J 3ioci HieuMS Spait en Spel De Zondag der beslissingen Wordt E.D.O. eersteklasser? U VOELT U NIET PRETTIG ZATERDAG 21 JUNI 194T H X X K L' E M'S B G BEAD 5! Jtaliaansch weermachtsbericht. Zuiveringsactie bij Solloem duurt voort. Tobroek gebombardeerd. ROME, 20 Juni (Stefani) In zijn weermachts bericht no. 380 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: In Noord-Afrika duren de zuiveringsoperaties aan hel. front van Solloem voort. Aan het front van To broek heeft onze artillerie doeltreffend de op marsch zijnde vijandelijke afdeelingen bestookt en verdre ven. Onze luchtmacht heeft de verdedigingswerken en inrichtingen van de vesting" gebombardeerd. Boven dien heeft zij herhaalde malen Britsche gemechani seerde strijdmiddelen ten Zuiden en Oosten van Sol- ioem getroffen. Er werden drie Hurricanes neerge haald. In Oost-Afrika heeft de vijand op 17 Juni met aanzienlijke strijdkrachten een aanval ondernomen in de zóne van Uolchefit (Gondar) De aanval werd af geslagen en de vijand liet meer dan 400 dooden en gewonden op het slagveld achter. Denzelfden dag probeerde hij ons garnizoen .van Debra Tabor te ver rassen, maar er werd snel een tegenaanval onderno men en de vijand werd uiteengedreven. Öp 18 Juni werden vijandelijke versterkingen, die dit gebied wa ren binnengekomen, door onze luchtmacht bestookt met bommen en machinegeweervuur. De strijd ter zee. Britsche scheepsverliezen in Mei volgens Reuter 461.328 ton Aanval op Le Havre. BERLIJN, 20 Juni (D.N.B.) Naar Reuter meldt, bedroegen de Britsche scheepsverliezen in Mei 461.328 ton. De cijfers «- zoo wordt verder mede gedeeld omvatten 73 Britsche schepen (355.000 ton) 20 geallieerde schepen (92.000 ton) 5 neutrale schepen (14.000 ton). BERLIJN, 20 Juni (D.N.B.) Gisteren hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen, naar het D.N.B. ver neemt, in een haven aan de Schotsche Oostkust een Britsch vrachtschip van 2000 ton tot zinken ge bracht, een tweede, groot Britsch schip werd ernstig beschadigd. Aan de Engelsche Oostkust werden twee vracht schepen getroffen. Op den Atlantischen Oceaan, ongeveer 1100 kilometer ten Westen van Cadiz, werd een vrachtschop van 3500 ton door een Duitsch ge vechtsvliegtuig met grooten actieradius vernietigd. EEN BOTSING. LISSABON, 20 Juni (D.N.B.) O Seculo meldt, dat een uit twee Britsche, een Zweedsch en een Noorsch koopvaardijschip bestaand convool buiten de territo riale wateren aan de Portugeesche Atlantische kust Vrijdagochtend tegen 7 uur door een vliegtuig van onbekende nationaliteit is aangevallen. Bij het tot ontwikkeling komende gevecht tusschen de schepen en het vliegtuig botste een Engelsch schip op den Zweedschen koopvaarder. Beide schepen kregen zoo zware schade, dat zij door de twee andere schepen moesten worden weggesleept. MISLUKTE ENGELSCHE AANVAL OP LE HAVRE. BERLIJN, 20 Juni (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt, hebben gisteren Britsche bommenwerpers begeleid door talrijke jagers, getracht een aanval op Le Havre te ondernemen. Onmiddellijk stegen Duit sche jagers op, die zich op den veel talrijker vijand wierpen en de Britsche jagers uiteendreven, zoodat de bommenwerpers zich moesten verwijderen. De bommen, die zij lieten vallen, kwamen in zee terecht. Berichten uit Engeland. Een crediet van een milliard pond sterling gevraagd. De minister van Handel wijst op inflatie mogelijkheden. DE BRITSCHE OORLOGSUITGAVEN. BERN, 20 Juni (DNB) Exchange Telegraph meldt uit Londen, dat de Britsche regeering ter dekking van de loopende oorlogsuitgaven het par lement de volgende week zal vragen om goed keuring van bsn crediet van een milliard pond sterling. Sedert het begin van het nieuwe finan- cieele jaar in April bedraagt hiermede het crediet voor oorlogsuitgaven 2 milliard pond sterling. INFLATIEGEVAAR IN ENGELAND. NEW-YORK, 20 Juni (DNB) New York Times meldt uit Londen, dat de voorzitter van het ministe rie van handel. Lyttleton, bij de lagerhuisdebatten over het wetsvoorstel op de prijzencontrole heeft verklaard, dat het voortdurend inschrompelen van de hoeveelheid goederen, de verschepingsmoeilijk- heden en de bombardementsvernielingen benevens de toenemende geldcirculatie en de stijgende prij zen Engeland zeer snel in df richting van een in flatie sturen. De wet op de controle zal derhalve maximumprijzen vaststellen en tegelijkertijd trach ten de kosten der voor levensonderhoud noodzake lijke goederen laag te houden. NIEUWZEELANDSCHE PREMIER IN LONDEN. BERLIJN. 20 Juni (DNB) Een Reuterbericht meldt, dat de Nieuwzeelandsehe premier, Frazer, vandaag per vliegtuig in Engeland is aangekomen. Zijn bezoek geschiedt op uitnoodiging van de Brit sche regeering ter bespreking van problemen van den oorlogstoestand. Gedurende zijn bezoek zal hij aanwezig zijn bij bijeenkomsten van het oorlogs kabinet. DE Z.G. VIJFDE COLONNE IN ARGENTINIë. Japan en China. Beschouwingen van Matsoeoka en Togo. TOKIO. 20 Juni (D.N.B.) Het behoeft niet speciaal gezegd te worden, dat Japan en China door het lot verbonden zijn voor de toekomst van een grooter Azië of veeleer van alle Aziatische rassen. zoo heeft de minister van buitenland- sche zaken, Matsoeoka, verklaard op een banket ter eere van Wangtsjingivei. Matsoeoka noemde het de grootste taak van beide landen een duurzamen vrede tot stand te brengen en Oost-Azië te sta- biliseeren. Japan heeft de Nankingregeering er kend als de eenige rechtmatige regeering van China en daarmede bewezen, dat Japan zijn vol ledig vertrouwen stelt in Nanking voor een samenwerking bij den opbouw van Oost-Azië. In aansluiting op het banket, waaraan werd deelgenomen door de beide weermachtsministers, de chefs van den generalen staf van leger cn vloot, en den minister van financiën, werd een langdurige gedachtenwisseling gevoerd tusschen Wangtsjingwei en Matsoeoka. DRUK OP TSJANG KAI SJEK ZAL VERSTERKT WORDEN. TOKIO, 20 Juni (D.N.B.) Aan een feest maal, dat hedenmiddag door den minister van oorlog, Tojo, ter eere van Wang Tsjing Wei en zijn gezelschap gegeven werd, heeft de minister in een toespraak gezegd, dat de in den herfst van het vorige jaar vastgestelde politiek van Japan tegenover China onveranderd wordt voortgezet en dat ook in de toekomst geen wijziging in deze politiek verwacht kan worden. Japan zal alle mili taire maatregelen nemen welke noodig zijn om den druk op Tsjang Kai Sjek te versterken. Tevens zal het echter ook haar samenwerking met de nationale regeering van Nanking uitbreiden. In zijn antwoord wees Wang Tsjing Wei erop, dat van derde zijde geprobeerd werd, tusschen Japan en China een wig te drijven om zoo van den tegenwoordigen toestand gebruik te maken. Het is derhalve de taak van Japan en van China dit zelfzuchtige streven van derde staten tot hand having van de oude orde te niet te doen en- alles in het werk te stellen teneinde de nieuwe orde in Oost-Azië tot stand te brengen. BUENOS AIRES, 20 Juni (A.N.P.) De Argentijn- sche minister van binnenlandsche zaken, Culaciati, heeft, tijdens de kamerdebatten de bewering van ver schillende afgevaardigden over het bestaan van de z.g. vijfde colonne in Argentinië weerlegd. Ook de aanvallen op de Duitsche scholen wees de minister van de hand met de opmerking, dat Duitsche scholen slechts daar bestaan en noodig zijn waar Argentijn- sche scholen ontbreken. Dc „Völkische" in latijnsehcn druk. BERLIJN, 20 Juni (A.N.P.). De Völkischer Bcobachtcr, het centrale orgaan van de Nationaal-So- cialistische Beweging van Groot Duitschland, ver schijnt sinds 1 Juni 1941 volledig in antiqua, de La- tijsche lettersoort, welke in de plaats is getreden van de vroeger uitsluitend gebruikte faktuur of gothische letter. Met den opbloei van hét Duitsche Rijk heeft ook de Völkischer Beobachter een geweldigen vooruit gang gemaakt. Het blad wordt gelezen tot ver bui ten de Duitsche taalgrenzen in alle Europeesche lan den, die met belangstelling het politieke en cultu- rceic leven van het nieuwe Duitschland volgen. Doordat de Völkischer Beobachter thans gedrukt is in de algemeen gebruikelijke Latijnsche lettersoort' wordt het lezen van het blad in die landen verge makkelijkt. Amerika en de oorlog. Een boodschap van Roosevelt aan het Congres. NEW-YORK, 20 Juni (D.N.B.) President Roose velt heeft vandaag volgens een bericht uit Washington dc persconferentie afgezegd, aangezien hij aan een belangrijke boodschap werkt, die hij nog heden aan dc teide huizen van het congres wil zenden. In politieke kringen wordt gezegd, dat deze bood schap klaarblijkelijk betrekkingen heeft op belangen van buitenlandsch politieken aard, aangezien Roose velt getelefoneerd heeft met den ongesteld zijnden staatssecretaris Hull en den vicestaatssecretaris Sum mer Welles, de eenigen, die betrokken zijn bij de re dactie van de boodschap. VOOR OF TEGEN? WASHINGTON. 20 Juni (D.N.B.) De republi- keinsche afgevaardigde Fish heeft naar de New- Yorksche Herald Tribune meldt, aan de ruim 100.000 kiezers van zijn New-Yorksche kiesdistrict po.-lKaarten gezonden met de vraag ..of zij vóór of tegen deelneming aan den oorlog zouden stemmen". Een dergelijke kaart is ook gezonden aan het ge zin van Roosevelt, dat tot het kiesdistrict van Fish be hoort KOPENHAGEN 20 Juni (D. N. B Volgens een mede deel mg van de Deensche legatie te Londen is het 2252 b. r. t. metende motorschip Olga 5, dat toebehoorde aan een Ko- penhaagsche reederfj en dat pas in 1933 van stapel was ge- loopen. verloren gegaan. Het schip voer voor Engeland. NEW YORK 20 Juni (D N. B.) Het Mexicaansche regee- nngsblad Naclonal meldt, dat leden van de senaatscom missie van Bmtenlandsche Zaken het voornemen hebben binnenkort den president, generaal Camacho, voor te stellen dat Mexico utt den volkenbond zal treden. BERLIJN 20 Juni (A. N. P.). De New York Times meldt uit Ottawa, dat ondanks de verdubbeling der Cana- deesche staalproductie sedert het begin van den oorlog een verdere beperking van het metaalverbrulk voor particuliere doeleinden in het voornemen ligt. De Consulaten. Optreden al lang noodig oordeelt de Wïlhelmstrasse. De Duitsche nota was noodig1,, doch is geen „vergelding". BERLIJN, 20 Juni (A.N P.) Naar aanleiding van de Duitsche nota, die gisteren den Amerikaanschen zaakgelastigde te Berlijn is overhandigd, verklaarde men heden in de Wilhelmstrasse, dat een optreden te gen de Amerikaansche consulaten al lang noodig was. De hoeveelheid materiaal over de voor den staat nadeelige machinaties der Amerikaansche consuls en over de levering van bepaald materiaal aan een spe ciale centrale te Washington, waarover het mi nisterie van buitenlandsche zaken beschikte, was zoo groot geworden, dat een ingrijpen van Duitsche zijde noodzakelijk leek. Men wees er in de Wilhelmstrasse op, dat de Duitsche regeering uit kiesheid en groot moedigheid tot dusverre er steeds van afgezien had, dezen onverdragelijken toestand tot het voorwerp van een ernstigen stap te maken. Men acht het echter begnjpelijk, dat, met het oog op de maatregelen, die de Vereenigde Staten inmiddels tegenover Duitsch land genomen hebben, de overwegingen der Duit sche regeering zijn komen te vervallen en een rege ling noodig leek. Ontkennend werd geantwoord op de vraag, of de gisteren overhandigde nota moest wor den beschouwd als een „vergelding" van de sluiting der Duitsche consulaten in de Vereenigde Staten, waartoe onlangs bevel is gegeven. Men wees er op, dat Duitschland op dezen Amerikaanschen maat regel heeft geantwoord met een protest. Men voegde hieraan toe, dat een Amerikaansch antwoord op dit protest nog niet te Berlijn is ontvangen. Het Duitsch-Turkscli verdrag. De ratificatie. ANKARA, 20 Juni (D N B.) Het wetsontwerp be treffende de ratificatie van het Duitsch-Turksche vriendschapsverdrag zal vandaag naar het parlement worden gezonden. De uitwisseling der ratificatie-oor- konden zal de eerste week van Juli te Berlijn geschie den. PERSSTEMMEN VAN AFGEVAARDIGDEN ISTANBOEL. 20 Juni (D.N.B.) Omtrent de sluiting van het Duitsch-Turksche verdrag schrijft de Turksche afgevaardigde Nadi in he\ blad Cumhuriyet, dat het pact temidden van den oorlog eer. schitterende gebeur tenis van den vrede is, benevens een bewijs van de vriendschap van beide landen. Men moet de Turksche regeering gelukwenschcn en den goeden wil van Duitschland waardeeren. De Führer en zijn mede werkers hebben een hoog te waardeeren succes be haald, doordat zij voor het nieuwe Turkije in zijn po sitie in het Nabije Oosten begrip hebben getoond. Ook dc Duitsche ambassadeur Von Papen heeft met ern stige en onophoudelijke activiteit gewerkt aan de ver wezenlijking van dit doel. De afgevaardigde Sadak schrijft in het blad Adsjam, dat het vriendschapsverdrag met Duitschland niets bui tengewoons is, want het bevestigt een feitelijken toe stand tusschen beide landen. Duitschland heeft te ken nen gegeven, dat het geen aanvalsbedoelingen heeft jegens Turkije. Turkije is vastbesloten buiten den oor log tc blijven en zich aldus te concentreeren op zijn nationale zelfverdediging. Na Solloem. BERLIJN, 20 Juni (D.N.B.) Over het verloop van den slag bij Solloem verneemt het D. N. B. nog: Na verbitterde gevechten, die drie dagen duurden, is het offensief van generaal Wavell definitief mislukt met bloedige verliezen voor de Engelschen. In de Afri- kaansche zonnehitte hebben de Duitsche en Italiaan sche troepen de kracht hunner wapenen opnieuw be wezen. De tactische leiding heeft in deze overwinning een groot aandeel gehad. Toen de Britsche afdeelingen opereerden tusschen Sidi Omar en Ghirba. slaagden de Duitsche en Ita liaansche troepen er in, deze afdeelingen af te snijden van de andere vijandelijke strijdkrachten en een aan zienlijk deel op te sluiten in een val. Alle pogingen de zer ingesloten troepen, zich te bevrijden, werden ver ijdeld door de Duitsche pantsertroepen. Door kundige manoeuvres werden de vijandelijke pantserafdeelingen tegen de Duitsche en Italiaansche afweertroepen ge dreven en voor het grootste deel vernietigd. De vijand werd steeds verder ingesloten en moest den tegen stand langzamerhand opgeven. De Duitsche en Italiaansche gevechtsvliegers hebben de aanvallende Britsche tanks meermalen door bom aanvallen verstrooid en bovendien aanvallen gedaan op de terreinen, waar de vijandelijke pantserwagens gereed stonden. Zoo werden op 16 Juni met succes vier aanvallen gedaan op Britsche pantserreserves, die verstrooid werden. Een aantal wagens geraakte in brand of werd vernietigd, zoodat de aanvalskracht de zer afdeelingen reeds gebroken was, voor zij nog in den strijd kwamen. NEW YORK. 20 Juni (D.N.B.) De correspondent van dc New York Times, Harold Denny, meldt zijn blad uit Cairo betreffende den slag bij Solloem, dat van Britsche zijde wordt bevestigd, dat de Duitschers „hardnekkige cn fanatiek moedige strijders zijn". De Duitschers hebben, zoo meldt de correspondent verder, een vreeselijkcn aanval van drie dagen van den kant van Indische en Schotsche troepen aan den Halfayapas doorstaan. Deze pas was bezaaid met machinegeweer- nesten en afweerbatterijen, welke bemanning het woord „capitulatie" niet kenden. De uitslag van den strijd heeft hem, den correspondent, volkomen verrast, ofschoon het hem reeds bij de hardnekkige verdediging van den Halfayapas door de Duitschers duidelijk ge worden is, dat „het Britsche reisprogram in de war is geraakt". Sprinkhanenplaag in Egypte. Zwermen richten groote schade aan. BERLIJN, 20 Juni (DNB) Volgens een Reuter bericht uit Kairo strijken in Egypte groote zwer men sprinkhanen, die uit de woestijnen in het Oos ten komen, neer. Soms zijn deze zwermen vier kilometer lang en een kilometer breed. Vooral in de provinciën Assoean en Kena in Boven-Egyptê richten zij groote schade aan. Het Egyptische mi nisterie van Landbouw heeft volgens het bericht afdeelingen specialisten naar de bedreigde plaatsen gezonden. Amerikaansche duikboot verloren gegaan. WASHINGTON, 20 Juni. (DNB) Het Amerikaan- sche ministerie van Mai'ine deelt mede, dat de Amerikaanse1- duikboot „9" na duik-oefeningen ter hoogte v. 1 Portsmouth niet meer aan de op pervlakte is verschenen. Men vreest een ongeluk. Deze duikboot is een der oudste van de Amerikaan sche duikbootvloot. De bemanning bestaat, naar As sociated Press meldt, uit twee officieren en 31 man schappen. NEW-YORK, 21 Juni. (DNB) In Amerikaansche vlootkringen acht men het zeker dat de vermiste duikboot 9 op den bodem van de zëe ligt. Het vaartuig was bezig met duikoefeningen buiten de haven van Portsmouth en zou na twee uur weer boven komen. Even na de voorgenomen twee uur verscheen er aan de oppervlakte der zee een rook bom, welke aantoonde, dat de duikboot zich in nood bevond. De reddingboot Falcon, vliegtuigen en 21 duikers werken op de plek des onheils, doch hebben tot dusver geen contact met het vaartuig gekregen. PARIJS, 21 Juni. (DNB) De Matin meldt uit Lo- rient, dat weer twee Fransche visschersbooten ter hoogte van het eiland Lecroix door een Engelsch vliegtuig zijn aangevallen. Een der vaartuigen is gezonken. De bemanning werd gered. Dezer dagen werd een Britsch vliegtuig bij een vlucht voor de Hollandsche kust neergeschoten. De uit zes koppen bestaande bemanning werd door een Neder- landsche reddingboot gered. y (Foto Schimmelpénnihgh). In de Senaatzaal van het Dogenpaleis tc Venetië had op 15 Juni de officieele toetreding plaats van Kroatië tot het Driemogcndheden-pact. De Kroatische staatsleider dr. Pavelitsj tijdens zijn rede. (Foto Orbls-Holland) Voetbal E. D. O. heeft het eerste- klasse-schap voor het grijpen Zondag zullen er wel vele beslissingen vallen. Het ls waarschijnlijk dat Heracles op eigen veld van P. S. V. zal winnen en daardoor zouden de Almeloërs dus het kam pioenschap van Nederland hebben veroverd. Zonder twij fel komt hun de landstitel ten volle toe Dc laatste wedstrijd van V. S. V. tegen Be Quick is van geen enkel belang meer doch het zou wel aardig zijn als de Vel- senaren ten minste één overwinning in de kampioens- competitie behaalden. E. D O. heeft aan een gelijk spel tegen K. F C. in de Koog genoeg om het eerste klasse schap te behalen. Wij hebben het geheele seizoen en ook in de promoticcompetilie het grootste vertrouwen in de E. D. O.-ploeg gehad, een vertrouwen, dat nooit be schaamd is geworden. Ook Zondag zullen de E. D O 'ers zeker hun plicht doen. Bij voorbaat onze gelukwenschen! H. F. C. weert zich den laatsten tijd werkelijk kranig. Als de kans behouden wil blijven dan moet Zondag te Weesp van Rapiditas worden gewonnen. We gelooven wel. dat de H F. C.'ers daartoe in staat zijn. Dit zal hun posi tie destemeer versterken omdat de Volewijckers Elinckwijk partij moeten geven. Onze Gezellen zou door een overwinning op Rodl haar positie zeer versterken. De Gezellen behoeven dan nog slechts den laatsten wedstrijd tegen Halfweg gelijk te spelen om hun derde klasseschap te behouden. De sec.e'aiis van E. D. O., de heer W Hirs schrijft ons: Zondag 22 Juni speelt E. D. O. haar 29stcn wedstrijd in dit seizoen. Van dc 28 gespeelde wedstrijden werden c gewonnen, 4 gelijk gespeeld en slechts 2 verloren. Pas In den wedstrijd tegen H. V. C., onzen zwaarsten concur rent, viel ongeveer de beslissing, want toen kwamen wij 2 punten voor te staan. Op 18 Mei in den wedstrijd tegen Velox. welke met 5—1 werd gewonnen, weid definitief het afdee'ings kampioenschap behaald. De stand was toen 22 17 4 1 38 64—16 Voorwaar een schitterend resultaat na een uitstekend seizoen. E. D. O. telt op het oogenblik ongeveer 300 leden cn een groot aantal donateurs. Hiervan spelen 2 elftallen In den N. V. B. en 13 in de onderafdeeling Haarlem van den N V. B.. De Honkbal-afdeeling met een eigen bestuur, neemt een heel groote plaats In. In het seizoen 1923—24 werd het kampioenschap be haald van de 2e klasse cn veroverde E. D. O. in een span- nenden kamp met S. V. V. en Hilversum het eerste klas seschap. De wedstrijd Hilversum—E. D. O. bracht de besllssln, in de laatste 7 minuten maakte Tanls 3 doelpunten en was E. D. O. voor de eerste maal kampioen en Eerste klasser. Na 7 succesvolle jaren volgde een zeer ongelukkig sei zoen: degradatie naar de 2e klasse, doch niet dan na heftig verzet. Eerst moesten wij met Blauw Wit uitmaken wie degradatie-wedstrijden zou moeten spelen. Dc eerste wedstrijd werd in Hilversum gespeeld en eindigde na 2 uur spelen in een gelijk spel en de week daarpp. doch nu in Alkmaar moest voor Blauw Wit de vlag worden gestre ken. Tegen Xerxes en Fortuna werden degradatie-wed strijden gespeeld en het mocht Xerxes, ook weer na een beslissing op het V. U. C.-terrein, na verlenging gelukken 2—1 te winnen. Het was toen Juli en op dicnzclfden Zondagavond werden plannen besproken om ons zoo ongelukkig verloren eerste klasseschap terug te winnen. Het was bittere ernst want het seizoen daarop legde E. D. O-, ongeslagen beslag op het kampioenschap. Het lukte echter niet, want de rood-broeken wisten na een ener veerenden strijd tegen H. V. V. en E. D. O. hun eerste klasseschap te heroveren. Seizoen na seizoen werd een greep gedaan naar het kampioenschap. Wij herinneren ons nog dat op het einde 'an het seizoen '35—'3G E. D. O. een protest had tegen A. F. C.; wel werd dit gewonnen, doch de uitslag, waar het loch om ging bleef ongewijzigd en D. O. S. was de gelukkige. We hielden den moed er maar In en in het seizoen '39'40 stond E. D. O. er best voor met A. F. C. E. D. O. moest thuis A. F. C. en D. W. V. de kopplocgcn nog ontvangen, doch door de verwikkelingen, werd de competitie niet uitgespeeld. A. F. C. en D W. V. wei gerden naar Haarlem te komen, omdat er geen animo was n het maar een nood-competitie was. Bestuur en spelers bleven echter stug doorwerken en het gelukte een goede ploeg samen te stellen. In 1938 39 behaalde E. D. O, wederom het kampioenschap, wat ons echter veel leed cn diepe droefheid bracht. In den gedenk- waardigen wedstrijd Zondag 29 Mei tegen Hilversum ln hel Noorder Sportpark, verloren wij onzen hefsten en besten speler Bas Timmerman, zijn prettige omgang en aange naam humeur zullen vooral wij E. D. O.'ers nimmer ver geten. Dit was wel een zeer teleurstellend jaar. Wij be hoeven er echter niets meer van te zeggen De wedstrijd Den Haag tegen H B S. werd verloren. Waren wij voor dien tegenstanders van deze gehate promotie-wedstrij den. nu werd alles gedaan om deze wedstrijden ongedaan maken, mets mocht baten. WIJ zullen echter den dag prijzen wanneer eindelijk dit soort wedstrijden voorgoed zal hebben afgedaan. Na een Jaar van Inspanning, als een kampioenschap is behaald moet een belooning volgen geen straf door het spelen van promotie-wedstrijden, irmede eenige maanden aan de zomersporten worden onthouden. Eindelijk in het seizoen 1940 41 ls het weder gelukt, E. D. O. kreeg versterking van de gebr. Schildwacht en Hellingman en in een zwaar seizoen, waarin niet minder dan 22 wedstrijden gespeeld moesten worden, werd het kampioenschap behaaldd. Niets werd dit seizoen aan het toeval overgelaten en een ploeg met Wille, Zandstra. v. d. Sluis, W. en J. Schildwacht, Schijvenaar. Oomen Jr., Spek, Hellingman. De Jong en Nolet, met reserves als J. Steffens en Van Roon e. a. was bereid alles te doen om er nu eindelijk te komen. Elke week werd trouw aan de training deelgenomen, er werden concentratie-avonden in het leven beorepen. Hier was J. Luyken. onze voorzitter de man wien niets te veel was. Wekelijks ontvingen de spelers een circulaire met aanwijzingen en een opwekkend oord. Neen een kampioenschap wordt niet alleen op het gorene veld behaald. Enfin bestuur en T. C. mogen tevre den zijn, allen hebben er ln eendrachtige samenwerking an medegeholpen. Een stillen werker willen wij nog even naar voren bren gen. n.l. onze groote kracht W. F van Zeïjl. die de niet altijd gemakkelijke taak heeft, het geld te beheeren ook aan hem ls het te danken dat E. D. O. practlsch geen schuld heeft en het doet ons daarom goed dit eens naar Naar RICHE FOTO ART voor een BETERE FOTO voor Uw persoonsbewijs 169 GROOTE HOUTSTRAAT - HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) voren te kunnen brengen. Men ziet dus een kampioen schap waarvoor hard is gewerkt, en het verheugt ons kampioen geworden te zijn door eigen kracht, door eigen willen, zonder hulp van anderen. Het was een kracht meting tusschen onze sporttcve tegenstanders en E. D. O. Nu na dit zwaar seizoen verlangen wij naar een poosje rust. onze spelers hebben dit ruimschoots verdiend en kunnen dan vcrpooztng vinden In de honkbalsport, waaraan nu alle spelers van ons le elftal deelnemen en enkelen goede krachten beloven te worden. Zondag 22 Juni kan de beslissing vallen, wij hopen het van harte, dat zij valt, weliswaar hebben wu aan 1 punt genoeg, doch wij zijn niet gewend te Juichen alvorens het pleit gewonnen is. Zal het seizoen 1941*42, het jaar waarin E. D. O. 45 jaar bestaat K D. O. het zoozeer verdiendf eerste klasse schap brengen? Het woord is aan ons kranig elftal. ALS uw lever niet voldoende LEVER.GAL afscheidt. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal ln uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig» u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen oro deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u ce® geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever-gal-te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bi) apothekers en drogisten 0.75.13 CARTE RS LEVER-PIL LET JE S (Adv. Ingez. Mcd.) Utadio üwgxa, mwa ZONDAG 22 JUNI 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. а.OO Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 B. N. O. Nieuwsberich ten. 8.45 Gramofoonmuzlek. 11.15 Bach-cantate. 12.00 Rococo-octet. (In de pauzes: Nederlandsche liedjes). 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Ncder- landsch Verbond voor Slbbckunde: Vragenbeantwoording. 1.15 Hel Nederlandsch Pianoduo cn gramofoonmuzlek. 2.00 De Romancers on de Harmony Sisters. 2.45 Dialoog. 3.20 Ensemble Amende. 4.00 Gramofoonmuzlek. 4.45 Zang met planobegeleiding en gramofoonmuzlek. 5 15 Gramofoon muzlek. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 Gramofoonmuzlek. 6.10 „Die Front relcht lhrer Heimat jetzt die Hand" voor leden van de Duitsche Weermacht. 8.00 B. N. O. Nieuwsberich ten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Rotterdamsch Phllhar- monlsch Orkest en soliste. 9.oo Gramofoonmuziek met toe lichting. 9.30 Bcrlcfitcn, Engelsch. 9.45 „Bij de knorhanen bij de beesten", 10.00—10.15 B. N. O. Engelsche uitzen ding: „An American secs Holland". HILVERSUM II. 301.5 M. 8 00 Gramofoonmuzlek. 8.30—8.45 B. N. O. Nieuwsberich- :n. 9.00 studio-vroegdienst (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.00 Zondagmorgen zonder zorgen. 12.00 Cyclus „Kent gij Uw Bijbel?" (gr.pl. voorbereid door de Christ. Radio-Stlchtlng). 12.15 Kinderkoor ..De Merels12.45 B. N. O. Nieuws- cn economische berichten. De Melodisten en solist. 1.30 Ensemble Bandl Balogh. 2 00 Cyclus „U cn de muziek". 2.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest, solist en gramofoonmuzlek 4 00 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst (voorbereid door de Christ. Radlo- S'.ichting). 5.30 A. N. P. Sportuitslagen. 5.35 De Ramblers. 6.00 Declamatie. 6 20 Groot Amusementsorkest. 6.45 Sport den dag. 7.10 Gevarieerd programma. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmuzlek 8.30 Omroep- rkest. gemengd operette-koor en solisten. 9.30 Radio- tooneel 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting. MAANDAG 23 JUNI 1941. HILVERSUM I. 413.5 M. б.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8 00 B. N O. Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening (voorbereid door het z. Prot. Kerkcomité). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.45 Gramofoonmuziek. 0.15—9 20 Voor de huisvrouw, li.oo Krans Wouters en zijn orkest. 11.25—11.45 Declamatie. 12 00 Planovoordracht cn gramofoonmuzlek. 12.40 Almanak. 12 45 B N. O. Nieuws- en economische berichten. ï.oo Trioconctfl-t cn gramofoonmuzlek. 2.00 Omroeporkest. 2.30 Ensemble Bandl Balog. .300 Vrouwenuitzending en gra mofoonmuzlek. 3.45 Gramofoonmuziek. 4 45 Voor de jeugd. 5.C15 B. N. O. Nieuws-, ocoonmische cn beursberichten. 5 30 Omroeporkest. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Orgelspel. B. N. O. Economische vragen van den dag. 7 15 Voor de kleuters. 7.25 Rococo-octet. 7 45 Politiek wcekpiaatje. 8 00 B, N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van dan dag. 30 Hc? Wendllng-kwartet. 9.30 Berichten. Engelsch. 9 45 Gramofoonmuzlek. 10.00—10.15 B.. N. O. Engelsche uitzen ding: „Things worth knowing about Holland". HILVERSUM n, 301.5 M. k.45 Gramofoonmuzlek 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7 45 Ochtendgymnastiek. R 00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgen dienst (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 10.20 Gramofoonmuzlek. 11.00 Declamatie. 11 20 Zang met plano begeleiding en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Salonorkest 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische be richten 1,00 Het Amusementsorkest en solisten. 2.00 Ste delijk Orkest van Maastricht, soliste en gramofoonmuziek. 4.00 Musiquet'.e. 4.30 „Papoea-muziek". causerie met gra- mofoonplaten. 5.00 Voor Jongens cn meisjes (voorbereid door de Christ. Radio-Stlchtlng). 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Gesprekken met luisteraars (voorbereid door het Vrijz. Prot Kerkcomité). 6.15 Omroep-Harmonle-orkest. 6.45 Reportage. 7 no B. N. O. Friesch praatje. 7.15 Planovoor dracht R on B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoon muzlek. 8.30 Ons schemeruurtje. 9.20 Voor den boer. 9.55 Gramofoonmuzlek. 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9