Haarlem's Dagblad Van EngeSsch convooi dertien schepen tot zinken gebracht. Roode Zee tot operatie gebied verklaard. Be JAARGANG No. 17762 igave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- igaven en Algem Drukkerij N.V. Bureaux: Groote lUtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- enst 38810. Drukkerij: Zuidet Buiten Spaarne 12. lefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie S00, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede WOENSDAG 14 MEI 1941 Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post f 3.73, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 2.elke regel meer 0.40. Reclames 0.65 per regel. Regelabonnementslarieven op aanvraag Vraag en aanbod 1-4 regels 0.70, elke regel meer 0.17%- Groentjes zie rubriek. aat de Centrale Keuken uk op Zondag koken Plannen worden overwogen Meer groente per portie jaar het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening dedeelt, wordt overwogen om, indien mocht ken dat men de behoefte gevoelt ook op Zondag iltijden van de Centrale Keukens te betrekken, mogelijk te maken. M dusverre gaf men er de voorkeur aan op idag zijn eigen potje te koken. Maar een ver lering van gevoelen op dit punt schijnt, mede in band met de invoering van de aardappelenranl- neermg, niet uitgesloten. "elen van hen die voedsel van de Centrale ikens betrekken kunnen moeilijk van de aard- iclenkaart afstand doen. Men vindt het een be- iar, dat men dan niet op Zondag, wanneer men kookt, aardappelen kan etenè Stellig zou het jgnamer zijn wanneer men hiertoe wel in de egenheid was. Maar de Centrale Keukens zijn Ier de tegenwoordige omstandigheden wel genoopt geheele aardappellcaart te vragen. Men bedenke rigens dat men, wanneer men zelf zijn maal- bereidende de beschikking over anderhalve igram aardappelen per week heeft, evenmin in gelegenheid is, eiken dag aardappelen te nutti- i. Hierbij komt dat, nu de aardappelen zijn ge- tsoeneerd, aan het betrekken van voedsel van Centrale Keuken groote voordeelen zijn ver- iden. Wel is tengevolge van de rantsoeneering de [veelheid aardappelen in een maaltijd van de ïtrale Keuken automatisch kleiner geworden, getracht wordt, de voedingswaarde van het nu toch zooveel mogelijk op peil te houden en resultaat van deze pogingen is geenszins onbe- digend. iooals men weet, is de portie voedsel als gevolg de aardappelenrantsoeneering van 1.2 liter tot eveer een liter moeten worden verminderd. Maar e vermindering is gepaard gegaan met een prijs- laging van vijf en twintig tot twee en twintig en r de vetkaartbezitters van dertien tot tien ets. men voor dergelijke prijzen thuis 'n maaltijd van elfde voedingswaarde zou kunnen bereiden, moet 'esloten worden geacht. uist ter verhooging van de voedingswaarde wordt is de groente voor de helft gekookt, voor de ere helft rauw in het voedsel verwerkt. Dat de we groente van stronken ontdaan en terdege ge- igd wordt, spreekt vanzelf. Zij wordt boven- uiterst fijn verdeeld. De smakelijkheid gaat door eeltelijke aanwending van rauwe groente niet en niet achteruit, maar neemt zelfs toe. Misschien ft men enkele dagen noodig om aan het nut- n van een deel der groente in rauwen toe- id te wennen, maar zoodra men eraan gewend zal men dit beamen. Fan belang is, dat de hoeveelheid groente, die ns in een maaltijd wordt gebruikt, dubbel zoo ot is, als zij vóór de aardappelenrantsoeneering lm de spijs voldoende te kunnen binden, ver kt men er voorts 'n kleine hoeveelheid zooge- jmd ontsloten aardappelmeel in. Hierbij draagt i er nauwlettend zorg voor, dat de hoeveelheid iappelmeel niet te groot worde. Op deze wijze dt voorkomen, dat het voedsel een glazig waas gt dat voor sommige menschen den aanblik min- smakelijk zou maken. 'er vergooting van de smakelijkheid worden in maaltijd de noodige specerijen in de juiste mate werkt. ie organisatie der Centrale Keukens onderhoudt, de voedingswaarde van het verstrekte eten ten n tijde zoo hoog mogelijk te houden, voortdurend tact met het Voorlichtingsbureau van den Voe- ssraad, dat de menu's samenstelt, en met het itraal Instituut voor Voedingsonderzoek en hel ierlandsch Instituut voor Volksvoeding, die ge el 't vitaminengehalte van de maaltijden contro- en. De overal in het land gevestigde Keurings- isten voor waren brengen aan de organisatie der ïtrale Keukens geregeld rapporten over de deug- ijkheid van het verstrekte voedsel uit. Hun be dingen blijken in den regel gunstig. )e afnemers van het eten zijn er in het algemeen r tevreden over. Uiten zij klachten, dan worden zorgvuldig onderzocht. Blijkt een klacht ge- nd wat uit den aard der zaak wel eens irkomt; de huisvrouw, in de particuliere huis- ïding, heeft evenmin zonder uitzondering alle !en succes dan spreekt het vanzelf, dat aan de cht wordt tegemoetgekomen. Ook in AVest-Fricsland kent men in deze dagen de kleurenweelde der bloem- bollenvclden. De vroege tulpen staan in vollen bloei. (Foto Pax Holland) Duitseh iveermachtsberichl Havensteden in Zuid- en Zuidoost Engeland gebombardeerd. Dc distributie van aardappelen. \eeft V aardappelen in voorraad? Toch om de distributie denken! pe directeur van 'het Distributiebureau te Haar- ii schrijft ons: Ku de aardappelkaarten zijn uitgereikt en een Ier netjes zijn voorraad heeft opgegeven, kan Jt zijn nut hebben er nadrukkelijk op te wijzen, it diegenen, die in het gelukkig bezit van een prraadje waren, evenzeer aan distributie ge- (uden zijn, als degenen, die uitsluitend op de ps zijn aangewezen. poor iedere 15 Kg. aardappelen welke men in brraad had, is een aardappelkaart minder uit reikt. Dat wil dus zeggen, dat men met iedere 15 Kg. ïdappelen per persoon even lang moet doen, seen ander, die geen voorraad heeft, thans met ihem (of haar) uitgereikte kaart, be aanwezige voorraad dient men dus zelf met Dt in zijn eigen gezin te distribueeren. Want als Dn thans het gewone kwantum aardappeltjes tafel zet, dan zal de voorraad spoedig slinken in vele gevallen op zijn, voordat de nieuwe tarten worden uitgereikt. Dit zal tot noodzakelijk gevolg hebben, dat men n geruimen tijd zonder aardappelen zal komen (zitten. want laten degenen, die voorraad hebben er n doordrongen zijn, dat zij onder geen voor aarde aardappelkaarten of losse rantsoenen itvangen, als de voorraad op is. Eerst bij een entueele nieuwe uitreiking van aardappelkaar- n, zal men voor de nieuwe kaarten in aanmer- hg kunnen 'komen. Het is dus zaak om met den voorraad zoo zuing bgelijk om te springen. Generaal-veldmaarschalk Von Wïtzlebexi in Den Haag. iGRAVENHAGE, 13 Mei. Op een bezichtigings- fs door de Westelijke gebieden is generaal-veld- Barschalk von Witzleben heden te 's Gravenhage mgekomen. De veldmaarschalk bracht bij deze [tegenheid een bezoek aan den militairen bevelheb- tr hier te lande, generaal der vliegers Fr. Christian- h. en aan den Rijkscommissaris voor de bezette eöerlandsche gebieden, rijksminister Seyss-Inquart. (A.N.P.) BERLIJN, 13 Mel (D.N.B. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Duikbooten hebben in een taaien aanval van verscheidene dagen op een door torpedojagers krachtig beschermd convooi negen vijandelijke koopvaardijschepen met tezamen 56.248 b.r.t. tot zinken gebracht. Daarmede zijn door aan vallen van het duikbootwapen op dit convooi, met inbegrip van de reeds vermelde resultaten, dertien vijandelijke koopvaardijschepen met te zamen 76.248 b.r.t. tot zinken gebracht. Het luchtwapen bombardeerde in den afgeloo- pen nacht met goede uitwerking havensteden in* Zuid- en Zuidoost Engeland. Gevechtsvliegtuigen brachten overdag voor de Schotsche kust een koopvaardijschip van 8000 b.r.t. tot zinken en in den afgeloopen nacht een klein oorlogsschip bij Landsend. Door bommen en beschieting met boordwapens werden boven dien twee groote koopvaardijschepen en een pa trouillevaartuig zwaar beschadigd. In Noord-Afrika hebben pantserauto's van het Duitsche Afrikacorps bij Tobroek een Brit- sche batterij in elkaar geschoten. Plaatselijke aanvallen van Britsche pantserwagens werden afgeslagen. Bij Solloem: wederzijdsche activi teit van verkenners. Duitsche gevechtsvlieg tuigen en duikbommenwerpers bombardeerden tezamen met formaties van het Italiaansche luchtwapen ravitailleeringsinrichtingen van den vijand bij Tobroek. In de haven werd een schip in brand gebombardeerd. In de baai van Soeda en ten zuiden van het eiland Kreta beschadigden Duitsche gevechtsvliegtuigen verscheidene koop vaardijschepen, op ernstige wijze. Op het eiland Malta viel het Duitsche luchtwapen belangrij ke militaire inrichtingen, o.a. het vliegveld Lucca en de haven La Valetta met goede uit werking aan. De vijand wierp vannacht met zwakke strijd krachten bommen in West- en Zuidwest Duitschland. In eenige steden, o.a. Mannheim en Keulen, ontstonden branden in woonwij ken en fabrieken. De materieele schade en de verliezen aan dooden en gewonden zijn gering. Een formatie duikbommenwerpers onder bevel van den eersten Luitenant Rieger heeft zich bij den succesvollen aanval op een Britsche vlootformatie voor Benghasi in den nacht van 10 op 11 Mei bijzonder onderscheiden"'. De groote luchtaanval op Londen Duitsche verkenningsvliegtuigen hebben bij vluch ten boven Londen opgemerkt dat 48 uur na den grooten Duitschen vergeldingsslag in den nacht van Zaterdag op Zondag in de Engelsche hoofdstad nog niet alle branden gebluscht waren, zoo deelt het Bekendmaking der Duitsche reqeering. Officieel wordt te Berlijn bekend gemaakt: Na de ontwikkeling van den oorlog in het Oosten der Middellandschc Zee moeten in de toekomst ook gevechtshandelingen der Duit sche strijdkrachten op dc Roode Zee verwacht worden. Ieder schip, dat dit, daarmede tot ope ratiegebied geworden zeegebied bevaart, stelt zich bloot aan vernietiging door mijnen en an dere oorlogsmiddelen- De Duitsche regeering waarschuwt derhalve dringend voor het bevaren van het in gevaar ge brachte gebied, dat als volgt is begrensd: Het Noordelijke deel van de Roode Zee met in begrip van de Golf van Suez en de Golf van Akaba tot aan den Noordelijken keerkring. Uitgezonderd blijven de territoriale wateren van Saoedië Arabië. Een regeling voor het bevaren van het genoemde operatiegebied door speciaal gekenmerkte pelgrim schepen blijft voorbehouden. (DUS.) D.N.B. mede. Ih de wijken, waarin de opslagplaat sen van de Commercial docks zijn gelegen, waarin klaarblijkelijk vrij groote voorraden graan en an dere licht brandbare stoffen in vlammen zijn op gegaan, konden nog open brandhaarden ontdekt worden. Ook de groote olietankinstallaties aan den oever van de Theems waren nog door dikke zwarte rookwolken omgeven. Over de reeds gemelde vernietiging van een En- gelsch convooi in het Noordelijk deel van den At- lantischen Oceaan door Duitsche duikbooten, ver neemt het D.N.B. nog dat het eerst een duikboot gelukt is in actie te komen tegen het door oorlogs schepen krachtig beschermde convooi en in her haalde aanvallen vier schepen tot zinken te bren gen. De achtervolging van het sterk gedunde, doch nog in gesloten formatie varende convooi werd be gonnen door andere duikbooten. Ondanks de he vige afweer door Engelsche torpedobootjagers ge lukte het hun negen zwaar beladen schepen uit het convooi weg te schieten. Deze nieuwe ramp kostte Engeland dertien met oorlogsmateriaal vol geladen vrachtschepen, met een gezamenlijken inhoud van 76.000 br.t. Engelsche Lagerhuis in nieuwe vergaderzaal bijeen. Herstel van het oude gebouw zal veel tijd vergen. Het Britsche Lagerhuis is gisteren in een nieuwe vergaderzaal bijeengekomen. Churchill zeide dat het oude gebouw zooveel schade heeft opgeloopen dat het herstel waarschijnlijk zeer lang zal duren. Voor het geval, dat ook de nieuwe zaal mocht worden getroffen, zijn reeds maatregelen getroffen voor de verhuizing naar een ander gebouw. Twee Engelsche koopvaardijschepen vernietigd. BERLIJN. 14 Mei. (D.N.B.) Tijdens gewapen de verkenningen hebben Duitsche gevechtsvlieg tuigen in den nacht van 13 op 14 Mei in het zeege bied voor de Oostkust van Engeland twee Engel sche koopvaardijschepen van tezamen circa 10.000 br.t. door voltreffers vernietigd. Een ander koop vaardijschip werd beschadigd. Matsoeoka ontvangt Britschen en Amerikaanschen gezant. TOKIO. 14 Mei. (Domei). De Amerikaansche ambassadeur Joseph Grew en de Britsche ambas sadeur Sir Robert Craïgie hebben vanochtend af zonderlijk een eerste onderhoud gehad met den Japanschen minister van Buitenlandsche Za ken. Matsoeoka, na zijn terugkeer ui'. Europa. Grew bracht om 10.30 uur een bezoek aan Matsoeka, ter wijl Craigie om 11.30 uur in het ministerie aan kwam. Goed ingelichte kringen gelooven, dat de Engelsch-Amerikaansche afgezanten getracht heb ben de Japansche houding te peilen ten aanzien van een nieuwe regeling der betrekkingen tusschen Japan, Engeland en Amerika en andere hangende kwesties. Collectieve Nederlandsche inzending op de Najaarsbeurs te Leipzig. 's-GRAVENHAGE, 14 Mei. De economische voorlichtingsdienst zal op op de najaarsbeurs te Leipzig, welke van 31 Augustus tot en met 4 Sep tember zal plaats vinden, evenals op de voorjaars- beurs, naast zijn gebruikelijke representatieve in zending een collectieve inzending organiseeren, welke zal worden ondergebracht in het ring-mess- haus. (A.N.P.) Belasting-statistieken. Vergelijkingen tusschen Haarlem en andere groote gemeenten. Wij hebben een maand geleden medegedeeld, dat het belastingkohier over het jaar 19391940 voor Haarlem een belastbaar inkomen aanwees van f 65.581.644, tegen f 63.438.274 in het voorafgaande jaar. Het Centraal bureau voor de statistiek geeft thans nog eenige nadere bijzonderheden, waardoor een vergelijking met andere gemeenten mogelijk is. Het gemiddeld inkomen per aangeslagene was in de volgende gemeenten met meer dan 100.000 in woners: Haarlem: f 2150 Amsterdam f 2156 Eindhoven f 2917 's Gravenhage: f 2678 Groningen: f 2195 Rotterdam: f 2160 Utrecht: f 2108 Daaruit blijkt dus dat het gemiddelde inkomen per aangeslagene in Den Haag het hoogst is. Met Haarlem ïs het verschil ongeveer 25 pet. Eind hoven is 't laagst. De overige 5 gemeenten ontloopen elkaar niet veel. Van enkele gemeenten in onze omgeving is het cijfer ook bekend. Voor Velsen is het f 1955, voor Haarlemmenner f 1869. Interessant is ook na te gaan welke gemeenten de best gesitueerde inwoners hebben. De aangeslagenen zijn gegroepeerd naar hun in komen. f 800 f 1400 f2000 f 5000 f 19.000 f20.000 f 1400 X 2000 f 5000 f 1-9.000 f 20.000 e hooger Haarlem 41.85 29.96 23.29 3.56 0.92 o'42 A'dam 44.02 31.12 20.24 2.99 1.08 0.55 lindhoven 48.26 26.72 20.79 2.94 0.92 0.37 den Haag 41.86 26.13 23.99 5.76 2.17 0.99 Jroningen 44.78 26.50 22.67 4.22 1.35 0.46 R'dam 43.58 33.05 19.19 2.70 0.96 0.52 Utrecht 44.06 28.94 22.11 3.41 1.07 0.41 Hrlm.meer 48.04 24.81 23.71 2.90 0.54 Velsen 41.38 32.90 22.72 2.20 0.66 0.14 In deze cijfers komt tot uiting de welgesteld heid der belastingbetalers. In Haarlem heeft 4.991 een inkomen van f 5000 of meer, in den Haag is dit percentage 8.92 of bijna tweemaal zoo groot. De percentages voor de andere gemeenten zijn: Amsterdam 4.62, Eindhoven 4.23, Groningen 6.93. Rotterdam 418, Utrecht 4.89, Haarlemmermeer 3.44 en Velsen 3.Het percentage belastingbetalers dat meer dan f 20.900 of meer inkomen heeft is in den Haag 0.99 tegen 0.42 in Haarlem. De Vermogensbelasting heeft te Haarlem in hel jaar 1939/1940 opgebracht f 177.000. De Haarlem mers hadden eenbelastbaar vermogen van f 188.635.000. Het gemiddeld vermogen per aangeslagene was: Haarlem f 70.000 Amsterdam86.000 's-Gravenhage f 102.000 Groningen f 65.000 Rotterdam f 101.000 Utrecht f 72.000 Eindhoven f 76.000 Haarlemmermeer f 44.000 Het percentage der in de Vermogensbelasting aangeslagen ingezetenen die meer dan f 500.000 bezitten was in Haarlem 1.27 tegen 2.75 in Den Haag. Voor de andere gemeenten zijn de percen tages: Amsterdam 2.27, Groningen 0.75, Eindhoven 1.50, Rotterdam 2.81 en Utrecht 1.25. HISTORIE AAN DEN RAND VAN AMSTERDAM. Langs den Noordcr-IJ-dijk bij het voormalige Buiksloot staan nog interessante antieke huisjes, waarvan verschillende hun Zaansche voorkomen hebben bewaard. (Foto Pax Holland) Distributiebescheiden mogen niet., verhandeld worden. Voorschriften voor particulieren en handelaars. De secretaris-generaal van het departement an Landbouw en Visscnerij en van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt het volgende met betrekking tot de verschillende distributiebescheiden bekend: Het koopen, verkoopen en onbevoegd voorhanden hebben van distribuiiestamkaarien is zooals op deze kaarten is aangegeven verboden. Aan dit verbod is een uitbreiding gegeven in dien zin. dat den vervolge ook het koopen, verkoopen, te koop aanbieden en onbevoegd voorhanden hebben van de overige distributiebescheiden zooals alge- mecne bonkaart, vleeschkaart, bloemkaart, textiel- kaart, boter, en vetkaart enz. verboden is, aange zien het verkoopen van distributiebescheiden in strijd is met een der grondbeginselen van de distri butie. Bovendien is het verboden bij het ruilen van bonnen, al of niet tegen geldelijke vergoeding, be middeling te verleenen of gelegenheid tot het rui len van bonnen in cafés e.d. te bieden. Z.g. „ruil- rubrieken' in dagbladen en tijdschriften, alsmede ..ruilbureaux" voor distributiebescheiden, zijn dus niet meer geoorloofd, terwijl het de pers evenmin is toegestaan advertenties betreffende bonnenruil op te nemen. Voorts is bepaald, dat personen, wier distributie stamkaarten zijn voorzien van de gestempelde aan duiding „hoofd", maar die ten gevolge van gewij zigde omstandigheden geen hoofd van een gezin of samenwoning meer zijn, of niet meer afzonder lijk een zelfstandige huishouding voeren, onverwijld hun distributiestamkaart aan den burgemeester ter wijziging van de gegevens dienen aan te bieden. Eigenhandig wijzigingen in deze gegevens aan brengen is niet toegestaan. Tevens is een regeling getroffen met betrekking tot de extra distributiebescheiden welke verstrekt worden aan personen, die zwaren of zeer zwaren arbeid verrichten. Wanneer de betrokken persoon dien arbeid ten gevolge van gewijzigde omstandig heden niet meer verricht, zullen de extra ver strekte distributiebescheiden weer bij den plaatse lijken distributiedienst ingeleverd moeten worden. Aangezien in de practijk is gebleken, dat vele handelaren niet de noodige zorg in acht nemen bij het bewaren van de bonnen en andere distributie bescheiden die zij onder hun berusting hebben, is bepaald, dat ieder, die terzake van dc uitoefening van zijn beroep of bedrijf distributiebescheiden onder zich heeft, verplicht is de noodige zorg bij het beheer en het bewaren daarvan aan te wen den. Handelaren, die op onverantwoordelijke wijze met distributiebescheiden omspringen loopen der halve de kans met den strafrechter in aanraking te komen. De nieuwe vleeschbon. 's GRAVENHAGE, 14 Mei. Dc secretaris generaal van het departement van landbouw en visscherij deelt het volgende mede met betrekking tot dc distributie van vleesch en vleeschwaren. De met „15 vleesch" gemerkte bonnen van de ■leeschkaart geven gedurende het tijdvak van Don derdag 15 Mei tot en met Donderdag 22 Mei a.s. elk recht op het koopen van een half rantsoen vleesch, been inbegrepen of een half rantsoen vleeschwaren. De met „15 worst, vleeschwaren" gemerkte bon geeft in bovengenoemd tijdvak uitsluitend recht op ccn half rantsoen vleeschwaren. Het koopen met deze bonnen blijft geoorloofd tot en met Zaterdag 24 Mei a.s.. Het rantsoen vleesch, dat per twee bonnen kan worden sekocht bedraagt 100 gram. Het rantsoen vleeschwaren, dat per twee bonnen kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- en schapenvleesch enovoor gerookte worstsoorten, 190 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knak worst, 125 gram voor leverartikclen, tongenworst en nierbrood, 150 gram voor bloedworst of 100 gram verduurzaamde kip, eend, gans of kalkoen, been inbegrepen. Nogmaals wordt er de aandacht op gevestigd, dat de met „een rantsoen vleesch" gemerkte bonnen elk recht geven op 100 gram vleesch (been inbegrepen) of 1 rantsoen vleeschwaren als boven omschreven. Goederen van militairen. Roode Kruis zoekt de eigenaars. 's-GRAVENHAGE. 14 Mei. De directeur van het informatie bureau van het Nederlandsche Roode Kruis. Zwarteweg 75. Den Haag, vestigt er nog maals de aandacht op, dat aan zijn bureau nog verschillende goederen aanwezig zijn, afkomstig zoowel van gesneuvelde als van niet-gesneuvelde militairen wier naam en (of) adres niet bekend is. Bij deze goederen bevinden zich naast koffers met kleeren, fietsen en andere gebruiksvoorwerpen nog verschillende horloges en ringen, waarvan sommige met inscriptie, alsmede vulpennen, por- temonnaies, enz. Zeldzaam geschenk. Ned. Herv. Kerk te Dedemsvaart krijgt nieuwen toren met uurwerk! Wijlen mevrouw H. G. Kuiper-Zwiers vermaakte aan de Ned. Hervormde Gemeente te Dedemsvaart een bedrag van f 15.000 voor het bouwen van een nieuwen toren met torenuurwerk, waarvan de wij zerplaat verlicht wordt. De Ned. Herv. Diaconie aldaar ontving van haar een legaat van f 5000 en de afdeeling Dedemsvaart van den Ned. Protestan tenbond een van f 2500. Cenirale organisatie in het meubileeringsbcdrijf. Naar gemeld wordt is dezer dagen opgericht de centrale organisatie in het meubtleeringsbe- drijf, die haar bureau gevestigd heeft te 's-Gra venhage. Mauritskade 23. Aan de totstandkoming hebben medegewerkt: de Christelijke bond van patroons in het meubi- leeringsbedrijf: de Nederlandsche bond van pa troons in het meubileeringsbedrijf en de Neder landsche R.K. bond van meubelmakers-, beham- gers- en stoffeerderspatroons „St. Reinoldus", die ook in het bestuur der centrale vertegenwoordigd zijn. (A.N P.) HEDEN: 8 PAGINA'S

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1