer zorg vereischt dan anders en op den duur nog meer goeds voor anderen en het eigen ik oplevert bovendien is opgewektheid en hulpvaardigheid. Vandaag schrijft een onzer redac teuren over de verhouding tusschen winkelier en klant, die door de omstandigheden tijdelijk gewij zigd is omdat het ..koningschap" van den laatste schijnbaar op den eerste is overgegaan. Niet niet de voordeelen daarvan alleen, maar ook met de moeilijkheden, zooals de schrijver dan ook doet uit komen. Maar de wonderlijke verandering der ver houdingen heeft in vele gevallen tot wrijving en onaangenaamheid geleid. Niet in alle. Ik was de zer dagen in een groot magazijn, waar ik niet eens als kooper kwam maar alleen iemand wilde spre- ken. Dus was er niets aan mij te verdienen. In tegendeel, ik bezorgde den employés, die het druk hadden, last door mijn navragen, want de gezochte j bleek niet dadelijk te vinden te zijn. Niettemin t werd ik met bijzondere vriendelijkheid en voor- I komendheid te woord gestaan; men gedroeg zich alsof het een bepaald belang voor het bedrijf gold dat ik ten snelste en met het minimum ongerief mijn doel bereikte. En ofschoon dit slechts van particulieren aard was en dus geen enkel direct belang van het bedrijf gold besefte ik een half uur later, toen ik dat magazijn verliet, dat het er in direct wel beteekenis voor had. Want het schoot mij te binnen dat ik 'sinds jaren, ofschoon ik zoo vaak in die stad geweest was, nooit iets in dat magazijn gekocht had en wel in andere. Waaraan zich meteen ,de gedachte verbond: de volgende maal ga ik daar eens koopen: er heerscht een goede arbeidssfeer. Die in dezen tijd te bevorderen is van het hoog ste belang. De toekojnst van het bedrijf, de ar- beidslust, de trouw van de clientèle, enfin, noem maar op: alles zal er mee gediend worden. Het spreekt vanzelf dat het in de eerste plaats de taak van directeuren en andere bedrijfsleiders is zulk een sfeer te bevorderen. Opgewektheid en hulp vaardigheid van de leiding, ook bij tegenslag of in andere moeilijkheden, werkt overal en altijd aan stekelijk op allen die in de fabriek, op het kantoor of in den winkel werken. Iedereen kan zich dat trouwens uit zijn schooltijd al herinnei-en: de on- dei-wijzer, later de leeraar, nog later wellicht de hoogleeraar die zijn klas of college met een opge wekt gezicht en een levendig woord tegemoet treedt wekt daarmee op slag een medewerking, belangstelling en arbeidslust die anderen, die knor rig, humeurig optreden nooit vermogen te berei ken bij hun discipelen. In het ai-beidsleven der volwassenen gaat het precies zoo. Een goede ken ner van mensehelijke verhoudingen heeft indertijd eens geschreven, dat de wijze waarop de portier van een bedrijf 's morgens de binnentredende werkers in dat bedrijf met inbegrip van den directeur begroet belangrijken invloed heeft op aller arbeidslust en opgewektheid-in-het-algemeen gedurende den ganschen werkdag. Dat is zeker waar. Het zijn dikwijls schijnbare kleinigheden in de mensehelijke relaties die juist van den grootsten invloed op het resultaat van de pi'estaties zijn. Wie die dingen al te nuchter ziet en meent dat alles afhangt van zakelijke arbeidsvoorwaarden schiet, hoe belangrijk die ook mogen zijn voor 's men sehen bestaan en dus ook voor zijn levenslust, in menschenkennis tekort. Het zijn lang niet alleen de materieele voorwaarden die zich doen gelden. Het behoort tot de levenskunst van een in veel opzichten voor ons allen moeilijken tijd dat met deze dingen rekening gehouden wordt: in de ver houding tot chefs, ondergeschikten, medewerkers, klantenoveral in het bedrijfsleven en natuur lijk ook in het gezin en in het zakelijk contact dat men uit dien hoofde met leveranciers heeft. Want ook zij hebben dagelijks en voortdux*end met de bijzondere tijdsomstandigheden en al de gevolgen van dien te doen en zullen u meer terwille zijn en zelf beter en opgewekter hun werk verrichten als gij hen tegemoet komt en begrip toont voor hun persoonlijke moeilijkheden plus waardeering voor het feit dat zij hun best doen. Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Zondag 11 Mei a.s. geeft de met „28" genummerde bon van de „bonkaart algemeen", recht op het koopen van 500 gram peulvruchten. Op dezen bon mag bovendien reeds Zaterdag 19 April worden gekocht. De Nederlandsche Inkoop Centrale voor Akker bouwproducten zal uisluitend bruine boonen en capucijners ter beschikking van de winkeliers stellen, derhalve geen groene erwten. De consu menten kunnen evenwel de nog bij de winke liers aanwezige voorraden groene erwten tegen af gifte van bon „28" koopen. BON TARWEBLOEM. In ons nummer van gistei-en heeft abusievelijk gestaan, dat voor de volgende periode tanvebloem verkrijgbaar wordt gesteld op bon 17. Dit moet zijn: bon 7. Bulgaarsche afdeeling militairen in Skoplje SOFIA, 19 April (D.N.B.) In Skoplje in Ma cedonië is een centrale commissie van actie ge vormd voor Macedonië. Hierin zijn de leidende fi guren van de daar wonende Bulgaren vertegen woordigd. Een vooruitgetrokken Bulgaarsche af deeling ter sterkte van een compagnie, die reeds in Skoplje is aangekomen, is door de bevolking met de grootste geestdrift en vreugde begroet. Tapte- en karnemelk. Van bevoegde zijde deelt men aan het A.N.P. mede, dat, ofschoon tapte- en karnemelk zijn vrij gelaten, d.w.z. niet zooals de gewone consumptie- melk in de distributie zijn opgenomen, de melk- handelbedrijven niettemin ook ten aanzien van taptemelk en karnemeld aan een hun toegewezen contingent gebonden zijn. Deze maatregel is nood zakelijk, aangezien het, in verband met de groote transportmoeilijkheden, niet mogelijk blijkt, dat in het z.g. wettelijk aangewzen consumptiemelk- gebied voldoende melk van elders wordt aange voerd. Britten en Grieken trekken terug op korter verdedigingslinie. Naar Reuter meldt wordt in een officieel communiqué gezegd dat met het oog op den Duitschen druk, die dagelijks sterker wordt, de Grieksche en Britsche strijdkrachten aan het noordelijke front stap voor stap terugtrek ken op een kortere verdedigingslinie. De omi'oeper van de Londensche radio heeft gisteren over den toestand in Grieken land verklaard: „Verantwoordelijke instanties zijn zich geheel en al van het gevaar bewust". In Noord-Thessalië is het op verscheidene plaat sen tot hevige gevechtshandelingen gekomen. On danks den zeer slechten toestand der wegen werd de Duitsche aanval tot ver over de bergketenen voortgezet. Met Engelsche troepen, waaronder vrij groote afdeelingen van Nieuw-Zeelandsche en Australische divisies, werden gevechten geleverd De stoutmoedig aanvallende Duitsche troepen maakten een groot aantal gevangenen en brachten een aanzienlijke buit binnen. Grieksche minister-president overleden. Mededeeling werd Vriidag door den Atheenschen zender gedaan. Uit Boekarest verneemt het D.N.B.: De Grieksche minister-president is overleden. De Atheensche omroep heeft hierover op 18 April om 23 uur 20 de volgende mededeeling uitgezonden: Minister-president Koritzis is Vrijdagmiddag om 4 uur gestorven. De koning heeft reeds in den loop van den avond besprekingen gevoerd met leidende politieke persoonlijkheden over de opvolging van Koritzis. De buit in de pet. Het is een oude gewoonte bij het zoeken van kievitseieren, de gevonden exemplaren onder de pet op het hoofd te bergen. De tactiek van den zoeker bestaat hierin, dat in de plaats van de weggenomen eieren aardappelen van ongeveer dezelfde grootte worden gelegd. De kievit ziet het verschil niet en gaat rustig door met het eieren leggen. (Foto Pax Holland) De jeugd en het verkeer. Mededeelingen van den commissaris van Politie te Haarlem. R. P. Het Van Looy-museum. Spoedige aanvaarding van het legaat door de gemeente Haarlem. Zooals men zich herinneren zal is. na het overlijden van mevrouw Van Looy gebleken, c'at het museum Van Looy aan de gemeente Haar- dem gelegateerd was. Het museum, dat in een nieuw gebouw aan de Voorhout (achter het vroegere woonhuis aan den Kleinen Hout weg gelegen) is gehuisvest, bevat een keur van schilderwerken en belangrijke gegevens be treffende zijn litterairen arbeid van den be kenden schilder-literator Jac. van Looy. Indertijd heeft de gemeente dit legaat onder reserve aanvaard, omdat eerst nog overwogen moest worden of de voorwaarden niet te bezwa rend waren, daar het museum in de toekomst door de gemeente beheerd moet worden. Er is zoo vernemen wij nog geen be slissing door de gemeente genomen, maar onze zegsman verwachtte dat thans spoedig de de finitieve aanvaarding van het legaat tegemoet gezien kan worden. Ontheffing Winkelsluiting. Op de Bollen-Zondagen. Met het oog op den stand der bloembollenvelden op de Zondagen 20 en 27 April en 4 Mei 1941, op welke dagen te Haarlem een druk bezoek van elders te verwachten is, heeft de regeeringscommissaris van Haarlem algemeene ontheffing verleend van alle verbodsbepalingen der Win kelsluitingswet tot des namiddags S uur. Op alle Haarlemsche scholen wordt reeds eeni- gen tijd verkeersonderwijs gegeven. Elk jaar wor den de kinderen die dit onderwijs gevolgd hebben in de gelegenheid gesteld het vei-keersexamen af te leggen. Dit keer worden deze examens gehou den op 28 en 29 April, 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 en 19 Mei. Vorige jaren werd het examen op vijf verschillende plaatsen afgeno men, dit jaar zal, in verband met bestratings- en riole.eringswerkzaamheden slechts op twee plaat sen namelijk in Haarlem-Noord en Haarlem-Zuid, geexamineerd worden. De plaatsen van samen komst van de examinatoren en candidaten zijn de Mercuriusstraat bij de Zaanenlaan en de Bui tenrustlaan. Dit jaar zijn er niet minder dan 2007 candidaten, namelijk 1492 voor het wielrijders- en 515 voor het voetgangersexamen. De Commissaris van Politie te Haarlem, de heer E. H. Tenckinck. die voorzitter der examencom missie van de Vereeniging Veilig Verkeer is. ver zekerde ons. dat hii het verkeersonderwijs op de scholen van groote beteekenis acht. Het is immers herhaaldelijk gebleken dat ongelukken ontston den of althans beïnvloed wer-den doordat tegen de verkeersregels gezondigd werd. Daarom is het van groot belang dat ieder vertrouwd raakt met de regelen van den weg en leert zoo te rijden of te wandelen dat hij voor zich zelf en voor an deren de kans op ongelukken tot een minimum beperkt. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Dit bekende gezegde heeft ook voor het verkeer ziin waarde. Als er veel jongens en meisjes zijn die weten wat zij doen en wat zii laten moeten, dan groeit een geslacht op, dat zich aangepast heeft aam de eischen van het moderne verkeer. Boven dien prent het verkeersonderwijs de kinderen voorzichtigheid in, een factor ook van groote be teekenis voor de veiligheid. Jong gewend, oud ge daan In het Verkeersboekje 1941 wordt gezegd- De jeugd neemt in het verkeer een belangrijke plaats in. belangrijker dan menigeen misschien wel denkt. Sommigen willen het kind wel be schouwen als een aankomend weggebruikertje, waaraan eigenliik nog niet zooveel aandacht be hoeft te worden besteed. Begaat het eens een fout. och kom, dat ls te vergeven, nietwaar, want 't is t.och no? maar een kind!? Het moet toch nog 1 e e r e nV .Tuist. dat. aankomend TT-o<rcrf>hriiiicertie moet nog lééren hoe het zich in het verkeer heeft te ge dragen. aan welke regels het zich heeft te houden. En hoe eerder dit aan het kind wordt bijgebracht, hoe gemakkeliiker het gaat. hoe beter het is. zoo wel voor het kind als voor ons, volleerde f?i weg gebruikers. Het is bek-ord dat het Verbond en de Vereenl- Tingen voor Veïlisr Verkeer in de ve",'OQrsor>voe- ding van de ieugd veelzeggende uitdrukking! voor heden en toekomst een heilzaam middel zien om de verkeersveiligheid te bevorderen. Wat men met een weloverwogen verkeersoovoe- dins wil bereiken, dat is: het bijbrengen van de verkeersregels en wel zóó. dat ze bewust en goed worden toe?enast- het. waarschuwen tegen de ge varen van het snelverkeer, bpt wiizen oo de ge volgen van roekeloosheid, baldadigheid en onop lettendheid. Het is echter geenszins de bedoeling om bij de kinderen een oude-mannetjes-en-vrouwties-vbor- zichtlgheid aan te kweeken. Integendeel. Er wordt naar gestreefd dat er uit de kinderen flinke, wakkere weggebruikers gillen groeien, die straks, ls ze hun vl'eqyy-ido Honender en autoped ver wisselen voor r'iwiel "ntn of vracht wapen, zich van hun verantwoordeliikheid rekenschap geven Verkeersopvoeding ls ook voor de karaktervorming van de jeugd van groote beteekenis! Zij kweekt zelfbeheersching en eerbiediging van andermans rechten aan. Zij leert den naaste te ontzien, den hulpbehoevende te helpen, aen ouderdom te res pecteeren. In het kader der jeugdverkeersopvoeding ne men het schoolverkeersonderwijs en de daarop aansluitende verkeersexamens een belangrijke Wie eenmaal oor- en ooggetuige is geweest van een verkeersles op school of van het verkeers- examen op straat, moet toegeven, dat dit de ware methode is om de verkeersveiligheid te bevorde ren! Natuurlijk, ook déze kinderen zullen nog wel eens over de schreef gaan, doch een feit is, dat kinderen, die reeds vroeg goed verkeersonderwijs genieten een minder groot gevaar vormen op den weg dan hun makkers, die, wat het verkeer be treft. in het wilde-weg worden groot gebracht. Dit is dagelijks op te merken. Het vorig jaar nam aan de verkeersexamens te Haarlem het 10.000ste schoolkind deel. Dat wil dus zeggen dat toen reeds 10.000 Haarlemsche jongens en meisjes geleerd hadden hoe zij zich in het verkeer moeten gedragen. Dit jaar komen er nu weer 2000 bij. Het groeit dus stevig aan. Gelukkig want het aantal verkeersongelukken kan nog veel beperkt worden. Verleden jaar wa ren bij de ongelukken de volgende vervoermidde len betrokken: vrachtauto's264 autobussen 40 personenauto's 257 motorrijwielen 76 rijwielen 456 met als noodlottig gevolg 708 slachtoffers met min of meer ernstige kwetsuren, waaronder ver scheidene met doodelijken afloop. Dat aantal kan en zal verminderen door de jeugd op te voeden tot goede en veilige wegge bruikers! ZONDAG NAAR DE BOLLENVELDEN! Er valt al veel te genieten. Onze correspondent te Hillegom schrijft: Het mooie weer der laatste dagen heeft den groei der bloembollen goed gedaan. Vooral de nar cissen zijn vooruitgegaan en het geel, wit en crème zijn nu de overheerschende kleuren. Een tochtje door de bollenstreek is voor aanstaanden Zondag dan ook aan te bevelen; hoewel natuurlijk nog lang niet alles in bloei staat, is er toch reeds veel te ge nieten. De hyacinten beginnen te kleuren; wie hier van ten volle wil genieten moet nog een week wachten. Maar ook de sierlijke narcissen hebben voor den bloemeniiefhebber groote bekoring. Voor kleinere en gi-ootere wandelingen langs de velden raadplege men de overal door de tramwegmaat schappij aangebrachte bordjes. De A.N.W.B. sluit zich bij het adx-es van onzen cox-respondent aan. De zonneschijn van de tweede helft van de afge- loopen week, heeft de bollen veel goed gedaan en den bloei merkbaar bevorderd, al is de temperatuur ook betrekkelijk laag gebleven. Voor den komenden Zondag, zoo meldt de A. N. W. B., kan de trekker door de velden rekenen op uitgestrekte gele narcissentapijten en op het eerste kleuren van de vroege hyacinten. In het algemeen toon en de hyacintenvelden zich echter nog niet op hun mooist. Tulpen zijn nog nergens te bekennen. Deze Zon dag zal het zeker de moeite ruimschoots loonen een tocht door de bollenvelden te maken, maar de bollenzondag zal het nog niet zijn. EN DE BETUWE? De verwachtingen, die de paar vroege lente dagen m Maart wekten, aldus meldt de A.N.W.B. zijn met Paschen niet in vexwulling gegaan. Zelfs de kroos bleef hermetisch gesloten. Een schemer van groen aan de vroege kei-sen, een gx-oenachtig wit aan de pereboomen, maar van bloei geen sprake! In de tuinen bewaarde de prunxxs japonica de il lusie, met zijn ietwat rood getinte bloesem. Welke zijn de verwachtingen voor dit week einde? De wind is nog niet luw, ondanks den stra- lenden zonneschijn. De nachtvorsten houden al evenzeer een snel ontluiken tegen. Krozen zullen echter Zondag wel bloeien, anders zal echter nog niets in bloei staan. In den loop van de volgende week komen bij blijvend goed weer kersen, pruimen en vroege pei'en in blo - i. Wie dus volle bloemen wil zien. wachte nog een week. De appels zullen eerst in Mei bloeien. Duits ch weermachts bericht in Succesvol optreden Noord-Griekenland. Aanvallen en uitvalspogingen in Noord-Afrika afgeslagen. Zware aanval op Portsmouth. Het opperbevel De Joego-SIavischc strijdkrachten hebben onvoor waardelijk gecapituleerd en de wapenen neergc- cgd. In de afgeloopen dagen werden tienduizenden krijgsgevangenen achter hel front gebracht, welke transporten dikwijls den opmarsch der gemotori seerde afdeelingen van de Duitsche weermacht belemmerden. (Foto Weltbild) BERLIJN. 18 April (D.N.B.) der weermacht maakt bekend: Naar reeds in een extrabericht bekend gemaakt is, heeft de geheele Servische weermacht, voor zoo ver zij nog niet ontwapend was, gisteravond geca pituleerd. De strijd in Joego-Slavië vindt daarmede vandaag om 12.00 uur zijn einde. De aantallen der gevangenen en de hoeveelheid buit zijn nog niet bij benadering op te geven. De bezetting van de laatste deelen van het Servische gebied door Duitsch-Ita- liaansche troepen is bijna voltooid. Aan de Dalmatijnsche kust hebben Italiaansche troepen Ragusa (Dubrovnik) en Mostar. benevens bij den opmarsch van het Zuiden Cettinje bezet. In Noord-Griekenland hebben de gevechten zich ondanks uiterst moeilijke terrein- en atmospherl- sche omstandigheden benevens vele verwoestingen van de wegen ook verder succesvol ontwikkeld. Meer dan 17 000 gevangenen werden gemaakt en talrijke stukken geschut, waaronder 25 zware, buit gemaakt. Twaalf Engelsche gepantserde verkenningsauto's konden worden vernietigd. Bij een aanval op de Britsche Zuid-Oostkust hebben snelbooten, naar reeds bekend gemaakt is, van een convooi vier gewapende vijandelijke koop vaarders van 13.000 br.t. in totaal tot zinken ge bracht en een ander schip zwaar beschadigd. Het hiehtwapen heeft in den afgeloopen nacht met sterke strijdkrachten, bestaande uit gevechts vliegtuigen, de oorlogshaven Portsmouth nogmaals een zwaren slag toegebracht. Door het uitwerpen van vele tonnen brisant- en brandbommen bU goed zicht ontstond aanzienlijke schade in het havenge bied en in de dockinstallaties. Voltreffers veroor zaakten vele groote en talrijke kleine branden op de staatswerf en in andere voor den oorlog belang rijke doelen ter stede. Vliegtuigen van de gewa pende verkenning bestookten overdag in een scheer aanval een fabriekcinstallatie aan de Oostkust van Schotland doeltreffend met bommen van zwaar kaliber en bracht in de monding van de Theems een vrachtboot van 2.000 br.t. tot zinken Jacht- vliegtuieen schoten aan de Kanaalku«t een Britsch gevechtsvliegtuig van het type Bristol-Beaufort neer. Luchtdoelarlillerie vernietigde twee jagers van het type Spitfire. In Noord-Afrika sloegen de Duitsche en Italiaan sche troeoen verscheidene vijandelijke aanvallen op Solloem en uitvalspogingen uit het omsingelde Tobroek af. Duitsche gevechtsvliegtuigen bombardeerden in de avonduren de haven La Valetta op het eiland Malta. De vijand heeft in den afgelooDen nacht op ver scheidene plaatsen in Noord-, West- en Midden- Duitschland lukraak brisant- en brandbommen la ten vallen. Ondanks de waarschuwing die het Duitsche luchtwapen in den afgeloopen nacht door den geweldigen vergeldingsaanvnl op Londen had gegeven, drongen vrij sterke strijdkrachten weer tot aan de buitenste luchtdoelartillerieversperring om Berlijn door. Slechts afzonderlijke vliegtuigen slaagden er evenwel in door den vuurgordel tot het centrum van de stad door te dringen. Hier werd hun door krachtig afweervuur belet hun bommen welgemikt uit te werpen. Vier openbare gebouwen, waaronder weer de staatsbibliotheek, benevens omstreeks tien woonhuizen, kregen schade. Het aantal gekwetsten is gering. Ook in het overige Duitsche gebied is de schade onaanzienlijk. Bij deze aanvallen zijn zes vijandelijke vliegtuigen vernietigd, waarvan vier door luchtdoelgeschut, een door nachtjagers en een door marine-artillerie. In de periode van 16 April tot den ochtend van den achttienden zijn 25 vliegtuigen van het Brit sche luchtwapen neergeschoten en een vrij groot aantal andere vliegtuigen op den grond vernield. Alleen al in de luchtgevechten van 16 April over dag boven het gebied van het Kanaal schoten Duit sche jagers negen Britsche jachtvliegtuigen om laag. In dezelfde periode werden tien eigen vlieg tuigen vermist. Luitenant-kolonel Mölders heeft 16 April zijn 64ste en 65ste, luitenant-kolonel Galland op 15 April zijn 59ste en 60ste luchtoverwinning behaald. Bii den aanval van snelbooten op de Britsche Zuid-Oostkust heeft luitenant-ter-zee tweede klasse Möntzen als commandant van een snelboot zich bijzonder onderscheiden. HEDEN: 12 PAGINA'S Artikelen ett<z. R. P.: Een kunst van dezen tijd pap. 1 P. Gasus: Transport. pop. 2 De jeugd en het verkeer. pap. 1 P. v. d. Hem: Nieuwe ideeën op rij wielgebied. pap. 3 Dr. J. M. Rombouts: Een gezonde geest in een gezond lichaam. pap. 3 Voor de Vrouw. pap. 4 Voor lange avonden. pap. 5 J. C. E-: Langs de Straat: Ondank is 's werelds loon. pap. 5 J. H. de Bois: Litteraire Kantteeke- ningen. pap. 6 K. de Jong: Liltei-aire club Haarlem pap. 6 Bioscopen. pap. 6 C. J. E. Dinaux: In den ban van Amor. pap. 7 A. J. D.: Witte klaverzuring, pap. 7 Van T.: De hark. pap. 7

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1