Haarlem's Dagblad Fabrieken in Zuid-Engeland aangevallen. Duitsche luchtmacht bracht sinds 20 Mei in de Middellandsche Zee 21 Britsche oorlogsbodems tot zinken. NieuWe landingen op Kreta. De „Bismarck" opnieuw in actie. 58e JAARGANG No. 17772 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactia 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DINSDAG 27 MEI 1941 'Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 2.elke regel meer 0.40. Reclames 0.65 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels 0.70, elke regel meer 0.17V4. Groentjes zie rubriek. BRANDSTOFFEN K A ARTEN VOOR HAARLEMMERS. Het publiek wordt in alphabetische volgorde van „straat" opgeroepen. UITREIKING BEGINT DONDERDAG A.S. De uitreiking van de brandstoffenkaarten voor het stookseizoen 1941-1942 zal reeds a.s. Donderdag beginnen. Het betreft hier uitsluitend de uitrei king van de categorie A, particuliere woningen, zoo wel voor haarden en kachels als centrale verwar ming. Het publiek kan zelf aan een vlotte uitreiking medewerken, door van het onderstaande goede nota te nemen. Alleen zij kunnen hun kaarten komen afhalen, die de aanvraagkaart MD 111 welke door de post huis-aan-huis bezorgd is, reeds aan den Distributie- dienst hebben geretouneerd. Zij. die dit verzuimden, zullen dus voorloopig nog geduld moeten hebben. Het is noodzakelijk, dat men alle stamkaarten van alle gezinsleden gelijk aan biedt. Men weet dus nu van te voren, dat men op den dag, dat men aan de beurt is, de stamkaarten van alle gezinsleden dient thuis te houden. B'.i de stamkaarten der gezinsleden mag slechts één kaart zijn met het stempel ..hoofd". Hebben meer leden van het gezin dit stempel op de stamkaart, dan is men verplicht onverwijld op het Stadhuis bij de afdeeling Bevolking de kaarten, waarop dit stempel ten onrechte voorkomt, te doen verwijderen. Zelf mag men dit niet doen. Tn een gezin kan dus slechts één persoon met het stempel „Hoofd" voorkomen. Onder gezinsleden worden verstaan inwonende ouders, kinderen, klein, stiefkinderen en verdere familieleden, als mede eventueel inwonend dienstpersoneel. Kost gangers of kamerbewoners worden dus niet tot het gezin gerekend. Verleden jaar moesten zij, die behalve een A-formulier, ook een C-formulier had den ingediend voor kamerverhuur, beroep, les kamer, spreekkamer, winkel, café enz. de kaarten halen gelijktijdig met de toewijzing voor het C- formulier. Dit is thans anders. Alle kaarten voor particuliere woningen moeten thanj worden afgehaald, waarbij men alleen het aantal vertrekken heeft mogen be rekenen, dat men voor eigen gebruik bewoont. Extra toewijzing voor pensions en bedrijf volgt dus later. De extra verstrekking van losse bons voor groote gezinnen geschiedt uitsluitend ten behoeve van de groep haarden en kachels, dus niet voor centrale verwanping. Er wordt nog eens nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat men zonder het stempel ..Hoofd" on de stamkaart niet voor een brandstoffenkaart in aanmerking kan komen. OPROEP PER STRAAT. Men neme er goed nota van, dat de volgorde van uitreiking thans niet geschiedt naar de alpha betische volgorde van den familienaam, zooals tot heden de gewoonte was, doch dat dit keer de alphabetische volgorde van de straatnamen in aanmerking wordt genomen. Gedurende de uitrei king zal eiken dag worden bekend gemaakt welke straten in elk der uitreiklokalen den volgenden dag aan de beurt zijn, waarbij wij er ten overvloede de aandacht op vestigen, dat in Noord dit keer slechts één lokaal is, n.l. het gebouw van den Ned. Pro testantenbond in de Berkenstraat en niet in het lokaal aan de Zocherstraat. Men is ditmaal in ver band met de ingezonden kaarten verplicht, zich aan tijd en plaats van uitreiking te houden. Men kan op een andere plaats of op een anderen tijd niet geholpen worden. Zij, wier aanvraagkaarten op Dinsdag 27 Mei niet in het bezit van de distributiekantoren waren, moe ten de kaarten thans niet halen, doch op een nadere aankondiging wachten. Een schilderijen-tentoonstelling te Zandvoort. Medewerking van het gemeentebestuur. ZcIs reeds vermeld is zal te Zandvoort van 14 J tot 1 September in het Raadhuis een ten- toons.riling van schilderijen en teekeningen ge houden worden van de volgende in Zandvoort woonachtige schilders: E. A. M. Brands, mevrouw D. J. Chevallier, T. J. Groeneveld, mej. J. B. de Jong, D. de Lange en mevrouw G. Schakel-Braa- kensiek. Deze tentoonstelling zal dagelijks geopend zijn ('s morgens en 's middags, op Zondagen alleen 's morgens), de toegang is gratis. Het gemeente bestuur is van meening, dat door het beschikbaar stellen van eenige lokaliteiten, die zich voor dat doel gunstig eigbnen, medeleven met het voorwaar niet gemakkelijk bestaan van menig schilder ge toond wordt. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat de exposanten besloten hoofdelijk van de te verkoo- pen schilderijen 20 pet. af te staan, welk bedrag over al de exposanten verdeeld wordt, een toe te juichen bewijs van gemeenschapszin. De repen maakt veel poed. Bedrijvigheid in den Haarlemmermeerpolder. De regenbuitjes van de laatste dagen heeft de wieders naar buiten gelokt en geen wonder. Na een periode van uiterst langzamen groei tijdens den kouden wind, schiet het groen thuis uit den grond met snelheid omhoog. De granen staan reeds enkele decimeters boven de niet meer zichtbare grauwe oppervlakte. Het is een frisch donker groen dat de velden siert. Op vrijwel alle bedrijven welk een tegenstel ling met het vorige jaar zien we nu ook het lichtgroene wollige vlas, dat als een tapijt ligt uit gestrekt temidden van korenvelden. De erwten zijn ook eens komen kijken of het nog geen lijd is en hebben al vast hun zaadlobben laten zien. Ook de bieten hebben na de erwten zich boven den grond gewaagd, wakker geroepen door den malschen regen. Zelfs werd op een enkel veld al met den schoffel gedund: nog wel een beetje vroeg, daar de jonge plantjes zich nog niet voldoende hebben ontwikkeld. Anderzijds geeft het de restee- rende plantjes gelegenheid beter op te klimmen. De Meiregen heeft heel wat leven doen ontwaken. ant door het opschieten van niet gewenscht groen hebben de wieders thans druk werkK.'t onkruid te verwijderen. Wanneer we ook de aardappelvelden hebben bezocht kunnen we niet anders zeggen dan dat de gewassen ondanks de late lente bijzonder fraai staan. Echtpaar in brandend huis omgekomen. DOETINCHEM, 27 Mei. Hedennacht om streeks drie uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een perceel aan den Holterweg, be woond door het echtpaar Smit. De brand, die waar schijnlijk in de bovenverdieping is ontstaan, greep zoo snel om zich heen. dat toen de Doetïnchem- sche brandweer arriveerde, er zoo goed als niets meer te redden viel. Het echtpaar dat vermoede lijk door den rook bedwelmd geraakt was, kwam in de vlammen om. Of zich nog meer personen in bet huis bevonden, is niet bekend. Rijwieldief gearresteerd. Had zes fietsen gestolen. Maandagmiddag tusschen één uur en half twee werd van een veertienjarigen jongen in de Schag- chelstraat te Haarlem een rijwiel gestolen. Hiervan werd aangifte gedaan bij de politie; deze hield een paar uur later een 30-jarigen inwoner van Delft aan. die de gestolen fiets bij zich had en trachtte te varkoopen. De man bekende niet alleen den diefstal van dit rijwiel, maar ook van een fiets, die hij op den Koudenhorn gestolen en inmiddels ver kocht had. Verder bekende hij, 's morgens een fiets in Amsterdam gestolen te hebben en drie rijwielen te Hilversum. De twee te Tftarlem ontvreemde fiet sen zijn in beslag genomen en de Delftenaar werd in verzekerde bewaring gesteld. Ongekeurd varkens vleesch in beslag genomen. Kapper zat het uit te bcenen! Maandagmorgen heeft de politie te Haarlem aan gehouden een 34-jarige juffrouw, die ongeveer vijf pond ongekeurd varkens vleesch bij zich had. De politie stelde naar de herkomst van dit vleesch een onderzoek in. Ten huize van een timmerman te Haarlem werd ongeveer 25 K.G. ongekeurd var- kensvleesch aangetroffen. Een kapper was daar bezig met het uitbeenen van het vleesch. De tim merman bekende, dit vleesch van iemand in As sendelft gekocht te hebben. De politie maakte pro ces-verbaal op en nam het vleesch in beslag; het werd naar het Slachthuis vervoerd. DE HEER H. J. TJADEN OVERLEDEN. In den ouderdom van 79 jaar is te Haarlem over leden de heer H. J. Tjaden, senior-firmant der Firma H. J. Tjaden en Zoon alhier. De heer Tjaden heeft diverse functies bekleed ir. het Protestantsch kerkelijk leven te Haarlem. Hij was langen tijd lid van het College van Gemachtig den en ouderling der Ned. Hervormde Gemeente, bestuurslid van het Hulpzendingsgenootschap on der de zinspreuk ..De liefde van Christus dringt ons", voorzitter der vereeniging ..Tot verbreiding der Waarheid", bestuurslid van het Chr. Tehuis voor Militairen en bestuurslid der Wijkvereenfging van Wiik VII der Ned. Herv. Gemeente in de Mo lenaarstraat. In verband met zijn hoogen leeftijd had de heer Tjaden zich den laatsten tijd uit zijn diverse functies teruggetrokken. De teraardebestelling zal plaats vinden op Vrij dag 30 Mei a.s. des namiddags te 1 uur op de Alg. Begraafplaats aan de Kleverlaan. GEEN SCHOENENBONS MEER AANVRAGEN. Het Hoofd van den Haarlemsghen Distributie- dienst ziet zich genoodzaakt, reeds na enkele da gen, de gelegenheid tot aanvragen van schoenen bons, stop te zetten. De toeloop is die enkele dagen zoo enorm groot geweest, dat de thans gedane verzoeken eerst die nen te worden afgehandeld, teneinde een juist overzicht te krijgen van den nog beschikbaren voor raad bons. --- In den loop van de maand Juni zal wederom worden bekend gemaakt, wanneer weer gelegen heid tot het indienen van aanvragen kan worden gegeven. Varkens gestolen en geslacht. Een brutaal stukje in de Haarlemmermeer. Op de boerderij van den landbouwer van E. aan den Aalsmeerderlijk zijn in den afgeloopen nacht ongenoode gasten op het erf verschenen en hebben er een brutaal staaltje uitgehaald. Eerst bezochten zij een varkenshok in den boomgaard. Zij bleken goed den weg te weten, doch zij hadden niet gerekend op de weerspannigheid dei' varkens, die los braken en de vrije natuur zochten. De dieven forceerden daarop het slot van een dei- schuren. Hier handelden zij wat voorzichtiger cn met meer suc ces. Twee van de beste en- vetste varkens werden buit gemaakt, meegevoerd naar een nabijgelegen haverveld n geslacht. De ingewanden werden tusschen de haver achtergela ten en de rest werd naar veiliger oord gesleept. Een ding zagen de heeren echter over het hoofd. Bij deze nachte lijke strooptocht hebben zij zoovele sporen achtergelaten, dat het de politie zeker zal gelukken de daders te achter halen. De grootste aalscholverkolonie van ons land be vindt zich te Wanneperveen. Op de nesten, hoog in de boomen, is het heel den dag een drukte van belane'. (Foto Pax-Holland). Talrijke brisant- en brand bommen uitgeworpen. BERLIJN, 27 Mei. (D N.B.) In Zuid-Engeland zijn, naar aan het DN B. wordt gemeld, twee fa brieken van de Engelsche vliegtuigindustrie in den nacht van Maandag op Dinsdag gebombardeerd. Hierbij werd een eonstructiefabriek voor vliegtui gen zwaar getroffen en in een deel van deze fa briek aanzienlijke vernielingen aangericht. Als ge volg van de talrijke neergeworpen brisant- en brandbommen van alle kalibers ontstonden er ver scheidene ontploffingen met hardnekkige branden. De tweede fabriek, een fabriek van vliegtuigon- derdeelen. is door een groep Duitsche vliegtuigen succesvol met bommen bestookt. De opmarsch van de Duitsche en Italiaansche troepen in Noord-Afrika. Pantserwagens in den aanval. (Weltbild-Pax Holland). Duitsch weermachtsbericht: In dezelfde periode vier Engelsche kruisers door de Italianen vernietigd. BERLIJN, 26 Mei. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bokend: „In den strijd om Kreta heeft het luchtwapen, zooals in een extra- bericht is medegedeeld, buitengewone successen op de Britsche Middellandsche Zeevloot behaald. Alleen de Duitsche luchtstrijdkrachten hebben, volgens een samenvatting van de totdusver verstrekte berichten, sinds den 20sten Mei zeven vijandelijke kruisers of luchtdoelkruisers en acht torpedojagers alsmede een duikboot en vijf motortorpedobooten tot zinken ge bracht. Door bomvoltreffers werden verder een slag schip, alsmede verscheidene kruisers en torpedoja gers zwaar beschadigd. Italiaansche zee- en lucht strijdkrachten hebben in dezelfde periode vier vijandelijke kruisers tot zinken gebracht en ver scheidene andere sclieepseenheden beschadigd. Hierdoor heeft de Engelsche heerschappij ter zee in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee door de schitterende samenwerking van de zee- en luchtstrijdkrachten der verbonden spilmogend- heden een zwaar verlies geleden. Op het eiland Kreta verloopt de strijd van de aldaar optredende formaties van het luchtwapen en van het leger onder voortdurende aanvoer van versterkingen verder succesvol. Formaties van het Duitsche luchtwapen hebben ook gisteren doeltref fend in de gevechten op den grond op het eiland ingegrepen. Zij wierpen Britsche steunpunten en munitieop slagplaatsen in brand, vernietigden twee vrij groote koopvaardijschepen en schoten in luchtgevechten drie Britsche gevechtsvliegtuigen en drie jachtvlieg tuigen neer. Drie andere vijandelijke vliegtuigen werden op den grond vernield. Op het eiland vernietigden Duitsche jachtvlieg tuigen door beschieting met de boordwapens vier Britsche stellingen doorbroken. De aanvalsaclies van Duitsche troepen op Kreta worden naar het D.N.B. verneemt doeltreffend gesteund door nieuw aangekomen gevechtsafdeclingen. Op verscheidene plaatsen zijn de laatste dagen nieuwe eenheden geland, die zich reeds vercenigd hebben en in gesloten formaties optreden tegen de Britsche haarden van tegenstand. Op strategisch belangrijke pun ten hebben de voorhoede t roepen van de para chutisten den weg voor den opmarsch vrijge maakt, zoodat de landingstroepen zich strijdend een weg konden banen van het Westelijk deel van het eiland naar Viet overige gebied. Naar de Britsche Berichtendienst meldt, heb ben de Duitsche strijdkrachten op Kreta een krachtigen aanval ondernomen en de Britsche stellingen doorbroken, nadat die hevig door de luchtmacht gebombardeerd waren. Voorts deelt het D.N.B. mede. dat in de felle gevechten op Kreta in den loop van Maandag Duit sche duikbommenwerpers ingegrepen en met suc ces Engelsche troepenconcentraties en veldkampe- menten aangevallen hebben. De vijand leed hierbij zware verliezen. In het zeegebied rondom Kreta hebben Duitsche verkenningsvliegtuigen een zwaren kruiser ont dekt. die op het voorschip cn midscheeps uitge brand was. terwijl op het achterschip nog brand en rookwolken te zien waren. Voorts is een op het strand gezette, midscheeps uitgebrande en aan het achterschip zwaar getroffen torpedoboot jager ge zien. TREFFERS OP VLIEGTUIG- MOEDERSCHIP. BERLIJN. 27 Mei. (D.N.B.) In het oostelijk bekken van de Middellandsche Zee hebben gistereri Duitsche duikbommenwerpers vele treffers van zwaar kaliber geplaatst op een Britsch vliegtuig moederschip. Tijdens denzelfden aanval werd nog een kruiser, die in formatie met het vliegtuig moederschip voer, getroffen. Roosevelt wijzigt zijn rede. Gevolg van den internationalen toestand. Uit Washington verneemt het D.N.B.: De secretaris van Roosevelt. Early, heeft giste ren medegedeeld dat Roosevelt er mede bezig is om, met het oog op den zich snel wijzigenden in ternationalen toestand, zijn rede te veranderen. Bij het redigeeren van zijn rede wordt hem advies ge geven door den tooneelschrijver Robert Sherwood en den New-Yorkschen rechter Samuel Rosen man. op den grond geparkeerde jachtvliegtuigen en be schadigden zes andere zwaar. In Noord-Afrika geringe activiteit der artillerie voor Tobroek. In het zeegebied om Engeland hebben gevechts vliegtuigen twee vrachtschepen met tezamen 20000 b.r.t. tot zinken gebracht en twee groote koopvaar dijschepen zwaar beschadigd. Bij aanvallen van Duitsche jachtvliegtuigen op de Engelsche Zuid kust en bij pogingen van den vijand om overdag de bezette gebieden en de Duitsche Bocht binnen te vliegen werden in luchtgevechten drie Britsche jachtvliegtuigen en drie gevechtsvliegtuigen neer geschoten. Bovendien schoot een patrouillevaartuig drie en de marine-artillerie twee Britsche gevechts vliegtuigen neer. De vijand heeft overdag noch des nachts boven het Duitsche rijksgebied gevlogen". Engelsche convooien aangevallen. Optreden van Duitsche duikhooten aan de West-Afrikaansche kust. BERLIJN. 27 Mei. (D.N.B Duitsche duikhooten hebben in den afgeloopen dagen aan de West-Afrikaansche kust met groot suc ces vijandelijke convooien aangevallen. Na dere bijzonderheden ontbreken nog. TANKSCHEPEN AANGEVALLEN. BERLIJN, 27 Mei. (D.N B Ten Oosten van de Orkaden is een tankschip van 3.000 br.t. van zeer geringe hoogte door Duitsche bommenwerpers aangevallen en zoo zwaar getroffen dat het met slagzij en sterke rookontwikkeling bleef liggen. Een ander tankschip van 4.000 br.t. is door het Duitsche luchtwapen in den Atlantischen. Oceaan aangevallen, waarbij de bommen vlak bij den scheepswand ontploften, waar aanzienlijke schade ontstond. In het zeegebied om Kreta heeft Maandag een Britsch transportschip van 8.000 br.t. twee zware voltreffers gekregen, waardoor het schip zoo zwaar beschadigd werd dat aangenomen kan worden dat het verloren is gegaan. Nader meldt het D. N. B Duitsche duikbooten, die. zooals reeds in het kort gemeld, in de laatste dagen met groot suc ces aan de Westkust van Afrika hebben geope reerd. hebben uit verscheidene vijandelijke con vooien meer dan tien schepen met een gezamen- 1 ijken inhoud van 52.000 b.r.t. tot zinken ge bracht. Zwaar gevecht met Engelsche overmacht. BERLIJN. 27 Mei (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Het slagschip „Bismarck" is sinds Maandag avond 9 uur weer in een zwaar gevecht tegen een vüandeljjke overmacht gewikkeld. Verliezen der Engelsche luchtmacht Op één dag gingen 19 vliegtuigen verloren. Het D.N.B. meldt: Het Duitsche luchtwapen heeft Zondag in totaal twaalf vijandelijke vliegtuigen in luchtgevechten en een vliegtuig door afweergeschut neergeschoten. Drie vijan delijke toestellen werden op den grond in brand geschoten en drie Britsche gevechtsvliegtuigen zijn door marine-artillerie vernietigd. In totaal bedroegen de verliezen van den tegenstander dus 19 vliegtuigen. Twee eigen toestellen gin gen verloren. De Valera protesteerde tegen Engelsche dienstplichtplannen. Betoogingen in Noord-Ierland. Het D.N.B. deelt mede: In den Ierschen Dail heeft de minister-president, De Valera gistermid dag gesproken over de plannen tot invoering van den algemeenen militairen dienstplicht in Noord- Ierland. Volgens te Stockholm ontvangen berichten zeide hij dat hij bij de Britsche regeering reeds heeft geprotesteerd tegen deze plannen, aangezien men op 'n fundamenteel recht geen ernstiger aanslag kan plegen dan door iemand te willen dwingen te vechten voor een land, waartoe hij niet wenscht te behooren. Naar Reuter meldt, zal de premier van Noord- Ierland, die Zondag van Londen is vertrokken bin nenkort een verklaring afleggen over zijn bespre kingen met Churchill. Reuter neemt aan dat die verklaring zal overeenkomen met Churchill's mede- deelingen in het parlement. Gedurende het weekeinde, aldus meldt Reuter voorts, zijn in Noord-Ierland talrijke betoogingen tegen invoering van den dienstplicht gehouden. Maandag hebben Iersche arbeidersleiders een tele gram aan Britsche arbeidersafgevaardigden gezon den, waarin z\j uiting geven aan hun ernstige ont stemming. Zij zeggen in dat telegram dat uit in voering van den dienstplicht slechts verbittering kan vorotkomen. Daarom verzoeken zij den afge vaardigden dringend al hun invloed aan te wen den om deze „agressieve daad" te verhinderen. Employé stal pasmunt bij de Rijksmunt. In de Rijksmunt heeft de 40-jarige employé K. zich in den loop van de vorige week schuldig gemaakt aan diefstal van een zakje pasmunt, in houdend duizend nieuwe dubbeltjes. Nadat bekend was geworden, dat'deze dubbeltjes zonder de con trole te zijn gepasseerd, reeds in roulatie waren gebracht in Den Haag. Rotterdam en Amsterdam, is men achter de fraude gekomen. K. is na verhoor en bekentenis ingesloten in het huis van bewaring. Eigen vervoerdersorganisatie. Vervocrsvcrgunningen. 's GRAVENHAGE, 26 Mei. Het heden ver schenen verordeningenblad no. 23 bevat een besluit van den secretaris-generaal van het departement van Waterstaat, houdende oprichting van een orga nisatie, welke den naam „Eigen-Vervoerders Orga nisatie (E.V.O.) draagt. Art.' 1 luidt als volgt: 1. Ten behoeve van een eenvormige samenvatting van diengenen, die goe deren in eigen vervoer langs den weg vervoeren wordt een organisatie opgericht, welke den naam „Eigen-Vervoerders Organisatie" (E.V.O.) draagt, rechtspersoonlijkheid bezit en welker zetel te 's Gravenhage is gevestigd. 2. De secretaris-gene raal van het departement van Waterstaat geeft voor schriften omtrent de samenstelling en bevoegdheden van de organen der in het eerste lid genoemde or ganisatie en neemt de daarmee samenhangende noodzakelijke maatregelen. Voorts zijn bij deze verordening eenige wijzigin gen aangebracht in het tweede uitvoeringsbesluit ingevolge de verordening betreffende het vervoer van personen en goederen. Deze wijzigingen heb ben de volgende strekking: Degene, aan wien een vervoervergunning vaö den inspecteur-generaal verleend is, wordt daar mede lid van de Eigen-Vervoerders Organisatie met alle daaruit voortvloeiende rechten en verplichtin gen. De rijksinspecteur van het verkeer beslist over het al dan niet vérleenen van een vergunning, ge hoord in commissie, welke voor zijn district, onder goedkeuring van den secretaris-generaal van het departement van Waterstaat is samengesteld uit leden aangewezen door de E.V.O. aangevuld met 'n door hem aan te wijzen deskundige op het ge bied van het beroepsgoederenvervoer langs den weg. De E.V.O. kan binnen één maand na dagteekening van 'n beschikking van den rijksinspecteur van het verkeer waarbij een vergunning is verleend, daar tegen schriftelijk beroep instellen bij den secre taris-generaal van het departement van Waterstaat. Dit besluit is in werking getreden met teruswer- kennde kracht tot 23 Mei 1941. Voorloopip: «reen extra vaste brand stoffen voor zieken. 's-GRAVENHAGE, 26 Mei. De secretaris generaal van het departement van handel, nijver heid en scheepvaart maakt bekend, dat in overleg met de hoofdinspectie van de volksgezondheid en het rijkskolenbureau bepaald is, dat voor zieken en bevallingen tot nader aankondiging in geen enkel geval meer extra rantsoenen vaste brand stoffen zullen worden beschikbaar gesteld. Jeugdige boefjes te Bergen op Zoom gegrepen. De politie van Bergen op Zoom is er in ge slaagd de hand te leggen op zes boefjes, die er gedurende eenigen tijd werk van maakten winkel diefstallen te plegen. De buit heeft bestaan uit vet, boter, zeep, textielgoederen. kaas, batterijen, dyna mo's, zaklantaarns enz. Bovendien hadden de 'jon gens ingebroken in een villa en zij hadden eveneens winkeldiefstallen te Steenbergen en Roosendaal op hun geweten hadden. Te Hoogerheide hadden zij voorts een rijwiel gestolen cn ten slotte bleken zij ook niet vreemd te zijn aan ladelichten en zakken rollen. De honderdduizend eruit. Bij de heden gehouden trekking der Staats loterij is de 100.000 gevallen op No. 11940. REMONSTRATSCH OER. GEMEENTE In de godsdienstoefening in de Remonstrantsche kerk te Haarlem van jl.l Zondag zijn de nieuwe be stuursleden Mej. Burger en de heer Dr. Garrer be vestigd. De voorganger Dr. Noordhoff, bracht een woord van dank aan de afgetreden bestuursleden Mevr. Olivier en den heer Beun. HEDEN: 8 PAGINA'S

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1