Spod en Wedshxjdeu E.D.0. zeer verdiend kampioen Ned. Voetbalbond jCoed werk van R.C.H. V.S.V. verspeelt haar kans H.F.C. houdt vol De belooning van een goed seizoen Ned. Voetbalbond De kansen van H-F.C. Hoe de derde klassers speelden M A 'A N D A G 19 MEI 1941' H A" A REE M'S D A G B L" A D De uitslagen. KAMPIOENSCHAP NEDERLAND. Be Quick—PSV Heracles—vsv AFDEELING I. Tweede klasse B. De Spartaan—HVC HilversumVolendam HFC—W.gr.meer EDO—Velox RCH—Hercules Derde klasse B Bl'daal—Santpoort Kinheim—Zandv. O. Gezellen—DEM De Zeem.—TIJBB Bev.—Rlpperda Vierde klasse H. DSSH—ADO 1920 DIO—VI. Vogels BSM—THB 3—3 EHSHalfweg Spaarnev.—WE Uitgeest—VVB Reserve 3c klasse C. HBC 2—Zandvoort 2 I WMS 2—VVA 2 2—2 AFDEELING HI Promolle-degradatle. PEC—Rlgtersbeek o—3 Vitesse—Go Ahead AFDEELING IV, Eerste klasse Limburgla—Roermond 0—1 NOADHelmond 0—3 AFDEELING V. Prom. degr. le kl. WVV-LSC 0-3 Heracles wint met 3-1 ditmaal verloor is er door de V. S. V. spelers aanmerkelijk beter spel vertoond dan de voorafgaande wedstrijden tegen P. S. V. en A.D.O. Gedurende een grooi gedeelte van dezen wedstrijd is V. S. V. zelfs sterker geweest, doch Heracles heelt weten te profiteeren van enkele zwakke momenten en zelfs de kleinste fouten wis ten de Almeio'ers behoorlijk uit te buiten. Dit kwam tenslotte V. S. V. op niet minder dan twee doelpun ten te staan. Deze uitslag geeft zeker niet de juiste vernouding weer. Veeleer had dit een gelijk spel behooren te zijn en zelfs zou het niet vreemd ge weest zijn als V. S. V. door haar betere spelont- plooung tenslotte de overwinning had behaald. Ove rigens bleek het spel van Heracles rijkelijk forsch u i«n* Vooral na de rust, toen na 17 minuten Gos- schalk gelijk maakte en Heracles de overwinning in gevaar zag, probeerden de gastheeren het spel te foreeeren. Poulus werd hiervan- het slachtoffer en moest vrij ernstig aan het hoofd gewond van het veld worden gedragen; geruimen tijd speelde V.S.V. toen met 10 man. Later echter kwam Poulus, zij het dan ook zwaar bepleisterd, weer in liet veld te- ru»- Or.der lading van scheidsrechter Van Asperen werd begonnen. Heracles won den toss en liet V.S.V. het eerst tegen den schuin over het veld staanden wind aftrappen. Het spel is nauwelijks 2 minuten oud als bij een snellen Heracles-aanval De Vries niet resoluut genoeg ingrijpt. Nu weet Jaarsma met een verrassend goed schot Michel te passeeren. O 0). V.S.V. laat zich hierdoor geenszins ontmoe digen; integendeel, van dien stonde af nemen de V.S.V.'ers zelfs het spel geheel in handen. Door zeer goed spel van de V.S.V.-rniddenlinie en speciaal van Poulus slaagt de V.S.V.-voorhoede er in ver schillende zeer goede aanvallen op te zetten, waar bij het echter jammer is dat het spel wel eenigszins kort gehouden wordt. Steeds weer weten Dekker en Koldewijn den V.S.V.-aanval te niet te doen. Ook keeper Dekker verdedigt het Heracles-doel op uitstekende wijze en houdt er verschillende bal len uit. Daarbij gaan schoten van Gosschalk en Sterk rakelings over het doel. Doch dan trekt Hera cles ook weer eens ten aanval, maar ook hier is voorloopig geen doorkomen aan. daar Poulus en De Vries volkomen het middenveld beheerschen en Broek een van zijn beste partijen speelt. Het laat ste kwartier van de eerste helft is volkomen voor V.S.V., doch ook in deze periode mag V.S.V. er niet in slagen om te doelpunten. De tweede helft begint voor V. S. V. hoopvol en ook nu weer zijn de V. S. V.'ers voorloopig voortdurend in den aanval. Na 17 minuten van de tweede helft komt dan toch de reeds lang verdiende gelijkmaker, die op fraaie wijze ge scoord wordt door Gosschalk (1—1). Heracles ziet dan het gevaar in doch het is jam mer dat zij tenslotte haar toevlucht zoekt in al te forsch spel met het noodlottig gevolg dat Poulus vrij ernstig aan het hoofd wordt gewond en juist op dit moment weet v. d. Veen Heracles opnieuw de leiding te geven. (2—1). V.S.V. geeft het echtpr niet op en ook als V.S.V. gedurende eenigen tijd met 10 man moet spelen wordt nog dapper volgehouden. Later komt Poulus toch nog weer in het veld terug. De aanvallen van de V.S.V. voorhoede hebben ook ditmaal weer niet hef gewenschte succes, hetgeen ook nu weer te danken is aan het sublieme spel der Heracles-verdediging. Heracles loopt het heel wat meer mee want als Michel, die overigens uitstekend zijn doel heeft verdedigd, even weifelt, weet Hera cles hiervan te profiteeren en doelpunt Dijkering. (3—1). Hiermee is voor V.S.V. het pleit beslecht. V.S.V. speelt nu nog slechts een verloren wedstrijd, maar het zat Heracles in dezen wedstrijd meer mee dan V.SiV., waarvan laatstgenoemde meer in het offensief is geweest. Doch Heracles wist tenslotte beter de kansen te gebruiken. Nu een overwinning op Watergraafsmeer Dat H. F. C. gewonnen heeft, is op zichzelf nog niet het meest verheugende van den wedstrijd van gisteren maar wel het feit dat de overwinning be haald werd na een 2—0 achterstand bij de rust. Eindelijk werd nu eens met hel enthousiasme en doorzettingsver mogen gespeeld, dat noodig is uit een moeilijke posi tie de twee punten te behalen. Eindelijk ontbrak ook het beslissende schot niet, dat er slechts drie schoten doel troffen is een wonder, want in de eerste helft werden paa! cn lat herhaaldelijk getroffen en mocht Watergraafs meer constant van geluk spreken. De 2—0 achterstand deed ditmaal den ïl. F C.-aanhang dan ook niet wan hopen, hoe slecht de herinneringen aan zulke omstan digheden bij vorige gelegenheden ook waren. De achterstand was ontstaan uit twee uitvallen die Watergraafsmeer deed. terwijl het spel zich verder bijna zonder ophouden op de Amsterdamsche helft bewoog. De voorhoede van H. F. C. had toen met schieten, al erg weinig geluk, zooals reeds gezegd; verder belaagde zij een keeper, die niet bijzonder betrouwbaar optrad hij placht den bal op tet vangen, dadelijk te daten vallen, op het laatste nippertje voor de tweede maal te grijpen, dan weer te laten vallen en vervolgens al naar de omstandig heden door een back te laten wegschieten of corner te stompen. Ondanks dat zijn vorm er ln de tweede helft aanmerkelijk op vooruitgegaan was, begon H. F. C. te scoren. Eerst was het Gentis. die na ongeveer twintig minuten met den bal langs de lijn holde, een scherpen voorzet gafzoo scherp dat tegen ieders verwachting. Gentis zelf blijk baar niet uitgezonderd, de bal zonder verdere Interven tie in het doel verdween. Niet lang daarna ondernam Höck een snellen ren ln de goede richting en zijn schot verdween onberispelijk ln het hoekje waar de keeper niet stond. En terwijl de echo van het gejuich de lucht boven het terrein nog deed trillen, bracht Höck met een kopbal ln het hem nu zoo vertrouwde hoekje den stand op 32. Daar bleef het verder bij. LIgtenstein, v. d. Togt, en Flack, die verleden week waren uitgevallen, deden geen van drieën mee. Alleen v. d. Togt was overigens vervangen door Iemand, die dit Jaar nog niet voor het eerste elftal gespeeld had: Schras. Deze keepte uitstekend en de eenige blijvende kracht ^van II. F. C.. de verdediging, werd door hem geenszins verminderd. Het gchccle elftal trad verder verdienstelijk op, speciaal kunnen Höck, Kruyer en als altijd vooral Kammcijer (die v. d. Togt als captain verving) worden genoemd. Hercules delft het onderspit Ook de laatste thuiswedstrijd van R. C. H. heeft overwinning opgeleverd waardoor de Racing, na geruimen tijd gedurende dit seizoen In uiterst precairen toestand te hebben verkeerd, thans met punten nog een behoorlijke plaats op de ranglijst inneemt. Nochtans kan van dezen laatsten wedstrijd niet veel goeds verteld t den en dit wel inu hoofdzaak omdat de achterhoede als geheel weer eens een volkomen gebrek aan tactisch ii. zicht toonde waardoor het een wonder mag heeten dat de ditmaal niet bijster productieve voorhoede van Hercules geen kans gezien heeft voor een overwinning te zorgen. Zoowel verdedigend als aanvallend schoten backs als middenspelers te kort, met uitzondering van middenhalf Koppen die uitstekend werk verricht heeft. Doordat in de voorhoede feitelijk slechts twee spelers behoorlijk aan de te stellen maat kwamen, n.m.l.: de Wette en Bies- brouck, was er van R. C. H. zijde niet veel te bewonderen. Hanse kon niet voldoende vrij komen. Meyer speelde wel wat al te voorzichtig en meer en meer blijkt dat v. d. Horst als rechtsbuiten niet bepaald een oplossing Is. Een oplossing met v. d. Horst als middenvoor, Hanse rechts binnen en de Wette rechtsbuiten lijkt ons een proefne ming stellig waard. Hercules kwam ook al niet boven de middelmaat hoe wel er vooral in de eerste helft door snel en open spel een zeker overwicht getoond werd, dat bij betere schut tel skwaliteiten tot een voorsprong had moeten leiden. Thans bleef het bij een doelpunt, dat vanwege de groote mate van fantasie waarmede nu en dan in de R. C. IL- verdediging werd gespeeld, als een toegift beschouwd moet worden. Overigens was deze goal in zooverre wel verdiend omdat de Hercules-invaller doelman daarvoor een schot van de Wette onnoodig had laten glippen. Na dat dus met 1—1 gedraaid was begon de tweede relft met een geringe meerderheid van R. C. H. doch het duurde twintig minuten voordat de Wette uit een penalty den stand op 2I kon brengen. Direct daarna kon Blesbrouck, na fraai werk van de Wette er 3l van maken en nadat scheidsrechter Wey vervolgens een goal van Hercules had afgekeurd kwam het einde met een 3—1 zege voor de thuisclub. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Heracles 3 3 0 0 6 11—3 2.— V. S. v. 3 0 2 1 2 3—5 0.67 p. s. V. 3 0 2 1 2 2—6 0.67 Be Quick 1 0 1 0 1 0—0 1 A. D. O. 2 0 1 1 1 2—4 0.50 Tweede klasse B. E. D. O. 22 17 4 1 38 64—16 1.73 H. V. C. 22 16 3 3 35 55—27 1.59 H. B. C. 20 11 4 5 26 44—35 1.30 Velox 20 8 4 8 20 46—51 1 Hercules 22 8 4 10 20 51—42 0.91 R. C. H. 22 7 6 9 20 34—41 0.91 Hilversum 21 8 3 10 19 51—51 0.90 Watergraafsmeer 20 6 5 9 17 36—42 0.85 Spartaan 20 5 7 8 17 31—46 0.85 Kennemers 21 6 2 13 14 41—60 0.67 Volendam 21 5 4 12 14 39—60 0.67 H. F. C. 21 5 2 14 12 21—42 0.57 De promotiewedstrijden van Af deeling I. Het voorloopige programma der promotiewed strijden voor de tweede klasse in afdeeling I is als volgt samengesteld; 25 Mei: K.F.C.—Z.F.C. 1 Juni: Z.F.C.E.D.O 8 Juni: E.D.O.—K.F.C. DE ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. TWEEDE JEUGD KLOPT Z. S. V. Tweede Jeugd was j.l. Zaterdag de gast van Z. S. V. Met het oog op de bezetting van de onderste plaats was deze ontmoeting van belang. De Haarlemmers, die met veel enthousiasme speelden wisten met 42 te winnen, waardoor Kennemerland 2 op de onderste plaats is be land. Laatstgenoemd team werd n.l. met 6—2 door R. C. H. geklopt. De reserves der oranjehemden, die aanvankelijk met 9 en later met 10 man speelden, stonden al spoedig met 30 achter, waarna Kemper met twee harde schuivers den stand op 3—2 bracht. Hierna was R.C H. weer hoofd zakelijk aan het woord en wist den uitslag te bewerk stelligen, dien wij hierboven reeds memoreerden. Het eerste elftal van Kennemerland speelde tegen Johez en wist zonder zich bijster in te spannen met 52 te sen. nadat de rust met een 31 voorsprong der gas ten was ingegaan. In de B afdeeling verspeelden de leiders, V. V. R. A., een punt tegen V. V. B. door tegen dit team gelijk te spe len (3—3). Van belang voor de ranglijst is dit gelijke spel •enwel niet, daar de ambtenaren vorige week reeds het kampioenschap behaalden. Met dit succes, dat ongeslagen behaaald werd, wenschen wij Ootes en zijn mannen geluk. Het ongeslagen Incassodienst-elftal wist Zater dagmiddag een 62 overwinning te behalen op G. E. B. Fraaie overwinning op Velox HET KAMPIOENSELFTAL. Door een overwinning op Velox behaalde E. D. O. Zondag het kampioenschap van haar afdeeling. De kampioenen, v. 1. n. r.: eerste rij: J. Steffens, J. Wille, A. v. d. Sluis, J. Nolet. Tweede rij: W. Schild wacht, H. Schijvenaar, H. Oomen. Derde rij: S. Spek, J. Schildwacht, J. de Jong, C. Hellingman. Geheel links zien wij o.a. K. Zandstra, de aanvoerder van E.D.O., die in één der laatste wedstrijden geblesseerd raakte en rechts de voorzitter van E. D. O., dc heer J. H. Luyken. (Foto De Haas) Voor een uitverkocht huis heeft het eerste elftal van E.D.O. het kampioenschap in de tweede klasse behaald. In dezen laatsten wedstrijd hebben de Haarlemmers de overwinning niet cadeau gekre gen. De 51 zege is dan ook wel eenigszins ge flatteerd. Vooral voor de rust gaven de Utrechte naren zoo goed partij, dat menige E.D.O -suppor ter, ondanks den 21 voorspr-pg. dien de Haarlem mers door een tweetal prachtige doelpunten van Hellingman hadden verkregen, de tweede helft met een onbehaaglijk gevoel tegemoet zag. In de tweede helft maakte Hellingman echter nog twee goede doelpunten, waardoor het kampioenschap veilig ge steld werd. De E.D.O.-ploeg verscheen wederom zonder aan voerder Zandstra, waarvoor Steffens inviel. In te genstelling met den wedstrijd tegen Spartaan was de invaller thans zijn plaats volkomen waard en redde hij tweemaal, toen hij een bal van de doel lijn het veld in dirigeerde, nadat doelman Wille reeds gepasseerd was. Hellingman schiep zich reeds in de eerste mi nuut van den wedstrijd een prachtige kans, die echter door een te traag starten van de Jong ver loren ging. De Velox-voorhoede zat intusschen ook niet stil. Bij een gevaarlijken aanval loste de rechtsbuiten van Rooy een schot, hetwelk door doelman Wille slechts met moeite verwerkt kon worden. Het spel was slechts vijf minuten oud. toen Schijvenaar op het middenveld een vrijen trap kreeg te nemen. De E.D.O.-spil plaatste den bal goed voor het doel voor de voeten van Helling man. die met een hard schot doelman Haxe het nakijken gaf. Even onverwacht als dit doelpunt gekomen was. kwam ook enkele seconden later de gelijkmaker, toen de Utrechtsche voorhoede er na den aftrap vandoor ging. Zonder dat een E.D.O.- speler den bal had aangeraakt, loste de invaller middenvoor I. Sluyk een schot van vrij grooten afstand, dat Wille verraste. Na dit sensationeele begin volgde er een periode van een geliikongaanden strijd, waarin zich. vooral de beide rechtsbuiten spelers Spek van E.D.O. en Van Roov van Velnx met hun goede voorzetten onderscheidden. De Jong bracht door zijn trage spel vele goede voorzetten om zeep. De Utrechtsche backs Zwezerijn en Van Asten gaven Hellingman weinig kans. terwijl Nolet tegen den goed spelen den rechthalf Hoevers werd uitgeschakeld. Nadat Soek reeds vele malen den bal uitstekend had op gebracht. kon eindeliik Hellingman met een kopbal ziin ploeg weer de leiding bezorgen. E.D.O. bleef hierna aanvallen, maar het geluk was met de Utrechtenaren, toen schoten van Schildwacht en Schijvenaar van beenen en lat in het veld terug sprongen. Even voor de rust dreigde de gelijk maker van Velox, toen van der Linden den bal over den uitgeloopen Haarlemschen keeper heen- wipte. Steffens kon den bal nog voor het verlaten doel onderscheppen, waardoor een zeker doelpunt voorkomen was. In de tweede helft nam E.D.O. na een aanvan kelijk Velox-offensief na vijf minuten weer het spel in handen. De binnenspelers Hellingman en Schildwacht speelden ver teruggetrokken, waar door Spek. de Jong en Nolet het in de voorhoede alleen moesten opknappen. Gedrieën brachten de Haarlemmers de Utrechtsche achterhoede enkele malen in groot gevaar. Nolet kreeg driemaal ach tereen schietkansen, maar steeds bracht een Utrechtsch been redding. De stand werd pas ver hoogd. toen Spek een corner goed voor het doel plaatste, waar de steeds bij een corner ronddolen de Hellingman den bal met zijn hoofd in het net werkte. Dc Haarlemmers gingen met het kampioenschap voor oogen steeds beter spelen en zelfs Nolet kwam er in. Na een soloren langs het lijntje gaf Nolet goed voor aan Hellingman, die voor de vierde maal doelman Haxe het nakijken gaf. Even daarna her haalde Nolet hetzelfde kunstje. Nu echter zette de Haarlemsohe linksbuiten niet voor, maar loste een schof van de zijgrens van het veld, dat door kee per Haxe verkeerd beoordeeld werd, zoodat E.D.O. met een veiligen 51 voorsprong het laatste deel van den wedstrijd inging. De Velox-spelers zetten nog even de tanden op elkaar en drongen op. Een vrijen trap van Hoever even buiten het strafschop gebied ging net naast, en Steffens redde voor de tweede maal. toen de bal na een schot van Maalste voor den doel mond zweefde. Na dit sensationeele slot waren er nog enkele oogenblikken te soelen, voordat de scheidsrechter met een laatste fluitsignaal het teeken zou geven, dat het einde was aangebroken. Dit was échter voor de talriike E.D.O.-supporters het startsein om het veld op te stormen en de elf spelers van het kamnioensteam op schouders en hoofden naar het kleedhok te dragen. Na dezen wedstrijd hebben de spelers van het kamoioenselftal weinig meer geloopen, want buiten wachtte reeds een groot open riituig, waarop dc E.D.O.-spelers een triomnhtoeht door de stad gin gen maken. De opgetogen stemming over het succes van E.D.O. leefde nog langen tijd na in Soeorzicht op het Stationsplein, waar de E.D.O.- spelers, bestuur en supporters bii elkaar kwamen om met een gezamenlijken maaltijd de vreugde van het kampioenschap te verwerken. E.D.O.'s GESCHIEDENIS. Eindelijk is dan de beslissing gevallen: E.D.O. is kampioen van de tweedeklasse en is zijn grooten concurrent van dit voetbalseizoen, het Amersfoort- sche H.V.C. even voor den eindstreep voorbijge streefd. Zoo spannend is de strijd geweest om de bovenste plaats en zoo lang hebben de -%.D.O.-sup porters zich dit seizoen moeten inhouden voor en aleer zii de bij een behaald kampioenschap ge bruikelijke vreugdedans op het terrein konden uit voeren, dat wij ons afvragen hoe groot de uitge- Onderaf deeling Haarlem OFFICJEEI.E MEDEDEELINGEX Beëindiging Competities. Na 2 Juni zullen geen competitie-wedstrijden meer worden vastgesteld, met uitzondering van die wedstrijden, welke noodzakelijk moeten wor den gespeeld voor het behalen van een kampioen schap of het aanwijzen van een elftal, dat degra deert. H.H. Penningmeesters. De Penningmeester onderafd. Haarlem brengt ter kennis, dal de nota's voor opgelegde boete enz. zijn verzonden en voor X Juni 1941 voldaan moeten zijn. Mocht men de nota niet ontvangen hebben, dan gelieven de betrokken penningmeesters om toezending van een afschrift te verzoeken. Onder geen enkele omstandigheid zal men zich later op de niet-ontvangst der nota kunnen be- loepen. Betaling kan ges-chieden by voorkeur op onze Postgirorekening No. 30.9438 ten name van den Haarl. Voetbalbond te Haarlem of ten huize van den penningmeester. Prins Hendriklaan 62 te Cverveen. Bij storting op onze postrekening ge lieve men het stortingsbewijs als kwitantie te bewaren. Medische Sportkeuring. De Secretaris van het Haarl. Bureau voor Me dische Sportkeuring is verhuisd naar Mauricla- laan 40 te Overveen, telefoon thans No. 24135. Overschryvlngen. Ingetrokken ls de overschrijving onder No. 1165 verleend aan L. Kooien van DSK naar Johez, we gens het voor den vastgestelden datum uitko men voor JOHEZ. Sclieidsrechterskaarten. Woensdag 21 Mei as. (van 8 tot 8 30 uur) voor de wedstrijden op Hemelvaartsdag: Groep A tot en met Z. Zaterdag 24 Mei a-s. (van 5 tot 5.30 uur): Groep A tot en met Z. Strafzaken. Geschorst. W. de Raadt, lid van Vogelenzang, voor den duur van drie wedstrijden. Ingaande 14 Mei 1941, wegens wangedrag In dsn wedstrijd Vogelen zang 2—BSM 3 op 4 Mei 1941. C. J. Vos, lid van Hlllegom, voor den duur van vier wedstrijden, Ingaande 14 Mei 1941. wegens wangedrag ln den wedstrijd RCH 6—Hlllegom 2 op 4 Mei 1941. W. A. van Ooyen. lid van RCH. voor den duur van vier wedstrijden. Ingaande 14 Mei 1941, we gens wangedrag in den wedstrijd RCH 6Hll legom 2 op 4 Mei 1941. EDSTRMIH'ROGRAMMA VOOR DONDERDAG 22 MEI (Hemelvaartsdag). Voorloopig Plaatselijk Elftal—RCH Combinatie. 2 uur. A. M. Hoff. Grensrechters: J. Th. Jordan Jr. en G. A. Mooljekind. Gewone Competities. Afd. 1B. Beverwijk 2—RCH 4, 2 uur, H. Scholts. Afd. 2A. Beverwijk 3—VSV 3, 12 uur, H. A. Hurkmans. Afd, 2B DSK—RCH 7, 10 uur, Th. Portegles. Afd. 2C. WE 2—Santpoort 3, 2 uur, H. van Gastel. Afd. 2D. Nieuw VennepETO. 2 uur, J. F. Ploeg. Afd. 3A. EDO 7EHS 3. 10 uur, N. Pannevis. Afd. 3D. DSK 2—HFC 5. 12 uur, W. Goulooze. Afd. 3E. Hilllnen 3Hillegom 3. 10 uur, G. de Raadt. Afd. 4A. VVH 4Stormvogels 5, 10 uur, G. van 't Hul. Nieuw Vennep 2ETO 2, 12 uur, A. C. Slobbe. Afd. 4B. HBC 5—HBC 4, 12 uur. J. C. H. v. d. Eem, WEDSTRIJDPROGRAMMA ZONDAG 25 MEI 1941. Afd. IC. OIV—Vogelenzang. 2 uur, A. Bras. Afd 2B. Bloemendaal 3VSV S, 10 uur, J. Schaap. Waterloo 2Kennemers 5, 10 uur, J. J. Rosier Afd. 2C. NAS—HBC 3. 2 uur. J. G. C. Scheffer. IEV 2TZB. 2 uur. M. H. van Dorp. V\'E 2Hoofd. Boys. 2 uur. G. Jansen. Afd. 2D ETODeCeO 2, 2 uur. Th. van Kampen. Halfweg 2Damiaten, 10 uur. J. otten. N. VennepEDO 6. 2 uur, J. M. P. Giebels. Afd. 3A. DeCeO 3—EHS 3. 10 uur. W. de Groot Jr. DO AEDO 7. lo uur, G. Winkelaar. Afd. 3C. SM 2—VCV, 12 uur, F. van der Loo. Afd. 3D. EHS 4—Halfweg 3, 10 uur. Kennemers 7Droste 2, 10 uur. J. J. L. Houttuin. DSK 2—WH 8, 10 uur, J. C. Luiten. Afd, 3E. Hlllegom 3—Heemstede 2, 10 uur, H. C. de Wld. Afd. 3G. NAS 2—Alliance 3. 12 uur, J. Th. Jordan Jr. Santpoort 4—DEM 3. 12 uur. G. A. Mooljekind. DEM 6—TYBB 5. 12 uur. W. Kelder. TZB 2—DEK 2, 12 uur. P. Th. de Haas. IEV 3O. Gezellen 3, 12 uur. N. Molenaar. Afd 4A. VI. Vogels 3—N. Vennep 2. 10 uur. B. van Dijk. EDO 8Stormvogels 5. 10 uur, G. v. 't Hul. Terrasvogels 5—DOA 2, 10 uur. G. P. J. van de Wiel. Afd. 4B. Geel Wit 3—HBC 4. 12 uur. W. P. Nederstigt. BSM 3O. Gezellen 4, 2 uur, C. J. Scheffer. DEK 3—Hoofd. Boys 2, 12 uur, H. van Gastel. Van Nispen 2Vogelenzang 2. 2 uur. A. C. Slobbe. Junioren A. EDO aSchoten a, 10 uur, H. J. Jore. Kennemers a—Bloemendaal a. 10 uur. W. Lubbers. Afd. B. Terrasvogels a—EDO b. 10 uur. A. J. v. d. Klashorst. Afd. C. TYBB aHBC b. 12 uur. D. Schipper. DEKHBC a, 2 uur. H. A. Hurkmans. Afd. F. EHS bBloemendaal c, 10 uur, J. Grund. Afd. G. DSS C—TYBB b, 2 uur. DEM aO. Gezellen b. 12 uur. Afd. Jun. I. DSS b—O. Gezellen, c. 2 uur. TYBB c—IEV b, 12 uur. DEM cSantpoort b. 2 uur. Zaterdagcompetitie. Afd. A. Tw. Jeugd—Kennemerland 2, 3 uur. Verg. Weg, J. Steffens. Afd. B. VEW 2Telefonia 2. 3 uur. H. Drupsteen. Kennemerland 5—VVRA. 3 uur. J A. G. Krouwels Jr. SIZO 2Kennemerland 3, 3 uur. M. Paardebek Jr. ADSPIRANTENCOMPETIT1ES. Afd. D. Halfweg—DIO. 3 uur. ETOEDO c. 3 uur. KennemerlandTHB a, 3 uur Afd. E. EDO d—WH, 3 uur. Afd. G. O. GezellenDEK, 3 uur. NOORD. ADSPIRANTEN-COMPETITIE. Stormvogels c—Kennemers c, 3 uur. latenheid en het enthousiasme van E.D.O.'s hooi en de rood-zwarte veteranen wel zal zijn, als hel kranige eerste elftal straks zijn overwinningen- reeks in de promotie-degradatie-competitie teget de Zaansche club Z.F.C. en K.F.C. voortzet en me een glorieuze verovering van het in 1931 dui precies tien jaar geleden verloren geg&ne eer- steldasseschap een lang gekoesterden wensoh ii vervulling doet gaan. Reeds bij den aanvang van de competitie wai de samenstelling van het E.D.O.-elftal van diei aard en het spel van de elf uitverkorenen tactisei en vooral technisch zoo veelbelovend, dat niet al leen de geroutineerde elftalcommissieleden en di man van de concentratie-avonden, voorzitter J. H Luyken, hooggespannen verwachtingen hadden maar zelfs dc meest kritische verslaggevers ei zwaarst pessimistische E.D.O.-supporters de kart groot achtten, dat E.D.O. voor de derde maal ii de laatste tien jaar het kampioenschap der tweedi klasse zou veroveren. En al heeft het dan ook ietwat langer gedumt dan algemeen verwacht werd: de kampioensvla) kon uiteindelijk worden gehesehen. Dit feit stel E.D.O. in de gelegenheid om in het vier-en-veer tigste vereenigingsjaar voor de tweede maal in d- rijke geschiedenis aan te kloppen op de deur naa de hoogste voetbal-afdeeling. Er ligit een zee van blijde, minder aangenami en ook droeve gebeurtenissen tusschen den vreug- devollen voetbaldag, die de groote, van clublicfdt blakende E.D.O.-familie gisteren in het Noorder sportpark beleefde, en de Maartdagen aan he einde van de vorige eeuw, toen eenige stoer Haarlemsche werkers zich geroepen voelden zie) in hun vrijen tijd aan het voetbalspel te wijdei en zich vereenigden om met den slagzin „Eendrach Doet Overwinnen" en met het bruine monster dei Haarlemmerhout onveilig te maken. Dit kleine clubje van enthousiaste en voetbal grage jongelieden, waaruit in enkele jaren een vat de eerste clubs van beteekenis groeide, had aan stonds met tegenwerking cn vooroordeelen te kam pen. doch putte daaruit de kracht om de tandei op elkaar te zetten cn met taaie vasthoudendheit vol te houden. Reeds in 1902 nam E.D.O. aan di competitie van den H.V.B. deel cn wel met zoovee succes, dat de rood-zwarten na drie wedstrijdei van de tweede- naar de eerste klasse promoveer den. Een jaar later behaalde het energieke et wilskrachtige clubje het kampioenschap van dei Haarlemschen Voetbalbond. Drie jaren achtereei behaalden de rood-zwarten dezen eere-tïtel en tooi in 19061907 het eerste elftal voor het eerst zijl krachten dorst te meten in de derde klasse van dei N.V.B. en daarin op de bovenste plaats eindigde nam het reserve-team van E.D O. het abonnemen op het H.V.B.-kampioenschap over. Het spreekt vanzelf, dat deze successen de clul ten goede kwamen en niet weinig biidroegen to den groei en den bloei van E.D.O. Maar.he pad ging niet uitsluitend over rozen. Na eenïgi moeilijke jaren was de geest in E.D.O. zoo gewor den, dat in September 1911 op de vergadering eer voorstel ter tafel werd gebracht om tot ontbindinj van de in korten tijd zoo roemrijke club over t< gaan. Met een ,dat nooit" zetten enkele getrou wen er hun schouders onder, bouwden de organi satie weer op, brachten E.D.O. door de moeilijk! mobilisatiejaren heen, maakten het mogelijk, da' in 1921 aan de Kleverlaan een nieuw terreinen complex in gebruik kon worden genomen en za gen hun wilskracht en offervaardigheid beloont met het eersteklasseschap, dat in het seizoen 1923— 1924. na een zeventienjarig verblijf in de tweedt klasse, werd veroverd. In de hoogste afdeeling liet E.D.O. zich geduch gelden. Met een goed elftal en een ver doorgevoert short-oassing-systeem werden aan de Kleverlaat triomfen get ierd, die in 1927 op twee punten ns culmineerden in het kampioenschap van de eersti klasse. De Klevevlaan-periode, waarin 379 wed strijden werden gespeeld, waarvan er 199 gewon nen werden, 94 maal de vlag moest worden gestre ken en in totaal 956 doelpunten werden gemaakt eindigde echter in 1931 met de degradatie naar di tweede klasse na spannende beslissmgswedstrijdei tefen Blauw-Wit. en Xerxes. De rood-zwarten lieten zich door dezen tegensla-j geenszins ontmoedigen. Integendeel: het bestuur et de spelers spanden zich tot het uiterste in om he verloren terrein te herwinnen. Een jaar na dt degradatie veroverden de Haarlemmers ongeslagei het kampioenschap: de deur tot de eersteklasst bleef echter gesloten. Zeven jaar later eindigdt E.D.O. nogmaals op de bovenste plaats, doch we derom struikelde het eerste elftal op den drempe naar de begeerde hoogste afdeeltng. Doordat Volendam met 92 van Hilversum verloor en HFC een 32 overwinning op Wa tergraafsmeer behaalde kunnen Volendam, de Kennemers en HFC nog gelijk, eindigen. Dan moet H. B. C. zoowel van de Kennemers (op Hemelvaartsdagals van Volendam (Zon dag 25 Meiwinnen en HFC moet Spartaan met een nederlaag naar Amsterdam sturen. Een halve competitie tusschen deze clubs is hierna noodig om uit te maken wie degrada tie wedstrijden moet spelen. Als die geëin digd zijn zal September wél zeer dicht in het verschiet liggen. Over wintersport gesproken! Hoewel nog slechts een viertal matches in deze afdee ling moeten worden gespeeld, zijn bij drie daarvan di beide kampioenscandidaten rechtstreeks betrokken. Rip perda immers moet nog tegen Zandvoort en Santpoort ii het veld komen, terwijl laatstgenoemde club voorts no| bij Schoten op bezoek moet. Het ziel er echter naar uit dat de roodblauwen met den titel zulen gaan strijken want de uitwedstrijd tegen Bloemendaal werd met nle minder dan 60 gewonnen. Dit was de achtste achtereen volgende overwinning en dat wil toch wel wat zeggen. Zandvoort hield zich eveneens goed en bleef te Velset tegen Kinheim met 3—0 in dc meerderheid, door welf resultaat de thuisclub definitief werd uitgeschakeld. Di bezoekers hadden echter niet over pech te kalgen, wan' de strijd ging volkomen gelijk op en het resultaat is der halve zeer geflatteerd. D. E. M. benutte haar laatste match om door een 3—1 zege op Onze Gezellen met beter doelgemiddelde Bloemen daal van de vijfde plaats in den eindstand te verdringen T. Y. B. B. besloot het seizoen mot een 4—2 uil-overwin, ning op Zeemeeuwen en Beverwijk zond Ripperda me een 6—4 nederlaag naar huis terug. Santpoort had reeds bij de rust een 2—0 voorsprong dank zij Bakkum, die er na de hervatting al spoedig 4l van maakte. Oosterholt en Wijker wisten eveneens he' net te vinden. Zandvoort heeft haar 3—0 zege voor een groot deel aar, den invaller-linksback J. de Muinck te danken, die zoo waar driemaal een bal uit het door den keeper veriater doel kopte. Het was een zeer spannende strijd, die in d« eerste helft geen goals opleverde. De bezoekers mochten geluk spieken, dat ze met de pauze geen achterstand boekten. Ook na de rust was er weinig krachtsverschil te bespeuren, maar Zandvoort was voor doel fortuinlijker dan de tegenpartij en goals van Schuiten (2) en J. van den Bos beslisten de match in haar voordeel. De stand aan den kop luidt thans: Zandvoort 19 14 3 2 64—26 31 Santpoort 18 14 2 2 70—34 30 Kinheim 19 11 5 3 48—34 21 Onze Gezellen boekten tegen D. E. M. aanvankelijk een l—0 achterstand, toen Schram den bezoekers de leiding had gegeven, maar de nieuwe middenvoor Wylix maakte nog voor de pauze gelijk. Tn de tweede helft werd het -2 door Slotemaker en 22 door Wylix en hel zag er naar uit. dat de thuisclub een winstpunt zou behouden, r kort voor hel einde bracht Slotemaker de zege aan D. E. M. De Zeemeeuwen stonden bij de pauze met 2—1 voor op T. Y. B. B. Terol had tweemaal gescoord en Van Riel had succes voor de Boys. Nadat de bezoekers een strafschop hadden gemist, voltooide Van Riel zijn hattrick en Snoeks bracht den eindstand op 24. Beverwijk en Ripperda scoorden tezamen tien goals, waarvan de thuisclub er zes noteerde. Markx nam er vijf voor zijn rekening en Van Liemt plaatste ook een vol treffer. De stand bij de rust was 4—1: Ripperda doelpuntte door Koster en Cop. In totaal leverden de vijf matches dertig goals op; zoodat het hooge gemiddelde ook op dezea speeldag gehandhaafd bleef.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8