s Nieuwe Uitgaven. Rudolf Hess. W O F. N S D A 0 14 M F I 1941 FT "A A FFF M'S DAGBLAD Duitsch-Kroatische grenzende verdwijning van vas tgesteld. Overeenkomst te Agram gesloten. Tn het regeeringsgebouw te Agram hebben de gevolmachtigden van het Duïtsche rijk en den Kroatischen staat Dinsdag, naar het D. N. B. meldt, een verdrag gesloten, waarbij de grenzen tusschen beide landen worden vastge legd. Dit is het eerste verdrag, door Kroatië met een andere mogendheid gesloten. De nieuwe Duitsch-Kroatische grens is on geveer 100 K M. lang. Zij begint in het oosten bij den drielandenhoek bij Varasdin, gaat dan in Westelijke richting. Zuidelijk voorbij Ro- gïtsj en Windïsch-Lanzberg, loopt daarna langs het riviertje de Sutla tot de plaats, waar die in de Save uitmondt, vervolgens verder naar het Westen over den berg Dorianci tot enkele ki lometers van Kalje. Daar begint de Italiaan- sche Demarcatielijn. Nader meldt het D.N.B.: In het Duitsch-Kroatische verdrag, dat gisteren gesloten is in tegenwoordigheid van het Kroatische staatshoofd, wordt o.a. bepaald dat de Duitsch- Kroatische grens in het algemeen overeenkomt met de vroegere administratieve grens tusschen de Oos- tenrijksdhe Kroonlanden Krain en Stiermarken eenerzijds ^n het koninkrijk Kroatië, Slavoniië en Dalmatië anderzijds, Deze grens zal zoo spoedig mogelijk door een Duitsch-Kroatische commissie afgebakend worden, waarbij rekening zal worden gehouden met de economische situatie. De ratifica tie-oorkonden zullen zoo spoedig mogelijk te Ber lijn worden uitgewisseld. Het verdrag werd door de onderteekening van kracht. Na de onderteekening en de regeling der beide oorkonden hield de Duitsche gezant Kasch een toe spraak, waarin hij zeide: „Het is voor het Duitsche rijk een bijzondere voldoening dat het vandaag dit eerste verdrag tot vastlegging van de door den Fiihrer beoaalde Duitsch-Kroatische grenzen heeft gesloten. De wederzijdsche sympathie en het be grip, dat Duitschland en de onafhankelijke Kroati sche staat voor elkander hebben, hebben den weg tot dit verdrag gemakkelijk geëffend. Het is im mers een oprechte wensch van het Duitsche rijk den jongen Kroatischen staat hierdoor een nieuwen grondslag te geven voor een snelle ordening van zijn binnenlandschen toestand, voor zijn buiten- landsche betrekkingen en voor een gezonden bloei. Een Kroatië, dat naar binnen en naar buiten krach tig is, dat nationaal geordend is en op economisch gebied bloeit, is een waardevol bestanddeel van het nieuwe Europa". In zijn antwoord zeide de staatssecretaris Lorko- witsj o.a.: „Het verheugt ons dat het onafhankelijke Kroatië reeds een maand na zijn stichting door het eerste verdrag, dat het Kroatische volk na een lang tijdperk van vernedering weer als drager van vollediae souvereiniteit en als zelfstandig subject der volkenrechtelijke orde sluit, zijn eerste defini tieve grenzen krijgt. Het Groot-Dirt«che rijk heeft door de bepaling der grenzen met Kroatië opnieuw een grootmoedige bijdrage tot de consolideering van het herrezen Kroatië geleverd. Wij gelooven dat het oogenblik niet ver meer is, waaroo ook de an dere Kroatische grenzen vastgesteld zullen worden. Met groote dankbaarheid richten zich onze gedach ten tot den Führer, Adolf Hitler". Italiaansch weermachtsbericht Steunpunten van Tobroek gebombardeerd. Heldhaftige Italiaansche tegen, stand in Oost-Afrika. ROME, 13 Mei (Stefani) Het Italiaansche weermaentbericht nummer 342, luidt als volgt: „Onze troepen hebben bij de voltooiing van de bezetting der veroverde gebieden ten Oosten van Albanië, Pec. Prizren, Tetovo, Gostivar en Kicevo bereikt. In Griekenland werd de bezetting van den Epirus en van de landstreken Akarnanië en Etolië voltooid en Missolungi en Lepanto in de golf van Patras bereikt. In den nacht van 11 op 12 Mei hebben formaties gevechtsvliegtuigen van het Duitsche vliegercorps belangrijke doelen van de steunpunten op het eiland Malta met zichtbaar succes aangevallen. In Cyrenaïca levendige activiteit van Italiaan sche en Duitsche vooruitgeschoven eenheden bij Solloem en Tobroek. Italiaansche en Duitsche for maties vliegtuigen hebben herhaalde malen de steunpunten van Tobroek gebombardeerd. Een torpedojager werd getroffen. Munitie- en benzine opslagplaatsen werden in brand geworpen. 1 In Óost-Afrika blijven onze troepen ondanks de grootste moeilijkheden heldhaftige» tegenstand bieden, b~zield en aangespoord door de daad en het voorbeeld van Zijn Koninklijke Hoogheid, den hertog van Aosta". DIT DEN INHOUD VAN „SIGNAAL". Het 1 Mei-nummer van het geïllustreerde tijd schrift Signaal bevat een groote verscheidenheid aan lectuur en illustraties op actueel gebied. Over het bezoek van Matsoeoka is een belangwekkende fotoreportage opgenomen, waarbij o.a. het be- bezoek aan den Führer is opgenomen. De Fransche luitenant ter zee Eugène Gaussen vertelt van den Engelschen terugtocht uit. Duinkerken en een der medewerkers van het tijdschrift bespreekt bij tee- keningen de vraag of de factor „grootte" van be lang is bij bombardementsvliegtuigen. Op kunst gebied treft de lezer in de eerste plaats een serie illustraties waarvan sommige in kleurendruk aan over Emil Jannings en zijn jongste film „Paul Krtiger", de laatste triomf van den knappen Duit- schen acteur. Ilse Meudtner wordt in een aantal harer karakteristieke dansen op een tweetal pagi na's aan lezers en lezeressen getoond en een speciale verslaggever van „Signaal" bracht een bezoek aan den beroemden tooneelschrijver Gerhart Haupt- mann, van wien bovendien verschillende foto's, be trekking hebbende op den arbeid in het dagelijk- sche leven van den kunstenaar, zijn opgenomen. „Een Berlijnsche wilde een paar kousen koo- pen...." is een actueele historie over winkelende jonge vrouwen en textielpunten. Ook de humor is niet vergeten. Zij wordt in dit nummer, al of niet met bijbehoorènde teekeningen, met kwistige hand uitgestrooid. In het midden van het tijdschrift is over twee pagina's een fraaie kleurenreproductie opgenomen van een beroemd folkloristisch gebruik: het planten van den Meiboom, zooals dit in Zuid-Duitschland geschiedt. Slachtoffer van waandenkbeeld constateert de ,,Nat. Soz. Parteikorrespondenz". Hess gewond in Schotland gevonden. BERLIJN. 13 Mei (D.N.B.) De National- sozialistische Parteikorrespondenz deelt mede: Voor zoover het totdusver ingestelde onderzoek der dor Rudilff Hess achtegelaten papieren aan toont, schijnt Hess in den waan geleefd te hebben door een persoonlijken stap bij hem van vroeger bekende Engelschen toch nog een vergelijk tus schen Duitschland en Engeland tot stand te kun nen brengen. Inderdaad is hij ook, zooals inmiddels door een medeaeeling uit Londen bevestigd werd, in Schotland in de buurt van de plaats die hij wilde bezoeken, uit het vliegtuig gesprongen, waarna hij blijkbaar in gewonden toestand gevonden is. Rudolff Hess, die sinds jaren, zooals in de partij bekend was, lichamelijk zwaar leed, nam den laat ste» tijd in toenemende mate zijn toevlucht tot de meest uiteenloopende hulpmiddelen, als magneti seurs, astrologen enz. In hoeverre ook dezen personen schuld treft, voor het ontstaan van een geestelijke geschoktheid, welke hem tot dezen stap heeft ge bracht, zal men eveneens probeeren op te helderen. Het zou echter ook denkbaar zijn dat Hess van Engelsche zijde bewust in een val gelokt is. De geheele wijze van zijn optreden bevestigt in ieder geval het reeds in de eerste mededeeling ver strekte feit, dat hij aan waandenkbeelden geleden heeft. Hij kende de talrijke met de eerlijkste be doelingen ontstane vredesvoorstellen van den Führer beter dan iemand anders. Blijkbaar stelde hij zich nu voor door een persoonlijk offer een ontwikkeling te kunnen voorkomen, welke in zijn oogen slechts met de volkomen vernietiging van het. ritsche rijk zou eindigen. Hess, wiens werkkring zooals bekend uitsluitend in de partij lag, heeft daarom ook voor zoover uit zijn aanteekeningen blijkt, geen heldere voor stelling gehad over de uitvoering of over de gevol gen van zijn stap. De Nafionaal-Socialistische Partij betreurt het dat deze idealist het slachtoffer werd •an zulk een noodlottig waandenkbeeld. Hierdoor wordt niets veranderd in het voornemen om den oorlog tegen Engeland, die aan het Duitsche volk is opgedrongen, vort te zetten. Die oorlog zal zoo lang gevoerd worden, totdat, zooals de Führer ook in zijn jongste rede verklaarde, de Britsche bewinds lieden ten val gebracht, rq§p. tot vrede bereid zijn. VERWACHTING INZAKE DE BEHAN DELING VAN HESS. Van welingelichte zijde verneemt het A.N.P. uit Berlijn: In politieke kringen in de rijkshoofdstad vestigde men gisteravond inzake het geval-Rudolf Hess in 't bijzonder de aandacht op de passage van het hierover van Engelsche zijde uitgegeven communiqué, waaruit blijkt dat Hess gebracht is naar een plaats die streng geheim wordt gehouden en waar niemand hem mag bezoeken. Men noemt in de genoemde kringen deze passage van het Britsche communi qué bijzonder belangwekkend en voegde hieraan toe dat onder dergelijke omstandigheden natuurlijk niemand kan onderzoeken, hoe men Hess behandelt en met welke methodes men hem eventueel zekere verklaringen ontwringen zal. Van Duitsche zijde is men dientengevolge niet in staat te eontroleeren in hoeverre berichten, die door Londen hierover worden uitgegeven, authentiek zijn. Men twijfelt er echter in politieke kringen hier reeds thans niet aan dat Churchill en zijn kliek van de geheele aangelegenheid het meest euvele propagandistische misbruik zullen maken. MEVROUW HESS IN DUITSCHLAND. Van welingelichte zijde wordt, naar het A.N.P. meldt, voorts vernomen dat het bericht van OFI (Havas), als zou de echtgenoote van Rudolf Hess te Ankara zijn aangekomen, eiken grond mist en een zuiver verzinsel is. Mevrouw Hess bevindt zich in haar woonplaats in Duitschland. De Engelsche luchtaanvallen op Duitscli gebied. Te Berlijn vielen in den nacht van 9 op 10 Mei 17 dooden. Het D.N.B. deelt mede: In den nacht van Zondag op Maandag hebben de Britten opnieuw een aanval op Bremen gedaan, waarbij zij wederom hun brisant- en brandbommen willekeurig boven het geheele stadsgebied neer wierpen. Een lagere school werd o.a. door brand grootendeels vernield, een meisieslyceum door brandbommen getroffen en een hisorisch museum, waarin niet te vervangen verzamelingen waren on dergebracht, werd d,oor een zwaren brand be schadigd. Van een ziekenhuis werden de wassche- rij, de machinekamer en het lijkenhuis totaal ver nield. Bij den jongsten Engelschen luchtaanval op Ber lijn in den nacht van 9 op 10 Mei zijn in totaal zeventien bewoners van de rijkshoofdstad, waar onder een kind, om het leven gekomen. Over het binnendringen van Britsche luchtstrijd krachten in den nacht van Maandag op Dinsdag in West- en Zuidwest-Duitschland verneemt het DNB nog dat boven Keulen brisant- en brand bommen werden neergeworpen. Deze richtten ech ter slechts geringe schade aan huizen en spoorwe gen aan. Enkele Britsche vliegtuigen, die door de krachtige Duitsche afweer van hun formatie wa ren verdreven, vlogen boven het Moeselland en wierpen lukraak bommen op kolonies en het open veld. zonder eenig succes. Verscheidene andere vliegtuigen bereikten Ba den en vielen Mannheim aan. Verscheidene bran den konden in den kiem gesmoord worden. Twee personen werden gedood en zeven gewond. Bijeenkomst van leiders der N. S. D. A. P. te Berlijn. Toespraak van Hitier. Het D.N.B. meldt: De Nationalsozialistische Partei Korrespondenz deelde mede: „Bij den Führer is Dinsdag een bijeenkomst gehouden van alle rijksleiders en gouwleiders der N. S. D. A. P., waaraan ook rijksmaarschalk Her mann Goering deelnam. De leiders brachten den Führer, die een toespraak hield, een over weldigende ovatie, waarin de vastbesloten wil tot overwinnen tot uiting kwam". Roosevelt's uitgestelde rede. Amërikaansch commentaar. Naar de correspondent van de „New York Times" te Washington meldt is men van meening dat de rede van Roosevelt is uitgesteld, omdat de president in de komende veertien dagen niet voornemens is een belangrijke verklaring op het gebied der bui- tenlandsche politiek af te leggen en ten minste voor dienzelfden tijd geen nieuwe eischen ten aanzien van de hulpverleening aan Engeland wil stellen. In welingelichte kringen legt men er den nadruk op dat Roosevelt „zich niet tot belangrijke stappen wil laten drijven" en het oogenblik vol komen ongeschikt acht voor het afleggen van een belangrijke verklaring. (D.N.B.) Mcl den krijtmolen aan het Noord-Hollandsch Kanaal bevat het landelijk gedeelte van Amsterdam bij het voormalige Buiksloot nog vele merkwaardig heden. Een typisch tafereeltje in de onmiddellijke nabijheid van de hoofdstad. (Foto Pax Holland) OVERBLIJFSELEN UIT VROEGER TIJDEN. Op verschillende plaatsen in Buiksloot treft men nog de zware keien aan, welke gediend hebben om den Noorder IJ-dijk legen het door Zuid-Westerstormen opgejaagde water van het Binnen-IJ te beschermen. (Foto Pax Holland) De „Dijk" te Enkhuizen krijgt een nieuwen laad- en Ioswal, die de scheepvaart belangrijk ten goede zal komen. (Foto Pax Holland) Luchtactie boven Irak. Syrische vrijwilligers te Bagdad aangekomen. Uit Vichy verneemt het D.N.B.: Volgens een be richt uit Beiroet luidt het Iraksche iegerbericht no. 15 als volgt: Drie vijandelijke bombardementsvliegtuigen heb ben Dinsdag boven het troepenkamp van Almoes- sayah gevlogen en eenige bommen geworpen, die echter slechts onbeteekenende schade aanrichtten. Een vliegtuig werd neergeschoten en de beman ning gevangen genomen. Een Engelsche bommen werper vloog hedenochtend boven Mosoel, doch werd door een Iraksch jachtvliegtuig tot een lan ding gedwongen. De bemanning werd gevangen ge nomen. Vijandelijke bommenwerpers vlogen tegen den avond 7 uur boven eenige troepenkampen. doch werden door Iraksche jachtvliegtuigen verdreven alvorens zij hun bommenlast konden laten vallen. Het Iraksche luchtwapen zette zijn verkennings vluchten voort. Alle machines keerden behouden terug. Een vijandelijke bommenwerper vloog bo ven Alnasriyah en liet een ige oom men vallen, zon der echter schade te veroorzaken. Twee vijandelijke vliegtuigen wierpen bommen op een politiebureau, het Iraksche luchtdoelgeschut schoot een der ma chines neer en dwong de andere om op de vlucht te gaan. De Iraksche consul-generaal te Aleppo is, naar de Iraksche omroep mededeelt, met een groot aan tal Syrische vrijwilligers" voor het leger van Irak te Bagdad aangekomen. Vertegenwoordigers van de te Parijs wonende Mohammedanen zijn in de Parijsche Moskee bijeen gekomen en hebben een boodschap tot het Irak sche volk gericht, waarin gezegd wordt: ..Het Iraksche volk strijdt voor leven en toekomst zijner kinderen God zal het gerechtigheid laten wedervaren. De Mohammedaansche Broeders van de heele wereld zijn trotsch op uw moed. Uw held haftigheid is een troost voor de vele duizenden Mohammedanen die sinds vele jaren onder Engel sche heerschappij moeten leven. Wij zijn met het hart bij u en bidden voor u. Alle Mohammedanen zijn bereid goed en leven voor uw zaak te offe ren. Leve het volk van Irak". TURKIJE EN IRAK. Diplomatieke kringen te Ankara volgen, naar Stefani meldt, met levendige belangstelling de in tensieve bedrijvigheid die aan den dag wordt ge legd in Ankara door den Irakschen minister van oorlog. De minister bevindt zich reeds verscheidene dagen in Turkije. Hij is in contact getreden met de meest invloedrijke persoonlijkheden der politieke en militaire wereld in de hoofdstad. De Iraksche minister zou een uitvoerige uiteenzetting hebben gegeven betreffende den toestand, die in zijn land heerscht ten gevolge van de Britsche aggressie. Men herinnert er aan dat de Engelsche ambassa deur alles in het werk heeft gesteld om een on derhoud te kunnen krijgen met den Irakschen mi nister. Tot dusver heeft deze ontmoeting niet plaats gevonden en de vertegenwoordiger van Irak zou te verstaan hebben gegeven dat hij niet het voor nemen heeft den officieelen vertegenwoordiger van Londen een onderhoud toe te staan. Admiraal Darlan terug in Parijs. Te Berlijn acht men het resultaat van zijn onderhoud met den Führer zeer bevredigend. In goed ingelichte ^ringen te Vichy verluidt dat de plaatsvervangende minister-president admiraal Darlan gisterochtend te Parijs is te ruggekeerd. Ten aanzien van de ontmoeting tusschen den Führer en Darlan. gaf men gisteren in de Wil- helmstrasse uiting aan de meening dat bijzon derheden buiten het communiqué voorloopig niet te verwachten zijn. Of de besprekingen geëindigd zijn. kan men nog niet zeggen. In politieke kringen heeft men algemeen den in druk dat het resultaat der besprekingen bevre digend is. (A.N.P.) Engelsche aanvalspogingen op Helgoland en St. Nazaire. Drie Britsche vliegtuigen neergeschoten. BERLIJN, 14 Mei (D.N.B.) In de vroege avonduren van den dertienden Mei hebben tien Engelsche bombardementsvliegtuigen het eiland Helgoland met een aantal brisantbommen bestookt. Er werd slechts geringe schade aan gebouwen aan gericht. Onder de burgerbevolking wei-den zeven personen gedood en verscheidenen gewond. Er ont stond geen militaire schade. In den middag van denzelfden dag hebben zes Bristol-Blenheim machines de Fransche haven St. Nazaire aangevallen. Er werd geen schade aange richt. Drie Engelsche bommenwerpers werden neer geschoten. Gehavend Britsch eskader Gibraltar binnengeloopen. Helft der vliegtuigen van de „Illustrious" vernietigd. Uit ALGECIRAS meldt het D.N.B.: Te Gibraltar is gisteren het Engelsche eskader, dat eenige dagen geleden door Italiaansche vliegtuigen is aange vallen, binnengeloopen. Het ging niet in de mili taire haven, maar in de baai van Gibraltar voor anker. Ongeveer de helft der vliegtuigen van het vliegtuigmoederschip „Illustrious" is vernietigd. Het vliegdek is zwaar beschadigd De toren van een pantserschip is vernield, een kleine kruiser is be schadigd. Talrijke gewonden werden aan land gebracht. Welles spreekt tot Zuid- Amerikaansehe officieren. Oordeel der „Diplo". BERLIJN, 14 Mej (D.N.B.) De Amërikaansch» vice-minister van bultenlandsche zaken Sumner Welles heeft onlangs voor de in de Vereenigde Staten vertoevende hooge marine-officieren der Zuid-Ame- rikaansche republieken een rede gehouden, warm hij zeide dat alle Amerikaansche volken weten, hoe zij machten tegenover zich zien die naar de wereld heerschappij of naar de vernietiging van alle den Amerikanen dierbare vrijheden streven. Welles weet, zoo schrijft in verband hiermede de „Diplomatisch Politische Korrespondenz" dat hij on waarheid spreekt, daar hij bij zijn bezoek aan Ber lijn het Duitsche standpunt der zelfbeperking tot zijn natuurlijke leefruimte en der onvoorwaardelijke erkenning van de Monroeleer uit de eerste hand heeft leeren kennen en verstaan. Inmiddels heeft hij in zijn rede de onvoorzichtigheid begaan zelf zijn eigen paniekverwekking te desavoueeren, want terwijl hij eenerzijds over de „groote gevaren" ook voor de Zuid-Amerikaansche republieken sprak, praalde hij anderzijds met de kracht van Amerika, welke hem „het vaste vertrouwen rechtvaardigt dat er geen succesvolle aanval op de veiligheid van eenig Amërikaansch land ondernomen kan worden". De gevaren voor Zuid-Amerika worden dus vol gens deze opvatting niet door de landen van het driemogendhedenpact opgeroepen, doch hoogstens daardoor dat Noord-Amerikaansche fantasten die den oorlog willen uitbreiden ernaar streven, niet niet alleen door een verlenging van den oorlog tot een verdere verarming van de Zuid-Amerikaansche landen bij te dragen en hun financieele afhanke lijkheid van het Noorden te vergrooten, doch in ge val van een conflict ook de neutraliteit van deze landen te compronutteeren. De tactiek van de tegenstanders van Duitschland om door een uitbreiding of verlenging van den oor log de op zich zelf hopelooze positie van Engeland althans voor een bepaalden "tijd te willen compen- seeren, noemt de „Diplo" des te gewetenloozer. daar zij er niet voor terugschrikt om ondanks alle ramp zalige ervaringen in dezen oorlog nieuwe nutte- looze slachtoffers te eischen, alleen om het onaf wijsbare proces van een nieuwen organischen op bouw in gebieden, waar zij als vreemdeligen niets te zoeken hebben, ter wille van hun plutocratische belangen te verstoren. Rede van minister Knox. WASHINGTON. 13 Mei. De minister van Marine, Knox, heeft in een rede voor den bond van militaire ingenieurs verklaard, dat de Ver eenigde Staten slechts nog wachten op het marschbevel, want de beslissing Ls reeds geval len. Over het convooivraagstuk te redetwisten, is woordenverspilling, zoo meende de minister. Misschien zijn convooien niet eens de juiste oplossing. In ieder geval moeten de Vereenigde Staten een methode ontwikkelen, die de levering van bewapeningsmateriaal aan Engeland waar borgt. (D.N.B.) OUD-MINISTER MAHIEU MOET VICHY VERLATEN. PARIJS, 14 Mei (D.N.B.) Aan den senator en vroegeren minister van binnenlandsche zaken in het kabinet Tardieu Albert Mahieu, inspecteur generaal van het wegennet, is door de politie het verblijf in Vichy ontzegd, zoo meldt de ..Matin" uit Vichy. Mahieu had zich beleedigend uitgelaten over maarschalk Pétain. Radio ff 'sUMptanutta DONDERDAG 15 MEI 1341. 4 Nederlandsch Programma. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6 50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gra- Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N O. Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening (voorbereid dqor het Vrijzlnnig-Protestantsch Kerkcomllé). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Orgelspel. 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gra- mofoonmuziek. 10 00 Trio Giovanni Bilaghcr. 10.45 Gramo- foonmuziek. li.oo Voor de vrouw. 11.20 Viool, plano cn gramofoonmuziek. 12.00 Orkest Lajos Veres. 12.42 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Or kest Frans wouters en gramofoonmuziek. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 De Groninger orkestverccnlglng. solist en gra mofoonmuziek. 4.00 Ensemble Band! Balogh. 4,30 „De Italiaansche opera ln Nederland. I", causerie met gramó- foonplaten. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beurs berichten. 5.30 Het Omroeporkest en soliste. 615 Cyclus „Sport en lichamelijke opvoeding". 6.30 Vragen van den dag. 7.15 Pianovoordracht. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.30 Concert voor de Duitsche Weermacht. 9.30 Berichten, Engelsch. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00—10,15 B. N. O. En- gelsche berichten. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7,45 Ochtendgymnastiek. H.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen dienst (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 10.20 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 11.00 Gramofoon muziek. 11.30 Declamatie. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten 12.15 Het Omroeporkest. 12.45 B. N. O. Nlcuws- en economische berichten. 1.00 Orkest Eloward mei plano- intermezzl. 2.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 2.30 Ensemble Erica Helen cn gramofoonmuziek. 3.30 Vreugdestonden aan ziekensponden. 4.00 Ensemble Bart Ekkers. 4.30 Voor de Jeugd. 5.00 Christ, lectuur (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische cn beursberichten. 5.30 De Gooilanders. 6.00 „U hebt 't gehad op de lagere school". 6.15 Ensemble Jonny Kroon. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 B N. O. Persoverzicht voor bin nen- en buitenland. 7.15 Gramofoonmuziek 7 30 „Ik was er zelf bij', causerie. 7.45 Gramofoonmuziek. 8 00 B N. O. Nieuwsberichten. 8 15 Spiegel van den dag of gramofoon muziek. 8.30 Gramofoonmuziek 9.05 Radiotooneel. 9 30 Gramofoonmuziek. 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting,

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7