ywA f Spait en Speê j Wijze tetinisCessen ut weinig, waaiden. DE BOSCHLOOP DEN HOUT STENO TYPIST^) BOEKH. c A TALEN INST.PONT net betrouwbaar Meisje Kantoor - Winkeljuffrouw WINKELJUFFROUW flink Keuken-Werkmeisje Leerlingen Fiinke jongen gevr. bekwame buffetchef flinke fietsj. DINSDAG 13 Ar E I 1941 HAARLEM'S DAGBLAD 7 DE ..DRIVE" BACKHAND. Staan wij met het gezicht naar het net gekeerd, dan is de „backhand" drive een slag tegen den bal die gestuit heeft, aan de linkerzijde van het li chaam. Uitgaande van den stand „het afwachten van den bal" wordt hierbij de rechtervoet naar voren geplaatst en wel zóó. dat voor een slag recht vooruit, de rechtervoet nog eenigszins gekruist komt te staan met den linker. Al spoedig kwam men tot de ontdekking dat men niet dezelfde greep kan gebruiken als bij de „forehand". De greep moet worden omgezet, zoo dat de rug van de hand naar boven wijst en de knokkels van de vingers wijzen in de richting van den slag. De duim is dan achter de steel van het racket, tegen de platte zijde van den steel. Neem maar eens een wandelstok en sla daarmede „backhand", onwillekeurig zult ge dan de duim tegen den stok plaatsen. Ge voelt dan di rect wat ik bedoel. Nog meer dan bij de ..forehand" is het voetenwerk van belang en wel omdat de bal voor het lichaam uit geraakt moet worden, voor dat de bal den rechtervoet voorbij is. In het algemeen wordt de „backhand"-drive als de moeilijkste slag gekenmerkt en bijna steeds slaat men gekant. Zoo ver is men' al gekomen dat som mige schrijvers over tennis de gekapte „backhand"- drive „den natuurlijken slag" zijn gaan noemen. Dat is niet juist! Het kappen komt voort uit'de vol gende fouten: Te laat en te stijf het racket terug halen voor den slag, onvoldoende draaien, rechter voet niet voldoende voorzetten en daardoor te laat en met een hakbeweging raken van den bal. De slag is moeilijk omdat: a. De voorbereiding van den slag nauwkeurig en vooral bijtijds moet geschieden. b. Men achter den bal moet zijn om den slag te kunnen uitvoeren. c. De slag een strekbeweging van den arm is (de strekspieren worden in het dagelijksch leven weinig geoefend). De grondslagen voor het goed uitvoeren voor de „backhand"-drive zijn: 1. Zet de greep van het racket om In de „back hand" greep, met den duim los tegen de platte zijde van den steel van het racket. Onderarm en racket- steel vormen een bijna rechten hoek (90 gr.). De rug van de hand wijst naar boven, niet naar voren. 2. Juiste ongedwongen spreidstand met den rech tervoet vóór om voldoende steunvlak te verkrijgen, de rechtervoet eenigszins gekruist met den linker, den rug gedeeltelijk naar het net gekeerd. 3. Buig de knieën voornamelijk van het voorste been, vooral bij laag aankomende ballen. Laat de rechterheup hol zijn. Gebruik den linkerarm voor balans van het lichaam. 4. Tracht een ruime zwaai te maken met het racket, door eerst den rechterschouder iets terug te draaien en het racket goed achteruit te brengen. Laat den pols terug buigen. Buig den arm. 5. Draai den romp met rechterschouder voor waarts laat de kracht uit de rompdraaiing komen, de arm strekt zich dan vanzelf. 6. Raak den bal vóór het lichaam uit, een halve meter voor u uit is zeker niet overdreven voor lange menschen. Laat het racket rustig uitzwaaien. 7. Loop niet om de „backhand" heen, want doet ge dit dan komt ge meestal in een ongunstige positie. Lees nog eens na de regels 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, van de „foréhand"-drive. Zij gelden ook voor de „backhand"-drive. C. M. M. CONSTANDSE. Competitiestand le klasse. Rood Wit Haarlem Marlot Metselaars gesp. gew. gel. v.erl. pnt. part. Het internationale wielercritsrium van den Cauberg te Valkenburg is Zondag verreden. De renners bestijgen de zware helling. (Foto Pax Holland) Hoekt Noord-Holland Zuid-Holland Oost Nederland Zuid Nederland DISTRICTS COMPETITIE. gesp. gew. gel. verl. pnt. 1 17— 7 10— 8 8—14 2—10 Promotic'degradatle tweede'promotieklasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Rijswijk 3 2 0 1 4 5—2 H. B. S. 3 1113 2—3 Zandvoort 4 1 1 2 3 33 Handbal Niloc wint met «zroote cijfers van Concordia. Ook in den thutswedstrijd hebben de rood-witten In het leidende Niloc hun meerdere moeten erkennen. Met niet minder dan 14—1 bleven de hoofdstedelingen In de meer derheid. al dient direct gezegd te worden, dat het elftal der rood-witten weinig meer gemeen had met de ploeg, die in deze competitie zulke opmerkelijke successen wist te behalen. Ook nu speelde de thuisclub weer met een 1 ge Invallers en vertoornde, zoowel ln^den aanval als verdediging zulke tekortkomingen, dat de Amsterdammers zonder zich ln te spannen een verdiende overwinning konden boeken. De Concordia-dames leden in Amsterdam tegen Zeeburg eveneens een flinke nederlaag. Met 111 bleef de thuis club de gasten de baas in een wedstrijd, die van Concordia zijde wel een der slechtste van het seizoen genoemd kan worden. De Raplditas-dames brachten hel er in de hoofdstad beter af door Niloc kansloos met 5—0 te verslaan. Hoewel de Nilocploeg niet geheel voltallig verscheen moesten de zwart-witten zich toch Inspannen om dit resultaat behalen. Het staat thans vrijwel vast. dat er voor de bezetting van de bovenste plaats een beslissingswedstrijd noodlg zal zijn tuschen Zeeburg en Rapidltas, welke wedstrijd ge speeld zal worden tijdens liet Jublleumstournool van Ra- piditas, dat gehouden wordt op Hemelsvaartsctag a.s. het E. D. O.-terrein. De Rapiditas-hecren speelden thuis tegen Olympla wisten een 4—0 achterstand tenslotte nog in een 5—5 gelijk spel om te zetten. In de tweede klasse leden dc Raplditas-reserves vorige week twee nederlagen. Donderdagavond kregen de zwarl-wltten B. G. V. op be zoek. die met niet minder dan 13—0 haar uitstekende kampioenskans wisten te behouden. Zondag moesten de Rapiditós-dames tegen O. S. S. pelen, die voor de Haarlemse he dames eveneens tc sterk öleken en met 6—1 wisten te winnen. Concordia 2 heeren bracht het er tegen de naamgenoot uit Zaandam nog zoo slecht niet af door slechts met 4— •erllezen. R.K. HANDELSAVONDSCHOOL TE HAARLEM. Geslaagd voor klein-diploma (eind 3c leerjaar): J V.' v ~d. Berg. G. Th. M. Brugman. J. Th. Dijk man*. H. P. J. Elzinga. P. Filmer. A. Goossens. W. J. J. Hommes. F X. Huijzer, A. P. Kemper. B. J. M. Kiphandt, P. G. Lagerweij, A. R. van Loon, C. L. Meijer, B. T Overdyk, F. A. Raps, H. F. Sanders. L. H. J. Schoof. N. J Sprayt, A. W. Stoelinga. Chr. v. Altcna en A. F Stam. Geslaagd voor eind-diploma (eind 5e leerjaar): P. J. Alders, J. G. Bakker. M. Fonville, P. M. Harren, H. F. Hilterman, J. M. G. Hoes, J. C. Kol, A. J. M. Koster, Chr. P. Maas. G. Meulenbroek, W. F. Nederstigt, M. C. Nieuwenhuizen, A. C. G. Paauwe, C. J. van Rijn. P. J. A. van Rijn. H. A. A. Scholten, J. P. Warmerdam, A. J. Woertman en J. Ch. Jan sen. Verhoogd van I naar II: C. F. Bremer, H J. Bremer, J. B. Cobrelage, P. v. Dam, P. J. de Groot, H Hoekema. J. P. M. Hölsken, P. de Kunst, P. J. Nederstigt. J. F. M. Overdijke, H. Th. v. d Putten, N. M. Roozekrans. J. P. D v. Vastenhoven, G. J. C. Schouten en H. J. Bersée. Verhoogd van II naar III: G. J. v. d Heuvel, J, Neeren, M. E. W. v. d Putten. H. Th. v. d. Straat. G. W. Tuilenaar, Br Zegwaard, A. A. J. Apswoude, H. D. J. Slenters. W. A. Dekker, A. J. Hilterman, L. Kenselaar, W. N. v. Lieshout. H. J. v. d. Maat. J. J. Rutte, B. W. Tuijn. H. H. Warmer dam, A. v. Nes, P. Schoenmaker en J. M. de Kwant. Verhoogd van IV naar V: A. J. A. Angenent, G J. ter Bruggen, G. P. B. van Deudekom. G. J. Jansen. M. J. Jonsten, R. J. Klijn. A. C. V. Koten, A. J. Kroon, B. H. v. d. Meer, J. v. d. Molen, P. r. d. Pot. J. A. J. Vosse, W. M, P. Wesselink, J. V. Zandvoort, P. Goossens, W. H. P. M. Haver, H. J. S. Knijper, H. H. Lok. C. W. PoUé, F. W. Prins, J. M. Smeets, C. W. Smits. A. H. Spruijt. Th. J. J. Swarte. H. J. M. Wolff, P. J. Zomerve*l. H. v. d. Weiden, W. J. v. Looy, J. J. A. Leeflang en W. H. Jansen. De Maastrichtenaar Jacques Seyen werd winnaar van het internationaal wieier- criterium te Valkenburg, in den tijd van 2 uur 52 minuten en 12 seconden. (Foto Pax Holland) Wielrijden Trainingsivenhen van Jan Hut De heer Jan J. P. Hut, leeraar M.O. Lich. Oef. en trainer van de H.A.V. „Haarlem" schrijft ons: De Boschloop 1941 in den Hout wordt een sport evenement voor alle actieve sportlieden van Haar lem en omgeving. Onder de honderden deelnemers zijn er vele, die op dezen wedstrijd graag een goed figuur zouden willen slaan doch door gebrek aan deskundige leiding niet precies weten hoe zich te trainen. Voor deze aspirant-kampioenen en allen, die in dezen wedstrijd in puike conditie willen starten, volgt hieronder een eenvoudig trainingsadvies. le. Sport eischt sportkeuring. Wie niet gekeurd is houde hiermede rekening. 2. Tabak, alcohol en te weinig nachtrust zijn schadelijk. De eerste schaffe men zich af en de laatste breide men uit. 3. Bij den vorigen Boschloop gebruikten de meeste loopers uitfluitend hun beenen, zij bleven in de achterhoede. Velen deden het beter: zij demon streerden armen- en rompactie. Zij liepen mooier en sneller. De besten waren zij, die bovendien hun hoofd „stil" hielden en toch goed gebruikten. Doelmatige samenwerking en harmonisch gebruik van het geheele lichaam, den geest en het karakter voeren na goede training tot de overwinning. 4. noodige soepelheid, snelheid, „fighting-spirit" en „ausdauer" lean verkregen .worden d.m.v. het volgende schema: a. 5 a 10 min. los-loopen, z.g. „warming-up" rustige „dribbelende" looppas om door en door warm te worden. b. 5 a 8 min. gymnastiek voor het geheele lichaam, niet rukken en rekken spanning laten volgen door ontspanning versnelde ademhaling kal- meeren door diepe uitademing. c. Een wedstrijd als de Boschloop eischt een „goed zijn" voor den dubbelen afstand in training. Breid daarom successievelijk het aantal rondjes op het veld of den weg uit. Beoefen het loopen in een regelmatig tempo. Verzuim niet nu en dan snelle „tusschensprintjes" en stukken van 40 tot 80 M. met extra lange passen te ioopen. Dit gedeelte begint in kalm tempo; het zwaarste deel ervan stijgt tot het einde van 2 3 gedeelte van den oefentijd of bepaalden afstand. Het slot der oefening geschiedt in een kalm en vertraagd tempo, zoodat men aan het eind weer geheel hersteld is van de inspanning en zich niet „uitgeloopen" doch slechts prettig en bevredigend vermoeid voelt. d. Rust is ook een deel der training. Goede en voldoende nachtrust zelfs een zeer belangrijk deel. Oefen daarom niet lederen dag. Wij zijn nog lang geen Finsche athleten. Train deze week één keer, de volgende week twee keer en de daarop volgende weken drie keer per week. Wie aldus met verstand en plezier traint zal de Boschloop tot een feest voor zichzelf en de geheele sportwereld maken. Het eigen lichaam en de lievelingssport zullen er de rijke vruchten van plukken. Dit geldt voor den „kampioen" zoowel als voor den laatst aan komende. Dus allen in training voor den Boschloop 1941! H. c., „EXCELSIOR". H. R. C. Excelsior hield Zondag een handicapwedstrijd over 40 K M. voor A, B, C en Junioren klasse. De uilslag werd als volgt: 1. J. Smit tijd 1 uur 5 min. 28 sec.; 2. C. Boersma; 3. L. Schelfaut; 4. M. Taverne; 5. E. Zekveld; 6. Ch. Schelfaut; 7. B. Klelnhout 8. B. Fennis. C. KI.I. J. Duin tijd 1 uur 24 min. 5 sec.; 2. Joh..Stal; 3. G. Evers. Junioren: l, Bakhoven tijd 1 uur 35 min. 13 sec.; 2. J. Evers; 3. Smit. Overigen renners pech. Wedstrijden op de Amster- damsche Stadionbaan. Succes voor G. Peters. De commissie voor onderlinge wedstrijden op de Sta dionbaan te Amsterdam heeft Maandagavond den tweeden wieleravond op de Stadionbaan georganiseerd. De Haarlemmer G. Peters verrichtte een goede prestatie in den achtervolgingswedstrijd voor amateurs. Nadat hij 1n de serie Van Boheemen had geëlimineerd, ontmoette hij In de finale den Amsterdammer Lakeman. Hij liet zich door den snellen start van Lakeman niet overrompelen en vertrok in kalm tempo om dit geleidelijk op te voeren, ge lijk hij in de série had gedaan. In een krachtige eindspurt zegevierde hij met 45 meter voorsprong. Ook de klassementsrace over 9 K.M gaf goed werk te zien. Van Boheemen won op fraaie wijze het eerste klasse- it. Toen ging Moeke er tusschcn uit. Even later voegde Dollé zich bij hem. Zij wtsten nog juist voor de sprint tweede klassement dezen voorsprong te behouden. Weer liep een drietal weg. te weten Remkes. Van den Bosch en Ooms. Deze bleven tot het einde voor. Remkes won slotklassement. Van Boheemen werd ten slotte een goede naar van de race. H. de Kort won de sprintfinale voor nieuwelingen en de Hilversummer Leijen de afvalrace. De uitslagen lulden als volgt: Finale sprint nieuwelingen: 1. H. de Kort 13.4 sec.; 2. Boskemper handbreedte; 3. J. Markus. Afvalrace nieuwelingen: 1. J. Leijen; 2. J. Septer; 3. K. Neeft; 4. M. J. Bouquet. Tijd 6 min. 26 sec. Achtervolging voor amateurs over 3 K M.i le serie: G. Peters 3 min. 58 sec.; 2. M. van Boheemen. 20 meter. 2e serie: H, Lakeman, 2. J. Knottebeld 4 min. 10 sec. Finale: 1. G. Peters. Haarlem. 4 min. 2.2 sec.; 2. H. Lake man. Amsterdam op 45 M. Klassementsrace voor amateurs over 9 K.M. in drie klassementen 1. M. van Boheemen. 7 pnt.; 2. O. Moeke, 6 pnt.; 3. B Remkes 5 pnt.; 4. H Faanhof 4 pnt. HET TRAINEN VAN PAARDEN. Men schrijft ons: Dezer dagen hield de Rulterclub „Velserbeek" haat laarli.tksche alsemeene vergadering In Llon d' Or te Haar lem. Na afloop daarvan hield de litmeestcr b. d.-Pahud de Mortanges voor de leden een voordracht over .,He< Tarinen van Wedstrljdpaarden" in aansluiting op de, door denzelfden spreker. In Februari gehouden lezing ovet zijn ervaringen als Olympladerulter te Los Angelos. Nu behandelde hij, meer In details, alles wat bij zoo'n trai ning te pas komt Spreker had zijn voordracht ln een tien tal punten ingedeeld en het ts overbodig te zeggen dat de volledige bespreking van elk punt afzonderlijk wel eer avond zou kunnen vullen, daar de vele interessante voor beelden, waarmede hij zijn betoog als het ware illustreer de, werden geput uit zijn schat van jarenlange praktische ervaring. Daar het paard toch de hoofdzaak is. ving de sprekei aan met dc keuze van het paard met de goede en kwade kansen gedurende de training, behandelde achtereen volgens: de plaats en Inrichting van den stal met boxen of vakken, de gevaren van aérdstralen. de voeding, de controle dom temperaturen, hei <ttmuleeren met opgeloste suiker, het beslag, het bit cn de martingale, en tenslotte de training zelf. waarbij hij vooral den nadruk legde op het zoo belangrijke, nuttige stapwerk en waarschuwde tegen het bij wedstrijden gebruiken van zweep en sporen. Vervolgens besprak hij dc terreinomstandtgheden, de rust- perloden om tenslotte te eindigen met het noodzakelijke aftrainen waarvoor hij minstens een week stelde, welke periode ook de voeding weer tot het normale niv moet worden teruggebracht. Nadat verschillende leden, naar aanleiding van het ge sproketic. nog vragen badden gesteld die op vlotte, on derhoudende wijze waren beantwoord, sloot de voorzitter met een hartelijk woord van dank deze interessante, leerzame voordracht de bijeenkomst. A. BAKKER en A. J. BAKKER- OUWENS geven met dank aan God kennis van de voorspoedige geboorte van hun Dochters WILHELM IN A BEATRIX JULIANA IRENE Haarlem, 12 Mei 1941. Gierstraat 46. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter LOESJE. T. A. L. JUTTEN L. P. JUTTEN— KNiJNENBURG Haarlem. 12 Mei 1941 Ceciliast. 8. V erloof d: NELLY BORGER en EVERT HAVERSCHMIDT Engelszstraat 46 Korfbal Lai^éhdijksfraat 30 J Haarlem, 17 Mei 1941 T. H. B. kan kampiöens vlag hijsclien. Fraaie overwinning op Haarlem 2. H. B. 1 kan de kamploensvlag hijschen. De groen- witten omzeilden Zondag een lastige klip door met 4—2 den uitwedstrijd tegen Haarlem 2 te winnen. Maar zoo heel gemakkelijk ging dit niet. Zooals wij trouwens ver wachtten bood Haarlem hardnekkiger) tegenstand Me» rust de stand 1—1 en na rust namen de sportparkbewoners zelfs de leiding. Toen zette T. II, B nogmaals alles op alles en veroverde door nog drie doelpunten de over winning welke hun het ongeslagen kampioenschap bracht. Van ganscher harte voegen wij onze gelukwenschen bij de vele welke zij reeds ontvingen. Nu het protest van Animo Ready werd afgewezen blij- en zij minstens 6 punten op T. H. B. ten achter. Maar dat het de oranje-groenen ernst is om de tweede plaats te behouden bewezen zij door haar concurrent Watervliet in haar eigen omgeving een gedecideerde 7—2 nederlaag kennen, de grootste welke de Velsenaren dit seizoen leden. Opmerkelijk was de schotvaardtghetd van de Animo Ready-dames. die 5 van de 7 doelpunten voor haar reke ning namen, waarvan mej Moerman er 3 scoorde. Aurora 2 en Nieuw Flora 2 peelden een spannende par tij.' welke echter niet op hoog peil stond Door met 2—1 namen de groenen aan Nieuw Flora prac- tisch de laatste kans om aan de onderste plaats te ont komen. Meerlebosch herstelde zich eenigszins door ztch tegen Oosterkwartier 4. zij het met veel moeite staande te houden. De 6 doelpunten werden eerlijk gedeeld en door dit gelijke spel kwamen de speeltuin korfballers uit Noord met minium verschil voor Oosterkwartier weer ln het mid den van de ranglijst terecht. Van de tweede klassers zette T. H. B. 2 haar overwin- ingenreeks voort, hoewel een 3—2 zege op de hekke- siuiters nu niet bepaald overtuigend is. Oosterkwartier 5 won op eigen terrein met 30 van Haarlem 3 dat niet heel sterk in het veld verscheen, terwijl Oosthoek 1 na met 2—0 te hebben voorgestaan mei 3—2 van Animo Ready 2 verloor, dat ondanks den achterstand goed door zette en meer uithoudingsvermogen demonstreerde. Voor de derde klasse werd alleen Meerlebosch 3— Nieuw Flora 3 gespeeld, waarbij niets meer op het spel stond. Meerlebosch 3 won met 62. Nu is ook in de eerste klasse van de adspiranten competitie de kampioen bekend. Door een stevige 50 winning op Oosterkwartier A werden de Haarlem A adspiranten kampioen. Aan Haarlem, dat zeker tc zijner tijd profijt zal trekken van het goede materiaal dat hier aanwezig is, eveneens onze gelukwenschen, Voor de tweede klasse werd Aurora—Sport Vereent A wederom uitgesteld, terwijl voor de derde klasse Ooster kwartier C en Haarlem B l—l gelijk speelden. De stand in de eerste klasse Is thans: In het d.d. 29 October 1940 door de Arrondissements-Recht- bank te Haarlem uiig'êspfokeii faillissement van Jac. Spek, koopman en winkelier in zuivel producten, wonende te Badhoe vedorp, gemeente Haarlemmer meer, Akerdijk 240, is door den E.A. Heer Rechter-Commissaris bepaald: a. dat de schuldvorderingen bij den curator moeten worden inge diend uiterlijk 1 Juni 1941; b. dat de verificatievergadering zal worden gehouden op 25 Ju'n: 1941 te 10 uur in het Paleis var Justitie aan de Jansstraat te Haarlem. De Curator: Mr. Dr. F. A. BIJVOET, Ged. Oude Gracht 54, Haarlem T. H. Animo Ready 1 Zwaluwen 1 Watervliet Meerlebosch 1 Oosterkwartier 4 Haarlem 2 Aurora 2 Nieuw Flora 2 15 13 13 18 79—30 65—26 38—25 44—33 37—48 30—31 30—34 18—56 16—75 Voetbal De dercle klassers. Doordat ln ons overzicht van dc derde klassers de te elfder ure ingelaschte wedstrijd ZandvoortBeverwijk niet was opgenomen is dc situatlo aan den kop van de ranglijst iets gewijzigd. De 0—1 overwinning van Zandvoort brengt haar op de eerste plaats met een punt en een wed strijd meer gespeeld dan Santpoort. Deze laatste club staat er derhalve nog steeds het beste voor. Oe situatie is thans- Zandvoort 18 13 3 2 61—26 29 Santpoort 17 13 2 2 55—25 28 Santpoort moet nog spelen: thuis tegen Rtpperda, uit tegen Bloemcndaal en Schoten. Zandvoort: thuis tegen Rtpperda en uit tegen Klnheim. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds oetaald ie zijn daar de oezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. STENO clubles 3.60 privéles 6.65 p. mnd TYPEN. aanv. 15 of 19 Mei, dag- of avondles Opleid, ex. Merc. e. d clubl. 4.60 per maand Prosp. gratis. Oude Gracht 71 Gevraagd v. d. en n. een zelfst. "k. k. en w. v. g. g. v. omg. BI. Brug, H'stede, Brieven no 5491 bur. van dit blad. Gevraagd net Meisje 16-18 j. voor atelier lederwaren. Aanm. na 7 uur n.m. Stephenson- straat 82. Gevr. voor 2 ochtenden in de w een Juffrouw gen. licht huish. werk te doen en event, met 2 kind. te gaan zwem men. Omg. BI. Brug, H'stede. Br. no. 5490 bur. v. d. blad. gevraagd, op Electro-Technisch Sanitair Bureau, Br. no. 5486 bur. van dit blad gevr.. in parf.zaak. Leeft. pl.m. 22 jaar. Brieven met omschrijving betreffende vroegeren werkkring enz. no. 5479 bur. van dit blad In een pension wordt een gevr.. dat zelfstandig een burger pot kan koken. Salaris 35 p. m. Br. met opg. leeft, en refer, no. 5484 bur. van dit blad GEVRAAGD: EEN FLINK MEISJE v. dag of d. en n., goed kunn. werken en koken. Julianalaan 41, Overveen. Werkster gevraagd van Maandag t.m. Zaterdag. Aan melden I. C. HAAN, Barteljoris- straat 39. GEVRAAGD: EEN NET MEISJE v. d. en n.. in klein gez. Bron- steeweg 106, Heemstede AMI Stofknopenhandel vraagt Gedempte Oude Gracht 22. W. BOS Warmoesstraat 9. Aan melden na 7 uur. Gezocht voor spoedige indiensttr. Aanmelden: Jansstr. 48. Voor direct gevraagd: max. 18 j. Gr Houtstraat 32. [gruttenmeel] „JFóf is dit voor meel?" vraagt menige huisvrouw. „Koopmans' gemengd meel'' ts vervaardigd van Boekweit- meel,Rijstbloem en Regeerings- bloem in een zoodanige ver houding, dat aan de eischen van bakaard cn smaak ten volle kan worden voldaan. Speciaal voor het bakken van pannekoek, drie in de pan, of (lensjes wordt dit meel reeds sedert jaren in Gelderland cn Overijsel gebruikt onder de oude benaming „Gruttenmeel". Ogk voor trommelkoek, zak koek e.d. is het zeer geschikt. Levering geschiedt in fabrieks- verpakking van 500 gram te gen twee Rijstbonnen. Vraagt dit meel Uw kruidenier. Btreidt het beslag mei een pakje KOOPMANS' BAKPOEDER^ p$ Dit spaart eieren, jgj KOOPMANS' MEELFABRIEKEN N.V. LEEUWARDEN. die men straks gaarne op de vacantietochten mee heeft. U bent het middelpunt wanneer U zang met muziek kunt begeleiden! Een guitaar, Hawaiian guitaar, mandoline of banjo is het aangewe zen instrument. Ook U kunt in korten tijd vlot leeren spelen. Voor slechts f 1. per week krijgt U bij IIOGENBIJL een in strument, met les in begrepen! FLINKE MEISJES GEVRAAGD voor mangel en plaktafel, ook voor 4 dagen per week. Wasscherij ..DE HOOP". Amsterdamsche Vaart 48—50. KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. vragen NETTE MEISJES voor diverse afdeelingen. Aanmelden: ZI3LWEG 142, van 4—6 uur. OFFICIEELS PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSC1IERIJ. WEHRMACHTMARKEN VLEESCH. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscheril maakt het volgende bekend. Het Is gébleken. dat verscheidene winkeliers, eigenaren van hfttels, restau rants e. d. op die Duitsehe Wehrmachtmarken, welke recht geven op vieesch. de helft van de daarop vermelde hoeveelheid afleveren, hetgeen blijkbaar verband houdt met het feit. dat de bonnen van dc vleeschkaart sedert 7 Mei j.l. recht geven op een „half rantsoen" vieesch of vieesch waren. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bovenstaande opvatting onjuist is. Evenals bij de met „een rantsoen vieesch". „een kwart rantsoen "vieesch" en „een kwart rantsoen vleeschwaren" gemerkte bonnen, is ook bij de Wehr machtmarken de daarop verkrijgbare hoeveelheid onveranderd gebleven. Ter toelichting moge het volgende dienen: twee Wehrmachtmarken. eik van 50 gram geven dus recht op het koopen van 100 gram vieesch. been inbegre pen of een rantsoen vleeschwaren. Een rantsoen vleeschwaren bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-. kalfs-. paarden- en schapen- vleesch cn voor gerookte worstsoorten. 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens er. knakworst. 125 gram voor leverartlkelcn. tongenworst cn nier- brood. 150 gram voor bloedworst, of 100 gram kip. eend. gans of kalkoen ln b!:k of ln glas. alsmede door bevriezing verduurzaamde kip, eend gans o£ kalkoen, been Inbegrepen.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3