Sfioei etoWedMjdeu, E.D.O. keert in de eerste klas terug! Ned. Voetbalbond E.D.O. weer eerste klasse in de M AÏNDAG 23 JUNI 1941' H X ARL'E MrS DAGBEAS Zij klopt K.F.C. in de Koog met 4-3 De spanning en de overwinning hebben veel goed gemaakt voor de talrijke E. D. O.-supporters, die Zondagmiddag E. D. O. zagen spelen tegen K. F. C. Het voetbal, dat door de E. D. O.-spelers te zien werd gegeven, was lang niet zoo goed en beheerscht als we dat de laatste wedstrijden van de kampioe nen gewend zijn. De warmte en het harde terrein zijn zeker de oorzaken van dit minder goede spel. Intusschen heeft E.D.O. zijn eerste-klasseschap lang niet van K. F. C. cadeau gekregen! Het E.D.ö.-team, dat het eerste klasseschap be haalde, stelde zich als volgt op: Wille, Z andstra, Van der Sluis, Schildwacht Schijvenaar, Oomen, Spek, Schildwacht, de Jong, Hellingman, Nolet. Na een zwak begin van beide ploegen, waarbij voor E. D. O. v ele kansen door slecht plaatsen ver loren gingen en waarbij K. F. C. door te kort spel niet door de Haarlemsche verdediging kon komen, kreeg eindelijk na een kwartier spelen rechtsbuiten Spek gelegenheid een van zijn bekende hooge voor zetten voor het K. F. C.-doel te plaatsen, waar Hel lingman den bal goed naar Schildwacht kopte, die met een hard schot zijn ploeg de leiding bezorgde. (0—1). Afwisselend waren daarna de doelen in gevaar. Wille miste eenmaal een voorzet van Kok, maar Oomen wist de situatie te redden door een schot van Lamie te onderscheppen. Aan den anderen kant had E.D.O. pech, toen een hard schot uit een vrijen trap van Schijvenaar te gen de bovenlat in het veld terugsprong. Na een half uur, toen juist E. D. O. geregeld in den aanval was, kwam de gelijkmaker van K. F. C. De linkshalf Bley speelde den bal over Zandstra heen. De toeloopende linksbuiten Kruiver schoot den bal tegen Wille aan, waarna het Iéder voor de voeten van De Boer kwam. De Koogsche midden voor schoot tegen de lat, maar de bal kwam toen bij Lamie. die met een flink schot de ploegen op gelijken voet bracht. Voor de rust verslapte het spel aanmerkelijk, tot dat plotseling, één minuut voor de pauze, de Koog sche voorhoede er fraai combineerend tusschen uit trok. Zandstra werd door Kok, De Boeren Krui ver omspeeld en Wille faalde bij het onderscheppen van een voorzet, waarna De Boer zijn ploeg de lei ding bezorgde (21). E. D O. trok direct in de tweede helft energiek ten strijde. Een hard schot van Schijvenaar ging net naast. Hellingman, in de Haarlemsche voorhoede kreeg het door het stevige spel van de Kogers hard te verantwoorden. De Uitslagen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. "Heracles—P. s. V. 6—; V. s. v.—Be Quick 5—1 AFDEELING I. Promotie tweede klasse. K .F. C.—E. D. O. 3 AFDEELING II. Promotie tweede klasse. C. V, V.—Emma 1— P. E. C.—Vitesse 2—] AFDEELING IV. Promotie tweede klasse Miranda—Standaard 6—: Limburgia—R. B. C. 2—! AFDEELING V. Promotie tweede klasse. L. S. C.—W. V. V. 1— STANDENLIJST KAMPIOENS COMPETITIE. Heracles 8 6 I 1 13 27— 9 1 P. S. V. 8 3 3 2 9 12—16 1 A- D. O. 8 2 3 3 7 13—16 0 Be Quick 8 2 2 4 6 9—19 0 V. S. V. 8 1 3 4 5 12—13 0 Kampioenschap van Nederland. EIND GOED, AL GOED! V. S. V.-Be Quick (5-1) Met een uitslag, die voor zichzelf spreekt en die geens-. zins overdreven is, heeft V. S. V. haar kampioensseizoen uitgeluid. Deze eerste overwinning was van goed gehalte. Ondanks Tiet zeer warme weer werd er, en dit van beide partijen, aanvankelijk alles gedaan wat mogelijk was voor een goed resultaat. Van de zijde der Groningers om zoo mogelijk nog op de derde plaats van de ranglijst te komen en door V. S. V. om tenminste één overwinning te kunnen boeken. Reeds direct gelukte het Be Quick, door Van Kooik de leiding te nemen: geïnspireerd door dit succesje bleven de Groningers zich beijveren om het doelpuntental op te voeren. Het was dadelijk een levendige wedstrijd. Het duurde geruimen tijd, voordat V. S. V. den gelijkmaker kon scoren door Godschalk, in goede samenwerking met Sterk. Toen het eenmaal zoover was, was het met Be Quick vrijwel gedaan. Over alle linies waren de rood-witten beter. De druk op het Gromngsche doel werd steeds hevi ger. Hoekschop na hoekschop was hiervan het bewijs en het voorlooplge resultaat. Allen waren actief als nog in bijna geen enkelen kampioenswedstrijd. Sterk kopte een bal langs het verlaten Be Quick-doel en talrijke schoten van Balvers weiden gehouden of misten juist het doel. Inmiddels moest Be Quick zich bepalen tot enkele uit vallen, die meestal slecht opgezet, geen resultaat gaven. Blij ham werd afdoende door De Vries bewaakt en de beide Groningsche vleugelspelers vermochten ook al niet tol tastbare resultaten te komen tegen de sterke V. S. V.- verdedigtng. De V. S. V.-aanvallen bleven doorgaan: Van der Lugt wist nog voor de rust den stand op 2—1 te brengen. In de tweede helft had Be Quick haar opstelling gewij zigd. Wilkens speelde nu linksbinnen en B. Gernaat linkshalf. Het begin was zoo slap. dat de vraag, of de warmte alle spelers reeds parten begon te spelen, beves tigd scheen te worden. V. S. V. nam het spel het eerst op. Zij wist zich vele kansen te scheppen, welke echter voor- lóopig nog niet benut werden. Van Groningsche zijde kin hiertegenover slechts één hard schot van rechtsbuiten Prins gesteld worden, eveneens zonder resultaat. Toen Sterk uitgevallen was, nam Godschalk diens plaats in. Terstond kwam er meer leven in den aanval; Van der Lugt bracht den stand op 3—1. Nog was het den V. S. V.'ers niet genoeg. Godschalk maakte een zeer fraai doelpunt na mooien opbouw van Poulus en Balvers. Bij Be Quick gaven Wilkens en Van der Linden den strijd op. Zij werden door Van Dyken en Westerink vervangen doch ook deze versche krachten kon den geen opleving brengen. Integendeel, Van der Lugt scoorde zijn derde goal en met dezen 5—1 stand kwam het einde. PROMOTIE TWEEDE KLASSE. H. F. C. SPEELT IN WEESP 0-0 GELIJK TEGEN RAPID1TAS. H. F. C. heeft geen mogelijkheid gezien, de kansen op tiet behoud van de plaats in de tweede klasse te verbete- K. F. C. verdedigde haar voorsprong aanvankelijk met acht spelers in de achterhoede, waardoor er voor E. D. O. geen doorkomen aan was. De enkele K. F. C.-aanvallen waren echter niet ongevaarlijk daar de Haarlemsche achterhoede soms danig de kluts kwijt was. Een duidelijk handsgeval van Nieu- wenhuis, die den bal met twee handen uit een klu wen van spelers werkte, ontging den scheidsrechter. Even later echter kreeg E. D. O. toch voor een tweede handsgeval een strafschop toegewezen, die door Schijvenaar benut werd. (22) Tweemaal werd doelman Klokkemeyer gepas seerd en had E.D.O. de kans om de score te verhoo- gen, maar tweemaal redde de linksback Hille op goede wijze, door den bal van de doellijn weer in het veld te trappen. Bijna nam K. F. C. weer een voorsprong, toen Kruiver een corner van De Boer juist over kopte. Toen echter ging Nolet er met een van zijn bekende snelle rushes van door. om met een mooi schot aan E. D. O. de leiding te bezorgen (2—3). Nog geen minuut later maakte De Boer met een hard schot via den paal den gelijkmaker. (33) Hellingman, die reeds vele tuimelingen had ge maakt, moest uitvallen; hij werd vervangen door Steendam. Tegen het slot van den wedstrijd kwam K. F. C. nog even opzetten en één minuut voor het einde gelukte het aan de K. F. C.-voorhoede om uit een corner te scoren. Scheidsrechter Metz keurde echter dit doelpunt wegens hands af. Nog waren de ge moederen niet tot rust gekomen over dit doelpunt, of Noiet was er reeds weer tusschen uit. Zijn goede voorzet werd door Steendam. ingekopt, waardoor E.D.O. een verdiende overwinning behaalde (34). Afgetrapt werd er niet meer. Nauwelijks had de scheidsrechter het einde aangekondigd, of het veld was vol met enthousiaste E. D. O.-supporters, die hun spelers hangende op schouders en armen trïomph naar het kleedhuis droegen. Des avonds kwamen spelers en supporters Café Metz tezamen om den terugkeer in de eerste klasse, na een afwezigheid van tien jaren, te vieren. Het E.D.O.-bestuur mocht verscheidene felecitaties ontvangen. Bondstrainer Kaufman en de heer Kep- pels wenschten voorzitter Luyken namens den N. V. B. geluk, terwijl de heeren Van der Aart, Boe ree en Vrugt namens den H. V. B. E.D.O. met de promotie kwamen gelukwenschen. Ook de zuster- vereeniging Haarlem gaf blijk van het medeleven met den naasten buurman. Nog langen tijd bleven de nieuwe eerste klassers in de beste stemming bijeen. ren; nu de Volewijckers Elinckwijk verslagen hebben, staan deze beide clubs cn H. F. C. gelijk met 5 punten uit 4 wedstrijden, terwijl H. F. C. de eenige Is die Rapi- ditas, den zwaksten tegenstander, reeds twee maal ont moet heeft. Elinckwijk komt nü nog in Haarlem cn dan rest voor H. F. C. de uitwedstrijd tegen de Volewijckers. Een uiterst zwaar programma, dat aanmerkelijk ver licht had kunnen worden wanneer Rapldltas gi,sieren, de ,hitte ten spijt, ver-slagen was. Want warm was het: een overtuigend pleidooi- voor het afschaffen van de promotie-degradatiewedstrijden (hoe wel men hierbij altijd wel even bedenkt dat ze H. F. C dit jaar misschien redden zullen), Wanneer men de twe< en twintig voetballers zich In deze hooge temperatuur zag afmatten, verloor men zich onwillekeurig in droombeelden van witte figuren, zich afteekenend tegen het groen een cricketveld of het rood van een tennisbaanOm daarna, weer tot de Werkelijkheid teruggekeerd, te consta- teeren dat de Haarlemsche aanvallen nog maar steeds geen goal opleverden. Wat ook niet geëischt kon worden van weinig beteekenende aanvallen als deze; een zeer merkwaardig lets was wel, 'dat er steeds weer rustige voorzetten vlak voor den goal geplaatst werden, v meestal niemand bij was, en die in ieder geval voortdu rend door den Rapiditas-keeper onderschept werden. Maar wellicht kan men dergelijke dingen beter aan, de warmte wijten, dan aan de H .F. C.-voorhoede. Al scheen de Weespervoorhoede er minder door gehan dicapt te zijn; daar kwam het tenminste af en toe nog tot schieten. Gelukkig voor H. F. C. was Schras in vorm als nimmer tevoren; hij trad steeds weer als redder op en had ook zijn gewoonte, den bal weg te gooien in plaats van trappen, afgeschaft. Aan hem heeft H. F. C. het eene punt te danken. En als de voorhoede nu maar meer het doel getroffen had, dan bij de gelegenheid van Drijver's wegens off-side ongeldig verklaarde goalDoch zij deed het niet. ZATERDAGMIDDAG-VOETBAL. Haarlem—Amsterdam (4—0) De vertegenwoordigende elftallen van Haarlem en Am sterdam ontmoetten elkaar Zaterdag op het terrein van Santpoort. Haarlem scheen het minste hinder van de warmte te ondervinden, want de rood-witten speelden een pittig spel. Amsterdam stelde hier een technisch behoor lijk spel tegenomer, doch het was te mat. Bij Haarlem viel het buitengewoon goede spel van Van Thiel op. Deze R. C. H.'er hield den linkervleugel der Amsterdammers volkomen in bedwang. In de achterhoede blonk doelman G. Kramer (Kennemerland) uit. De middenvoor van Haarlem, De Boer van V. G. S.. was zeer doortastend. Na zeven minuten schoot De Boer een through pass van J. van der Vaart langs den doelman. Van der Vaart bracht hierna met een fraai schot den stand op 2—0. In de tweede helft verhoogden De Boer en Wagenaar de score tot 40. De uitslag was eenigszins geflatteerd. Amsterdam had pech door tweemaal buiten bereikt van Kramer te gen den paal te schieten. PROMOTIE. EN DEGRADATIE- WEDSTRIJDEN DER DERDE KLASSERS. GELIJK SPEL VAN ONZE GEZELLEN De strijd tusschen Onze Gezellen en Rodi is in een 3-3 gelijk spel geëindigd, echter onder protest van de thuisclub tegen het wegens vermeend bui tenspel afkeuren van een door haar middenvoor Oorthuis gescoord doelpunt. De kans, dat dit protest alsnog wordt toegewezen is zeker niet gering, want een der neutrale grensrechters, de K.N.V.B.-arbiter Peterse, heeft geconstateerd, dat Oorthuis op het moment, dat de bal voor de laatste maal werd ge speeld, niet buitenspel stond en dat het leder bo vendien op zijn weg naar den scorer door een der verdedigers werd aangeraakt. Overigens hadden Onze Gezellen deze match ruimschoots kunnen winnen; niet alleen heeft de voorhoede daartoe legio kansen en ook gemak kelijke gehad, maar tevens maakte de verdedi ging twee heel kostbare en onnoodige fouten, die de tegenpartij in de laatste vijf minuten voor de pauze evenzoovele goals opleverden, zoodat Rodi met de rust een ietwat onverdienden 3-2 voorsprong had. Kort na de hervatting kwam de gelijkmaker en daarna was de thuisclub geruimen tijd in het offensief, doch toen het niet lukken wilde wegens gebrek aan doorzicht en doortastendheid in den aanval, liet men het initiatief te veel aan de tegen partij, die daarvan evenmin wist te profiteeren. Al spoedig na het begin nam Rodi door Eldert de leiding, maar Bosma maakte uit een strafschop wegens hands gelijk. Bouma zorgde voor een tweede doelpunt, waarna de goal van Van der Pol werd af gekeurd. Goed en Eldert gaven den bezoekers een 3-2 voorsprong met de rust. Na de hervatting had Van der Pol met een laag schot van verren afstand succes, doch eenige mi nuten later werd een fraaie voorzet van Van Schie door rechtsbuiten Wylix op een meter van het open doel gemist. In den stand kwam geen verandering A 200 is E.D.O. er 4an, in geslaagd het eerste klasseschap te behalen en de wij ze waarop dit is gebeurd wettigt het vertrouwen, dat de E.D.O.-ers het volgend seizoen ook. in de eerste klasse een zeer goed figuur zullen maken. E.D.O.'s secretaris, de heer W. Hirs heeft nog ia ons blad. van Zaterdag uitvoerig ge schetst welke moeilijkHeden overwonnen moesten ivorden aleer het kampioenschap der afdeeling werd behaald. Dat EJD.O. daarna ook in de promotie-Wedstrijden haar uit stekenden vorm wist.-.te bewaren is zeker voor een groot deel te danken aan de goede leiding waarbij het opbouwend werk van voorzitter Luyken een extra vermelding ver dient. De talrijke E.D.O.-aanhangers en andere voetballiefhebbers, diede E.D.O.-ploeg dit seizoen in actie zagen zullen het met ons eens zijn als wij beweren, dat zoo er ooit een tweede klasser promotie heeft verdiend, dit thans zeker E.D.O. is. Tactisch en technisch staat het spél van de nieuwe of beter gezegd de teruggekeerde eerste klasser op zoo'n peil, dat wij het dit seizoen slecht van één andere club zagen, en wel van de roodbroeken en die bereikten er een zeer eervolle plaats op de ranglijst mee. Namen als Schijvenaar, de gebroeders- Schildwacht, Hellingman, Nolet en niet te vergeten de eminente Wille zullen zeker met gulden letters in de geschiedenis van E.D.O. worden opgeteekend. De oprechte vreugde, die er thans in het E.D.O.-kamp heerscht zal door heel sport- lievend Haarlem en ook door zeer velen daarbuiten, worden gedeeld. Bij de vele goede wenschen, die EJD.O. reeds mocht ontvangen sluiten wij de onze gaarne aan. Dat E.D.O. zich thans in de eerste klasse zal handhaven, daarvan zijn we bij voorbaat overtuigd! meer en het resultaat was een 3-3 gelijk spel, zoo dat Onze Gezellen volgende week him uitwedstrijd tegen Halfweg moeten winnen om het derde klasse schap te kunnen behouden. De stand luidt thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. voor teg. Halfweg 3 1 2 0 4 5—3 Onze Gezellen 3 1 2 0 4 75 Rodi 4 0 2 2 2 4—8 NED. VOETBALBOND. onderafdeellng Haarlem. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Afdeelingsbestuur. De aanvankelijk voor 20 Juni vast gestelde vergadering zal thans plaats vinden op Vrijdag 27 Juni. des avonds te acht uur, op het Bondsbureau. Wijziging secretariaat. Het.,.secretariaat van .V. iW Nieuw Vennep 'wordt' wederom waargenomen dpor dén heer B. Roodenburg, Gelëvinckstraat 17 te Nieuw Vennep. Wedst-rUd-uitslagcn. Kampioenschap dér afdeeling Haarlem: DeCeOI. E. V. 4—3 Stads Editie Beker: D. E. M. 2—Haarlem 3 a 2—2 Overschrijvingen. Aanvragen: No. 1216 M. H. Meijs van Kenau naar Droste: de aanvrage No. 1206 komt hierdoor te vervallen. No. 1217 P. Pape van R. C. H. naar S. V. '34. Ingetrokken: No. 170; P. Heilig van Stormvogels naar Sport Vereent. Scheidsrechterskaarten. Zaterdag 28 Juni a.s. (van 5 tot 5.30 uur): Groep A tot en met Z. Kampioenschap van Haarlem. 22 Juni Terrasvogels IEV, 6 uur n.m.; 29 Julii IEV—DeCeO, 6 uur n.m.; 6 Juli DeCeO—Terrasvogels, 6 uur n.m. Waterpolo H. P. C. l—R. z. C. (2—1) De Heemstedenaren zijn er in geslaagd de Rotterdam- sche Zwemclub een kleine nederlaag toe te brengen waardoor deze vereeniging de onderste plaats op de rang lijst inneemt en H. P. C. de eerste plaats. De temperatuur van het water was Ideaal toen scheids rechter Van der Velde het aanvangssignaal gaf. Beide ploegen schenen echter aanvankelijk in een mat tempo te willen beginnen. Het bleek evenwel spoedig dat dit zijn oorzaak vond in het zeer zware spel van enkele Rot terdammers waartegen de scheidsrechter niet voldoende optrad. Hoving de gevaarlijke schutter bij de R. Z. C. werd goed bewaakt door Sipkema. Beiden hinderden elkaar dermate dat geen van beide een behoorlijke pass naar hun respectievelijke voorhoede kon geven. Het vlugge spel dat het waterpolo zoo mooi kan maken werd dan ook sporadisch vertoond. Bij een H. P. C. aanval kon Braam naar de op den vleugel liggende de Geest plaatsen, die met een prachtige backhand den bal inschoot (1—0). De R, Z. C., niet ontmoedigd, wijzigde haar spel. De ach terhoede waagde zich zoo nu en dan naar voren teneinde aan haar aanval mogelijke kansen te bieden. Het duurde echter geruimen tijd alvorens hiermede succes werd be haald. De oorzaak hiervan was het slappe spel van Mauritz die den achterspeler Polvliet toestand zich naar voren te begeven en met een prachtigen boogbal, die kee per Vrught verkeerd beoordeelde, den stand op gelijken voet te brengen. (1—1). Hiermede kwam de rust. Na de hervatting had H. P. C. het beste van het spel. Middenvoor Braam kreeg evenwel weinig kansen om te scoren. Het tegenspel van midden achter Schat was dermate zwaar dat zijn schoten op het doel te zacht waren, zoodat de R. Z. C.-keeper kon in grijpen. maar bovendien was het opstellen van dezen doelverdediger zóó goed, dat succes uitbleef. Aan 'den anderen kant waren het Stammes en de op nieuw opgestelde Leyenaar die het gevaar voor het H. P. C.-doel afdoende bezworen. Bovendien maakte mid denvoor Geerllng van de R. Z. C. een zwakken indruk. Braam bleef voortdurend in actie. Tenslotte meende de scheidsrechter dat het zware spel van midachter Schat afgestraft moest worden U:t een strafworp gaf Braam toen aan H. P. C. de leiding (2—J). De R Z. C waagde zich hierna met vier spelers in de voorhoede. Het werd wel zeer benauwend In de H. P. C.- achterhoede. Enkele corners leverden evenwel geen suc ces op. Toen de H. P. C. er In slaagde zich wederom vrij te maken floot de scheidsrechter af. De verdere uitslagen van den polomiddag waren; H. P. C. 2—R. Z. C. 2 4—3 H. P C. adsp H. V G B adsp. 5—2 H. P. C. 2—H. V. G. B. 1 (oefenwedstrijd) 33 De stand in de eerste klasse heeren is thans: H. P. C. 1 3 2 10 5 H. Z. en P. C. 1 2 2 0 0 4 Otter-D. W. R. (3-4) (Dames). Hoewel Otter de eerste gevaarlijke aanvallen onder neemt, weet toch D. W R. door mevr. v. d. Booren de Teiding te nemen (0—1). Spoedig daarop is de stand gelijk; voor rust weet Otter er nog twee doelpunten aan toe te voegen. Na rust speelt t>. W. R. veel beter en mej. M. Zieren verkleint den achterstand tot 3—2. Kort daarna weet mevr. v. d. Booren met een goed schot den gelijkmaker te sco ren (3—3). Een spannende strijd ontstaat nu, die in het voordeel van D..W. n. beslist wórdt,-Uit een goed geno men corner geeft mevr. v. d. Booren; rdet een hard schot aan „De Waterratten" de overwinning (3—4). V E. D. O. leverde in de Koog tegen K. F. C. in een gloeiende zonnehitte een feilen strijd, maar het resultaat er van vergoedde veel, want het bracht haar do promotie naar de eerste klas! (Foto Pax Holland) Het kranige elftal van E. D. O., dat het eerste-klasseschap heroverde. V.l.n.r.: eerste rij: J. Steffens, J. Wille, A. v. d. Sluis, J. Nolet. Tweede rij: W. Schild wacht, H. Schijvenaar, H. Oomen. Derde rij: S. Spek, J. Schildwacht, J. de Jong, C. Hellingman. Geheel links o.a. K. Zandstra, dc aanvoerder van E. D. O., die in één der laatste wedstrijden geblesseerd raakte en rechts dc voorzitter van E. D. O., de heer J. II. Luyken. (Foto De Haas) Honkbal Haarlem—Schoten (22—9) Hogendijk, de Schoten-werper, wierp slechts ruim twee innings. Hij bereikte in dien tijd zoo goed als geen succes en werd al in de tweede beurt door Voetelink, De Mon, Kloos, Hunik en Ferment ge slagen. Toen nam Hetem de plaats van den werper in en Hoogendijk die van korten stop. Maar als zoo danig was hij OQk geen succes daar hij in de vol gende beurten verschillende fouten op zijn rekening kreeg. Ook het werpen van Hetem stond niet op eerste- klasse peil. Alleen de eerste man, dien hij tegenover zich zag, kreeg drie slag. Verder is dit aan de zijde van Schoten niet meer voorgekomen. Daar kwam nog bij dat ook het veldwerk van Schoten zeer zwak was. Een totaal van veertien fouten is wat erg veel voor een eerste-klasse wedstrijd. De Mon deed zijn werk wat beter. Door drie slag sneuvelden veertien Schotenaren. Daartegenover moest hij zeven keer een honkslag in ontvangst ne men, waaronder een homerun van Verkerk, die voor de eerste maal aan slag kwam als vervanger van Klooster. Deze tik bracht Schoten twee punten op. Haarlem gebruikte het slaghout wat vaardiger Het totaal aantal horikslagen bedroeg veertien, waaronder vier tweehonkslagen (Voetelink, De Mon, en twee van Koning) benevens een driehonk- slag van Ferment. Zandstra kreeg als middenvelder in de achtste beurt van Bloemink en Voetelink een vangkans die hij door onjuiste opstelling niet benutte. Na den tik van De Mon, die hieroj. volgde, maakte Klinken berg zich aan dezelfde fout schuldig. Voetelink zag kans de vier honken rond te loopen en daar er twee honken bezet waren, bracht zijn tik Haarlem drie runs op. Van veel belang was 't echter r.iet meer. daar Haarlem toch al aan de twintig toe was. Schoten: Haarlem: 000124020 totaal 9 03265015X totaal 22 H. H. C.-Quick (5-1) Misschien was het door de warmte, maar bijzon der in vorm was de Quick-werper Geestman niet. Vooral in het begin was zijn succes maar matig. In de eerste vier beurten, waarin H. H. C. haar vijf runs maakte, noteerde hij slechts vier maal drie slag. In de tweede helft ging het wat beter, want in totaal bracht hij het nog lot dertien keer drie slag. Pijnakker bracht he: tot veertien keer drie slag. Alleen wisselde Pijnakker zijn goede worpen af met zeven keer vier wijd terwijl Geestman slechts drie keer een vrijen loop gaf. Daar staat tegenover dat H.H.C. meer op Geest man sloeg dan Quick op Pijnakker Slechts twee spelers van Quick leverden honkslager.. de oudste Holewijn gaf er twee. en Postma één. H.H.C. daar entegen leverde er zeven, waarvan er twee komen op naam van Hartog en twee op naam van Panman. Hoewel er in het begin van den' wedstrijd door zwak werpen van Pijnakker nog wel eons 'loopers op de honken kwamen," zag het er langen tijd naar uit. dat Pijnakker c.s de score van Quick gehee! zouden weten te verhinderen. Dit plan mislukte echter in de negende beurt. Postma begon met een honkslag. wist het tweede en het derde honk ook te bereiken en profiteerende van een doorgeschoten bal maakte hij voor Quick het eerste en tevens eeni ge punt. Het zag er wel naar uit dat Quick nog meer sco ren zou, daar Pijnakker na twee keer drie slag twee keer vier wijd gaf en Bronkhorst een slechten .worp naar het eerste honk deed, waardoor drie honken bezet raakten. De toen aan de beurt zijnde Reins- hagen sloeg den bal echter in de richting van Pijn akker en deze maakte geen fout. De cijfers der innings zijn: Quick: 000 0 00001 totaal 1 H. H. C.: 2 1 0 2 0 0 0 0 0 totaal 5 Blauw Wil—E. O. Tn verband met den door E. D. O. te spelen voet balwedstrijd werd op het laatste oogenblik de honk- balwcdstrijd Blauw-Wit—E. D. O. uitgesteld. Deze is nu vastgesteld op hedenavond half acht. De overige uitslagen. Ajax: V. V. G. A.: 000002010 totaal 3 14 0 0 0 3 0 4 1 totaal 13 H. C. K.: A. F. C\: Zeeburgia: R. C. H.: E. D O. II The Catchers: Kruisster: T. Y. B. B.: Schoten II: O. V. V. O.: R. C H. II: Haarlem II: Haarlem III: H. C. K. III: E. D. O- III: Spaarnev.: R. C. H. TTI: H. H. C. IV: Schoten IV: E. D. O V:' T. H. B. II: H. H. C. V: E. H. S. II: R. C. H. IV: 3 0 0 5 0 0 4 13 x totaal 25 1 2 0 3 0 1 0 0 0 totaal 7 I 0 0 1 11 1 1 1 x 0000 03731 4 1 2 2 0 18 1 0 8 5 2 0 0 0 1 1 1 0 0 0 1 1 8 2 65004351 225344 10 3x 100000 622 0 4 1 0 0 2 5 0 4 1 1 0 2 8 4 2 3 1 4 2 16 12 11 3 0000 0 0 00 2 5 2 5 103 11 2 0 0 6 1 1 1 2 0 0 1 0 1 1 0 5 8 0 5 0 6 totaal 16 totaal 14 totaal 28 totaal 15 totaal 13 totaal 26 totaal 33 totaal 11 totaal 12 totaal 22 totaal 52 totaal 0 totaal 38 totaal 11 totaal totaal 7 1 4 154 3 0 0 0 0 3 6 1 2 0 1 4 5 2 2 9 14 totaal 31 totaal 3 totaal 13 totaal 36 023502200 totaal 14 1 4 0 0 0 0 1 1 0 totaal 7 EDO VISchoten V werd uitgesteld tot Maan dag-, ZeemeeuwenE D O IV tot Dinsdagavond. A F C II won met 153 van E H S. terwijl V V G A IIIT H B na vier innings gestaakt werd wegens een aan een speler overkomen ongeluk. Wielrijden H. S. V. „DE KAMPIOEN" Bovengenoemde vereeniging hield j.l. zondag onder groote belangstelling een sprintwedstrijd. Na de diverse series en herkansingen werd de uitslag; I. T. Ooms; 2. A. de Vries; 3. P. Korthals; 4. P. Beek huis, 5. C Portegics; 6. P. Bakker; 7. D. Claassen. De J.l. Donderdagavond gehouden wedstrijd had tot ulU slag 57' U K.M i. P Bakker tijd i uur 4 min. 39 see 2. p. Bakhuis; I, B. Dhaenc; 4. C. Portegies; 5. VoortJng.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9