Een eigenaardige aanbieding Jtackt&eiichten- en avonturen van WOENSDAG 23 'A "PR T C TOT Jaarvergadering van den Haarlemschen Kegelbond. Onder leiding van den voorzitter, den heer Jac. van Maris heeft de Haarlemsche Kegelbond Dins dagavond in het clubgebouw de 42ste jaarvergade ring gehouden. De voorzitter herdacht in ziin openingswoord het lid, den heer Jan Smit, die dit jaar is overleden. Het afgeloopen jaar is voor de kegelsport zeer moeilijk geweest. Ook de exploitatie van het ge bouw bracht vele moeilijkheden met zich mee. Spre ker hoopte dan ook dat de oorlog spoedig zou ein digen. De secretaris, de heer S. de Jong bracht hierna het jaarverslag uit. Ook in dit verslag kwam tot uiting, dat hel jaar 1940 den kegelaars vele moei lijkheden heeft, bereid. Het aantal clubs verminder de van S tot 6. doch het aantal persoonlijke leden van'den Bond steeg met twee. Inmiddels is een club weer opgericht en opnieuw tot den Bond toegetre den. De heer G. F. Heidendaal nam in plaats van den heer F. H. de Bruvn het voorzitterschap van de wedstrijdcommissie over. Tn deze functie heeft hij zeer veel werk voor den Bond verricht. Dc ex ploitatie van het gebouw was ook al door de tijds omstandigheden niet zeer gunstig. Met een uitgebreid overzicht van de gehouden wedstrijden en concoursen besloot de secretaris het uitgebreide jaarverslag, dat door de aanwezigen on der applaus werd goedgekeurd. Door den penningmeester, den heer F. H. Proper werd het financieel verslag uitgebracht, dat sloot met een winst saldo van f 2597.21. Door de kas- commissie werd de penningmeester gedechargeerd. In het bestuur werden herkozen de heer Jac. van Maris als le voorzitter, F. H. Proper als le penning meester en G. F. Heidendaal als commissaris. In de vacature van den heer F. H. de Bruyn werd geko zen de heer C. van Vreden. De wedstrijdcommissie werd evenals de finan- cieele commissie en de feestcommissie herkozen. Tot afgevaardigden naar de jaarvergadering van den N.K.B. in Juli werden benoemd de voorzitter en de secretaris. Nadat bij de rondvraag nog eenige intieme kwesties ter sprake waren gebracht sloot de voor zitter de geanimeerde vergadering waarbij hij nog mededeelde, dat de Haarlemsche Kegelbond ook als onderafdeeling van den N.K.B. zijn eigen naam behoudt. DE HEER HELLEMONS BIJ DE RIJKS- ARBEIDSBEMIDDELING. Naar wij vernemen is de heer M. W. Hellemons directeur der Gemeentel. Arbeidsbeurs te Velsen, met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot adjunct directeur van het gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem. In verband met de centralisatie der arbeids bemiddeling zal de Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier worden opgeheven. In deze gemeente komt. evenals in Beverwijk en Hoofddorp, een bijkantoor van de gewestelijke instelling te Haarlem. OPWEKKINGSSAMENKOMST. Woensdagavond 23 April a.s. zal in het voorm. Christel. Militair Tehuis aan den Jansweg te Haarlem een opwekkingssamenkomst worden gehouden, waarin Ds. J. Enter van Rotterdam hoopt te spreken. Het Vrij Evang. Zangkoor „Asaf", zal mede werking verleenen. VEREENIGING VRIJZINNIG HERVORMDEN. De Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Haarlem houdt Vrijdag a.s. een ledenvergade ring in het gebouw aan de Jacobstraat. Een af tredend bestuurslid moet herkozen worden. Ds. G. J. Waardenburg. Ned. Herv. predikant alhier en Dr. W. Banning, voorganger der ver eeniging, zullen een inleiding houden over: „Onze kijk op de Kerk." MARKT BODEGRAVEN. Aangevoerd 17 partijen Goudsche kaas, waar onder 7 met rijksmerk, totaal 765 stuks, wegende 6835 K.G. A Prijs met R.M., le soort f 41.50, 2e soort f 40. Handel matig. VEEMARKT ROTTERDAM. ROTTERDAM, 22 April. Heden werden ter veemarkt aangevoerd: 3009 dieren waaronder 311 vette koeien, 1400 stuks gebruiksvee, 88 schapen, 994 nuchtere kalveren, 106 graskalveren, 57 bok ken, 45 zuiglammeren, 1 varken en 7 biggen. De prijzen per stuk: Melkkoeien 555, 430, 330. KaMkoelen 545 425, 325. Varekoeien 345, 275, 225. Vaarzen 330, 275, 190. Pinken 280, 200, 160. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was als vorige week met tamelijken handel en de prijzen van eerste kwaliteit waren iets stijver, 2e en 3e kwaliteit onveranderd in prijs. De aanvoer van varekoeien was ruimer met kal- men handel en prijshoudend. De aanvoer van vaarzen en pinken was iets grooter met matigen handelen onveranderde prij- een. "W estlandsche Hypotheekbank. Het verslag over het boekjaar 1940 der N.V Westlandsche Hypotheekbank, der Zuidcr Hypo theekbank, der Oranje-Nassau Hypotheekbank en der Intercommunale Hypotheekbank is versche nen. Van de leeningen der gezamenlijke banken, to taal bedragende per 31 Dec. 1939 f 103.195.000 zijn bij 211 leeningen tot 'n totaal bedrag van f 5.479.905 de onderpanden geheel of voor een belangrijk deel verwoest. Hierbij dient in aanmerking te worden genomen, dat slechts de opstallen zijn vernield en naast de schuldplichtigheid van de debiteuren dc waarde van den grond als zekerheid voor de leenin gen blijft bestaan. De resultaten over het boekjaar worden bevredi- gerö genoemd. Op 31 Dcc. 1940 was in totaal in hypotheken belegd f 98.672.000. De gemiddelde hy potheekrente bedroeg op 31 Dcc. 1940 4.35 pet. De totale pandbrievenomloop bedroeg per 31 Dec. 1940 f 95.471.900. De gemiddelde pandbriefrente was op dien datum 4.35 pet. De brutowinst om het concern bedroeg f 1.159.686.66. Na ruime afschrijvingen en reserveeringen zal, bij goedkeuring der voorgestelde winstverdeelingen door de vergaderingen van aan deelhouders der verschillende aangesloten banken, het dividend over het verplicht gestorte kapitaal van de Westlandsche Hypotheekbank bedragen 8 pet. of f 20.per aandeel van f 2500.f 8. per bewijs van 4 aandeelen van f 250.en f 2. per aandeel van f 250.terwijl aan houders van oprichtersbewijzen f 35.03 per oprichtersbewijs zal worden uitgekeerd. Het voorgestelde dividend van de Zuider Hypotheekbank evenals dat der Zuid- Hollandsche Hypotheekbank zal bedragen 4 pet. of f4.per aandeel van f 1000. Na aanneming van de voorstellen tot winstverdee- ling der verschillende banken zullen de reserves (met inbegrip van de reserves voor oorlogsschade) in totaal bedragen f 6.878.472.96. GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Sme- destraat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Das, Colpa, Delftkade 4; handschoenen, v. d. Putte, Pijnboomstraat 29; handschoenen, Vérha- gen, Voorhelmstraat 50; handschoenen, Merens, Iordensstraat 10; pet, Asma, Saenredamstraat 12 rood: rijwielpomp en fietstaschje, Azier, Thorbec- kestraat 23: pakje bev. teekeningen, Kortekaas, G. v. Amstelstraat 136; ring, Stuyvenburg, Ver- spronckweg 37; sleutels, Hoes, Leidschestraat 64; damestasch, Bureau van Politie, Smedestraat; zak aardappelen, v. Blokland, Amsterdamschevaart 12 Sleutel weg? Tel. 11493 OeSleutelspecialist, L.Veerstr.lO (Adu. IngezMed.) FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsche Rechtbank sprak op Dinsdag 22 April 1941 het navolgende faillissement uit: J. P. Timmermans Jr., sigarenwinkelier en tim merman, thans wonende te Haarlem, Jan Gijzen- kade no. 59. vroeger gewoond hebbende te Bloe- mendaal, Alberdingk Thymlaan no. 40 en zaak- doende te Santpoort, Bloemendaalschestraatweg 59; Curator: Mr. J. Varekamp te Haarlem. Rochtev-Commissaris in bovengenoemd faillis sement Mr. E. J. W. Top te Haarlem. HINDERWET. De regeeringscommissaris voor Haarlem brengt ter openbare kennis, dat hij een bekendmaking van Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen heeft ontvangen, dat door hen afwijzend is beschikt op het verzoek van G. A. Veldhuijzen te Bloemen- daal om op het perceel, kadastraal bekend in Sectie F, No. 412, een inrichting op te richten, be stemd tot bewaring en/of verwerking van asch en vuilnis. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht dat binnen 14 dagen na heden van deze beslissing in beroep kan worden gegaan bij den Waarnemend Secretaris-Generaal van het Departement van Sociale Zaken. Het beroep moet schriftelijk worden ingediend, terwijl daarvan gelijktijdig aan het Gemeentebe stuur kennis moet worden gegeven. Zoo het be roep door een ander dan den verzoeker wordt in gesteld, moet bovendien aan dezen bij exploit wor den kennis gegeven van het beroep. BANQUE DE PARIS ET DES PATS-BAS. AMSTERDAM, 22 April. Uit het jaarverslag van de Banque de Paris et des Pays-Bas over het jaar 1940 blijkt dat de nettowinst fr. 15.306.673 heeft bedragen tegen fr. 21.325.570 in het voorafgaande jaar. Ten einde het divi dend te handhaven op fr. 35 per aandeel wordt voorgesteld een bedrag van fr. 5.693.327 te ont- leenen aan het voorzieningsfonds voor aandeel houders, waardoor dat vermindert van fr. 12.147.566 tot fr. 6.454.239. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft voor ongeschoolde of onvoldoend geschoolde jonge werklieden de mogelijkheid geschapen, zich in de ambachts scholen onder deskundige leiding in hun vak te bekwamen. In de laschafdecling geeft de leeraar aanwijzingen, terwijl de leerling het apparaat bedient. (Foto Pax Holland) f 150 BOETE WEGENS BELEEDIGING. 's GRAVENHAGE, 22 April. De Haagsche recht bank heeft heden uitspraak gedaan iii de zaak tegen dr. E. Cr. H. V., die terecht heeft gestaan wegens beleediging van den hoofdcommissaris van de Haagsche politie te Den Haag, mr. P. M. C. J. Hamer en den procureur-generaal bij het gerechts hof in Den Haag, mr. R. van Genechten. Verd. schreef in Januari van dit jaar een brochure, naar aanleiding van den „inval" bij de Ned. Werkge meenschap in Den Haag, op vermoeden van over treding van de loterij wet, waarin eenige zinsneden voorkwamen die beleedigend werden geacht. De rechtbank veroordeelde heden dr. V. tot een geldboete van f 150 subs 50 dagen hechtenis. VOOR DE KINDEREN Noor ACouvornour. Rrhon o.-onlu-fn .«n Mijner Prt». Twlentng ran Ann ion Kii'ljl. Als Pieternel hem dit vertelt, Is 't of het hart des bruigoms smelt. „Gij hebt ook klnd'ren," vraagt hij teeder, Vermant zich dan en glimlacht weder: „Kom. schep maar moed en breng ze hier: 'k Ontvang ze allen met plezier." Zoo eindigt deez' geschiedenis Die vol van wijze leering is: Men moet het pad der deugd betreden, D5n leeft men vroolijk en tevreden! Vergeet de booze Ursula En volg haar voorbeeld nimmer na. Pleidooi voor de Centrale Keuken Het voorlichtingenbureau van den Voedingsra schrijft: De Nederlander is zeer gesteld op het eten in eig familiekring. Hij kent niet het uit eten gaan, z< als dat bij onze Zuiderburen een algemeen gebri is. Ook het verkrijgen van het eten „van den kol is hier niet algemeen. De Nederlander maakt liefst zijn eigen potje klaar. Het centraal ter beschikking stellen van mi tijden is in Nederland dan ook steeds een verschi sel, dat zich voordoet in ongunstige tijden. Ri 100 jaar geleden vond men hier reeds centi keukens, die in gunstige tijden weer verdwenen, de periode van 19141918 werd de kennismakr hernieuwd en ook heden ten dage worden op rijke plaatsen centrale keukens opgericht. Al te vaak ziet men de keukens als een ins tuut voor het uitdeelen van voedsel aan geldel zwakkeren. Dit is jammer, daar de keukens e uilkomst zijn voor ieder die buitenshuis eet, zoo studenten, op kamers wonenden e.a. Ook voor meer gegoeden is er in dezen tijd reden te ov van deze maaltijden gebruik te maken. Het trekken van maaltijden uit de centrale keuke heeft het voordeel van brandstofbesparing, teru 't ook het tijdroovende inkoopen in dezen dist butietijd ondervangt. Het Rijksbureau voor Voedselvoorziening in oc logstijd beijvert zich, dat voor de maaltijden v de beste ingrediënten gebruik gemaakt wordt. De menu's zijn door den Voedingsraad saaru gesteld en waarborgen 'n voldoende voedingswaai Alle keukens staan onder strenge controle en v doen aan de eischen 'van hygiëne. De maaltiji" worden bereid door vakbekwame koks erwijl eer kookleeraressen toezicht uitoefenen op de ber< ding. De maaltijden worden geregeld op smaak deugdelijkheid gecontroleerd door den keuring dienst voor waren en zoo nu en dan wordt steekproef genomen naar de voedingswaarde van gereedgemaakte maal. Het Nederlandsch instil voor volksvoeding te Amsterdam en ook sommi keuringsdiensten voor waren gaan het vilamii gehalte der maaltijden na. Wanner hier of daar iets dreigt te haperen wc den dadelijk maatregelen genomen dit op te hc fen, zoodat voor een ieder de maaltijden uit centrale keukens zijn aan te bevelen en iedc tegenzin ten onrechte is. DE NOORD-HOLLANDSCHE LANDBOUW- ONDERLINGE. Te Amsterdam werd in de Industrieele Clij onder voorzitterschap van den heer K. HogetooJ Dzn. te Beemster, de jaarlijksche algemeene ledei vergadering gehouden van de Noord-Hol!andsclj Landbouw-Onderlirtge, afdeeldng van de Central Landlbouw-Onderlinge, bedrijfsvereeniging ingj volge de Land- en Tuinbouwongevallenwet 192 Aan het verslagjaar over het boekjaar 1939"! van de Noord-Hollandsche Landbouw-Onderlini ontleenen wij het volgende: Het aantal leden bleef in den loop van het vei slagjaar nagenoeg gelijk (nl. 3907) vertegenwoos digende een verzekerd loonbedrag van f 4.978.0$ (vorig jaar f 4.600.596). Aangifte werd gedaan va 1070 ongevallen, waarvan 970 als bedrijfsongevj konden worden erkend. In het voorafgaand boekjaar bedroegen deze getallen resp. 923 852. In het verslagjaar moet uit hoofde van dei beide oorlogsposten een bedrag van f 0.15 pd f 100 loon worden opgebracht. Daarnaast is hi noodzakelijk gebleken om f 0.05 per f 100 loon aal de reservekas der vereeniging toe te voegen. Tot lid en resp. plaatsvervangend lid van til bestuur werden herkozen de heeren K. Hogetoor te Beemster en M. Harïnghuizen te Amsterdam door MABEL-GRUNDY Vertaald door E. GRIESE-KETS DE VRIES. 81) „Probeert u mijn werk zoo moeilijk mogelijk te maken?" vroeg zij. Als Quinton nu, zooals zijn gewoonte was, strikt eerlijk was gebleven, zou hij „Ja" hebben geant woord. Dien middag had hij een paar uur besteed aan het bezoeken van huizenmakelaars, en hij had drie dingen ontdekt: ten eerste, juffrouw Woffran had gelijk gehad, er waren geen huizen te huur. in of rond Londen: ten tweede, waven er huizen te huur geweest, dan zouden ze kelder-keukens be vatten; ten derde, waren er dan nog huizen te huur geweest, dan zouden ze op het Noorden lig gen en op kleigrond. „Als u op zoek bent naar een huurhuis, gelijkvloersch, uitzicht op het Zuiden en op zandigen bodem", had een welbekende ma kelaar gezegd, „dan kan ik U evengoed goeden morgen wenschen, mijnheer en u en mij zoodoende tijd besparen". „Werkelijk!" had Quinton geantwoord en was erg opgetogen, want hij voorzag de mogelijkheid, dat Whiff voor een onbepaalden tijd in zijn dienst zou xijn. „Maar als u een huis zoudt willen koopen „Wat ik niet wil", viel Quinton hem in de rede. „Er is geen haast bij, ik zal wachten, tot er een te huur komt. Goedenmorgen". Dus pareerde hij Whiff's vraag. Hij trachtte hei haar inderdaad zoo moeilijk mogelijk te maken Hij wilde niet, dat zij met het huis net zoo vlug klaar zou zijn als met tante Sophia. Zou zij binnen een week een huis bemachtigen, dan kwam hij in de verleiding het te koopen en te laten afbran den. „Gelooft u, dat het zoo moeilijk zal zijn?" „Ja. Zoudt u niet of van het uitzicht, of van den bodem kunnen afzien?" „Ik ben bang van niet". Hij probeerde zijn stem vol spijt te doen klinken en staarde treurig naar een mosterdpot. „Ook wil ik geen sousterrain". „O!" zei Whiff. „En 't huis mag maar één verdieping hoog zijn". „O!" „En ik verlang een veranda". „Heusch?" zei Whiff. „En een tuin, die een hectare groot is, niet minder en gelegen op een plaats, niet meer dan dertig minuten rijden van de stad". „Ik dacht, dat u een uur had gezegd". „Ik ben van idee veranderd", zei Quinton. Hij had ontdekt, dat het veel gemakkelijker zou zijn een huis te vinden, dat op een uur afstand van Londen lag dan een half uur. „O!" zei Whiff weer. Bedachtzaam hief zij haar glas op en bekeek de blaasjes, die in den wijn op borrelden; zij vond champagne heel mooi. „Dat zal u aardig wat gaan kosten", voegde zij er na een poosje aan toe „deze huizenjacht". „Dat hebt u al eerder gezegd". De champagne maakte Quinton bijzonder moedig. „En ik herhaal het. Mijn pension alleen al...." „Zal een bagatel zijn. Als ik u maar kon be wegen naar een draaglijke plaats te gaan". „Het is een draaglijke plaats en zooals het is zal het u al een massa kosten". Hij maakte een ongeduldige beweging. „Ik ben geen arm man; ik tracht u dat voortdurend duide lijk te maken, maar u schijnt te dom te zijn...." „Dom!" Whiff's grijze oogen bliksemden van plotselinge boosheid. „Neem me niet kwalijk. Toe, vergeef me. Dat bedoelde ik niet, het ontviel me. Maar ik ben wer kelijk niet onvermogend, zooals u schijnt aan te nemen". Hij keek haar berouwvol aan en over de tafel leunend, raakte hij overmoedig haar hand aan. „Dat afschuwelijke huisAls ik nu toch bereid ben, alles wat ik heb te besteden om het u gerieflijk te makenKunt u het niet bergijpen9 U bent zoo klein en tenger; soms, als u bij mij thuis in de zitkamer in den grooten stoel zat, placht ik mij af te vragen, of u er werkelijk was, of dat u plotseling net als een fee zoudt verdwijnen. U lijkt niet sterk genoeg om het tegen iets op te nemen". „Ik nam het tegen tante Sophia op". Haar lach was een tikje nerveus, terwijl zij bedaard haar hand terug trok. „Nietwaar? En van tante Sophia gesproken, u zei, dat u een brief van haar ont vangen had, moest ik dien niet zien?" „Hier is hij". Hij haalde hem uit zijn zak en overhandigde hem aan haar. Zij zette het papier overeind tegen een waterkan en op zijn verzoek las zij hardop. De brief was geschreven in een hotel in de Strand. „Mijn beste Christopher, Het was mijn bedoeling voor een tijdje te ver dwijnen zonder je omtrent mijn verblijfplaats in te lichten, want ik was er diep- door gekwetst, dat je den inhoud van mijn waterkaraf over me heen ledigde en toen (ik veronderstel op aanstichten van dat hatelijke jonge wezen) dien glimlachenden, vet- wangigen hansworst van een dokter bij me liet roepen, terwijl je heel goed wist of behoorde te weten, dat er hoegenaamd niets met me aan de hand was. Maar bij nader inzien (en uit de nabij heid van dat dol makende meisje, dat jij geschikt achtte om in ons, tot dusverre prettig huishouden binnen te brengen) ben ik tot de gevolgtrekking gekomen, dat jij tijdelijk je hoofd hebt verloren en door de langdurige inspanning overwerkt bent" (hoe zou Macnab hem hierover in zijn zij hebben gepord) „en behoefte hebt aan vacantie. Niets anders komt in aanmerking voor je zonder linge gedrag van de laatste paar dagen. Er doet zich voor mij geen andere oplossing voor. Daarom stuur ik je deze enkele regels, om alle angst weg te- nemen, die je wellicht terwille van mij zoudt voe len, om je mijn adres te geven en je te berichten, dat mijn gezondheid zooals gewoonlijk uitstekend is, ondanks de spanrfing, die ik door de aanwezig heid van dat afschuwelijke mensch heb ondergaan. Christopher, waar heb je haar opgepikt? Welk recht heeft zij op je? „Alles weten is alles ver geven!" Ofschoon, om heel eerlijk te zijn, het moei lijk zal zijn, om in dit geval te vergeven, want van alle ziekmakende, zacht-zeeperige, misselijk be leefde en overdreven schepsels, die ik ooit ontmoet heb, slaat deze juffrouw het record. Zij kon van binnen en van buiten met olie zijn ingesmeerd, zelfs haar glimlach druipt van olie. En haar domheid' Het is kolossaal! Zij heeft nog niet de hersens of 't geheugen van de zwakste kip, die er op aarde rond loopt. De keeren dat ik haar vertelde, dat ik niet eenzaam was, wanneer zij maar voortdurend haast in mijn zak wilde kruipen! En ze wilde mij niet ge- looven. Het woord, het vervloekte woord was nooit van haar lippen...." (Hier was Whiff verplicht te pauzeeren, omdat zij van het lachen zachtjes zat te schudden). .Natuurlijk was ze niet goed in haar bovenkamer". (Nu schreide Whiff, en terwijl zij haar oogen afveegde, stond de kellner aan het vol gende tafeltje zoo aandachtig te staren, dat hij met bedienen niet verder kon gaan; en de klant, die hij moest bedienen, een man met een rond ge zicht en 'n oogglas, staarde even aandachtig, zoodat hij niet verder kon gaan met eten). „Ik moet eindigen", zei Whiff, terwijl zij den brief neerlegde, „of ik krijg er iets van. Wat hebt u haar geantwoord of moet u nog antwoorden?" „Ik heb al een paar regels als antwoord ge krabbeld, die ik u zal voorlezen, als u met den brief klaar bent. Anders kunt u het verband niet volgen. Ik ben benieuwd of ik het krachtig genoeg heb ge zegd. Ik heb het haar duidelijk gemaakt, dat zij nooit meer bij me terug hoeft te komen. Ik hoop. dat ik ditmaal niet zwak ben geweest". „Heeft zij voorgesteld, bij u terug te komen?" „Ja", zei Quinton, „en ik ben bevreesd, dat ze het zal doen ook en ik zal machteloos zijn, haar tegen te houden. Zoodra zij maar hoort, dat u weg bent, en zij zal het wel op de een of andere manier te weten komen, zal ze me overvallen; ik weel het". Zijn stem nam een toon van diepe neerslach tigheid aan en zijn voorhoofd fronste zich van angst. „U moet haar vóór zijn door zelf weg te gaan" „Ik?" Whiff knikte. „Waarheen?" „Naar uw club. U moet in uw club gaan wonen de dienstboden zoolang vrijaf geven en het hui' sluiten". Quinton leek een vat van somberheid, terwijl hi zat te peinzen over haar voorstel. Hij was een man die bovenal van zijn huis hield en van een huiselijk leven. Zijn club trok hem in geen enkel opzicht als woongelegenheid aan. Feitelijk stond zooiets hem tegen en dat zei hij ook. „Ik zie geen anderen uitweg". „Ik zou de dienstboden kunnen verbieden, ha; binnen te laten". „Zij zou zich op de een of andere manier toegan verschaffen en dat weet u. Zij zou de een of andei krijgslist toepassen. Voor u het wist, zou ze in zitkamer zitten met haar voeten op het voeten bankje". „Nooit", zei Quinton, „want ik heb het ver brand". Whiff gaapte hem aan. „Vanmorgen ben ik vroeg opgestaan en heb bu ten een vreugdevuur ontstoken. Het leek de brand stapel van tante Sophia". Terwijl hij dit zei, vroo lijkte hij al op. „Het zaagsel vloeide er uit en toe kregen de vlammen het te pakken, lekten er aa en verslonden het. Nu is alleen de bamboetafel nc overgebleven. Haar „kleine bezittingen" zijn na tuurlijk met haar meegegaan, maar morgen gaat d bamboetafel er aan". Whiff onderdrukte haar lachen. Van tijd to tijd keek de man met het oogglas naar haar, also hij uit den hoek waar ze zat nog meer grappig dingen verwachtte, en zij voelde zich niet bereid hem verder te amuseeren. „Ik geloof", zei ze eensklaps, „dat ik nu den brie wel kan beëindigen. Deze zwarte koffie heeft ra kracht gegeven". Zij vervolgde, waar zij geblevei was: „Natuurlijk mankeert het in haar bovenkamei dat is zoo klaar als een klontje. Ze is wat mei noemt „onnoozel". Ik denk, dat je haar daarom, al zij geen ander recht op je heeft, een thuis aanbood Christopher. Je bent zoo'n vriendelijke dwaas. Iedereen kan je om zijn vinger winden. Hoe dal ook, ik ben van plan te blijven waar ik ben, to je haar kwijt bent en de dienstboden moeten he maar zoo goed mogelijk klaar spelen zonder mij Ik w e n s c h niet te blijven waar ik ben. mijn kussen is hard, 't behang smerig: in werkelijkheif zoo vuil rond den knop van de electrische bel, da een schoorsteenveger er een zak roet tegenaan ge gooid kan hebben en het vloerkleed stinkt, maar ik was verplicht deze kamer te nemen, anders had ik op straat moeten slapen. Ik bezocht tien hoteli voor ik onderdak kon vinden en de taxibestuurder werd hatelijk. (Wordt vervolgd/

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6