'voor aparte meubelen AGENT BIJVERDIENSTE J. J. van de Belt flink Keuken-Werkmeisje BEKWAAM BOEKHOUDER POSTZEGELVERZAMELING INBOEDELVEILING STEMPELS DRUKWERK EENIGE MEISJES EENIGE JONGENS Te koop gevraagd BELASTINGZAKEN HAARLEM - HEEMSTEDE WOENSDAG 14 MEI 1941' HAARDE M'S DAGBtAÜ 7 De Japansche actie in China. Drie groote veldslagen aan den gang. TOKIO. 14 Mei. (Domei Naar uit telegrammen van de fronten blijkt, zijn op het oogenblik drie groote veldslagen aan den gang in China. n.l. in Zuid Sjansi en de provincies van Honan, in de pro vincie Tsjekia en in de provincie Hoepeh. De Japansche operaties in Tsjekiang die op 6 Mei des avonds zijn begonnen tegen 200.000 man Chi- neesche troepen onder Wei Lihwang, bevelhebber in de zgn. eerste oorlogszone, zijn op 13 Mei in het tweede stadium gekomen. De Japansche. troepen maken goede vorderingen met het sluiten' van den ring rond de Chineesche strijdkrachten om deze te vernietigen. Generaal Koeng Pingfan, commandant van de 34ste Chinee sche divisie is door de Japanners gevangen geno men alsmede zijn stafofficieren. De strijd in Tsje kiang wordt geleverd in een bergachtige streek ten zuiden van Sjoeki op 45 Kilometer ten zuiden van Hangtsjau, de hoofdstad van de provincie Tsje kiang cn in de buurt van Iwoe op vijftig kilometer ten zuiden van Sjoeki. waar Japansche strijdkrach ten in den nacht van 12 Mei met de operaties zijn begonnen tegen 150.000 man Chineesche troepen onder bevel van generaal Koe Sjoetoeng, comman dant in de zgn. derde oorlogszone. Volgens genoemde telegrammen werpen de Ja panners de Chineesche strijdkrachten in alle sec toren terug. De Japansche operaties in de provin cie Hoepeh verloopen bevredigend in alle sectoren met inbegrip van het noord-westelijke district Soeijsien, het noordelijk district van Anloe, het noordelijk district van Kingmen en het noordelijke district van Tangyang. Britscli troepentransportscliip verloren gegaan. Uit Beiroet meldt het D.N.B.: De Britsche be richtendienst deelt mede, dat een troepentrans portschip van 1548 b.r.t. verloren is gegaan. Gobicd van Bagdad onder water. Naar de Messagero uit Beiroet verneemt hebben de Irakeezen het gebied om Bagdad onder water gezet teneinde een Britsche opmarsch naar de Irak- sche hoofdstad te verhinderen. (United Press). Omzetbelasting cn prijzen. Gelijk bekend, werd in een persbericht van 9 Januari jl. door den secretaris-generaal'van de departementen van Handel, Nijverheid en Scheep vaart en van Landbouw en Visscherij bekend ge maakt. dat de doorberekening van de nieuwe omzetbelasting in de prijzen was toegestaan, be houdens voor eenige met name genoemde artike len. Bij deze doorberekening moest worden uitge gaan van de prijzen, zooals die vóór 1 Januari 1941. exclusief omzetbelasting, waren. Voorzoover bij de doorberekening afrondingen noodzakelijk waren, moesten zij naar beneden geschieden. Te gelijk werd in het persbericht medegedeeld, dat fabrikanten of handelaren, die thans minder om zetbelasting betalen dan voor 1 Januari, hun prij zen dienovereenkomstig moesten verlagen. Bij een onlangs afgekondigde beschikking is deze regeling wettelijk vastgelegd. De nieuwe re geling gaat in zooverre verder dan de krachtens het persbericht toelaten regeling, dat ook de op vervoerkosten te betalen omzetbelasting mag worden doorberekend. De regeling is dus thans zoo. dat de omzetbe lasting in haar geheel in de prijzen mag worden doorberekend, behoudens in de prijzen van aard appelen. brood, melk en peulvruchten. Nadruk kelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat deze regeling slechts getroffen is. teneinde het normale handelsverkeer zoo min mogelijk te be lemmeren. Zij veronderstelt niet, dat geen enkel bedrijf de omzetbelasting zelf kan dragen. Bij de prijsbepaling in de toekomst zal dan ook van ge val tot geval worden nagegaan in hoeverre de be trokkenen de omzetbelasting voor eigen rekening kunnen nemen. Tegelijk met de in het bovenstaande bedoelde beschikking, welke geacht wordt van 1 Januari j.l. af m werking te zijn getreden, is een beschik king tot aanvulling van de prijzenbeschikking in voergoederen no. 1 verschenen, welke een nadere bepaling geeft van het begrip „inkoopsprijs", zoo als dat in deze beschikking voorkomt. De bedoe ling van deze begripsbepaling is slechts, duidelijk tot uitdrukking te brengen, dat ook importeurs verplicht zijn hun verkoopsprijzen te verlagen met het bedrag, dat zij thans minder aan invoer- belasting moeten betalen dan voor 1 Januari het geval was. (A.N.P.) Waterpolo H. Z. cn P. C.—Het IJ om het kampioenschap van Nederland. De Haaagsche Zwem- en Poloclub cn dc zwemvcreeni- ging het Y te Amsterdam, hebben een gelijk aantal pun- ;n behaald in de competitie. Hierdoor Is een beslissings- edstrijd om het kampioenschap van Nederland noodzakelijk geworden, welke Zondag 18 Mei des namid dags 2.10 uur in de overdekte zwem- en badinrichting de Mauritskade te 's Gravenhage zal worden gespeeld. gevonden dieren en voorwerpen. Inlichtingen aan het Bureau van Politie. Smedestraat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bij: Boeree.Olmenstraat 6 rd kinder auto. Klein. Chrysanthemumlaan 2t. Heemstede, broche: de Boer. Wagenweg 204. étui met vulpen. Kennel Fauna. Friesche Varkensmarkt 24. 3 katten; Paulen, Rijks straatweg 27, portemonnaie m. 1.; de Landbouw. Spaarn- wouderstraat 32. portemonnaie m. 1.: Nlbbering, Leidsche- zijstraat 1. taschje m. i.; Kaas, Kritzingerstraat 45. vul potlood; Lips, Burg. Sandbergstraat 32, vulpen; Vroom, Zomerkade 227, vulpen. LYNCHPARTIJ IN FLORIDA. NEW-YORK. 14 Mei (D.N.B.) Te Quincy in Flo rida is een neger het slachtoffer geworden van een lynchpartij. „Associated Press" verneemt dat de neger, die in zwaar gewonden toestand gevonden was. door de politie naar een ziekenhuis was over gebracht. Kort daarop drongen gewapende lieden het ziekenhuis binnen en ontvoerden hem. Door tal van kogels doorboord werd zijn lijk later buiten de stad gevonden. De neger wordt er van beschuldigd zich aan een minderjarig meisje vergrepen te hebben. IN INDISCHEN OCEAAN GETORPEDEERD. SJANGHAI. 14 Mei. (D.N.B.) De Britsche regeering te Simla heeft bekend gemaakt, dat het gewapende s.s. ..Barbati" van 5.000 ton door een vijandelijk oorlogsschip in den Indischen Oceaan tot zinken is gebracht. De ..Barbati" deed dienst tusschen Bombay en Karatsji. MEISJE VERMIST. De Commissaris van Politic, elief van het bureau Kinderpolitie, te Amsterdam, verzoekt na mens de ouders de opsporing van de minderjarige Johanna van Delft, oud 17 jaar, die sedert 30 April j.l. wordt vermist. Het signalement luidt: lang 1.67 M„ flink pos tuur, schraal gezicht, blond haar, grijze oogen, blauwe rok, donkerblauwe blouse, terra vest, oude blauwe gabardine regenjas, beige kousen, ge bloemde zomerschoenen, blootshoofds. Nieuw Verordeningenblad. Het heden verschenen nieuwe verordeningenblad no. 20 bevat besluit no. 88 van den secretaris generaal van het departement, van Justitie met betrekking tot het strafrechtelijk onderzoek in be paalde strafzaken, rakende het economische leven en besluit no. 89 van den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheep vaart tot aanvulling van het besluit no. 206 1940 betreffende'den opbouw van een zelfstandige or ganisatie ter ontwikkeling van het bedrijfsleven. De eerstgenoemde verordening betreft de opspo ring en vervolging van alle misdrijven en over tredingen, waartegen straf is bedreigd in: de land- bouwcrisiswet 193t- de prijsopdrijvings- en ham- sterwet 1939; het prijsbeheerschingsbesluit no. 11/1941); het voedselvoorzieningsbesluit 1941 (no 69 19411 en bepaalt o.a. het volgende: Ook buiten het geval van ontdekking op heeter- daad is iedere opsporingsambtenaar bevoegd den verdachte aan te houden; hij draagt zorg. dat de aangehoudene ten spoedigste voor den officier van justitie of een van diens hulpofficieren wordt ge leid. Een bevel tot in verzekeringsinstelling is ge durende ten hoogste vier dagen van kracht en kan éénmaal voor ten hoogste gelijken termijn worden verlengd. Ter zake van de genoemde feiten kan voorloopige hechtenis worden bevolen, indien tegen den verdachte ernstige bezwaren zijn gerezen. De bevelen tot voorloopige hechtenis worden gegeven door den economischen rechter. De opsporingsambtenaren zijn bevoegd ten be hoeve van de opsporing elke plaats, daaronder be grepen besloten lokalen, erven en woningen, te be treden. Indien hun de toegang wordt geweigerd, verschaffen zij zich dien desnoods met behulp van den sterken arm. In woningen treden zij tegen den wil van den bewoner niet binnen dan vergezeld van een hulpofficier van justitie of op vertoon van een algemeenen of bijzonderen schrïftelijken last van een hulpofficier van justitie; in een bepaalde zaak gegeven, of van een algemeenen of bijzonde ren schriftelijken last van den Officier van Justitie, al dan niet in een bepaalde zaak gegeven. Van het binnentreden wordt binnen tweemaal vier en twin tig uren proces-verbaal opgemaakt. Dit besluit treedt op 15 Mei 1941 in werking. Besluit no. 89 brengt een aanvulling op artikel 1 van het reeds genoemde besluit no. 206/1940, n.l. een nieuw artikel la, dat aldus luidt: De overeenkomstig artikel 1, lid 2 opgerichte en erkende bedrijfsorganisaties zijn lichamen in den zin van art. 152 van de grondwet; haar kan over eenkomstig art. 153 van de grondwet door den secretaris-generaal van het departement van han del, nijverheid en scheepvaart verordenende be voegdheid worden toegekend. Op de voorschriften op het gebied van de prijsvorming kan door deze verordenede bevoegdheid geen inbreuk worden ge maakt. De krachtens de toegekende verordenende bevoegdheid vastgestelde verordeningen behoeven dc goedkeuring van den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheep vaart. Dit geldt in het bijzonder voor verordeningen tot regeling van kartelverhoudingen of tot regeling van de markt. De secretaris-generaal van het dept. van handel, nijverheid en scheepvaart of een door hem aan te wijzen gemachtigde kan besluiten, welke met de wet op het algemeen belang strijdig zijn. schorsen of vernietigen; daarbij worden tevens de gevolgen geregeld. Dit besluit treedt heden in werking. (A.N.P.) De komende reorganisatie der werkverruiming. Wat zij tengevolge zal hebben. Onlangs is gemeld, dat een reorganisatie van de werkverruiming in voorbereiding is, door welke reorganisatie de werkverruiming feitelijk het ka rakter van een vrij bedrijf zal krijgen. In het tijdschrift Werk-Steun vermeldt ir. W. H. van Eek eenige bijzonderheden over deze ko mende reorganisatie. Het komende reorganisatiebesluit, schrijft hij, zal regelen de loonbepaling cri dc overige arbeidsvoor waarden bij bedoelde werken, waarbij er van is uitgegaan, dat de volwaardige arbeid ook volwaar dig moet worden gewaardeerd, hetgeen noodzake lijk een splitsing met zich moet brengen tusschen de volwaardige arbeidskrachten bij dit werk en degenen die nog niet :n staat ziin een volwaardige ar beidsprestatie bij dit werk te leveren. De volwaar dige arbeiders zullen een garantieloon onvangen, dat gebaseerd zal zijn op het in de streek geldende landaroeidsloon. waarbij aan de arbeiders, woon achtig in de meer stedelijke centra, een woonplaats toelage zal worden toegekend, welke woonplaats toelage zoodanig is berekend, dat grondloon plus woonplaatstoelage even onder het ter plaatse gel dende contractloon voor de arbeidersgrondwer- kers irj groep III van het landelijk contract voor de bouwbedrijven zal komen te liggen. Bij dezen opzet is van de gedachte uitgegaan,, dat de bij de werkverruimingswerken verlangde arbeid algemeen gesproken bet midden houdt tusschen landarbeid en den arbeid van de grondwerkers in de bouw bedrijven. OVERGANGSLOON. Daarnaast zal voor de arbeiders, die de vereisch- te werkprestatie bij deze werkobjecten nog niet kunnen leveren om voor het garantieloon in aan merking te kunnen komen, een overgangsloon wor den vastgesteld, dat iets beneden het bedoelde ga rantieloon zal liggen en welk loon op gelijken voet blijft geregeld als tot nog toe in de werkverschaf fing gebruikelijk was, d.w.z. het basis-uurloon zal geheel in accoord moeten worden verdiend, waar bij trainingstoeslagen het den nog zeer onkundigen arbeider bij dit werk mogelijk zullen maken het basis-uurloon te halen. Toont de arbeider, die onder de bepalingen van het overgangsloon valt, door zijn werkorestatie, dat hij geacht kan worden het ga rantieloon waard te zijn, dan zal hij ten spoedigste worden overgeplaatst naar de groep van volwaar dige arbeiders met de voor hen geldende garantie loonbepalingen. Hierin, aldus de schrijver van dit artikel moet een betere waardeering van den arbeid worden gezien een algeheele herwaardeering van werk- verschaff;ng=arbeid tot volwaardigen. nuttigen en noodzakelijken arbeid, welke tot uiteindelijke ver steviging van de volkshuishouding moet leiden, een volkshuishouding, die geen werkloosheid mag ken nen. De verzorging van de plaatsing der arbeiders, die vooralsnog in het z.g. vrije bedrijf geen werk kunnen verkrijgen, zal worden opgedragen aan de organen van de Riiksarbeidsbureaux. derhalve los van de gemeentelijke instanties. De opzetting van het werkloosheidssubsidiefonds in een algemeen arbeidsfonds. waaruit los van de gemeentebegrootinge.n ter uitvoering van een vol doende aantal werk ver rinmingsobiecten noodig voor de algeheele opheffing der werkloosheid sub sidies dienen te worden verstrekt, zal onvermijde lijk ten sDoedigste op het van kracht worden van het in dit artikel aangekondigde reorganisatiebe sluit inzake de loonbepalingcn en de overige arbeids- voorwaarden bij de werkverruiming dienen te vol gen. Ropien Het Wfcïstriidsei/oen. Eerste nationale wedstrijden gaan door, latere onzeker. De wedstrijden van „De Koninklijke", op 24 en 25 Mei te Amsterdam, zullen worden gehouden maar naar wij vernemen bestaat omtrent het door gaan van de op latere data vastgestelde nationale wedstrijden nog geenerlei zekerheid. Wij hebben den indruk dat de kans, dat zij afgelast zullen wor den, niet gering is. Een beslissing van het bestuur van den Ned. Roeibond hieromtrent is overigens pas na de wedstrijden op 24 en 25 Mei te verwachten. De jaarlijksche race in achtriemsgieken om den Telegraafbeker (Het Kalfje, Amsterdam, 4y2 K.M.) is al afgelast. Onzeker is het doorgaan van Hollan- dia, de Holland-Beker wedstrijden, de wedstrijden van Triton en de Nederlandsche kampioenschappen. Het al of niet doorgaan van regionale en onderlinge wedstrijden zal overgelaten worden aan de betrok ken besturen en vereenigingen. Ten aanzien \an dc wedstrijden van De Konink lijke is bepaald dat niemand meer dan twee races per wedstrijddag zal mogen roeien- Te Zevenaar overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Zoon en Broeder Abraham Goud in den leeftijd van 30 jaar. E. GOUD B. GOUD- STAAL TRUUS DAYJD Haarlem, 16 Ijar 5701. 13 Mei 1941. De begrafenis zal plaats vinden Donderdag 15 Mei op de Begraafplaats A'dam- schevaart te 2 uur. Op de Amsterdamsche Beurs. AMSTERDAM. 14 Mei. Ter beurze van Am sterdam openbaarde zich gisteren een kleine be weging, ten minste gaven diverse rubrieken wat meer affaire te zien dan den laatsten tijd ge bruikelijk is. Alles bijeengenomen echter is de beurshandel tegenwoordig zeer stil en het be leggende publiek heeft klaarblijkelijk sterke prikkels noodig om ten aanzien van de fondsen- markt toeschietelijker te worden. Voor de Ne derlandsche beleggingsfondsen in het bijzonder het eerste rangs-materiaal bestaat echter ge regeld goede belangstelling. Weliswaar komt die belangstelling niet tot uitdrukking in bepaald drukken beurshandel, maar de omzetten doen toch uitkomen, dat er in beleggingen vrij veel omgaat. Van de Nederlandsche staatspapieren geven de 4 procent obligatiën uit de leening 1941 en de 3—3'/- procent obligatiën dikwijls flinke openlijke affaire te aanschouwen. Nu dient hier bij in aanmerking te worden genomen, dat nog steeds voor belangrijke kapitalen een behoorlijk emplooi wordt gezocht. Nu de Amerikaansche fondsen niet meer officieel worden genoteerd is de handel in deze papieren tot een minimum in gekrompen en onwillekeurig richt een gedeelte van de attentie welke vroeger naar deze stukken uitging zich op een ander terrein. Ook de Duit- sche markt ligt nog steeds geheel verlaten en dit is wellicht mede een van de oorzaken dat andere rubrieken meer op den voorgrond komen. Wat nu de belangstelling voor de eerste klasse Nederlandsche beleggingsobjecten aangaat, zoo moet niet worden vergeten, dat de rentevoet hier te lande zich. zij het dan ook heel lang zaam aan. in een dalende richting beweegt. Bij een daling van den rentestandaard wordt mees tentijds de vraag voor vaste-rente dragende stukken opgewekt, vooral voor dezulke welke ren behoorlijk rendement afwerpen. In dit verband is het dan ook begrijpelijk, dat voor de Neder landsche staatsfondsen en ook voor de gemeen telijke en provinciale obligatiën geregeld koo- pers komen opdagen. De koersen van dit mate riaal zijn hierdoor van zelf sprekend -be- invloed geworden en het rendement is dienover eenkomstig iets lager komen te liggen. Tevens kan de conclusie worden getrokken, dat het ver trouwens in de Nederlandsche prima beleggin gen geenszins is geschokt, integendeel dat het vertrouwen is toegenomen. Ware dit toch niet het geval, dan kan men zich moeilijk indenken dat dag in dag uit koopers op de markt verschij nen waar 't gebied waarin dan de zuivere geldbe legging moet worden gezocht, kleiner is ge worden dan voorheen het geval was, maar daar tegenover de voor belegging beschikbare mid delen eerder nog grooter zijn geworden, ligt het vermoeden voor de hand. dat de koersen van de goudgerande waarden, onvoorziene en onbere kenbare omstandigheden voorbehouden, nog ver der zullen aantrekken. (A.N.P.) AFWEZIG van 15 Mei—10 Juni D. P. Rezelman ARTS. Waarnemers de Doktoren: Prinz (tot 29 Mei), Kluyver, Bloemsm t. Klementkow, Reus (H.N.) Lin- denbergh (H.N.), Bleeker (H.N.) Door oude. gevestigde Maatschap pij van Levens- en Volksverzeke ring wordt gevraagd een met vele relaties en voldoende vrijen tijd ter behartiging en uit breiding van een bestaand agent schap te HAARLEM. Hulp van Inspecteur ter plaatse aanwezig Borgstorting ad f 250.— vereischt, waarvan 3% rente 's jaars wordt vergoed. Brieven met uitvoerige inl. omtrent genoten opleiding, vroefieren en tegenw. werkkring leeftijd, godsdienst enz., vóór of uiterlijk op Dinsdag 20 Mei a s. te richten aan het bureau van dit blad onder No. 5495- Te koop aangeboden een Mahonie kuifkast Te bezichtigen Mozartkade 4, na 7 uur 's avonds. AFWEZIG: MARKT WOERDEN. (Woensdag.) Aanvoer 113 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. f 40.50 a f 41.50, idem 2e kw. f 39 a f 40. Handel flauw. Voot den inhoud dezer rubriek stelt de Redactu nch met verantwoordelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet ge plaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven Van den overvloed wat afstaan Aan Burgemeester Pickker. WelEd. Heer! Uit naam van vele huismoeders en ook namens mij zelf richt ik mij tot u om de ingezetenen van Haarlem, die in de gelegenheid zijn geweest om veel levensmiddelen op te doen en zichzelf daar nog langen tijd mee kunnen voeden, eens vrien delijk onder oogen te brengen, dat het plicht is nu eens te denken aan hun medeburgers, die niet in de gelegenheid zijn geweest om voor den nijpen den toestand te kunnen zorgen, daar de mindere klasse altijd het geld hiervoor ontbroken heeft. U heeft zoo mooi de Pondjesdag georganiseerd en ook daar is wat mee bereikt. Als nu die menschen eens allen wat afstaan, dan ben ik er van overtuigd, dat er nog heel wat be reikt kan worden. Alle beetjes helpen, zegt het spreekwoord en het volk komt wat meer tot elkan der wanneer er liefde getoond wordt voor den me- demensch. Dit doet in elk geval prettiger aan dan wanneer men elk oogenblik in de couranten moet lezen, dat verhuiswagens noodig waren om de voor raden weg te halen. Er zijn wel is waar veel dingen te koop zonder bon, maar hier geldt ook weer, dat wie geen geld heeft er naar kan kijken. Wie zich nog aan alles te goed kan doen. gedenke diegenen met wie zulks niet het geval is. Zij doen een goed werk door levensmiddelen af te staan, zelfs al zou den ze maar naar de Centrale Keuken worden ge zonden, opdat daar dan beter eten gemaakt kan worden, dan anders het geval is. Bij voorbaat mijn dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Mevr. G. PIJPER-v. d. NIEUWENHOF. Hoofmanstraat 30. (Wij hebben dezen „open brief' aan den Regee- ringscomnvssari? overgelegd en ontvingen de ver zekering. dat hij er a.s. Zaterdag in zijn wekelijk- sche bekendmaking aan de burgerij op terug zal komen. Red). ARTS. Waarn. doctoren: Van Beers, Düsterbcck, Tjebbo Franken Land, Leyh, Roeters van Lennep, Sluyterman (géén Ziekenfonds). Verveen. De curator in het faillissement van JOHANN VAN DER RIJD. papierhandelaar, wonende te Zandvoort, aan de Kostverloren- straat no. 40 bericht hiermede, dat de enige en slotuitdelingslijst in dit faillissement heden is gedeno- neerd ter Griffie van de Arr. Rechtbank te Haarlem (Jansstr. 81) ter kostelooze inzage van cre diteuren gedurende tien dagen. Haarlem, 14 Mei 1941. Wilhelminastraat 49. De curator: Mr. D. DE JONG. De curator in het faillissement van A JANSEN, wonende te HAARLEM, brengt ter kennis dat d.d. heden de door den E. A. Heer Rechter-Commissaris goed gekeurde tweede, tevens slot-uit declingslijst door hem ter Griffie van de Arrondissements-Recht- bank te Haarlem is gedeponeerd om aldaar gedurende 10 dagen voor de crediteuren kosteloos tei inzage te liggen. De curator: Mr. Dr. F. A. BIJVOET Ged. Oude Gracht 54. Haarlem Cebuco's Couranten- Catalogus Uitgave April 1941 Een losbladige catalogus van de volledige adver tentietarieven en con tract-voorwaarden van de geheele Nederlandsche Dagbladpers; uiterst overzichtelijk door uniforme rangschikking van tarieven en andere gegevens; blijvend van waarde, ook bij verandering van ta rieven. Verkrijgbaar ad ƒ4.25. (storting op postrekening No. 1539 van den pen ningmeester der Neder landsche Dagbladpers - Amsterdam. Gevraagd voor de maand Juni in Zandvoort, in gez. m. 2 kind. 2 en 6 jaar NET MEISJE v. d. en n. v. g. g. v. Zelfst. kunn werken; keukenmeisje aanw. en zoo mog. ook v. later om mee naar Hilversum te gaan. Br. H. Loe- ber-Heybroek, Tesselschadelaan 18, Hilversum. Gevraagd: eenige nette Mangelmeisjes Stoomwasscherij J. NySSEN Scheepmakersdijk 23. Mevrouw B. D. Rijnveld, Wester laan 16, Aerdenhout, vraagt tegen 1 Juli een wegens huwelijk van het tegen woordige. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Besch. jong Meisje 21 j.. Vrfjz., met H.B.S.-opleiding, goed m. kind. kunn. omgaan, z. werkkring. Br. No. 5492 Bureau van dit blad. vraagt administraties tegen billij ke vergoeding. Brieven onder No 5496 Bureau van dit blad. BELANGRIJKE te koop gevraagd van verzame laar. Br. No. 5469 Bur. v. d. blad. CORRECT GEKLEED Maatcostuums, nog kleine voor raad wollen stoffen, desge- wenscht abonnement. Brieven no. 5367 bur. van dit blad. uw Schrijfmachine d ONGEHOORZAAM! LAAT HEM DAN SPOED/6 ÏCHOOHMAKEN a/ REPAREEREH DOOR ZIJLSTRAAT 41 Tclef. 1/156 Reparatie- en Copieer- inrichting ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL Vrijdag a.s. Kijkdag: morgen (Donderdag) 10—4. STOFZUIGER DEFECT? BEL OP 2 5 7 2 7 DE STOFZUIGEREN PERT Bloemenda3lsche\veg 201. Overveen. Vlug Goed Goedkoop Boekh. VEKO Zijlstraat. 2e huls vanaf 't Stadhuis Drukkerij Handel's da$Mad HAARLEM Vereen.-Drukwerk Handels-Drukwerk Familie-Drukwerk Massa-Oplagen Periodieken Altijd goed verzorgd Steeds op tijd Billijke prijzen Bekwame en aankomende STRIJKSTERS gevr. Zich aan te melden Chemische Wasscherij cn Ververij HAVERSCHMIDT KLAJE. Brouwersvaart 76. Gevraagd: R.-K. DIENSTBODE in gezin met 2 kinderen. Zelfstandig kunnende werken. Niet beneden 20 jaar. Brieven met voll. omschrijving of aanmelden 's avonds tusschen 6V28 uur, Mevr. JANSEN. Fred. Hendrik laan 53. Haarlem. Op atelier TEXTA kunnen nog geplaatst worden. Aanmelden ZIJLWEG 174, van 46 uur, behalve Zaterdags. Groot textielbedrijf vraagt een BESCHAAFDE CONTROEEUSE. Brieven met uitv. inl. en opg. verl. salaris ond. nr. 5498 aan het Bureau van dit Blad. Gevr. direct eenige NETTE JONGENS, boven 17 jaar, voor lichte fabriekswerkzaamheden. Zich aan te melden: HAVERSCHMIDT KLAJE, Brouwersvaart 76. GEVRAAGD voor direct: NET JONGMENSCH, boven 18 jaar, voor opleiding COLPORTEUR-BESTELLER en voor lichte fabriekswerkzaamheden. Vereischt: net voor komen. welbespraakt en rijden met carrier. Zich aan te melden tusschen 10 en 12 uur v.m. bij HAVERSCHMIDT KLAJE, Brouwersvaart 76. Voor winkel en magazijnwerk gevraagd: NET JONGMENSCH, leeftijd 15 jaar. Aanm. 67 uur n.m. GEBRS. VEENINGA. Naturalisten. Jacobijnestraat 10—18 KOUSENF ABRI EKEN HIN N.V. vragen Leeftijd 1820 jaar, voor de afdeeling Vormerij. Aanm.: ZIJLWEG 142, van 10—12 en 4—6 uur. TE HUUR GEVRAAGD in de omgeving van DRIEHUIS, SANTPOORT of BLOEMEN- DAAL OPSLAGRUIMTE (vloeroppervlakte minstens 350 M2) Brieven met opgave van bijzonderheden onder nr. 5494 aan het Bureau van dit Blad. CAFé of CAFé-RESTAURANT met ver gunning, in Haarlem of omstreken. Brieven onder nr. 5495 aan het Bureau van dit Blad. Account. Kant. TH. W. BLIKSLAGER ZOON, 'TH. BLIKSLAGER Jr., lid Ned. Inst. v. AcctS.) KRUISWEG 70. Telef. 11035 POSTLAAN 10, Telcf. 28439 naar de Meubeltoonkamers. Verkoop direct van fabriek Villa KLEIN WESTERHOUT. Westerhoutpark 8. b. d. Wagenweg Nog enkele pracht Engelsche mahonie, Goth. en Spaansche Huiskamers. Slaapkamers, Aparte Salons, Kloostertafels en Halkisten. TELEFOON 18840.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3