Haarlem's Dagblad *MÊh:r mmmm De distributie van vleeseh en vieeschwaren Op Kreta meer dan 8000 Britten en 4000 Grieken gevangen genomen. Duitsche vliegtuigen boven Engeland. een verd Ik :den, hen- om oude zin- iruk, ische zang was artet t het s uit elde. irteL iken! 'atje, anti- roor- het i ge- her- 58e JAARGANG No. 17779 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM DONDERDAG 5 JUNI 1941 'Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post f 3.73, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 2.—, elke regel meer 0.40. Reclames 0.65 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels 0.70, elke regel meer 0.17Vi- Groentjes zie rubriek. Onderscheid tusschen de genummerde en met ,,een rantsoen vleesehof „een rantsoen vieeschwaren gemerkte bonnen. 's-GRAVENHAGE. 4 Juni. De secretaris-ge neraal van het departement van Landbouw en Visscherij vestigt er nogmaals met nadruk de aan dacht op. dat de met „een rantsoen vleeseh" ge merkte bons, welke onbeperkt geldig zijn, recht geven op 't koopen van een heel rantsoen vleeseh (honderd gram. been inbegrepen) of een heel rantsoen vieeschwaren, dus op een hoeveelheid, welke tweemaal zoo groot is als kan korden gekocht tegen afgifte van een genummerden bon van de vleeschkaart. Evenzoo geeft met „een rantsoen vieeschwaren" gemerkte bon recht op het koopen van een heel rantsoen vieeschwaren, dus op een hoeveelheid, welke tweemaal zoo groot is als kan worden gekocht tegen afgifte van de voor vieesch waren bestemde genummerde bons van de vleesch kaart, die slechts op een half rantsoen vieeschwa ren recht geven. Haarlemmers met dubbele namen. Een onderzoek vanwege den Hoogen Raad van den Adel. Nu alle Nederlander? boven de 15 jaar een Per soonsbewijs moeten hebben wordt bij de uitreiking daarvan een onderzoek ingesteld naar de dragers van dubbele namen. Deze zullen in de toekomst alleen behouden mogen worden als het recht tot het voeren kan worden aangetoond. Bij de aanvrage voor het Persoonsbewijs moeten de dragers van dubbele namen hun stukken over leggen. Die worden dan door de ambtenaren van den Burgerlijken Stand opgestuurd naar den Hoo gen Raad van «den Adel te 's-Gravenhage die een onderzoek instelt. Wij vernamen dat te Haarlem ongeveer 1000 personen van 15 iaar en onder een dubbelen naam voeren. Ten Stadhuize heeft men den indruk dat het overgroote deel daartoe gerechtigd is. Er zijn reeds een groot aantal bescheiden naar Den Haag gestuurd, maar het onderzoek dat zich over het geheele land uitstrekt, is natuurlijk zeer omvang rijk. Tot heden zijn te Haarlem dan ook nog geen beslissingen ontvangen. FRAUDULEUS GESLACHT. Door de Haarlemsche politie is in samenwerking met den Crisis-Landbouw Dienst in een schuur aan het Schotervoetpad een doode koe opgespoord, die daar ter plaatse frauduleus geslacht was. In verband hiermede zijn opgespoord een 50- jarige koopman en een 34-jarige slager, beide woonachtig te Haarlem, die bekend hebben, de overtreding te hebben begaan. Er is proces-verbaal tegen hen opgemaakt. I De geslachte koe is naar het abattoir overge bracht. De Haarlemsche Werkinrichting. Eenige afdeelingen bestaan 12H jaar. Dinsdag 10 Juni bestaan de afdeelingen Blinden en zwakzinnigen (rietmattenmakerij) van de Haar lemsche Werkinrichting, Botermarkt, 12y2 jaar. dagmorgen te 11.15 uur het werk even worden on derbroken om dit jubileum met personeel en te werk gestelden te vieren. VEERTIGJARIG JUBILEUM. De heer W. H. Harmsen, Bastiaanstraat 93 her dacht heden zijn veertigjarig jubileum als magazijn bediende bij de firma Heenk, Groote Houtstraat te Haarlem. De jubilaris werd, in het bijzijn van het geheele personeel, zeer waardeerend toegesproken door den heer J. C. Wcfers Bettink, eigenaar dezer firma. Vervolgens door den heer W. C. v. Zutphen, procu ratiehouder, welke van een dertigjarige samen werking kon getuigen en door den heer J. van Dalen Jr., bedrijfsleider. Geschenken en bloemen vergezelden deze felicitaties. In den Haarlemmerhout zijn de eekhoorns zoo zeer gewend aan de vaste bezoekers en bezoek sters, dat zij uit de hand voedsel aannemen. Zooals men ziet versmaden deze knabbelaars allerminst een koekje. (Foto Stevens) j JONG LEVEN IN DE HERTENKAMP. Twee witjes en vier bontjes vormen het kroost van de trotsche kalkoenhen in de Hertenkamp te Haarlem. Het warme weer lokt natuurlijk tot een uitstapje, waarop het jonge goed al vroeg gedresseerd wordt in het graantjes pikken en wormpjes zoeken (Foto De Haas) DE VEROVERING VAN KRETA. Na de landing maken de Duitsche soldaten zich in allerijl gereed, om het offensief in te zetten. (Foto Atlantic-Holland) Duitsch weermachtsbericht: Huil gebombardeerd. De strijd in de Britsche wateren. BERLIJN, 4 Juni. (D.N.B.) Het opperbe vel van de weermacht maakt bekend: „Bij de gevechten op het eiland Kreta wer den, naar tot dusver is vastgesteld, meer dan 8.000 Britten en 4.000 Grieken gevangen geno men. Talrijke gepantserde gevechtswagens en stukken geschut, alsmede groote hoeveelheden munitie, kleeding en levensmiddelen werden buit gemaakt. Het luchtwapen heeft gisteren industrieele in stallaties in het graafschap Essex en in Zuid-En- geland gebombardeerd. Ten Noord-Oosten van de Orkaden hebben gevechtsvliegtuigen in den afge- loopen nacht een koopvaardijschip van 4.000 br.t. tot zinken gebracht en voor de Noordkust van Schotland van 2 op 3 Juni hebben torpedovliegtui gen twee treffers geplaatst op een vrij groot Britsch oorlogsschip. In den afgeloopen nacht waren doeltreffende aanvallen gericht op de ravitailleeringshaven Huil en op de haveninstallaties aan de Engelsche Zuid en Oostkust. In Noord-Afrika levendige wederzijdsche activi teit van de artillerie voor Tobroek. Formaties Duit sche duikbommenwerpers en torpedovliegtuigcn vielen op 2 Juni herhaalde malen doelen rondom Tobroek aan en vernietigden in de haven een transportschip en plaatsten een treffer op een Brit sche luchtdoelbatterij. De vijand heeft overdag noch des nachts boven het Duitsche rijksgebied gevlogen. In de periode van 31 Mei tot 3 Juni verloor de vijand twintig vliegtuigen. Hiervan werden er 14 in luchtgevechten, door nachtjagers en de lucht doelartillerie, en twee door mijnenvegers neerge schoten, terwijl de rest op den grond werd ver nield. In dezelfde periode gingen tien eigen vlieg tuigen verloren". DE OORLOGSBUIT OP KRETA. BERLIJN, 4 Juni. (D.N.B.) De buit van de Duitsche troepen op Kreta is aanzienlijk. Volgens een voorloopige inspectie van het deels in den strijd veroverde, deels door het Britsche bezettings corps op de vlucht achtergelaten oorlogsmateriaal, bestaat de buit uit twintig pantserwagens, vijftig stukken geschut, aanzienlijke hoeveelheden munitie en talrijke auto's. Onder de buitgemaakte stukken geschut bevon den zich twee batterijen kustgeschut van zwaar kaliber. Bovendien zijn verscheidene groote opslag plaatsen met kleeding en levensmiddelen, die de Britsche troepen op hun vlucht niet meer konden vernietigen, onbeschadigd in Duitsche handen ge vallen. VERLIEZEN DER BRITSCHE VLOOT IN MEI. In aansluiting op het weermachtsberich! van Woensdag verneemt het D. N. B. dat de verliezen der Britsche vloot in Mei die van April nog overtreffen. Door de Duitsche weermacht zijn in Mei tot zinken gebracht: een Britsche slagkruiser, 7 kruisers, 11 torpedobootjagers. 7 motortorpedo- booten. 3 hulpkruisers, 4 duikbooten en 6 patrouille- en wachtschepen. Door de Italiaansche weermacht zijn tot zinken gebracht: 5 kruisers, 2 duikbooten en Amerika en de oorlog. Roosevelt's problemen. De steeds welingelichte commentaarschrijvers Alsop en Kintner constateeren in de ..Washington Post", dat Roosevelt voor twee problemen Maat. zoo meldt het D.N.B. In de eerste plaats beseft hij volkomen hij heeft dat onlang? ook openlijk tot zijn naaste medeAverkers gezegd dat Duitsch land zonder Amerikaansche interventie niet over wonnen kan worden. Dat deze interventie zeer spoedig moet komen, wordt hem met aandrang voorgehouden door zijn medewerkers, door de Britsche regeering en nu ook door zijn ambassa deur te Londen. Winant. In de tweede plaats voelt Roosevelt dat het Amerikaansche volk nog niet eendrachtig voorstander van deelneming aan den oorlog is en dat hij zijn beloften, afgelegd gedu rende de verkiezingscampagne, niet kan verloo chenen. Bovendien mag hij geen onmiddellijke oor logsdaad ondernemen zonder overleg met het par lement. Volgens Roosevelts meening. aldus Alsop en Kintner is een „Duitsch incident" de eenige uitweg uit dit dilemma. Hij hoopt nu door den patrouille- dienst der Amerikaansche vloot Duitschland tot het eerste schot te kunnen tarten. een torpedobootjager. Door de Duitsche en de Italiaansche weermacht zijn in Mei 2 slagschepen, 2 vhegkampschepen en een groot aantal kruisers, torpedobootjagers en andere lichte oorlogsschepen beschadigd. Doelen in de Midlands en aan de kust bestookt. BERLIJN, 5 Juni. (D.N.B.) Formaties van het Duitsche luchtwapen hebben vannacht be langrijke militaire doelen in de Midlands als mede aan de Zuid- en Zuid-oostkust van En geland met brisant- en brandbommen bestookt. Duitsche jagers hebben gistermiddag bij een aan val op de Zuid-oostkust van Engeland tijdens een luchtgevecht twee Britsche jagers neergeschoten. Beide toestellen vielen brandend in zee. Het Britsche ministerie van luchtvaart en het ministerie voor de binnenlandsche veiligheid heb ben bekend gemaakt dat de vijandelijke luchtstrijd krachten in den nacht van Woensdag op Donder dag groote en uitgebreide activiteit boven Enge land ontplooid hebben. Er werden bommen gewor pen in de Midlands en het Zuid-oosten, voorts ook in het Noord-westen, Oosten en het gebied van Londen, Er werd eenige schade aangericht. Voorts meldt de Britsche Berichtendienst dat Woensdag overdag bommen zijn geworpen in Noord-oost Schotland. Er is „eenige schade" aan gericht. AANVAL OP DUITSCHE MIJNENVEGERS. Duitsche mijnenvegers werden Dinsdag in het Kanaal door Britsche vliegtuigen aangevallen, zoo meldt het. D.N.B. nog. Door handig manoeuvreeren en krachtig afweervuur konden de vaartuigen de zen aanval zonder verliezen met succes beant woorden en twee Britsche gevechtsvliegtuigen neerschieten. DE ENGELSCHE LUCHTACTIE BOVEN DUITSCHLAND. BERLIJN, 4 Juni. (D.N.B.) Van bevoegde zijde wordt medegedeeld: tijdens de laatste aanvallen van afzonderlijke Britsche vliegtuigen op Berlijn werden ondanks den lichten nacht weer een zie kenhuis en verscheidene woonhuizen getroffen. De Brit neemt nu niet meer de moeite de stelselma tigheid van deze aanvallen op burgers te camou- fleeren, want de Britsche commentator Sefton Delmer verklaarde gisteren: „De tijd is definitief voorbij, dat wij, Engelschen, uit zuiver mensch- lievende overwegingen niet overgingen tot het bombardeeren van doelen, omdat daardoor burgers zouden kunnen omkomen". Niet-coiiimercieele vereetiigiiigeii en stichtingen. Termijn van aanmelding sluit op 15 Juni. 's-GRAVENHAGE, 5 Juni Op grond van de Verordening 145-40 hebben zich ruim 120.000 organi saties bij den commissaris voor niet-commercieelc vereenigmgen en stichtingen aangemeld Nochtans is uit een daartoe door den commissaris voornoemd ingesteld onderzoek gebleken dat er nog vereenigingen. bonden, organisaties en stichtingen zijn die verzuimd hebben zich als zoodanig op te geven bij den bevoegden procureur-generaal De commissaris stelt deze nalatige besturen of per sonen, die met de dagelijksche leiding van niet- commercieele organisaties belast zijn. alsnog in de gelegenheid zich onverwijld te melden. De strafbepa lingen zijn dan niet van toepassing. Deze termijn van aanmelding wordt gesloten op 15 Juni a s., na dien datum wordt artikel 6 der Ver ordening 145-40 van kracht dat luidt: „Personen, die de opgave niet tijdig doen, of die bij de opgave onware of onvoldoende gegevens ver strekken, worden gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaar en met een geldboete van ten hoogste twee duizend gulden, of met een dezer straf fen". Verder deelt de commissaris mede dat vereenigin gen en stichtingen, die hun vereenigings- of stich tingsorgaan niet regelmatig, of in het geheel niet aan hem toezenden, gelegenheid krijgen dit verzuim in te halen. Ten aanzien van deze onachtzaamheid laat de commissaris denzelfden termijn gelden als voor het verzuim van aanmelding, zoodat met ingang van 16 Juni a.s. zal worden onderzocht welke vereeni gingen of stichtingen in strijd met de bepalingen van Verordening 145-40 handelen en deswege strafrechte lijk zullen worden vervolgd (A N P.) Ambtelijke bekendmaking. I 's-GRAVENHAGE, 4 Juni (A.N.P.) Op grond van de verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied no. 20-1941 wordt bepaald: 1. Aan de Joden in den zin van 4 der verorde ning van den Rijkscommissaris no. 189-1940 wordt verboden: a. het publieke baden in zee-, strand-, zwemba den en overdekte badinrichtingen: b. het betreden van publieke plantsoenen en lo kalen, evenals het huren van kamers en publieke logeergelegenheden (hotels, pensions, logementen) in zee- en strandbadplaatsen en andere dergelijke plaatsen; r bezoek aan paardenrennen als toeschouwer. Handelingen in strijd met dezen maatregel zijn overtredingen en worden met hechtenis van maxi maal 6 maanden en boete tot duizend gulden of met een van beide gestraft voorzoover niet volgens an dere bepalingen een hoogere straf is bepaald. Deze regeling treedt lieden in werking. Het personeel van de Provincie Noord-Holland. De kinderbijslag. Nu de Kinderbijslagwet op 1 Jan. 1941 in werking getreden is, staat de Provincie Noord-Holland voor de keus de nieuwe regeling voor haar geheele perso neel te aanvaarden of haar reeds in 1934 gemaakte regeling ook voor de toekomst van kracht te ver klaren. Nadere overweging hebben Ged. Staten er evenwel toe geleid aan de Provinciale Staten een nieuwe regeling voor te stellen. Deze regeling zal behalve voor het vaste personeel ook gelden voor menschen die op arbeidsovereen komst naar burgerlijk recht zijn aangesteld. De kinderbijslag wordt uitbetaald als de werk nemers meer dan 2 kinderen beneden den leeeftijd v?n 18 jaar hebben. De toeslag bedraagt 3 ten 100 van de bezoldiging met een minimum van f 60 en een maximum van f 205 per kind per jaar. Bij wijze van tijdelijken maatregel wordt het minimum bedrag tijdelijk verhoogd tot f 75. De nieuwe regeling treedt op 1 Januari 1942 in werking. MUZIEKAVOND IN KAREOL. Woensdagavond heeft de Mandoltnevereeniglng „Con. Spirito" onder leiding van den heer G. Blok een gezellige bijeenkomst gegeven voor de verpleegden in Kar col to Aerdenhout. Medewerking werd verleend door het trio: Nelli, To en Ko, de hoeren Veenstra. declamatie en Ne- lissen, zang. In de pauze werden een compleet tafelbiljart. gramo- foonplaten en sigaretten aangeboden. Aan het vrouwelijk personeel werden doozen bonbons geoffreerd. Ritmeester Pahud de Mortanges dankte mede namens de verpleegden voor den gezelligen avond. De verpleeg den gaven tenslotte het Kareol-lied ten beste. Het was een zeer geslaagde avond. OUDSTE MAN VAN PERU OVERLEDEN. LIMA. In een ziekenhuis alhier is de oudste man van Peru, de vroegere sergeant der cavalerie Fernando Lodesma gestorven. Lodesma moet den leeftijd van 124 jaar bereikt hébben. Hij laat uit twee huwelijken 33 kinderen achter; zijn jongste zoon is 48 jaar. (United Press). BEVERIDGE VERLAAT HET ENGELSCHE MINISTERIE VAN ARBEID. Naar Reuter meldt heeft Sir William Beveridge, die onlangs was benoemd tot onderstaatssecretaris in het Britsche ministerie van Arbeid met speciale volmachten voor het vraagstuk der menschelijke arbeidskrachten, zijn functie neergelegd. PREMIER VAN EGYPTE AFGETREDEN. De Londensche Berichtendienst meldt dat de Egyptische premier is afgetreden. Hij zal echter waarschijnlijk de nieuwe regeering vormen op breedere basis. (D.N.B.) Olieschaarschte in de Ver. Staten verwacht. Minister Ickcs dringt op zuinigheid aan. Het D.N.B. verneemt uit Washington: De mi nister van binnenlandsche zaken Ickes. dien Roose velt kortelings heeft benoemd tot leider van de Petroleumvoorziening der Ver. Staten, heeft in deze kwaliteit zijn eerste officieele verklaring afgelegd. Daarin deelde hij mede dat in de Ver. Staten olie schaarschte te verwachten was. Zoowel de industrie als de particulieren moeten derhalve medewerken om den toestand te verlichten en uiterst zuinig te zijn. HAARLEMSCHE RECHTBANK EEN NET VAN LEUGENS. In het begin van Maart van dit jaar ontmoette een 50-jarige procuratiehouder op de Zandvoort- schelaan te Heemstede een jongen man, die hem om steun vroeg, daar hij voor zijn vrouw en kinderen moest zorgen en geen steun ontving van Maatsch. Hulpbetoon, omdat hij weigerde in Duitschland te gaan werken. Hij kon wel naar de werkverschaf fing in Groningen gaan, maar had daarvoor een paar schoenen noodig en ook die kreeg hij van M.H. niet- -j De procuratiehouder verklaarde zich bereid, te helpen, maar hii verzocht den jongen man naar M. H. te gaan en den secretaris te vragen hem op te bellen. Nadat dit onderhoud afgeloopen was, ging de pro curatiehouder verder en voegde zich een 23-jang koopman bij den jongen man, op wien hij had staan wachten. Beiden begaven zich des avonds naar de telefooncel op het Plein, waar de koopman de pro curatiehouder opbelde en zich voordeed als de se cretaris van M.H. Er was, zeide hij, geen enkel be zwaar dat particulieren steun verleenden. De procu ratiehouder gaf toen zijn naam en adres op. waar heen de jonge man, die zijn hulp had ingeroepen, zich nu met bekwamen spoed begaf. ,.U hebt het zeker wel gehoord? zei hij. De procuratiehouder had het gehoord en gaf f 20. De jonge man vertelde den medeplichtigen koopman dat hij f 10 ontvangen had en daar zii al vroeger afgesproken hadden, de „winst" te zullen deden, kreeg de koopman f 5. Later ontvingen beiden nog eenige keeren geld van den procuratiehouder onder bedriegelijke voor wendsels. Het bleek ook nog dat de hoofdschuldige niet getrouwd was. De Officier van Justitie achtte een gestreng op treden noodig in dezen en requireerde tegen den jongen man 6 maanden en tegen den koopman 4 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. Steeketee vroeg voor den eer sten verdachte een straf gelijk aan het voorarrest, mr. Koopman, die den tweeden verdachte verde digde. vroeg ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak 19 Juni a.s. des morgens om 9.39 uur. I)e verkeersexameng te Haarlem. Diploma's uitgereikt. Hedenmorgen half tien werden in de Gemeente lijke Concertzaal te Haarlem aan de kinderen van een groot aantal scholen, die dit jaar hebben deel genomen aan de verkeersexamens van de Onder wijs Verkeerscommisie (subcommissie der afdee- ling Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging „Veilig Verkeer"). De inspecteur van het Lager Onderwijs, de heer H. van de Weyer, de ijverige voorzitter van deze commissie en nu al vele jaren een enthousiast pro pagandist van deze nuttige beweging, sprak een kort welkomstwoord, speciaal tot wethouder Dr. Ch. A. Götte, die den Regeeringscommisaris voor Haarlem vertegenwoordigde. De heer Van de Weyer verklaarde verheugd te zijn, dat weer zoo veel kinderen, die voor het verkeersexamen ge slaagd zijn, in een feestelijke bijeenkomst bij elkaar waren gekomen om het diploma in ontvangst te nemen. Hij deelde mede, dat dit jaar ongeveer 2000 kinderen voor dit examen hadden ingeschreven; "hiervan werden 1800 geëxamineerd en ruim 1500 wisten het diploma te behalen. Veertien proeent moest worden afgewezen, tegen twintig procent in het voorafgaande jaar. Tot zijn genoegen kon de heer Van de Weyer mededeelen. dat sinds het jaar, dat deze examens worden afgenomen, al 12.000 Haarlemsche kinderen het bewijs hebben geleverd, dat zij het verkeer op straat niet in gevaar zullen brengen. Spreker dankte de leerkrachten, die daad werkelijk aan het verkeersonderwijs hebben mee gewerkt; den inspecteur van politie den heer C. M. de Ridder voor zijn onverflauwde medewerking en de directie van het Rembrandt Theater, die voor deze bijeenkomst een paar films ter opluistering beschikbaar had gesteld. Onder de belangstellenden waren ook de heer J. M. Vercruysse, secretaris van de Onderwijs Ver- keerscommissie. en de heer A. J. Schalekamp, se cretaris der afdeeling Haarlem van „Veilig Ver keer". Deze betreurde het, dat er zooveel leden voor het lidmaatschap van deze vereeniging bedan ken, bijvoorbeeld omdat zij nu hun auto op blok ken hadden gezet. Het belang van vele menschen is er mee gemoeid, dat „Veilig Verkeer" haar nut tig werk kan blijven verrichten. Inspecteur De Ridder reikte hierop de diploma's uit, die door de kinderen verheugd in ontvangst werden genomen. Vervolgens word de zaal in het donker gezet voor de vertooning van de film „De ontwikkeling van de automobiel", afgestaan door de K. N. A. C. en vervaardigd door de Zwitsersche Automobielclub. Deze film was niet alleen bijzonder leerzaam, maar al' en toe ook zóó vermakelijk, dat de kinde ren het uitschaterden van de pret. Namens de K. N. A. C. werd door den heer J. C. Warning op paedagogische en geestige wijze een verklarend woord gesproken. In de pauze werden de kinderen op een smakelijk ..ijsje" getracteerd, waarna tot slot nog de grappige film „De daalder van Tante Sidonie" werd ver toond. De kinderen hebben van een en ander ten zeer ste genoten. Hedenmiddag zou de tweede groep schoolkinde ren de diploma's in ontvangst nemen. Australische troepen op Cyprus. GENèVE, 5 Juni. (D.N.B.) Volgens een Ofi- bericht uit Cyprus, zijn Woensdag Australische troepen ter versterking van het garnizoen op Cy prus aangekomen. Japansch-Russische handels besprekingen. Nog geen verdragen afgesloten. TOKIO, 5 Juni (D.N.B.) In de Japansch- Russische onderhandelingen over het sluiten van het handels- en visscherij verdrag, welke sinds eeni- gen tijd in Moskou gevoerd worden, zijn, naar hier bekend wordt, nieuwe problemen ontstaan, zoodat het definitieve aansaan der verdragen nog eenigen tijd zal vereischen. De onderhandelingen hebben echter, naar de uit Moskou teruggekeerde Japansche gezant Nisji aan journalisten verklaarde, een nor maal en bevredigend verloop. De Japansch-Russi sche betrekkingen blijven zich vriendschappelijk ontwikkelen. Wat Tsjoengking betreft, zeide de ge zant dat naar zijn opvatting Rusland zijn steun aan Tsjang Kai Sjek nauwelijks zal versterken, 25 JAAR BIJ DE SrOORWEGEN. Ter gelegenheid van zijn 25 jarige dienstvervul ling bij de Ned. Spoorwegen te Haarlem is heden de heer J. Brouwer, voorslaander aan de Centrale Werkplaats gehuldigd. Hij werd door zijn chef namens de directie toegesproken en ontving de ge bruikelijke gratificatie. Van de zijde zijner collega's werd hem een theemeubel overhandigd. De jubilaris bracht den dag verder in huiselijken kring door JUBILEUM T. VAN KEULEN. Vandaag was het 40 jaar geleden, dat de heer T. van Keulen te Haarlem, in dienst trad bij de N.Z.H.T.M. De heer van Keulen is momenteel halte chef te Zandvoort. Vanmorgen heeft te zijnen huize een huldiging plaats gehad, waarbij de directeur, Ir. W. J. Burgcrsdijk die vergezeld was van den chef van den Uitvoerenden Dienst den heer P. M. Gieske den jubilaris toesprak, zijn arbeid en toe wijding roemde en hem een stoffelijk blijk van waardeering onder couvert aanbood. Tevens over handigde de heer Burgersdijk hem de gouden draag- pennin;.- voor 40-jarigen dienst van de Maatschappij van Nijverheid, voor welke Maatschappij de heer F. Teding van Berkhout vervolgens het woord voerde en den jubilaris de oorkonde der Maatschap pij ter hand stelde. Een tweede oorkonde gewerd den heer Van Keulen vanwege het Jubileumfonds der N.Z.H.T.M. die een deputatie had afgevaardigd, waarvan de woordvoerder eveneens de verdiensten van den jubilaris in het licht stelde en hem een geschenk overhandigde. Natuurlijk waren ook bloemen ge zonden. De lieer van Keulen heeft den dag overigens in huiselijke omgeving doorgebracht. PERSONALIA. In de sectie letterkunde, wijsbegeerte en geschie denis van het Prov. Utr. Genootschap van Kun sten en Wetenschappen is tot lid benoemd dr A. J. C. Ruter. conservator aan de Universiteitsbibliotheek te Utrecht, te Haarlem. FROVINCÏAI.E BF.DRMVF.N. Bij de jongste voorziening In de vacature voor directeur der Provinciale Bedrijven werd een der beide hoofd ingenieurs benoemd tot directeur en de ander tot plaats vervangend directeur, belast met de leiding van den ge- heelen technlschen dienst. Ged Staten stellen voor. gezien de verantwoordelijk heid. verbonden aan deze functie, aan bedoelden func tionaris den rang van technisch adjunct-directeur P W. N toe te kennen en daaraan een salarieering van f 6350— f 7775 te verbinden. 8UBSIDIE PROEFTUIN. Ged. Staten van Noord-Holland stellen Prov. Staten voor, aan dc Ver. tot Oprichting en Instandhouding van een Proeftuin te Aalsmeer (verbonden aan de Rijkstuin- bouwwinterschool) ten behoeve van aankoop en inrich ting van dit demonstratlebedrljf gedurende tien Jaar een subsidie van f750 per Jaar te verleenen. HEDEN: 8 EAGINA'S

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1