Haarlem's Dagblad Üpxoep Bij een Aftocht. Het bloembollenvak. Koffie- en theebon 2 weken langer geldig Aanvallen op de Britsche Oostkust. Geen Amerikaansch convooistelsel. Artikelen em. A 58e JAARGANG No. 17747 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 26 APRIL 1941 Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, losse nummers 6 cent per ex. Advertentlën: 1-5 regels 2.—, elke regel meer 0.40 Reclames f 0.65 per regel. Regelabonnementstarleven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels 0.70, elke regel meer /0.17ï/£. Groentjes zie rubriek. Het rijwielbelastïngplaatje zal per 1 Mei hebben afgedaan, zooals wij hebben bericht. De fietsbelas- ting is opgeheven. Er is met genoegen melding van gemaakt en ongetwijfeld heeft iedereen het met genoegen gelezen. In het veelzijdige samenstel der belastingen was deze ongetwijfeld de meest impo pulaire. Van haar instelling af heeft zij van alle kanten critiek ondervonden. Die grondde zich op velerlei motieven, waarvan het voornaamste wel was dat zij geen rekening hield met verschil in in komen zoodat, met uitzondering dan van enkele groepen fietsers, die erbuiten vielen en van de werk- loozen, iedereen zijn rijksdaalder moest offeren voor den jaarlijkschen aankoop van het verwenschte ding. Ongelukkigerwijze moest dat nog in den -vacantietjjd geschieden ook en een zware belasting was het inderdaad voor velen. Een gezin bestaande uit man, vrouw en drie kinderen moest dus 12.50 offeren, om maar een voorbeeld te noemen van een heffing die inderdaad in zeer veel gevallen een ernstige verzwaring van den belastingdruk be- teekende. Daarbij kwam dan nog de negatie van andere verschillen. Want het maakt een verschil of iemand zijn fiets uitsluitend voor zijn genoegen of uitslui tend voor zijn werk gebruikt en velen doen het laatste. En er was het zeer hinderlijke en voort durend opvallende verschil met andere belastingen, die door sterke progressie rekening houden met het gezinsinkomen, waaruit dus telkens weer moest blijken dat sociale overwegingen, die op ander be lastinggebied golden, niet meetelden. Hel Hbl. heeft berekend dat er in het belasting jaar 1939-1940 ongeveer 443.000 vrijstellingen van de rijwielbelasting waren: een schijnbaar groot aantal, maar het bestreek maar ongeveer 11 dus een negende van het aantal fietsers in Neder land; dat 3.613.604 beliep, die in 1940 ruim negen millioen gulden aan den fiscus betaalden. Het is duidelijk genoeg dat de schatkist in dezen tijd deze inkomsten niet prijs zal geven, maar hoe zij dan ook verhaald mogen worden, het zal in elk geval naar betere verhouding kunnen geschieden. Veel zorgen heeft het fietsplaatje de politie ge baard, want het bergt een merkwaardige geschikt heid om de criminaliteit te bevorderen. Zoo vaak werd het gestolen, waartegen de vernuftigste wijzen van bevestiging niet bestand bleken, dat vele dui zenden menschen in den loop der jaren dubbele fietsbelasting moeten hebben betaald. Want als het ding weg was zat er niets anders op dan een ander te koopen. Wie dat uitstelde liep de groote kans, weldra gesnaptf te^ worden door een der belasting ambtenaren in gezelschap van een politieman, die zich op onverwachte tijdstippen en op onverdachte punten plachten op te stellen ora controle uit te oefenen. Hoeveel duizenden opgewekte morgen stemmingen zijn er wel in triest- en grimmigheid verkeerd door zulke ontmoetingen, hoeveel men schen zijn er te laat door op hun werk gekomen of hebben er hun trein door gemist! De methode om het plaatje niet aan de fiets maar op zichzelf vast te maken heeft in de practijk ook weinig bevrediging gebracht. Behalve het bezwaar dat een leelijker insigne niet denkbaar was leverde die manier nieuwe risico's op, omdat men het vaak vergat „over te steken" op een andere jas. Trou wens werd het soms ook van een jas ontvreemd. Er zit ook aan belastingen een belangrijke psy chologische kant. Men zal zich herinneren hoe in Frankrijk het verzet tegen directe belastingen in dertijd zoo hevig was, dat iedere minister die het in dat land waagde, met een nieuw ontwerp voor een (natuurlijk verhoogde) inkomstenbelasting te ko men, zich daarmee prompt ten val bracht. Indirecte belastingen daarentegen plachten de Frans'chen met gewilligheid te aanvaarden en zij kregen ze dan ook volop; blijkbaar moest in hun geval een zekere be manteling van de werkelijkheid worden toegepast om het protest tegen fiscale maatregelen te doen verstommen. Ofschoon de Franschen altijd als de rationalisten bij uitstek beschouwd zijn heeft de Nederlander van de twintigste eeuw een redelijker en zakelijker houding jegens belastingen getoond. Maar die op de fiets zat hem dwars; misschien ook wel omdat dit vervoex-middel zoozeer met hem ver groeid is, om het maar zoo uit te drukken, dat men daar nu juist niet aan raken moest. De fietsenfabrikanten en -handelaars zullen hun vreugde over de afschaffing van deze belasting die nen op te schorten tot de oorlog uit is, want andere belemmeringen, met name de ingrijpende beper kingen in den verkoop van banden, remmen nu hun omzet. Terwijl de fiets, bevrijd van zooveel vervoers- concurrenten op den weg, anders juist nu een waren glorietijd zou kunnen beleven en aan een nimmer geëvenaarde vraag zou hebben te voldoen. Een groote troost zal het voor het rijwielbedrijf zijn dat het, zoodra het weer vrede is, het snelst aan bod zal kunnen komen, eerder dan de auto die van buiten onze grenzen moet komen en afhankelijk zal zijn van de vervoersmogelijkheden die zich dan zullen voordoen. R. P. EEN VERRASSING IN DEN NOORD-OOST POLDER. 'Door 'het droogvallen van den Noord-Oost polder is onder de kust van Kuinre het funda ment bovengekomen van een gebouw, dat daar vroeger gestaan heeft en door het water verzwol gen is. De muren zijn ongeveer een meter dik. Men neemt aan, dat het' de resten van een kloos ter zijn. ALS HET BRANDT IN GENEMUIDEN. Waarschijnlijk doordat kinderen met vuur hebben gespeeld is te Genemuiden brand uitge broken in een hooiberg aan den Achterweg. Welke ernstige gevolgen dit had kunnen hebben is duide lijk, als men weet, dat de Achterweg een straat is, die dwars door alle verzamelde Genemuider hooi bergen loopt. De bepaling, dat er geen hooibergen meer in het stadje mogen staan, is destijds met het oog op brandgevaar gemaakt. Ondanks den krachtigen wind heeft de brandweer den brand tot vier hooibergen en een wagenschuur kunnen beperken. De gedupeerde veehouders waren slechts gedeeltelijk tegen de aangerichte schade ver- sekerd. De Limburgsche Betuwe staat in bloei. Als reus achtige bruidsbouquetten prijken thans de kersen- boomgaarden in Zuid Limburg in volle pracht. (foto Het Zuiden) Naar aanleiding van het signalement van de daders, voorkomende in den Oproep om inlichtin gen omtrent den aanslag op een' lid van de Duit- sche Weermacht in den avond van Zondag 20 April jl., brengt de Commissaris van Politie te Haarlem ter kennis, dat nader gebleken is dat dit signale ment dient aangevuld en verbeterd te worden. De daders waren blootshoofds: de eene persoon is ongeveer 1.75 M.' lang, de andere ongeveer 1.85 M. lang: beide personen droegen lichte jassen waar van de eene jas donkerder van kleur was dan de andere; de kleinste persoon heeft een gezet postuur, de grootste- is slank van postuur. Nogmaals verzoekt de Commissaris van Politie voornoemd ieder, die meent inlichtingen te kunnen geven welke totopheldering van dezen aanslag kunnen dienen, zich onverwijld aan te melden. Waarom één bedrijfsorganisatie? Eenige dagen geleden deelden wij mede, dat aan den heer D. W. Lefeber te Lisse van de commis sie die belast is met de organisatie van het bedrijfs leven in Nederland, opdracht gegeven was de orga nisatie van het bloembollenbedrijl' op te bouwen. De heer Lefeber heeft inmiddels voor die opdracht, wegens gezondheidsredenen, bedankt. Binnenkort is dus de benoeming van een opvolger te verwachten ..Bloembollencultuur" deelt inmiddels mede: Voor het bloembollenbedrijf zal één bedrijfsor ganisatie worden opgericht, die alle bedrijfsbeoefe- naren en alle bedrijfsbelangen, zoowel op vaktech nisch gebied als de bedrijfsregeling -zal omvatten. De op te richten organisatie zal op economisch gebied de eenige erkende en representatieve orga nisatie worden. Dit heeft tot gevolg, dat bestaande vereenigin- gen, welke zich met economische bemoeiingen inzake het bloembollenbedrijf bezig hielden, zul len verdwijnen. Houden zij zich behalve met econo mische ook met sociale aangelegenheden bezig, dan zullen zij haar bemoeiingen op sociaal gebied kun nen blijven voortzetten. De Bloembollen. Maatregelen voor het tramverkeer. Zal de Noord-Oostemvind morgen als spelbreker optreden? In het zonnetje moge het op luwe plaatsen wel aangenaam zijn, daarbuiten is het leelijk koud en als de wind niet spoedig verkiest te draaien zal er eenige moed noodïg zijn, om per fiets een bollentocht te maken. Gelukkig bestaat ook de mogelijkheid de bollen velden op meer comfortabele wijze te bekijken, namelijk per tram of spoor. De tram rekent na tuurlijk met extra drukte. Er zal een twintig minuten dienst op Leiden rijden, zoodat, wie de bloeiende bollenvelden wil zien, daartoe ruim schoots gelegenheid heeft. En wie het in nog vlug ger tempo wil doen kan den trein nemen, waarbij tot dusver weliswaar geen extra-diensten zijn inge legd, maar waar 'men er op bedacht is, bij extra drukte voortreinen in te leggen. De A.N.W.B. schrijft ons: Op grond vaif verkenningstochten door de bol lenvelden kan de A.N.W.B. aan ieder, voor wien de 'nog steeds koude voorjaarswind geen beletsel is een bollentocht te ondernemen, den raad geven dit plan a.s. Zondag uit te voeren. De narcissen bloeien nog volop; de teere tinten van de hyacinten sieren nu overal de velden en de vroege tulpen beginnen te kleuren. 'Het koude -weer houdt weliswaar den bloei tegen, maar verlengt tevens het leven van de bloemen, zoodat meer soorten tegelijk in bloei staan, dan gewoonlijk. De mooiste uitzichten over de bloeiende velden bieden, naar de A.N.W.B. verder meldt, de water toren te Noordwijk aan Zee en de uitzichttoren even buiten Hillegom, die te bereiken is, gaande langs de Hillegommerbeek. Zij, die daartoe in de gelegenheid zijn, moeten zeker niet verzuimen te gaan genieten van het bekende panorama, dat zich uitstrekt aan den voet van den hooggelegen Koe- pelweg te Noordwijk aan Zee. Geldigheidsduur van nieuwen bon 3 weken. De secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van kofflesurrogaat en 'thee. Zooals bekend, heeft de met .,18" genummerde bon van de bonkaart „algemeen" gedurende het tijdvak van 17 Maart j.l. tot en met 27 April recht gegeven op het koopen van 50 gram thee of 125 gram koffie, voor zoover voorradig, of 250 gram koffiesurrogaat van de van overheidswege voor geschreven samenselling in de verpakking welke het poschrift „vergunning no." draagt, wordt ge distribueerd en andere soorten koffiesurrogaat zonder bon mogen worden uitverkocht. Aange zien het In den handel brengen van het officieele koffiesurrogaat; meer tijd in beslag neemt dan aanvankelijk werd verwacht, wordt, teneinde het publiek in staat te stellen ook de eventueel nog niet ingeleverde bonnen bij de detaillisten tegen het daarop verkrijgbaar gestelde rantsoen in te wisse len, de geldigheidsduur van bon 18 met 2 weken verlengd. De met „18" genummerde bon geeft der halve ook nog gedurende het tijdvak van Maan dag 28 April tot en met Zondag 11 Mei a.s. recht op het koopen van 50 gram thee of 125 gram koffie, voor zoover voorradig, of 250 gram koffie surrogaat. Zooals destijds werd bekend gemaakt, wordt in den vervolge de duur der distributieperioden gesteld van vier in plaats van zes weken. Het rantsoen zal 40 gram thee of 250 gram koffiesur rogaat per periode van vier weken bedragen. Ten-, einde de vraag naar koffiesurrogaat geleidelijker te verdeelen, is besloten de nieuwe distributie periode niet op Maandag 28 April a.s., doch een week later, d.i. dus op Maandag 5 Mei a.s. te doen beginnen. Daar het echter niet in de bedoeling ligt de distributieperiode als zoodanig naar een lateren datum te verschuiven, doch uitsluitend den aan vangsdatum daarvan, zal de eerstvolgende op 5 Mei aanvangende periode bij uitzondering drie in plaats van vier weken duren. Voor het tijdvak van Maandag 5 Mei tot en met Zondag 25 Mei a.s. zal derhalve een nader aan te wijzen bon van de „bonkaart algemeen" recht geven op het koopen van 40 gram thee of 250 gram koffie surrogaat. In verband met het bovenstaande dienen de detaillisten de in ontvangst genomen bonnen 18 in plaats van gedurende het tijdvak van 28 April tot en met 2 Mei in te leveren in het tijdvak van 5 Mei tot en met 9 Mei a.s. De bonnen, welke zij na 5 Mei van hun klanten ontvangen, dienen na afloop van de volgende distributiepériode, dat is dus in het tijdperk van 26 tot en met 30 Mei te worden ingeleverd. Koffie op valsche bonnen gekocht. Vrijdagavond zijn te Haarlem door de politie aangehouden een man en een vrouw, die in een winkel koffie kochten en daarbij valsche bonnen hadden overhandigd. Toen de vrouw zag, dat het bedrog ontdekt wferd, vluchtte zij den winkel uit en voegde zich op straat bij een man, waarna zij een aantal valsche bonnen wegwierpen. Toch liepen zij in de val, want de magazijnchef, die bliijkbaar wist bij welke rijwielstalling de vrouw haar fiets gestald had, ging in de nabijheid op den uitkijk staan. Toen de vrouw daar kwam, werd zij gegrepen en aan de politie overgeleverd en later werd ook de man gearresteerd. Er werd nog een valsche bon in haar bezit gevonden. Ze zijn beiden in verzekerde beWaring gesteld. Duitsch weermachtsbericht De scholen op 1 Mei. 's GRAVENHAGE, 26 April. De persdienst van dê N.S.B. deelt het A.N.P. mede. dat het hoofd van het opvoedersgilde, mr. dr. R. van Genechten. een schrijven heeft gericht aan den secretaris-generaal van het departement van op voeding, wetenschap en cultuurbescherming, houdende- verzoek te willen bevorderen dat op de scholen op 1 Mei a.s. den dag van den arbeid. Vrij af worde gegeven. Distributie Rijwielbanden. Voorloopig geen aanvraagformulieren. De leider van den Distributiedienst te Haarlem verzoekt ons mede te deelen, dat in verband met de afhandeling van het groote aantal reeds binnen gekomen aanvragen en het zeer beperkte aantal beschikbare bons. tot nader aankondiging aanvraag formulieren voor rijwielbanden voorloopig niet meer kunnen worden uitgereikt. De omstandighe den nopen tot dezen maatregel. Pas van Thermopilae na omvangrijken aanval genomen. Duitsche luchtmacht vernielt tal van vliegtuigen bij aanvallen in Griekenland.- *Twee Duitsche duikbooten niet teruggekeerd. BERLIJN, 25 April (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „In Griekenland is de pas van Thermopylae door een omvangrijken aanval genomen. Daar mede is de vijand uit een bijzonder sterke, se dert lang gefortificeerde verdedigingsstelling verdreven, Aan dit succes hebben bergtroepen weer een groot aandeel. Door voortdurende aanvallen op schepen concentraties in de Grleksche wateren heb ben formaties gevechtsvliegtuigen en Stuka's ook gisteren den vijand zware verliezen toege bracht. Ten westen van het eiland Thermia brachten zij een koopvaarder van 6000 b.r.t. tot zinken en plaatsten elders op drie groote sche pen bomvoltreffers. Naar reeds in een extra bericht is bekend re- maakt, heeft het luchtwapen Woensdag boven dien vijf transportschepen en materiaalsche pen van 21.600 b.r.t. in totaal tot zinken ge bracht en 11 andere schepen beschadigd, waar ender een torpedojager en twee hulpoorlogs schepen en wel zoo zwaar dat zij niet meer ge bruikt kunnen worden voor de inscheping van het Britsche expeditiecorps. Bij aanvallen op het vliegveld Argos werden twee vijandelijke vliegtuigen neergeschoten en 35 vliegtuigen, benevens talrijke auto's op den grond vernield. Een viermotorige Britsche vlieg- boot werd in een haven van het eiland Salamis in brand geschoten. Een oorlogsschip, dat in overzeesche wateren opereert en reeds gemeld had dat het 29.000 b.r.t. tot zinken had gebracht, heeft nog 30.000 bu-.t. vijandelijke scheepsruimte vernietigd. Bij gewapende verkenningsvluchten, die zich gisteren over een groot deel van het Britsche eiland uitstrekten, heeft een verkenner met- grooten actieradius een Britschen jager van het type Spitfire neergeschoten. In den afge- loopen nacht bestookten gevechtsvliegtuigen de oorlogshaven Portsmouth weer succesvol met brisant- en brandbommen. In de haveninstalla ties ontstonden nieuwe verwoestingen en ver zichtbare branden. Andere luchtaanvallen richtten zich op voor den oorlog belangrijke doelen aan de Britsche Oostkust. Gevechtsvlieg tuigen brachten ten Oosten van Dundee drie koopvaarders van 14.000 b.r.t. in totaal van een convooi tot zinken en beschadigden ten Oos ten van Sunderland een groot schip. Toen de vijand overdag en in de avonduren de kust in de bezette gebieden naderde, haalde marine-artillerie twee vliegtuigen omlaag en jagers en luchtdoelartillerie ieder een. Lichte zeestrijdkrachten schoten op de Noord zee een vijandelijk vliegtuig neer. De vijand heeft in den afgeloopen nacht een inval gedaan in het Noord-Duitsche kustgebied en o.a. bommen op woonwijken in de stad Kiel laten vallen. De branden die aldus ontstaan waren konden snel worden gebluscht. Oorlogs- economische of militaire schade is nergens ont staan. De aanvallen el.schten eenige slachtoffers onder de burgerbevolking. Een nachtjager be mand door luitenant Volkers (commandant en bestuurder), Feldwebel Biehne (marconist) en Feldwebel Gürtner (boordschutter) schoot binnen drie kwartier vier vijandelijke gevechts vliegtuigen van het type Bristol-Blenheim neer. De Duitsche n\arine heeft sedert het begin van den ooi'log 872 vijandelijke of in dienst van den vijand varende koopvaarders met een totale tonnage van omstreeks 1.900.000 b.r.t. op gebracht of in bezette havens in beslag genomen. De duikbooten onder leiding van luitenant-ter- zee eerste klasse Kretschmer en kapitein luite- nant-ter-zee Schepke zijn niet teruggekeerd van de vaart naar den vijand. Beide schepen hadden groot aandeel aan de vernietiging van vijandelijke convooien, die onlangs onder zeer moeilijke omstandigheden voltrokken werd, en zij hebben bij die gelegenheid hun totaal re- .sultaat aanzienlijk verhoogd. Luitenant-ter-zee eerste klasse Kretschmer heeft thans behalve drie vijandelijke torpedo Een der Indische kraanvogels in „Artis" te Amsterdam kreeg Vrijdag lust in een uil stapje. Doch niet zoodra hadden de oppassers den vluchteling bemerkt, of het was met zijn escapade gedaan. Onder veilig ge leide werd de deserteur naar zijn verblijf teruggebracht. (foto Pax-Holland) jagers waarvan twee gedurende zijn laat ste onderneming in totaal 313.611 b.r.t., waaronder de hulpkruisers „Laurentlc", Pa- troclus" en „Forfar" tot zinken gebracht, ka pitein-luitenant-ter-zee Schepke 233.971 b.r.t, vijandelijke scheepsruimte. Deze beide com mandanten, wier buitengewone verdiensten in den vrijheidsstrijd van het Duitsche volk er kend werd door het eikenloof, behoorende tot het ridderkruis van het ijzeren kruis, hebben lau- hun dappere bemanning onvergankelijke lau weren verworven. Een deel der bemanningen, onder wie luitenant-ter-zee eerste klasse Kretschmer, is in gevangenschap geraakt." Groote verwoestingen te Newcastle. BERLIJN, 26 April (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt hebben afdeelingcn der Duit sche luchtmacht in den afgeloopen nacht ha vensteden aan de Britsche Oostkust aangeval len. Buitengewoon krachtig was de aanval op de aanval op de havenwerken en scheeps werven te Newcastle, waar opnieuw groote verwoestingen zijn aangericht. De Britsche berichtendienst deelt mede dat de Duitsche luchtactie in den afgeloopen nacht in hoofdzaak was gericht tegen het Noordoosten van Engeland. De aanval was zeer hevig. De Duitsche toestellen hebben een aantal brand- en brisant bommen laten vallen, waardoor branden zijn uit gebroken. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN NOORD-DUITSCHLAND. BERLIJN, 26 April (D.N.B.) —In den afgeloopen nacht zij, naar het D.N.B. verneemt, zwakke af- deelingen der Britsche luchtmacht boven het Noord- Duitsche kustgebied verschenen, waar zij brand- en brisantbommen lieten vallen. De bommen vielen voor het grootste deel op het open veld of in het water. Alleen in woonwijken werden enkele hui zen, waaronder een geneeskundig kliniek, bescha digd en verscheidene personen gewond. Er is geen schade van economischen of militairen aard aan gericht. Een stelmatige aanval werd den vijand door het krachtige afweervuur onmogelijk ge maakt. Wel wordt de patrouille-actie uitgebreid Uit Washington meldt het D.N.B.: Op zijn persconferentie heeft president Roosevelt ge zegd, dat de regeering niet voornemens is een convooienstelsel in te voeren. Alleen zal de patrouille-actie der Amerikaansche vloot wor den uitgebreid. Roosevelt weigerde iets te zeggen over de wijze, waarop hij de levering van oorlogsmateriaal aan Engeland wilde doen geschieden. Vast personeel luclitbescherinings- dienst en de sociale wetten. •s GRAVENHAGE 28 APRIL. Blijkens een bericht van den secretaris-generaal van het departement van binnen- landsche zaken aan de burgemeesters zijn op het perso neel. dat behoort tot de vaste kern van den luchtbescher mingsdienst de ziektewet, de kinderblljslagwet en do invaliditeitswet van toepassing. De gemeenten zijn voor dit personeel premliin ingevolge de ziektewet verschuldigd, waarvan 50 pet. op de belang hebbenden kan worden verhaald. De gemeenten zullen ook volgens de kinderbijslagwet premiCn voor dit perso neel verschuldigd zijn. Deze regeling zal met Ingang van l April j.l. geacht worden in werking te zijn getreden. NOG GEEN BLOESEM IN DE OVER-BETL'WE? HUISSEN, 26 April. De koude dagen van de af geloopen week hebben allesbehalve gunstig gewerkt op de ontwikkeling van den bloesem. Was er aanvankelijk eenig uitzicht op, dat het morgen een bloesemzondag zou worden, de weers verandering heeft een streep door de rekening ge haald, en zoo is het vrijwel uitgesloten, dat er in de Over Betuwe eenige bloeiende krozen uit gezonderd vóór Zondag 4 Mei eenig bloesem- schoon te bewonderen valt. HEDEN: 12 PAGINA'S R. P.: Bij een aftocht. pap. 1 J. H. M.: De eerste Nederlandsche telegraafverbinding. pag. 2 P. Gasps: Laatste wensch. pag. 3 J. C. E.: Langs de Straat: Het grapje pag. 3 Dr. J. M. Rombouts: Een gezonde geest in een gezond lichaam. pag. 3 Tobias: Verjaarscadeau. pag. 3 Van H.: Op' ontdekkingsreis in de arbeidssfeer van den deurwaarder pag. P. v. d. Hem: Land in zicht. pap. Voor de Vrouw, pag. Voor lange avonden. pag. Bioscopen pag. A. J. D.: Kievitseitjes. pag. Van T.: De kip. pag. J. J. L-: Proviand uit eigen tuin. pag. Uit de geschiedenis der gilden. pag. D.: Uit dude notities. pag. V

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1