HEDENAVOND en ZONDAGAVOND van 7-30-11 uur NATUURLIJK WEER inde LEEUWERIK Uit de Omstreken^ Half om" Franken 's De onderhandelingen te Batavia Aan de burgerij. H. TH. FIBBE HUUR INCASSO en HUIZENBEHEER ZATERDAG 14 JU XI 1941 HAAREEM'S DAG BEAD 2 AN OVA THE AMERICAN CLUB met het beste dansorkest van Haarlem (Adv. Ingez. Med.) Verduister goed. Zooals het moet. VAN 14 OP 15 JUNI 1941 van 22.02 tot 5.17 Maan op 15 Juni op 1.14 Maan op 15 Juni onder 12.17 VAN 15 OP 16 JUNI 1941 van 22.03 tot 5.17 Maan op 15 Juni op 1.37 Maan op 15 Juni onder 13.24 (Laatste Kwartier) JUBILEUM W. STERK Jzn. Hartelijke huldiging door Directie en collega's. Hedenmorgen negen uur werden de werkzaam heden op onze Drukkerij even onderbroken voor een huldiging van den heer W. Sterk Jzn. die van daag aan onze onderneming zijn zilveren jubileum vierde. Toen de jubilaris en zij» huisgenooten, die per auto van hun woning waren gehaald, de versierde Drukkerij waren binnengeleid, nam de heer P. W. Peereboom namens de Directie het woord. „Met min of meer geregelde tusschenpoozen ko men we bij elkaar om jubilarissen te huldigen Thans heelt het vrij lang geduurd; daarom doet het mij des temeer genoegen, dat we hier thans wéér staan, niet alleen om deze gebeurtenis, maar vooral om den persoon van den jubilaris. Sterk, u hebt in deze 25 jaar vrijwel alle jubilea meege maakt en thans zit ge zelf met uw gezin in het groen op het gestoelte der eere. In zekeren zin is de Zaterdag daarvoor een slechte dag, omdat die weinig ruimte aan tijd voor feestvieren biedt; we moeten weer snel aan het werk. Wanneer men lang met elkaar heeft samengewerkt, weet men wat men aan elkaar heeft; dan is geen lange rede voering noodig om de gevoelens te vertolker}. Ik weet, niet alleen te spreken namens de Directie, maar namens ons allen, als ik zeg dat we ons op recht verheugen in het jubileum van een man die aller achting en vriendschap geniet, namelijk vriendschap om uw persoon en achting om uw vak kennis en karaktereigenschappen. We weten da', we aan u hebben een man. die 25 jaar lang met on verflauwden ijver en toewijding een groote hoeveelheid werk" heeft verricht. Gij zijt een be langrijke figuur in ops bedrijf-, Opk. behoort, ge tot de kleine groep van menschen, die bereid zijn. veel van hun vrijen tijd te offeren voor de collega's. Ook deze zijde van"*uW karakter dwingt ons allen veel respect af. Wij kennen elkaar 22 van deze 25 •jaren en ik hoop met alle oprechtheid, dat u nog vele jaren op dezelfde aangename en door ons zoo gewaardeerde wijze uw werk moogt verrichten. Ik feliciteer u en ook uw vrouw en kinderen cn bied u namens de directie het gebruikelijke souve nir aan; dit geschenk heeft stoffelijke waarde, maar vèr daarboven staan in waarde de gevoelens, die dit geschenk vergezellen". De heer Peereboom overhandigde den jubilaris een fraai gouden horloge. De heer Ch. E. Visser betuigde zijn dank aan de Directie voor de uitnoodiging, om persoonlijk als voorzitter van het departement Haarlem der Nederlandsche Maatschappij van Nijverheid het vereerend getuigschrift uit te reiken. „Ik ken den jubilaris niet. maar uit de Woorden van den heer Peereboom bleek mij, dat gij uw plaats met eere vervult. Voor mij staat het vast, dat hij die zijn werk met eere vervult, zijn plaats in de maat schappij met eere inneemt. Met dit getuigschrift huldigen wij dus den mensch, die zijn werk naar behooren verricht; gaarne hoop ik, dat dit getuig schrift nog eens voor een bij een 40- of 50-jarig jubileum zal worden vervangen. Vervolgens kreeg de chef ter Drukkerij, de heer J. G. d e J o n g. het woord. ..Van de 25 jaar die je bij Haarlem's Dagblad in dienst bent. heb ik een goede-_20 jaar met je samen gewerkt en al dien tijd heb je je doen kennen als een flink, prettig en vlot persoon, wien nooit iets te veel was aan wien we alles konden toevertrou wen. Daarbij is je uitgebreide kennis van ons be drijf en van .alle mogelijke zaken die zich bij H. D. voor doen, voor ons een gr.oote steun. Ik hoop dan ook. dat de prettige samenwerking, die er altijd geweest is, nog vele jaren mag voortduren". De heer P. de Munnik feliciteerde den jubi laris namens de collega's eveneens-op een hartelijke wijze. Hij vestigde er de aandacht op, dat de col lega's nooit vergeefs een beroep op den heer Sterk hebben gedaan en zij weten, dat dit ook in de toe komst zoo zal zijn. Als een blijvend aandenken aan de prettige samenwerking schonk spreker hem na mens Directie, redactie, administratie, expeditie en technisch personeel een mooie boekenkast. De heer Sterk dankte voor de vriendelijke woorden en geschenken. JUBILEUM A. A. BLOKLAND Heden was de bankwerker A. A. Blokland te Haarlem 25 jaar in dienst van de Ned. Spoorwe gen. Hij werd vanmorgen te zijnen huize namens de directie gecomplimenteerd, waarbij hem het gebruikelijke geschenk onder enveloppe werd over handigd. Ook een deputatie uit het personeel kwam hem feliciteeren en een geschenk aanbieden. BENOEMINGEN, Door den Regeeringscommissaris voor Haarlem Tljn benoemd: Tot tijdelijk leeraar aan de gemeentelijke avond school voor "Handelsonderwijs te Haarlem de heer A. Hovenkamp te Haarlem. Tot lijdelijk leeraar aan dezelfde school de heer G. L. Faber, te Haarlem. Voorts heeft de Regeeringscommissaris besloten Mei. A. M. P. Balma, thans onderwijzeres aan de SDaarneschool voorm. Spaarndam over te plaatsen naar de school voor U. L. O. letter A (Jacobstraat) BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Gerardus .Johannes, 7.0011 van W. J. Lubben en M. H. Turkenburg; Douwc Sjlrk, zoon van J. Wouters i J. Bikkers OVERLEDEN: G. van Gelderen, 76 jaar. ONDERTROUWD: S. C. van Ruiten en C. Q. M. Elstgeest. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: lichtgrijs zomerjasje, kussensloop met bad- handschoen. DENK AAN HET IDENTITEITSBEWIJS. Bij een door de politie gehouden controle in de laatste dagen, welke niet langer dan één uur duurde, moest tegen niet minder dan veertien personen procesverbaal worden opgemaakt, omdat geen van hen lil het bezit was van een identiteitsbewijs. Opmerkelijk was het. dat zich daarbij slechts weinig plaatsgenooten bevonden. De heer II. J. Vos. (Foto A. Peperkamp). De heer H. J. Vos, eerste afslager bij het Staats- visschershavenbedrijf, herdenkt 2 Juli a s. den dag, waarop hij 25 jaar geleden bij het bedrijf in dienst trad. Op 2 Juli 1916 werd de heer Vos aangesteld als leer ling-afslager in lossen dienst, 1 Juli 1919 werd hij leerling-afslager in tijdelijken dienst, Op 1 Juni 1925 kreeg hij een vaste aahstelling en op 1 November volg de zijn promotie tot eerste afslager. De heer Vos behoort, hoewel hij reeds een kwart eeuw in dienst van het bedrijf is, tot de jongere ge neratie van ambtenaren. Maar toch heeft hij een be langrijke ontwikkelingsperiode en daarmede ook vele ups cn downs meegemaakt. De moeilijke taak van den afslager, vooral in de haussejaren, heeft hij tot aller tevredenheid verricht; hij staat dan ook niet alleen bij zijn superieuren, maar ook bij den visch- handel zeer gunstig aangeschreven, hetgeen ongetwij feld op zijn. jubileumsdag tot uiting zal komen. Ook in kerkelijke kringen is de heer Vos een be kende persoonlijkheid. Vooral voor de instandhou ding van het Gebouw voor Christelijke Belangen heeft hij veel gedaan. ZANDVOORT MEJ. C. M. KOPPEN OVERLEDEN. Vrijdag 13 Juni, overleed na een kortstondige ziekte mej. C. M. Koppen, onderwijzeres aan de Openbare Lagere School C te Zandvoort. Haar opleiding tot onderwijzeres ontving mej. Koppen aan de Kweekschool voor Meisjes te Haarlem. Op twintig- jarigen leeftijd werd zij ln 1917 aan School C te Zandvoort benoemd en sedert dien tijd, dus gedurende 24 jaren, is j aan deze school werkzaam geweest. Steeds vervulde zij haar taak met groote ijver en nauw gezetheid en meermalen vergde zij meer van haar krach ten, dan voor haar gezondheid wenschelljk was. Haar werk werd door de autoriteiten en de collega's steeds hoog gewaardeerd. De crematie zal plaats hebben Dinsdag a.s. na aankomst van trein 13.46 uur. VOETBALTRAINING. In verband met de seizoenwerkzaamheden is de training door de voetbalvereeniging Zeemeeuwen gedurende de maanden Juni en Juli stop gezet. Het Junioren-elftal, zooals dat in September aan de competitie gaat deelnemen zal echter van begin Juli af apart onder de leiding van den heer Geuts- kens oefenen. Einde Juli of begin Augustus begint de training voor de ouderen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Antoinetta Grada, dochter van E. Th. Smits en van Th. J. Polman, Westerparkstraat 19. GETROUWD: Ch. de Mutjnck en M. Drommel, Brug straat 14. OVERLEDEN: Johan Eekhof. oud 12 jaren. Palestrina- straat ihuis, Amsterdam. BLOEMENDAAL Bevallen: H. de BorstAlma z., J, W. BasNies- sen d., W. Stapersmade Koeijer z„ M. W. Rinse— Kutsch Lojenga d., D. H. RoeienRusman z. Ondertrouwd: A. N. J. van Hees en M. B. van der Sluijs; Th. W. Kout en M. van 't Hooft; Ch. J.' Platerink en J. E. M. Meeuwig; A. C. Bol en J. C. W. Snoek; G. J. Beaufort en C. M. Nieuwen- huizen. Getrouwd: F. A. von Oven en E. B. van Weel; .N. L. van Bemmelen en E. A. Th. Ludlage; W. Loos en F. E. Slijper. Overleden: T. Boekhout, oud 74 j.. overl. te Arn hem; G. Seinen, oud 79 j.. J. M. Stap, oud 74 j'., C. Burggraaf, oud 23 j., overl. te 's Gravenhage. RIJKSSTRUTWEG 12 - ÏH.EF0GN 16658 HAARLEM-NC (Adv. Ingez. Med,) HALFWEG UITVOERING ZINGENDE JEUGD. A.s. Zondagmiddag geeft de zangvereeniging ..Zingende Jeugd", onder leiding van de dames M. Hespbr—Sint J. Hamersma—van Velden, in de „Sporthal" te Zwanen burg haar jaarlijksche uitvoering. Aan de uitvoering wer ken mede een kinder-, een meisjes- en een dameskoor. Verder laten zich hooron de dames Th. Sitters, plano en mej. Louise Buyn, vlooi. NIEUW GYMNASTIEKLOKAAL De Groen van Prinstererschool, de Prins Hen- drikschool en de Lorentzschool maakten tot dusver alle drie gebruik van het gymnastieklokaal in de school aan het Leidscheplein 36. Nu het aantal uren voor onderwijs in de lichamelijke opvoeding wordt uitgebreid, kan met dit ecne lokaal niet worden vol staan. In verband hiermede heeft de Regeerings commissaris voor Haarlem besloten, twee lokalen in de school aan het Lcidscheplein no. 33 tc laten verbouwen tot gymnastieklokaal. Voor verbouwing enaanschaffing van materiaal is f 1600 beschik baar gesteld. HILLEGOM PERSONALIA. Voor het middenstands-diploma zijn te Lelden geslaagd de volgende plaatsgenooten: mej. M. Bruin en de heeren H. Visser, p. N. Alleman. S. A. Korbeé, C. v. d. Mey en A. J. Versteegt. Tot bestuurslid van- den Vennepcr-Polder is benoemd do heer A. van der Schoot, (firma J. B. van der Schoot). WEERLANER POLDER. In de vergadering van ingelanden van den Vosse- en Weerlanerpolder werd met algemeenc stemmen de perio diek aftredende voorzitter W. v. d. Marei als zoodanig herbenoemd. De rekening over 1940 bedroeg in uitgaven f 10072,71-en in ontvangsten f 0004,17; het nadeelig saldo ad f 1080,59 werd veroorzaakt door de uitvoering van verschil lende werden, welke noodzakelijk moet geschieden. BEVERWIJK Burgerlijke Staud. Ondertrouwd: C. Druijvcn. electr. lasscher, V&lsen, Walravenstraat 4, en J. E. du Pau. zonder beroep, alhier, Alkm.weg 94. Getrouwd: J. Grapendaal en E. Klaassen. G. Gra- pendaal en J. A. A. Witvoet. P. Meerkerk en C. Duljn. Geboorten: A. M. Doesburg—Voorhout. Munnik.w. 139. z B. TolLimmen. Populierenlaan 45a, d.; P. C. HcijncnZwart. Verl. Voorstr. 52. z.; T. J. Lappöhn Wind, Zeestraat 88, d.: M. Tegelaarde Waard. Regu- Ucrsstr. 61, z.; V. J. Koolman—v. Bijnen, Stumphius- str 40. d, Overleden: M. Zecgers, oud 82 jaar. wed. van S. Wetering, alhier. Alkm.weg 98. E. F. S. Schoonenberg, oud fi" jaar, echtg. van C. C. Kloet, wonende alhier, overleden te Vels'en. IJMUIDEN Zilveren jubilaris bij liet Staatsvisscliershavenbedrijf. yy koopt U alleen in zaken Tevergeefs tracht men het na te maken Nu 17 ets» per 800 gr; De N. Z. H. T. M. 60 jaar. HAARLEM, Vrijdag. Vandaag rijdt de N. Z. H. T. M. 60 jaar en al wordt deze dag niet met uiterlijk feestbetoon her dacht, de trams en de bussen hebben toch de vlag in top en vanmorgen was er gelegenheid tot het spreken en aanhooren van eenige woorden, die den goeden geest jn het bedrijf en de wederkeerige vriendschap en waardeering tusschen directie en personeel in het licht stelden. Dat had in de bloemetjes p,laats. Ter gelegenheid van het heuglijk feit van het 60-jarig bestaan dei- Maatschappij had de Directie der Nederlandsche Spoorwegen een bloemstuk gezonden zoo goed als de N.V. Duinlander en de Autobusmaatschappijen N.A.C.O. en W.A.C.O. De Vereeniging van Ambte naren bij de N. Z. H. T. M. was niet achtergebleven en ook het accountantsbureau Pelser te Amsterdam had een bloemenhulde gezonden. In een bijeenkomst van ongeveer 30 afgevaar digden van diverse standplaatsen, ambtenaren, hoofden van afdeelingen e.a. is vanmorgen de di rectie bestaande uit de heeren Ir. W. J. Burgersdijk en Jhr. J. Röell aan het Hoofdkantoor aan de Leid- sche Vaart te Haarlem namens het personeel toe gesproken door den heer Ir. B. Nugteren, chef van den Technischen Dienst. Hij memoreerde den groei van het bedrijf, wees op de goede verstand houding tusschen het personeel en den heer Bur gersdijk en wenschte den heer Röell toe, dat de samenwerking tusschen dezen en zijn medewerkers even hecht zou mogen zijn. De heer Bureersdiik wees er op, dat deze her denking niet officieel gevierd wordt, doch dat deze dag niettemin aandacht verdient, mede om de be wogen tien jaar. die sedert het gouden jubileum der maatschappij zijn verloonen. Spr. wierp een blik :n do toekomst en sprak daarin ziin vertrouwen uit De inkomsten der maatschappij ziin niet onbevredi gend, al staan daar de gestegen uitgaven tegenover. Hij wekte het: personeel op, zijn beste krachten aan den arbeid te blijven geven en eindigde met hei voorlezen van een dienstorder krachtens welken aan hef gehuwde personeel een gratificatie van 5.- en aan het ongehuwde personeel en de gepension eerden van 2 50 wordt ioegekend. Nadat er verfrissehingen waren rondgediend werd gesproken door den heer M. Baars, gepensioneerd werkmeester, die namens de „oude garde" zich tot de directie richtte. Na dezen spreker voerden hel woord de heer Eisema namens de Ned. Ver. var Spoor- en Tramwegpersoneelde heer Geerts na mens St. Rafael en de heer Van Voorthuizen, voor zitter van de Vereeniging van Ambtenaren der N Z. H. T. M. Alle sprekers werden door den heer Burgersdijk beantwoord. De heer Röell sprak een slotwoord, waarbij hij ge legenheid vond een beroep op het personeel te doen en dit te verzoeken om dezelfde mate .van medewer king als waarin de heer Burgersdijk zich zoovele 'aren heeft mogen verheugen. Vooral dun snijden (Adv. Ingez. Med.) VELSEN Nieuw tehuis van den G. G. D. Dr. Limborgh Meijer over de taak van dit gemeentelijk instituut. Belangrijke instelling ter bevorderng der volksgezondheid. In een door de gemeente gehuurd landhuis aan de Jan Kostelijkiaan is thans de Gemeen telijke Geneeskundige Dienst gevestigd en daarmede is een einde gekomen aan de gebrek kige huisvesting van dit zoo belangrijke insti tuut, dat tot taak heeft, te waken over de volksgezondheid in onze gemeente en boven dien nog vele andere belangrijke functies heeft. Bijna twintig jaren is de G. G. D-, wat haar huisvesting betreft, zeer stiefmoederlijk be deeld. maar liieraan is thans een einde geko men. al is ook nu de huisvesting nog niet ideaal te noemen. Vergeleken bij den toestand van voorheen valt er echter een belangrijke ver betering te constateeren. DE ORGANISATIE VAN DEN G. G. D. De directeur 'van den dienst, dr. L. S. Limborgh Meijer, die nu al ongeveer zestien jaren aan het hoofd staat, heeft ons gistermiddag in de gelegen heid gesteld, zijn nieuw tehuis te bezichtigen. Maar eerst heeft hij ons het een en ander verteld van de taak van dit instituut, een taak die zeer belang rijk is en die des te belangrijker is geworden, nu een behoorlijke huisvesting hem in staat stelt, zijn werk naar behooren te verrichten. De taak van deii G.G.D., aldus dr. Limborgh Meijer kan in enkele hoofdgroepen verdeeld wor den; zij omvat de behartiging der volksgezondheid in het algemeen, de medische controle en het ge neeskundig schooltoezicht, daarnaast andere on- derdeelen van meer of minder belang. Over de inrichting van het gebouw een anderen keer. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. E. M. BartBoerlage z.. Beek- vlietstraat 4 Santpoort; I. KrukWill d„ Schulpweg 96. Velsen-N. A. Berghuis—v. d. Wal z., P. C. Hooft- laan 33, Driehuis. Overleden: J: H. J. de Rochemont, 59 j., echt- gen. van A. Wilkens, van Dalenlaan 15 Santpoort. T. v. d. Grift, 53 j., echtgen. van N. van Dijk, IJmui- derstraatweg 158. IJmuiden. Gehuwd: J. E. Nijssen en A. M. Schoorl, Benne- broek; E. Schreuder en N.A.J. Visser, Jac. van Heemskerkstraat 61, IJmuiden; C. G. Rutte en C. J. Zwanenoburg Haarlem, Amsingstraat 23 rood; W. G. J. Oushoorn en F. Huijer, Haarlem, Pleiade- straat 34; E. P. Heere en A. Sint, Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 253. (Onderstaande is reeds in een deel van onze vorige oplaag opgenomen.) Anli-Japansche handelsmaatregelen der Ver. Staten. TOKIO, 13 Juni. (D.N.B.) De „Tokio Nitsji- Nitsji" publiceert verscheidene berichten uit Hanoi, Bangkok en Batavia, volgens welke Enge land en de Ver. Staten de gelegenheid der mis lukte onderhandelingen tusschen Batavia en Tokio aangrijpen om den Japanschen handel met Fransch Indo-China, Thailand en Nederlandsch-Indië nog meer dan tot dusver te belemmeren. De Vereenigde Staten, zoo schrijft het blad. pro- beeren de geheele petroleumproductie in Neder- landsch-Indië op te koopen. Bovendien zouden waarschijnlijk negentig procent van de geheele productie aan tin en rubber in Malakka en Fransch Indo-China naar de Ver. Staten gaan. Tevens oefent Engeland druk uit in Bangkok om Japan van den handel - uit te schakelen en biedt het Thailand petroleum in ruil aan. Openhaar dansen op bepaalde uren geoorloofd. 's-GRAVENHAGE, 13 Juni, Het Rijkscom missariaat deplt het volgende mede: De bekendmaking van 7 April jl. van den Com missaris-generaal v.oor den veiligheidsdienst in zake het verbod van openbaar vermaak wordt op grond van de verordening van den Rijkscommis saris no. 201941 met onmiddellijken ingang zoo danig gewijzigd dat tot nader order telkens op Woensdag, Zaterdag en Zondag in den tijd van 1623 uur met inachtneming van de in ieder bij- zonder geval te verleenen goedkeuring, openbaar dansvermaak weer toegelaten kan worden. TOKIO, 13 Juni. (DNB) De woordvoerder van het departement van voorlichting, Ishii, heeft heden in de persconferentie verklaard dat de regeering definitieve instructies gezon den heeft aan den leider der Japansche dele gatie te Batavia, Josjizawa. Het antwoord, zoo verklaarde hij, is opge steld met inachtneming zoowel van de houding van Nederlandsch-Indië tegenover Japan als van den internationalen toestand. De „Jomioeri Sjimbocn" bëhelst een onderhoud met Josjizawa, waarin deze verklaart dat er met Nederlandsch-Indië geen compromis meer mogelijk is. Hij acht het derhalve niet noodig, zich voor zijn vertrek naar Tokio waarv,an de datum is be paald op 29 Juni a.s. met de autoriteiten van Ne derlandsch-Indië in verbinding te stellen. Gezien de starre houding van Batavia, wordt de toestand steeds moeilijker. In een vroeger D.N.B.-bericht werd o.a. gemeld dat op de persconferentie van vandaag de woord voerder van het bureau van inlichtingen op de vraag of terugroeping van Joszizawa gelijk zou staan met een volledig afbreken der onderhande lingen, heeft geantwoord dat hij zich hierover Navordering van commissarissen- belasting. Tweede uitvoeringsbeschikkirfg'. 's GRAVENHAGE 13 Juni. Ingevolge artikel 9 van hei besluit op de commissarissenbelastlng 1941 wordt de com- mlssarlssenbelasting mede geheven van comrriissarisloo'n (waartoe ook tantiemes behooren), dat na den 31sten De cember doch voor het in werking treden van het genoem de besluit (5 Juni 1941) door den commissaris Is genoten De belasting over dit commlssarisloon ls verschuldigd door den commissaris. In de tweede uitvoeringsbeschikking commissarissenbe lastlng 1941, welke Is afgekondigd in de Nederlandsche Staatscourant van 4 Juni 1941, no. 106, heeft de secretaris generaal van het departement van financiën nadere voor schriften gegeven betreffende de wijze waarop de betaling van de aldus verschuldigde belasting behoort te geschie den. Deze voorschriften komen op het volgende neer. a. Opgave door het lichaam. Ieder lichaam, dat commlssarisloon heeft toegekend, waarvan ingevolge de hiervoor genoemde bepaling com- missarissenbelasting verschuldigd is. ls verplicht voor 15 Juni 1941 bij brief aan den inspecteur een opgave te ver strekken van de namen en de adressen van de commis sarissen, aan wie zoodanig commlssarisloon ls toegekend, en van het bedrag van het aan ieder van deze commis sarissen toegekende commlssarisloon. De opgave behoort te worden gedaan bij den inspecteur der directe belas tingen of dien der registratie onder wiens inspectie de loonbeiastingkaarten ingevolge het besluit op de loon belasting 1940 worden bewaard. b. Betaling van de belasting. De betaling kan op tweeërlei wijze geschieden. 1. De commissaris kan de belasting, welke hij verschul digd is, voor 4 Juli 1941 ter hand stellen aan het lichaam, dat het commlssarisloon heeft toegekend, met het ver zoek de belasting aan den ontvanger der directe belastin gen af te dragen, De commissaris die van deze bevoegdheid gebruik maakt, behoeft zelf geenerlei formaliteiten te vervullen. Het lichaam is verplicht de ontvangen, belasting voor 11 Juli 1941 af te dragen aan den ontvanger der directe be lastingen, onder wiens kantoor de loonbeiastingkaarten worden gehouden. Het is, evenals bij het afdragen van loonbelasting, tevens verplicht een loonbelastingaangifte (formulier loonbelasting no. 3) In te leveren. Op de aan gifte stelt het lichaam de omschrijving aan commissaris senbelastlng heeft ontvangen en afgedragen faan de afgifte hecht het lichaam een opgave, vermeldende de namen en adressen van commissarissen, van wie de be lasting is ontvangen, benevens het aan leder van hen toegekende commlssarisloon en het van leder van hen ontvangen belastingbedrag. 2. De commissaris die niet de belasting ter hand heeft gesteld aan het lichaam, behoort zelf voor 4 Juli 1941 de verschuldigde belasting te voldoen bij den ontvanger der directe belastingen, onder wiens kantoor de loonbelasting- kaarten door het lichaam, dat het commissarlsloon heeft toegekend, worden bewaard. BIJ betaling ter kantore be hoort de commissaris tegelijkertijd- een In tweevoud opgemaakte loonbelastingaangifte ln te leveren. Bij be- Een -paar weken heb ik gezwegen, omdat ik va: meening was, dat er niets te zeggen viel. Nu echte heb ik iets op het hart, dat mij hoog zit en waar c van ik u, misschien ten overvloede, mededeelin JJ doe. Het gaat namelijk over het steeds toenemend z vandalisme, waaraan de jeugd van Haarlem en mis schien ook de iets ouderen zich in den laatste tijd schuldig maken, vandalisme dat niet alleen mij: j, ergernis opwekt, maar ook een doorn in het oog zs zijn van ieder goedgezind burger van Haarlem. Ii o den loop dezer week heeft reeds één der Haarlem p sche bladen hierover een opmerking geplaatst, di mij volkomen uit het hart gegrepen was en waar aan ik nog het een en ander wil toevoegen. Aan de Vischhal op de Groote Markt zijn borde aangebracht, werkelijk zeer mooie borden, waaro reclame gemaakt kan worden voor kunstinstellin i gen en uitvoeringen hier ter stede. De directeur va het Frans Halsmuseum heeft op deze borden doe 3 aanplakken zeer kunstzinnig uitgevoerde aankon3 digingen van een tentoonstelling, die in het Fran Halsmuseum gehouden wordt en ziet, reeds de eersten dag na het aanplakken bleken deze biljette j vernield te zijn. Ik heb dit zeer ergerlijk gevondei want voor deze vernieling was geen enkel plausilS e motief te vinden. Dit was geen uiting van politie) waarachter men zich vaak verschuilt, dit was ai t leen een mooie aankondiging van een tentoon stelling. Ik kan deze vernieling dan ook aan gee: een andere reden toeschrijven, dan aan kwaad aardige vernielzucht in het algemeen. De biljette zijn vervangen door nieuwe, maar blijkbaar ka het bij de eerste vernieling niet blijven en ook voo de tweede maal werden ze zwaar beschadigd. Ieder goedgezind burger van Haarlem zal kun nen inzien, dat ik met een dergelijk vandalism geen genoegen nemen kan en dat er maatregelei >- genomen zullen moeten worden om in de toekoms dit zooveel mogelijk te voorkomen. Er zijn meer van dergelijke uitingen van verniel11 zucht. Ik zie, dat de leuningen van de bruggen waar bloembakken met beplanting zijn aangebracht regelmatig door de jeugd gebruikt worden als zit of staanplaats, hierdoor worden de bloemen ei planten vernield of beschadigd, elfs het meenemei van bloemén behoort niet tot de uitzonderingen. Di in de bloemvakken aanwezige perkplanten wordei 0 uitgetrokken en dikwijls nog meegenomen. De er gerlijkste vormen neemt dit vandalisme echter aa: bij de Pergola en in de omgeving der vijvers bj hel Noorder Sportpark. Hier worden flagstones los i. gewoeld en in het water geworpen, beplantingen gazons en beschoeiingen worden beschadigd. Di l jeugd gebruikt de afzettingen der plantsoenen bi s voorkeur voor het beoefenen van balanceerkunsi tengevolge waarvan het ijzer van de steunen ver trapt en vernield wordt. Draadafzettingen worde: herhaaldelijk zwaar beschadigd. Verder is het ee: slechte gewoonte van het publiek de gazons te ge bruiken als voetpad, al zijn de voetpaden en trot toirs nog zoo breed, toch loopt men op het gras Vanzelf spreekt, dat hierdoor dikwijls reparatieweri moet worden verricht en dat hierdoor onnoodig kos ten worden veroorzaakt. De gazons worden dikwijl: gebruikt door de voetballende jeugd, zeer ten na deele van de'grasmat. Ook is een groot euvel he loslaten van honden, bij voorkeur in de plantsoe nen. De schors van straatboomen wordt herhaalde lijk beschadigd en de heesterbeplantingeh worden door het afrukken van takken vernield. De in dt boomgaten aangebrachte bladgrond wordt verwij derd, de steenen banden worden losgewoeld en zoi ze niet worden meegenomen worden ze in het watei geworpen. In het algemeen wordt ten aanzien van de be- scherming der plantsoenen tegen baldadigheid de jeugd te weinig medewerking van het publiek on dervonden, al zijn er gelukkig ook goede voorbeél den te noemen. Er zijn plantsoenen en pleinen dii door de omwonenden, in bescherming worden ge nomen en waar de- jeugd geen kans krijgt baldadij op tc treden. Het hoeft geen betoog, dat voor een behoorlijl aanzien van de stadsparken en plantsoenen di medewerking van het publiek noodzakelijk is Het moet den inwoners van Haarlem toch een ee: zijn den goeden naam hunner stad, ook met be trekking tot behoorlijk onderhouden plantsoenen ei parken, hoog te houden, want het is ook hun be lang. j Men heeft kunnen constateeren, dat ik als regel eerst een gemoedelijke waarschuwing richt tot degenen, i die zich aan wangedrag schuldig maken. Heeft dezen gemoedelijke waarschuwing geen effect, dan volgen er strenge maatregelen. Men kan dit, onder meer, gemerkt hebben,11 toen ik, eenige weken geleden, de jeugd en de ouderen waarschuwde tegen de gevaren, die |c dreigden en op welke gevaren ik toen heb ge-iJ wezen. Toen echter bleek, dat deze gemoedelijke waarschuwing in den wind werd geslagen, werd ze. gevolgd door een verordening. Ook hier heb 'ik nu wederom een waarschuwingsschot gelost. Ik hoop en vertrouw, dat het effect zal hebben en dat het blijken zal. in de naaste toekomst, dat het niet noodig zal zijn ook hier opnieuw met scherp te k schieten. Als waarschuwen niet helpt zal er krach- tiger taal moeten worden gesproken en de Haarlem-» sche jeugd houde zich dit voor gezegd, wie zijnfi handen niet thuis kan houden moet op zijn beurtj" dan maar eens een stevige hand in zijn kraag voe- len. Er is hier te Haarlem ruimschoots gelegenheid 1 tot ontspanning in de buitenlucht, maar jong en oud kan daarbij zijn fatsoen houden. Anders zal dat aan den eersten den besten, die op baldadigheid wordt betrapt, op zeer gevoelige wijze aan het ver-.! stand gebracht worden. HAARLEM, 14 Juni 1941. iS. PLEKKERk MAKELAAR en TAXATEUR Nassaustraat 14, Haarlem - Tel. 13781 (Adv. Ingez. Med.) taling per postgiro of per bankgiro behoort hij een loon- belastlgaangifte ln tweevoud aan den ontvanger te zenden en wel Ingeval van betaling per bankgiro, als bij lage van het giroformulier. De betaling per postgiro Is slechts geldig, indien de commissaris deze aangifte op den dag. waarop hij het giroformulier verzendt of de storting op de postrekening van den ontvanger verricht, aan den ontvanger doet toekomen. De commissaris behoort de loonbelastingaangiften schriftelijk aan te vragen bij den Inspecteur der directe belastingen of dien der registratie, onder wiens inspectie de loonbeiastingkaarten door het lichaam, dat het commls sarisloon heeft toegekend, worden bewaard. Hij behoort ln de aangiften de woorden „aan loonbelasting heeft inge houden en afgedragen" te vervangen door: aan commis- sarlssenbelasting verschuldigd is. Indien een commissaris terzake van verschillende commissariaten belasting verschuldigd Is, behoort hij voor leder commissariaat een afzonderlijke loonbelasting aangifte In tweevoud te leveren. Bij betaling per postgiro vermeldt hij, bij het overschrijven, de commissariaten, waarop de overschrijving betrekking heeft. De commissaris, die noch op de onder 1, noch op de onder 2 vermelde wtjze de belasting heeft voldaan, ont vangt van den inspecteur een aanslag tot navordering. De belasting kan in dezen aanslag worden verdubbeld. c. Teruggaaf van loonbelasting. Ingevolge artikel 5 van het besluit op de commissaris senbelastlng 1941 wordt de loonbelasting slechts geheven over het bedrag, dat na de Inhouding wegens de com missarissenbelastlng overblijft. Bij de Inhouding van de loonbelasting voor 5 Juni 1941 heeft het lichaam, dat het commlssarisloon heeft toegékend, echter niet met de commissarissenbelastlng rekening kunnen houden. Daarom is den commissaris de bevoegdheid gegeven om voor 5 Juli 1941 bij den Inspecteur onder wiens inspectie hij woont een verzoek om teruggaaf van tc veel Ingehouden loonbelasting ln te dienen. In alle gevallen, waarin de commissaris echter in aanmerking komt voor een aanslag In de Inkomstenbelasting, zal hij "zich de moeite om een verzoek om teruggaaf te doen kunnen besparen, aange- zich bij dezen aanslag ook de te veel Ingehouden loon* belasting zal worden verrekend.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2