U ZIET ER SLECHT UIT CARTERS Postgiro No's TOBIAS Sport en Spel DONDERDAG 1 MET 1941 ET A A R T. E M'S D A G B E A D J. H. W. Habermohl 80 jaar. De neer J. H. W. Habermehl, Kinderhuissingel 30 te Haarlem, vroeger een zeer bekende figuur in de onderwijskringen, hoopt Donderdag 8 Mei zijn taehtigsten verjaardag te herdenken. Hij werd in 1861 op het eiland Urk geboren. Zijn vader was daar geneesheer. Tot October 1872 bleef de familie daar wonen; toen vertrok zij naSr Spaarndam, waar de jonge Habermehl de lagere school bezocht. Na bijna zeventig jaar spreekt hij nog steeds vol waardeering over het toenmalige hoofd dezer school, den heer S. K. Baas. Van dezen onderwijsman ontving hij ook privaatlessen ter op leiding voor de Kweekschool voor Onderwijzers in Den Bosch. Op 16-jarigen leeftijd werd hij tot die school toegelaten en na den cursus van vier jaar doorloopen te hebben, verwierf hij het diploma voor onderwijzer, gymnastiek en teekenen. (Foto Nell Herbert, Haarlem). Voordat de heer Habermehl echter naar een be trekking kon solliciteeren, moest hij eerst zijn mi litairen dienstplicht als grenadier in Den Haag ver vullen. Daar kwam zijn opleiding tot onderwijzer hem zeer van pas. „Zooals u weet", aldus vertelde hij ons, „bestond toen nog het remplagantenstelsel. Welnu, bij die plaatsverv angers waren er heel wat, die niet kon den lezen en schrijven. Met twee collega's heb ik hun toen zoover kunnen brengen, dat zij het lezen machtig werden en ook een brief konden schrij ven. Toen ik twintig jaar was werd ik benoemd tot onderwijzer aan de B ijksleerschool te Haarlem, die toen op het Keizerrijk stond en die later ver plaatst werd naar het gebouw aan de Schrevelius- straat. Daar ben ik tot aan mijn 65ste jaar werk zaam geweest en werd als plaatsvervangend hoofd gepensioneerd". Wie echter den heer Habermehl kent, weet ook, dat hij daarna zijn tijd niet in ledigheid zou door brengen. Zoo is hij vele jaren penningmeester ge weest van de afdeeling Haarlem van het Neder- landsch Onderwijzers Genootschap en ook langen tijd bestuurslid van de afdeeling Haarlem van Volksonderwijs; verder was hij nog bestuurslid der Vereeniging Vacantiebezigheden. Met het klimmen der jaren zag hij zich echter genoodzaakt, voor eenige functies te bedanken. Maar nog steeds is hij tweede secretaris van de Commissie ter voorziening van het onderwijs aan zieke en zwakke kinderen; secretaris-penningmees ter van de Commissie voor steun aan behoeftige geestverwanten van de Vrijzinnig Hervormden en tenslotte lid van de Commissie van verhaal van den Armenraad. De heer Habermehl, die nu al vijftig jaar in zijn gezellig huis aan den Kinderhuissingel woont en reeds 55 jaar abonné op Haarlem's Dagblad is, zal stellig op zijn 80sten verjaardag wel ondervinden, dat zijn vele vrienden hem niet hebben vergeten. Uitbreiding Funke's Roggebrood- fabriek. Het roggebrood, dat' de firma Funke aan de Spaarnwouderstraal te Haarlem aan de bakkers in Haarlem en omgeving levert en waardoor zij zulK een uitstekenden naam heeft verworven, werd reeds meer dan honderd jaar geleden te Amster dam gebakken. Het vervoeren van dit voedzam» gebak naar Haarlem ging eerst erg primatief; het aantal klanten was trouwens ook niet groot. Het werd door een bode per kistje naar Haarlem ge bracht. Van lieverlede werd het debiet grooter; de broodjes werden toen in een handkar geladen en deze werd op een boot van Bus naar Haarlem ge zet; de bezorger kwam per trein en wachtte in de Spaarnestad de komst van de boot af om den wagen in ontvangst te nemen. Maar ook dit vervoermiddel werd weldra te klein en vervangen door een wagen met paard, die eiken dag de reis Amsterdam Haarlem heen en terug over den straatweg maakte. Dit werd tenslotte ook te lastig. Daarom werd be sloten, de bekende fabriek aan de Spaarnwouder- straat op te richten. Daar werd toen het bekende roggebrood gebakken in ouderwetsche ovens, die alleen geschikt waren voor het echte roggebrood. Thans hebben de heeren Funke er een grooten nieuwen heetwateroven bij laten plaatsen, waarin hun nieuwe product voor dezen tijd „roggestoeten" en de roggebroodjes worden gebakken. Anderhalve week geleden zijn zij met den verkoop van het nieuwe product begonnen en dat sloeg zóó in, dat het winkeldebiet zeer groot is geworden. In dezen oven kunnen ruim 2300 broodjes tegelijk worden gebakken. En dat geschiedt hygiënisch en naar de eischen des tijds. Het publiek, dat op Funke's roggebrood gesteld is, kan op elk broodje den naam van deze firma lezen. De bewerking van het deeg gaat electrisch; er wordt bijna niets met de handen aangeraakt en het water voor het deeg wordt door stoomleidingen op kookpunt gebracht. We wenschen den heer Funke Jr., die de voet sporen van zijn vader, grootvader en overgroot vader gaat volgen, geluk met deze flinke uitbrei ding. J. VAN SCHOONHOVEN Accountant en Belastingadviseur. RECHTHUISSTRAAT 17 TEIEFOON 22792 - HAARIEM (Adv lv:,r Med.l AGENDA Heden: DONDERDAG 1 MEI. Zuiderkapel: Spreker J. Sevensma, 8 uur. Rembrandt Theater: „Operette" (geprolongeerd), 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Rakoczy-marsch", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Johannisfeuer", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „De groote Leugen", 2.00, 4.15, 6.30 en 8.45 uur. VRIJDAG 2 MEI. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en du avcgids. „De Middenstandsorganisatie". Lezing door den heer W. B. Lasschuit. Woensdagavond vergaderde in het Middenstands gebouw te Haarlem de Algemeene Middenstand. Jongeren Organisatie. De voorzitter, de heer Lichteveld Jr. heette de aanwezigen welkom, waarna de notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. De voorzitter deelde hierna mede dat de volgende vergadering op 29 Mei wordt gehouden. De heer W. B. Lasschuit sprak vervolgens over de Middenstandsorganisatie, hetgeen vooral voor de aanwezige candidaten voor het examen voor het Middenstandsdiploma, dat thans wordt gehouden, van belang was. Toen het den Middenstand soed ging verflauwde de belangstelling voor bestudeering van vraag stukken betreffende dien middenstand. Ieder leefde in zijn eigen kringetje. De congressen van den Mid denstandsbond iterden steeds bezocht door dezelfde personen. Het meerendeel der Middenstanders stond onverschillig tegenover Kun eigen problemen. Dc nood der tijden, die wettelijke maatregelen in het leven riep, legde aan de Middenstanders verplich tingen op en dwingt hen tot interesse voor de Middenstandsorganisatie. De Haarlemsche Handelsvereeniging is eigenlijk ontstaan met het doel elkander in te lichten omtrent de eredietwaardigheid der klanten. Later heeft zij zich geconsolideerd in een Mid- denstandsvereeniging. Het ontstaan van den landelijken Middenstands bond is te danken aan een vijftal Amsterdamsche Middenstanders waaronder de heer Meeuwsen, die het initiatief namen om het eerste internationale Middenstandscongres te Amsterdam te doen plaats vinden. In 1902 werd besloten tot oprichting van een vereeniging van den handeldrijvenden midden stand, want men kwam tot het inzicht dat de mid denstand, wilde deze zich handhaven, zich moest organiseeren. De nieuwe bond riep het Meeuwsen-fonds in leven. Men wilde de nagedachtenis van den pionier voor den middenstand, den heer Meeuwsen, eeren. Het fonds stelt zich ten doel om het bestaansrecht van den middenstand te verdedigen en tot hooger bloei te brengen. Het kan geldelijken steun tot dit doel verleenen op verschillende manieren en is zeer krachtig. Het Instituut voor Middenstandsontwikkeling werd opgericht na de afkondiging van de Vesti gingswet-kleinbedrijf, want toen kwam de vakop leiding aan de orde. Jaarlijks ontvangen duizenden cursisten door dit instituut het benoodigde onder wijs. De Algemeene Middenstands bedrijfsvereeniging brengt hetgeen in de ziektewet dringend is voorge schreven, tot uitvoering. De Middenstandscentrale is samengesteld uit de drie in Nederland bestaande Middenstandsbonden, en zal tot zegen zijn van den geheelen Midden stand. vooral met het oog op de komende tijden. Spr. wees erop dat de algemeene Nederlandsen? Middenstands Jongeren Organisatie, op een ver gadering waarvan hij sprak, een troetelkind van den Middenstandsbond is, want de leden ervan zijn voorbeschikt om de oudere middenstanders op te volgen. Spr. wees voorts op de beteekenis van instel lingen, die nauw met de Middenstandsorganisatie verbonden zijn, o.m. de Kamer van Koophandel met het belangrijke handelsregister, de Middenstands- raad, de contactcommissie en het economisch insti tuut voor den Middenstand, dat bedrijfs-economi- sche vraagstukken onderzoekt en o.m. bedrijfs- statistieken samenstelt. De nijverheidsconsulenten te Delft, die o.m. proefnemingen verzorgen met de producten, die de middenstand verkoopt, zijn ook van groote be teekenis. Spr. onderstreepte na zijn uiteenzetting het groote nut van een hecht georganiseerden Middenstand. Het hoofd is de hoofdzaak. De foto voor de persoonsbewijzen. 's-GRAVENHAGE. 30 April. Men meldt het A.N.P. van bevoegde zijde: De foto voor het persoonsbewijs moet 3>/fe c.M. breed en 4'/2 c.M. hoog zijn en mag uitsluitend het hoofd en eventueel het bovendeel van de borst van den afgebeelden persoon weergeven; dc afbeelding van het hoofd moet 2 c.M. in doorsnee of grooter zijn. Duidelijker en eenvoudiger kan het toch moeilijk gezegd worden. Nochtans kibbelt men over de vraag of met die doorsnede is bedoeld een ho rizontale of een verticale. Er is echter een ant woord, als men ten minste veilig wil zijn, en dat is: zorg dat de kleinste doorsnede in elk geval 2 c.M. is. Dan kan men zeker zijn geen moeilijkheden te zullen ondervinden. En toch is ons gebleken, dat er zeer veel foto's in omloop zijn. waarop het hoofd veel te klein is afgebeeld. Veel te klein is in dit geval niets erger dan een beetje te klein, want in beide gevallen deugt de foto niet. Maar als de foto niet deugt, deugt het persoonsbewijs ook niet. Wie echter met een ondeugdelijk persoonsbewijs in zijn zak loopt heeft kans op een bijzonder deugdelijk procesver baal en zoo krijgt de klant het verbaal maar de fotograaf de schuld. Met recht en reden. Want van iederen bona-fide zakenman, en daar willen we het liefst al onze fotografen toe rekenen mag toch worden verwacht dat hij zijn klanten levert, waar ze recht op hebben. Daarmede betoont men geen bijzondere coulance, daardoor presteert men geen onverplichte service, maar doet wat plicht is, niets minder en in 't geheel niets meer. Daarom aan onze fotografen een goede raad. Neem uw afmetingen ruim, zoo ruim mogelijk. Laat op de foto van 3>2 x 4V2 het hoofd de hoofd zaak zijn. Liefst heelemaal geen borst, zoo weinig mogelijk hals, maar veel hoofd; hoe meer hoofd hoe beter. Naar wij vernemen zal ln de op 17 Mei a.s. te houden algemeene vergadering van aandeelhouders van de Ne- derlandsche Staalfabrieken v.h. J. M. de Muinck Kei zer N.V. te Utrecht, worden voorgesteld een dividend uit keeren van 10 procent (v. J. 8 procent) ALS uw lever niet voldoende LEVER-GA L afscheidt lederen aag moet uw lever een liter tever-gai in u« ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroon vat lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet, h<- bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt U\ lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen ztfn slechts lapmiddelen. U moet CARTER S LEVER-PILLETJES nemen orr deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u c geheel ander menseh voelen. Onschadelijk, plantaardig zacht, onovertroffen om de lever-gal te doen vloeien Eischt Carters Lever-Pilletjes by apothekers en drogisten f 0.75. ia L E v E R - Pit Letjes (Adv. Ingez. Mcd.) Centrale Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. Fusie met B.A.N.S. goedgekeurd. In hotel Noord-Brabant te Utrecht werd een druk bezocht buitengewoon congres gehouden van den Centralen Bond van spoor- en tramwegperso neel. Deze bijeenkomst was belegd om te komen tot ontbinding en, opheffing van deze organisatie. Zooals bekend, is met ingang van 1 Februari van dit jaar, de centrale bond samengesmolten met de Nederlandsche vereeniging van Spoor en Tramweg personeel en den B.A.N.S. waardoor ingevolge het bepaalde in de statuten van den C. B., het noodig was op officieele wijze tot liquidatie te besluiten. Bij monde van den voorzitter, den heer C. E. var. Eijkern, werd na een korte inleiding, het volgende voorstel aan het congres ter beoordeeling voorge legd: „Het congres van den Centralen Bond, gehouden op 28 April 1941, gelet op art. 26 der statuten, besluit tot ontbinding van den bond op 1 Juni 1941. Alle bezittingen worden overgedragen aan de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel, waarmede onze bond fuseert. Voor zitter, secretaris en penningmeester worden met de liquidatie belast". Met algemeene stemmen werd dit voorstel goed gekeurd. Hierna werd door den voorzitter met eenige hartelijke woorden afscheid genomen van hen, die het hoofdbestuur van den Centralen Bond vorm den, waarbij aan ieder van hen 'n prachtig hand geschilderd wandbord, vervaardigd door de plateel bakkerij „De Distel" te Gouda, werd aangeboden. Een bijzonder woord van dank en waardeering voor de voorbeeldige wijze waarop zij een reeks van jaren de belangen van de organisatie en haar leden heb ben gediend, werd gericht aan het adres van leden van het dagelijksch bestuur, de heeren A. Ketelaar, C. Cramer, M. A. Vitvliet, L. Verbeek, C. Jansen in de Wal en G. F. Kramer. Hierna vond de heer Ketelaar, bondssecretaris. gelegenheid den heer Van Eijkern, die geruim en tijd op voortreffelijke wijze het voorzitterschap heeft waargenomen, op hartelijke wijze dank te zeggen voor den dor hem gepresteerden arbeid, warbij hij dezen eveneens als aandenken een herinneringsbord aanbood. Voorts werden nog aan vele bestuursleden en functionarissen, die zich op de een of andere wijze voor den bond verdienstelijk hebben gemaakt, ge lijksoortige gedenkborden aangeboden. Rijwieldievenbende achter slot en grendel. De Rotterdamsche recherche heeft de ge broeders L. J. van M., G. v. M.. A. J. v. M. en T. v. M. gearresteerd wegens het plegen van rijwiel diefstallen. Voorzoover men heeft kunnen na gaan hebben zij minstens 77 fietsen gestolen. In verband met deze zaak is tevens de los-werkman J. J. de V. gearresteerd. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. en Co. N.V., Amsterdam). VERNIETIGD IN APPEL: 17 April. J. Andeweg, Naaldwijk. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 9 April. A. Blaauwbroek, Almelo. van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland. Den Haag No 5553. Als bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasver- eeniging N.V Amsterdam No. 877 Stort op 5553 of 877 H. D. Louwes: „Het betrachten van naastenliefde is aan geen tijd van oorlog of vrede, doch aan den heerschenden staats- of maat- schappijvorm gebonden. Zij rust in een der meest elementaire menschenplichten de verantwoordelijkheid van den een voor den ander, steunt daarom de Winter hulp" Bariicvcld's molen door brand verwoest. Groote schade aangericht. Woensdagmiddag brak brand uit in den kap van den graanmolen van de N.V. Gebroeders Knootenbelts Graan en Meelhandel aan de Wil- helminalaan te Barnëveld. Daar de'sterke wind de vlammen deed overslaan naar de belendende pakhuizen en woningen, begonnen tientallen personen, onder wie Duitsche militairen, met koortsachtige haast met de ontruiming zoowel van de pakhuizen als van de woningen. Intusschen was reeds het felle vuur overge slagen naar een houten pakhuis, terwijl ook een drie verdiepingen hoog pakhuis aan de lin kerzijde van den molen had vlam gevat. Om vier uur stortte de molen met een donde rend geraas in een. waarbij de brandende stuk ken hout door den wind meters ver werden mee gedragen. Hierdoor ontstond een begin van brand bij een tweetal woningen gelegen achter den molen, aan den Lunterenschenweg. Op een gegeven oogenblik werd de hitte zoo in tens, dat men zelfs op straat niet meer kon blij ven staan en de brandslangen warm werden. Om half vijf was de toestand critiek: er sloe gen vlammen uit het dak van een woning aan den Lunterensohen weg. zoodat men de slangen overhaast naar het nieuw bedreigde perceel moest overbrengen. Door de geweldige hitte en de dikke rookwolken was het schier onmogelijk iets te doen. Desondanks bleven de brandweren van Voorthuizen en Barneveld de belendende huizen nat houden, terwijl ook de bewoners kwa men aandragen met vele emmers water. Te ruim half vijf werd de druk op de pompen grooter en kon men met meer stralen het vuur gaan bestrij den. Niettemin moest men tot half zes doorgaan met het nathouden van de verschillende wo ningen, welke in de nabijheid van de brandhaard stonden. Nadat ook de- beide groote pakhuizen waren ingestort kon men zeggen, dat het gevaar was geweken. De brand is waarschijnlijk ontstaan door het warmloopen van de wiekenas van den molen. Van den in de pakhuizijen opgeslagen voorraad kon een groot gedeelte, hoofdzakelijk meel bloem, worden gered. Het geheele pand, de mo len met het daaronder gelegen pakhuis en de houten schuur, alsmede drie groote pakhuizen zijn geheel verwoest. De schade loopt in de honderdduizenden. Zij wordt door verzekering gedekt. Met dezen brand heeft Barneveld zijn eenigen molen verloren HET SNELVERKEER STELT ZIJN EISCHEN. Op den Overtoom te Amsterdam worden de boomen bij de vluchtheuvels gerooid. Het trottoir wordt versmald, hetgeen den rijweg naast de trambaan belangrijk ten goede komt. (Foto Pax Holland) NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Woensdagavond was de propaganda-comniissie van bo vengenoemde» Bond uitgenoodigd om voor de directie en het personeel der firma Droste te Haarlem een propa- ganda-avond te houden, ter bevordering van het zwemmen en het zwemmend redden. Na een inleidend woord van den heer J. H. Senff. be gon de heer A. J. Meijeiïnk met het gedicht „De -drie redders" van J. Kuipers. Daarop vologde een kort overzicht van dc bekende ge schiedenis van het zwemmen. De heer Joh. M. Schmidt, vertoonde weer eenige In teressante bondsfilms en gaf daarbij een toelichting. Vervolgens kwamen er eenige films van het zwemmen an geestelijk onvolwaardigen, blinden en verminkten. De heer Senff dankte beide sprekers voor den leer rijken avond. HAARLEMSCHE HANDELSVEREENIGING. Woensdagavond 7 Mei houdt de heer D. Swagermai het Middenstandshuis te Haarlem voor dc Haarlemsche Handelsvereeniging een lezing over: „De komende oi nisatie van het bedrijfsleven'. De gezamenlijke bediendenorganisaties zijn in gecombi neerde bestuursvergadering bijeen geweest, teneinde hur standpunt te bepalen ten aanzien van de gepubliceerde circulaire van de Mtddensiandscentrale voor Haarlem en omstreken over de winkelsluiting op Maandagmorgen. Aangezien men in-deze kringen van meening Is, dat het door de Middenstandscenlrale voorgestelde op enkele pun ten wijziging behoeft, heeft men zich met genoemde Centrale in verbinding gesteld, teneinde te trachten in gemeenschappelijk overleg tot overeenstemming te komen. Krachtproeven.... De leider der N. S. Bir. A. A. Mussert, sprak op 1 Mei, den dag van den arbeid, een rede uit, welke per radio werd uitgezonden. (Fotodienst N. S. B.) Schaken Ook de vijfde partij voor dr. Eumc. Onder groote belangstelling is Woensdag te Steenwijk dc vijfde partij tusschen Euwe en Kramer gespeeld. De Nederlandsche kampioen speelde de Caro Kann-opening en nam dadelijk het initiatief tot den aanval. Op waar lijk uitstekende wijze behandelde Euwe deze partij en mede door het goede verdedigen van Kramer werd deze vijfde partij de mooiste van deze serie. De heer Eggink, bestuurslid van den Nederlandschen Schaakbond complimenteerde na afloop beide spelers voor hun prachtig spel. Door deze overv. inning van Euwe kan Kramer het pun- tenaantal van dr. Euwe niet meer halen. Het verloop was als volgt: Wit. dr. Euwe. Zwart, H. J. Kramer. 1. e2—e4, c7c6 2. d2—d4, d7—d5 3. e4xd5, c6xd5 4. c2c4, Pg8—f6 5. Pbl—C3, e7e6 6. Pgl—f3, Lf8—C7 7. c4—c5, b7—b6 8. b2—b4, a7—a5 9. Pc3—a4. PfG—d7 10. Lfl—b5. 0—J 11. Lel—f4, bfixcö 12. b4xc5, Lc8a6 13. Lb5xa6 Ta8xa6 14. 0—0, Pb8c6 15. Tfl—el. Le7—f6 IC. Tal—bl. Dd8—c8 17. Ddld2, Tf8—b8 18. Pa4—c3, e6—c5. Tijd voor Wit zetten 1 uur 1 min., voor Zwart 1 uur 45 min. 19. Pc3xd5, e5xf4 20. Telxe8. Dc8xe8 21. Pd5g7. De8—c8 22. Pc7xa6, Dc8xa6 23. d4d3, Pc6—e5 24. c5—d6, Pe5xf3t 25. g2xf3, Pd7—f8 26. Dd2xf4. Da6—d3 27. Df4—e4. Dd3—d2 28. c6—c7, Dd2—C3 29. d5d6, h7—ll5 30. De4—b7, Lf6—d4 31. c7—c8, Zwart geeft op. De stand is thans: Dr. M. Euwe 4i/2, H. J. Kramer l/2. Voor de bekercompetitie, georganiseerd door de afdee ling Schaken van de H. F .C. Kcnnemerland werd ern wedstrijd gespeeld tusschen tientallen van De Rochad» en Kennemerland, met het volgende resultaat: De Rochade: Kennemerland: 1. J. H. KruytL. J. Harms 1—0 2. W. J. JolinkB. Schijf 1—0 3. N C de Tombe—K. Baartse i—o 4. J. Kok—P. de Bruyn o—1 5.J. v. d. SchaafA. Blom 6. P M Dorleyn—H. Bonke 7. P. EykelboomR. Kammeijer 8. J. GeerlingsJ Baartse 9 W. C. Hoos—H de la Mar 10, C. J. H. Rademaker—G. Bronkhorst De uitslag is derhalve 8—2. 0—1 1—0 Dammen Groepenwcdstrjjden op 11 Mei a.s. Ter gelegenheid van het 5-jarig beslaan der Damclub ..Stabiel" te Santpoort organiseert deze vereeniging op Zondag 11 Mei a.s. in Hotel „Zomerlust", Hoofdstraat hoek Hagelingerweg te Santpoort een eendaagschen groe- penwedstrijd. Gespeeld zal worden in Eereafdeeling, hoofd-, eerste- en tweede klasse. Aanvang der wedstrijden 10.30 uur. v.m. De te vormen eere-groep zal bestaan uit P. J van Dartelen (Haarlem sche Damclub), B. Duke) (Damclub „IJmuiden"), Y. de Jong (Damclub „Oosterkwartier") en JL W. Zitman (Dam club „Stabiel"). De inschrijvingen worden Ingewacht bij den secretaris van „Stabiel", den heer J. Oosterling, Bre- deroodsche weg 3 A te Santpoort-Station. De Haarlem sche damliefhebbers kunnen inschrijven bij den heer P. H. Meure. Overtonweg 20 te Haarlem N. Handbal RAPIDITAS—LIJNDEN GAAT NIET DOOR. In verband met de sluiting der Gem. Sportterreinen op 1 Mei. zal de wedstrijd Rapiditas—Lijnden hedenavond geen doorgang vinden. Ook de eerste zomertrainlngsavond van Rapiditas wordt hierdoor uitgesteld Ril jar ten KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM IE KLASSE KLEIN BILJART. Bij de voortzetting van het tournooi om het kampioen schap van Haarlem won v. d. Hoek fD. E. S.) Woensdag avond met ruim verschil van De Jagoi* (B .C. H.). Een goedgespeelde 27 bracht den D .E. S.'er in de 3e beurt reeds aan den kop, doch Dc Jager repliceerde later met een score van 22 cn stond toep met 90 om 114 achter. Jam mei. dat de B. C. H.'er hierna eenige malen poedelde. Mede door een fraaie 28 was de voorsprong van v. d. Hoek aangegroeid tot bijna 50 caramboles. Het resultaat C. v. d. Hoek 250 38 23 6.57 J. de Jager 207 38 22 5.47 Corver (Ins.) stond tegen Steffers (D. E. S.) voor een lastige opgave. Even had de Insultnde-man dank zij een serie van 22 met 61 om 46 het initiatief, maar de volgende 6 beurten noteerden we voor hem slechts 8 punten, ter wijl de kampioen 23, 33. 27 en 37 maakte! Onbedreigd was Steffers daaidoor uitgeioopen en even later ruim 10» caramboles vóór. Een goede 20 van Corver beantwoordde de D. E. S.'er met 19 en hij scoorde in de 23ste beurt nog 'n uitstekend* 37. Zijn totaal bedroeg toen 247 tegen 110. Nadat Corve* met een sterke 44 nog blijk van zijn kunnen had gegeven, scoorde Steffers de 3 resteerende caramboles. Hieronder de uitslag: A. Corver 154 24 44 R.47 Steffers 250 24 37 10.U Het programma voor heden is als volgt vastgesteld: 7 uur: Dlckmann—Houtkooper. 8 uua: B. «L G. Ucli.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8