Bonnen die thans geldig zijn: JCiutst en £eltecenj Dicky. 't Krokodilletje. 1üii<ze tennisCessen in uxeinig- waaiden. DINSDAG 6 MEI 194T HAARLEM'S DAGBLAD 6 HET TOONEEL THALIA. ,.Dicky", het blijspel waarin de Fransehe schrijvers Paul Armont, Gerbidon en Manoussi op zoo amu sante wijze 'n loopje nemen met de detective-spelen, hebben we al zoo dikwijls zoowel van beroeps gezelschappen als dilettanten op de planken ge zien, dat wij over het stuk niets meer behoeven te schrijven. De R.K. Tooneelvereeniging Thalia had 't voor haar laatste voorstelling in dit seizoen op het repertoire genomen en twee dagen achtereen heb ben de spelers voor volle zalen er veel plezier van gehad. Over 't geheel was 't een aardige voorstelling, al was dit in Engeland spelende stuk dan ook op een Hol- landsche milieu getransponeerd. Dit laatste is trou wens in ons land bij de meeste Engelsche stukken het geval, zelfs dikwijls bij beroepsspelers en dat rekenen wij dus niet al te zwaar aan. Van de aankleeding zoowel van het tooneel als van de costumes was door Thalia veel werk ge maakt en ook de kapper de heer Steenman verdient een compliment voor de grimeering dei- verschillende dames en heeren. De voorstelling was door den heer Lubbers goed voorbereid en de mise en scène liet dan ook weinig te wenschen over. En met genoegen konden wij constateeren, dat vele jonge krachten na de laatste opvoering aardig voor uit waren gegaan. Zoo bewoog Riet van Doom zich thans reeds veel natuurlijker op het tooneel dan den vorigen keer en zij heeft de rol van Nelly Taylor dan ook lang niet onverdienstelijk gespeeld. Zij lijkt mij een speelster, die voor Thalia op den duur een goede kracht kan worden. Ook To Kruup en Beb Nijssen hadden aardige momenten als Lady Gladys Wilford en Lady Glenmore. De figuur van Lady Glenmore zou er door gewonnen hebben, wan neer zij met wat meer ironie ware gespeeld ge worden. Over het algemeen was de voorstelling nog a! ongelijk. Zoo speelde Cor Wassenberg als Dicky soms met de noodige opgewektheid, maar wist hij zijn spel niet altijd op peil te' houden. Bij zijn eer ste optreden bijvoorbeeld had hij gerust wat meer aplomb kunnen toonen. Hij moet daar heel het ge zelschap als het ware verbluft doen staan door zijn flair en had daarvoor het tempo zonder schade twee maal zoo vlug kunnen nemen. Des te komi scher wordt dan de ontgoocheling, wanneer het blijkt dat hij geheel geen detective is. De rol vraagt meer nuanceering dan de heer Wassenberg vermocht te geven. Maar hij had ook zeer goede oogenblikken. Zoo speelde hij het slot van het derde bedrijf met de noodige vaart en daar was hij dan ook op zijn best. Ook de liefdesscènes speelde hij overtuigend, waarbij Riet van Doorn aardig tegenspel gaf. De heer Van de Nouwland speelt altijd met opge wektheid en hij vult het tooneel. Vooral goed was hij in het eerste bedrijf, toen hij zichtbaar zich verheugde over al de wonderlijke dingen, die er in zijn huis gebeuren. Zijn teleurstelling over de ca paciteiten van den detective had hij in III nog wel wat meer vooral in zijn stille spel kunnen uit spelen. Een heel aardige figuur was George, de oude butler, van Joop Mulders, die er ook tip-top ver zorgd uitzag. Ted Horn speelde zijn verlegenheid en angst als Duncan ook lang niet slecht. Den heer Loerakker heb ik wel eens beter gezien dan giste ren. Het leek mij, of hij er niet geheel en al „in" was. Edward, de detective, is wel een der moeilijkste rollen in dit blijspel, omdat zij een werkelijk ko mische kracht verlangt. Wie deze rol ooit van Johan Kaart heeft gezien, zal dat niet gauw ver geten. Nu ging deze dwaze, detective vrij wel on gemerkt aan ons voorbij, omdat de rol voor dezen speler te zwaar bleek te zijn. De heeren Bijnsdorp en Martien Langeveld hadden het gemakkelijker, omdat de rollen minder van hen eischten. Een groot succes had Skippy, de hond, Skippy was zoo thuis op het tooneel, alsof tooneelspelen zijn dagelijksch werk w'as. Het publiek heeft zich uitstekend vermaakt met dit blijspel. Er is veel en hartelijk gelachen, zoo dat Thalia alleszins tevreden kan zijn over het succes. Het orkest van den heer Jan Nibbering zorgde er voor. dat de opgewekte stemming ook tijdens de pauzes behouden bleef. In zijn openingsrede heeft de voorzitter van Thalia, de heer W. Hopstaken hartelijke welkomst woorden gericht tot de gasten van Kareol en in het bijzonder de jubileerende zustervereniging Alber- dingk Thijm gehuldigd, een geste, die door het pu bliek blijkens het warme applaus zeer werd ge waardeerd. |TTTT J. B. SCHUIL. JAN MUSCH In het begin van het seizoen had Het Residen- tle-Tooneel ons een opvoering van Faust beloofd met Jan Musch in de rol van Mephisto. Het is hiervan helaas niet gekomen en wij vrees den reeds onzen grooten acteur dit jaar in net geheel niet op de planken te zullen zien verschij nen, toen ik onverwachts zag aangekondigd, dat „Het Gezelschap van Jan Musch" in Circus Carré 't Krokodilletje zou spelen. Het kluchtige blijspel van Strecker is wel geen Faust en de rol van Hugo Huschke ook bij lange na geen Me phisto. maar ik heb de gelegenheid toch niet willen laten voorbijgaan om Musch althans eens in dit seizoen te zien spelen. Hugo Husohke. de gehaaide inbreker, die zijn vroegeren collega Edmund Phillips komt opzoe ken om een oude rekening met hem te vereffenen, ls wel geen nieuwe rol van Musch hij speelde hem jaren geleden bij Het Schouwtooneel het publiek heeft er zich even goed mee geamu seerd als toen hij haar de eerste maal speelde. Wij herinneren ons fijnere rollen ook in d'.t genre van Musch. maar het is altijd een vreugde hem als hoofdfiguur in zoo'n klucht aan het werk te zien. Hij is heel den avond het middelpunt van de actie en speelt zoo'n inbreker met kluchtige accenten, die onweerstaanbaar komisch werken. Maar in zijn kluchtigheid weet hij toch altijd maat te houden. Zie hem bijvoorbeeld zoo'n scènetje spelen als de pseudo-verzekeringsagent. wanneer hij heel zijn omgeving overduvelt met zijn radheid van tong en gladheid van bewegen. Dat is gewoonweg kostelijk. En dan het aplomb, waarmee hij tegenover zijn oud-collega, den „ach- tenswaardigen" burgemeesterszoon optreedt. O zeker, het is allerminst hooge kunst en zoo nu en dan komt er zelfs een gevoel van wrevel in ons op. dat het juist zoo'n rol moet zijn.-waarin hij de eenige maal in een heel seizoen voor het voetlicht treedt, maar het is toch 'n plezier zulk technisch hoog spel te volgen en je constateert zelfs in zoo'n rol. welk een knap acteur Musch altijd blijft. 't Krokodilletje zal wel alleen zijn gekozen om Musch nog eens gelegenheid te geven de rol van Hugo Huschke te spelen, want dit kluchtige blij spel waarin met een tasch van krokodillenleder wordt omgesprongen zooals met een kattebelle tje in Patles de Moucjhe van Sardou ls werke lijk niet zoo belangrijk om een reprise te motivee- ren. Het „gezelschap van Jan Musch" zal ook wel niet langer bestaan dan dat 't Krokodilletje ge speeld wordt, want wij zagen er vele bekende ge zichten van andere gezelschappen in, zooals John Gobau, die den collega inbreker met komische verve speelde, Adolph Rijkens, Pierre Myin en Lucas Wensing. Yard van Staalduinen was de eenige, die zijn oude rol van den „Minister" naast Musch weer had opgenomen, een rol, die dezen acteur zeer goed ligt. Het publiek amuseerde zich best met 't Kroko dilletje en was blijkbaar verheugd Jan Musch weer eens op de planken te zien,. J. B. SCHUIL. Lawnlennis De „drive" forehand. De grondslagen voor het goed uitvoeren van de „fore- hand"-drlve rijn: 1 Goed voetenwerk. Juiste, ongedwongen stand van de voeten. Spretdstand om een voldoende steunvlak te krij gen. Linkervoet vóór plaatsen in de richting van het net Met met het gezicht naar het nel gekeerd blijven staan. 2. Beweeglijkheid. Maak het u gemakkelijk door u goed op te stellen t.o van den aankomenden bal Blijf niet staan om den bal uit de afwachtende houding te slaan, maar gebrutk de voeten om u in den juisten stand te brengen. Heusch. het loont de moeite. 3. De linkerheup moet hol zijn op hel moment van raken. De romp moet zijwaarts neigen, in de richting waarin gij den bal slaat. Zorg dat gjj niet alleen met den arm slaat, maar met het geheele lichaam achter den slag en maak gebruik van de rompdraaiing om den bal weg te slaan. 4. Sla den bal bij voorkeur tusschen heup en schouder hoogte. Stap op een aankomenden bal in. dus met de voe ten tegen den bal in of met het lichaam door rompdraaien en rompneigen. Houdt afstand 5. Kijk naar den bal. terwijl ge er naar slaal en tracht daarna weei uit de actie van de tegenpartij op te maken, waar de bal heen gaat. Begin, zoodra ge het weet. direct In beweging te komen en vergeet vooral niet om tijdig het racket uit te halen. 6. Bepaal u eerst tot de vlakke diepe ..drive" naar de baseline, leer daarna pas de ..topspin en gekapte drives 7. Zorg. dat er steeds voldoende afstand is tusschen bal en lichaam om den slag te kunnen uitvoeren. Maak een ruime soepele zwaai, tracht uw slag rhythmisch uit te voeren, gij voorkomt daardoor een tennisarm. Houdt het racket niet ln het midden van de steel, maar tegen het einde bij het leertje vast. Knijp niet extra, terwijl ge staat. 8. Oefen u ook om 'n lagen bal met een horizontalen slag terug te spelen, buig daarvoor de knieën Om een hoog opspringenden bal te spelen, zorg dan vooral voorover te nelgen naar den bal. Tracht niet direct den hoogen bal laag terug te spelen 9. Tracht nooit op het moment van raken iets bijzon ders met de pols te doen. de slag is één geheel. Gebruik de pols niet om te slaan, laat de krach) vanuit de romp komen. Zorg, dat de linkerarm niet in de weg is kruis dien arm niet voor de borst. 10. Laat het racket kalm uitzwaaien, als het niet verder naar voren kan komt het vanzelf aan den linkerkant van het lichaam. Iaat hei gaan. Haast u niet. breng hel racket na den slag weer ln de linkerhand. Laat de linkerhand u helpen de rechter- tijdelijk te ontspannen, de zwaarte van het racket mede te dragen. Gebruik den linkerarm voor balans van het lichaam tijdens uw slagen en om hei racket van greep te doen verwisselen tusschen de sla gen ln. 11. Leer eerst een bal stilstaande (in den juisten stand) slaan, daarna al loopende. Neem den bal niet ie ver voor het lichaam uit en werp het hoofd niet op terwijl ge slaat, de bal gaat dan uit. Neem den bal ook weer niet te veel voorbij het lichaam. Ga niet op lederen bal achteruit loopen. Sla niet achteruitloopend Dit achteruit loopen hadt gij al moeten doen vóór dat de bal er was. Denk om uw plaats tn het speelveld. Positie kiezen. 12. Oefen u ln de forehand drive net zoo lang. tot ge automatisch den Juisten voetenstand inneemt, het juiste voetenwerk uitvoert. De oefenmuur kan u hierbij helpen C. M M CONSTANDSE Voetbal H. B. C. tegen H. V. C. E. D. O. naar De Spartaan. Het programma voor de clubs uit Haarlem en omgeving s voor Zondag 11 Mei: R F. C.—Haarlem Watergraafsmeer—R. C. H H B. C H V. C Hilversum—H. F. C. De Kennemers— Hercules De Spartaan—E D. O. SantpoortDe Zeemeeuwen T. Y. B. B.—Schoten Het programma van de kampioenscompetitie. Het programma der kampioenscompetitie van den N. V. J luidt als volgt: 11 Mei A..D O.—V. S V. P. S V Heracles 18 Mei Be Quick—P S V Heracles—V S. V. 22 Mel P S. V Be Quick V. S. V.—A. D O. 25 Mei A. D. O.—Heracles Be Quick—V. S. V. 1 Juni A D. O P S. V. Be Quick—Heracles 2 Juni Heracles—Be Quick P S V.—A D O 8 Juni A. D. O.—Be Quick V. S V.—Heracles 15 Juni Be QuickA. D. O. P. S V V. S V. a7andbal Concordia voor liet kampioenschap vrijwel uitgeschakeld. Fraaie zege van de Rapiditas-heeren. Het is den Concordia-heeren in den zwaren uitwedstrijd tegen Lijnden niet gelukt hun uitstekende kansen met •es te verdedigen Na een spannenden strijd verloren de rood-witten. die met niet minder dan vijf invallers moesten uitkomen, tenslotte met 94. waardoor zij thans hun kans niet meer in eigen hand hebben. Het spel der Lijndenploeg viel ook nu weer erg tegen en met wat meer geluk had zelfs dit verzwakte Concordia-team nog een overwinning kunnen behalen. Er werd veelal te forsch ge- scpeeld. zooda scheidsrechter Lazeron hel spel vaak moest onderbreken en zelfs ln de tweede helft den Lijndenlinks- buiten uit het veld moest sturen. Dat onder deze omstan digheden de vrij jeugdige Concordia-invallers niet hun sterkste spel lieten zien. is volkomen begrijpelijk Voor rust speelden de bezoekers met den sterken wind tegen en legden zich dan ook voornamelijk op verdedigen toe. waardoor de Lijnden-voorhoede slechts driemaal met suc ces kon doorbreken. Hiertegenover stelden de rood-witten doelpunt, zoodal met een 31 achterstand gedraaid werd. In de tweede helft werd direct in een snel tempo ge start en al spoedig had van Santen met een ver schot succes. De rood-witten behielden het beste van het spel visten dan bok door eenige goed gerichte schoten van Andreé hun achterstand in te loopen. zoodat de stand tenslotte kort voor het einde 4—4 gelijk was. Toen viel een der Concordia-verdedigers onreglemen- lir aan waarop Lijnden een strafworp kreeg te nemen, die door aanvoerder Van der Pol onhoudbaar werd inge schoten. De verstandhouding werd er hierna niet beter :n Lijnden kreeg zelfs nog een tweede strafworp toe gewezen. die echter door doelman Ten Have schitterend gestopt werd Hoewel de gasten er nog eens alles opzetten om den ge lijkmaker te scoren, lukte het niet meer om door de forsche Lijndenverdediging heen te breken, zoodat de Haarlemmers tenslotte we) wat onverdiend met 54 ver loren. De Rapidiias-heeren verbeterden hun positie door eenlgs- zins tegen de verwachting in het sterke Aalsmeer er met 53 onder te houden, nadat zij zelfs met 3—1 hadden achter gestaan. Deze prestatie danken de zwart-witten aan hun aanvalspel in de tweede helft, toen met wind mee spelend een werkelijk vlot en verrassend combineeren gedemonstreerd werd. De Rapidiias-dames speelden Woensdagavond In Am sterdam tegen A. H. C. cn wonnen overeenkomstig de ver wachting verdiend met 40. In de voorhoede had mevr. Van Denderen weer een werkzaam aandeel in deze overwinning, terwijl In de half- linie het spel van mej Pijje opviel. Zondag kregen de zwart-witte dames het echtei nog zwaarder, daar de Amsterdamsehe athletlekploeg A. D. op bezoek kwam. die haar laatste kans zeker tot h uiterste zou verdedigen. Het is de thuisclub dan ook m gelukt de beide punten binnen te halen, zoodat waarschij; lijk een be Jssingswedstiijd tegen Zeeburg noodig zal zijn Voor rust speelden de Haarlemsche dames voor den wind. doch wisten niettemin slechts eenmaal door m< Van Denderen te scoren. Ook de gasten brachten het een doelpunt, zoodat met gelijken stand gedraaid wei Ondanks den tegenwind bleef In de tweede helft hel spel van Rapiditas gelijkwaardig en de zwart-witten ten zelfs na een fraai ingeschoten vrije worp wederom de leiding te nemen. A. D A. gaf het echter nog niet op en mej Lucas moest dan ook vele malen handelend optreden Tenslotte hadden de gasten na een klein misverstand ln de Rapidltas-ach- terhoede met een keurig laag en onhoudbaar schot succes De Rapiditas-reserves speelden uit tegen D. E. V ei namen revanche voor de thuis geleden nederlaag dooi dez.cn wedstrijd met 2—1 te winnen. In de Rapiditas- voorhoedc ging de meeste kracht uit van hel spel mei. A. van den Aardweg, die dan ook beide doelpunten voor haar rekening nam Verder maakte de hevige wind een goed samenspel nagenoeg onmogelijk. De Coneordia-dames gingen op bezoek bij Vriendschap en konden het met een onvoltallige ploeg niet tot overwinning brengen. In een gelijk opgaanden wedstrijd bleven de gastvi wen hen met 3—2 de baas en wederom kon ons het spel der Vriendschap-dames weinig bekoren, daar het volgens onze begrippen te veel op lichaamskracht en te weinig op snelheid gebaseerd is. In de Coneordia-gelederen moest het voornamelijk van het drietal Duijff—Stuij—Sjouwermar komen, waarvan beide laatstgenoemden voor de doel punten zorgden. NEDERLANDSCHE HANDBAL KAMPIOENSCHAPPEN. In een dezer dagen gehouden vergadering van de Bonds Handbal Commissie is besloten de Ncderlandsche handbalkampioenschappen dit laar In tournooi-vorn organiseeren teneinde tegemoet te komen aan de bezwaren van vele en lange reizen. Beide Pinksterdagen weiden hiervoor het meest g"«chikt bevonden, te meer daar te' d besloten geen val-systeem toe te passen, doch de deelnemende cubs een halve competitie te laten spelen De kampioenschappen zullen ln samenwerking met de H. C. geoiganiseerd worden cfoor de combinatie Hygia, Hellas en Olympla te Den Haag De technische regeling is in handen van den heer J. van Driel ie Amsterdam er dames- en heeren-elftallen zullen aan deze kam pioenschappen deelnemen. In hei damesioumooi komen uit Brunhilde (Groningen). Hygia (Den Haag). Sport Ver- l (Zuilen) en waarschijnlijk Rapiditas (Haarlem). Korfbal BROOD BON 14. Broodkaart. Gel dig van 26 April t.m 11 Mei 100 gram brood of 100 gram roggebrood BON 16. Broodkaart. Gel dig van 3 t.m 11 Mei. BON 7. Bloemkaart. Geldig t.m 18 Mei KOER EN GEBAK BON 14. Broodkaart. Gel dig van 26 April t.m 11 Mei 1 rantsoen gebak. "^ON 16. Broodkaart. Gel dig van 3 t.m. 11 Mei 1 rantsoen gebak 1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr andere koekjes 200 gr., bis cuit en wafels 90 gr., be schuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr., gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr., klein korstgebak 400 gr. AARDAPPELEN. BONS 15 (alle 20 stuks) Broodkaart. Geldig van 28 April t.m. 7 Mei 1V«? k.g aardappelen BONS 17 (alle 20 stuks) Broodkaart. Geldig van 3 Mei Lm 11 Mei KOFFIE EN THEE BON 30. Geldig van 5 t.m 25 Mei: 40 gram thee of 250 gram koffiesurrogaat. VLEESCH EN VT.EESrmVAREN BON 13 „vleesch" van de Vleeschkaart Geldig tot en met 6 Mei. 100 gram rund-, kalfs- of varkens- vleesch (been inbegrepen) of ongesmolten vet of een rantsoen vleeschwaren BON 13 „worst of vleesch- waron" Geldig tot en met 6 Mei 75 100 gram •Ippsrhwaren SUIKER. BON 21 Geldig van 12 April t.m. II Mei 1 K.G suiker PEULVRUCHTEN. BON 28. Geldig t.m 11 Mei 500 gram peulvruchten. BOTER EN VETTEN. BONS 13 en 14. Boterkaart. Geldig van 21 April t.m. 10 Mei: 250 gram boter BON 13. VetkaarL Geldig van 21 April t.m 10 Mei 250 gram boter of marga rine of 200 gram spijsvet. BON 14 Vetkaart. Geldig van 21 April t.m. 10 Mei 250 gram boter of marga rine \IEEL en GRUTTERSWAREN BON 23 „Bonkaart Alge meen". Geldig tot en met 18 Mei: 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of gruttemeel BON 21 (Boter- of Vet kaart). Geldig van 3 t.m 25 Mei. 250 gram rijst, rijs temeel, rijstebloem, rijst- gries of gruttenmeel BON 24. „Bonkaart Alge meen" Geldig t.m 15 Juni 250 gram havermout of ha vervlokken of haverbloem of aardappelmeelvlokken of gort of gort meel of grutten BON 25 (Bonkaart Alge meen). Geldig van 21 April t.m 15 Juni: 250 gram gor' of gortmoui of grutten BON 26. „Bonkaart Alge meen". Geldig t.m. 15 Juni 100 gram macaroni of ver micelli of spaghetti BON 27 „Bonkaart Alge meen" Geldig t.m 15 Juni 100 gram maïzena of gries- meel of sago of aardappel meel of puddingsauspoeder BON 7. Bloemkaart. Geldig tot 18 Mei 35 gram tarwe meel of tarwebloem of rog gemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel. MELK. RON 15 Melkkaart. Geldig van 3 Mei t.m 11 Mei.-1 3'4 L melk AAS BONS b'4 en 74 Geldig van 21 April tjn. 18 Mei. BONS 65 en 75. Geldig van 3 Mei t.m 1 Juni. elk 100 gram kaas. LIEREN. BON 85. Geldig van 26 April t.m 11 Mei. BON 95. Geldig van 3 Mei t.m 18 Mei. - 1 ei. SCHEERZEEP ENZ. BON K (Texticlkaart) Gel dig t.m 31 Augustus, 50 gr. srheerzeep of een tube of pot scheercrême ZEEP BON 29 nieuwe ..Bonkaart Algemeen". T.m. 31 Mei 150 gr. toiletzeep of 120 gr huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samen stelling) of 150 gram zachte zeep of 300 gr zachte zeep- pasta of 250 gram zeep poeder of 125 gr zeepvlok ken of 250 gr zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep of 600 gram waschpoeder. Waschpoeder ls uitsluitend beschikbaar voor wassche- riien Voor 20 kg. wasch- goed moet 1 bon worden afgeleverd. BRANDSTOFFEN. Bons. gemerkt „Brandstof fen" en „01 K.F." van de Bonkaarten m en n: 1 een heid vaste brandstof Geldie 1—31 Mei. Bon Generator-Anthraciet vierde periode 1 H.L an- thracietnootjes. Bon Generator-turf. vierde periode. Geldig 131 Mei 50 stuks basgerturf PETROLEUM. ZEGELPERIODE 10 (alleen voor hen. die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 21 April t.m 15 Juni 2 L ►fONDENBROOD. BON 7. T.m 31 Mei. Groep 1 en 2- 10 KG Gr. 3: 8 KG Gr 4: 5 KG Gr. 5' 4 KG Gr 6- 3 KG Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groole rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft TTENBROOD BON 7. T.m. 31 Mei iy2 KG Kattenbrood wordt al leen verstrekt voor raskat ten T. H. 13. wint, maar is nog geen kampioen. Animo-Ready kan nog gelijk komen. Hadden wij gemeend, dat T H B. 1 Zondag de kam- ploensvlag zou kunnen hijschen. dan was dit wat voor barig. Niet dat onze voorspellingen niet uitkwamen, maar de protestcommissie heeft nog niets zich laten weten. zelf won geheel volgens de verwachtingen van Meerlebosch. T. H. B maakte 5 doelpunten terwijl Meer- lebosch vergeefsche moeite deed en de 0 op het scoring- bord hield. Animo Ready stuitte op hevlgen tegenstand van Haar lem 2. Tn een behoorlijke partij korfbal wisten de oranje gorenen met 3—2 te zegevieren. Door dit resultaat dien zij het protest wint kan zij nog gelijk komen met T. H. Zwaluwen 1 behaalde een normale 4—1 overwinning op Aurora 2. terwijl Nieuw Flora 2 eveneens volgens de ver wachtingen met 6—2 van Oosterkwartier 4 verloor. Het bondsbestuur stelde den wedstrijd Nieuw Flora 2— Watervliet welke op 20 April niet gespeeld werd opnieuw vast. Een meevaller voor Watervliet dat daardoor ln de 'unning blijft voor de tweede plaats, maar nog grooter tegenvaller voor Nieuw Flora 2, dat nu weer 2 punten achterstaat op Aurora 2. Met dat al onderging de ranglijst nog al wat verandering 75—28 16 58—24 42—26 38—25 27—28 28—30 34—45 16—55 15—73 1.33 0.90 Animo Ready 1 12 8 Watervliet 11 6 2 3 14 Zwaluwen 1 12 7 l 4 15 Oosterkwartier 4 11 4 2 5 10 Haarlem 2 10 4 1 5 9 Meerlebosch 1 13 6 0 7 12 Aurora 2 13 2 0 11 4 Nieuw Flora 2 12 1 0 11 2 De tweede klasse wedstrijd Animo Ready 2- welke nu eindelijk door kon gaan leverde een spannende partij korfbal op. Het zat Animo Ready voor rust tegen wind in niet mee toen een bijna zeker doelpunt nog uit de mand sprong, Na rust was T. H. B. 2 in het veld ster ker, doch de A. R -verdediging hield lang stand Tot 6 minuten voor het einde bleef het 0—0 Eerst toen gelukte het T. H B. mei een fraai schot den mand te doorboren en den wedstrijd uit het vuur te slepen. De hekkeslulter Aurora E deed heel verdienstelijk werk door 2—2 gelijk te spelen tegen Oosthoek. De belde voor de derde klasse vastgestelde wedstrijden moesten nog op het laatste moment van het programma worden afgevoerd. Voor de adspiranten afdeellngen werden gespeeld: Eerste klasse: Zwaluwen A—Haarlem A 1—1 Derde klasse: Zwaluwen B—Sport Vereent B 4—0 Oosthoek—Oosterkwartier C 2—2 Deze uitslagen zullen menig insider in de adspiranten competitie verwonderen. Vooral de resultaten van de beide Zwaluwen twaalftallen zijn buiten verwachting, terwijl ook niemand gedacht zal hebben aan een gelijk spel van de kampioenen Oosthoek adsp tegen Ooster kwartier c De wedstrijd Oosterkwartier C—Haarlem B, welke op 19 April niet weid gespeeld, zal opnieuw worden vastgesteld. Waterpolo Overzicht van de wintercompetitie. De neu aan nek race die door H V. G. B. 4 en H. Z. V. om de eerste plaats ln de vierde klasse werd gevoerd. Is door een 1—1 gelijk spel In het voordeel van de Haar lemmers geëindigd. De Hillegommers kwamen door ziek te met slechts vijf spelers, waardoor er van goed spel ln den beslissingswedstrijd weinig terecht kwam. De Graaff scoorde eerst voor H Z. V„ toen zijn bewaker Bouwer even bi| hem weg was. Schouw maakte gelijk en bezorgde in ploeg daardoor het kampioenschap. De eindstand ln de vierde klasse ls- H. V. G K Z. 1 11 22— 1 1 9—16 D. W. R 4 Het eerste zevental van V. Z. V. is de competitie slecht geëindigd, door ln den wedstrijd tegen Neerus een 5—3 nederlaag te lijden. Weliswaar speelden de Velsenaren zonder Visman cn Janus en was Nereus volledig met Stam doel. doch wij hadden van V.Z.V. meer verwacht. De eindstand in de eerste klasse is: H. P. V. Z. V. Haarlem G. B. wintercompetitie 33—10 27—28 18—20 20—27 18—31 Nereus Dat de tweede klassers elkaar gewaagd zijn. bleek uit de uitslagen van Zondag- ond. toen H V. G. B. 2 en Haarlem 2 resp. tegen V. Z V. 2 en D W. R. 2 gelijk speelden. De Waterratten-reser- hadden eerst een 20 voorsprong, maar de goed ge trainde Haarlemmers kwamen tegen het einde zoo op dat Hoogland c.s. konden gelijk maken. V Z. V. 2 nam eerst een l—0 voorsprong, toen Hackenitz voor een overtreding het water was uitgezonden. Ketelaar bezorgde ------ - den gelijkmaker (1—1). De beide keepers Van den Broek en Haverschmidt stoppen daarna alles, in deze klasse hebben H P. C. 3 en Haarlem 2 nog een kans op het kampioenschap. Haarlem 2 r 3. C. 3 en tegen D W. Haarlem 2 H. P. C. 3 II. V. G. B. 2 t nog spelen tegen 1 9 24—12 1 10 13— 8 2 8 17—14 3 4 12—14 5 3 9—27 -0 zege op de D. W. R. 2 6 12 V. Z. V. 2 8 0 3 Haarlem 3 behaalde nog een verdiende 1 Watertrappers. Zondagavond 11 Mei wordt de laatste serie wedstrijden oor de wintercompetitie gespeeld. H. P C 3 en Haar lem 2 kunnen dan uitvechlen. wie met de eer van het kampioenschap in de tweede klasse gaat strijken. Het vol ledig programma voor Zondag is: Haarlem 1—H. P. C. 1 (dames) 12.30 uur D. w R. 2—H. V. G B. (dames) ï.oo uur H. P. C.—Haarlem 2 (dames) 6.30 uur H. V. G. B. 2—D. W. R. 2 7 00 uur H P C 3Haarlem 2 H. P. C. 4-Haarlem 3 Dinsdagavond 13 Mei zal in het Sportfondsenbad de laatste wedstrijd plaats vinden tusschen D. W. R. I en Haarlem 2. Centrale Keuken te Haarlem. Prijzen der porlies met ingang van Donderdag lager. Met ingang van Donderdag a.s. zullen de prijzen van de porties van de Centrale Keuken to Haarlem verlaagd worden De prijzen van de porties worden dien dag in plaats van 13 cent 10 cent en 22 cont in plaats van 25 cent. CABARETAVOND OP „KAREOL". Woensdagavond 7 Mei zal een Non-Stop Caba retavond worden gegeven voor de verpleegden van Huize „Kareol" in Aerdenhout, met welwillende medewerking van: Duo Smal en Van Norde, mej. Annie Hensen, zang, Mr. Lawoe, goochelaar, G. van der Maat, bariton, Joop Pruis, piano, Van der Horst. DE BLOEMBOLLENDAG TE LEMMEN. Begunstigd door zonnig weer is te Limmen de bloembollendag weer gehouden. Het aantal be zoekers overtrof dat van het vorige jaar. De zaal van het „Centrum" was tot in de hoeken gevuld. De leiding berustte bij den secretaris der „Neversie" den heer Boschman. De burgemeesterdeelde mede, dat de pogingen om de voormalige openbare lagere school te kunnen verbouwen, om hierin het „Museum voor bloem bollenteelt" een waardiger onderdak te verschaffen, zijn geslaagd en in den loop van dit jaar tot uit voering der plannen zal worden overgegaan, als ook Ged. Staten het ingediende plan zullen hebben goedgekeurd. Na de pauze gaf de voorzitter het woord aan dr. de Mol. Na een korte inleiding, betreffende het ontstaan van bloembollencultuur als tak van tuinbouw in ons land, bepaalde dr. de Mol zich vooral tot de ontwikkeling, die zich bij de veredeling van den hyacinth openbaart. Als stamvorm liet hij zien: den wilden hyacinth: „hyaeïnthus orientalis", met zijn dun rank bloem- stengeltje en gering aantal bloempjes aan den tros en daarnaast al die variëteiten, die op het oogen- blik in de cultuur zijn of al reeds weer uit de kweekerijen zijn verdwenen, maar nog in den .Hortus Bulborium" worden voortgekweekt en ge handhaafd. Veel aanschouwingsmateriaal was uit dit cultuurmuseum aanwezig, waardoor het ge sproken woord kon worden aangevuld of verduide lijkt.. Spr. zette uiteen, welke de gevolgen van kruisingen kunnen zijn en hoe de natuur zeer merkwaardige mutaties of verloopingen in bepaalde variëteiten voortbrengt. 1667 1987 2277 2622 2946 3045 3217 3435 3704 3873 3886 4047 4072 4367 4568 4653 2343 2661 3054 3261 1293 1529 1837 2024 2398 2684 3002 3074 3266 3498 3565 3721 3727 3914 4078 4380 4587 4671 4799 5290 5502 6003 6166 7525 7804 7995 8120 8424 8566 8712 8872 9105 9264 9703 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 6 Mei 1941 Hooge Prijzen f 1500.— 21348 f 4CO.4307 20925 f 200.— 11207 11244 f 100.— 8035 10203 15076 18103 18116 20592 Prijzen van f 65.— 1002 1064 1079 1080 1082 1097 1270 1314 1342 1437 1465 1467 1468 1504 1551 1561 1583 1614 1641 1667 1808 1865 1868 1904 1919 1924 2082 2093 2122 2192 2240 2431 2440 2457 2510 2530 2695 2746 2866 2879 2916 3007 3012 3016 3019 3021 3105 3132 315.0 3171 3178 3332 3334 3421 3424 3430 3601 3612 3647 368 3730 3775 3841 3843 3844 3926 3929 3936 3995 4029 4092 4098 4160 4215 4260 4363 4402 4434 4435 4506 4520 4531 4589 4605 4619 4620 4621 4633 4692 4726 4745 4780 4786 4787 4788 4807 4842 4855 4860 4893 4911 4928 5032 5071 5095 5103 5117 5137 5251 5297 5307 5321 5361 5406 4556 5463 5538 5631 5706 5743 5887 5896 5956 6017 6044 6061 6077 6081 6134 6135 6180 6223 6255 6272 6318 6354 6402 6408 6411 6468 6482 6511 6531 6536 6588 6701 6719 6730 6795 6811 6820 6835 6931 7009 7025 7099 7120 7133 7135 7147 7175 7227 7377 7399 7464 7467 7474 7486 7488 7540 7559 7607 7646 7718 7772 7788 7817 7820 7830 7832 7883 7899 T960 8002 8010 8037 8046 8047 8071 8080 8164 8191 8247 8268 8300 8362 8385 8437 8465 8469 8472 8510 8524 8548 8597 8608 8633 8673 8681 8692 8705 8737 -8738 8762 8769 8809 8829 8833 8887 8930 8932 8949 8972 9019 9104 9107 9165 9210 9227 9228 9235 9257 9302 9390 9438 9457 9483 9500 9578 9705 9744 9785 9872 9951 9969 10017 10030 10084 10126 10151 10170 10184 10218 10229 10297 10335 10371 10411 10464 10470 10499 10579 10633 10653 10689 10724 10766 10776 10808 10814 10871 10881 10899 10959 10962 11009 11039 11100 11101 11126 112u 11208 11224 11254 11257 11258 11280 11329 11341 11356 11414 11454 11455 11515 11542 11587 11703 11705 11716 11719 11733 11773 11799 11801 11817 11893 11912 11925 11934 11942 11952 11960 11997 12052 12098 12103 12184 12209 12212 12237 12258 12320 12345 12420 12422 12425 12465 12470 12492 12493 12507 12508 12515 12516 12577" 12581 12615 12632 12660 12671 12676 12681 12701 12721 12766 12868 12922 12951 12966 12976 12977 13066 13068 13069 13078 13255 13382 13400 13457 13458 13466 13514 13571 13579 13588 13632 13714 13733 13747 13751 13758 13763 13783 13794 13797 13814 13859 13911 13949 13950 13951 13956 13963 13983 13985 13989 14105 14186 14203 14205 14239 14250 14289 14310 14324 14369 14398 14427 14459 14463 14477 14519 14525 14538 14544 14556 14637 14652 14663 14812 14816 14827 14846 14958 14968 14996 14997 15010 15015 15020 15055 15059 15125 15276 15282 15393 15396 15492 15497 15501 15502 15532 15540 15572 15581 15630 15640 15686 15693 15709 15741 15749 15756 15775 15813 15816 15818 15837 15843 15860 15882 15895 15904 15958 15965 15966 15981 15985 16046 16055 16068 16088 16185 16205 16208 16244 16298 16316 16334 16349 16370 16372 16407 16422 16434 16462 16464 16494 16518 16553 16559 16567 16569 16597 16638 16639 16647 16650 16797 166^2 16836 16863 16875 16883 16909 16958 17026 17027 17084 17110 17117 17134 17165 17162 17196 17207 17210 17216 17244 17273 17307 17327 17394 17400 17413 17446 17523 17566 17575 17586 17624 17633 17647 17674 17676 17696 17748 17761 17778 17791 17794 17843 17892 17909 17956 18015 18032 18047 18070 18078 18179 18256 18277 18309 18310 18330 18340 18346 18372 18373 18376 18398 18408 18420 18435 18437 18470 18500 13540 18647 18670 18729 18733 18739 18742 18748 18792 18831 18853 18865 18910 18981 18992 19050 19147 19205 19263 19320 19327 19381 19385 19401 19481 19513 19526 19539 19540 19547 19570 19576 19582 19588 19664 19752 19766 19839 19907 19959 19963 -00C8 20048 20053 20129 20146 20188 20191 20200 20207 20242 20282 20297 20304 20316 20356 20357 20361 20378 20388 20420 20450 20457 20459 20477 20504 20511 20516 20518 20579 20606 20607 20695 20T05 20770 20783 20792 20808 20810 20823 20840 20849 20861 20872 20899 20920 20964 20995 21006 21088 21095 21105 21130 21148 21180 21216 21222 21225 21302 21312 21354 21372 21382 21441 21472 71491 21507 21508 21531 21568 21611 21617 21619 21627 21645 21651 21660 21781 21783 21822 2187» 21946 21978 21984

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8