Haarlem's Dagblad Opnieuw luchtaanvallen langs de Clyde. Nieuw besluit regelt het prijzen van artikelen Een Borneo-film. Bezet en onbezet Frankrijk. Als in Zandvoort de gasten komen. Nederlandsch schip tot zinken gebracht Luchtactie boven Engeland. 58c JAARGANG No. 17757 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V Bureaux- Groote Houtstraat 93 bijkanioor Soendaplein 37 Postgiro- dienst 38810 Drukkerij Zuidei Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082 Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Administratie 10724. 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DONDERDAG 8 MF.I 1941 Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, losse nummers 6 cent pei ex Advenentlën 1 5 tegels J 2 elke regel meei f 0 40 Reclames 7 0 65 oer regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels 0.70. elke regel meer 0171/4 Groentjes zie rubriek Direct van toepassing voor voedings- en genotmiddelen j textiel- en lederwaren 's-GRAVENHAGE, 8 Mei (A.N.PBinnen eenige dagen zal er een nieuw besluit worden aJ- gekondigd. dat de verplichting tot het prijzen van artikelen grondig regelt. Daarmee zal een belang rijke bijdrage zijn geleverd tot den strijd tegen de overtreders van prijsvoorschriften. In de afgeloopen weken werden de winkeliers reeds herhaaldelijk gewaarschuwd, dat zij hun waren moesten prijzen. De plaatselijke politie autoriteiten van verschillende gemeenten deelden mede, dat zij na 1 Mei geen pardon meer zouden geven, indien dit niet geschiedde. (Zoo zijn in Haarlem reeds een aantal processen-verbaal op gemaakt red.)De wet, waarop dat was gegrond, bestond reeds eenige jaren. In de prijsopdrijvings- en hamsterwet van 1939 was n.l. een artikel op genomen, dat eischte dat de prijzen op duidelijk I zichtbare wijze werden vermeld. I Men heeft aan dit artikel in de praktijk weinig de hand gehouden. Aanvankelijk was het trou wens niet noodig de winkeliers tot dezen om vangrijken arbeid te zetten. In Mei 1940 veran derde de situatie evenwel. Vele prijzen voror levensmiddelen werden gewijzigd. De onzekerheid die daardoor ontstond gaf den weg vrij tot on redelijke verhoogingen. Het kwam vaak voor. dat men in twee winkels in dezelfde straat geheel ver schillende prijzen vroeg voor artikelen, zooals tomatenpuree, uien of zeep. Scherpe controle. De afdeeling prijsbeheersching van den dienst van den Gemachtigde voor de prijzen, die in den aanvang van dit jaar haar werkzaamheden aan ving, opende een fel offensief tegen de overtre ders. Er werd een uitgebreid controle-apparaat georganiseerd en op het oogenblik gaan er in het geheele land honderden politie-agenten en op sporingsambtenaren op stap, speciaal met de opdracht na te gaan of de gevraagde prijzen niet te hoog zijn. Vele zondaren werden reeds betrapt en de straffen die de inspecteurs voor de prijs beheersching opleggen zijn lang niet mis. Om het werk van de opsporingsambtenaren te vergemakkelijken, bleek het noodig aan de ver plichte prijsaanduiding streng de hand te gaan houden. De reeds bestaande voorschriften gaven daartoe eenige mogelijkheden, doch in tusschen werd een nieuw besluit voorbereid, dat deze ma terie veel grondiger regelt en alle onzekerheden wegneemt. Het prijsaanduidingsbesluit. Het nieuwe besluit legt den kleinhandelaar de verplichting op een groot deel van. de in de winkels verkrijgbare artikelen op duidelijke wijze te prij zen. Deze regeling is reeds direct van toepassing op alle voedings- en genotmiddelen, textielwaren en lederwaren. De Gemachtigde voor de prijzen zal de prijsaanduidingsplicht tot andere groepen van goederen kunnen uitbreiden, ook tot het ver huren van roerende goederen en het verrichten van diensten. Het tweede artikel van het besluit bepaalt, dat het prijzen duidelijk en goed leesbaar door middel van prijskaartjes moet geschieden voor waren die in de etalage of in den winkel zichtbaar zijn uit gestald. Artikelen die niet zichtbaar zijn uitge stald, maar wel gereed voor onmiddellijken ver koop, moeten eveneens zijn geprijsd, tenzij een prijslijst er van goed zichtbaar wordt opgehan gen. Ook bij monsterverzamelingen zullen de prij zen duidelijk moeten zijn aangegeven. Een belangrijke bepaling is, dat de maatregelen van het nieuwe besluit worden beschouwd als prijsvoorschriften. Dit beteekent, dat overtreding valt onder de tuchtrechtspraak van de inspec teurs voor de prijsbeheersching. Op de naleving der voorschriften zal dus scherp worden toege zien. Controle door den kooper. De nieuwe maatregelen zijn van veel belang, zoowel voor het koopend publiek als voor de bonafide winkeliers. Bij den dienst van den Ge machtigde voor de prijzen kwamen vele klachten binnen over prijsopdrijving. Telkens werd daarbij gevraagd hoe men als kooper zelf kan nagaan, of de gevraagde prijs juist is. Gedeeltelijk is men den koopers reeds tegemoet gekomen door nieuwe maximumdetailprijzen in den vorm van officieele publicaties, die men kan uitknippen en bewaren. Het nieuwe besluit is een tweede stap in die rich ting. Het is wel duidelijk, dat het veel eenvoudi ger wordt om na te gaan of men den juïsten prijs betaalt. Scherper bestrijding van den smokkelhandel. Regeling wordt overwogen. 's-GRAVENHAGE, 8 Mei Naar het rijks bureau voor de voedselvoorziening mededeelt, wordt, tot scherpe bestrijding van den smokkel handel in het zuiden des lands, een regeling overwogen, krachtens welke het vervoer in een grensstrook van eenige kilometers, dus aan merkelijk breeder dan de thans geldende, aan beperkingen zou worden onderworpen. Komt deze regeling tot stand, dan zal in de provin cie Zeeland deze grensstrook wellicht geheel Zeeuwsch-Vlaanderen omvatten. Nieuw filmwerk van Dr. H. F. Tillema. Bij de Multifilm te Haarlem is men bezig de laatste hand te leggen aan een film van den be kenden Indië-kenner Dr. H. F. Tillema, welke tot titel draagt: „Langs Borneo's breede stroomen". liet opnemen van deze film in Borneo heeft ruim 2 jaar geduurd. Hierbij werden de gebruiken der Dajaks, welke onder den invloed van de Weslersche cultuur meer en meer verdwijnen in eep prachtige docu mentaire vastgelegd. De film is ontstaan met mede werking van bestuursambtenaren, evangeliever kondigers, officieren en geneeskundigen. Door hun samenwerking is een zeldzame cultuurfilm van de merkwaardige zeden en gewoonten der Dajaks ont staan. Dr. Tillema werd bij het afwerken ter zijde gestaan door den filmopnemer J. C. Mol. Deze uit cultuurhistorisch oogpunt zoo belangrijke film werd door Dr. Tillema gelegateerd aan het Museum voor Volkenkunde te Leiden. DE OORLOG TER ZEE. Een Engelsch koopvaardijschip is tijdens een lucht aanval door een voltreffer geraakt. De scheepswand is opengescheurd en de lading in brand geraakt, terwijl het vaartuig slagzij maakt. Het is verloren. (Foto Orbis—Holland). Du itsch weermach ts be rich t Werven, havens en fabrieken getroffen. Ook Liverpool, Newcastle en Plymouth aangevallen. BERLIJN, 7 Mei. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Het luchtwapen heeft ook in den afgeloopen nacht met zeer sterke formaties gevechtsvliegers hevige aanvallen ondernomen op werven, bewape- ningsfabrieken en ravitailleeringsbedrijven in de havens aan de Clyde. Een groot aantal brisant- en brandbommen veroorzaakte vooral in de scheeps- bouwcentra rondom Glasgow .opnieuw zware ver woestingen. Andere succesvolle luchtaanvallen wa ren gericht op de haven- en werf installaties van Liverpool, Newcastle en Plymouth alsmede op an dere havens aan de Britsche Zuid- en Zuidoostkust. Bij den aanval op vliegvelden in Zuidoost-Enge- land wierpen gevechtsvliegtuigen hangars en kwar tierruimten in brand, vernielden en beschadigden een aantal op den grond staande vliegtuigen. In het zeegebied rondom Engeland kreeg een koopvaardijschip van 10.000 b.r.t. drie bomvoltref- fers. Aangenomen kan worden dat dit schip verloren is gegaan. Een ander groot schip werd door bom- treffers zwaar beschadigd. Bij aanvallen van Duit- sche jagers op Engeland en tijdens pogingen van den vijand om de bezette gebieden en de Duitsche Bocht binnen te vliegen, verloor de vijand zeven jacht vliegtuigen en twee gevechtsvliegtuigen, alsmede zes versperringsballons. In Noord-Afrika mislukte opnieuw een tegen aanval van vrij sterke Britsche strijdkrachten tegen de in de versterking van Tobroek binnengedrongen Duitsch-Italiaansche troepen, waarbij de vijand zware verliezen leed. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gisteren meermalen het vliegveld Lucca op het eiland Malta aangevallen. Voltreffers werden geplaatst op de startbanen, parkeerplaatsen alsmede op hangars en kwartierruimten. Er ontstonden verscheidene hevige branden. Bij een nachtelijken aanval van Duitsche gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers op de haven van La Valetta werd vooral de staatswerf zwaar getroffen. Duitsche jachtvliegtuigen schoten boven het eiland drie Britsche vliegtuigen neer. De vijand heeft in den afgeloopen nacht met zwakke strijdkrachten ondoeltreffende storings- aanvallen gedaan op eenige plaatsen in het Noord west Duitsche kustgebied. Er ontstond noch oorlogs- economische noch militaire schade. Demarcatiebepalingen verzacht. Overeenkomst tusschen Darlan en de Duitsche autoriteiten. Het D.N.B. verneemt uit Parijs: De algemeen gevolmachtigde der Fran- sche regeering in het bezette gebied, am bassadeur De Brinon, deelt naar het pers bureau OFI meldt, mede dat bij de bespre kingen welke de laatste dagen tusschen het plaatsvervangend hoofd van den staat admi raal Darlan en de Duitsche overheid in Parijs hebben plaats gehad, een overeen komst is gesloten. Deze overeenkomst bepaalt in de eerste plaats dat de afbakeningslijn tusschen het bezette en het onbezette gebied in het algemeen voor het verkeer van goederen en geldswaarden geopend worden. Aan personen zal het passeeren van de demar catielijn worden toegestaan in geval van ernstige ziekten of van een sterfgeval bij naaste bloed verwanten. Voorts Ls voortaan het postverkeer met postkaarten tusschen het bezette en het onbezette gebied toegestaan. Leden van de Fransche land- en luchtmacht zullen voortaan verlof krijgen op dezelfde voorwaarden als tot dusver golden voor leden van de marine. Voorts zijn besprekingen geopend, aldus luidt het be richt van den algemeen gevolmachtigde verder, over een verlaging van de kosten der bezetting. Het voornemen bestaat tot een eerste verla ging van deze kosten van twintig tot vijftien millioen rijksmark of'van 400 tot 300 millioen francs. De besprekingen worden voortgezet. In dc periode van 30 April tol 6 Mei verloor de vijand in totaal 55 vliegtuigen. Hiervan werden dertig vliegtuigen tijdens luchtgevechten, tien door eenheden der marine en vier door luchtdoelartille rie neergeschoten, terwijl de rest op den grond werd vernield. In dezelfde periode gingen 38 eigen vlieg tuigen verloren". Winterhulp gaat in Utrecht kleeding en dekking inzamelen. UTRECHT, 8 Mei. Een onlangs in de gemeente Soest met groot succes gevoerde actie voor de in zameling van kleeding, dekking en huisraad is aan leiding geweest, dat een soortgelijke actie thans in alle gemeenten der provincie Utrecht zal worden ondernomen. Als tijdstip van inzameling is gekozen de tweede helft der maand Mei, aanvangende op Maandag 19 Mei a.s. Alsdan zal huis aan huis worden rond gegaan om datgene op te halen, wat de bewoners kunnen missen voor hun minder goed gesitueerde provincie-genooten. In beginsel zullen alle ingeza melde goederen ten bate komen van de ingezetenen der eigen gemeente, slechts indien in een bepaalde gemeente veel meer zou w orden opgehaald dan noodig voor uitdeeling aldaar blijkt te zijn, gaat het overtollige naar een andere gemeente der provin cie, die meer aanvragen ervoor heeft, dan er be schikbaar is gesteld. Alle ingezamelde goederen worden vóór de uit deeling, die door de plaatselijke werkgemeenschap pen zal geschieden, eventueel gerepareerd, uitge stoomd of op soortgelijke wijze weder voor dirèct nuttig gebruik door anderen geschikt gemaakt. Wat textielgoederen betreft, daarvoor js een bij zondere regeling getroffen, die hierop neerkomt, dat van hem of haar. die het goed ontvangt, een bepaald aantal textielpunten, afhangende van soort en bruikbaarheid van het ontvangene wordt ingenomen, die na een overleg met de plaatselijke distributiekantoren tenslotte ten goede zullen komen aan hem of haar, die de goederen heeft afgestaan. (A.N.P.) EXAMENS. ALGEMEENE ZIEKENVERPLEGING. In het Diaconessenhuis te Haarlem slaagden op 6 en 7 Mei voor het examen Algemeene Zieken verpleging, diploma A. de zusters: A. Blees. T. Jongejeugd, A. Laman, A. T. Parlevliet, J. Parle- vliet, M. A. van Ravenswaay, T. Schuur, J. Snoeks, H. Speek, J. J. L. Vrijhof en A. Waanders. Distrib u tie-moei l ijk heden worden opgelost. Dat het distributiestelsel het leven van de huisvrouwen niet gemakkelijker heeft gemaakt, is een bekend feit. Zij zijn bij het doen van hun inkoopen afhankelijk van de geldigheid van be paalde bonnetjes en er is overleg noodig om te voorkomen, dat men de eene week uitsluitend gort en de volgende zeven dagen rijstebrij als toe spijs moet eten. De ver' ling van de verstrekte hoeveelheden over een bepaalde periode brengt haar moeilijkheden mede, doch in de meeste ge zinnen weet de vrouw het wel zoo te regel"" dat er niet alleen een voldoende afwisseling in e op te dienen spijzen bestaat, maar dat ook de hoe veelheden regelmatig over den geldigheidsduur der bonnen verdeeld worden. Lastiger wordt het als er onverwacht bezoek komt, dat geen eigen mondvoorraad, maar slechts bonnen heeft meegebracht. Meestal moet er dan nog vlug 't een en ander worden bijgekookt en al komt het wel eens voor dat een winkelier een bepaald artikel niet meer heeft, bij een volgende gelukt het toch wel het gevraagde artikel te bemachtigen. Wat voor de huisvrouwen in het algemeen geldt, geldt natuurlijk ook maar dan in veel sterkere mate voor de hotel- en pensionhou ders en als deze menschen dan ook geen bepaal de faciliteiten genoten, zou het ondoenlijk zijn hun steeds wisselend aantal gasten behoorlijk te bedienen. De toewijzingen die de hotel- en pen sionhouders tot nu toe ontvangen, zijn wel zoo berekend, dat zij bij aankomst van een onver wacht aantal gasten niet met de handen in 't haar behoeven te zitten. De gasten behoeven op hun beurt niet bang te zijn, dat zij niet voor honderd procent van hun bonnen zullen genieten. De ondervinding heeft geleerd dat een groot gezin veel gemakkelijke.r met bonnen rondkomt dan een klein. Zoo zal een hotel- of pensionhouder met de gezamenlijke bonnen van zijn gasten veel gemakkelijker voor de noodige afwisseling in de maaltijden kunnen zorgen, dan een huisvrouw in een klein gezin. Daar zij meestal vrij groote hoeveelheden noo dig hebben, is het voor een hotel- of pension houder ook veel gemakkelijker om de verschil lende artikelen, die buiten de distributie vallen, zooals garnalen en visch te koopen. Bovendien ontvangen zij extra bakolie en braadvet. We twijfelen er dan ook niet aan of het zal de gasten die in het komende seizoen Zandvoort bezoeken aan niets ontbreken, althans voor zoo ver zij niet het onmogelijke eischen. Eén moeilijkheid voorziet men evenwel, die nog om een oplossing vraagt. Het zou kunnen voor komen dat de toevloed van gasten en dagjesmen- schen op bepaalde dagen zoo groot is, dat de winkelvoorraden op een moment ontoereikend blijken om aan de aanvragen te voldoen. Dit gevaar is allesbehalve denkbeeldig en daar om heeft het bestuur van de Zandvoortsche Han- delsvereenïging pogingen in het werk gesteld om een grootére bevoorrading van de winkels voor het .a.s seizoen te verkrijgen. Daar een grootere bevoorrading van de winkels niet alleen het be lang van de winkeliers, maar nog meer het be lang der gasten betreft, heeft ook het bestuur van V.V.V. deze kwestie onder de oogen gezien. Een dezer dagen is dan ook het dagelijksch be stuur van de Z.H.V. en de directeur van V.V.V. gezamenlijk naar den Haag getrokken, om de be trokken autoriteiten mondeling te overtuigen, dat de bevoorrading van de winkels en café's zoo danig moet zijn, dat zelfs bij een druk bezoek van burgers en militairen de verschillende zaken aan de plotseling gestegen aanvraag kunnen voldoen. De genoemde deputatie heeft den Haag verla ten met het vertrouwen, dat de autoriteiten vol ledig zullen medewerken om deze kwestie zoo spoedig mogelijk op te lossen. Hoewel op het oogenblik, dat we dit schrijven nog geen bepaalde regeling is afgekondigd, zijn we er toch van overtuigd, dat gedurende het sei zoen geen enkele bewoner of bezoeker, hongerig of dorstig behoeft rond te loopen, omdat de voor raden in winkels en café's zijn uitverkocht. BUENOS AIES 8 Mei (D N. B.)De overlevenden van het voor Engeland varende Neder landsche stoomschip „Prinses Wilhelmina". dat op den Atlantischcn Oceaan is getorpedeerd, zijn aan boord van een Engelsch schip in Montevideo aangekomen. Dc Haarlcmschc Kweektuin aan de Kleverlaan wordt voor het publick gedurende korten tijd tegen betaling van een gering bedrag ter bezichtiging opengesteld. Foto: een mooi plekje in den tuin. (Foto De Haas) Activiteit boven verscheidene deelen van het land. BERLIJN. 8 Mei (D.N.B.) Volcens een inede- deeling van den Engelschen Berichtendienst hebben de Duitsche luchtaanvallen in den nacht van Woens dag op Donderdag vooral als doel gehad een stad in het noordwesten en een tweede stad in het Westen van het land. Beide aanvallen waren „zeer fel". Ook op andere deelen van het land werden bommen geworpen. Het door den Londenschen Berichtendienst ver spreide officieele communiqué betreffende dc Duit sche luchtaanvallen van dezen nacht meldt dat sterke vijandelijke luchtstrijdkrachten een „hevigeu aanval op het gebied aan de oevers van de Mersey, het Humberdistrict, het gebied aan het Kanaal van Bristol en op eenige steden in het Noord-Oosten en Noord-Westen van Engeland" hebben gericht. Het communiqué spreekt over „zware schade" en geeft uiting aan de vrees dat het aantal slachtoffers groot is. Volgens een bericht van de „New-York Times" uit Londen is in den afgeloopen nacht bij de Duit sche luchtaanvallen vooral Liverpool geteisterd. Hetzelfde bericht meldt dat Woensdagmiddag Dover door Duitsche batterijen onder vuur is ge nomen. Om de vier minuten sloeg er een granaat in. Gisteren hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen vluchten naar Zuidoost-Engeland ondernomen, waarbij het havengebied van Ramsgate doeltreffend werd aangevallen. BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN NOORD-WEST DUITSCHLAND. BERLIJN, 8 Mei (D.N.B.) Een gering aantal vijandelijke bommenwerpers heeft in den nacht van 7 op 8 Mei eenige bommen geworpen op woon wijken van Noord-West Duitsche steden. Twee huizen werden vernield, verscheidene andere be schadigd. Eenige burgers werden gedood, verschei dene andere gewond. Militaire of industrieele doelen werden niet getroffen. De afweer dwong den vijand verdere aanvallen op te geven. „Griekenland temp naar arbeid en vrede." Onderhoud met den Griekschen minister-president Pleidooi voor nauwer betrekkingen met Duitschland. BERLIJN, 8 Mei (D.N.B.) De Grieksche mi nister-president, generaal Tsolakogloe, heeft in een interview met den Atheenschen vertegenwoordiger van de „Berliner Börsenzeitung" verklaringen afge legd over den nieuwen toestand. Ter inleiding zeide Tsolakogloe zich belast tc heb ben met de regeeringsverantwoordelijkhcid uit lief de vor zijn door de schuld van de gevluchte re geering zoo zwaar lijdend volk en voor Grieken land. Thans is het zaak de gestoorde orde te her stellen en het volk terug te brengen naar den arbeid voor den vrede. Speciale zorg gaat uit naar de uit den dienst ontslagen soldaten. De generaal sprak vervolgens over de voor een deel zeer zware oorlogsverwoestingen, waarbij hij er de aandacht op vestigde dat de Engelschen bij hun terugtocht bruggen, verkeerswegen, ravitail- leeringsinstallaües en alles wat op eenigerlei wijze van vitaal belang was, grondig hebben vernield. De Grieksche ravitailleeringstoestand is daartoe zeer moeilijk. Als officier sprak Tsolakogloe vervolgens vol be wondering over de unieke prestaties van de Duit sche weermacht. Hij zeide: „Ik zou in het licht wil len stellen dat de Duitsche soldaten niet als over winnaars, maar als vrienden in on land zijn ge komen. Het Duitsche leger heeft dc gevoelens en gevoeligheden van het Grieksche volk zorgvuldig ontzien". Over de gevoelens van het Grieksche volk jegens de Duitschers zeide Tsolakogloe dat de groote meer derheid van de bevolking de gebeurtenissen van den laatsten tijd en de voortzetting van dezen zinne- loozen oorlog oprecht heeft betreurd. Ten slotte verklaarde hij: „Wij zijn overtuigd van de eindoverwinning van het Duitsche Rijk. even eens gelooven wij ook aan de edelmoedigheid van Duitschland dat dappere mannen weet te respec teeren en dat van oudsher de Grieksche cultuur h- ft bewonderd. Wij hopen dat na dezen ongeluk- kigen oorlog de betrekkingen tusschen Duitschland en Griekenland nog nauwer dan vroeger en duur zamer zullen worden gevormd ten prof ij te van ons land dat van Duitschland veel heeft gekregen. Ik zeg niet: ten profijte van Duitschland, omdat ik geloof dat de toekomst van Duitschland in ieder geval groot en roemrijk zal zijn. Het nieuwe Europa? Ik spreek mij uit voor deze nieuwe orde, want ik ben er van overtuigd dat de Führer die de oude cultuur van Griekenland bewondert ook het Griek sche volk een aandeel zal toestaan in deze nieuwe orde. Stalin's nieuwe functie. Belangstelling tc Berlijn. BERLIJN. 7 Mei. Van welingelichte zijde wordt gemeld: Het bericht uit Moskou, volgens hetwelk Stalin tot voorzitter van den raad van volkscom missarissen der Sovjet-Unie is benoemd, heeft in Berlijnsche politieke kringen uiteraard groote be langstelling gewekt. In de WiUielmstras.se verwees men op desbetreffende vragen van buitenlandsche journalisten naar de door Moskou opgegeven re den dat het hier een wijziging in de regeering op verlangen van Molotof btreft die van zijn functie als voorzitter van den raad van volkscommissaris sen wenschte te worden ontheven teneinde zich volkomen te kunnen wijden aan zijn taak als volks commissaris van Buitenlandsche Zaken. Aan deze door Moskou gegeven reden werd noch van offi cieele, noch van officieuse Duitsche zijde iets toe gevoegd. (A.N.P.) PEREMPTOIR EXAM EN. Toegelaten tot de Evangeliebed Y-nine in de Ned. Herv. K°rk door het provinciaal Keri-hostuur van Zeeland te Middelburg, de heer J. van Dulleman te Velsen. HEDEN: 8 PAGINA'S

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1