'BucQediikeSiand Aan de burgerij. Ymkje M. Trap M. B. BLOCH, FRANSCH Leert nu Typen MOORE's Hawaïn Gitaar Beschaafd Burgermeisje FOTOGRAFIE Gevraagd Kantoorbediende HUIS Gemeubileerd ZATERDAG 3 MEI 1941 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Dr T. Goedewaagen. secretaris-gene raal van het Departement van Volks voorlichting en Kunsten Fotodienst der N.S.8. Het kind en de film. Voorstellingen georganiseerd door „Winterhulp" in Haarlem. De afdeeling Haarlem van „Winterhulp" heeft met welwillende medewerking van de directies i van de Haariemsche bioscopen Rembrandt. Frans Hals, Luxor en Palace filmvoorstellingen voor de Haariemsche schooljeugd georganiseerd, als een uitvloeisel van de „Pondjesactie" op de scholen. Hedenmorgen genoten een 600-tal kinderen, voor namelijk van katholieke scholen, van zbo'n film voorstelling in het Rembrandttheater. Dc heer Schepers, hoofd van de St. Jeroenschool. sprak een woord vooraf en dankte de directie van het theater en de organisatie ..Winterhulp" voor het geen aangeboden werd. Spr. wees erop dat déze voorstelling georganiseerd was voor een doe!, dat wij allen kunnen waardeercn, namelijk „Winter hulp". Nadat de heer M. van Leeuwen het jonge volkje namens „Winterhulp" had welkom geheefcen nam de filmvertooning een aanvang. Het programma was met zorg samengesteld en •bestond uit dierenfilms e.a, Een bezoek met de camera aan den dierentuin verwekte onder de jeugd veel geestdrift. Alleraardigst was „De pop- penbruiloft" en van al het moois wat daarop volgde genoten de jongens en meisjes zeer. (Vervolg van pag. 1) ten. (2> Dit beroepsregister wordt ten kantore van het Verbond van Nederlandsche Journalis ten bijgehouden. Uitoefening van het beroep van jour nalist. Art. 12. (li Journalisten zijn verplicht hun be roep naar eer en geweten uit te oefenen en zich door hun gedrag zoowel in als buiten hun beroep de achting waardig te toonen. welke het vereisoht. (2) Het is de taak der journalisten de stof, welke zij behandelen, waarheidsgetrouw weer te geven en naar hun beste weten te beoordeelen. Art. 13. Meer in het bijzonder zijn journalisten verplicht al datgene uit de nieuwsbladen te weren: 1! wat persoonlijke of groepsbelangen op een de openbare meening misleidende wijze met gemeen schapsbelangen verwart; 2) wat er toe leiden kan de belangen of het streven naar gemeenschap van het Nederlandsche volk, zijn cultuur of econo misch leven te verzwakken of de godsdienstige gevoelens van anderen te kwetsen: 3i wat de eer of het welzijn van een ander wederrechtelijk aan tast of zijn goeden naam schaadt: 4) wat om andere reden in strijd is met de openbare orde en goede zeden. Art. 14. De uitgever van een nieuwsblad kan een journalist bij overeenkomst verplichten tot het in acht nemen van richtlijnen ten aanzien van het principieels karakter van het nieuwsblad. De openbare plichten en rechten van een jour nalist. welke voortvloeien uit de artikelen 12, en 13. kunnen door deze richtlijnen in geen geval worden aangetast. Art. 17. De hoofdredacteur is verplicht, in overeenstemming met den inhoud van zijn arbeidsovereenkomst en met eventueele aan vullende instructies van den uitgever, een schriftelijk plan van werkverdeellng op te stel len. waaruit moet blijken welk gedeelte van den redactioneelen arbeid elke journalist moet ver richten en in hoeverre deze tegenover andere journalisten de bevoegdheid bezit hun aanwij zingen te geven. Art. 18. (1) De journalisten van een nieuws blad dragen voor den redactioneelen inhoud daarvan in zooverre de beroeps-, straf- en ci- viel-rechtelijke verantwoordelijkheid, als zij de bijdragen, daartoe zelf hebben geleverd of deze tot opneming hebben aangewezen. Tuchtrechtelijke bescherming van het beroep journalist. Art. 20. (1) Elk journalist is krachtens zijn Inschrijving in het beroepsregister lid van het Verbond van Nederlandsche Journalisten. (2> Het Verbond van Nederlandsche Journalisten is een rechtspersoonlijkheid bezittend publiek rechtelijk lichaam. Zijn zetel is gevestigd te 's-Gravenhage. Art. 26. De secretaris-generaal van het de partement van volksvoorlichting en kunsten kan een journalist bestraffen met waarschuwing geldboete en doorhaling van de inschrijving in het beroepsregister. BUREAU VOOR AUTEURSRECHT VAN BEELDENDE KUNSTEN. In de ledenvergadering van het Bureau voor Auteursrecht van Beeldende Kunsten, gehouden te Haarlem op 30 April, werd het bestuur herkozen en werden de aftredende leden van den bestuurs raad, de heeren J. Wils en H. F. Boot, herbenoemd In de plaats van den directeur der Vereeniging, die zijn ontslag had genomen, werd voorloopig be noemd mr. D. Matzer van Blois te Haarlem. Het bureau zal thans gevestigd zijn tc zijnen kantore. Nassauplein 4, Haarlem. De voorzitter bracht den scheidenden directeur hulde voor alles, wat hij gedurende de vijftien jaren van zijn bewind voor de Vereeniging gedaan had en dankte hem voor zijn groote toewijding en pret tige samenwerking. JUBILEUM A. GOVERS. Heden is de heer A. Govers veertig jaar als pak huisknecht in dienst bij de N.V. Dyserinok Zn. aan den Schaikwijikerweg te Haarlem. Hij ont ving van de directie het gebruikelijke geschenk onder enveloppe. De jubilaris, die dezen dag in den huiselijken kring mag doorbrengen, ontving ook een geschenk van de collega's. Óok van de zijde der wandelsportliefhebbers zou hij vanmiddag gehuldigd worden. J. VAN SCHOONHOVEN. Accountant en Belastingadviseur. RECHTHUISSTRAAT 17. TELEF. 22792 HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: ZATERDAG 3 MEI. Stadsschouwburg Wilsonsplein: Tweede voor drachtmiddag der leerlingen van de Muziekschool der Mij. tot bevordering der Toonkunst, 2 uur. Rembrandt Theater: „Operette" (geprolongeerd), 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Rakoczy-marsch", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Johannisfeuer", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „De groote Leugen", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Opening 2.30 uur. ZONDAG 4 MEI Stadsschouwburg: Ned. Operette Gezelschap: „Het Vroolijke Weeuwtje", 7.15 uur. Rembrandt Theater: In het land van Maori's en Papoea's, 11.30 uur. Rembrandt Theater: „Operette" (geprolongeerd), 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Palace „Rakoczy-marsch", 11.30, 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Johannisfeuer", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „De groote Leugen", 2.00, 4.15. 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst Zij Ons Doel" 104 uur. MAANDAG 5 MEI. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst Zij Ons Doel" 104 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN. Van 3 Mei tot en met 9 Mei zijn op Zondag en op werkdagen gedurende de avonduren (na 8 uur) en nachturen (tot 8 uur 's morgens) geopend: Firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg Tel. 11596. Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 19. Tel. 11000. Frans Hals Apotheek. Frans Halsplein 1 Tel 11130. Te Heemstede is geopend: Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, Tel 28197. Ecu loterij voor Winterhulp. Zes millioen loten van 50 cents. 's-GRAVEXHAGE, 3 Mei. Nog is het seizoen, waarin de collecten ten bate van "Winterhulp Ne derland worden gehouden, niet geheel afgeslo- ten vandaag was de laatste straatcolleete of de leiding, heeft reeds haar gedachten laten gaan naar de komende winterperiode, waarin op de Ne derlandsche bevolking opnieuw een beroep zal moeten worden gedaan in het belang van onze be hoeftige landgenooten. We hebben thans de groote nooden van een belangrijk gedeelte van onze sa menleving leeren kennen, en ieder, die hetzij van nabij hetzij op andere wijze heeft kunnen kennis nemen van de resultaten van het Winterhulpwerk. waardoor zooveel leed kon worden verzacht, zal het er over eens zijn. dat "het dringend gewenscht is alles in het werk te stellen om in het komende winterseiz'oen zoo spoedig mogelijk met de hulp verleening te kunnen o'eginnen. Want dan zal de steun het meest mogelijke rendement afwerpen en zal kunnen worden voorkomen dat gezinnen, die steun noodig hebben, daarop te lang moeten wach ten en dan bijna niet voldoende meer geholpen kunnen worden. Naast andere plannen was ook de gedachte aan het organiseeren van een loterij naar voren ge treden. Bii een nauwkeurig onderzoek van de ver schillende plannen en de daaraan verbonden prak tische moeilijkheden, kwam het denkbeeld van een loterij meer en meer op den voorgrond, en hoe wel daartegen naast voordeelen ook nadeelen kon den worden aangevoerd, heeft de directeur-gene raal tenslotte besloten, tot d€^e inkomstenbron als de meest doeltreffende te moeten overgaan. Deze loterij, welke een bijzonder karakter draagt, zal half Mei een aanvang nemen. Zij is streng als een loterij-affaire opgezet en de volledige netto-op brengst zal ten goede komen van de Winterhulp actie voor het komend winterseizoen. Het aantal loten bedraagt 6 millioen en de prijs is bepaald op slechts 50 cent per lot. De ontvang sten zullen derhalve 3 millioen gulden bedragen, waarvan 1 millioen aan prijzen en premies zal wor den uitgekeerd. Ten einde de gedachte, dat hier een actie op touw gezet wordt ten bate van Winterhulp, zijn bij deze loterij de prijzen niet al te hoog gesteld, doch we! zoodanig, dat ieder gaarne eens of meermalen een kansje zal willen wagen. Er zijn 30* prijzen van 1000 gulden. 212 van 500 gulden, 340 van 100 gulden, 720 van 50 gulden, 3000 van 10 gulden, 25.800 van 5 gulden. 45.000 van 2 gulden. 270.000 van 1 gulden en 540.000 van 50 cent o£ z.g. „eigen geld". Het bijzondere van deze loterij is, dat men na trekking uit een bak direct na opening van het lot kan zien, of men een prijs heeft gewonnen en wel ke. De menging van de loten is geschied onder toe zicht en onder controle van ambtenaren der rijks recherche van het departement van justitie, terwijl de loten in de enveloppen zoodanig zijn gevouwen en geritst, dat men niets van het gedrukte op het lot kan zien, zonder het geheel te beschadigen. Ten slotte zal na verkoop van pile loten een pre mietrekking plaats hebben om 103 premies, waar van 1 van 5000 gulden en de andere van 500 en 100 gulden. Aan deze premietrekking doen alle loten mee, dus ook die, waarop reeds een prijs is gevallen. Daarvoor dient men een aan het lot gehecht strook- te bewaren. Moge deze loterij succes hebben ten bate van Winterhulp Nederland. (A.N.P.) HAARLEM, 3 April 1941. Bevallen: 30 April: A. E. J. Mensovan den Berg z.. 1 Mei: J. Brendel—Scheffer z., 2 Mei: A. C. van der Walle—van der Blom z., 3 Mei: R. SaarloosHendriks d. Overleden: 2 Mei: R. van Wouden 68 j.. Du- ven voordestraat; M. Engelblik 79 j., Leidsche- vaart; H. Heeres 68 j., Breestraat; W. G. Val len duuk, 68 j., Rijksstraatweg; B. Bos—Schro der 34 j., Rijpstraat. BENNEBROEK Gehuwd: Frans van der Staaij en P. M. Reijn- houdt, beiden wonende te Bennebroek. Willem Wolters wonende te Axel en J. W. E. Wolf, wo nende te Bennebroek. Overleden: P. Smaal, oud 56 jaar, wonende te Bennebroek. Ige Igesz, oud 67 jaar, wonende te Rotterdam. A. Rutgers, oud 73 jaar. wonende ;e Rotterdam. A. M. van der Koogh, oud 79 jaar. wonende te Dordrecht, allen vcrblijfhouden- de Stichting Vogelenzang. Verduister goed. Zooals het moet. VAN 3 OP 4 MEI 1941 van 21.08 tot 6 05 Maan op 4 Mei onder 2.46 Maan op 4 Mei op12.37 (E.K.) VAN 4 OP 5 MEI 1941 van 21.10 tot 6.03 Maan op 5 Mei onder 3.20 Maan op 5 Mei op t13 47 De Engelsche verliezen in de Grieksche wateren. BERLIJN. 2 Mel (A.N.P.) Van welinge lichte zijde wordt gemeld: In Berlijnsche deskundige kringen verklaar de men hedenavond, dat bij de reeds bekend gemaakte verliezen van de Britsche transport- vloot, in welk geval het altijd slechts om sche pen ging, die in Grieksche havens gelegen had den voor het vervoer van het Engelsche expe- ditieleger, ook die verliezen gerekend moeten worden, die reeds op de reis naar Griekenland vernietigd of beschadigd zijn. Men herinnerde er daarbij vooral aan dat Duitsche gevechts vliegtuigen reeds in den tijd van 6 Maart tot 3 April negen succesvolle aanvallen op Brit sche convooien hebben ondernomen die van Egypte op weg waren in de richting van Grie kenland en waarvan 54.000 b.r.t. vijandelijke scheepsruimte tot zinken gebracht en nog 60.000 b.r.t. beschadigd zijn. Het totale tonnage-ver lies aan Engelsche schepen, die of wel in Griek sche wateren of op weg naar Griekenland tot zinken gebracht of beschadigd zijn, bedraagt dus 900.000 b.r.t. hetgeen ongeveer overeen komt met de helft van de laadruimte, welke Duitschland het vorige jaar noodig had voor de uitvoering van zijn onderneming in Noorwegen. BLOEMENDAAL KOOKDEMONSTRATIE IN HET P. E. N.- GEBOUW. Vrijdagmiddag werd in de leskeuken in het P. E.N.-gebouw een demonstratie gegeven. Mevr. A. Roersch-Semeyns hield 'een inleiding over het onderwerp ..Hoe kunnen wij het gezin zoo goed mogelijk door deze tijden heen helpen?" en mevr. J. Felius-Wynia sprak over: „De berei ding van voedsel in deze tijden". De belangstelling was zeer groot; mevr. Roersch was daar dankbaar voor, want voor haar was dit een bewijs, hoezeer deze arbeid noodig is. Toen zij voor den oorlog een cursus volgde van Dr. van 't Hoog over de moderne voedingsleer, heeft zij niet kunnen voorzien, hoe nuttig dit was. De gewone démonstraties werdén na den oorlog omgezet in een voorlichtingsdienst en dank zij vele proefnemingen kan men nu aan de huisvrouw prac- tische wenken geven, óm van het voedsel, dat er nog is, zooveel mogelijk profijt te trekken. De tekorten aan verschillende voedingsmidde len dwingen tot een andere werkwijze. Het voedsel moet even voor het gebruik worden klaar gemaakt: groenten moeten kort in water staan en niet lang worden gekookt; smakelijk op gediende spijs verhoogt, steeds den eetlust. Samen met de Commissie uit den Voedingsraad wordt, nu de provincie bewerkt; -demonstraties in Hoofddorp. Abbekerk en Siibecarspel trokken zeer veel belangstelling: de Nederlandsche huisvrouw wil. door den nood gedwongen, van het voedsel, dat beschikbaar is, het grootst mogelijke profijt trek ken. Vrijdagmiddag werden.verschillende schotels be reid en geproefd: koolsoep, boonenschotel met ui en aardappel, rauwe sla en stamppot. Alles heel smakelijk. Enkele weken geleden heb ik gemeend op deze plaats een moeilijke kwestie die voorziening eischte op gemoedelijke wijze te moeten belichten. Ik heb erop gewezen, dat het een onhoudbare toestand is dat jonge lieden, veelal nauwelijks den kinder schoenen ontwassen, zich des avonds door de stad bewegen op een wijze, die aanstoot geeft en ik heb daarbij een beroep gedaan zoowel op die jongelieden zoowel als op hun ouders, met de gedachte dat men zich wellicht niet bewust was van de belangen die hierbij op het spel staan. Deze goedbedoelde woorden zijn him voor wie ze bestemd waren voorbijgegaan. Het rumoer in de straten is -niet verminderd en de houding van hen die ik tot nadenken heb trachten te bewegen blijft reden geven tot ergernis. Het spreekt vanzelf, dat ik met dezen gang van zaken geen genoegen kan nemen. Wanneer een redelijk woord van vermaan in den wind wordt geslagen, zoowel door de jeugd als door de ouders, dient men te begrijpen dat het woord door de daad zal worden gevolgd. Men heeft deze week kennis kunnen nemen van een nieuwe verordening, waar- bij het bezoek aan cafés en dergelijke lokaliteiten na 9 uur verboden is voor jonge vrouwen beneden den leeftijd van 21 jaSr, indien zij niet in gezelschap zijn of de schriftelijke toestemming hebben verkre gen van haar ouders of verzorgers. Het is mijn plan ook voortaan een beroep te doen op de bezonnen heid cn het verantwoordelijkheidsbesef van de be volking. Mocht hieraan wederom geen aandacht besteed worden, dan zal helaas van bovenaf ge dwongen moeten geschieden hetgeen zoo goed, ja veel beter, uit vrijen wil der bevolking had kunnen gebeuren. Mogen dus in het vervolg deze regels niet alleen gelezen maar ook verstaan worden. Het komt veel voor, dat er menschen zijn die zelf hun belangen bij den Burgemeester willen be pleiten. Hiertegen bestaat niet het minste be zwaar, indien men het volgende in het oog wil houden. Op de gemeentelijke bureaux is men niet altijd in staat de bezoekers te helpen zóó en zoo snel als deze het wel zouden willen. Dit ligt voor de -hand, want ook zij zijn aan grenzen van moge- HILLECOM WINTERHULPWERK. In de afgeloopen week zijn hier wederom een honderdtal gezinnen met een winterhulp-uitkeering verblijd, welke 'ooral diegenen ten goede kwam. die reeds geregeld op armenzorg waren aangewezen. Heden wordt de laatste collecte van dit seizoen gehou den. Op verzoek van den plaatselijk Directeur verleenen de beide muziekcorpsen alhier hun medewerking dooi ter opluistering van dezen laatsten collectedag een mu zikale rondgang door de gemeente te houden. Tevens is een eenvoudige Winterhulpkiosk geplaatst naast den Uitkijktoren, opdat ook de vreemdelingen, die de bollenvelden komen bewonderen een offertje voor Winterhulp kunnen brengen. Door ter plaatse aangebrachte opschriften wordt pro paganda voor dit doel gemaakt. JEUGDIGE DIEVEN. In een banketbakkerswinkel werden eenige ge bakjes en andere lekkernijen ontvreemd. Bij het onderzoek door de politie bleken twee jongens de daders te zijn. De broodbakker J. miste geregeld brood uit zijn bakkerskar, als hij aan het bezorgen was op den Loosterweg III. Ook hier ging de politie aan het speuren en bleek dat drie kinderen van 4, 9 en 11 jaar de daders waren en zelf het brood oppeuzel den, zonder dat hun ouders hiervan iets wisten. In beide gevallen werd de schade vergoed; de oudere daders zullen hun straf niet ontloopen. De jongere kreeg een ernstige vermaning. BIJZONDER GOED AFGELOOPEN. Na eerst zorgvuldig te hebben onderzocht of er geen gevaar te duchten was zette de heer C. in de Vinkedwarsstraat den motor van zijn truck met op legger aan, zonder te bemerken dat het drie-jarig zoontje van den heer T. achter den wagen op een stang geklommen was. Nauwelijks was hij weggere den, toen hij gewaarschuwd werd door een voor bijganger. dat het knaapje door een der achter wielen was overreden. Als men bedenkt dat het gewicht 2000 KG. bedraagt, is het onbegrijpelijk dat dr. Versluys, die direct ter plaatse was, geen letsel bij het ventje kon constateeren. PERSONALIA. Voor het examen kantoorstenograaf slaagden bij de Federatie „Groote" onze beide plaatsgenooten de heeren Joh. Lei en F, van Nieuwpoort. De her Th. van der Reep. ambtenaar der gemeentelijke arbeidsbeurs is benoemd tot leider van het bijkantoor Hoofddorp van het gewestelijk arbeidsbureau Haarlem. lijkheid en aan wetten en voorschriften gebonden Nu meenen sommigen blijkbaar, dat de Burge, meester ijzer met handen breken kan. Anderen ge bruiken hel bezoek aan den burgemeester als een trucje om spoediger geholpen te worden. Bedenkelijker wordt het, indien men een gunstiger uitslag poogt te verkrijgen door het wekken var. verkeerde voorstellingen. Helaas gebeurt ook dit dikwijls en ik behoef niet te zeggen hoe ontmoe digend dergelijke ervaringen stemmen. Bovendien is het dom, want het een en ander blijkt snel ge noeg. En komt men een volgende maal met wel. licht gerechtvaardigde klachten of verzoeken oir hulp, dan wordt men ontvangen in een sfeer var. wantrouwen. Kortom, men dient hier en daar zijr eergevoel weer eens op te poetsen. Ik herhaal: Voor een rechtvaardige zaak of een redelijk verzoek kan ieder mij bereiken. Voor ongegronde klachten of voor mededeelingen die be- rusten op halve waarheden of heele onwaarheden ben ik niet te spreken. Zaterdag 3 Mei 1941. S. PLEKKER. MR. HAARLEMMERMEER SLOB ADVISEUR DER GEWESTELIJKE YOEDSELCOMMISSIE. Mr. A. Slob, burgemeester van Haarlemmermeer is benoemd tot adviseur der gewestelijke voedsel- commissie. Onlangs is mr. Slob ook benoemd tot adviseur van het Agrarisch Front. Z.ANDVOORT OUD-LEERLINGEN TUINBOUWCURSUSSEN. De afdeeling Haarlem en Omstreken van den Ned. Bond van Vereenigingcn van oud-leerlingen der Tuinbouwcursussen houdt Donderdagavond Mei een ledenvergadering in Café „Spoorzicht" te Haarlem. De heer G. Post zal een bespreking houden van de prijsvraag over groententeelt en de heer H. Lieuwens over de prijsvraag der kamerplanten Donderdagavond 15 Mei houdt de afdeeling een excursie naar de gemeentelijke kweekerijen te Haarlem. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Polltic. Smedestraat t» Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bi): De Boever. Palmstraat 13. bril; Vreens. Schoterweg RB, das: v. Santen. Stoofsteeg, hond- ie; Poelman, Zuid Polderstraat 60, laars; De Kievit. Ro zenstraat 15. portemonnate m. 1.; Schulthoef, Kleverlaan 14. portemonnaie m. i.; Troupln, Zljlweg 151, portemon- naie m. i.; Bureau van Politie, Smedestraat, rijwleltascli m. 1.; vest. Den lGden Mei hopen enze ge liefde Ouders J. H. ROHDENS en T. ROHDENS—TOLSMA hun 50-jarig huwelijksfeest te herdenken. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Amsterdamstraat 27? Haarlem Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter TRIJNTJE WIETSKE F. J. DE VRIES P. DE VRIES—YTSMA Overveerï, 26 April 1941 Noorder Tuindorplaan 35 Tijdelijk Beatrix Kliniek Bezoekuren 11-12. 3-4 en en half 8half 9. De Heer en Mevrouw VAN BEEM—HARPER1NG geven met groote vreugde kennis van de geboorte van een Zoon ANTHONY. Haarlem. Delftlaan 27, 3 Mei 1941 Tijdelijk Beatrix Kliniek Ondertrouwd: R. S. BAKKER en SÜUS C. MEESMAN Haarlem 2e Emmastraat 22 Zuiderhoutlaan 4 Huwelijksinzegening 31 Mei om 12 uur in de kapel „Nieuw Vre- denhof", v. Oldenbarneveltlaan Haarlem. Toekomstig adres: Joh. Wage- naarlaan 11, Heemstede. ZEEMEEUWENKINHEEVI UITGESTELD. Het bestuur van de voetbalvereeniging Zeemeeu wen, dat aanvankelijk pogingen in het werk heeft gesteld om den voetbalwedstrijd Zeemeeuwen Kinheim Zondagmiddag half vijf te doen aanvan gen meldt thans dat deze wedstrijd is uitgesteld. SCHOOL C. De openbare lagere school C. is thans weer voor het onderwijs in orde gemaakt. In den loop der volgende week zal zij weer door de kinderen betrokken kunner* worden. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze diepe droef heid, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Groot vader Aart van Wouden in den ouderdom van 68 jaar. A. VAN WOUDEN- HERBST Santpoort: A. A. VAN WOUDEN P. VAN WOUDEN- VAN WOUDEN Haarlem: A. A. NAASTEPAD— VAN WOUDEN M. J. NAASTEPAD Sj. H. VAN WOUDEN en Kleinkinderen. Haarlem, 2 Mei 1941 Duvenvoordestraat 118 Geen bezoek Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 6 Mei a.s. te 11.30 uur op de Algemeene Begraaf plaats. ingang Kleverlaan GEVESTIGD: Kinderarts. Staten Bolwerk 6 SPREEKUUR: 1-2. Fondspatiënten Ma. Do. van 9-9V2 Pol. Haarl. Spec. Soen- daplein 2 en Di. Vr. 9-"" Staten Bolwerk 6. Telefoon 18256 (na 6 u. 's av. en b. g. g. 22462) AFWEZIG: TH. VAN BEEK arts Voor waarneming zie de wijk- indeeling op raambiljet GEVESTIGD: R. HOLTHUIS arts ter voortzetting van de praktijk van Arts D. HEYMANS Rollandslaan 35, Tel. blijft 10367 Spreekuur 8-9 en 1-2. Gevestigd DR. JOH. METZGERSTRAAT 21' TELEFOON 2920. ZANDVOORT Spreekuur vanaf Maandag 5 Mei van 8—9 en van 13.30—15 uur. Uitsluitend Joodsche patiënten. GEVESTIGD: F. H. ANSINGH vrouwenarts Van Eedenstraat 5, Tclef. 19051 Spreekuur: Fonds: 8.30—9.30 uur. Part.: 1.30—2.30 uur. GEVESTIGD: ELECTR. TIMMERBEDRIJF en MACH. HOUTBEWERKING LANGE BOOGAARDSTR. 11 Beleefd aanbevelend H. v. HOOF GASTHÜTSSINGEI. 26 rood ALFRED SAROT modern 10-vingersysteem IOnze POPULAIRE ZOMERCURSUS tegenverlaagd tarief I (f 5.15) is 1 Mei I begonnen Inschrijving dagelijks. Frans Halsstr. 1 - Tel. 14624 Schriftverbetering AANVANG NIEUWE CURSUS SEN. Duur circa 2, 3 of 6 mnd. Op eiken leeftijd te leeren. Inlichtingen en aanmelden dage lijks. Attesten en resultaten ter inzage. Inst. REIBER-NAN Ao.1899 Kl.Houtweg 8 Tel.17655 BOEKHOUDEN Mercurius- en Praktijkdiploma. Grondige opleiding, privaatles 6.combinatieles 4.per persoon en per maand. N. J. Th. SCHMIDT Leer. M.O. Boekhouden, Accoun lant, Wilhelminalaan 4, Ilrl. Tel. 14506. mandoline, banjo, gitaar, ukelele en orgel. Club- en privaatles tegen bill. cond. KRELAGESTRAAT 24 ZWART Gevraagd bekwaam Keuken-Werkmeisje in- of extern, netjes zelfst. kunn. werken, hoog loon en verval, niet ben. 20 j. Aanm. Hotel Pension G. J. VELDWIJK, Jansweg 20 Gevraagd flinke ongehuwde WERKSTER Maandags 9-1 en Donderdags 9-5 uur. Rollandslaan 103 Gevraagd: een »k Flink DAGMEISJE van 8-4 u. in klein gez. Zondags vrij. Aanm. na 7 u. Laan van Rozenburg 22, Heemstede Gevraagd net Meisje voor d. en n. in kl. gezin te A'hout, niet onder 20 j. Aanm. 's av. tusschen 8 cn 9 Spechtlaan 3. Weg. huwelijk van het tegenw. gevr. voor direct of later net flink Meisje v. d. en n.. v. g. g. v. Harddra verslaan 1, Santp.-Stat. Gevraagd: een Overhemdenstrijkster een aankomende Strijkster en een Leerling FIJNWASSCHERIJ LIJFLAN- DER, Floresstraat 16 H.N. Dienstbode gevraagd voor d. en n. Br. no. 54Cfl bur. van dit blad (werkende stand) zoekt vlotte sportieve vriendin, liefst R.K., omtrek Bentveld-A'hout. Br. no. 5412 bur. van dit blad Jong meisje gevraagd, goed op I de hoogte met fotografeeren, H. i B. S.-opleiding gewenscht. Br. m. uitv. inl. no. 5413 bur. v.d. CLAIROL N.V. vraagt voor demonstratie op 8 Mei te Haarlem ENIGE MODELLEN voor verven en blonderen. Aanm. 6 Mei tussen 3-4 u. Stephenson- str. 66, Haarlem. Voor direct gevraagd: net 2de meisje v. d. en n., goed k. werken, was- schen en strijken. Aanm. mevr. v. d. Linden, Heerenweg 146, Heemstede. Dame, 45 j. ongeh. zou gaarne Huish. waarnemen bij Heer, Dame of klein gez. Uitst. ref. Besl. net milieu. Br. no. 965 Wensing's Adv.Bur. Haarlem Gevraagd: NET MEISJE voor de morgenuren, in kl. gezin, Oranje Nassaulaan 86, Over veen. DAGMEISJE gevr. van 8 305 uur, in gezin van 2 personen. Loon 6.50. Zondags vrij. Aanmelden Catslaan 6, Aer- denhout. Für Deutsche 2 Pers. Haushalt in halve Villa in A'hout tüchtiges allein-Madchen mit guten Kochkenntnis gesucht, zum lsten Juni oder früher. An- geboten unter nr. 5403 Exp. d. BL Ambtenaar met één kind vraagt voor direct beschaafde HUISHOUDSTER Leeftijd pl.m. 35-50 jaar. Br. ra. referenties, godsdienst enz. no. 5414 bur. van dit blad 17-20 jaar. Opgave van opleiding, referenties en verlangd salaris no. 5405 bur. van dit blad te koop gevr. voor 4000 a 5000 Br. no. 5396 bur. van dit blad te huur aangeboden Heerenhuis Haarlem Z. per 1 Juni a.s. vrij. Badkam. en vaste wascht. aanw. Bevr.: Mak. Kant J. W. G. DROSTE. Gsd. Oude Gracht 67, Tel. 10398.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2