de Groet „Half om" Franken De strijd tegen den sluikhandel. „Bekijk dat eens" ïlit de Omstteken Z A T E R D 7TG 24 M E T 1041' HAAR T: E M g D A 'G B E A T5 r2 Nu in ons land met hernieuwde kracht de strijd tegen den sluikhandel wordt gevoerd, hebben wij getracht nadere gegevens te verkrijgen over de resultaten die daarbij in Haarlem en Omgeving behaald zijn. Zoowel de direcieur van het Distributiekantoor als de leider van de Distributiebrigade van de Po- htie te Haarlem verzekerden ons, dat er in dezen tijd niet veel meer gehamsterd wordt. Dit is trou wens ook zeer goed verklaarbaar omdat er niet veel meer gehamsterd kan worden. De tijd dat iemand die slechts over geld te beschikken had gemakkelijk groote hoeveelheden van alles en nog wat kon koopen, is voorbij. Buiten de distributie is weinig meer dat voor hamsteren in aanmerking komt En de weinige artikelen die zich daarvoor nog leenen zijn thans slechts in zoo'n beperkte hoeveelheid in de winkels voorradig, dat koopen op groote schaal vrijwel uit gesloten is. Als om een voorbeeld te noemen een winkelier jam in voorraad heeft, zal hij aan eiken klant niet meer dan één potje geven, anders is hij er immers meteen doorheen. In het begin van de Distributie konden winke liers, als zij hun voorraden niet precies opgegeven hadden, aan hamsterende klanten nog wel eens waren leveren zonder bon, maar die reserve is nu op. Vrijwel alle winkeliers zorgen er met nauw gezetheid voor dat zij voor elk pondje winkelwaar dat zij verkoopen het vereischte aantal bons krij gen, want anders kunnen zij immers geen nieuwen voorraad koopen. Reeds eigen belang dwingt er hen toe de distributievoorschriften nauwgezet na te komen. Anders houden zij uitverkoop en zitten heel gauw zonder artikelen. Natuurlijk hebben de Politie en de Controle dienst van de Distributie zoo werd ons verze kerd alles gedaan wat mogelijk was om het hamsteren tegen te gaan. Menig winkelier en ook menige hamsteraar heeft dit op een gevoelige wijze ervaren. Er zijn natuurlijk ook thans nog wel artikelen in den sluikhandel, maar in den regel worden die niet. via een winkelier aan den man gebracht. Een winkelier die prijs stelt op het behoud van zijn goeden naam wacht er zich ook wel voor. Meestal geschiedt dit door knoeiers die op slink- sche wijze in contact pogen te komen me; men- schen waarvan bekend is. dat zij er niet tegenop zien tegen grof geld waren in grootere hoeveelheid te koopen dan op hun bons mogelijk is. Op straat houden de sluikhandelaars heeren en dames aan die uit winkels komen met een of ander onschuldig smoesje. Bijvoorbeeld: „was het uw bedoeling in den winkel kaas te koopen, hadden ze die niet meer?" In den loop van het gesprek hopen zij dan te hooren welke artikelen de aangesprokene bui ten de distributie zou willen koopen. Ook zien dc sluikhandelaars er niet tegenop aan de huizen-'Ie bellen. Natuurlijk begint hij dan ook met een smoesje als inleiding om zich eerst te overtuigen of hij niet aan een verkeerd adres ge ls----en is; Er worden in den sluikhandel enorme prijzen be taald. Wij hoorden de volgende gevallen: thee f 19. koffie f Ï5, bak- en braadvet f 7 Alles per K G. Geen wonder dat de politie en de controle-ambte naren interesse toonen voor menschen die zich op verdachte wijze bii winkels ophouden of die zonder handel aan de huizen aanbellen. Er zijn op die manier al heel wat sluikhandelaars betrapt. En ook heel wat hamsteraars. Heeft men-eenmaal een verdachte te pakken, dan wordt alles uit de zaak gehaald wat er in zit. Er wordt geen moeite ontzien om de voorraden die de sluikhandelaar op alle onmogelijke plaatsen ver borgen heeft in handen te krijgen. De koopèr die thans tegen de lamp loopt krijgt groote moeilijkheden. Hij heeft wij hebben dit al eerder meegedeeld dé zekerheid, dat de politie b'i hern huiszoeking doet en dan zal het voor hem een heele toer zijn om aan te toonen, dat. de voor raden die hij in huis heeft op een geoorloofde wijze verkregen zijn. De'schijn' is immers tegen' hem. Als iemand knoeit met het koopen van koffie of thee, is het aan te némen dat hij ook de andere dingen die hij in voorraad heeft op een onrechtmatige wijze heeft verkregen. De kans is dus groot dat hij zijn voorraad geheel, of althans voor een groot ge deelte moet afstaan. Er wordt niet 'aangetwijfeld dat er ook nu nog frauduleus geslacht wordt. Het is, dank zij het toe zicht, in den laatsten tijd wel minder geworden, maar het kwaad is toch nog lang niet uitgeroeid. Dat komt omdat het slachten meestal plaats vindt in plattelandsgemeenten waar het toezicht natuur lijk veel moeilijker is. In Haarlem zou het niet gemakkelijk zijn clandestien te slachten. Evenmin in de aangrenzende forensengemeenten. De erva ring heeft dan ook geleerd dat het vleesch dat frau duleus hier wordt gebracht meestal afkomstig is uit den Haarlemmermeerpolder of uit Haarlemmer- liede en Spaarnwoude. De politie en de controle-ambtenaren in onze omgeving houden nauwlettend het toezicht op het binnen smokkelen van het vleesch. Af en toe wordt een mooie vangst gedaan. Een sterk staaltje is ge weest dat door Haarlem's straten een wagen met mest reed. „Vreemd" zoo dacht de politieman ..op dezen tijd een wagen met mest. Ongemerkt hield hij een oogje in het zeil. En met succes, want even later werden aan een particuliere woning twee koffers afgegeven die onder de mest verbor gen waren, Zij bleken gevuld met een half varkeh! Geen wonder dat de politie er met de keur meesters van het Openbaar Slachthuis onmiddellijk op uittrok naar den polder om de andere helft van het varken op te sporen. Dezer dagen is de hand gelegd op een heel schaap dat frauduleus geslacht werd. Nauwlettend worden de toegangswegen van het platteland bewaakt en als iemand met een koffer tje of een pak op zijn fiets de bewoonde wereld wil ingaan, toont de politie zich erg nieuwsgierig. Ook de verkeersmiddelen zooals trein, tram en autobus zijn niet veilig voor de smokkelaars. Hei is dus zeer gevaarlijk vleesch te smokkelen of gesmokkeld vleesch te koopen. Temeer omdat ook de rechter bij zijn veroordeelingen steeds zwaarder in zijn straffen geworden is. Er zijn reeds slagers die omdat zij eenige keeren geknoeid heb ben, nu niet meer mogen slachten. Tenslotte willen wij er nog eens op wijzen dat men met 't overtreden der Distributie-voorschriften niet alleen zichzelf in moeilijkheden brengt, maar bovendien nog onrechtvaardig handelt tegenover de landgenooten. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. a Terug te bekomen bij: Hart. Raafstraat 17. armband: v. Leeuwen, Rechthuisstraat 52, autoped; Sneek, Rijnstraat 22. autoped; Visser. Ursulastraat 14. broche; WeiJ. Antho- nlestraat 63. bril: Bureau van Politie, Smcdestraat. broche; Petrie, Koninginneweg 11. duif; v. Beek, Spiegelstraat 17 rd.. gebit: Druif. Solostraat 24. hoedje: Bureau van Politie. Smcdestraat handschoenen; Asyl, Ridderstraat 11, hond: ..Centrum", Getl. Oude Gracht 38. Jas; Uitermark, Geweerstraa? 13. halsketting: Zieren, v. Oosten de Bruin- straat 99. koorden; Bureau van Politie. Smedestraat. distri butiekaart: sigarenkoker m. i.; Dulneveld. Emostraat 6. kruisje: Hollander. Lange Heerenstraat 30 rd.. laars; Goemans. Mercurlusstraat 25. plaid: Brinkmann. Gr. Martk 9. portemonnale m. 1.; v. d. Geest. Ruysdaelstraat 12 rd.. pakje batterijen: v. Eden. Saenredamstraat 80 zw. portemonnaie m. 1.; Bureau van Politie. Smedestraat portemonnale m. Meljs. Harmenjnnssiraat 35. gym nastiekschoen: Kok. Voorduinstraat 28. kerkboek; v. d. Heijden, v Edenstraat 7. bontje: Buerau van Politie. Sme destraat. ceintuur; Leeflang. Vogelen zangscheweg 35. Vogelenzang, geld; Kelmer. Koiteweg 23, hondje; Rust huis. westerhoutpark 5. handschoenen; Steenhuyzen, Badelochstraat 5, dameshorloge: Gezien, Krulstochtstraat 33, zakmes; Houtkooper. Wagenweg 154, portemonnaie m. 1.; Bureau van Politie. Smedestraat, portemonnaie m. i.; Veldhuizen, Bankastraat 9, ppitemppupie m. i Zuithoff, pijntorènstiaat '26, vulpen; Oyermars, Potgieterslraat 33, vulpotlood; Zlppi Kleverlaan 7.. zakje; Carree, Wouwer- manstfaa't 83.' tabakszak; zegt Puntje, Wat kan zoo'n apart kraagje van De Groot niet veel voor U doen! Het maakt van oud nieuw! M.et die aparte, nieuwe knoo- pen uit de keurcollectie van De Groot... en een flatteuze corsage, be reikt U nóg meer. Wie zéér flatteus gekleed wil gaan, loopt 't liefste bij ■ie Groot steeds aan. Groote Houtstraat 98, Haarlem, Telefoon 16772 (Adv. Ingez. Med.) HEEMSTEDE UITREIKING DIPLOMA'S VERKF.EKSEXAMENS. Het was Vrijdagmidddag een enthousiaste groep jongens en meisjes die de groote zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw vulde, om als slot van het verkeersexamen de belooning „een fraai diploma" in ontvangst te nemen. Van de 28S deelneemsters en deelnemers behoef den slechts 15 afgewezen te worden. Deze cijfers waren het vorige jaar 272 en 20, het geen als een goede verbetering mag worden be schouwd. Op het tooneel hadden plaats genomen behalve de commissie voor Verkeersexamen van Heemstede, de her S. Huijnink, secretaris van het Onderwijs- verkeersexamen te Bloemendaal en den heer A. J. Schralenkamp, secretaris van de Vereeniging voor Veilig Verkeer voor Haarlem en Omstreken, en de hoofdinspecteur van politie de heer A. Berentsen, terwijl ook in de zaal aanwezig waren alle hoofden der deelnemende scholen en het politiecorps dat het examen op den weg had afgenomen. De voorzitter der Commissie voor veilig verkeer burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doom opende de bijeenkomst met een woord van welkom en een dankwoord tot allen die medegewerkt hebben om dit succes te bereiken. Toch, aldus spr. zijn er nog te veel grove fouten gemaakt, zoo o.a. het niet voorrang geven aan rechts, de bocht naar links niet ruim genoes nemen en niet voldoende letten op hetgeen de verkeersagent aangeeft. Na nog andere wenken gegeven te hebben, reikte de burgemeester aan de verschillende hoofden van scholen de diploma's uit om deze de kinderen ter hand te stellen. Behalve de diploma's die aan hen die „voldoende" gehaald hadden, waren er nog 37 kinderen die zoo wel in het schriftelijk als in het practische werk geen enkele fout hadden gemaakt. Het waren er 10 van de Crayenesterschool, 8 van de Voorweg-: school, 6 van de Aloysiusschool, 6 van de Dreef- zïchtschool, 2 van de Jacobaschool, 2 van de Nic. Beetsschool en 3 van de St. Augustinusschool. Deze kinderen ontvingen als extra belooning een doosje chocolade. Hoofdinspecteur Berentsen dankte deze kinderen namens de politie op bijzondere wijze voor hun op lettendheid en gedrag. Heemstede, zoo besloot spr. heeft hier gelukkig niet vel ongelukken op den weg. Werkt gij ook al in de verre toekomst mee, dan zal dit de beste be looning zijn voor het werk van uw onderwijzers en de commissie. Door den directeur van het Rembrandttheater waren eenige aardige films beschikbaar gesteld, welke door den heer W. H. Dekker, onderwijzer aan de Bronsteeschool, werden afgedraaid. Enny v. d. Velde, een leerlinge der 3e kl. U.L.O. heeft de films muzikaal begeleid aan de piano. Eenige versnaperingen verhoogden nog de stem ming. HILLECOM CONCOURS SURSUM. Met Hemelvaartsdag zijn verschillende vereeni- gïngen naar Utrecht geweest, ten einde te trach ten een prijs te winnen. De Chr. Gem. Zangvereeniging, behaalde in de afdeeling Uitmuntendheid den eersten prijs. De Chr. Mannenzangvereeniging „Soli Deo Gloria" kreeg in de tweede afdeeling den eersten prijs. Beide stonden onder leiding van den heer S. P. Visser. De Gem. Zangvereeniging „Entre Nous" keerde naar huis met een tweeden prijs in de tweede af deeling. De Accordeon-vereeniging „Excelsior", behaalde in de tweede afdeeling den eersten prijs. De Mandoline Club „Entre Nous, kreeg in de 3e afd. den eersten prijs. Alle drie stonden onder leiding van den heer H. van Marsbergen. De R.K. Mandolineclub „Encore" onder leiding van mej. R. Kruidenberg, behaalde in-de 3e afd. den eersten prijs. OPBRENGST COLLECTE. Gedurende de bollenzondagen hebben collectan ten de bus gehanteerd bij den uitzichttoren ten bate van Winterhulp Nederland. Bij opening bleek de bus f 50 te bevatten. KIPPEN GESTOLEN. Een inwoner dezer gemeente ded aangifte dat uit het hok achter zijn woning 4 kippen waren ge stolen. ZANDVOORT INENTING TEGEN DIPHTERIE EN ROODVONK. Per circulaire hebben B. en W. de ouders der schoolgaande jeugd in kennis gesteld, dat er gelegenheid-bestaat-voor-kostelooze inenting tegen diphterie en roodvonk. Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN 24 OP 25 MEI 1941 van 21.41 tot 5.51 Maan op 25 Mei op 5.35 Maan op 25 Mei onder 20.47 VAN 25 OP 26 MEI 1941 van 21.45 tot 5.30 Maan op 26 Mei op 6.08 Maan op 26 Mei onder 21.45 (N.M). ERNSTIG ONGELUK. Op de oude schelpcnlosplaats bij de kabelloods van het P.E.N. werd in begin van de week smal spoor gelegd in verband met de werkzaamheden op dit terrein. Zoolang er niet gewerkt wordt, zijn de kiepkarretjes naast de rails gezet en als extra voorzorg worden de bakken van de onderstellen genomen. Het werd onmogelijk geacht dat kinderen de zware ijzeren onderstellen op de rails kunnen plaatsen. Toch is dit Vrijdag gebeurd; de kinderen vermaakten zich kostelijk door op deze onderstel len langs de hellende baan naar beneden te rijden. De pret duurde echter niet lang, want al spoedig raakte het zoontje van den heer P. Keur bij een botsing tusschen twee wagentjes bekneld. Met ern stige inwendige kneuzingen werd hij naar het ziekenhuis te Haarlem vervoerd. Om verdere ongelukken te voorkomen is thans een wacht op het terrein geplaatst. JAN HENNIS MAAKT HET GOED. Voor Jan Hennis, die bij de school voetbalwed strijden zoo ernstig inwendig werd gewond en die twee operaties moest ondergaan, is thans het levensgevaar geweken. Toch zal het nog wel enkele weken duren, Voor hij het ziekenhuis mag verlaten. COMITó FLORA. De plantjes voor de schoolkinderen zullen uit gereikt worden op Dinsdagmiddag 27 Mei op het terrein van de Bewaarschool aan de Heerenstraat. VERLOTING V. V. V. De trekking van dc verloting voor V.V.V., die door de tijdsomstandigheden moest worden uitge steld, is thans bepaald op 14 Augustus a.s. Daar een groot deel van de loten nog niet .zijn verkocht, ter wijl er wel voor f 3000 aan prijzen zijn aangekocht is het voor de kas van V.V.V. noodzakelijk, dat er nog eenige duizenden loten worden verkocht. Om dit doel te bereiken riep het bestuur van V.V.V. de hulp in van een vijftigtal inwoners, die bijna zon der uitzondering Vrijdagavond ter vergadering in het Raadhuis verschenen en onmiddellijk hun medewerking toezegden. Door den vice-voorzitter van V.V.V., den heer Bolwidt, werd o.a. medegedeeld, dat onder de prijzen zijn een auto ter waarde van ruim f 1400, een motorfiets van f 750, een gasfornuis, dames- en heerenrijwielen (met banden) en vele andere waardevolle prijzen. De secretaris-penningmeester der V.V.V., de heer Jung, deelde mede dat het de bedoeling was, met Pinksteren de verkoopactie in te zetten. De ver koopsters zullen zooveel mogelijk verschijnen in oud-Zandvoortsche kleederdracht, wat zeker een aardig effect zal maken. Heel Haarlem maakt er van gewag; De omzet stijgt ook met den dag (Adv. Ingez. Med.) CURSUS E. H. B. O. Vrijdagavond hield dr. Van Fraassen in de Oude Bewaarschool voor de leden van de blokorga- nisaties der Luchtbescherming een cursus E.H.B.O. Dr. Van Fraassen, die den oorlog van zeer nabij heeft meegemaakt gaf aan de talrijke aanwezigen een indruk van de groote moeilijkheden, waarvoor men bij bombardementen kon komen te staan. Vol gende week Vrijdagavond wordt de cursus voort gezet. BENNEBROEK DE BENNEBROEKERLAAN. De werkzaamheden aan de Bennebroekerlaan, onze toekomstige boulevard, schieten thans flink op. Aan den huizenkant is reeds een flink, breed trottoir aangelegd en nu is men bezig de zijde van de Bennebroekervaart onderhanden te nenïen. De hoo rnen zijn reeds verdwenen en wanneer eenmaal de groote rijweg in orde is gemaakt en nieuwe boom pjes zijn geplant, is Bennebröek een sieraad rijker geworden. OVERVEEN Gisteren heeft de heer W. Flooren, oud-jacht opziener, te Overveen, zijn tachtigsten verjaarda; herdacht. In den morgen kwam de heer C. D. v. d. Vliet den jarigen gelukwenschen en sprak hem op zeer hartelijke wijze toe. Ook mevr. de Wed. Wilson Bunge en de heer R. Wilson gaven blijk van hun belangstelling en spraken eenige hartelijke woor den, waarna de heer Flooren zijn dank uitsprak en nog even menig oude geschiedenis ophaalde. Van het buiten „Vaart en Duin" kwam het per soneel zijn persoonlijke wenschen aanbieden. Verscheiden Overveners kwamen den'tachtigja rige feliciteeren. Diverse bloemstukken werden gebracht zoodat het huis in een bloemhof herscha pen werd en tevens kwamen telegrammen alsmede schriftelijke bewijzen van belangstelling de stem ming verhoogen. De dag werd verder in intiemen kring gevierd te midden van kinderen en familie. VELSEN Burgerlijke Stand. Bevallen; W. M. C. Boon—Dijkstra z.. Bl'daalsche- str.weg 42. Santpoort H. J. Wortelv d. Doe d.. Ste- phensonstraat 74, IJmuiden M C. RolvinkSchoor! z., Cypressenstraat 2, IJmuiden A. Rodenburg—Ver zijl z., Meerweidenlaan 36, Velsen-N. H. Bakker Nagel d., Kruisstraat 32, Velsen-N. A. Pel-Groen z., Melklaan 20rd, Velsen-N. M. H. RetzRavesteijn d., Engelmundusweg 23, IJmuiden. D. C. Helmer—Kramer z., J. Catslaan 20, Velsen. Overleden: J. v. Meer. 66 j., echtgene. v. A. v. Rijn, Zanderstraat 26, IJmuiden. L. Post, 81 j,, wdr. v.- L. Ki-amer, W. Beukelszstraat 3rd, IJmuiden. G. v. Eerden, 66 j., echtgene. v. H. v. Tunen, Schulpweg 103, Velsen-N. F. Berk, 22 j., ongehuwd. Trompstraat 150. IJmuiden. Ondertrouwden: E. P. Hccrc, Kon Wilhelminakade 58, IJmuiden en A. Sint, Pelsstraat 34, Velsen-N. Toek adres: Wijkerstraatweg 253, Velsen-N H Aalders, Kru- gerslraat 100, alhier en N Duindam, W. Beukelsz straat 41, IJmuiden. Toek. adres .W. Beukelszstraat 41, IJmuiden. D Rcmkes, Kennemerlaan 20, IJmuiden en S. Klement. Kennemerlaan 20. IJmuiden. Toek. adres: Kennemerlaan 20, IJmuiden. Huwelijken: H. D. Lokhorst en J. F. v. d Plas, Wij kerstraatweg 136. Velsen-N. S. Jaspers en K. Pais, Va- reniusstraat 14 .IJmuiden. H. Jaspers en C. Borst, Tulpstraat 20, Koog a.d. Zaan. J. A. Galavazi en N. E. Vis, Wijk aan Zeeërweg 22, IJmuiden butie-dienst de toezegging doen, dat de gemeente de extra administratieve kosten voor haar rekening zou nemen, als „Santpoort's Bloei" de kosten voor een lokaal zou dragen. Dit had het bestuur in ver- oand met den dringenden tijd reeds zonder machti ging der ledenvergadering gedaa-n, doch nu wilde 't de uitspraak van de ledenvergadering. Na uitvoerige besprekingen werd besloten de lden voor nog één uitreiking beschikbaar te stel len en meer uitreikingen te Santpoort-station af hankelijk te stellen van het succes van een op touw 'e zetten actie voor het werven van leden. IJMUIDEN Marktprijzen en Besommingen. Gr. griet f 152; Kl griet f 100; K. scho' f90—f46; Puf- schol 1 f41—f25; Pufschol 2 f21.50—f3; Gr. schar £41; Kl. schar f28—f 20; Pufschar f9—f4; Wijting f 57—f37; Kl. gullen f69; Pieterman f82—f56; Roode poon f106; Kl ïoode poon f64—f44; Poontjes f38—f34; Makreel f 80— f74; Horsmakreel f 23.50—f 17; alles per 50 K.G. Tarbot f5,60—f5,20; Tongen f4,80—f3 per K.G. Kabeljauw f20— f 1,50 per stuk; Vleet f3,50 per stuk. Trawier, Derika 5 150 m. f 3224. Kotters: E 436 f 6547; UK 76 f732; IJM 203 f 4492; IJM 223 f 923.—. Loggers: SCH 250 f 2069 SCH 30 3179; SCH 245 f1741; SCH 247 f1317; SCH 223 f1164; KW 89 f 1890; KW 173 f1221; KW 144 f1131; KW 59 f 1445; KW 108 f 1084 SCH 97 f 1520; SCH 201 f2030; KW 47 £1518; KW 2 f2063. BEVERWIJK De aanvoer aan de bloemenveiling. In de afgeloopen week werd aan de bloemen veiling ,,'t Centrum" een behoorlijk kwantum kas- irissen aangevoerd, waarvoor góede prijzen wei-den besteed. Verder werden er groote hoeveelheden Darwintulpen van den kouden grond aangevoerd. De aanvoer van rozen was eveneens van beleeke- nis, daarentegen wordt het aanbod van frezia's en narcissen steeds minder. De aanvoer van frezia's is vrijwel geheel afgeloopen. Over het algemeen werden er behoudens op de veilingen van Dinsdag en Woensdag goede prijzen besteed. De aanvoei was Vrijdag het grootst. DRIEHUIS VERGUNNING VERLEEND. Aan de directie der N.V. Begraafplaats „Wes- terveld" is vergunning verleend tot het verbouwen en vergrooten van een garage op de begraaf plaats tot werkplaats en kleedkamer. SANTPOORT Gronden worden als bouwterrein in exploitatie gebracht. De gronden, liggende ten Westen van den Kerk- weg en ten Zuiden van den Kruidbergerweg zullen als bouwterrein in exploitatie gebracht worden. De N.V. Lucas Aardenburg's Import-Export te Bever wijk heeft daartoe aan den raad der gemeente Vel sen zijn medewerking verzocht. De terreinen, waarom het hier gaat, zijn opgeno men in het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van 29 September 1937 nr. 98 Behalve voor wegaanleg ('met vijverpartij) zijn deze gronden bestemd voor half-open bebouwing met voortuinen van M. diepte en voor doorbro ken gesloten bebouwing met voortuinen van 5 M diepte.- Bij het college van B. en W. bestaat tégen deze plannen geen bezwaar; zij adviseeren daarom den gemeenteraad het besluit lot exploitatie te nemen Krachtens de „Bouwexploitatieregelen" zal de exploitante aan de gemeente te betalen hebben 18.406, zijnde haar aandeel in de kosten voor de werken voor algemeenen stadsaanleg en f 74.288 als haar aandeel in de kosten van het bouwrijp ma ken van de wijk, waartoe het door haar in exploi tatie te brengen terrein behoort. Van het laatstgenoemde bedrag zal op een nadei van gemeentewege te bepalen tijdstip een bedrag van 70.000 aan de exploitante worden geresli tueerd, wanneer er aan alle voorwaarden die ge steld worden zal zijn voldaan. De aan te leggen verharding en rioleering zullen worden aangesloten aan die. welke aanwezig is in den Kerkweg. De voetpaden zullen van een tegel trottoir worden voorzien. Bij de uitvoering van alle werkzaamheden, op de bouwexploitatie betrekking hebbende, zullen op elk tijdstip minstens 75 pCt. der tewerkgestelden werklieden moeten zijn, die ten minste een jaar voor de dagteekening van het besluit woonplaats hadden en sindsdien hebben behouden in deze g< meente. R.K. SPORTVEREENIGING „SANTPOORT". Programma voor Zondag 25 Mei: Santpoort IRipperda I 2 uur. V.V.A. II—Santpoort II 2 uur. Santpoort IV—D.E.M. III 12 uur. D.E.M. cSantpoort b 2 uur. Bovenstaande wedstrijd zal thans beslissen of Santpoort I kampioen wordt. De stand luidt thans- gesp. gew. gel. verl. pnt. Zand voort 20 15 3 2 33 Santpoort 19 15 2 2 32 Santpoort mist nog haar rechtsbuiten en ver schijnt in de volgende opstelling: C. Nijssen, J. Nijssen, D. Nijssen. Maarschalk, C. Tromp, Slok, Gerrits, T. Tromp, Bakkum, Kaldenbach Wijker. Jaarvergadering Bloei'5 Santpoort's Onder voorzitterschap van den heer Joh. Th. N van Beem hield „Santpoort's Bloei" Vrijdagavond in Hotel „De Weyman" haar jaarvergadering. De heer Van Beem memoreerde in zijn openings woord, dat „Santpoort's Bloei", ondanks de tijds omstandigheden, kerngezond is. Hij hoopte dat het aan het bestuur met mede werking van de leden gegeven zou mogen zijn df vereeniging door de branding heen te brengen, om haar in vredestijd tot nog grooter bloei te brengen Medegedeeld werd dat een verzoek tot het aan brengen van een halte aan den Middenduinerweg op grond van de tunnelplannen was afgewezen, dat de muzieknis door de gemeente was gerestaureerd, dal alle banken van „Santpoort's Bloei" geschildevd worden en dat de zomerconcerten ook dit seizoen weer in het Rijkenspark zullen worden gehouden. Uit het jaarverslag van dén secretaris bleek dal het ledental vrijwel stationnair bleef en dat de heer Van der Schaaf als penningmeester wegens vertrek moest vervangen worden. Nadat dit jaarverslag was goedgekeurd brach' de heer Visse het financieel verslag uit. dat ook'de goedkeuring der vergadering mocht wegdragen Aan den penningmeester werd décharge verleend. De voorzitter, de heer Van Beem. alsmede de an dere periodiek aftredende bestuursleden, de heerer Copier, Van der Kamp, Verhoef en Jonker werden bïi acclamatie herkozen. In plaats van den heer Van der Schaaf werd to* penningmeester gekozen de heer Van der Burg. Het bestuur vroeg de machtiging der leden vooi het beschikbaar stellen van gelden ter instandhou ding van het distributie-kantoor te Santpoort station. Toen de distributie-bescheiden alleen te Santpoort-dorp werden uitgereikt, werd dit te Sant- pooi-t-station als een ernstig bezwaar gevoeld, voor al in de wintermaanden. Het bestuur van „Sant- jpoort's Bloei" verzocht aan. het gemeentebestuur, hierin verandering te brengen, doch dit bleek niet mogelijk. Tenslotte kon het hoofd van den distri- Nu het niet meer vriest. Opruimen van de afdekking van den watermeter. In het najaar maakten wij, op verzoek van den Directeur van het Waterbedrijf Haarlem, onze le zers attent op de maatregelen, welke toen geno men moesten worden tegen het bevriezen van den •atermeter. Thans, nu geen vorst meer Ic verwachten is, is de tijd aangebroken om de bedekking van den wa termeter te verwijderen en den meterput schoon te maken. De directie van het Waterleidingbedrijf te Haar lem schrijft daarover: Alle zakken, stroo, oude dekens en dergelijke, dienen derhalve nu uit den meterput gehaald te worden, opdat de meteropnemers behoorlijk hun werk kunnen doen. Deze zijn geenszins verplicht de bedekking van den watermeter te verwijderen, integendeel, zij kuiuien vorderen, dat dit terstond door of vanwege den bewoner geschiedt. Indien een en ander niet tijdig opgeruimd wordt is er groote kans dat er door rotting een vieze boel met ongedierte in den watermeterput ontstaat, welke daar in geen geval geduld kan worden. Indien men overeenkomstig het advies van de Waterleiding den watermeter tegen vorst be schermt door het aanbrengen van een houten tus- schendeksel met handvat, behoorlijk sluitend op halve hoogte in den meterput aangebracht, dan moet ook dit tusschendeksel thans verwijderd en opgeborgen worden. Dit tusschendeksel kan het volgende jaar we derom dienst doen en is op den duur niet alleen veel goedkooper, doch vooral veel zindel ijker en gemakkelijker dan zakken, stroo, oude dekens of andere materialen die in den vochtigen meterput aan verrotting onderhevig zijn." i Onderstaande is reeds m een deel van onze vorxge iiploag opgenomen.) Twist met doodcl ijken afloop. TUBBERGEN, 23 Mei. Op een boerderij m de Weitemanlanden in de gemeente Tubbergen, kregen op Hemelvaartsdag zekere W. en L. twist met elkander, die zoo hoog liep, dat L. zijn mes trok en W. daarmede is het hart stak, zoodat het slachtoffer spoedig overleed. De drank schijnt aan dit drama met vreemd te zijn geweest. W. was 34 jaar oud en gehuwd. (A.N.P.) De handelsbesprekingen te Batavia. TOKIO, 23 Mei. (D.N.B.) In Japansche politieke kringen wijst men opnieuw op de ver traging welke de reeds sinds September van het vorige jaar in Batavia aan den gang zijnde onderhandelingen tusschen Japan en Nederlandsch- Indië steeds weer ondergaan. De woordvoerder van het Centrale bureau van inlichtingen van het kabinet verklaarde heden dat de moeilijkheden vooral door de houding van de Nederlandsch- Indische regeering veroorzaakt werden. Hij weiger de evenwel zich over den achtergrond der com plicaties uit te laten. Slechts gaf hij als zijn mee ning te kennen dat de onderhandelingen op het oogenblik in een belangrijker stadium gekomen zijn.'' - Ook de JapanSche bladen houden zich de laatste dagen meer 'met het vraagstuk van Nederlandsch- Indië bezig. „Kokoemin Sjimbóen" eischt zelfs dat de handelsbesprekingen zullen worden afgebroken, daar alle pogingen van de Japansche delegatie schipbreuk lijden op de tactiek en het optreden van de Ned.-Indische autoriteiten. Domei meldt dat de plaatsvervangend woord voerder van het departement van buitenlandsche zaken in de dagelijksche .persconferentie medege deeld heeft geen inlichtingen van Kenkitsji Josji- zawa, den leider der Japansche delegatie te Ba tavia, ontvangen te hebben. Josjizawa. aldus de woordvoerder, zal waar schijnlijk in Batavia blijven, totdat eenig concreet resultaat verkregen is, hoewel dit nog lang kan duren. FAILLISSEMENTEN (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V., Amsterdam.) Uitgesproken: 19 Mei. P. C. Oostveen, wonende te Amsterdam Amstelveenscheweg 132-1, R. C. Mr. P. B. Dijkster- huis, Cur. Mr. E. M. J. Minderop, Keizersgracht 230, Amsterdam. 19 Mei. M. J. Markx, winkelier, Alphen a. d. Rijn, van Mandersloostraat 58. R. C. Mr. A. Hilbingh Prins, Cur. Mr. F. J. J. Trapman, te Leiden. 19 Mei. J. van der Laaken, te den Haag, Herman Costerstraat no. 258, zaak drijvende Hobbemaplein 51. R. C. Mr. G. H. B. van den Boom, Cur. Mr. T. A. van Dijken, den Haag. Vernietigd: 7 Mei. M. Schoonenberg, Deursen, gemeente Ra- venstein. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 14 Mei. Arie Blok, veehandelaar. Woerden. 15 Mei. A. W. Hendriks. Schevenïngen. Geëindigd door homologatie van het accoord: 15 Mei. Chr. Hogenhout, drogist, Arnhem, St. Peterlaan 20. Groot 10 pet. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: 9 Mei. N.V. Gorinchemsche Schroef Stoomboot onderneming, te Rotterdam. Geëindigd door het verbindend .worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. nihil aan conc. cred. 9 Mei. N.V. Gorinchemsche Schroefstoomboot onderneming Mercurius, Rotterdam. Idem. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. 12 Mei. Abraham Prins, rijwielhandelaar, Scha- gen. Idem. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. 13 Mei. G. D. Steenman, voorheen wonende te Groningen, thans zonder bekende woonplaats. Idem Uitk. 8,41518 pet. Stoffer Fokkema, Amsterdam. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. E. H. Bamberg, Amsterdam, Idem. Jacob Vos Hzn„ water- en grondboringen, Bla- ricum. Idem. HAARLEM, 23 Mei. Bevallen: 18 Mei: C. EmmenAalders, z. 20 Mei: G. SehultheissSnijder. d„ J. T TroostPhilippo, z.( K. P. A. AartsHonijk. d 21 Mei: C. M. Siemonis—ter Laare, z., J. M. van Roodselaar—Hooglugt, d., N. Dik- keboomPosch, z.. A. de Bruin—van Leeuwen, d., S. E. SprengersOverdijk, z., A. E. JacquesBlok, d. 22 Mei: J. E. van MaasRobijn, d., M. M. Andrée Huurman, d„ A. W. LandmeierImmers, d„ G. W. van den Haakde Korte, z., M J C. BessemNies, d 23 Mei: G. M MastVenema, z., C. P. Tammes— Cornelisse, d- Overleden: 20 Mei: G. Kreeftvan der Weide, 17 j.. Pijnboomstraat; O. P. M. 12 u., z. v. P. T. Meiman, Kamperlaan. 21 Mei: P. H. A. Blom, 69 j„ Vosmaer- straat: H. Joon—Clermont, 79 j., Zaanenlaan; W. M. M. BesierLamfers. 42 j,, Parklaan; J. W. van der Schaar—Damen, 77 j., van Egmondstraat; A Boons- stra—Palsma, 73 j., Hazepaterslaan. Ondertrouwd 23 Mei: H, D.Siecag qn J. J. C. da Graaft -

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2