Mnl. Kantoorbediende Zware luchtaanval op Liverpool SOMBERE TIJDEN? SOMBERE KAMERS? M. B. BLOCH, „LORE FISCHER" PRIMA KRACHTEN BEVRAAGD BELASTINGZAKEN HAARLEM HEEMSTEDE iron E rlaii Jg' M AANDAG 5 MET 1941 HAARLEM'S DAGBLAD' IT Reichsjugeiitlfiihrer Axmann bezoekt ons land. 's-GRAVENHAGE, 3 Mei. Voor een bezoek, jat hij op uitnoodiging van den Rijkscommissaris, ijksminister Seyss Inquart, gedurende enkele da- ren aan ons land zal brengen, is Zaterdag aan het itation Staatsspoor te 's-Gravenhage aangekomen ie leider van de Duitsche jeugd, Reichsjugendführer 0 Lrthur Axmann. Zoowel de in den Haag wonende iuitsche jeugd, zooals zij is vereenigd in de beken- je organisaties voor jongens en meisjes, alsmede ie nationale jeugdstorm, hadden den hoogen gast itsct®0 harteUjke ontvangst bereid. Eenige honderden Iuitsche en Nederlandsche jongens en meisjes d( tonden op het voorplein van het station opgesteld n Seheel werd op voortreffelijke wijze opge ld j- listerd door een muziekkapel der Hitlerjugend fkomstig uit Dresden. In den loop van den dag heeft de Reichsjugend- nü ührer een bezoek gebracht aan den rijkscommis saris, en aan den Duitschen militairen bevelhebber Nederland. Het hoogtepunt van dezen eersten dag, welken de nacl teichsjugendführer in ons land doorbrengt, werd al ongetwijfeld gevormd door de officieele opening Aaian het gebouw, dat de Rijkscommissaris voor de ti Den Haag wonende Hitlerjugend heeft beschik- di laar gesteld. Dit Hitlerjugendheim is gevestigd in et gebouw Plein 1813 no. 3, dat voor dit doel ge- befeeel is gemoderniseerd en buitengewoon aardig is igericht. Voor deze officieele ingebruikneming was [roote belangstelling. Op het bekende plein stonden de iiet alleen opgesteld eenige honderden jongens en neisjes der Hitlerjugend. doch tevens de in ons and gedetacheerde «n onder de wapenen zijnde lei- Iers der Hitlerjugend. In gezelschap van den Rijks- lommissaris, den commissaris-generaal, Oberdienst- eiter Schmidt, den vertegenwoordiger der weer- nacht, admiraal Kienast en dr. Lindenburger in- pecteerde de Reichsjugendführer na aankomst de iijks'P het plein opgestelde jongens en meisjes, als- nede de militairen. Ook vele andere hooge Duit- che autoriteiten woonden deze plechtigheid bij. Duitsch weermachtsbericht van Zondag Ook het havengebied en de fabrieken van Middlesborough getroffen. Onder de Nederlandsche gasten bevonden zich j.m. de hoofdstormer van den Nationalen Jeugd- irm L. van Geelkerken en verschillende leden zijn staf. h Na een korte rede van den Rijkscommissaris eeft Reichsjugendführer Axmann herinnerd aan :t vele dat de Rijkscommissaris vroeger in den rentoostmark reeds voor de Duitsche jeugd heeft ge- Van de Amsterdanische Beurs. AMSTERDAM. 5 Mei. De afgeloopen week is d/oor de Amstei damsche effectenbeurs een periode <j jeweest van vrij groote bewogenheid. Vooreersi Zjjj ;tond de beurs sterk onder den invloed die uitging n ran het verdwijnen der Amerikaansche certificaten voj jit de officieele noteering. Vervolgens was het de ar-Q nntwikkeling der buitenlandsche politieke situatie, 'die in toenemende mate de aandacht kwam vragen )e snelle beëindiging van den oorlog in den Ealkan leeft ook ten onzent niet nagelaten een diepen in- iruk te maken. Menigeen die met een langen duur Ier krijgsverrichtingen rekening had gehouden iverd in deze verwachtingen al spoedig bedrogen Dndanks de groote terreinmoeilijkheden werd df reldtocht in Zuid-Oost Europa binnen drie weken k ot een succesvol einde gevoerd. Voor Europa's structuur is het van groot economisch belang in 1 ïoeverre het binnen afzienbaren tijd mogelijk zal :ijn de beschadigde en vernielde verkeers- en wa- erverbindingen zoodanig te herstellen, dat de Bal- ;an mede een bijdrage kan leveren tot de ont dooiing van de levensruimte op het Europeesch" ontinent, geheel en al binnen het kader van een nieuwe economische ordening, i Op de locale aandeelenmarkt bestond gedurende ie verslagsperiode een onzekere stemming, Behou- iens een enkele uitzondering overwogen bij de me wofdfondsen eerder koersverliezen. Aku's liepen ldtterug van 129 procent tot even beneden de 126 pro- yhacent. Philips begon de week met 240 procent, om ;cheop omstreeks de 220 procent te sluiten. Deze daling tan wel voornamelijk worden gezocht in allerlei voorbarige dividendgeruchten die door de directie ten stelligste ontkend worden, Men dient te zijner tijd de desbetreffende verklaring van competente zijde tegemoet te zien. alvorens een berekening van dividendpercentage te maken. Minder geani- - meerd lagen verder olies in de markt, die een vijf tal punten moesten afstaan en tot 237 procent in- ■rd takten. In cultuurwaarden ging vrijwel gedurende de ge- hcele week nauwelijks iets om Van een normaal tot stand komen dei- noteeringen kan moeilijk wor den gesproken, aangezien deze berust op toevallige vraag of aanbod Over het algemeen evenwel over- lenwogen lichte koersverliezen. Goed prijshoudend bleven daarentegen de aandeelen van scheepvaart maatschappijen. die vrijwel algemeen de week ein digden met de noteeringen die aan het begin waren verkregen. In verband met de maandwïsseling bestond er voor obligaties een vrij goede belangstelling, aange zien vrijgekomen middelen uit hoofde van de los singen en counonbetalingen een belegging zochten ond Zoowel staatsfondsen alsmede gemeentelpeningen werden bij wijlen vrij levendig verhandeld, evenals pandbrieven, zonder dat dit evenwel tot koersstiv gingen leidde. (A.N.P.) BERLIJN, 4 Mel (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: „Verscheidene honderden gevechtsvliegtui gen hebben in den afgeloopen nacht verschei dene uren lang met het grootste effect de revitailleeringshaven Liverpool aangevallen. In de installaties aan den Oostelijken oever van De Mersey, in droogdoks, graan- en wolpak huizen en andere voor den oorlog belangrijke doelen ontstonden talrijke groote branden en van verre zichtbare oppervlaktebranden van geweldigen omvang. Een tweede belangrijke omslagplaats aan de Westkust van Midden- Engeland werd bestookt met bommen van het zwaarste kaliber. Andere succesvolle luchtaan vallen waren gericht op een havengebied en de fabrieken van Middlesborough aan de Brit- sche Oostkust, benevens op een wapenfabriek en een nachtvliegveld in Zuid-Engeland. In Noord-Afrika hebben de in de fortificaties van Tobroek binnengedrongen strijdkrachten van het Duitsche Afrikaansche corps herhaalde, door pant serstrijdkrachten ondersteunde tegenaanvallen der Britten afgeslagen. De laatste dagen werden bij deze gevechten zestien vijandelijke pantserwagens stukgeschoten en verscheidene stukken geschut buitgemaakt. In den loop van 2 Mei hebben Duitsche en Italiaan- sche formaties duikbommenwerpers, gesteund door gevechts- en destroytoeslellen, verscheidene malen met goed effect de haven-installaties en fortificaties van Tobroek aangevallen. Zij bombar deerden artilleriestellingen, pantserwagens en troepenconcentraties. In de haven van Tobroek kreeg een vrij groot vrachtschip door inslaande bommen zware beschadigingen. Op het Oosten van de Middellandsche Zee bracht het Duitsche luchtwapen op 3 Mei in de Soeda-baai op Kreta een koopvaardijschip vgn 10.090 b.r.t. tot zinken en beschadigde een tweede groot schip zwaar. Op het eiland Malta deden Duitsche for maties gevechts- en duikbommenwerpers aanval len op de haveninstallaties van La Valetta en plaatsten voltreffers op de staalswerf, de olie-op- slagplaatsen, luchtafweerstellingen en dokinstal laties. De vijand heeft in den afgeloopen nacht met zwakke strijdkrachten op verscheidene plaatsen in West-Duitschland een gering aantal brisant- en brandbommen neergeworpen, die noch militaire, noch militair-economische schade hebben veroor zaakt. De burgerbevolking heeft eenige verliezen aan dooden en gewonden geleden. Nachtjagers en marineartillerie schoten elk een vijandelijk ge vechtsvliegtuig neer". DE VERWOESTINGEN TE LIVERPOOL. Do aanval op Liverpool in den nacht van 3 op 4 Mei behoorde, naar het D.N.B. verneemt, tot de zwaarste die door het Duitsche luchtwapen op voor den oorlog belangrijke doelen in Britsche steden is ondernomen. Verscheidene honderden gevechts vliegtuigen bevonden zich boven het doel en kon den hun bommen onder zeer gunstige weersomstan digheden neerwerpen. De uitwerking was volgens de ontvangen berichten zeer groot. De haven- en dokinstallaties aan de Mersey werden verwoestend getroffen en in brand geworpen, evenals de groote pakhuizen en industrieele installaties. Behalve vele groote branden en ontelbare kleine brandhaarden breidde zich een reusachtige brand uit welks om vang geweldiger was dan ooit kon worden waar genomen bij nachtelijke aanvallen. Behalve op Liverpool zijn aanvallen gericht op de haven Middlesbrough aan de Oostkust van de Britsche eilanden. Bij goed zicht op den grond werden ook hier groote successen behaald. Verscheidene groote branden konden worden waargenomen. Tegelijker tijd werden eenige kleine acties van het lucht wapen gericht op vliegvelden en fabrieksinstal- laties in Middden-Engelan. In den zelfden nacht hebben Duitsche gevechts vliegtuigen de Britsche haven Borrow aan de Iersche Zee met bommen van het zwaarste kaliber succes vol aangevallen. Barrow is een belangrijk steun punt en revitailleeringshaven van de Britsche marine en bezit uitgestrekte werfinstallaties, die voor de oorlogvoering van groote beteekenis zijn. Dat is fou*. Als de tijden somber zijn. neem dan juist een vroolijk, licht en blij behang Dat is noo- dig. En 't heeft /eel in vloed Alléén in moderne, prettige, lichte behang sels hebben we al hon derden dessins en tinten te Uwer keuze, in prijzen van 12 ct. tot 1.50. Wilt U onze stalenboeken eens zien Bel ons even. Wij verkoopen R D- behang. H. M. BAKKER Gen. Cronjéstraat 135 - Haarlem - Tclef. 11657 (Adv. Ingez. Med.) K. C. Honig Mzn. f Zaterdag ls te Overveen In den ouderdom van 70 Jaar overleden de heer K C. Honing M/.n., president-directeur van de N.V. Stij fselfabrlek „De Bijenkorf v.h. M. K. Honig en van de N.V. Stijfselfabrlek ..Hollandia" te Koog aan de Zaan. De heer Honig was ridder In de orde van den Neder- landschen Leeuw. O a. Is hij ook wethouder geweest van Koog aan de Zaan; verder was hij voorzitter van de Maat schappij van Nijverheid en Handel. lid van den Nijver- heidsraad, van den Hoogen Raad van Arbeid en lid der Commissie van advies voor de Crisis-lnvoerwet. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 7 Mei, des middags te half twee, op de Algemeene Begraaf plaats aan den Bergweg te Bloemendaal. BETALINGSVERKEER MET ROEMENIë. --GRAVENHAGE, 5 Mei. Het Nederlandsch Clearingsinstituut maakt in aansluiting op hetgeen ter zake. inzonderheid ten aanzien van de afwikke ling van betalingsverolichtingen od grond van voor 1 April afgesloten transacties, reeds is medege deeld. bekend, dat de afwikkeling van betalings verplichtingen od grond van na 31 Maart 1941 af gesloten transacties, voor zoover het onder deze regeling vallende verplichtingen betreft, eveneens over clearïngverrekening via Berlijn zal geschieden FAILLISSEMENTEN. HET NIEUWE SPEELTERREIN IN HAARLEM- ZUIDWEST. Zaterdagmiddag is de speelweide in Haarlem- Zuidwest aan het Christiaan Huygensplein onder veel belangstelling in gebruik genomen. Onder de aanwezigen werd o.m, opgemerkt de heer Ir. M H. Maas. directeur van Openbare Werken, die zich aldus persoonlijk heeft kunnen overtuigen, hoezeer in dit stadsgedeelte de goede zorgen van zijn af- deeling op prijs worden gesteld De heer Warnier. Tnsoecteur der Lichamelijke Opvoeding, had be richt van verhindering gezonden. De heer W. Hommen, voorzitter der buurtver- eeniging „Haarlem-Zuidwest" vertolkte de erken telijkheid van zijn vereeniging voor de fraaie speelweide, waarna de gymnastiekvereeniging een turndemonstratïe gaf met turntafel en brug: ook een nummertje vrije oefeningen werd uitgevoerd. En daarna werden de kinderen uit de buurt in de gelegenheid gesteld, in diverse spelletjes hun be hendigheid te toonen. waarvoor de buurtvereeni- ging vele prijsjes beschikbaar had gesteld. Het was een welgeslaagde middag. Wielrijden WEDSTRIJD TUSSCHEN DE KAMPIOEN E.N ACHILLES. Zondag werd een wedstrijd gereden tusschen H. S. V De Kampioen en R. K S. V Achilles. Het ls een zeer span nende wedstrijd geworden en er was vooral van de zijde het publiek veel belangstelling. Jammer was het dat er veel renners uitvielen door pech. De uitslag is: A kl.: 1. Portegies (A) tijd over 52 K.M. 1.21.55; 2 Mar- kensteyn <A); 3 A de Vries (K). 4. D Claasscn (A); 5. T. Ooms (K); 6 Bakker <K); 7. Schenk (K). B kl 1. D' haene (Al tijd 1.34.5; 2. Beekhuys (A): 3. Kabel (A): 4. Zweltser (K). De Jonge Kampioen Het Zondag 4 Mei haar laatsten rit van de Voorjaarseompetille verrijden welke bestor*! ul» een sprtn: over 500 M Lltslag is: A-klasse: 1. G. Peters 4 pnt.: 2. G. Gerritsen 5 pnt.: 3. J. Ekel 6 pnt.; 4. A. Asm us 7 pnt.; 5. P. v. Halst 3 pnt. B-klasse l. B. Snoek; 2 M Kabel. 3. R Langevcld; 4. K. Neeft; 5. H Groeneveld; 6. H. de Droog; 7. G Keizers- waard. C-klasse: 1. D. Keesers; 2 B. Hoorn: 3 M v. d. Helden 4 K. Groeneveld; 5. G Mlerlo; 6. B. Petter; 7. J. Lange- veld en 3. G v. d. Meij. Eindstand der Voorjaarscompotitle: A-klasse1. G Peters 27 pnt.: 2. G. Gerrijsen 24 pnt.; 3. P. v. Halst 18 pnt.; 4. P. Peters 16 pnt. B-klasse: 1- K. Neeft 30 pnt.. 2. H. Groeneveld 17 pnt 3. G. Keizerswaard 16 pnt.: 4 H. de Droog 10 pnt. C-klasse: 1. B. Hoorn 21 pnt.; 2. K Groeneveld 20 pnt.; 3. J. Langeveld 19 pnt.; 4. D. Keizers 18 pnt. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar 5den wedstrijd der Voorjaarscompetitie. Over een afstand van 80 K.M. voor de A en B kl C kl. 60 K.M. Junioren 37i/« K.M. De uitslag werd. 1. J. Smit; 2. C. Boersma; 3. J. Wal- gine; 4. C. de Gier. Uitslag Junioren 37t/s K.M- 1. J- Evers 6 pnt.; 2 Detmar Golf KENNEMER GOLFCLUB. Zaterdag en Zondag ls op de banen van de Kcnncmer Golf cn Country Club te Zandvoort de maandelljksche •edstrljd gespeeld. De uitslag is als volgt: De damesprijs ls gewonnen door mej. T. v. d. Laan (15) 3 down. De heerenprijs Is gewonnen door J. A. Lambrechtsen (30) 1 up He» was een 18 holes handicap wedstrijd tegen bogey. DAMESTEAM-JEUGDTEAM S«/f614- Op de banen van de Kennemer Golf en Country Club werd gisteren een wedstrijd gespeeld door een dames team tegen een heeren-jeugdteam. Des morgens werden foursomes gespeeld, die als volgt verliepen; Mevr. Buma en mevr. Stahl winnen van W. van Lan- schot en jhr. W. Snouck Hurgronje met 6 cn 4. Mevr. Salberg en mevr. Kern vcrlle.-en van jhr. P. Quaiies v Ufford en H. Swane met 2 down Mevr. Dorhout Mees en mej. Brouwer verliezen van H. O Strolnk en P v. d. Dries me: 3 en 2. Mej. E Veltman en mej. Mees winnen van K. v. Hln- loopen Labberton en W. P. Peletier met 2 up De dames en heeren wonnen dus belden 2 partijen. De uitslag der singles luidden: Mevr Buma wint van W. van Lanschot met 6 en 5. Mevr. Stahl wint van jhr. P. Quarles v Ufford met Mevr. Dorhout Mees verliest gronje met 4 en 3. i Jhr. W Snouck Hur- Mevr. Salberg verliest van H. O. Strolnk met 3 en 2. Mevr. Kern en H. Swane spelen all square. Mej. E Veltman verliest van K. Htnloopen Labberton met 2 down. Mej. Mees wint van P. v. d Dries met 4 cn 3. Mej. Brouwer verliest van W P. Peletier met 8 en 7. 3 singles werden dus door de dames gewonnen en 4 door de heeren. terwijl één partij werd gehalveerd. De einduitslag luidde 6*/t-$V2 voor het heeren-team. Verloofd: TJITSKE VAN TONGEREN en JIMMY GILIUJIJS Villa Obrégon D. F. Calzado Altavista 32. Mexico. 15 April 1941. Een merkwaardig jubileum. De Ct. meldt dat de Haagsche vereeniging H. B S Zon dag In Intlemen kring het feit heef» gevierd, dat het eerste elftal 45 jaar lang zonder onderbreking tn de eerste klasse I is uitgekomen Dit ls wellicht uniek ln onze voetbalwe reld. merkt het blad op. Wij meenen dat ook Onder de 51 overige clubs die thans in de eerste klasse spelen is I zeker geen die dat al 45 jaar lang ononderbroken heeft I gedaan en van een vroegere voltooiing van zulk een perio-1 de hebben wij nooit gehoord. H. B. S. heeft niet alleen tegenover andere clubs maar daarbij ook tegenover het degradatiespook braef stant weten te houden. Biljarten WERELDRECORD DRIEBANDEN OVERTROFFEN. BERLIJN 5 Mei (A N. P.) In het tournool om het kampioenschap van Duitschland drie banden slaagde de titelhouder August Tiedtke erin het wereldrecord, dat op naam staat van den Belg Zaman te overtreffen door 50 caramboles te maken ln 38 beurten. Zaman had hiervoor bij de vestiging van het wereldrecord 41 beurten noodlg. Hiermede vestigde Tiedtke dus een nieuw Duitsch record, dat reeds op ziln naam stond met 44 beurten. Een nieuw wereldrecord heeft hij evenwel niet kunnen maken, daar deze prestatie niet geschiedde op een Internationaal tournool. Gevestigd. Arts DR. JOH. METZGERSTRAAT 2P TELEFOON 2920. ZAND VOOR! Spreekuur vanaf Maandag 5 Mei van 89 en van 13.3015 uur Uitsluitend Joodsche patiënten. Korfbal (Afgegeven door afd Handelsinformaties v d Graaf cn Co. NV, Amsterdam). UITGESPROKEN DOOR HET GERECHTSHOF TE DEN Bosch; 59 April. J. van Oei Prlncenhage. Bredasche weg no. 170 Recht. Comm. Mr. F A. J. Marres, Cur. Mr. P. J. A Heemskerk, Prlncenhage. Markt 18. UITGESPROKEN: 30 April. S. Dotsch. wonende te Amsterdam. Trans vaalkade 120-TH Recht. Comm. Mr G. C. B E Surlnger Cur. Mr. F C. Rods. P C Hooftstraat 18. Amsterdam 30 April De Nalatenschap van Johannes den Boer. ln leven wonende te Zwijndrechl. -Rlngdiik 101 overleden te Dordrecht, :6 Februari 1041 Recht Comm Mr. K. T Do- rama, Cur. Mr. J. van Drooge Jr.. Dordrecht. 30 April. Franclscus van Herk, metselaar, Zeelst. ge meente Veldhoven, Binnenweg 18. Recht. Comm. Mr. .1 M Hulzinga. Cur Mr. Dr. L. Janssens. Eindhoven. 30 April. G. H. Reym. Capelle a. d TJsel. Hoofdweg 41 Recht. Comm. Mr G. L. van Es, Cur. Mr, J. de Visser. Rotterdam. 30 April. Th. J. ïtikkerinlc, wonende Ie Zuilen, Adrlaan Mulderstraat no. tl. Recht. Comm Mr. J. J. Plugge, Cur Mr. A. J. Moll. Utrecht. 30 April. T. Oosterhof, Utrecht, Oude Gracht 269 bis Recht. Comm. Mr. J. ,T. Plugge. Cur, Mr. A. J. Moll. Utrecht. 30 April. A. Klomp, aannemer, wonende te Amersfoort Vermeerstraat no. 118. Recht Comm Mr J J Plugge. Cur Mr. S. Knoppers. Amersfoort. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 29 April, de Handelsvenn onder de Firma Gebroeders Turnhout, gevestigd te Llsse. GEDEPONEERDE UITDEELINGSLIJSTEN: 30 April. B. Ikink. kleei-maker en winkelier ln m; facturen Lobith. C no. 80 Idem Uitk nihil aan c crediteuren Klaas Halfweg, caféhouder, Wierlngen. Geëindigd door het verbindend worden der gewijzigde eenige uitd.lijst tu gedaan verzet. Grasland gevorderd. OLDEBROEK. 3 Mei (A.N.P) Ta] van vee houders op de N.W.-Veluwe waren er tot dusver niet in geslaagd wei- en hooiland voor het komen de seizoen te huren. Daartegenover stond dat er boeren waren, die veel meer land hadden gepacht, dan zij redelijkerwijs voor hun veestapel noodig hadden. Het geval had reeds tot,Veel wrijving aan leiding gegeven. De productie-commissaris voor den akker-, wei- debouw in de provincie Gelderland heeft bekend gemaakt, dat, zij op grond van het Algemeen Vor- deringsbesluit 1940, al het grasland in de gemeen ten Oldebroek. Doornspijk, Elburg. Harderwijk en Ermelo, vordert, opdat men op deze wijze een bil lijke verdeeling tot stand zal kunnen brengen. De landeigenaren en -pachters, die aan dezen maat regel geen medewerking zouden verleenen, worden van de toewijzing van land uitgesloten en kunnen ook op andere wijze worden gestraft Voetbal De situatie in 2 B. H. F. C. heeft door haar eigen overwinning en het ge lijke spel van Volendam nog een kleine kans op ontsnap ping behouden. Beide clubs moeten nog 3 wedstrijden spelen, H. f- C. thuis tegen Spartaan cn Watergraafsmeer en uit tegen Hilversum. Volendam heeft nog slechts uit wedstrijden en wel tegen H. B. C., Hercules en HUversum. Competitie le klasse N.K.B. Noord-Holland S. Y. K. wint van Oosterkwartier (1-0) Oosterkwartier moest het in deze voor haar be langrijke laatste ontmoeting van de competitie zon der N. Struikenkamp doen. In diens plaats werd op gesteld A. Drogtrop. Oosterkwartier probeerde het met een gewijzig de opstelling. Haar eerste aanval Hommers c.s. was opgesteld in het middenvak. Dit bleek echter geen verbetering. S. V. K. is direct in den aanval, maar door goed verdedigen van O. K. blijven doelpunten uit. Als na 15 minuten spelen O. K. ingespeeld is dreigt er gevaar voor den S. V. K. korf; mooie schp- ten van v. d. Linden en Starink hadden beter lot verdiend. Hierna zakt het spelpeil van O.K. aan merkelijk. De verdediging van O.K. houdt echter stand, zoodat rust aanbreekt met 00. Na rust is S. V. K. sterk in den aanval: de O K - verdediging. waarin mevr. Plooyer-Zandstra uit blonk. weert zich echter geducht. Na een half uur spelen in de tweede helft weet J. Bruinink echter S V. K. de leiding te geven. (10). In dezen stand komt geen wijziging meer. zoodat Oosterkwartier haar laatsten competitiewedstrijd m*t een 1-0 nederlaag besloot. N.V. Maatschappij „de Eendracht" Mij. tot Expl. van Onr. Goederen te Haarlem. Algem. en jaarvergadering van aandeelhouders op Dinsdag 13 Mei a.s. des avonds te half acht in het gebouw „De Nijverheid" jansstraat. Punten van behandeling, Ba lans. Verlies- en Winstrekening liggen van des middags 2 tot 4 uur ter inzage ten kantore der Mij., Vijverweg 9B te Bloemen daal. Toegang op vertoon van aandeel. Krachtsport VERGADERING NEDERLANDSCHE KRACHT SPORTBOND. Onder voorzitterschap van den heer W. J. M. Linden werd heden In hötel Noord-Brabant te Utrecht de jaarlijksche algemeene vergadering van den Nederlandsche Kracht sportbond gehouden, waarvoor een groote belangstelling bestond In zijn openingswoord maakte de voorzitter gewag van 't feit dat door de bemiddeling van den heer K. J. J. Lotsy een concentratie van krachtsportbeoefenaren tot stand is gekomen. De gehouden besprekingen hebben tot resultaat gehad, dat alle beoefenaren van krachtsport (worstelen, gewichtheffen en expander trekken) In de toekomst zul len zijn vereenigd In den Nederlandschen Krachtsportbond. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter W J M Linden bij acclamatie herkozen In de vacature, ontslaan door het bedanken van den heer J. Perel werd voorzien door de benoeming van den heer A. J. Besllng (Den Haag). Als redacteur van het orgaan „Krachtsport" werd de heer T. van Deutekom (Arnhem) herbenoemd. In de technische raad werden gekozen de heeren C, G Tabak (Beverwijk). F. Nieman (Beverwijk) en P. Kore- man (Alkmaar). Dammen PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP HAARLEM. Nu de vierde ronde achter de rug ls begint er eenige teekening in den strijd te komen. De stand Is: Groep A. 1. J. W. van Dartelen 3 3 0 0 2. J. P. v. Eijk 4 2 11 3. W. Lenslnk 4 2 11 4. Y. de Jong 2 110 5. Th. Tolenaars 4 0 3 1 6. P. H. Meure 2 10 1 7. J. Kroon 10 0 1 8. G. Bakker 4 0 0 4 Groep B: 1. J. B. Sluiter 4 3 10 2. Chr Gerritsen 3 2 10 3. H. G. Theunlssen 4 0 4 0 4. A. de Jong 3 111 5. D. Noordeling 2 10 1 6. A. Miedema 4 0 3 1 7. D. Schrijnemaker 4 0 2 2 8. J. H. Meure 2 0 0 3 In plaats van kaarten. Heden overleed, na een langdurige ziekte, tot onze groote droefheid onze lieve Man. Vader. Be huwd- en Grootvader. Broeder en zwager lohannes van den Broek in den ouderdom van 66 jaar Uit aller naam: A. VAN DEN BROEK VAN DER MARK Haarlem, 4 Mei 1941. Schoterweg 2a. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 7 Mei a.s. te 12 uur op de Noorderbegraaf- nlaats. REMBRANDT-TOONEEL Vrijdag: Lachexplosies om Johan Kaart ,'n RARE FAMILIE" <i4JLa4 8 uur: Intern .conc. dir Ernst Krauss LIEDERENA VOND Gluck, Schubert. Brahms Volksliederen. Pr. f 0-80-f 2.85 alles inbegr.) FLINKE DIENSTBODE or ASS. IX DE HUISHOUDING gevr. in kl. rusthuis te A'hout. Br. met voll. inl. no. 5419 bur van dit'blad. Alleenwonende Dame te Heem stede vraagt een noodhulp dienstbode als meisje alleen, goed kunnen de koken P.G.. bov. 25 j. Br. on der no. 5418 bur. v. d. blad. Hotel de Leeuwerik vraagt Keuken-Werkmeisje boven de 18 jaar. GEVRAAGD net werkmeisje Loon f 7 en tevens WERKSTER v. d. schoonmaak. Gr. Houtstr. 4 GEVRAAGD: zelfstandig dagmeisje Aanm. na 7 uur. Jeroen Bosch- laan 18. Heemstede. voor geheel Nederland Verkoop van uitstekende litteratuur (geen huis-aan-huis-co'.porta- gei Zeer hooge provisie. Bureau „SUCCES"', Fr. v. Mierisstraat 62 A'darn- Z. Tel Ö7253. Heden overleed tot onze diepe droefheid in den ouderdom van 70 jaar onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, KLAAS CORNELIS HONIG Mi. Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. M. A. HONIG—LAAN. M. K. HONIG P A. M. HONIG—HILLEN. M WILKENS— HONIG. Mr. J. WILKENS. C. J. HONIG. Dr. G. N. HONIG. M. E. W. HONIG—DER KINDEREN. en de Kleinkinderen. OVERVEEN. 3 Mei 1941. Huize „Buytentwist" - Bloemendaalscheweg 187. Op verzoek van den overledene geen bloemen en geen toespraken. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 7 Mei a.s. te 1.30 uur. op de Algemeene Begraafplaats te Bloemendaal (Bergweg) Overveen, Koog a/d Zaan, Wassenaar, Koog a/d Zaan, Met groot leedwezen geven wij hierbij kennis van het overlijden van onzen President-Directeur, den Heer K. C. HONIG Mz. In den ouderdom van 70 jaar. Commissarissen en Directie der N.V. STIJFSELFABRIEK DE BIJENKORF v.h. M. K. HONIG. N.V. STIJFSELFABRIEK HOLLANDIA. KOOG a/d ZAAN. 3 Mei 1941. Gevr. voor spoedige indiensttr. VR. KANTOMUK? niENDE Hoofdz. voor bed. telefoon. Ken nis mod talen vereischt. Br. met uitv. inl. omtr. leeft, opleiding enz. onder letter A Boekhandel VAN CITTERT Spekstraat 14 Wasscherij zoekt iemand welke veel vrijen tijd ter beschikking heeft, die genegen is, tegen kleine vergoeding, eenige lichte \DMINISTRATIE BIJ TE HOUDEN Woensdags en Vrijdags enkele uren per dag. Brieven no. 5417 bur. van dit blad. ^UNKE JONGEN gevraagd voor direct. BEKKER Wagenweg 78.. H- H. Kappers lste Bediende gevraagd voor Heemstede. Aanm. E. P. KOK, Zandv.laan 339, Bentveld. Terstond gevraagd: Schildersjongen Corn. Loots, Rijksstr.weg 304. CORRECT GEKLEED MAATCOSTUUMS. nog kl. voor raad wollen stoffen, desge- wenscht abonnement. Brieven no. 5367 bur. van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD alle soorten Meubelen, Koper werk, Kristal. Goud, Zilver enz. OVERBEFK, Jansweg 59 - Telef. 13256 SPECIALITEIT IN BELASTINGZAKEN J. F G. BODE. oud-adj.-Inspecteur Dir. Bel. RAAMSINGEL 34 - Telef. 13615 - Administratie. GEVRAAGD TIJDELIJKE AANK. dipl. Boekhouden strekt tot aanbeveling. Salaris 100.— per maand. Aanmelden heden van 79 uur NORITEX Verkoopkantoor. Alb Thijmlaan 59 Heemstede VERZEKERINGSPORTEFEUILLE V.V. en L.V. TE KOOP GEVRAAGD. Koopsom aanw Geheimh. verz. Brieven onder nr 5416 aan het Bureau van dit Blad. Account.kant. TH. W. BLIKSLAGER ZOON, (Th BLIKSLAGER Jr., lid Ned. Inst. v. Accts KRUISWEG 70. Telef. 11035 POSTLAAN 10. Tclcf. 28439 GEMEENTELIJKE INRICHTINGEN voor GYMNASIAAL en MIDDELBAAR ONDER- WIJS te HAARLEM. De AANMELDING VAN CANDEDATEN voor het toe latingsexamen en van nieuwe leerlingen voor den cursus 1941/42 kan geschieden aan onderstaande scholen, schriftelijk, mondeling of telefonisch. Voor hen. die Rector, Directrice of Directeuren wenschen te spreken, bestaat hiertoe gelegenheid (behalve op de gewone spreekuren en op nader af te spreken tijdstippen) op DONDERDAG 8 MEI a.s. des namiddags tusschen 2 en 4 uur aan HET GYMNASIUM (Rector Dr. C. SPOELDER), in het gebouw Prinsenhof 3, Telefoon 11196 DE MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES met 5-j. cursus (Directrice Mej. C. M. BURGER), ln het ge bouw Tempeliersstraat 1. Telefoon 13348 DE HOOGERE BURGERSCHOOL A met. 5-Jar. cursus (waarn Directeur P. C. DE .TONGH), in het ge bouw Zijlvest 25 a. Telefoon 11594 DE lste HOOGERE BURGERSCHOOL B met 5-Jar. cursus (Directeur Dr W. VAN DEN BERG), in het gebouw Zijlvest 27. Telefoon 11595 DE 2de HOOGERE BURGERSCHOOL B met 5-Jar. cursus (Directeur Dr J. THIET Santpoorterplein 28. tijdelijk in het gebouw Wilhelminastraat 43 A. Telefoon 19748.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3