Avond-Vierdaagsche. p M A 'X X D A 'G 23 JUNI '1941' RA'SRCE M'S D A G B E A D Kaatsen Bondswedstrijden te Bussum. HAARI-EM WINT WEDEROM DEN WANDELBAL. In het Gemeentelijk Sportpark te Bussutn heeft Zondag de Bondsparttj der buitenafdeelingen plaats gehad, lijst van deelnemers zag er als volgt uit; 1 BussumJ Rotterdam, 3. Haarlem, 4. Zaanstreek. 5. Amersfoort, Hilversum. 7. Den Haag. 8. Utrecht. 9. Zeist. 10. Amsterdam. In den eersten omloop was vermeld, dat de Graaf den opslag niet zeker tegen Zaandam was maar toen her stelde hij zich en was het verdere van den dag uitstekend, Broersma heeft buiten verwachting gekaatst en maakte nog vele bovcnslagen en Hlbina was wederom de ster van het veld. De eerste omloop verliep als volgt: Bussum 8334882464( Rotterdam 66286688880 668488888 64 886842024" 0426866 32 8 8 6 8 6 6 8 8428866 00886488 In den 2en omloop kreeg M. Veenstra uit Hilversum in de partij tegen Amsterdam, toen de stand 2 spel gelijk was, een aanval van zonnesteek, wat tengevolge had. dat dr. Broersma overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Amsterdam won toen de partij. Haarlem maakte korte metten met Bussum; dit drietal kreeg slechts I spel. De partijen In den 2en omloop waren: Bussum 4 8 4 0 2 8 4 0 30 Haarlem 8 2 8 8 8 6 8 8 56 Hilversum 2688882042 Amsterdam 8 8 6 4 6 4 8 8 8 8 De Haarlemmers speelden in den 3en omloop tegen het sterke partuur uit Amsterdam, doch de Haarlemmers zijn "hier niet te houden. 3 maal op 6 gelijk slaat Hibma den bal over alles heen; Broersma als De Graaf waren enorm Amsterdam kreeg slechts een l/2 spel. Ziehier de partij Haarlem 8 8 8 8 8 6 8 Amsterdam 6 6 6 4 6 8 2 De eindstrijd ging tusschen Haarlem en Den Haag: de vele toeschouwers hebben ook hier „Frlsia" op z'n best gezien. Den Haag kreeg slechts 14 punten. Men oordeele den stand: Haarlem 8 8 8 8 8 8 Den Haag 2 2 4 2 4 0 Zoo won „Frisia" ten tweeden male den Zijlstra-Wandel bal. Behalve dezen wisselprijs werd een zilveren medaille aangeboden als vereeniglngsprijs. Elke speler kreeg een zilveren potlood, behoudens de drie verguld zilveren draag- balletjes. Den Haag behaalde den 2den prijs. Boksen OPHEFFING BOKSVERBOD TE HAARLEM. Weldra openbare wedstrijden. De bemoeiingen van den voorzitter van den N. B. B den heer G. E. van der Werff Jr., in zake het verkrijgen van opheffing van het in vele steden van ons land vigee- rende verbod tot het organïseeren van openbare bokswed strijden, hebben ook in Haarlem tot een goed resultaat geleld. Het bestuur van de vereeniging „De Ring" met aan het hoofd de heeren G. H. te Nuyl (instructeur) en H. Band (penningmeester) kan thans de vruchten plukken van zijn gestadige pogingen om aan het amateur-bok' In ons rayon in breederen kring bekendheid te geven tot bloei te brengen. Men heeft dan ook het voornemen, reeds Sn de tweede helft van Juli in het Gemeentelijk Concertgebouw of in een andere, daarvoor geschikte, groote zaal wedstrijden te organïseeren, waarvoor de beste amateurs in ons land zullen worden uitgenoodlgd. Daartoe behoort in de eerste plaats de Haarlemmer Hessels, sedert twee jaar vlieg- gewicht-titelhouder van Nederland, wien nog onlangs bij de kampioenschappen te Enschedé de prijs voor den besten stijl werd toegekend. Het moet voor dezen 20-jarigen jon geling een .groote voldoening zijn, in eigc-n omgeving eindelijk eens te kunnen toone.i, wgartoe hij in staat is. Voorts zullen, indien zij alihans op een wedstrijddag beschikbaar zijn, diverse titelhouders in de andere ge wichten in den ring komen; ook zullen W. te Nuyl (licht), Kneppers (veder) en de tienvoudige kampioen Nieuwenburg (bantamgewtcht) van de partij zijn. Het plan Is. om het programma uit tien matches samen te stellen. De vereeniging „De Ring", die thans zes jaar bestaat, heeft veel gedaan om het boksen in onze omgeving op hooger peil te brengen; zij heeft daarbij uiteraard met groote moeilijkheden te kampen gehad. Daaraan is het dan ook toe te schrijven, dat de club thans slechts een viertal wedstrijdboksers telt (Hessels, Vreenegoor, Looper en Terstal. een vlieg-, twee midden- en een wel- tergewicht), doch daarentegen vele leden, die dezen tak van sport voor zelfverdediging en lichaamsontwikkeling beoefenen. Van hen noemen wij den bekenden kampioen- zwemmer Merkesteyn van De Dolfijn, den waterpolo-speler Handgraaf van D. W. R. en den gymnastiekleeraar handballer Duyff van Concordia. Zij nemen geregeld deel aan de training, die eiken Dinsdag- en Vrijdagavond in Stoop's Bad onder deskundige leiding wordt gehouden. Wandelsport De Landelijke Avondvierdaagsche. Alom een gToot succes. UTRECHT 21 Juni. De Landelijke Avondvierdaagsche is voor de organisatoren, het bestuur van den Nieuwen Nederlandschen Wandelsportbond een buitengewoon suc ces geworden. Overal heeft men groote belangstelling weten te trekken, 'hetgeen voor een niet onbelangrijk deel te danken is aan de buitengewoon gunstige weersgesteld heid medegedeeld werd van officieele zijde, dat aan deze Landelijke Avondvierdaagsche in totaal "elf duizend achthonderdachtenzestig personen hebben deelgenomen, waarbij in 22 plaatsen werd gestart. Overal werd de groot ste medewerking ondervonden van de gemeentelijke autoriteiten en vooral van politiewege. De stijgende belangstelling voor dit wandelfestijn wet tigt het streven van het bestuur van den Wandelsport bond om ieder Jaar een dergelijke avondvierdaagsche te organïseeren. Opmerkelijk is. dat de belangstelling voor deze Avondvierdaagsche in alle lagen van de bevolking bestaat en kennelijk aan een dringende behoefte voldoet om onder goede leiding een door deskundigen opgestelde fraaie wandeltocht te maken. lp Amsterdam namen den laatsten dag, Zaterdag, 3500 personen aan den tocht deel. Er waren geen uitvallers. Om half zeven kwamen de eerste groepen binnen, tal rijke voorzien van hun vaandels, die op dezen laatsten dag mochten worden meegedragen. Inmiddels hadden zich ln het Stadion talrijke offtcieele personen, wij noemen: de burgemeester Mr. Voute, de kolonel der Gemeente politie. de heer H. J. Tulp, de heer Nikeik van de V. V. V., de heer Van der Valk. lid van de rijkssport-commlssie, de heer Kapplnga, voorzitter van de A. P. G. S., de heer Munzert, voorzitter van den Nederlandschen Wandelbond, en andere officials opgesteld, die de intocht van de deel- nemenden met veel belangstelling gadesloegen en de prijs uitreiking bijwoonden. De uitreiking der prijzen geschiedde door den heer Mun zert, den voorzitter van den N. W. B.. met een korte toe- ■praak, daar allen er naar verlangden zich te verfrisschen. Het was dan ook een „warme" wandeling geweest. Roeien. T riton's Lustrum wedstrijden. De Nederlandsche roeikampioen- schappen tevens beslist. Amstel wint vier met stuurman, Triton vier zon der stuurman, Nercus de acht. JUTPHAAS 22 Juni. Het hoofdnummer van de Tri tonwedstrijden is tot ieders verrassing in een overwin ning van De Amstel geëindigd. Ongetwijfeld is dit een uitstekende prestatie van deze hurgerroeivereeniging, welke liet in dezen strijd over dc 2000 meter tegen de stu- dentenploegen Nereus, Laga, Njord, en Triton moest opnemen. Behalve in het begin is de overwinning van De Amstel geen oogenblik in gevaar geweest. De lange en harde slag bracht de ploeg na het uitlengen reeds een voorsprong. Wel werd in een laag baantempo geroeid, 30 slagen per minuut, doch de studentcnploegen konden tegen deze goed getrainde ploeg niet op. Onderling vochten deze een feilen strijd om de tweede plaats. Nereus. dat als winnaar gedoodverfd was, viel tegen en moest Laga tenslotte voor laten gaan. Het voortdurende spurten van Nereus, Laga en Triton kon het leidende Amstel absoluut niet verontrusten en met drie lengten voorsprong gingen de Amsterdammers als eerste over dc eindstreep. De met zoo veel spaning tegemoet geziene strijd tusschen de sterkste vieren werd dus een ruim verdiende zege voor De Amstel. De Delftenaren veroverden tenslotte de tweede plaats, terwijl Nereus zich met de derde plaats tevreden loest stellen. Ook de Oude Twee leverde een groote verrassing op, doordat de twee van Argo er in slaagde de schier onver slaanbare ploeg van Willem III te overwinnen. Als laatste nummer werd de Oude Acht geroeid tus schen Nereus, Spaarne en Amstel. De Amsterdammer: wisten op keurige wijze revanche te nemen voor de ge leden nederlaag in de oude vier. Van begin af aan was Nereus beter en vergrootte den voorsprong op regelmatig wijze. Met ruim li/2 lengte Amstel behaalde Nereus het kampioenschap. De acht van het Spaanre was tegen deze ploegen nog niet opgewassen en bleef ver achter. De kampioenstitels werdén dus als volgt verdeeld. Twee zonder stuurman: Laga. Vier zonder stuurman: Triton. Oude vier: De Amstel. Oude Acht: Nereus. Oude Twee: Argo. Bij de dames werden voor het eerst officieele karn- püoenstitels verleend, evenwel alleen in stijlsnelroeien. De Jonge Acht b werd door de goed roeiende Nereus- ploeg op uitstekende wijze gewonnen. Spaarne en Triton leverden een heftig gevecht om de tweede plaats, dat tenslotte door Het Spaarne gewonnen werd. De resultaten van de wedstrijden van Zaterdag waren als volgt: Vierriemsgleken juniores klasse b: 1. Delftsche Sport. 7 min. 30 sec.; 2. De Hoop op een halve lengte; 3. Aegir; 4. Triton. Tweerlemsgieken zonder stuurman voor het kampioen schap van Nederland: 1. Laga 7 min. 55,2 sec.; 2. Triton 7 min. 58,3 sec.; 3. Amstel; 4 .De Hoop. Skiff, juniores klasse a: le heat: 1. De Hoop II, 8 min. 20.8 sec.; 2. Maas 8 min. 29.3 sec.: 3. Spaarne 2e heat: 1. Wil lem III 8 min. 27,8 sec.; 2. De Hoop 8 min. 41 sec. In de finale kwamen dus. De Hoop II. Willem III en Maas. Vierriemsgieken lichte roeiers le heat: 1. Triton 7 min. 54 sec.; 2. Njord op een halve lengte; 3. Njord II 8 min 1.4 2C.; 4. Triton H. Tweede heat: 1. Willem III 7 min. 36 sec.; 2. Argo een lengte: 3. Spaarne, twee lengten. In de finale kwamen dus Triton, Njord, Willem III, Argo en Het Spaarne. Tweeriemsgieken voor juniores: 1. Triton 8 min. 33,2 sec;. Njord 8 min. 42 sec.; 3. Het Spaarne. Jonge acht: le heat: 1. Laga 6 min. 42 sec.; 2. Triton op meter; 3. Aegir; 4. Nereus. Tweede heat: 1. Amstel 6 min. 41 sec., 2. Argo op een halve lengte; 3. Njord 6 min. 52 sec. In de finale plaatsten zich dus Laga, Triton. Amstel, Argo en Aegir. Stuurmanlooze vier voor het kampioenschap voor Ne derland: 1. Triton 7 min. 3,4 sec.; 2. Laga op vier lengten; Njord. De uitslagen luiden: Heeren: Jeugdroeien in Maasvieren: 1. De Hoop in 3 min. 8 sec.; 2. De Tromp. Veteranenvler: 1. Spaarne in 6 min. 33 sec.; 2. De Amstel. Jonge Vier a: 1. Triton in 7 min. 54 sec.; 2. Argo. op 5 lengten; 3. Laga. Jonge Acht b: 1. Nereus ('n 7 min. 2 4/5 sec.; 2. Spaarne t 7 min. 18 2/5 sec.; 3. Triton. Overnaadsche vier: 1. Nereus in 8 min. 13 sec.; 2. Njord 8 min. 22 sec.; 3. Viking; 4. Laga; 5. De Hoop. Oude Vier: 1. De Amstel. geen tijd (B. de Jong (bg), J. de Jong, A. v. d. Kogel, H. C. Ranzijn (sl.), G. Huying (st.)2. Laga, op drie lengten; 3. Nereus; 4. Triton. Njord. Jonge Twee a: 1. Njord; 2. Spaarne (op 1 lengte); Laga; 4. Triton. Overnaadsche Vier: 1. De Amstel in 9 min. 41 2/5 se Triton in 9 min. 50 sec.; 3. De Hoop: 4. Viking. Overnaadsche skiff: 1. Willem III, 9 min. 18 sec.; 2. E Ley the; 3. Spaarne. Jonge Skiff a: 1. De Hoop; 2. De Maas; 3. Willem 3. Lichte Vieren: 1. Willem III. 7 min. 36 sec.; 2. Argo: 3. Spaarne; 4. Triton; 5. Njord. Skiff Seniores: 1. De Laak (R. E. J. A. Marres) 9 min. De Maas (J. W. Mutz) 9 min. 13 sec. Veteranenacht: 1. Spgarne 5 min. 451/5 sec.; 2. Amstel 5 min. 51 4/5 sec. Jonge Acht a: 1. Laga in 7 min. 4 1/5 sec.; 2. De Amstel min. 11 sec.; 3. Argo 7 min. 14 sec.; 4. Triton 7 min. 15 ie.; 5. Aegir 7 min. 20 sec. Oude Twee; 1. Argo (J. Boekesteyn (bg), J. J. van der Eyk (sl.). C. Bosman (st.); 2. Willem III. Veteranenskiff1. Maas (J. W. Muntz) 7 min. 9 3/5 sec. Triton op vele lengten. Oude Acht: 1. Nereus in 6 min. 531/5 sec. (J. H. v. d Waals (bg), C. E. v. d. Ploeg, M. C. ter Kuile, K. Dekken, Smit, S. de Wit, P. C. Timmerman, H. B. Pluim (sl.), H. T. L. Lim (st.); 2. Amstel, in 7 mina 11/5 sec.; 3. Spaarne ln 7 min. 21 2/5 sec. Dames: Stijlroelen voor dames ln skiff (seniores) 1. De Hoop (mej. F. M. Sanders); 2. Willem III (mej. E. B. Stom), overroeien gewonnen. Jeugdroeien in Maasvieren: 1. De Hoop 78 pnt.; 2. Tromp 69 pnt. Stijlroeien Overnaadsche Skiff: 1. Tromp 86 pnt.; Spaarne 70 pnt.; 3. De Vliet 65 pnt.; 4. Viking 64 pnt. Stijlroeien Vieren Overnaadsch: lste heat: 1 Spaarne pnt.; 2. De Hoop 78 pnt.; 3. Die Leythe 70 pnt.: 4. Argo. 2de heat: 1. Willem III 85 pnt.; 2. De Vliet 84 pnt.; 3. De Amstel 57 pnt. In den eindstrijd komen De Hoop, Spaar- Willem III. Stijlroeien Vieren Juniores: l. De Vliet 81 pnt.; 2, De Amstel 80 pnt,; 3. De Hoop 70 pnt.; 4. wilem III 66 pnt. Stijlsnelroeien Gladde Vier; 1. Willem 3 64 pnt. (kamp. v. Nederland) (J. Jana (bg), A. Jannlng, G. Groenewoud, Q. Kunst (sl.), B. Schutte (st.); 2. Maas 54 pnt.; 3. Delft sche Sport 42 pnt.; 4. Argo. Stijlsnelroeien Achten: 1. Nereus (kamp. v. Nederland) de Kup (bg). H. Rodbard, H. Bijlsma, W. Bexterman), M. Wetzlar, G. la Chapelle. H. Colïjn (sl.), E. K. N. Lim (st.); Viking; 3. De Vliet; 4. Spaarne. Stijlsnelroeien in dubbele vieren: 1. De Hoop (kam pioen) (J. A. Mellegers (bg), E. Herman, M. E. E. Zeegers, Taconis -(Sl.), E. K. N. Lim (st.): 2. De Vliet; 3. Spaarne; 4. Nereus. Stijlroeien Overnaadsche Vier: 1. De Vliet 80 pnt.; 2. Spaarne 78 pnt. 3. Willem III 71 pnt. waren ook de beide kamploensploegen in de twee, Laga (stuurmanloos) en Argo (met stuurman) dat verras send Willem III klopte. In de dameskampioenschappen werd het beste roei- gehalte vertoond door de dubbelvier (quadruple scull) van de Hoop. De wir.ende damesvier (Willem III) winnende acht (Nereus) stonden nog niet op zeer hoog peil. Meer ervaring behoeven de dames nog in het race- roeien eer haar ploegen de rustige beheersching lange rhythme" verworven hebben dat een goede heeren- ploeg kenmerkt. Overigens werden wij ln onze meening versterkt dat de dames op den duur veel meer plezier aan het roeien op twee riemen (met de voor haar zooveel geschikter lichte sculls) dan aan dat op een riem zullen beleven. De Spaarne-ploeg ln het nummer dubbelvier roéi'de zeer ongelukkige race doordat een der roeisters in den aanvang een riem losliet. Eer de ploeg zich hersteld had was zij een lengte of drie achter. Zij liep die later groo- tendeels weer in maar eindigde toch als derde, achter De Hoop en De Vliet cn voor Nereus. Het was temeer jam mer omdat deze Haarlemschc ploeg sinds de wedstrijden in Amsterdam veel sneller was geworden cn bij normaal verloop van den wedstrijd een kans zou hebben gehad. De damesacht van Het Spaarne werd vierde uit ploegen. I-Iet was een beetje riskant zes ploegen tegelijk laten starten; het vereischte zeer scherp sturen en daar aan ontbrak het bij verscheidene ploegen, zoodat r eerste start alles in de war liep en na de tweede het mis ging. De derde maal ging het vrij goed en die besliste tenslotte. In het stijlroeien sloegen de beginnelingen vier skïffeuse van Het Spaarne beide een uitstekend figuur en weiden allebei tweede ln de finale. De heerennummers hebben veel teleurstellingen voor de Haarlemmers opgeleverd. De uitstekende acht van het begm van het seizen was verzwakt door de noodzaak, twee invallers in te zetten en bleek bovendien bij tegen wind gehandicapt door haar lichtheid. In het B-nummer roeide deze ploeg overigens nog een goede race en werd tweede: achter Nereus en voor Triton-. Een goed figuur sloeg Het Spaarne ook in de Jonge Twee A (tweede achter Njord met zeer gering verschil) en in de Lichte Vier (derde ln een finale van vijf, even eens met zeer kleine verschillen). In het roeide de Spaame-twee een ontactische race en kwam achter evenals de beide Haarlemsche skiffeurs in hun nummers: zij bleken niet tegen hun tegenstanders te zijn opgewassen. Tenslotte werden overwinningen behaald door de beide Haarlemsche veteranen-ploegen. Zoowel de overnaadsche vier als de acht sloegen 'op de 1500 M. (vroeger roeiden de veteranen 1000 M., maar de baan voor deze nummers is dit jaar verlengd) De Amstel. De Spaarne, veteranen-vier bestond uit: H, Meyer (boeg), L. Molijn, H. Cox, R. W. P. Peereboom (slag), Ir. D J. Westerveld (stuurman), de acht uit J. H. K-relage (boeg), H. Meyer, j. w. Kamerling, L. Molijn, II. Cox, R. W. P. Peereboom, B. G. van Zanten, J. Nienhuis (slag), Ir. D. J. Westerveld (stuurman). Zoo wel de vier als de acht wonnen met ruim een boot lengte voorsprong. De jonge Spaarne-ploegen zullen vol moeten houden en zich blijven ontwikkelen om in het volgende seizoen meer succes te behalen. Het is ditmaal wel wat erg snel gegaan, met een plotselinge massa-opkomst van nieuwe ploegen. Wedstrijdroutine is ook bij roeien een groote en belang rijke factor. De nog komende regionale wedstrijden in dit seizoen zullen veel nut kunnen opleveren. In het damesroeien zal men het nummer double-scull moeten gaan bevorderen; geen enkel boottype Is voor dames-snelroeien zoo geéigend als dit. Het is vreemd Uat het nummer dit jaar totaal genegeerd is, ook bij de hee ren. Maar het zal wel anders worden. Golf Keimemer Golfclub. Zaterdag werd op de banen van de Kennemer Golf and Country Club voor hei eerst de wedstrijd gespeeld om den Langste Dag-beker, uitgeloofd door den heer mr. dr. E. de Vlugt. Hel was een 18 holes handicap medalplay wedstrijd, waaraan door 28 spelers(sters) werd deelgenomen. M. Schön- thaler (24) wist den beker voor éér- jaar te bemach tigen door een netto score van 65 binnen te brengen, gevolgd door mej. M. L. van Hasselt (23) met 69 netto. Verder waren er goede scores van: E. Th. v. d. Laan (16) en mr. D. J. van Aalst (13), die beiden een nettoscore van 71 maakten. Mevrouw N. Diemer Kool (13), J. v. d. Stadt (24) en Beels v. Heemstede (13) eindigden met 72. Athletiek Ski-Sport Het a.s. winterseizoen. BERLIJN 21 Juni (A. N. P.) De rijkssporüeider van Duitschland heeft de data voor het komende wintersport seizoen vastgesteld. De wedstrijdkalender ziet er als volgt uit: lO'll Januari of 17/18 Januari: districtskampioenschappen. 7/15 Februari: Wereldkampioenschappen te Garmisch Partenkirchen. 20/22 Februari: Dultsche kampioenschappen in Oberhof. 1 Maart; 50 K.M. Slalom-kampioenschap. 14/15 Maart: Kampioenschap van de Alpen In St. Anton gecombineerd met de wedstrijden om den Tscbsmmer- fceker. Een geslaagd roeifeest- te Jutfaas. De Utrechtsche Studenten Roeivereéniging Triton heeft veel succes behaald met haar roeifestijn aan en op het Amsterdam-Rijnkanaal te Jutfaas. Door de beperkingen in het rij verkeer, de scheepvaart op het kanaal Zaterdagavond zeer druk was cn in het algemeen tuurlijk door de tijdsomstandigheden leverde de organisa tie veel meer moeilijkheden op dan zich in vroeger Jai voordeden. Het jeugdige Triton-bestuur en de jeugdige wedstrijdcommissie hebben die weten op te lossen en in onvoorziene gevallen zooveel rustig beleid getoond en zich als zulke goede gastheeren doen kennei, dat de Neder landsche roeisport ongetwijfeld aan deze wedstrijden waarop tevens de Nederlandsche roei kampioenschappen beslist werden de beste herinneringen zal bewaren. De baan te Jutfaas, zeer breed en kaarsrecht, leent zich goed voor wedstrijden, al is de ligging ten opzichte van de windstreken (N.W.—Z O.) wel ongewoon. Bij deze wedstrijden werden geen mooie tijden gemaakt omdat er vrijwel voortdurend, vooral op Zondag tegenwind stond en bovendien wat tegenstroom, blijkbaar tengevolge van Zeer goed roeien is vertoond in de Nederlandsche kam pioenschappen. vooral door de Amstel vier met stuurman, die op verrassende en zeer besliste wijze het kampioen schap vier met stuurman won, na in dit seizoen tweemaal verloren te hebben van Nereus (dat nu derde was), door Nieuw wereldrecord discuswerpen. NEW YORK 22 Juni (A. N. P.). In Palos Altos (Cali- ofrnlë) vestigde de Amerikaan Archie "Harris tijdens de voorwedstrijden van de universiteitskampioenschappen een nieuw wereldrecord discuswerpen met een worp van 53,26 meter. Het oude record, dat sinds 1935 op naam stond van den Duitscher Willi Schroeder met 53.10 meter werd dus met 16 c.M. verbeterd. Harris is een student van de Indiana-universiteit wordt voor den besten discuswerper gehouden van geheel Amerika. Tijdens de training wierp hij onlangs zelfs 54,84 meter. De Utrechtsche Sportweek. UTRECHT 21 Juni. De Utrechtsche sportweek, door fraai weer begunstigd, is hedenavond besloten met een goed sportprogramma in het Stadion. Veel belangstelling bestond voor den dames-handbal- wedstriid tusschen Hygiea (Den Haag) en Rapiditas (Haar lem), welke door een dame werd geleid en een over' ning opleverde voor Hygiea met 3—2. Het was een goede propagandawedstrijd, welke bijzonder ln den smaak viel bij de vele toeschouwers, die het Utrechtsche stadion vulden. Niet minder interessant was de bokswedstrijd tusschen verschillende amateurs uit Amsterdam en Utrecht. Het wielerprogramma, dat werd gegeven, bestond uit een achtervolgingsrace tusschen renners van de wlelervereeni- ging Stadion Utrecht en De Volharding. De afvalwedstrijd voor amateurs, welke daarop volgde, leverde een over winning op voor den renner Otten uit Maarsen. Men besloot het programma met een honkbalwedstrijd tusschen D. O. S. en Hilversum. Wat een sleep van kilometers Is weer loopend afgedaan, Wat een kilometervreters Stapvoets op den loop gegaan. Sterke bcenen droegen weelde In de zomeravond zon. Die men eerlijk samen deelde Tot een dubbele vreugdebron. Meer min luchtige toiletten Met wat minder meer dan min, Maar met alles strict in 't nette Zat men er nog warmpjes in. Want tenslotte liepen allen, Hoezeer luchtigjes gekleed, In hun vele honderdtallen Ook nog in een peau de zweet. Maar die nietige bezwaren Trad men vroolijk tegemoet Evenals het euvel blaren, Die trad men onder den voet Ja, er is wat afgeloopen En na ieders laatsten pas Heeft hun slechts één klacht bekropen, Dat het afgeloopen was. P. GASUS. Cricket Nederl. Cricketbond HAARLEM VERRICHT UIT- STEKEND WERK TEGEN QUICK (N.). Korfbal NED. KORFBALBOND OOSTERKWARTIER BLIJFT IN DE EERSTE KLAS! Een 5—5 gelijk spel tegen Sportief. Onder leiding van scheidsrechter Vos wordt in hoog tempo begonnen. De eerste aanvallen zijn voor Sportief,, die reeds na 3 minuten de leiding neemt door K. Bertoen (01). Door een fout van een Oosterkwartier-verdedi ger scoort dezelfde speler voor Sportief spoedig daarna het tweede doelpunt (0—2). Oosterkwartier verhoogt ondanks de brandende hitte haar tempo. Na 18 minuten gelukt het B. Timmermans, een verdiend tegenpunt te scoren, waarna Timmermans enkele minuten latei- de partijen op geiijkc-n stand brengt. (22). Na 25 minuten geeft W. v. d. Linden aan Ooster kwartier de leiding (3—2), waarna D. Starink na een mooie doorbraak den stand op 4-2 brengt, alzoo binnen liet1 half uur spelen een 2-0 achterstand ver anderend in een 4-2 voorsprong. Na de hervatting eerst eenige gevaarlijke Spor- tief-aanvallen, welke geen succes hebben. Eerst na 20 minuten in de tweede helft wordt er weer ge scoord door een goed doelpunt van H. Hommers (5—2). C. Bertoen loopt den achterstand in (53). Dan volgen weer eenige vinnige aanvallen van Sportief. Binnen enkele minuten is de stand gelijk (5—5). Haarlem heeft weer een groote overwinning be haald op het Nijmeegsche Quick, dat slechts 81 runs maakte tegen de 161 voor 7 van Haarlem. Quick won den toss en verkoos fielden. Voogd en' Kleefstra brachten 24 runs samen op, op welk to taal eerstgenoemde voor 8 l.b.w. ging op C. Fiege. Kleefstra en van Tiggelen wisten door rustig batten de score op te voeren. Aangezien het bowlen zuiver was, konden de batsmen zich niet veel ver oorloven, zoodat er zeer langzaam gescoord werd. Na 2 uur waren er slechts 86 runs op het scoring- bord. Na de lunch ging het sneller. Kleefstra bereikte verscheidene malen de boundary, totdat hij op 108 een bal van Burki half raakte en uitgevangen werd na 78 runs gescoord te hebben. Hiermee legde Kleef stra den grondslag voor het hooge totaal van Haar lem en tevens voor de overwinning. Nu steeg de score snel. Goossens sloeg snel 12 runs en werd door Fiege gebowld. De volgende batsmen trachtten hu snel eenige runs te maken, maar slaagden daar niet in. Op 161 sloot Kleefstra de Haarlem-innings •oor het verlies van 7 wickets, Boeree met 32 not out latend. C. Fiege had bij de Quick-bowlers heel goed werk verricht, door in 22 overs 5 wickets te nemen voor 77 runs. Burki had geen succes; hij had slechts 1 wicket voor 49 runs, terwijl Collard 0 voor 27 no teerde. Het begin bij Quick was nogal voorspoedig; De Vries werd op een lagen bal gemist in de eerste over, die 9 runs opleverde. Op 17 ging hij l.b.w. op d. Bergh, die weer goed op dreef was met den bal. Vengeler werd op een vuurpijl uitgevangen door Kleefstra voor 10 runs. De na hem inkomende ba Ismen vielen als slachtoffers van v. d. Bergh en Abendanon. Alleen Engelsman sloeg hard. Peschar vooral moest het ontgelden, die een paar keer recht voor uit naar de boundary werd geslagen door hem. Zijn 29 runs bevatten 5 boundaries. Toen hij uitge- ngen was, was ook de grootste tegenstand van Quick gebroken. Op 81 was Quick all out. Voor Haarlem bowlden: W. Peschar 0-28, A. v. d. Bergh 5-41, O. Abendanon 5-7. ROOD EN WIT VIERT HAAR 60-JARIG BESTAAN MET EEN OVERWINNING TEGEN H. B. S. Een slappe cricketvertooning met een uitermate spannend slot, en een gezellig onderling feestje na af loop met beide elftallen kenmerkte deze ontmoeting. H.B.S. trekt het eerst naar de wickets en na een nuttigen openingsstand tusschen Bousquet en Schol ten, die beiden de 20 runs bereikten, valt op 32 het eerste wicket als J. de la Mar, na wisseling door aanvoerder L. J. Sodderland in plaats van J. Nijhuis en later W. Kramer den bal ter hand neemt en reeds met den laatsten bal van zijn eerste over Scholten keurig bowlt. C. Huinder maakt precies 10 punten en ziet zich dan door De la Mar goed op cover point ge vangen (251) en als dan 7 runs later dezelfde bowler, Gobets goed werk achter de palen ziet verrichten, waardoor Bousquet kan verdwijnen is de tegenstand van H.B.S. gebroken; nog voor lunch zit het heele team voor 71 runs aan den kant. L. Sodderland met 624 had perfect gebowld; hij werd uitstekend door J. de la Mar (45!) gesteund. De taak van Rood en Wit lijkt na de lunch niet zoo heel zwaar, doch zelfs het bescheiden totaal van H.B.S. is den Haarlemschen batsmen toch nog te machtig en na 16 punten van W. Kramer, 13 van H. Sanders en 18 van J. Meeuwenoord (4 en 6) is het pleit voor 64 beslecht. C. A. Huinder en L. C. F. Wunder deelden, voor resp. 28 en 29 runs de wickets en bleken voor de Rood en Wit-batsmen te veel moeilijkheden op te leveren. H.B.S. wordt met nog voldoenden speeltijd nog maals naar de wickets gestuurd: zij brengt het een tiental runs verder dan de eerste maal. Thans wordt het Haagsche totaal 82 na 13 van A. Stuur, 10 van E. Brada, 19 van P. v. Katwijk en 12 van A. v. Benne- kom, Rood en Wit voor de taak stellend 90 runs te scoren, waarvoor juist voldoende tijd aanwezig schijnt te zijn. L. J. Sodderland verrichtte wederom prachtig werk met den bal in de H B.S.-innings en gaf hier mede'zijn teamgenooten den noodigen moed en het niet te ontberen zelfvertrouwen na vier wickets voor 26 runs voor zijn rekening te hebben genomen. J. Nijhuis met 2 voor 32 en W. Kramer met 112 stonden hem goed ter zijde, terwijl J. de la Mar zijn uitstekende reputatie van de eerste innings handhaafde en als openingsbowler met Sodderland de beide eerste bats- men samen voor slechts 5 runs opruimde. Met zijn vijfden bal verdween H. Herkloptz na een fraaie off- break van dezen bowler voor nul. Zijn bowlingcijfers waren 2 voor 10. En dan zet in de Rood en Wit innings De la Mar zijn goede werk voort door met Willem Kramer voor het eerste wicket een uitermate waarde- vollen stand van 39 runs op te zetten. Met dit prachtige werk van beide Rood en Wit batsmen (Kramer 17 en de la Mar 23) onder de gege ven moeilijke omstandigheden, werd de grondslag voor de overwinning gelegd, waarbij Rolf Kramer voor de voltooiing zorgde met een uiterst nuttige 10 niet uit. Het werd tenslotte voor de Haarlemsche batsmen een strijd tegen de klok. die (juist één over vóór het ver strijken van den vastgestelden tijd) door hen werd ge wonnen. H. Hackenitz had op het laatst Kramer goed gesteund en bleef met 4 niet uit. Toen de wedstrijd dus juist in het voordeel werd beslist-na 90 runs in de 2e innings, waren v. Rossum en Sodderland nog niet op dc mat verschenen. C. Huinder bowlde 3 voor 38 en Wunder 449. De overige uitslagen. V. V. V.-H. C. C. II. De Haagsche reserves wonnen met 9 de eerste innings. V. V. V. eerste innings 8 S. C. H. C.-A. C. C. Gewonnen door A. C. C. met innings en 19 runs. S. C. H. C. eerste innings 63. Mr. P. C. G. Labou- chère 12, A. C. C. 133, W. van Weelde 51, S. C. H. C. tweede innings 51. H. Breuning 21. V. v. v.—H. C. C. 2. Gewonnen door H. C. C. 2 met 99 runs op de le innings. V. V. V. eerste innings: J. J. Alders 10; C. Slagter not Out 43. Totaal 82. H. C. C. 2 eerste innings: M. van Oven 44; Jhr. P. van Riemsdijk 17; Mr. A. F. van Manen 14 O. Planten not out 29; P. Niks 27. Totaal 181. V. V: V. tweede innings; C. Slagter not out 43; A. van Stuyvenberg li. Totaal 72. C. V. H.-A. C. C. 2 Gewonnen door C. V. H. met 112 runs op de eer ste innings. A. C. C. 2 scoorde in de eerste innings 63 runs, waarvan L. van Kranendonk 17, D. de Vos 11; er waren 21 extra's. A. J. Roodt bowlde 4-23 en-G. Zeeuwe 4-19. C. V. H. scoorde 175 runs, waarvan F. Vogelsang 13. F. Seveke 17, G. Zeeuwe 41, A. J. Roodt 12, R. Latten 15, A. Bak 15, extra's 13. In de tweede innings scoorde A. C. C. 2 155 runs voor het verlies van zeven wickets, waarna gestopt werd. L. van Kranendonk 82 n. o. en extra's 13. A. J. Roodt bowlde 2-55 en G. Zeeuwe 4-23. V. R. A. Hl—Haarlem n. Gewonnen door Haarlem II met. 38 runs. Haarlem II scoorde 82 runs, waarvan R. Ton 27 en W. Schornagel 30 not out. Deze beide batsmen zetten een stand op van 50 runs: 26 voor 6 tot 76 voor 7. Bowlingcijfers V.R.A.: Severijn 3-30, K. v. Eyden 6-34. A. Lobry de Bruin 1-10. V. R. A. III scoorde 44 runs. A, Lobry de Bruin 15. Bowlingcijfers Haarlem: B. Dik 6-27 en R. Ton 4-16. P. v. d. Bergh deed 3 goede vangen. Rood en Wit 3—Kampong 2. Gewonnen door Rood en Wit 3 met 62 runs op de eerste innings. Rood en Wit 3 scoorde 131 runs, waarvan P. A. Roorda 28 en H. van Zijl 33 not out. F. Verzijl bowlde 6-70 en J. de Bruin 3-38. Kampong 2 scoorde 69 runs, waarvan J. van der Wiele 17 en B. van der Woord 13. D. J. de Jong bowlde 1-20. H. Thon 5-30 en J. O. H. Faber 3—4. Tweede klasse. V. R. A. 2—V. V. V. 2 Gewonnen door v. R. A. 2 met innings en 51 runs. Tweede klasse B. V. C. C.—HERMES D. V. S. 2. Gewinnen door Hermes D. V. S. 2 met 21 runs op de eerste innings. Derde klasse. V .R. A. 3—HAARLEM 2. Gewonnen door Haarlem 2 met 38 runs op de eerste innings. Haarlem le innings 82 (R. Ton 27, Shcornagel 30 Van Eyden 6—34, C. C. Zeverijn 3—30, L. Lobry de Bruyn 1—10. V. R. A. le innings 44 (L. Lobry de Bruyn 15 B. Dik 6—28, R. Ton 4—16. AJAX (A.)—C. V. H. 2. Gewonnen door Ajax (A) met 69 runs op de le Innings* Boksen Nederlanders te Berlijn. BERLIJN 22 Juni. Gisteravond vonden te Berlijn lit het Polltiestadion onder begunstiging van het prachtigste weer de eerste openluchtbokswedstrijden van het jaag plaats. Een groepje Nederlanders juichte J. E. de Groot har telijk toe. toen hij voor zijn strijd tegen Richard Vogt (Hamburg) den ring betrad. Gewicht resp. 78 en 79,5 K.G. Vrij algemeen dacht men. geizen ook zijn voortreffelijken lichaamsbouw, dat hij een goede kans op de overwinning maakte, doch alras bleek hoe de jarenlange boksverboden in Nederland en als gevolg daarvan de geringe gelegenheid tot oefening, het algemeene peil der bokssport in Neder land hebben gedrukt. Nog al te veel ontbreekt er aan de Groot's bokskunst en voor een landskampioen heeft hij nog zeer veel te leeren: ztjn moed, incasseeringsvermogen uithoudingsvermogen zijn groot, maar zijn dekking is onvoldoeonde, zijn slagen zijn niet krachtig genoeg, zijn positienemen is slecht. Nadat De Groot ln de zesde ronde vier maal neer was geweest en volkomen uitgeslagen leek, gaf hij in de zevende ronde op. Een ongelijke strijd van een dapper vechter, die het nog wel leeren zal, mits hij veel gelegenheid tot optreden krijgt. Dorus Elten, die met zijn 75 K.G. merkwaardigerwijze als Nederlandsch zwaargewichtkampioen geannonceerd was, trad vol overmoed in het krijt tegen den vroegeren Europeeschen kampioen Arna Koelblin (Berlijn) die 95 kilo woog. Het was letterlijk een strijd van David tegen GoUath. Toch weerde Dorus zich dapper en de herhaalde bijval van het zeer talrijke publiek (welke ook aan De Groot ten deel viel) bewees dat men zijn dapperheid hoogelijk waardeerde. Reeds ln de tweede ronde ging Elten voor 9 tellen neer overigens veel te snel geteld en in de vierde ronde gaf hij den ongelijken strijd op. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. HERACLES WINT DEN TITEL IN HAAR LAATSTEN WEDSTRIJD. Heracles veroverde gisteren in een snikheete temperatuur in haar thuiswedstrijd tegen P.S:V. het kampioenschap van Nederland. Het was de laatste wedstrijd in dit seizoen. Heracles won met niet minder dan 61. Promotie tweede klasse. RANGLIJSTJES Afdeeling I. runs op ;C. Slag ter 43. H.C.C. II 181 voor 8 (gesl.), M. van Oyen 44, O. Planten 29 en P. Niks 27. H. c. c. i-v. R. A. H. C. C. I won met 155 runs op de eerste innings. Oosterkwartier mist dan enkele gemakkelijke kan- de stuurmanlooze van Triton, die het kampioenschap in I sen, evenals Sportief. Onder groot spanning komt I H. C. C. I 242 voor 5 (gesl.). A. M. J. de Beus 108, dit nummer behaalde en door de Nereus-acht. die aan de het einde (5—5), waarmede O. K. eerste klasser J. J. v. d. Luur 63 en Gallois 24. V. R. A. 87, H verwachtingen voldeed eu ook ditmaal zegevierde. Goed biüft. - - 1 Klink 25. gesp.gew.gel. verl.pn t v.-t. gem. E. D. O. 3 3 0 0 6 11—5 2.— Z. F. C. 3 1 0 2 2 4—6 0.67 K. F. C. 4 10 3 2 5—9 0.50 Af deeling II. Emma 3 3 0 0 6 13—2 2 Overmaas 3 10 2 2 4—9 0.67 C. V. V. 4 10 3 2 6—12 0.50 Afdecling UI. P. E. C. 6 3 2 1 8 12—7 1.33 Vitesse 6 3 2 1 8 9—8 1.33 Rigtersbleek 6 2 13 5 6—7 0.83 Go-Ahead 6 0 3 3 3 6—10 0.50 Af deeling IV. Miranda 3 3 0 0 6 14—5 2.— Limburgia 4 3 0 1 6 114 1.50 Picus 4 3 0 1 6 6—5 1.50 R. B. C. 5 10 4 2 3—9 0.40 Standaard 4 0 0 ,4 0 6—17 0.— Af deeling V. L. S. C. W. V. V. G. R. C. 6—3 7—9 6—7 1.33 1.— 0.67 Promotie derde klasse. Volewijckers H. F. C. Eli nek wijk Rapiditas 4 2 1 1 5 14—5 1.25 4 1 3 0 5 9—8 1.25 4 2 1 1 5 9—12 1.25 4 0 1 3 1 5—12 0.25

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 10