Spait en S-pel j H}ii<ze tmnislesseti in weinig- waaiden. 26 cent tarief DINSDAG 20 M E I 1941 HAARDEM'S DAGBEAD VREUGDE BIJ E. D. O. Na den wedstrijd tegen Velox werden de E. D. O.- spelers door enthousiaste supporters van het veld gedragen. (Foto De Haas) HET VOLLEEREN De „volley" !s een slag legen den bal, die nog niet ge- «tuit heeft. Meestal wordt deze slag uitgevoerd op betrek kelijk korten afstand van het net en wij hebben dan het voordeel dat de bal veel vlugger terug Is ln het veld van de tegenpartij en dat wij het veld van de tegenpartij vlak voor ons hebben. De nethoogte dwingt ons niet zooals bij de drives den bal met een boog te spelen, doch zoo lang de bal hooger Is dan het net kan hij ln rechte lijn naar beneden geslagen worden Wij hebben drie verschillende volleys en wel: le. de harde rechte volley, diep geslagen in het veld van de tegenpartij. 2e. de „stopvolley', waarbij men den bal stopt en hij ▼lak achter het net neervalt. 3e. de zeer nuttige „crossvolley', waarbij de bal schuin ln het vijandelijk speelveld komt. Nog meer dan bij de ..drives" geldt hier de gulden regel „Blijf kijken naar den bal, totdat hij geraakt wordt". Voor het uitvoeren van den slag moet men snel reagee- ren en anticipatie bezitten. Beginners ziet men vaak aan het net staan, terwijl zij geen begrip hebben van de uitvoering van de „volley". Alleen omdat zij meenen dat het zoo hoort n.m. de één serveert en de ander staat aan het net. Zo ols het echter niet in het dubbelspel. Indien een medespeler niet over een harde of lastige service beschikt doet ge beter niet aan het net te gaan staan, doch u ongeveer op de „base line" naast hem op te stellen. De plaats waarvan men de volley moet slaan is, zoo dicht mogelijk bij het net, zonder de kans te loopen, dat de tegenpartij den bal over u heen speelt (lobt). Het gemakkelijkst te volleeren ls de bal, die nog boven nethoogte is. Is de bal lager dan het net, dan maakt men geen opwaartsche beweging met het racket, doch laat het blad meer achterover hellen om zoodoende den bal over het net te spelen. De slag gaat behalve ln voorwaart- sche steeds In neerwaartsche richting, is dus gekapt. De kapbeweging maakt, dat de bal langs de baan gaat ■chuiven. het meer achteroverhellende blad (open blad) van het racket dient om den bal over het net te brengen. Een goed volleyer staat luchtig op de voeten om snel te kunnen starten en uitvallen. De grondslagen voor het goed ultoveren van de „fore hand-volley" zijn: 1. linkervoet vóór plaatsen, den bal iets voor het lichaam uit raken, pols terug buigen (naar voren drukken) om het blad vlak te krijgen. 2. breng steeds het lichaam in voorwaartsche richting tegen de richting van den aankomenden bal in. Zorg dat het racketblad altijd hooger is dan de pols. 3. Buig daarom de knieën sterk bij een laag aanko menden bal. Ge brengt daardoor de oogen ter hoogte van den bal en kunt hem dan beter zien en raken. 4. Alle volleys moeten horizontaal of gekapt geslagen worden, nooit met opwaartsche beweging van het racket. De slag heeft weinig terugzwaal en weinig uitzwaai. 5. Wijk niet terug voor den aankomenden bal. Wan neer u niet vooruit kunt. plaats dan de voeten goed en breng den arm voorwaarts. 6. Neem den bal niet te dicht bij het lichaam, verplaats tnel de voeten als de bal recht op u af komt. Vermijdt „half volleys", de ballen die tusschen volley «n drive in zijn. C. M. M. CONSTANDSE. Tafeltennis Bestuur afdeeling Haarlem van den N. T. B. recipieerde. Medio April was het vijf jaar geleden, dat de af deeling Haarlem van den Nederlandschen Tafel- tennisbond werd opgericht. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum hield het afdeelingsbestuur Za terdagmiddag in het gebouw van den Haarlem- schen Kegelbond aan de Tempeliersstraat een re ceptie. Nadat de verschillende ingekomen telegrammen en schriftelijke gelukwenschen waren voorgelezen, bracht de heer J. L. Hiemstra, voorzitter van den Nederlandschen Tafeltennisbond. de gelukwenschen van het Bondsbestuur over, er op wijzend, welk een sterke afdeeling Haarlem is en hoe prettig de verstandhouding enkele kleine wrijvingen daar gelaten in de afgeloopen vijf jaar is geweest. Vervolgens voerden nog het woord de heeren G. Vermey namens Heemstede, J. Jansen namens „Barna". K. van Dam namens T.O.G. en H Kolk namens „Shot", een van de grootste vereenigingen der jubileerende afdeeling. De heer E. van Abbevé sloot zich namens de lustrumcommissie bij de vo rige sprekers aan en schetste de wijze, waarop de afdeeling Haarlem is gegroeid tot de op één na grootste en een van de meest actieve afdeelingen van den Tafeltennisbond. De voorzitter van het afdeelingsbestuur, de heer A. Nunnik, beantwoordde de verschillende spre kers en maakte van de gelegenheid gebruik het Bondsbestuur en de vereenigingsbesturen dank te zeggen voor de groote medewerking, die in de af geloopen vijf jaar mocht worden ondervonden. Boksen Mooie overwinning van Lnc van Dam. Luc van Dam beeft een mooie overwinning behaald in ijjn gevecht tegen den Belg Jef de Wandeleer. Deze toch bleek een zeer goed bokser te zijn met een aantrekke- lijken stijl. In de eerste ronde had Van Dam eenlge moeite te ontkomen aan de korte, zuivere stopstooten. Gaande weg kwam de Rotterdammer er beter In en kreeg de Belg het zwaar te verduren. Zware en afwisselende slagen trof fen hem, waardoor hij al spoedig uitgeput raakte. Vooral bleek dit in de vijfde ronde. In de zesde ging hij na een pijnlijken stoot in de zijde voor 8 tellen neer. Hij trachtte »lch daarna nog te herstellen, maar het gelukte hem niet •a na eenlgen tijd gaf hij op. Handbal „Rapiditas" bestaal 10 jaar. Jubilcuintournooi op Hemelvaartsdag. Zondag 18 Mei j.l. was het io jaar geleden, dat de Haar- lemsche handbalclub „Raplditas 31" werd opgericht, zoodat deze bloeiende vereenigmg thans haar tweede lustrum gaat vieren. Reeds in 1933 behaalden de beide Rapiditas-elftallen het afdeelingskamploenschap van Haarlem en Omstreken, zoodat de zwart-witten te Amsterdam ln de landskam pioenswedstrijden moesten uitkom^A De heeren werden In de voorronde met 6—1 door het toen reeds domineerende Niloc verslagen, terwijl de da mes het na een 4—0 overwinning op het Stichtsche Attila, tot de finale brachten, waarin zij echter tegen Vlugheid en Kracht uit Groningen met 3—1 het onderspit dolven, tengevolge van 'n minder gelukkigen dag der Haarlemsche doelvrouwe. Het elftal, dat deze topprestatie ln de geschiedenis der zwart-witten verrichtte, was toen als volgt samengesteld L. Roosenhart, A. Westrik, G. Kuneman, S. v. d. Anker, I. Bakker, R. v. d. Anker, T. van Dam, M. Visser, R. Poorter, E, Daudeij, W. van "Dijkhorst. Slechts de dames R. van Denderen—Poorter, E. Daudeij en I. Bakker maken thans nog van het eerste elftal deel uit. Ook in de volgende jaren kwamen de zwart-witten vaak goed voor den dag en wisten zich dan ook steeds in de eerste klasse te handhaven. Het is te begrijpen, dat een sportvereentging baar 10- jarig bestaan niet zoo maar voorbij laat gaan en Rapiditas is dan ook voorneipens dit jubileum op gepaste wijze vieren. Op Donderdag 22 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) wordt door haar op het E. D. O.-terreïn een groot Jubileumtoumooi georganiseerd, waarvoor de sterkste elftallen uit deze om geving uitgenoodigd zijn. Bij de dames zullen de bekende aloude kampioenscon currenten Hygiea (Den Haag), A. D. A. en Zeeburg (bei den Amsterdam), deelnemen, terwijl bij de heeren Hellas (Den Haag), A. H. C-(A'dam) en Concordia (Haarlem) van de partij zijn Tevens wordt er voor de dames nog een tweede klasse tournooi gehouden, waarvoor de reserve elftallen van Zee burg, Hygiea en A. H. C. uitgenoodigd zijn. Het programma luid als volgt: Dames: Zeeburg—Raplditas 9.30 uur Hygiea—A. D. A. 11.30 uur Verliezersronde 1.45 uur Finale 3,50 uur Heeren: Concordia—Rapiditas 10.20 uur Hellas—A. H. C. 12.20 uur Verllezersronde 2.40 uur Finale 4.45 uur Tweede klasse tournooi. Dames: Zeeburg 2—Rapiditas 2 9.30 uur Hygiea 2—A. H. C. 2 10.30 uur Verllezersronde l.uur Finale 2.— uur Daar Zeeburg en Raplditas in de competitie nog steeds gelijk staan, zal de ontmoeting op dit tournooi tevens gelden als beslissingswedstrijd, zoodat er voor de dames Donderdag a.s. wel heel wat op het spel slaat. Zij kunnen haar aanhangers ongetwijfeld geen grooter genoegen doen, dan door zegevierend uit den strijd te komen, waardoor Rapiditas wederom met Pinksteren a.s. op de Nederland- sche kampioenschappen te Den Haag vertegenwoordigd zijn, hetgeen zeker een mooie bekroning van dit tweede lustrum zou vormen. Het is Zondag voor de Haarlemsche clubs geen for tuinlijke dag geweest daar alleen Rapiditas dames de beide punten wisten binnen te halen. De zwart-witte dames speelden een klasse sterker dan de op bezoek komende, Watervrienden en behaal den dan ook een gemakkelijke 8—0-overwinning. Vooral het schieten der Rapiditas dames was ditmaal goed verzorgd, hetgeen natuurlijk voor een groot deel te danken was aan het vrij spelen der voorhoede speelsters, diefde doelpunten dan ook steeds in vrije positie konden maken. De Concordia-dames speelden thuis tegen Sim- son en verloren wel iets tegen de verhouding in met 41. In het veld waren de rood-witten niet in de minderheid en technisch stond de thuisclub zelfs iets booger. Het groote gebrek was echter het onzuive re plaatsen, meestal aan het eind van een aanval, waardoor de Simsonverdediging gemakkelijk kon wegwerken, te meer daar na zoo'n mislukking niet de minste moeite gedaan werd om zich te herstellen. De Simson-dames speelden veel enthousiaster en wis ten met eenige verre zwaaiworpen mej. Folkerts te passeeren. De Concordia-heeren, die nagenoeg met het tweede elftal bij Aalsmeer op bezoek gingen (alleen doel man ten Have herinnerde nog aan het eerste elftal) kregen een flinke 131-nederlaag in ontvangst te ne- De Concordianen laten het er de laatste weken wel bij zitten. Laten we hopen, dat zij op het komende Rapiditas-tournooi weer in hun ouderwetsché op stelling kunnen spelen voor wat zij waard zijn. De Rapiditas-heeren bonden met invallers voor Baars, Brussé en Hartendorp den strijd aan tegen A. H. C. in Amsterdam, waartegen de zwart-witten een 12—2-nederlaag leden. Hoewel de Amsterdam mers vooral voor doel sterker waren is deze uitslag toch iets geflatteerd, daar de Rapiditas-voorhoede menigen goeden aanval ondernam en de bezoekers dan ook in het veld weinig yoor hun tegenstanders onder deden. De A. H. C.-aanval was echter produc tiever, waar de afwezigheid van doelman Baars wel niet vreemd aan zal zijn. Schaken Athletiek Nederlandsche Studenten Kam pioenscliappen Twee recordverbeteringen. Zateidag zijn op de sintclbaan aan de Laan van Poot in Den Haag voor de vijfde maal de Nederlandsche stu dentenkampioenschappen gehouden. De wedstrijden wa ren georganiseerd onde auspiciën van de Nederlandsche Athletiek-Unic. terwijl de technische organisatie bij de Haagsche athletiekclub „Vlug en Lenig' berustte. Hoewel de weersomstandigheden voor athletiek ideaal te noemen waren, was dc belangstelling van de studen ten beneden de verwachting, terwijl ook de publieke be langstelling voor het evenement niet bijster groot was. Over het algemeen vielen de resultaten tegen, met uit zondering van de nummers polsstok hoogspringen en discuswerpen. Hierbij werden zelfs de Nederlandsche records verbeterd. De uitslagen luidden als volgt: Verspringen: 1. A. de Raad, Rotterdam 5,85 Meter; 2. A. van Tienhoven, Leiden. Polsstokhoogspringen: J. Noordenbos, Rotterdam 3.25 M. (nieuw Ncderlandsch record). Discuswerpen: 1. B. van der Woord. Utrecht 36,2 Meter (nieuw Nederlandsch record); 2. H. Wagenvoort.. Utrecht 32,9 Meter. 1500 Meter liardloopen: 1. C. Bevkhouwer, Amsterdam 4 min. 34,4 sec.; 2. P. Jibbink, Utrecht 5 min. 19,6 sec. 400 Meter: K. Kamp, Leiden 55.2 sec. 100 Meter: 1. D. Martin, Leiden 11,6 sec.; 6. B. van der Woord, Utrecht 11,6 sec.; 3. H. Mulder, Delft 11,7 sec. Speerwerpen: 1. J. Bakker, Leiden 51,35 Meter; 2. C. Ar- riens, Leiden 42.30 Meter. 800 Meter: 1. J. Streep, Amsterdam, 2 min. 13 sec.; 2. D. van der Wilk, Amsterdam 2 min. 14,1 sec. Hoogspringen: 1. G. Carlier; Amsterdam 1,70 Meter; 2. J. Pricker, Leiden 1,65 Meter. KogelstootenI. O. Kronig. Leiden 12,19 Meter; 2. B. van der Woord, Utrecht 10.88 Meter. Hink-stap-sprong: 1. E. Sanders, Utrecht 11,38 Meter; 2. J. Scholtens, Nijmegen. 3000 Meter: 1. J. Jansen, Nijmegen 10 min. 4 sec: 2. J. Tonkes, Wageningen 10 min. 42.8 sec.; 3. P. de Waard, Delft 10 min. 45.5 sec. 200 Meter: 1. D. Martin, Leiden 23,8 sec.; 2. H. Mulder, Delft 24,1 sec. Prof. Van Dam installeert consulenten der Licli. Opvoeding. Op eenvoudige, doch plechtige wijze zijn Maandag de consulenten van de Lichamelijke Opvoeding door den scretaris-generaai van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming, prof. J. van Dam, geïnstalleerd. Hiermede is. naar wij hopen, een periode van bloei voor de lichamelijke opvoeding in Nederland ingeluid. De heer R. IJzer, hoofdinspecteur der llohamelijke op voeding, heette alle aanwezigen welkom en bracht den autoriteiten dank voor de groote medewerking, welke zij reeds jaren lang verleend hebben. Prof. van Dam wees in zijn inleiding nog eens op het feit, dat in ons land altijd te veel nadruk gelegd is op geestelijke element In de opvoeding, met achterstelling van het lichamelijke. Toch is het nog niet te laat om dit te veranderen en in dit verband gezien is de taak de consulenten van het allergrootste belang voor de toe komstige. ontwikkeling van ons volk. Het is uw zaak, dus prof. van Dam. de lichamelijke opvoeding tot de jeugd brengen. Op dit goed gelegde fundament kan men ln de toekomst verder bouwen. Het werk zal niet eenvoudig zijn, er zal dikwijls een beroep op de consulenten worden gedaan, doch met inspanning van alle krachten zal het lukken de vele moeilijkheden het hoofd te bieden. Hierna vond de beëediging plaats, waarna een geslaagde film werd vertoond van het werk van de consulenten, dat zij tijdens den Paaschcursus 1941 te Overveen verlrcht hebben. Bovendien verleende de Nederlandsche omroep haar medewerking door de opnamen, tijdens dezen cursus gemaakt, weer te geven. Na het officleele gedeelte, dat door verschillende auto riteiten werd bijgewoond, hebben de hoofdinspecteur en de inspecteurs den consulenten, die naast den inspecteur het lager onderwijs de lichamelijke opvoeding de lagere scholen krijgen te verzorgen, nogmaals op het belang van hun werk gewezen. Zwemmen H. P. C. opent liaar jubileumjaar in Groencndaal. Een vroolijk zonnetje scheen in de Heemstecdsche zwemvijvers toen Zaterdag j.l. de propaganda-com- missie van het jubileerende H.P.C. de inrichting of ficieel voor haar leden, in tegenwoordigheid van de afgevaardigden van hét Gemeentebestuur en het be stuur van de Zweminrichting, opende. Een groot aantal leden had aan dc oproep van de propagandacommïssie gevolg gegeven zoodat toen de heer R. Engelenberg als voorzitter dezer commissie zich in een rede tot het Gemeentebestuur, het zwem vijverbestuur en de aanwezigen richtte, een groot ge zelschap aanwezig was. Allereerst memoreerde de heer Engelenberg dat het ditmaal de 25ste maal is dat H. P. C. gebruik maakt van de zwemvijvers. Wel werden reeds in het eerste jaar der opening van de zwemvijvers pogingen in het werk gesteld om tot oprichting van een ver- eeniging te komen, doch deze pogingen hadden geen succes. Wel begon zich een. kern te vormen. Toen evenwel de voorzitter van de Vereeniging tot exploi tatie van een Bad- en Zweminrichting te Heemstede in de sluitingsrede van het zwemfeest op 31 Augus tus 1916 den wensch uitte, dat spoedig een Heem- steedsche poloclub opgericht zou worden, waarmee- volgens de annalen, de aanwezigen door een luid hoera instemden, vormde zich bereids een comité, dat op 7 September 1916 aan den zwemvijver een proclamatie aansloeg, waarin tot aansluiting werd aangespoord, ondertcekend door de heeren Hasper, thans eerelid, Kersten, Talma en Vos. Alhoewel het niet in de bedoeling van spreker lag om een uitgebreid verslag van de geschiedenis van H. P. C. te geven, daar hiervoor dit jaar nog gele genheid te over bestaat, meende hij toch te moeten metnoreeren dat reeds in 1917 de huidige voorzitter van H.P.C.de heer A. J. Braam, als lid toetrad en van deze inrichting gebruik maakte. Wethouder Van Unen den heer Engelenberg ant woordende, bedankte voor de aan den zwemvijver ge richte hartelijke woorden en wenschte H. P. C. een voorspoedig jubileumjaar, daarbij den wensch uit sprekende dat het niet bij een 25-jarig jubileum zou blijven. Verder zegde hij toe steeds bereid te zijn zijn medewerking aan de zwemsport m.a.w. aan H.P.C. tc verleenen. Nadat de heer A. J. Braam de heeren Van Unen en Engelenberg dank had gebracht verzocht hij de zwemmers en zwemsters zich op te stellen langs het zwembad. Vervolgens wierp hij van de springplank Alen polobal in het midden van het veld cn op dit teeken doken alle zwemmers in het water. Waterpolo COMPETITIEROOSTER WATERPOLO WE DSTHIJDEN. Het rooster van den N. Z. B. is thans verschenen; wij ont- leenen hieraan de navolgende speeldata: Heeren: Afdeeling A: 4 Juni H. P. C. 1—D. W. R. 1, U Juni D. W. 'lR. Z. C. 1, 12 Juni Y 1—H. P. C. 1, 15 Juni S. V. H. 1— D. W. R. 1, 22 Juni H- P. C. 1—R. Z. C. 1. 2 Juli D. W. R. 1 H. Z. en P. C. 1, 6 Juli H. P. C. 1—U. Z. C. 1. 10 Juli Z. C. 1—H. P. C. 1. 16 Juli D -W. R. 1—S. V. H. 1. 16 Juli H. P. C. 1—Y 1, 20 Juli U. Z. C. 1—D. W. R. 1, 20 Juli H. Z. en P. C. 1—H. P. C. 1, 25 Juli D. W. R. 1—Y 1, 27 Juli S. V. H. 1—H. P. G. 1. 31 Juli R. Z. C. 1—D. W. R. 1. Afdeeling B: 2 Juni U. Z. C. 2—H. P. C. 2. 12 Juni Y 2— H. P. C. 2, 18 Juni H. P. C. 2—S. V. H. 2, 25 Juni H. P. C. 2 Z. en P. C. 2. 6 Juli H. P. C. 2—U Z. C. 2, 16 Juli H. P. C. 2—Y 2, 20 Juli H. Z. en P. C. 2—H. P. C. 2, 27 Juli V. H. 2—H. P. C. 2. Dames: Afdeeling E: 8 Juni V. Z. V. 1—D. W. R. 2, 12 Juni P. C. 1—Haarlem 1, 17 Juni Haarlem 1—V. Z. V. 1, 18 JUni D. W. R. 2—H. P. C. 1, 25 Juni D. W. R. 2—Haarlem I, Juni V. Z. V. 1—H. P. C. 1, 4 Juli D. W. R. 2—V. Z. V. 1, 10 Juli H. P. C. 1—D. W. R. 2, 13 Juli V Z. V. 1—Haarlem 1, 15 Juli Haarlem 1—H. P. C. 1, 24 Juli H. P. C. 1—V. Z. V. 1. 29 Juli Haarlem 1—D. W. R. 2. Voor de bekercompetitie, georganiseerd door de afdeeling Schaken van de H.F.C. Kennemerland, werd een wedstrijd gespeeld tusschen tientallen van het Oosten en Kennemerland met het vol gende resultaat: Kennemerland Het Oosten: L. J. HarmsR. J. Bijl 10 K. BaartseA. Herfst 01 P. de BruynS. Herfst 01 A. BlomE. F. v Beem afgebroken W. VerwerJ. Wolff afgebroken G. ten HaveW. Marinissen afgebroken H. de la MarN. Vermeer Yz'A J. BaartseA. Pen 01 G. BronkhorstL. Venema afgebroken. B. SchijfC. Bijster 10 „Hoogstaand" werk bij de voorbereidingen voor het zeilseizocn, dat zijn aanvang gaat nemen, (Foto Pax Holland) In de jachthaven Loosdrecht heerscht een levendige drukte. De booten worden grondig nagezien, om voor het seizoen in orde te worden gemaakt. (Foto Pax Holland) Cricket Rood cn Wit in 1941. Een zeer sterk team. Het crlcketseizoen neemt een aanvang en natuurlijk zal Rood en Wit, onze oude Haarlemsche eerste klasser ook dit jaar trachten met succes den strijd tegen de verschil lende elftallen in de competitie aan te binden. Het programma voor het eerste elftal ziet er als volgt uit: Thuis tegen: H. C. C. I, II en Hl (dit laatste team is inplaats van Hercules ingedeeld). Excelsior, A. C. C.. Haarlem en P. w. en Uit tegen: H. C. C. I, H. B. S.. V. O. C.. V. R. A.. V. V. V. (belde Amsterdamsche clubs in Amsterdam' staan het eerst op het programma). Haarlem en P. W. in Enschede. Alzoo een 14-tal wedstrijden, waarbij In vele ontmoetingen goed cricket te aanschouwen kan zijn. Voor Rood en Wit zal de terreinkwestie voorloopig een puzzle blijken te zijn in verband met de door H. F. C nog te spelen wedstrijden. Wat het elftal betreft, zal ook dit seizoen weer het meeste verwacht moeten worden van de oudere beproefde krachten. Rolf Kramer, Tom Berendsen en Piet Ligten- stein echter, zullen ongetwijfeld tot uitstekende prestaties in staat blijken te zijn. De kern van het elftal zal worden gevormd door A. van der Togt, P. C. Hagenaar, W. Kramer. L. J. Soddeiiand, Lammerts van Bueren en Max Gobets als wicket keeper, die ln den Zondag te Amsterdam gehouden oefen wedstrijd tegen V. R. A. uitstekend heeft gewerkt. J Baasbank is voorloopig als aanvoerder aangezocht in plaats van A. van der Togt, die nog niet is uitgevoet- bald. Ligtenstein, Berendsen en Hagenaar zijn in verband met de H. F. C.-wedstrijden ook nog niet beschikbaar. Henk Hackenitz zal wel aangezocht worden om het elftal te completeeren. De eerste twee of drie wedstrijden zullen enkelen Van de jongeren kunnen bewijzen of ze bruikbaar materiaal zullen zijn voor de eerste klasse. Mogelijk zal ook nog een beroep worden gedaan op Jhr. B. Th. Elias. J. E. C. Schmeink en M. Bruin, (beide laatsten als bowler!). De H. C. C.-speler van Rossem, die zijn cricketoploiding an de Spanjaardslaan heeft genoten schijnt ook u tot zijn oude club te zijn teruggekeerd. Het zal echter de vraag zijn of deze speler, evenals C. Bultman, die vorige jaar niet veel succes heeft gehad, in aanmerking kan komen voor Rood en Wit I. Een versterking voor de Spanjaardslaanclub kan onge- vijfeld beteekenen de opneming in het elftal van den «-Haarlemmer Tonny de la Mar, die als doortastend atsman zijn sporen op het cricketveld reeds heeft ver- iend. Dammen De jaarlljksche algemeene vergadering van den Neder landsehen Dambond op Donderdag 22 Mei a.s. (Hemel- aartsdag) wordt niet gehouden in Hotel „Den Hout" te 5 Gravenhage, doch ln gebouw „Pulchri Studio", Lange Voorhout 15. Wegens het bedanken van den lsten en 2den voorzitter >8e liiga litga louts liens elefc OóOO, 4325 OOK HET BiNNEN3AP ST^ATJ/OOR^UÓP^fl Vóór 10 u. v.m. en na 6 u. n.m GEOPEND: WERKDAGEN van 7 uur voorm. tot donker. ZONDAGEN van 8 uur voorm. tot 6 uur n.m. Tegen wind beschutte ZONNEBADEN (Adv. Ingez. Med.) van den N. D. B., resp. de heeren J. Groenteman Sr. en S. S. van Baaien, zal tn deze vergadering in deze beide vaca tures moeten worden voorzien. Voor deze functies zijn de volgende candidaten gesteld: voor lsten voorzitter: door „Crescendo", Amsterdam, de heer O. J. B. v. d. Steen te Amsterdam en door „Het Oosten", Rotterdam, de heer J. Blom te Rotterdam; voor 2den voorzitter: door de Haarlemsche Damclub, de heer J. W. van Dartelen te Heemstede; door de vereeni. gingen district Noord-Brabant en Dordrecht, de heer J, H. Willems te Glnneken en door de Zuider Damclub t4 Rotterdam, de heer M. J. Breedveld te Rotterdam. Voetbal ONDERLING TOURNOOI VAN R. C. H. Op Zaterdag 24 en Zondag 25 Mei organiseert R. C. H. in het Heemsteedsche Sportpark een onderling tournooi. Er wordt in vier afdeelingen gespeeld en niet minder dan twintig elftallen zullen er aan deelnemen. Kanosport [ld r.s'ü OPENING VAN HET WEDSTRIJDSEIZOEN. Zondag 25 Mei zal het wedstrijdseizoen geopend worden met den traditioneelen lange-baan wedstrijd de „Zwet- race" over een afstand van 71.4, K.M. Ook de Haarlemsche Kano Vereeniging zal hier met verschilende vaarders aan de start komen. In de K I zal W. F. v. d. Kroft zijn titel wederom ver dedigen. terwijl het koppel A. J. Bosse—Tj. Kuperus in de K II eveneens zijn titel zal verdedigen. In de R 1 S zal F. v. Tongeren trachten de H. K. V.-kleuren hoog te houden terwijl ln de R II S junioren het'kóppel P. J. Joon A. v. d. Holst zal starten. Bij de dames zal alleen G. Schouten den strijd aanbinden. Distribuliedienst Haarlem. Het bezorgen van de aanvraagkaart voor brandstoffen. De directeur van den Distributiedienst te Haar lem schrijft ons: Nu de post reeds druk bezig is met het bezorgen van de aanvraagkaarten voor brandstoffen voor het stookseizoen 19411942 en de eerste kaarten reeds weder bij den distributiedienst zijn binnengekomen, blijkt het noodig te zijn er nog eens nadrukkelijk op te wijzen, dat men de kaarten uitsluitend moet re- tourneeren in de enveloppe welke u gelijktijdig is be zorgd en die reeds van adressen voorzien is. Op de enveloppe staan de drie adressen gedrukt van het distributiekantoor en de agentschappen, nl. Zijlstraat, SteenBokstraat en Badhuisstraat. U dient de adres sen die voor u niet gelden, door te halen. Behoort u tol het agentschap Noord, dan haalt u de woorden Zijlstraat en Badhuisstraat door, behoort u tot Zuid, dan de woorden Zijlstraat en Steenbokstraat door halen en behoort u tot Centrum, dan haalt u de woorden Steenbokstraat en Badhuisstraat door. Het is beslist noodzakelijk, dat u de kaart terug zendt aan het kantoor waartoe u behoort; 'daarom kan het zijn nut hebben, het publiek er nog eens aan te herinneren hoe de stad precies is ingedeeld. Tot het district Centrum van den Haarlemschen Distributiedienst behooren allen die wonen binnen den ring, die gevormd wordt door de spoorlijn Haar lemAmsterdam, tot aan het Spaarne. dan het Spaar- ne langs tot aan de Kampervest, Vervolgens Gasthuis- vest-Raamvest-Leidschevaart-Westergracht tot aan de spoorlijn HaarlemDen Haag en vervolgens langs de Brouwersvaart tot aan de grens van Bloemendaal, dat is dus de spoorlijn HaarlemOverveen. Het ge deelte dus Benoorden de Brouwersvaart en ten Zui den van de spoorlijn HaarlemOverveen, zooals b.v. de Hyacintenlaan, behoort tot Centrum. De begrenzing van hel gedeelte Noord wordt ge vormd door de spoorlijn HaarlemVelsen en Haar lemAmsterdam. Alles wat ligt ten Oosten van de spoorlijn Haarlem- Velsen en ten Noorden van de spoorlijn Haarlem-Am sterdam behoort tot Noord. Met uitzondering dan van het voormalige gedeelte Spaarndam. Daar kan men zich wenden tot het dienstgebouw van de hulp secretarie. Tot het district Zuid behooren alle bewoners ten Zuiden van de grens Brouwersvaart, ten Westen van de spoorlijn HaarlemDen Haag, ten Zuiden van de grens WestergrachtRaamvestGasthuisvest Kampervest en ten Oosten van het Spaarne en hier dan weer tot aan de spoorlijn AmsterdamHaarlem. De grens van Noord en Zuid loopt hier dus over den Harinenjansweg, daar, waar de spoorweg den Har- menjansweg kruist. De bewoners van het Ramplaankwartier behoo ren dus tot het agentschap Zuid en moeten derhalve de kaait naar het kantoor in de Badhuisstraat zenden. VREUGDE EN ARBEID. De N.V.V. afdeeling „Vreugde en Arbeid" orga niseert op Vrijdag 30 Mei a.s. een variété-voorstel ling in den Stadsschouwburg te Haarlem onder lei ding van Theo Bouwmeester. Als conférencier zal optreden Roland Wagter en een groot orkest ver leent eveneens zijr medewerking.. LETTERLIEVENDE VEREENIGING „J. J. CREMER". De Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer" te Haarlem geeft Dinsdagavond 27 Mei in den Stads schouwburg haar laatste voorstelling in dit seizoen. Opgevoerd wordt „Entr' acte", comedie in drie be drijven door Christien van Bommel-Kouw en Herüc Bakker.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8