r Bonnen die thans geldig zijn: Extra Aanbieding Duitsche PIANO] W. ALPHENAAR Kruisweg 49 DONDERDAG 8 MET T94!" TTAARL'EM'S DAGBEAD" 5 Een groote uitgestrektheid vruchtbare heidegrond in Zuid-Drente wordt op het oogenblik mot man en macht ontgonnen voor den landbouw. Om den grooteu ploeg door den grond te trekken is een zware tractor noodig. (Foto Pax Holland) MUZIEK SANTPOORT'S MANNENKOOR Orpheus". Santpoort's Mannenkoor Orpheus" is In het eind van Augustus 1940 opgericht. De oprichting zelve in dezen moeilijken tijd getuigt al van veel energie en durf; na een bestaan van nog geen 9 maanden reeds een concert met een als een klok klinkend programma te geven van nog meer. Maar de dirigent Henk Arlsz kent zijn vak; bovendien paste hij bij de samenstelling van het mannenkoor een scherpe selectie toe, zoodat het koor wel niet tab-ijk werd slechts weinig meer dan 20 zangers werden uitverkoren maar alleen deugdelijk materiaal als leden verkreeg. Op deze wijze kon Arisz resultaten bereiken, die bewezen dat het geven van het concert van Woensdagavond in Hotel „De Weyman" geen blijk van overschatting, maar van bewuste kracht was. Koorwerken van Ph. Loots en Diepenbrock kwamen o.m. op het programma van dit concert als aandeel van „Orpheus" voor. De namen zeggen al genoegzaam, dat Arisz het zich zeiven en zijnen mannen niet gemakkelijk gemaakt heeft en niet naar een goedkoop succes streefde. Met „Hymne a la nuit" van Rille en „Mariënbildnisz" van Kampf opende „Orpheus" het concert en terstond konden we den beschaafden koorkiank, de goede uitspraak en de zuiverheid waarnemen en waardeeren, al in toneerden de eerste tenoren in het vrij moeilijke modulaties bevattende tweede nummel wel eens iets te hoog. De vertolking van Loots' „Onze Duinen", leverde uitstekende momenten; de tal rijke groote moeilijkheden van Diepenbrock's „Veni Creator Spiritus" had het koor echter nog niet geheel overwonnen. De „Marcia funèbre" van G. Boedijn konden we wegens het gevorderde uur niet meer hooren. Medewerkenden aan dit concert waren de pianist Joh. Weegenhuyse en Santpoort's Gem. Dubbelkwar- tet. Den pianist hoorden we vroeger al eens op een te Santpoort gegeven concert. Hij versterkte nu de goede indrukken, die zijn spel toen achterliet dooi de helder gedétailleerde voordracht van het Praelu- dium uit de Engelsche Suite in g kl. t. en het Prae- ludium en de Fuga in f kl. t. uit „Das wohltempe- rierte Klavier", deel II van J. S. Bach, de Pastorale en Capriccio van D Scarlatti en eigen Variaties op „Merck toch hoe sterek". In deze laatste wordt het thema eigenlijk al zóó door figuraties omspon nen. dat het een variatie gelijkt; verder beschrijft de eomponist een soort van kringloop om de 3de variatie (in e gr. t.), want op deze laat hij een herhaling van de pianistisch-rumoerige tweede en van het thema volgen, zoodat hij weer tot zijn uit gangspunt terugkeert. Of deze origineele wijze van behandeling aanbevelenswaardig is meenen we te moeten betwijfelen. Na de pauze speelde Weegen- huyse Chopin's Sonate in b kl. t.; we hoorden daar van het Allegro en het Scherzo uit welker voor dracht de voortreffelijke pianistische kwaliteiten van den speler bleken, al kwam ons zijn spel in sommige momenten wat overijld en oppervlakkig voor. Santpoort's Gem. Dubbelkwartet heeft zijn sporen reeds lang verdiend. Er schijnt eenige verande ring in de samenstelling gekomen te zijn, maar de samenklank is mooi gebleven. De 1ste sopraan kwam in Verdi's „Pater noster" even prachtig uit. Welk een wonderbaar stuk muziek is dat en is ook het van religieuzen hartstocht trillende „Ave Verum" van Lasso! Dit werk werd met gloed en bezieling vertolkt, hoewel voor deze zesstemmig heid en ook voor de polyphonie van Palestrina's „Sicut cervus" nog stabieler toongeving gewenscht is. In het zeer moeilijk „De profundis" van Gluck leidden de intonaties niet steeds tot volkomen klaar heid, waardoor de tonaliteit voor den horoder soms raadselachtig werd; het zeer zacht gezongen slot klonk echter evenals dat van Schubert's „Salve Reglna" bijzonder mooi. Brahms' „In stiller Nacht" leverde voor dit uitgelezen ensemble geen moeilijk heden op. De zaal van „De Weyman" was zeer goed bezet, zoodat niet alleen in artistiek maar ook in mate rieel opzicht de auspiciën voor „Orpheus" gunstig geacht mogen worden. K. DE JONG. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graat" en Co. N.V. Amsterdam). Surseance van botal.ng. D.d. 23 April 1941 is aan de Naamlooze Ven nootschap N.V. Nederlandsche Zekeringen Fabriek N.Z.F., gevestigd en kantoor houdende te Bunnik, surséance van betaling verleend voor den tijd van één jaar, ingaande 18 December 1940, met be noeming van Mr. J. M. A. Paling, advocaat en pro cureur te Utrecht. Voorstraat no. 78, tot bewind- Voerder. Ter Griffie der Arrondissements-Rechtbank te Den Haag is een verzoekschrift ingediend tot ver leening van surseance van betaling door Mattheus Verdegaal. bloembollenkweeker. te Noordwijker- hout. Verhoor: ter raadkamer der Rechtbank op Donderdag 12 Juni 1941 v.m. 10.45 uur. Uitgesproken: 5 Mei. de Weduwe S. van Straten—Sanders, eige naresse van een lamsslagerij te Den Haag, Prinse- strant 114. R.C. Mr. W. G. F. Borgerhoff Mulder. C- - v n --1 p'Knrtuiin Den Haag Gedeponeerde uitdeelingsliisten: K. Hoffmann, bandelende onder den naam Hoff mann Fré res, grossier in bont. Den Haag. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelings- HjsL F. J. C. de Groot, UtrchL Idem. merk GOETZE. met 5 jaar garantie. I ffiuitenCaud (Adv IngczMed.l Van de Amsterdamsche Beurs. AMSTERDAM. 8 Mei. Het begin van de maand Mei is steeds een periode waarin belangrijke som men worden uitgekeerd uit hoofde van rentedien sten en aflossingen. Ook dit jaar is in de eerste week van Mei een aan zienlijk bedrag uit hoofde van een en ander ge distribueerd en de geldmarkt is dan ook ruim van middelen voorzien. Men houdt er rekening mede, dat het in de naaste toekomst uit te geven schat kistpapier tegen lager rentevergoeding zal kunnen worden ondergebracht dan den laatsten tijd het geval was. Afgescheiden hiervan zijn er anderzijds teekenen, welke er op wijzen, dat de rentevoet hier te lande aan het dalen is en natuurlijk wordt hier het vermoeden gewekt, dat het opheffen van de deviezengrens tusschen Nederland en Duitschland hieraan niet vreemd is. Wanneer de verschijnselen niet bedreigen, dan ziet het er naar uit, dat de algemeene rentestandaard in Nederland langzaam aan nog verder zal dalen. Of een dergelijke daling van langdurigen aard zal zijn en scherp zal in werken. dien voorshands te worden afgewacht, om dat in deze wellicht veel zal afhangen van de wijze waarop de situatie zich in dit opzicht in Duitsch land zal ontwikkelen. Een begeleidend verschijnse' van het omlaag gaan van den rentevoet is vrijwel steeds een koersstijging van het eerste rangs beleg gingsmateriaal. Een dusdanige beweging heeft zich hier te lande inderdaad voorgedaan. Het beste voor beeld hiervan is gegeven voor de Nederlandsche staatsobligaties, welke zich in den loop van dit jaar niet onbelangrijk in koers hebben weten te ver heffen met het gevolg, dat hel rendement van deze papieren geringer is dan nog betrekkelijk nog kor ten tijd geleden. Ten aanzien van de koersstijging van de Nederlandsche prima beleggings-objecten. dient echter ook in aanmerking te worden genomen, dat zich voor Duitsche rekening den laatsten tijd meer dan eens kooplust heeft geopenbaard. Afgaande op hetgeen dienaangaande vernomen wordt, ziet men ook in Duitschland uit naar beleggingspapieren van een goed gehalte en nu de deviezengrens tus schen Nederland en Duitschland zooals gezegd is weggenomen, is er onder de daarvoor geldende voorwaarden voor Duitsche beleggers geen be lemmering om zich hier te lande van het daarvoor in aanmerking komende materiaal, te voorzien. (AN.P.) Berlijn over de kwestie der Dardanellen. Turkije heeft ziin verplichtingen totnogtoe nagekomen. Het A. N. P. deelt mede: Van welingelichte zijde wordt uit Berlijn ge meld:. In de kwestie der Dardanellen en in de over eenkomst van Montreux is geen wijziging ge komen. Dit antwoord werd gisteren in de V"il- helmstrasse gegeven op een desbetreffende vraag van buitenlandsche journalisten. Van Duitsche zijde werd hieraan nog toegevoegd dat Turkije zich tot dusver absoluut aan zijn verplichtingen gehouden heeft en niet heeft toegestaan dat oor logsschepen door de Dardanellen varen en deze zee-engte als vlootbasis gebruiken. Dientenge volge heeft de kwestie der Dardanellen tot dus ver geen aanleiding tot complicaties gegeven. Uit Istanboel meldt het D. N. B.: Het blad „Ulus" schrijft dat de Turksche po litiek als beginsel en grondslag de onafhanke lijkheid en nationale verdediging des lands hoeft en daarom nooit veranderd zal worden. Turkije heeft gedurende de twintig maanden van den oorlog aan dit beginsel vastgehouden en steeds een duidelijke houding aangenomen. Tur kije is vastbesloten daaraan ook in de toekomst vast te houden. Het is de wensch en hoop van Turkije dat het in staat gesteld wordt dit te doen. Alle politieke besprekingen hadden als grondslag den vrede en de verdediging van het land. Tenslotte schrijft het blad dat de Zondag j.l. door Hitier afgelegde verklaring betreffende Turkije groote bevrediging heeft gewekt. Jioct Tlieuuxs De bejaarde landbouwer J. Heyink uit Diffe^ len 'gem. Hardenherg) is door het op hol slaan van zijn paard van der vagen gevallen en aan de gevolgen overleden. In de wasschcrij „Stygoord" te Lochem heeft brand gewoed. Een bestelauto met wasohgoed ver- iji'üizkta d* Vvhouden. Eden's woorden te Berlijn gegispt. Verantwoordelijkheid voor de jongste échecs op anderen geschoven. Van welingelichte zijde - aldus verneemt 't A.N.P. uit Berlijn. - wordt gemeld dat de rede van den Engelschen minister van buitenlandsche zaken Eden in het Lagerhuis in de Duitsche Rijks hoofdstad zonder noemenswaardige belangstel ling ter kennis is genomen. Men gelooft in Ber- lijnsche politieke kringen dat Eden gelijk heeft toen hij zeide zich in een zeer netelige positie te bevinden. Algemeen is men in Berlijn van meening dat Eden onridderlijk handelt door thans te probeeren de verantwoordelijkheid voor het Engelsche fiasco op den Balkan en in Noord- Afrika op anderen af te schuiven. In de Wilhelm- strasse legde men gisteren uitsluitend nadruk op de bewuste vervalsching van de Engelsche hou ding tegenover de Arabieren door de bewering van Eden dat de Engelschen hun beloften jegens de Arabieren altijd gehouden hadden. IRAK. „De uiteenzettingen van Eden voor het La gerhuis betreffende het conflict met Irak too- nen", naar de Deutsche Diplomatisch Politi- sche Korrespondenz schrijft, „hoe pijnlijk juist dit optreden van een kleine natie tegen de hege monie begeerten van Engeland moet zijn voor den Engelschen minister van buitenlandsche zaken, die juist maandenlang in het Nabije Oos ten lauweren heeft gedacht te halen. Eden stelt nl. een cynische poging in het werk om den verzoenlijke en gematigde te spelen. Hij spreekt over voorwaarden, waarop de vijandelijkheden tusschen de beide „verbonden naties", Engeland en Irak, gestaakt zouden kunnen worden, waar na dan een discussie mogelijk zou zijn over de verdragsrechten van beide partijen. Eden gelooft daarbij huichelachtig te mogen wijzen op de vroegere verdragen met de Arabieren, waarvoor Engeland zich niet behoeft te schamen. Deze bewering doet niet alleen aan als een hoon. gezien het bedrog dat Engeland heeft ge pleegd jegens de Arabieren van Palestina en gezien de onmenschelijke represailles, die juist daar zijn genomen jegens de vrijheidslievende Arabieren* evenals ook in andere Arabische landsdeelen. De verwijzing naar Britschen trouw aan verdragen vormt echter juist tegen over Irak in zoo verre een duidelijke waarschu wing als Engeland de bepalingen van het Britsch-Iraksche verrrag. dat bepaalde dat En geland slechts een beperkt aantal troepen voor de passage telkens in Irak mag doen blijven heeft geschonden, Irak weet dat de bedoeling van de Britsche infiltraties was 't het lot van Egypte te doen ondergaan: de ontwapening van zijn strijdkrachten en daarmede het verlies van ziin werkelijke vrijheid en onafhankelijkheid. Engeland was van plan, zooals de Daily Sketch uit de school klapt, in Irak een preventieve ac tie te kunnen uitvoeren voordat hulp kon arri- veeren". OLIELEVERINGEN AAN JAPAN. Aanknopen in de Ver. Staten en Ned.-Indië. WASHINGTON. 8 Mei. De leveringen van olie aan Japan hebben de laatste maanden een be langrijke stijging te zien gegeven. Zoowel uit de Vereenigde Staten als uit Nederlandsch-Indië zijn vele Japansche tankschepen vertrokken. Voor dit doel waren sinds Februari jl. regelmatig 20 Ja pansche tankschepen in de vaart. Sinds Januari jl. blijkt Japan circa 30 pet. meer aan olie inge voerd te hebben. (Europapress). Verduister goed. Zooals het moet. VAN 8 OP 9 MEI 1941 van 21.16 tot 5.56 Maan op 9 Mei onder 5.15 Maan op 9 Mei op19.02 De nieuwe hoofdcommissaris van politie te Amsterdam, de heer S. Tulp. is Dinsdag in de raadzaal van het Amsterdamsche stadhuis officiéél geïnstalleerd. Tijdens de rede van den regeeringscommissaris, den heer E. J. Voute. Van links naar rechts: Polizeiprasident senator Schroder, regeeringscommissaris E. J. Voute, de aftredende hoofdcommissaris, de heer II. J. Versteeg, de nieuwe hoofdcommissaris, de heer S. Tulp en de waarnemend hoofdcommissaris, de heer Broekhoff. (Foto Pax Holland) Afzetmoeilijkheden voor Javasuiker TOKIO, 8 Mei. Volgens schattingen van den bekenden Amerikaanschcn suikermakelaar B. W. Dyer Co. bedroeg de suikeroogst van Java in 1940 in 1.576.512 11.hetgeen in vergelijking met 1939' een stijging van 1.7 pet. beteekent. De schat tingen voor den suikeroogst zijn van maand tot maand hooger geworden, daar de grootere op brengst van een nieuw soort suikerriet, die men verleden jaar voor de eerste maal heeft aange plant, niet kon worden overzien. Bovendien was de weersgesteldheid verleden jaar zoo gunstig, als sinds jaren niet was voorgekomen. De vooruitzich ten voor den suikeroogst van het loopende jaar worden bij gunstige weersgesteldheid als zeer gun stig beschouwd. De voorloopige schattingen bewe gen zich tusschen 1.722.000 en 1.870.000 lt. Daar de soikerafzet van Java in het laatste jaar sterk is gedaald, hetgeen vooral moet worden toe geschreven aan het wegvallen van de Europeesche markten, ziet de suikerindustrie van Java zich dit jaar voor een zware taak gesteld en men kan aan nemen, dat het suiker-egalisatiefonds van de Ne- derlandsch Indische regeering geheel zal moeten worden aangesproken. Verder verneemt men, dat de suikerkringen in Nederlandsch-Indië trachten den uitvoer van sui ker naar Nieuw-Zeeland, die in het laatste jaar geheel stil stond, weer op gang te brengen. De sui kerbehoefte van Nieuw-Zeeland bedraagt onge veer 100.000 ton per jaar. (Europapress). Gevangene werd bekend auteur. WALIA. Een gedetineerde, die in de Staats gevangenis van den staat Washington een gevan genisstraf van 15 jar uitdient, is sedert zijn straf begon, één van de bekendste schrijvers van de Ver eenigde Staten geworden. Het is de 29-jarige Ralph Hunter. Vijf jaar ge leden werd hij bij een berooving in het been ge schoten en werd hij voor 15 jaar naar de gevange nis gestuurd. In 1938 begon hij zijn carrière als ge vangenisschrijver, toen hij een kort verhaal, getiteld „Farewell by Proxy", verkocht. Thans is hij een zeer populair auteur in dc Vereenigde Staten en verdient hij ongeveer 200 dollar per maand. Een fauilleton van 22.500 worden bracht hem ongeveer 1000 dollar op. (United Press.) BROOD BON 14. Broodkaart. Gel dig van 26 April t.m 11 Mei 100 gram brood of 100 gram roggebrood BON 16 Broodkaart Gel dig van 3 t.m. 14 Mei. BON 7 Bloemkaart. Geldig m 18 Mei BON 18 Broodkaart. Geldig van 6 t.m. 28 Mei. KOEK EN GEBAK BON 14. Broodkaart. Gel dig van 26 April t.m 11 Mei 1 rantsoen gebak "*ON 16. Broodkaart. Gel dis van 3 lm 11 Mei BON 18 Broodkaart. Geldig van 6 t.m. 28 Mei. 1 rantsoen gebak 1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr., andere koekjes 200 gr., bis cuit en wafels 90 gr., be schuit 75 gr., cake 300 gr.. taart 600 gr., gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr.. kleir. knrstsebak 400 gr AARDAPPELEN. BONS 15 (alle 20 stuks) Broodkaart. Geldig van 28 April t.m. 7 Mei 1% k.g aardappelen BONS 17 (alle 20 stuks) Broodkaart. Geldig van 3 Mei t.m II Mei KOFFIE EN THEE. BON 30. Geldig van 5 t.m 25 Mei: 40 gram thee of 250 gram koffiesurrogaat. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 14 „vleesch" van de Vleesrhkaart Geldig tot en met 17 Mei. 50 gram rund-, kalfs- of varkens- vlpesch (beeD inbegrepen) of ongesmolten vet of een half rantsoen vleeschwaren RON 14 „worst of vleesch waren" Geldig tot en met 17 'Mei een half rantsoen vleeschwaren SUIKER BON 21 Geldig van 12 April lm 11 Mei 1 K.G suiker PEULVRUCHTEN. BON 28. Geldig Isn 11 Mei 500 gram peulvruchten. BOTER EN VETTEN BONS 13 en 14. Botcrkaart. Geldig van 21 April tjn 10 Mei: 250 gram boter BON 13. Vetkaart Geldig van 21 April t.m 10 Mei 250 gram boter of marga rine of 200 gram spijsvet. BON 14 Vetkaart Geldig van 21 April t.m 10 Mei 250 gram boter of marga rine MEEL en GRUTTERSWAREN BON 23 „Bonkaart Alge meen". Geldig tot en met 18 Mei: 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of gruttemeeL BON 21 (Boter- of Vet kaart). Geldig van 3 t.m 25 Mei. 250 gram rijst, rijs temeel. rijstebloem, rijst gries of gruttenmeel BON 24. „Bonkaart Alge meen". Geldig t.m 15 Juni 250 gram havermout of ha vervlokken of haverbloem of aardappelmeelvlokken of gort of gnrtmeel of grutten BON 25 Bonkaart Alge meen). Geldig van 21 April t.m. 15 Juni* 250 gram gort of gortmout of grutten BON 26. ..Bonkaart Alge meen". Geldig t.m 15 Juni 100 gram macaroni of ver micelli of spaghetti BON 27 „Bonkaart Alge meen" Geldig t.m 15 Juni 100 gram maïzena of gries- mee! of sago of aardappel- mee? of ouddingsauspoeder BON 7. Bloemkaart. Geldig tot 18 Mei 35 gram tarwe meel of tarwebloem of rog gemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel MELK BON 15 Melkkaart. Geldig van 3 Mei t.m 11 Mei. 1 3/4 L melk KAAS. BONS 64 en 74. Geldig van 21 April t.m 18 Mei. BONS 65 en 75. Geldig van 3 Mei t.m. 1 Juni. elk 100 gram kaas EIEREN. BON 85. Geldig van 26 April t.m 11 Mei. BON 95. Geldig van 3 Mei t.m 18 Mei - 1 el SCHEERZEEP ENi. BON K (Textielkaart) Gel dig t.m 31 Augustus. 50 gr scheerzeep of een tube of pol scheercrême ZEEP BON 29 nieuwe ..Bonkaart Algemeen". T.m 31 Mei 150 gr toiletzeep of 120 gr huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samen stelling) of 150 gram zachte zeep of 300 gr. zachte zeep- pasta of 250 gram zeep- ooeder of 125 gr zeepvlok ken of 250 gr zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep of 600 gram vvasch poeder Waschpoeder is uitsluitend beschikbaar voor wassche- rijen Voor 20 kg wasoh goed moet 1 bon worden afgeleverd BRANDSTOFFEN Bons. gemerkt „Brandstof fen" en „01 K.Fvan de Bonkaarten m en n: 1 een heid vaste brandstof Geldig t—31 Mei Bon Generator-Anthraciet vierde periode 1 H.L an- Ihracietnonties. Bon Generator-turf. vierd" periode Geldig 131 Mei 50 stuks haggerturf PETROLEUM. ZEGELPERIODE 10 (alleen voor hen. die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 21 April t.m. 15 Juni 2 L 'OvnENBROOO BON 7. T.m 31 Mei Groep I en 2* 10 KG Gr 3* 8 KG Gr. 4: 5 KG Gr 5: 4 KG Gr 6: 3 KG Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. VTTENBROOD. BON 7. T.m 31 Mei iy2 KG Kattenbrood wordt al leen verstrekt voor raskat ten Spait eitSpeC j Boksen Jo de Groot wint van Gerard van Loon. Weer bokswedstrijden te Eindhoven. Voor de eerste openbare bokswedstrijden te Eindhoven bleek groote belangstelling te bestaan. De hoofdpartij van dezen avond tusschen Jo de Groot, kampioen van Nederland in het halfzwaargewicht en den Hagenaar Gerard van Loon was interessant en van goede kwaliteit. In den beginne leek het er op, dat de Hagenaar het einde niet zou halen. Hij kreeg in de eerste vier ronden zeer veel te incasseeren van den voortdurend aanvallenden De Groot, die zijn tegenstander veelvuldig met linkschen op het hoofd en rechtschen op de ribben bestookte. Maar Van Loon werkte zich energiek door deze moeilijke periode heen en na de vijfde ronde was het dreigende knock-out-gevaar geweken. Wel behield De Groot, die zeer gevarieerde aanvallen te zien gaf, het initiatief, doch de zeven jaren oudere Van Loon verde digde zich ondanks talrijke zware treffers op hoofd en lichaam zoo moedig, dat hij bij het einde der tiende ronde evenveel applaus kreeg als De Groot, die een fraaie pun- tenoverwinning behaalde. De nieuwelingprofs Skippy (Rotterdam) en W. Amey (Den Haag) leverden In het lichtgewicht een vinnige en snelle partij, waarin de Rotterdammer, die soepeler werk te dan zijn tegenstander, na zes ronden van twee minuten de baas bleef. Schaken ZOMERWEDSTRIJDEN VAN DE ROCHADE. Evenals voox-gaande jaren organiseert „De Rochade" ook dit jaar weer haar bekende zomerwedstrijden. Hieraan kan worden deelgenomen in hoofdklasse, eerste-, tweede en derde klasse, terwijl als speciale propaganda voor de schaaksport een dames-eeregroep en een heeren-eere- groep zullen deelnemen, welke samengesteld zullen wor den uit de meest prominente schaaksters en schakers uit Haarlem en Omstreken. De aanvang van deze schaakkamp is bepaald op Maan dagavond 9 Juni 1941. om 19.30 uur in café „Suisse" aan den Rijksstraatweg 191, Haarlem-Noord, terwijl vervol gens iederen Maandagavond gespeeld wordt. Elke groep bestaat uit 6 spelers, zoodat dus door iederen deelnemers 5 partijen gespeeld zullen worden. Per- groep worden minstens 2 prijzen beschikbaar gesteld. Inlichtingen worden verstrekt en aanmeldingen kunnen geschie'den bïj de heeien F. Abspoel, Indischestraat 43; A. Nonnekens. Dietsveld 3; H. M. Kruijt Jr., Joh. de Breukstraat 8; H. Blokker, Junoplantsocn 54; R. Holman, Delftlaan 97 en C. S. G. Noórdhoff, Orlonweg 68, allen te Haarlem. Cricket Het Competitieschema voor het seizoen 1941. Woensdag is officieel het programma voor het a.s. sei zoen vastgesteld. In de eerste plaats werd hierbij rekening gehouden met de door diverse clubs geuite bezwaren met het oog op verre reizen, zoodat die clubs, waarvoor deze bezwaren onoverkomenlijke moeilijkheden opleverden, geen uit wedstrijden behoeven te spelen, die gepaard gaan met een te verre reis. De diverse clubs zijn groepsgewijs Ingedeeld. Zoo zijn er vijf districten ontstaan, t.w vier Westelijke en één Oostelijk district. Deze vier groepen bestaan uit de vol gende vereenigingen West I- H. C. C. I en II en H B. S. (Zuid) West II: Hermes-D. V. s., V. O. C„ Sparta en Excelsior. West III: Haarlem en Rood en Wit. West IV: V. R. A.. V. V. V. en A. C. C. Oost: S C. H. C-. Hercules en Quick N. Bovendien is P. W uit Enschedé, dat het vorige jaar niet aan de regionale competitie kon deelnemen (evenals Quick N.) thans In het wedslrijdprogramma opgenomen. Twee vaste afdeelingen zijn voorts gevormd. Afdeeling I bestaat uit 10 clubs, te weten: H. C. C. I en II, H. B. S., Hermes-D. V. S.. V. O. C., Sparta, Excelsior, Rood on Wit, V V. V. en A. C. C. En afdeeling II uit 5 clubs: Haarlem, V. R. A., S. C. H. C.. Hercules en Quick N. De clubs uit elke afzonderlijke groep zullen elkaar tweemaal ontmoeten, terwijl de clubs uit een afdeeling zooveel mogelijk wedstrijden tegen elkaar zullen spelen. Verder ligt het In de bedoeling, dat de elftallen uit bei de afdeelingen ieder één wedstrijd zullen spelen, dus een elftal uit afdeeling I speelt één wedstrijd tegen elk elftal uit afdeeling II. Deze regeling is voor de propaganda van cricket en bovenal voor de betrokken vereenigingen zelf ongetwij feld beter dan de regeling van 1940. waarbij regionale competities werden gevormd en waarbij b.v. Rood en Wit niet tegen de Haagsche en Rotteidam-Schiedamsche clubs uitkwam zoodat een tweetal ontmoetingen buiten het competitieprogramma tegen H. C. C. I en H. B. S. aan de Spanjaardslaan werd Ingelascht. Ook werd voor P. w. een speciale regeling getroffen. H. C. C. I. H. B S Rood en Wit en A. C. C. zullen de Ensehedésche club n.l tweemaal ontmoeten. Deze indee- ting voor het seizoen 1941 kan dus wel een verbetering van het spelpeil ten gevolge hebben, hetgeen voor sommige clubs wel noodig schijnt te zijn. Rood en Wit b v bracht liet er. althans wat de verrich tingen met het slaghout belrof, niet al te best af. Teneinde te vermijden, dat door mogelijke verhindering van spelers in wedstrijden met P. W door onvolledigheid, het spel aan aantrekkelijkheid zou Inboeten, zullen spe ciaal vooi die wedstrijden ook spelers uit andere vereeni gingen die beschikbaar zijn kunnen worden uitgenoodigd. In Ieder geval zullen er dus twee competities zijn, ge vormd door de elftallen uit afdeelin I en afdeeling II. Met belangstelling zien wij de verrichtingen van de cricketers in het komende seizoen tegemoet en voor de Haarlemsche cricketliefhebbers hopen we mede op interes sante wedstrijden in onze stad met fraai cricket! NEDERLANDSCHE CRICKETBOND AFD HAARLEM. Hedenavond 8 uur vergadert de afd. Haarlem van den Ne- derlandschen Cricketbond In hotel „De Leeuwerik".

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8