WJ.'fffJW.'AIMÜ iBuitenCand JCott Tlieuws H.D.G.A.Immink BRUINOOGE G. LAMP Dagdienstbode gevraagd GASCOMFOREN in de rmw 1 1 p V-s, Voor Lessen op bijna elk gebied Dagbladreclame Is niet te vervangen ~2 H SXyp A 'G 23 JUNT 1941 H 'A A REE M'S DAGBEAC 9 Antoiiescu roept op tot den strijd. Proclamatie tot het Roemeensche leger. Het D.N.B. meldt uit Boekarest: Generaal Antoneseu heeft Zondag een oproeping tan het Roemeensche leger gepubliceerd, waarin o.a. wordt verklaard: .Soldaten, ik heb u beloofd den schandvlek uit hfct boek des volks uit te wisschen en de schaduw der vernedering van uw voorhoofd weg te nemen. Heden is het uur van den heiligsten strijd gekomen, den strijd voor de van de vaderen geërfde rechten en de rechten der kerk, den strijd voor uw huis en ïaard en de eeuwige Roemeensche altaren. Soldaten, ik beveel u: trekt de Procth over en perpletter den vijand in het Oosten en het Noorden Jevrijdt uw geknechte broeders van het Roode |uk van het Bolsjewisme, voegt het oude land der lessarabiërs en de wouden van de Boekowina, uw ikkers en weiden, weder bij het land. Soldaten, gij zult schouder aan schouder en hart iaast hart strijden met het sterkste, roemrijkste le- ;er der wereld. Zij strijden in het land van de loldau voor' onze grenzen en voor gerechtigheid op ie wereld. Toont u de eer waardig, die de geschiedenis, het eger van het groote Duitsche rijk en zijn unieke 'ührer, Adolf Hitler, u hebben bewezen, strijdt im uw vernedering en het ons berokkende on echt te wreken. Ons volk, de koning en uw generaal, verlangen iit van u" lag SN die jk- Nieuwe Oost-Aziatische ordening blijft Japan's doel. Aspect voor Duitschland gunstig geacht. TOKIO. 23 Juni (D.N.B.) De Japansche bladen lubliceeren uitvoerige uittreksels uit de proclamatie pan den Fuhrer en bevatten commentaren van Ja- lansche diplomaten, militairen en politici over de lieuwe ontwikkeling van den Europeeschen politie- :en toestand. De bladen geven eenstemmig als hun neening te kennen dat Japan's doel eener nieuwe jrdening van Oost-Azië onwrikbaar bestaan blijft. De .Tokio Nitsji Nitsji" constateert dat de voortdu wde kuiperijen van Moskou, Duitschland tot zijn naatregelen gedwongen hebben. De geheele politie- toestand heeft voor Duitschland een gunstig aspect. )en graad van samenwerking tusschen Moskou, Lon- ien en New-York kan men thans nog wel niet lauwkeurig bepalen, doch niettemin is het in het oog oopend dal de houding van president Roosevelt te- ;enover Duitschland de laatste dagen scherper ge- porden is. Het gemeenschappelijke optreden van iuitschland, Finland en Roemenië is een strategisch neesterstuk dat Rusland in een moeilijke positie rengt. Fransche persaanvallen op de Sovjet-Unie. Twintigjarig verraad. PARIJS, 23 Juni (DNB) In haar artikelen jver het uitbreken van de vijandelijkheden tus schen Duitschland en Rusland schrijft de pers fyer de Russische machinaties, waarvan Frankrijk telf meer dan eenig ander land het slachtoffer ge- tvorden is. De „Matin" schrijft o.a.: „Nu het Bolsje wistische Rusland twintig jaar lang alle volken en alle landen verraden heeft, is het onvermijdelijk geweest dat het ook Duitschland zou verraden. Door zijrr inmenging in de binnenlandsche politiek l<?n tan andere landen, heeft de Joodsch-Bolsjewisti- iche internationale geprobeerd algemeene onrust eweeg te brengen. Overal verzwakt het commu- ïisme de afzonderlijke landen. Frankrijk is er een >ewijs voor hoe ver de ontbindende leerstellingen •an het communisme kunnen gaan. Thans is aan iet onbeperkte bandietendom van de regeerders n het Kremlin een halt toegeroepen. Engeland, Amerika en de Joden zijn natuurlijk met het corn- nunistische Rusland verbonden. Wellicht zal het >p zekeren dag ook de Engelschen, de Amerikanen en zelfs de Joden verraden". De „Petit Parisien" schrijft: „Sovjet-Rusland leeft sinds een jaar tegenover Frankrijk een ge- neene rol gespeeld. Het heeft Frankrijk tot den oorlog opgehitst en tevens gewerkt aan de ver- lietiging van het moreele houvast van het Fransche volk. Sinds den Duitsch-Franschen wapenstilstand leeft de communistische propaganda.zich vereenigd net die van De Gaulle om op de puinhoopen van de ereld van het Westen het Bolsjewisme te laten iverwinnen. Het Frankrijk van maarschalk Pétain leeft er belang bij dat het Roode Leger definitief !n spoedig buiten gevecht gesteld wordt". De „Aujour d'hui" schrijft: „De thans begonnen reldslag is voor de toekomst van de Europeesche leschaving van beslissende beteekenis". „La France au Travail" schrijft: „Het Fransche folk moet Rusland het verwijt maken dat het heeft lijgedragen tot de nationale ontbinding". STOP EEN KAARTJE MET NAAM EN ADRES in Uw rijwieltaschie adviseeren de Nederlandsche Spoorwegen. Dat voorkomt zoek raken van de vooral in dezen tijd zoo kostbare fiets. (foto N.S.j De indruk in Turkije. Verlenging van den staat van beleg. Het D.N.B. verneemt uit Istanboel: Het bericht over het uitbreken van den oorlog tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie is door middel van de radio en door de middagedities der bladen aan het publiek-medegedeeld. De indruk is geweldig. Vooral door den thans bekend geworden Sovjet-Russischen eisch naar steunpunten aan de zee-engten. Naar Radio-Ankara meldt heeft de groote na tionale vergadering Vrijdag met algemeene stem men op voorstel van den minister-president de ver lenging van den staat van beleg met zes maanden aangenomen voor de volgcndeg provincies: Istan boel, Koerklaroli, Tekirdah, Kodjaeli. De staat van beleg werd afgekondigd op 23 November 1940. Oorlogstoestand in de meeste gebieden der Sovjet-Unie. Bevoegdheden gaan over in handen der militaire overheid. HELSINKI, 23 Juni (DNB) Naar de Moskou- ihe zender meldt, is door een bijzonder decreet van Ie Opperste Sovjet de afkondiging van den oarlogs- Destand in de meeste gebieden der Sovjetunie lekend gemaakt. De oorlogstoestand dient „het be- ang van de veiligheid van den staat" alsmede de .handhaving van rust en orde in het binnenland" Ule bevoegdheden in de gebieden waar de oor- ogstoestand werd afgekondigd, gaat over in han- len van de militaire overheid. In de gebieden, vaar de oorlogstoestand heerscht, beschikken de nilitaire autoriteiten in het bijzonder over de vol- ende rechten: alle noodige krachten in den arbeids- ienst betrekken en wel tot het verrichten van fcerk, dat in het belang is van de verdediging, b.v. en aanleg van wegen, spoorwegen enz., voorts lebben de militaire autoriteiten het recht om auto- nobielen in beslag te nemen. De militaire over- eid kan alle voorschriften over huiszoekingen en rrestaties uitvaardigen en maatregelen tegen de .sociaal gevaarlijke personen" nemen. Sngelsche en Russische vliegtuigen boven Duitschland. Bommen richtten weinig schade aan. BERLIJN, 23 Juni (DNB) Vliegtuigen van let Britsche luchtwapen zijn in den nacht van Zondag op Maandag mot vrij zwakke strijd- rachten naar het Noord-Duitsche kustgebied ge logen en naar het Rijnland, en enkele Russische liegtuigen vlogen naar Oost-Pruisen. Zij lieten p eenige plaatsen een vrij gering aantal bommen allen, die slechts weinig materieele en persoon- ijke schade aanrichtten. Luchtdoelgeschut dwong ie vliegtuigen vrij algemeenom terug te keeren Ivorens zij schade an beteekenis konden be- okkenen. WEEK-ABONNEMENTEN iienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op )onderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Duitsche mededeeling aan den Russischen ambassadeur. „Tot afweermaatregelen overgegaan". Het D. N. B. meldt: Ter gelegenheid van de voorlezing der nota van het ministerie van bui- tenlandsche zaken aan de Sovjet-regeering heeft de minister van buitenlandsche zaken medegedeeld, dat hij den Sovjet-ambassadeur Dekanosov heeft ontvangen. Hij heeft hem medegedeeld dat de Duitsche regeering. met het oog op de vijandige politiek der sovjet-re geering en de bedreiging der Duitsche grenzen door de reusachtige concentraties van het roode leger, met ingang van Zondag tot mili taire afweermaatregelen is overgegaan. Fransche troepen ontruimen Damascus. Nieuwe stellingen buiten de stad. Uit Vichy: Over den oorlogstoestand in Syrië wordt officieel het volgende medegedeeld: De Zaterdag was gekenmerkt door de ontrui ming van Damascus door de Fransche troepen en door de uitbreiding der operaties tot het Syrische woestijngebied. Na dertien dagen van strijd in het gebied van Kissoe en de onmiddellijke omgeving van Damascus, in het verloop waarvan de Fran sche eenheden permanent stonden tegenover naar getal superieure en van de zwaarste wapenen voor ziene strijdkrachten, hebben de Engelschen het vliegveld en de" Zuid-Westelijke voorstadjes van Damascus bereikt. Wegens de onmogelijkheid den vijand in de toekomst op voldoende afstand te houden en om een uit de operaties nodgedwongen voortvloeiende vernieling van heilige plaatsen van den Islam te vermijden, heeft het Fransche opperbevel gisteren den troepen bevolen Damascus te ontruimen. De Fransche strijdkrachten hebben buiten de stad nieuwe stellingen betrokken. De tegenstand wordt voortgezet. In West-Syrië hebben belangrijke gemotoriseerde strijdkrachten, komende uit Irak, de grens over schreden en zijn in de richting Palmyra opge rukt. De vijandelijke strijdkrachten worden on ophoudelijk door het Fransche luchtwapen met bommen en mitrailleurvuur bestookt. Deze actie in den loop van bedenochtehd onafsebroken voortgezet. Verder Oostelijker hebben de Fransche troepen Aboe Kemal heroverd. In Zuid-Libanon en aan de kust hef "rcbt weder- zijdsche bedrijvigheid der artillerie. Het aantal gevangenen, dat sedert het begin van de operaties is gemaakt, bedraagt meer dan 1530. Afgezien van de aanvallen op de van Irak oprukkende Britsche strijdkrachten, heeft het Fransche lucht wapen zijn acties in de andere sectoren van het front voortgezet. (D.N.B.) De O 9 wordt als verloren beschouwd. Reddingspogingen gestaakt. Uit Portsmouth: De commandant van de duik- booten op den Atlantischen Oceaan, admiraal Ed wards, heeft geseind dat hij geloofd de duikboot O 9 te hebben ontdekt op 440 voet diepte. Hij heeft drijvende voorwerpen gevonden, die behooren tot de inwendige uitrusting en die een teeken vormen, dat de boot door den waterdruk is gebroken Hij is er vrijwel zeker van dat alle aan boord zijnde man nen zijn omgekomen. Een nader bericht meldt dat de pogingen om de bemanning van de O 9 te redden gestaakt zijn. daar men het niet meer mogelijk acht dat er nog iemand leeft. Wegens de geweldige diepte, waarop de duikboot ligt. zal men hoogst waarschijnlijk ook er an afzien de boot te lichten. (D N B.) - Reuter meldt dat ex-koning Peter van Joego slavië in Engeland is aangekomen. De vroegere Joego-SIavische regeering zal zich eveneens in Londen vestigen. Luitenant-kolonel Werner Mölders heeft op 22 Juni zijn 72en tegenstander in de lucht neer geschoten. De Ftihrer heeft hem naar aanleiding hiervan het eikenloof met de zwaarden, behooren- de bij het ridderkruis van het IJzeren Kruis ver leend. (D.N.B. Naar Reuter meldt is de ambassadeur der Vereenigde Staten in Groot-Brittannië, Winant Zondag in Groot-Brittannië aangekomen. Na een bezoek gebracht te hebben aan Wash ington is Winant aan boord van een Boeing-bom- menwerper den Atlantischen Oceaan overge stoken. De rijksminister van buitenlandsche zaken •Von Ribbentrop heeft den Italiaanschen minister voor volksopvoeding Alessandro Pavolïni. die op het oogenblik in Duitschland vertoeft, ontvangen. (D.N.B.) Hoover ziet nieuwe redenen om buiten den oorlog te blijven. Amcrikaanschc marinckringen over de Sovjetvloot. WASHINGTON, 23 Juni (D.N.B.) Associated Press publiceert ccn reeks uitingen van Amerikaan- sche Congresleden over het Duitsch-Russische con flict. De vroegere president, Hoover, ziet in de jong ste ontwikkeling van de internationale politiek „een nieuw half dozijn redenen voor de Ver. Staten om niet aan den oorlog deel te nemen", De democratische senator Glass is van meening dat de Duitsch-Rus- siche oorlog voor de bewapening der Ver. Staten een tijdwinst beteekent, hoewel men niet weet hoelang de Russen de Duitschers zullen kunnen tegenhouden. Dc democratische afgevaardigde Shanley meent dat de Duitsch-Russische oorlog voor Noord-Amerika opnieuw de noodzakelijkheid op den voorgrond plaatst een traditioneele neutraliteit te bewaren. In kringen van de Amerikaansche marine is men van meening dat de Sovjet-Russische vloot niet in staal is beslissend tegen de Duitsche vloot op te treden, althans niet in den slag op den Atlantischen Oceaan. De Russische vloot, zoo verklaart men, is wat inhoud betreft, wel sterk, doch vergeleken met de wereldvloten als een der onbelangrijkste te be schouwen. Duitsche pers over de jongste gebeurtenissen. „Vernietiging van het bolsjewisme maakt den weg vrij voor aaneensluiting van Europa". BERLIJN, 23 Juni. (DNB) In de commentaren van de Maandagochtendbladen komt een blijde .in stemming met het besluit van den Ftihrer tot uit drukking. Onder het opschrift „Voor de redding van Europa" schrijft „Der Montag": „Deze beslissing is een openbaring over de toe komst van de politieke ontwikkeling. Het Duitsche volk heeft zich maandenlang in stilte de vraag ge steld „Wat is er met Rusland aan de hapd?" De Ftihrer moest zwijgen en ook de Duitsche bladen hebben gezwegen. Op dit uur echter behoeft aan de wereld niet meer verheimelijkt te worden dat ondanks de pogingen van den Führer het bolsje wisme na geringe aarzelingen der machtsverhou dingen te Moskou er toe besloten was Duitschland midden in den beslissenden strijd den dolk in den rug te steken. Het Duitsche volk,,' zoo schrijft „Der Montag", „dankt daarom Adolf Hitler dat hij den vijand nooit uit het oog verloren heeft. Overigens is het heden duidelijk dat Churchill het herhaalde aanbod van den Führer tot overlegpleging slechts daarom van de hand heeft gewezen, omdat hij re kende op de militaire hulp van de heimelijke bols jewistische macht van Sovjet-Rusland". De „Völkischer Beobachter" constateert dat ook dit offensief ontsproten is aan een oplossing aan een gebiedende noodzakelijkheid, welke geen an dere oplossing toelaat. „De Führer heeft zich ech ter ook ditmaal de1 wet van handelen in den strijd tegen Duitschland's vijanden niet laten ontrukken. Overigens is het thans voor de geheele wereld dui delijk dat Sovjet Rusland zijn z.g. neutraliteit slechts daarom formeel gevolgd heeft om den oor logsbrand in Midden-Europa zoolang mogelijk te verlengen met het doel tenslotte toch nog een door een langen oorlog verzwakt Duitschland aan te val len." Het blad besluit met te constateeren dat de vernietiging an het Sovjet-bolsjewisme pas den weg vrijmaakt voor de eensgezinde politieke en geestelijke aaneensluiting van Europa in den strijd tegen de voogdij door de Britsch-Joodsche maat schappij van uitbuiters. Het „Hamburger Fremdenblatt" herinnert aan den langen tijd van Duitsche pogingen op vreed zame wijze de Europeesche volken gemeenschappe lijk te beschermen tegen het Sovjet imperialistische expansiestreven. Het blad komt tot de conclusie dat ook hier de militaire oplossing een dringende nood zakelijkheid geworden was. Voorts herinnert het blad er aan dat Roemenië en Finland, die den greep der bolsjewisten reeds aan hun keel gevoeld heb ben, thans tezamen met de Duitsche soldaten strij den. ..Finland's heldendom in den winter van 1939 is in Duitschland niet vergeten. Hoewel het Rijk toen nog genoodzaakt was voor de beslissing in Frankrijk vol ingehouden woede toe te zien hoe een kleine maar fiere staat door roode overmacht ontleed werd." Het „Hamburger Fremdenblatt" noemt de nieuwe phase van den oorlog een kruis tocht, welke zonder uitzondering de sympathie van Europa heeft en welke ook andere landen als geest driftige banierdragers meesleept. Duitscli opperbevel waarschuwt tegen Russische parachutisten. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt, naar het D.N.B. meldt, het volgende be kend: Er moet rekening worden gehouden met de mogelijkheid dat de vijand door middel van para chutes afzonderlijke manschappen, resp. troepen zal neerlaten die dc opdracht hebben in het ope ratiegebied en ook in het gebied van het Duitsche vaderland sabotage te plegen en vernielingen aan te richten. De bevolking wordt derhalve opge roepen de afweer van dergelijke pogingen te steunen, waarbij hulp zich dient uit te strekken tot het waarnemen van de landings- en verblijf plaats van den vijand, terwijl de actieve afweer en het onschadelijk maken van vijandelijke para chutetroepen alleeen door de weermacht, politie en gendarmerie geschiedt De Führer en opperste bevelhebber der weermacht heeft op 22 Juni een dagorder tot de soldaten van het Oostelijk front gericht, waarin hij de feiten constatee-t. waarvan hij ook in zijn op roeping aan het Duitsche volk melding maakt. De dagorder besluit met de volgende woorden: „Duitsche soldaten hiermede aanvaardt gij een harden en verantwoordelijken strijd. Want het lot van Europa, de toekomst van het Duitsche Rijk, het bestaan van ons volk liggen thans alleen in uw hand. Moge God ons allen in dezen strijd bijstaan". HEERENRIJLAARZEN (zwarte), maatwerk m. 42 m. leesten z. g. a. n. agb. Brieven on der no. 5709 bur. van dit blad. De Heer en Mevrouw DOODEHEEFVER— VAN HARTESVELDT geven kennis van de geboorte van hun Zoon FREDERIK MARTINUS Haarlem, 22 Juni 1941. St. Elisabeth's Gasthuis. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden werd plotseling van ons weggenomen onze lieve Doppie op den leeftijd van ruim drie jaar. DR. W. MOL. L. MOL KONING ROBERT WIESJE ELSJE Haarlem, 19 Juni 1941. Floraplein 28. Geen bezoek De teraardebestelling heeft heden in alle stilte plaats gehad. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Moeder, Schoon-, Groot- en Overgrootmoeder Julia Elisabeth Steffelaar-van Thiel in den leeftijd van bijna 91 jaar. Uit aller naam TH. C. STEFFELAAR. 's Gravenhage, 21 Juni 1941 Flatgebouw: van Stolk- weg 14 D. Liever geen bezoek. De crematie zal plaats hebben op Dinsdag a.s. in het Crematorium te Velsen na aankomst van trein 10.46 halte Driehuis-Westerveld. Eenige en algemeene kennisgeving. Arts te Bloemendaal Heden en Dinsdag AFWEZIG. AFWEZIG tot nadere aankondi ging. Waarneming K. 08. TANDARTS PRAKTIJK HERVAT. flink zelfst. kunn. werken en ko ken en voorz. van goede get. v. 8-7 uur, voll. kost. Aanm. 's av. tusschen 7-9 u. Bloemend.weg 291 Overveen. Gevraagd tegen Juli Nette Dienstbode van 8-5 of later. Zelfst. k. werken. Adres Mevr. Pieters, Zomerlaan 15, Heemstede. Spoed. Te huur gevr. per 1 Juli door echtp. z. k. Benedenhuis of gedeelte van huis bev. 3 kamers en keuken. Br. no. 5708 bur. van dit blad. N.V. De Haarlemsche Hypotheekbank HAARLEM. De Directie bericht, dat de cou pons der 3' 'e (serie K en L) en 4 pandbrieven, vervallende 1 JULI 1941, van dien datum af betaalbaar zijn te: HAARLEM: bij de Twentsche Bank N.V.; AMSTERDAM: bij de Fa. Hel dring Co.; ROTTERDAM: bij Ruys, Ebeling Gleichman N.V.; 's-GRAVENHAGE: bij de Fa. Heldring Pierson; en in de andere plaatsen bij de aldaar gevestigde agentschappen. ■a2__J> uitsluitend met zuinige branders zijn wij nog zeer fraai gesorteerd. 1 vlams vanaf 2.55 2 vanaf 12.50 2 zeer luxe, nieuw nodel met sierdeksels 24.50 2' 'i vlams vanaf 22.75 GROOTE HOUTSTRAAT 99, HAARLEM Correct gekleed MAATCOSTUUMS, nog kleine voorraad wollen stoffen, des- gewenscht abonnement. Br. nr. 5367 Bur. van dit Blad. 0R06RO0« 6' \/TAAK nu zonder kosten, zonder ver- Aplichting, kennis met de prettigste en nieuwste manier van scheren.... de electrische methodezonder mes, zeep of kwast! Hanteer zélf eens de Philips „PhiliShave'* 6merk op, hoe snel ge met dit apparaat vertrouwd raakthoe grondig en gemakkelijk ook de stugste stoppels worden verdreven! lederen dag demonstraties '•248^L van 9 uur v.m. tot 8 uur n.m GROOTE HOUTSTRAAT 61 Des Zaterdags van 9 uur v.m. tot 9 uur n.m. schrijdt voort. Niets kan hem tegenhouden. Onver biddelijk doet hij zijn invloed gelden op al wat stoffelijk is. In hooge mate echter weerstaat natuur steen den tand des tijds, natuursteen, het eenige materiaal, verwerkt door C. A. SWAALF Toonzaal Kleverlaan 58, (IJmui- den Kennemerlaan 3c.), Tel. 10298; Electr. Steenhouwerij: Judith Leys- terstraat 1921. (Speciaal Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs) VOOR VERTALINGEN (spec, van wetensch. artikelen), VOOR TAL VAN WETENSCHAPPELIJKE WERKZAAMHEDEN, heeft de We. M.O. honderden volledig bevoegde krachten beschikbaar. (Alle richtingen van het bijzonder onder wijs ruimschoots vertegenwoordigd.) CENTRAAL BUREAU Kornoeljestraat 34. Den Haag, Telef. 331849. - Fil. Centr. Bur.: Boterdiepstraat 321, Amsterdam(Z.), Telef. 26202. GEVRAAGD flinke bekwame en aankomende MEISJES voor alle afdeelingen. Aan te melden: PEEPERKORN, Wasscherij en Chemische Wasscherij, Bleekersvaartweg 39, Heemstede. In een inrichting wordt per 1 JULI gevraagd een TIJDELIJKS ASSISTENTE IN DE HUISHOUDING (voor ca. 3 4 weken), liefst v. d. Huishoudschool. Brieven met opgaaf van refer, onder nr. 5710 Bureau van dit Blad. NETTE MEISJES GEVRAAGD. WASSCHERIJ „DE RIJZENDE ZON", Brouwersstraat 1 en 3. MEISJES GEVRAAGD en MEISJE v. d. pers. Stoomwasscherij ..HOLLANDIA". ZANDVOORT. Vrije reis. Aan melden na 7 uur, Mej. LIJNZAAT, Lange Raamstraat 9, of aan de wasscherij te Zandvoort. Haarlemsche Cartonnagefabriek vraagt NETTE LEERLINGEN van 14—16 jaar. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Aanmelden: Kleverlaan 28 (in de poort). NETTE MEISJES GEVRAAGD. Eerste Haarlemsche Stoomwasscherij N.V., Kampersingel 52 58. officieele publicatie van het departement van handel nijverheid en scheepvaart. GEBRUIKT HOUT. Ingevolge bekendmaking In de Nederlandsche Staatscourant van 23 Juni 1941. No. 119. van den Directeur van het Rijksbureau voor Hout ls hef ver» koopen en afleveren van gebruikt hout. hetwelk zich bevindt ln of op dijk- of zeeweringswerken ln of rond het IJsselmeer, den Wieringermeerpolder en den Noord-Oostpolder, voorzoover dit hout als rondhout op eenige plaats een diameter van 20 c.m. of meer heeft en bij vierkant behakt of bezaagd houdt een doorsnede heeft van 18 bij 18 e m. en zwaarder, van dien datum al zonder vergunning van genoemden directeur verboden. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. AFLEVERING ZEILEN. De Directeur van de sectie Confectie van het Rljkstextlelbureau en het Rijksbureau voor Wol en Lompen. Heerengracht 470. Amsterdam, hiertoe ge machtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van heden zeilen, bestemd voor binnen- en zeescheepvaart alleen zullen mogen worden afge leverd op een door de sectie Confectie te verstrekken afleverlngsvergunnlng. Deze afleveringsvergunnlngen zullen alleen verleend kunnen worden aan hen. die ingeschreven zijn bij de sectie Confectie. Zeilmakers, die nog niet zijn ingeschreven, dienen onverwijld tot genoemde sectie het verzoek tot Inschrijving te richten.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3